Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) kjani18 válasza Gyula84 (#39250) üzenetére


kjani18
őstag

Van, aki meghallja az aranyozott és az ezüstözött tápcsati között a különbséget... :DD

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#39252) Lompos48 válasza kjani18 (#39251) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ajajjj! A napokban még bakelitlemezeket is demágneseztek egyesek elképesztő eredménnyel. :DDD

(#39253) mezis válasza Lompos48 (#39249) üzenetére


mezis
nagyúr

Én utoljára évtizedekkel ezelőtt hallottam különbséget két erősítő között. Szilveszteri céges szilveszteri buli indult egy "állami" AETxxxxx erősítővel, két baromi nagy hangfallal. Aztán próbaképp az éppen elkészült QUAD-405-ösömet tettük be. Innentől kezdve hallottuk azt is, hogy milyen hangszerek szólnak. :D Aztán már senki nem akarta visszacserélni az AETxxxxx-re. Pedig az enyémnek gyenge volt a trafója, alig bírta szusszal.

Azóta próbáltam különbséget találni egy Philips HiFi erősítőjével meg egy Sony-val, de egyikkel sem sikerült.
Pedig ezekben nyoma sincs a Quad-405 -nek, mind a kettő valamilyen "vacak" IC-vel készült.... :F ;]

Lehet, hogy elő kellene venni a kristály pickup-öket, azok nem mágneseződnek ?

Egy szakmai kérdés: a mágneses hangszedős lemezjátszónak É - D vagy K-Ny-i irányba állítva tiszztább a hangja ? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

mezis

(#39254) kjani18 válasza mezis (#39253) üzenetére


kjani18
őstag

Szerintem simán nyugati... :O
A macskámban precíz óra van, minden reggel 1/2 6-kor ébreszt, hogy éhes.
Hogyan lehetne naptárt is bekötni, hogy pl. szombaton ne tegye? :((

Viszont É - D irányban szebben nyávog...

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#39255) #22145024


#22145024
törölt tag

Örülök, hogy mindenki jól érzi magát ;]
Visszakanyarodva az eredeti felvetéshez, lehet ezzel a kiugrással bármit érdemben csinálni, vagy ahhoz feljebb kellene tornászni az egész IC órajelét, hogy ez is a hallható tartomány fölé kerüljön? (nyilván nem lehet a többszörösére növelni az órajelet; csak elméletben érdekel, hogy miből keletkezik az a csúcs a görbén)

(#39256) hugi0


hugi0
őstag

Hat sracok, ezek az utolso kommentek megviditottak a szombad delelottomet !

Koszonom !

Mindemellet szeretnek hozaszolni en is a "fel6 os macskahoz".
Ha pentek este atviszed a szomszedba, es megkered, hogy szombad 10:00-ig ne hozzak vissza.
- valoszinuleg nem fog felkelteni. ;)

szerk. Sajnos a naptar csak telepatiaval epitheto a macskaba amitol pont forditott iranyban fog nyavogni.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#39257) hugi0


hugi0
őstag

En meg mindig az A osztalyu gepekre eskuszom.

Idehaza 2 darab Alpine 3545 "kergeti" a 16 Ohmos Infinity Kappa CS1B (-bol keszult) hangfalaim.
Ami elott egy Denon DCD960 porog.

A PC-hez pedig egy Yamaha M45 "csepegteti" a frekvenciakat.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#39258) Lompos48 válasza #22145024 (#39255) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...lehet ezzel a kiugrással bármit érdemben csinálni, vagy ahhoz feljebb kellene tornászni az egész IC órajelét, hogy ez is a hallható tartomány fölé kerüljön?

Nem tudom mennyi köze van/lehet az órajel frekvenciájához. 100 mW-on a csúcs 4kHz-en (Fig.16) vagy 7kHz-en (Fig.8), 1W-on aránylag "magas" de lapos az 1.5...8kHz sávban (Fig.15) vagy 7kHz (Fig.7). Ezek kissé ellentmondó adatok, amiket az adatlap nem magyaráz meg. Aggasztóbb lehetne a 40W fölött meredeken jelentkező torzítás, de az csak csúcsoknál érzékelhető (szerintem csak mérésekkel).

Szerintem szélmalomharc, de ha sikerül valamit kispekulálnod, az eredmény érdekelne, de főleg az, ahogy azt mérnéd.

(#39259) PHM válasza Lompos48 (#39252) üzenetére


PHM
addikt

Erről, ha van, egy linket megköszönnék.
Mindig is érdekeltek a misztikus dolgok. :K

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#39260) #22145024 válasza Lompos48 (#39258) üzenetére


#22145024
törölt tag

ebben a cikkben érintőlegesen említik, de inkább arra van kihegyezve (némi sarkazmussal ugyan, viszont mérési adatokkal gazdagon tűzdelve), hogy legalább a gyári speckókat hogyan lehet(ne) hozni az ebayes modulból, a kondik és induktivitások cseréjével.

Az írásban van néhány hasznos külső link is -gyári app-notes- ami alapján dolgozott a cikkíró; azok is elég jók.

Bár a kérdésemre ezekben sem volt meg a válasz, így kénytelen leszek együttélni velük, vagy nézek valamit a maxim kínálatából, ugyanis nekem nem kell 50-80W, mivel nearfield-ként szeretném csak használni

[ Szerkesztve ]

(#39261) Lompos48 válasza PHM (#39259) üzenetére


Lompos48
nagyúr

(#39262) Lompos48 válasza #22145024 (#39260) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Jópofa cikk. Hajrá! :)

(#39263) #22145024 válasza Lompos48 (#39262) üzenetére


#22145024
törölt tag

közben megnéztem más kínálatát is, ez a 7-10kHz környéki THD+N megugrás -úgy tűnik- közös ragály.

[ Szerkesztve ]

(#39264) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Miért van az, hogy a polaritás védelemért berakot 1N4148 dióda miatt beszűrődik a táp brummogása?
Ha kihagyom megszűnik a brummogás.

Esetleg 1N4007 javítana? (bár kétlem)

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39265) jerry311


jerry311
nagyúr

Képen látható P1-es csatlakozót milyen néven keressem?
A kedves gyártó nem forrasztotta be rendesen és amikor szedtem szét, akkor az egyik lába is kijött, aztán eltűnt. Ha nem lenne centire kiszámolva a vezetékezés, akkor simán beforrasztanám, de sajnos ez most nem járható út.

[ Szerkesztve ]

(#39266) darvinya válasza jerry311 (#39265) üzenetére


darvinya
titán

Pl: [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39267) jerry311 válasza darvinya (#39266) üzenetére


jerry311
nagyúr

ugynez UK-ben? :))

(#39268) ThodEE válasza jerry311 (#39267) üzenetére


ThodEE
őstag

Polarized Connector and Housing (2-Pin, 2.54mm spacing) :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#39269) (jan) válasza jerry311 (#39267) üzenetére


(jan)
őstag

termeld ki valami roncs vga ból :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#39270) jerry311 válasza (jan) (#39269) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha lenne roncs VGA...
Az egyetlen roncs, egy micro ITX alaplap, amin nincs ilyen csati.

(#39271) jerry311 válasza ThodEE (#39268) üzenetére


jerry311
nagyúr

Köszcsi-puszcsi.
De ez US, nem UK.
Na mindegy, majdcsak megtalálom. :))

(#39272) darvinya válasza jerry311 (#39271) üzenetére


darvinya
titán

Nincs környéken elektronikai bolt, mert ott biztos van.
Amúgy, ha úgy keresel Google-ben, hogy helyközelben található elektronikai bolt.
Biztos lesz találat.

Vagy ott tme.eu

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39273) ThodEE válasza jerry311 (#39271) üzenetére


ThodEE
őstag

Bocsika de nem tudtam :B
Nekem Angol és csókszi :DDD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#39274) jerry311


jerry311
nagyúr

Ez egy 85k lakosú kisváros. Nyilván van valami, valahol, mert azért illene, hogy legyen legalább 1 ilyen bolt. De kiindulva az itteni népszokásokból, az emberek inkább vásárolnak készterméket vagy megrendelik netről ingyenes postával és ha nem tetszik visszaküldik ingyenes postával. Tényleg nagyon durván jelen van minden kisker a neten. Sok esetben nagyobb készlettel (mert ugye raktárból jön), mint ami befér egy kisebb üzletbe.
Keresgélek az eddigi javaslatok nevei alapján. :))
Thx! :))

Mondjuk hogy miért csak most jutott eszembe az egyik legnagyobb partnercégünk... :W
RS Components

[ Szerkesztve ]

(#39275) agoka07


agoka07
senior tag

Üdv.
A Deonon PMA-250SE típusú erősítőm a tegnap este használat közben megállt. Nem ég a power LED, szagot nem érzek, a trafó lenne a hibás?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#39276) Lompos48 válasza agoka07 (#39275) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Hálózati biztosíték?

(#39277) agoka07 válasza Lompos48 (#39276) üzenetére


agoka07
senior tag

Kicseréltem, nem orvosolta.

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#39278) mezis válasza agoka07 (#39277) üzenetére


mezis
nagyúr

Túlmelegedett volna a trafója és kioldott a beépített hőbiztosíték ? :F

Mérni kell: primer (eljut a trafóra a 230V), szekunder feszültség.

mezis

(#39279) agoka07 válasza mezis (#39278) üzenetére


agoka07
senior tag

Ki volt melegedve az biztos, megpróbálom kimérni.

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#39280) Lompos48 válasza agoka07 (#39279) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nagyon kis területen van keresgélnivaló, ha a LED nem világít:

(#39281) harry


harry
veterán

Sziasztok!

Nem tudjátok esetleg, hogy ezeket, az amúgy 9V elemről üzemelő füstérzékelőket, lehet-e 12V-ról üzemeltetni? [link] Ugyan, azt így leírva nem láttam sehol, de egy érzékelő IC adatlapja alapján igen: [link] Ha lehet is, nem lenne sok ~13V? Abban az esetben, ha bekapcsol a tartalékellátást biztosító aksi (amin úgy tudom lehet kb. ekkora feszültség - zselés aksi).

Esetleg ilyen kétkimenetes (aksitöltős) tápokkal van valakinek tapasztalata? Van két Meanwell táp, amiknél nem teljesen látom, miért más a kettő (esetleg az, hogy az egyiknél külön áramkör van töltésre...? Fontos az?)
AD-55-A [link], [link], [link] ár 7.8k - 8.4k
SCP-50-12 [link] [link], [link] ár 5.9 - 6.3k
Illetve Lomexnél láttam egy Makrai Elektronik tápot: [link] [link], ár 10k
Mondjuk meglep, hogy az AC vezeték is csak úgy ott fityeg egy csupasz csavaros rögzítésben...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#39282) Kernel válasza harry (#39281) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az SCP-nél az akku simán pufferként van a kimenetre kötve, direktbe, párhuzamosan, illetve csak egy biztosíték választja el.

Az AD-típust UPS-funkcióval ajánlja a gyártó, ahol az akkut külön kell bekötni, a terhelést pedig a tápegység kimenetére kell kötni, nem az akkura. Normál üzemben tölti az akkut, áramszünet esetén a kimenet átkapcsol az akkura, viszont 9,5-11 V alá merülve azt is lekapcsolja, megvédve ezáltal az akkut.

A másiknál ilyen akkuvédelem nincs, viszont a párhuzamosított üzem miatt a tápegység és az akku max. terhelőárama összeadódik, így nagyobb áramokkal terhelhető. Például kap egy nagy áramterhelést (DC motor vagy akármi), amitől a tápegység védelme önmagában lekapcsolna, de az akku mégis fenntartja a feszültséget. Persze csak addig, míg az akku le nem merül, mert utána már csak a táp saját árama áll rendelkezésre.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39283) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Nagy (extra ?) fényerejű 5mm-es fehér lednek mekkora lehet a max. árama ?
Amit még tudok róla: víztiszta tok, 100Ft/db volt a HR-ben.

Hirtelen egy tesztet csináltam vele (ami épp volt ellenállás, azzal):
Feszültség: kb. 4,1V; áram: kb. 100mA.
Egy tekerős dinamó lámpára lett rákötve (9V-os feszstab után), szóval sokat nem ment, bár azért össz. 1-2 percet tekergettem. Egyelőre még megy, de a 100mA-t kicsit soknak érzem...

(#39284) darvinya válasza atesss (#39283) üzenetére


darvinya
titán

Szerintem max. 60mA kell neki.
Én 2.2kΩ/2W-os ellenállással működtetek 3mm-es piros 10mA -es LED-et 9V-ról, és még nem ment tönkre.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39285) Lompos48 válasza atesss (#39283) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A klasszikus 5mm tokozású LEDnek a 4,1V/100mA sokK. Majdnem fél Wattot disszipálni egy akkorka toknak meghaladja a képességeit. Példának egy, ami 30mA-t igényel.

(#39286) Ribi válasza atesss (#39283) üzenetére


Ribi
nagyúr

HQ-t nézegettem, ottani ledek is max 30mA-t írtak. Ez elég közel van árban és más értékben is.
180mA peak miatt bírja egy ideig, de nem hosszú távon.
4.1V szerintem a nagy áram miatt mászik fel, amúgy kevesebb lenne az.

[ Szerkesztve ]

(#39287) Lompos48 válasza Ribi (#39286) üzenetére


Lompos48
nagyúr

4.1V szerintem a nagy áram miatt mászik fel, amúgy kevesebb lenne az.

Tökéletesen így van. Bár a már annyit emlegetett exponenciális jelleggörbe miatt itt egy kis fészültségnövekedés már nagy áramugrást jelent.

(#39288) atesss válasza Lompos48 (#39285) üzenetére


atesss
addikt

Ha a led "absolute maximum ratings"-e nem 35mA, hanem csak 30mA, és én 35mA-en járatom, akkor is elbírja azért egy jó ideig, nem ?
Egy ilyen kis kézi dinamós "tekerős" lámpához lesz használva. Max. pár percet fogják tekerni két óránként (az akksija ki van szedve).
Úgy lesz az eredeti megoldáshoz képest javítva a dinamós lámpa, hogy a lednek és előtétjének adott feszültség ne tudjon egy bizonyos szint fölé menni. Azaz be lesz rakva egy 6V-os (7806), vagy 8V-os (7808) stabilizátor, és arra megy a led és előtétje.

A dinamója egy háromfázisú cucc, és benne van egy apró háromfázisú egyenirányítás (6db DO41-es tokú diódával).
Utána egy 100uF 10V kondi. Amit majd cserélni fogok, mert én fel tudtam tekerni kb. 20V-ig is. Terheléssel (ha rajta voltak a gyári ledek) mondjuk eddig biztos nem menne fel, de 10V fölé még úgy is esélyes.

Két fázis sorrendjét lehet hogy véletlenül felcseréltem a tesztelések közben.
A dinamó kivezetései közül a középsőt, és a jobb szélsőt (már ha ez jelent valami szisztematikát; piros és sárga vezetékkel csinálták a kínaiak).
Lehet ebből gond ?

Amúgy a kivezetéseket rövidrezárva 4V 0,6A-t tudtam kisajtolni, ami elég soknak tűnik ! Ilyenkor már nem könnyű persze tekerni.
Ha hozzávesszük hogy a háromfázisú egyenirányításon is elveszik 1,6V (2x diódafesz ?), illetve van bent még egy dióda a 0,8V-jával (gondolom az akksi fordított polaritása ellene lehetett), akkor az már össz. 6,4V*0,6A= 3,8W.
Mondjuk hogy ezt meddig bírják a tekercsek az már elég kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#39289) Lompos48 válasza atesss (#39288) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha a led "absolute maximum ratings"-e nem 35mA, hanem csak 30mA, és én 35mA-en járatom, akkor is elbírja azért egy jó ideig, nem ?

NEM!. Az "absolute maximum ratings" azt jelenti, hogy azt az értéket túllépve semmi se garantálható, a kilátások kimondottan negatívak. Ez a definíció, minden komponens esetében igaz.

Két fázis sorrendjét lehet hogy véletlenül felcseréltem a tesztelések közben.

A fázissorrend villanymotoroknál vagy hálózatok összekötésénél fontos. Itt - egyenirányítás esetén - értelmetlen egyáltalán foglalkozni is vele.

Azaz be lesz rakva egy 6V-os (7806), vagy 8V-os (7808) stabilizátor, és arra megy a led és előtétje.

Ki kell számolni az IC által disszipált maximális teljesítményt. Nem örülnek a hűtés hiányának, ha túl soknak vannak kitéve.

(#39290) atesss válasza Lompos48 (#39289) üzenetére


atesss
addikt

Ja-ja tudom. Na mindegy, akkor marad a 30mA. Vagy még inkább próbálok venni valami még erősebb ledet.
5mm-es tokban ennek van esélye ? Vagy csak annak, hogy kisebb a sugárzási szöge ?

Köszi, akkor marad így a 3 fázisa, ahogy most épp be van kötve.

Stabilizátor disszipáció:
Mivel 3db 30mA-es led lesz rajta, és a rajta eső feszültség 8-9V-nál biztosan nem több, ráadásul csak szakaszos üzemben megy, szerintem ezzel nem kell foglalkozni.
Sőt, mivel a led fényereje nem fog tovább nőni, ha (8V+min. drop)=kb. 10V fölé tekeri a user, ezért nem valószínű hogy sok olyan lesz, aki jobban tekeri (mivel látja hogy úgysem világít jobban).
Ha mégis ilyen "elszánt" lenne, 1-2 percnél tovább meg úgy sem fogja ilyen gyorsan tekerni, mert elfárad...
Üzemben tehát 100mA, 2V = 0,2W; és ez is csak pár percig.

(#39291) Ribi válasza atesss (#39290) üzenetére


Ribi
nagyúr

És mi a gond azzal, ha 20mA van rajta? Akkor is bőven világít. Nem értem mi értelme ennyire túlterhelni.

(#39292) Lompos48 válasza atesss (#39290) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Léteznek nagyobb fényerejű LEDek is. Más tokba szerelve, de használhatók.
Te döntesz!

Üzemben tehát 100mA, 2V = 0,2W...

Fehér LEDeknél ez nem igaz, mindig 3V feletti értékű a VF feszültségük. Erre jó példa a linkelt adatlap is. Vagy a már "elkoptatott" táblázat:

[ Szerkesztve ]

(#39293) atesss válasza Lompos48 (#39292) üzenetére


atesss
addikt

Mivel van egy reflektora a 3 lednek, és azt jó lenne megtartani, így az 5mm-es méret adott.
Külföldi rendelés amúgy se jöhet szóba, mert ezt szerda-csütörtökre össze kellene raknom.

A 100mA, 2V = 0,2W -ot a stabilizátorra írtam.

Amúgy ha már itt ez a ledes táblázat:
UV ledből (leginkább 5mm-es méretben, de ami a fontosabb, hogy kb. 30-40 fokos sugárzási szögben) csak olyat találtam, ami 410nm-es (esetleg 390nm-es, de az csak a HR-ben, és mivel kifutó, már lehet azóta nincs is).
Itt meg látom a táblázatban, hogy 210nm,235nm, stb.
UV filchez passzoló, reagáló fényű kellene nekem. Ez elvileg a fénycsöveknél lévő Black Light Blue (BLB), ami 365-370nm. Lehet működik ezzel a 410-essel is (a spektrum szélességet is nézve), de azért nem ideálisan. De én hiába kerestem, nem találtam 370nm körüli ledet.

(#39294) atesss válasza atesss (#39293) üzenetére


atesss
addikt

Bocsánat, a 390nm-es a Hestore-ban van: [link]
A többi UV led itt: [link]
Én ezt vettem meg: [link]

(#39295) darvinya


darvinya
titán

Üdv mesterek

Mitől lehet, hogy működő mikro a olvadó biztosítékát, 2db-ot kiolvassza.
De a harmadikkal megy minden probléma nélkül.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39296) VIPowER válasza Kernel (#39214) üzenetére


VIPowER
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Egyelőre vissza váltottam Windows XP-re, mert csak Win 7 alatt nem működik. {ez volt a legegyszerűbb :D}

(#39297) ThodEE válasza darvinya (#39295) üzenetére


ThodEE
őstag

Attól függ mihez tartozik a többi, van e esetleg benne grill rész?

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#39298) darvinya válasza ThodEE (#39297) üzenetére


darvinya
titán

Grilles.
De csak egy biztosíték van benne.

A furcsaság nemrég jött. :F
Magától kiolvad a harmadik biztosíték, úgyhogy nem volt üzemeltetve.
Csak hálózaton volt készenlétben.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39299) harry válasza Kernel (#39282) üzenetére


harry
veterán

Köszönöm az infót! Talán az AD típus lenne nekem jobb (riasztórendszer).

A füstérzékelős kérdésemre van valakinek ötlete? Tehát egy (elvileg) ilyen, menne-e 12V-ról a gyári 9V elem helyett? [link] [link] -> Ez utóbbi alapján gondolom igen... "This pin is connected to the positive supply potential and may range from +6 to +12 V with respect to VSS" Csak az bosszant, hogy egyet kipróbáltam és elfüstölt, de lehet felcseréltem a polaritást, és ez okozta a gondot: "CAUTION: In battery-powered applications, reverse-polarity protection must be provided externally" Viszont nem az elem helyére kötöttem, hanem van rajta direkt +- érintkezőhely a NYÁK-on, és a 9. oldalon is van valamilyen ábra védelemről...

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#39300) Ribi


Ribi
nagyúr

Táp szűrőről lenne kérdésem.
Keresgéltem forumokban, de valahogy senki sem tudott pontos választ adni mi kell bele és mekkora és miért.
Erről van valami értelmes leírás?
Illetve kerestem fojtó tekercset vagy mi kell bele, de nem nagyon találtam hq/lomex-ben.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.