Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) Kernel válasza darvinya (#39500) üzenetére


Kernel
nagyúr

2/4-es töltő, 1 db cellát nem tudsz tölteni vele.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39502) darvinya válasza Kernel (#39501) üzenetére


darvinya
titán

Elektronikája nem kapcsol be, emiatt 2/4 töltés.
pl: 2 db elemből egyet fordítva/alkálit/stb rakok kijelzi, hogy gond van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39503) Kernel válasza darvinya (#39502) üzenetére


Kernel
nagyúr

Jelez, mert a vezérlőprocesszor feszültséget is mér, áramot is, még szép. Az elején tesztimpulzusokat küld rá, az alapján dönt, valamint diódák is vannak az áramkörben, trükkösen elhelyezve, kapcsoló-FET is, 2 db a négy cellához.

De azért 2/4-es, mert 2x2 cellát sorosan tölt. Egyedi vezérlésű töltőt arról ismered fel, hogy 1 vagy 3 akkut is tehetsz bele. Kettőt vagy négyet is, természetesen.

Inkább azt nézd meg egyszer, hogy beteszel két akkut, amiről tudod, hogy nem egyformán vannak feltöltve. Ha az LCD egyformán jelez mindkettőre, akkor csak szemfényvesztés.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39504) darvinya válasza Kernel (#39503) üzenetére


darvinya
titán

Kipróbálom.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39505) PH-User válasza darvinya (#39491) üzenetére


PH-User
addikt

3 elemmel működik.

Lompos48 - Azért kérdeztem, hogy mi a legegyszerűbb megoldás, mert a töltőmben szerintem semmi nincs, ami figyelne (túltöltés stb.) csak simán pár dióda, ellenállás, de mindjárt lefényképezem. :(

Szóval akkor melyik konkrét áramkört építsem meg?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39506) PH-User válasza PH-User (#39505) üzenetére


PH-User
addikt

Nos, itt a töltő:

Ilyen akkum van 4db AA és 4db AAA:

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39507) PHM válasza PH-User (#39505) üzenetére


PHM
addikt

1: Áttérsz a lítium akkukra. Tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés.
Kb 3-4-szeres üzemidőt érhetsz el egy 18650-es akkuval.
2: Készítesz egy egyszerű töltőt.
(50-100 mA-es áramgenerátor, az akkuk sorba kötve, s mindegyikkel
párhuzamosan 3-3 soros SI dióda. 1N4001, vagy hasonló.)
Ez a 3 SI diódás trükk a mostani töltődbe is beépíthető.
3: Készítesz egy akku kisütőt.
4: Veszel olyan töltőt, ami egyedileg tölti a cellákat.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#39508) BTminishop


BTminishop
aktív tag

Sziasztok,a FET esetében,hogy polarizálják a PN-átmenetet? :U

(#39509) PH-User válasza PHM (#39507) üzenetére


PH-User
addikt

Nekem ezeket ajánlották digitális fényképezőbe, mert az AA-kat abban használom, a AAA-kat pedig a kis lámpámban. Még nem is volt gond az üzemidővel. Ja! Ingyen voltak.

A 2. és a 3. pont érdekelne, részleteznéd, skiccelnél esetleg?

Az utolsó pont nem játszik, nem szeretnék "energiát [money]" belefektetni. :N

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39510) PHM válasza PH-User (#39509) üzenetére


PHM
addikt

Töltő:
Ehhez skicc sem kell szerintem. Kerítesz egy 6-9 V-os adaptert, majd
ellenállással, vagy tranzisztoros áramgenerátorral beállítod az áramát.
A 4 akkut sorba kötöd terhelésként.
Minden akkuval párhuzamosan kötsz 3-3, nyitóirányban kötött soros SI diódát.
Ezek segítségével a töltés akkor is folytatódik, ha bármelyik cellát kiveszed.
A 3-as pontra Kernel kolléga válaszolt itt.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#39511) PH-User válasza PHM (#39510) üzenetére


PH-User
addikt

Köszönöm!
Igen, valóban kaptam két linket, bár a kínai az nekem kicsit kínai. :DDD

Ezen gondolkodok most, ez egyszerűen tűnik.

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39512) Kernel válasza PH-User (#39511) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egyszerű, de sajnos olyan is. Először én is olyannal próbálkoztam, de az áram egyre csökken, majd túlzottan lecsökken, sok idő alatt sem sül ki rendesen, ahogy azt elvárná az ember.

A japán weboldalon nyilván én is csak a nemzetközi részét, vagyis a képeket nézegettem, amikor évekkel ezelőtt odatévedtem, de akkoriban érdekes / tanulságos volt számomra a linkelt kisütős oldal, meg ez a töltős is: [link]

Vagy ez: [link] [link]

Ez is egy kisütő: [link]. Meg a főoldalról kiindulva egyéb "csemegék".

Amit a fényképen mutattál, pont olyan töltőt alakítottam át egyébként kisütőnek, csak az már rosszabb állapotban volt, kacatként kaptam valakitől.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39513) drugbaron1


drugbaron1
tag

Sziasztok! Lenne egy gyors kérdésem! PC tápot akarok használni kb 2 db 60W -os ketyeréhez aminek molex csatlakozója van! A tápot alaplap nélkül üzemeltetem, de cseppet gyenge vagyis 450W-os, az oldalán feltüntetve 1 12V/18A -es ág van, gondolom ez a 24 pines alaplapi csatlakozós ága? És most a 24 pines csatlakozóról kellene üzemeltessem a 2 db 60w-os ketyerét vagy a molex csatlakozókon is leadja a 12V 18A-ert??

(#39514) #22145024 válasza drugbaron1 (#39513) üzenetére


#22145024
törölt tag

szét tudod szedni egy fotó erejéig? Csakhogy látható legyen, a molex hogy van bekötve a nyákon.
Ellenben a proci 12V-os csatiján biztosan le tud adni ekkora kraftot egy 450-es táp

(#39515) drugbaron1 válasza #22145024 (#39514) üzenetére


drugbaron1
tag

Hú, hát szétkapom gyorsan! Megpróbálok egy jó minőségű fotot csinálni!

(#39516) Lompos48 válasza drugbaron1 (#39513) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A közönséges 4 szálas Molex konnektor 5A-re van méretezve. Ez 5Ax12V=60W. Nagyobb fogyasztás már melegedést (szálak, kontaktusok), feszültségesést okoz. Extrém esetben tüzet.
Elméletileg bármelyik csatlakozón hozzáférhető a teljes teljesítménytartalék (ha a többire nics semmi kötve), de a fentiek miatt ez gyakorlatilag nem lehetséges.
Két 60W-os fogyasztóhöz két ágat kell használnod és így is a specifikáció határáig mégy el.

[ Szerkesztve ]

(#39517) drugbaron1 válasza Lompos48 (#39516) üzenetére


drugbaron1
tag

Szia! na meg van a kép, remélem minden látszik, ha nem még csináltam egy párat más nézetből is!
[link]

(#39518) #22145024 válasza drugbaron1 (#39515) üzenetére


#22145024
törölt tag

ok, de mindkét oldalát próbáld lekapni és kifejeztte azt a részét, ahol a molexek, illetve a többi 12V-os ág a panelra van forrasztva.

Vedd figyelembe azt is amit Lompos48 ír! Láttam már olyan PC hálózati kábelt tesztet -ahol mint később kiderült- eleve kisebb volt a vezető keresztmetszete, továbbá nem rézdsodrat volt, hanem valami annak látszó, ámde acélból készült sodrat. Már a névleges terhelés előtt ledobta magáról a kabátot, annyira melege lett.
Ilyen lehet a 4p. molex csatiknál is, mert ott a vinyók csak induláskor esznek 15-20W körüli teljesítményt, de ezután ált. beérik 10W környékén is még másolás alatt is. Szal lehet hogy eleve kisebb keresztmetszetű kábeleket használtak ( :F )

Egyébként ha pl 60W-os D-osztályú végfokokat teszel rá (és zenéz hallgatsz, nem szinuszt), akkor ott a 60W az az elméleti csúcs, RMS-ben jóval kisebb értéket fogsz kapni

(#39519) drugbaron1 válasza #22145024 (#39518) üzenetére


drugbaron1
tag

Szia! Hát ott az egész felfelé hajtva az alaplapi és lent elvezetve a molexek, anyákon egy helyre van csatlakozva az egész, de belinkelem a lább a többi képet is!
[link]

[link]

[link]
De ahogy én elnézem, egy helyré van az egész ömlesztve forrasztva csak külön külön szeparálva a 12 3 5 V-os ágak, ezek szerint akkor mind1 hova kötöm? De amit mondtál, hogy csak 5A per/ molex ág az nekem egy cseppet kevés... ez kibekkelhető ha a 24 pinesre kötöm rá valamilyen formában?

(#39520) drugbaron1 válasza Lompos48 (#39516) üzenetére


drugbaron1
tag

Hát akkor már nem igazán értem a dolgot, ha csak max 60W, mert elméletileg a ketyeréket lehet húzni csak akkor 97W-ot esznek és csak molex csatlakozó van rajtuk! ?? Ez hogy lehetséges? vagy oda már komolyabb táp kell? Nem bírná el vajon a 24 pinesen?

(#39521) #22145024 válasza drugbaron1 (#39519) üzenetére


#22145024
törölt tag

biztos hogy kevés???

Egyébként a 24pines alaplapi csatin is csak 2 db 12V-os vezeték van kihozva. Ez az un. mini FIT csati működik up to 13 Amper, kontaktusonként. De ez a max, ha a gyártó mindent betart és az is csak maga a csati...
Ha mondjuk AWG16-os dróttal van a +12V kivezetve, azért az elbír simán többet is mint 5A. (kb 90°C-kal lesz melegebb a környezeténél 22A-nál)

Ezen a linken van egy kb táblázat, hogy mégis mennyit bírhat el max az adott vezetékvastagság.

szerk:
A fotók alapján tényleg úgy tűnik, hogy minden 12V-os ág egy helyről megy

[ Szerkesztve ]

(#39522) drugbaron1 válasza #22145024 (#39521) üzenetére


drugbaron1
tag

Ha jól veszem ki a szavaidból, akkor a vezeték minősége sokat számít, ha tehát jó minőségű vezetéket forrasztok direktbe a táp ajzatára akkor bírnia kéne...

(#39523) Lompos48 válasza drugbaron1 (#39522) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Minőség az egyik kritérium, de fontos a keresztmetszet.

(#39524) drugbaron1 válasza #22145024 (#39521) üzenetére


drugbaron1
tag

Szia! még annyira zavarnálqk, hogy a 13A az már csak elég lenne neki, szóval megpróbálkoznék a 24 pines ágról lekötni a két +12V os ágat, csak még egy kérdésem lenne, hogy a molexhez hasonlóan kössek rá egy +12V-os egy +5V és két GND-t vagy elég csak egy +12V és egy GND? És köszi a segítségeteket mind kettőtöknek!

(#39525) #22145024 válasza drugbaron1 (#39524) üzenetére


#22145024
törölt tag

Ahogy feljebb is megíródott, mindkét paramétere fontos. Mind a keresztmetszet, mind a csatlakozó minősége. Jelenleg annyit tudunk biztosan, hogy a táp nyákja felől nézve ki kell tudnia szolgálnia a terhelést.
Amiket írtunk adatok, azok pedig elméleti határadatok, amitől egy-egy gyártó eltérhet kénye-kedve szerint. Az eltérés jellemzően negatív irányban szokott bekövetkezni :D

Az 5V-ot csak akkor kötném be a csatlakozóba, ha a kiszolgált eszköz igényli. Mind a 12V-ból, mind a GND-ből duplát használnék, hamár van neki dedikáltan helye a csatin. (GND-ből lehet többet is akár, azzal is csökkented az eredő ellenállást)

Meg gondolom kihozod még erre a PowerOn jelet is, hogy be tudd kapcsolni a PC tápot. (arra már nem emléxem, de mintha a 12V-os ágon kérné a tápok töbsége a minimális terhelést, hogy egyáltalán beinduljon...)

(#39526) Kernel válasza drugbaron1 (#39522) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem hinném, hogy érdemes lenne vezetéket cserélni, egyszerűbb összefogni a meglévőből többet.

Nem mintha én is megijednék egy ilyen munkától (csináltam is), de a panelon a lévő lyukak is adottak, vastagabb huzal vagy belefér, vagy nem, vagy lehetne tágítgatni, de minek. Azt meglehet tenni, hogy a felesleges vezetékeket és csatlakozókat kiépíteni, ha úgy praktikusabb a felhasználás, hogy nem lógnak ott pluszban.

Viszont az is igaz, hogy amikor elkezdem kiszedni, megolvad a többi is, elmozdul, ki lehet éppen hajítani az összeset, majd tiszta lapról indulni, ez már egyéni belátás kérdése.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39527) drugbaron1 válasza Kernel (#39526) üzenetére


drugbaron1
tag

Szia! Magyarán, ha a 24 pines alaplapi csatlakozótól vezetnék még +12V és +5V ot plusz 2 GND a molex csatlakozóhoz, akkor ezáltal oszlana a terhelés? Ez nem okoz rövid zárlatot, vagy egyen áramnál nem is okozhat?? Ne haragudjatok a buta kérdésekért de nem vagyok otthon a témában, néha szoktam csak barkácsolgatni.. és köszönöm mindenkinek a segítséget még egyszer!

UI: A táp bekapcsolását csak szimplán összekötöttem a PWR ON-t egy GND-vel és muzsikál! :)

(#39528) Kernel válasza drugbaron1 (#39527) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezért sem érdemes ilyenkor vezetéket cserélni, mert rutin nélkül önszívatás is lehet belőle, el lehet rontani.

Van összesen 4 szál sárga vezetéked, ha jól látom, ami önmagában is elég 10 A átvitelére (120W) anélkül, hogy az alaplapi csatlakozót piszkálni kellene. Vagyis 4 sárga és 4 fekete vezetékről már mehetne a 120W terhelés, illetve 2x 60W, elosztva. Ez mondjuk nem zárja ki, hogy többet is felhasználj, ha úgy megnyugtatóbb, vagy netán melegedne a vezeték, bár nem hinném.

Ha 5V-ra nincs szükséged, az nem kell, csak annyi gond lehet, hogy arra sem árt kötni egy műterhelést, 5-10 Ω értékben. Enélkül nem biztos, hogy pontosan beáll a 12V, amit ilyenkor meg is kell mérni egyébként.

Topikban volt régebben ez a video, tápegység átalakítása, a műterhelés is szerepel benne:

https://www.youtube.com/watch?v=z2oSFpKh_Uw

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39529) drugbaron1 válasza Kernel (#39528) üzenetére


drugbaron1
tag

Hú nagyon szépen köszönöm! Nagyon tetszett a videó is! így kicsit merészebben merek neki állni! :D
Még egyszer mindenkinek köszönöm!

(#39530) fero02 válasza Kernel (#39528) üzenetére


fero02
veterán

Azért elég felelőtlen, hogy úgy fúr-farag, hogy ki sem veszi a panelt, a fém forgácsok és reszelék darabok meg mennek a vakvilága... :U

(#39531) Kernel válasza fero02 (#39530) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az a része nekem is kicsit fura volt, említettem is akkoriban: [link]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39532) Ribi válasza fero02 (#39530) üzenetére


Ribi
nagyúr

A másik ami kicsit mókás, hogy a drótot a csatlakozó mellé teszi és úgy forrasztja oda, nem tekeri rá. Ilyenért normális ember jól tarkón verné.

(#39533) mezis válasza Ribi (#39532) üzenetére


mezis
nagyúr

Tudod milyen nehéz kiforrasztani egy olyan vezetéket, amit ádugtak egy lyukon meg még körbe is csavarták ? Magától aztán soha az életben ne fog leesni onnan ! :DDD

mezis

(#39534) darvinya válasza Kernel (#39503) üzenetére


darvinya
titán

Így néz ki a VARTA Plug töltő belülről.

Ez mennyire jó?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39535) Kernel válasza darvinya (#39534) üzenetére


Kernel
nagyúr

A soros cellák kötési pontjait 1-1 ellenálláson keresztül bevezetik a vezérlő IC-be (R38-R39), de így nem lehet tudni, hogy ennek csak valamilyen detektálási, vagy esetleg kiegyenlítő szerepe is lenne.

Elvileg nem valószínű, hogy kiegyenlítésre alkalmas nagyságrendű árammal terhelnének egy ilyen IC-t, de erre az ellenállás nagyságából lehetne esetleg következtetni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39536) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A osztályú erősítőnek mit ajánlotok?

Adott +- 44V tápfesz, méretes trafó, 8 ohmos terhelés. Nagyon öreg, eléggé alapzajos 30+ éves quad405 modulokat váltana ki egy amúgy fasza erősítőben. A teljesítmény nem különösebben érdekes, inkább szempont a minél egyszerűbb kapcsolás, amit könnyen össze lehet dobni próbanyákon is. Valami olyan kapcsolás keresek, aminél nincs csatoló elkó a kimeneten.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39537) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok! Lehet, hogy nem jó helyen kérdezem, de hátha ti tudtok segíteni.
Eladásra kerül elhunyt nagyszüleim háza, és pakolászás közben a padláson találtunk 2 dobozban egy rakat elektroncsövet. A teljesség igénye nélkül pár típus: PCH200, PCL85, EF80, PL500, PY88, PCF82...stb stb.
Számomra elég komoly mennyiségnek tűnik, mindegyik fajtából több 10 darab.
A kérdés az, hogy ezek vajon képviselhetnek-e valami értéket? Ha igen, akkor hogy állapítható meg, hogy használhatók-e?

Just a simple Lineman...

(#39538) Lompos48 válasza A Zéé (#39537) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Fekete-fehér TVk-hez félretett cserealkatrészek. Nagyjából teljesen eltűntek a használatból. Esetleg TV szervízben kérdezz rá reszkírozva egy röhögést.

(#39539) darvinya válasza Lompos48 (#39538) üzenetére


darvinya
titán

Mester

Lenne egy kérdésem, hogy melyiket érdemes meg vennem.
Van egy 7VA 12V-os és egy 7VA 15V-os trafó.
Ebből lenne 9V tápnak.
De nem 1, hanem min. 4 fogyasztót kötnék rá.
Egyenként max. 200mA áramot venne fel.

Melyikkel lenne a stabilabb és zajtalanabb?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39540) Lompos48 válasza darvinya (#39539) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mindkettő "elégnek" tűnik, ha az igényelt teljesítmény nincs túllépve. A kisebb esetében kevésbé fog melegedni a stabilizátorfokozat.

(#39541) darvinya válasza Lompos48 (#39540) üzenetére


darvinya
titán

Pedálok és egy fejhallgató erősítő.

A kisebb esetében kevésbé fog melegedni a stabilizátorfokozat.
Ez mi alapján értelmezzem?
Feszültség vagy áram alapján?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39542) mezis válasza darvinya (#39539) üzenetére


mezis
nagyúr

Itt figyelemmel kísérheted mennyiért kelnek el az ilyen alkatrészek.

mezis

(#39543) darvinya válasza mezis (#39542) üzenetére


darvinya
titán

Ezt most nekem szántad?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39544) Lompos48 válasza darvinya (#39541) üzenetére


Lompos48
nagyúr

9V-on ugyanakkora áramfogyasztásnál a nagyobbik trafó pluszfeszültsége fog plusz hőt termelni. Ez 3V*1,41*0.8A=3.394W többlet, ha a trafó adatai igazak.

(#39545) vodkaboy22 válasza CPT.Pirk (#39536) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ilyet csináltam már lovasismerősömnek.
Az +-41V-ról ment.
De kell egy kis módosítás.
Az végMosfet-eket duplázd. Mindegyik gate-jére egyenként tegyél 150Ohm-ot. Illetve mindegyik source oldalára 0.22Ohm/5W-ot tegyél.
A kimenet 10Ohm/68nF + soros L tagot hagyd ki nyugodtan... Tehetsz viszont a kimenetre 2-3kOhm/2W-os ellenállást. Kicsit lehet növelni a nyugalmi áramát de csak óvatosan mert hamar sok sok ampert fog kajolni...
Tápra elég érzékeny így ajánlom hogy használj fojtót és lehetőleg oldalanként 10mF kondit.
Mondjuk így.
Dióda > 470-1000uF > L tag (40-60W-os trafó 3-6V-os szekundere lehetőleg 1Ohm alatt Rdc-vel. ) > 10mF > wima 1uF
Nagyon jól szolt egy pár mission 703-massal. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#39546) darvinya válasza Lompos48 (#39544) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm

Árban nincs különbség ezért kérdeztem.

Létezik 9V-os fesz.stab. ami hűtőbordára szerelhető?
Ami most van TO92-re nem hiszem, hogy van hűtőborda.

(#39547) Lompos48

Köszönöm

Már csak honban kell körülnéznem utána.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39547) Lompos48 válasza darvinya (#39546) üzenetére


Lompos48
nagyúr

7809 TO220-as tokban.

[ Szerkesztve ]

(#39548) PHM válasza darvinya (#39539) üzenetére


PHM
addikt

Szerintem a 7 VA kevés lesz.
A 15V-os 467, a 12V-os 583mA-rel terhelhető.
Az pedig, ha minimum 4 fogyasztóval számolsz,
valamint egyenként maximum 200mA-es áramigénnyel,
szerencsés esetben ugyan elég lehet, de nemigen lesz tartalékod.
Én legalább 1A-es trafót használnék a helyedben.
12V 12-15Va-est, ha úgy jobban tetszik.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#39549) darvinya válasza Lompos48 (#39547) üzenetére


darvinya
titán

Meg is van.

Más

Macera

Két nyugdíjas ül a padon.
Arra megy egy fantasztikusan szép nő.
Azt mondja az egyik öreg hatalmas sóhajjal:
-Jaj, ha még egyszer húszéves lehetnék!
-Megbolondultál? (néz rá a másik) -Azért a kellemes fél óráért újból negyven évet dolgozni?

Nemrég olvastam senki ne vegye magára, csak azóta is fogom a hasam a röhögéstől.
Ezért megosztottam.

(#39548) PHM

Köszi, meg nézem.
Utánaszámolva 4 pedálnál több nem lenne, ezek max. 170mA vennek fel.
Ebből CH-1 ami fel is veheti max áramot.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39550) CPT.Pirk válasza vodkaboy22 (#39545) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy-egy szép nagy fénycső fojtó a tápágakba pont jó lesz. :)

Köszi a rajzot, holnap megnézegetem meg próbálom berajzolni amiket mondtál.

darvinya: hehe, ennek a rendőr verziója az, hogy "hehh, de már akkor is impotens voltam :) "

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.