Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) Lompos48 válasza Samus (#38749) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mint Kernel is írja: lehet(nek) a LED(ek) hibás(ak). Nem szabad elfelejteni, hogy konstrukcióból van benne is egy szál, kontaktus stb. Mégha epoxyba vannak is öntve, az állandó és sok rázkódás árthat nekik.

(#38752) Samus válasza Lompos48 (#38751) üzenetére


Samus
addikt

És ettől szabályosan fog villogni? Nincs tartalék LED, a másikat nem akarom szétkapni ezért. A meghajtó elektronika nem lehet hibás?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#38753) Lompos48 válasza Samus (#38752) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A szabályos villogás már gyanús. Kérdés, hogy az elektronika mit csinál(hat). Sajnos fogalmam sincs.

(#38754) atesss válasza Lompos48 (#38748) üzenetére


atesss
addikt

Előtte egy AVR lesz motorvezérlőként. Az ezt készítő kollégának nem igazán okoz gondot egy korrektebb léptetőmotorvezérlő leprogramozása. De ő idő hiányában a teljesítmény résszel nem igazán tud foglalkozni, úgyhogy nekem kell.

Az a másik IC nagyon megtetszett nekem is, de a kolléga azt mondta nem kell, megoldja ő ezt AVR-ből.

A snubber network tagjai milyen terhelhetőségűek legyenek ?
R: mekkora teljesítményű
C: mekkora feszültségű (tápfeszhez képest)

És az Rsense mekkora teljesítményű ?
(Bár ugye akkor elvileg ez nem is lesz bekötve, bár ha más nem szkóppal nézzük majd - és akkor nem kell külön egy kis érétékű ellenállás a motortekerccsel sorban.)

Az alacsony fesz. kapcsolásnál a zenerhez rakandó kondira még nem írtál.
A zener gondolom nem kell komolyabb teljesítményű legyen (mivel csak a belső ref. feszültséghez kell).

(#38755) Lompos48 válasza atesss (#38754) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az a másik IC nagyon megtetszett nekem is, de a kolléga azt mondta nem kell, megoldja ő ezt AVR-ből.

Ha van az AVRnek analóg bemenete (meg ADC-je), akkor nem ártana használni. Nem csak az áram monitorizálásában, hanem a végfok védelmében is van/lehet szerepe az Rsense-ek.

A snubber network tagjai milyen terhelhetőségűek legyenek ?

Ellenállásnál nem lényeges, szerintem a félwattor is elég, kondenzátorban pedig nehezen fogy találi 50V alattit.

És az Rsense mekkora teljesítményű ?

Számolható a maximális áramból, 5A-nél (folytonos) 12.5W jön ki. A kitöltési tényezőt figyelembe véve kevesebb is elég lehet..

Az alacsony fesz. kapcsolásnál a zenerhez rakandó kondira még nem írtál.

Szerintem 10uF elég. Nem ártana tantál. A Zener lehet kicsi.

(#38756) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Csináltam egy fejes erősítőt, ami alu dobozba került, trafóval együtt. A táp és az audio csatlakozók teljesen el vannak választva a háztól, de a kapcsoló és a potméter tengelye hozzáér. Tudom, hogy le kellett volna földelni, de nem fért el a három polusú csatlakozó és az erősítők nagy része is csak villás csatlakozóval van ellátva. A kérdés, hogy ott hogyan oldjják meg a földelést, mert ha hozzáérek a dobozhoz halk brumm jelenik meg a kimeneten.

Mit kellene ezzel kezdenem?

(#38757) atesss válasza Lompos48 (#38755) üzenetére


atesss
addikt

Az ötlet nem rossz !
Javasolom a kollégának.

Mivel a használatban a fordulatszám és a terhelő nyomaték fix lesz majd, lehet a kolléga csak egyszer be akarja állítani arra (szkóppal figyelve az áramot), és kész.

A végfokban milyen szintű rövid-zár védelem lehet ?

12,5W-ot elpazarolni csak ezen ?!
Mi lenne ha 0,5Ohm-nál kisebbet raknék be ?

Nem mellékesen ez a tápegység igényét is növeli !
Amit alapból lehet eléggé ki fogok cenzitni pl. egy 100VA 24V 4A torodiddal (a motor max. árama elvileg 4,3A).
Mondjuk hogy átlagban is a 4A fölé menjek, ahhoz lehet 5A feletti meghajtás kellene ?
Egy toroidot túlterhelésnél a melegedés teheti tönkre ? Mert akkor akár 1-2 percre is jócskán a 4A fölé lehetne menni.

[ Szerkesztve ]

(#38758) Lompos48 válasza atesss (#38757) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A végfokban milyen szintű rövid-zár védelem lehet ?

Nincs csak termikus! Az adatlapba írja, figyelembe kell venni a maximális megengedett áramot.

12,5W-ot elpazarolni csak ezen ?!

Mérlegelni kell: fogyasztás vs. védelem. Ugyanakkor említettem a kitöltési tényezőt. Ez a 12.5W csak vezetéskor igaz. Ha 4 tekercsed van, akkor osztódik 4-gyel, de az ellenállás képes kell legyen annak az áramnak az átvitelére.

Mi lenne ha 0,5Ohm-nál kisebbet raknék be ?

Persze, lehet, nyitott kérdés: mit csinálsz az ellenálláson leolvasott feszültséggel. Lehet tekercselni is ellenálláshuzalból, bifilárisan, hogy ne legyen induktív, keresztmetszetet áram függvényében megválasztani.

Egy toroidot túlterhelésnél a melegedés teheti tönkre ? Mert akkor akár 1-2 percre is jócskán a 4A fölé lehetne menni.

A melegedés bármilyen trafót tönkre tud tenni. Nagyobb áram a mag telítettségéhez vezet(het), ugyanakkor csökken a kimeneti feszültsége is a tekercs ellenállásán eső feszültség miatt.

(#38759) rii


rii
nagyúr

meg szabad kérdeznem, hogy a Conrad-ról mi a (z őszinte) véleményetek?

lehet -mivel az van közel és szombaton is nyitva- így ott vennék meg pár apróságot
nem drága a többihez képest?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38760) #22145024 válasza rii (#38759) üzenetére


#22145024
törölt tag

Általánosságban marha drága és alig van választék (elektronikai alkatrészek). Viszont vannak olyanok, amiket csak ők tartanak és nem is drágább, mintha egy külföldi webshopből szereznéd be.

atess:
csak érdeklődésképp: ezt a végfok-IC-t alapvetően a beép. védelem miatt használod a diszkrét elemek helyett?

[ Szerkesztve ]

(#38761) rii válasza #22145024 (#38760) üzenetére


rii
nagyúr

ettű' fétem' én is
))))-.

akkor csak a kezdeti párszáz ft-ot hagyom ott

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38762) #22145024 válasza rii (#38761) üzenetére


#22145024
törölt tag

Ők inkább makett-hobby-barkácsbolt, semmint elektronikai alkatrészker. És az igazat megvallva, abban nem rosszak. De tényleg vannak olyanok is, amiért viszont nemhogy érdemes, de muszáj bemenni, mert csak ott van Mo.on.

[ Szerkesztve ]

(#38763) darvinya válasza #22145024 (#38762) üzenetére


darvinya
titán

:K vagy HR elektronikában is meghozzák, ha van olyan TME-n.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#38764) #22145024 válasza darvinya (#38763) üzenetére


#22145024
törölt tag

HR mennyit tesz rá a TME-s árra?

[ Szerkesztve ]

(#38765) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Az EA DOGM162-A típusú 2x16 karakteres kijelzőt akarjuk használni egy projekthez.
ST7036-os lcd kontroller van benne, és I2C-s vezérlésre gondoltunk. (De nem lehetetlen a 4bites üzemmód sem.)

Neadj'isten nincs valakinek st7036-os kontrollerhez drivere/library-je?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#38766) 14adam válasza 14adam (#38741) üzenetére


14adam
addikt

átforrasztgattam a lábakat és úgy néz ki megjavult :C

(#38767) Gyula84 válasza Wyll (#38765) üzenetére


Gyula84
veterán

esetleg itt?

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#38768) Kernel válasza 14adam (#38766) üzenetére


Kernel
nagyúr

Na igen, az STK toknak van ez a hülyesége, hogy a láb a hődilatáció miatt képes elválni a tokon belül, ahol a hibrid áramkörre csatlakozik. Az STK-k ugyanis egy belül üreges tokkal vannak szerelve, amit szét is lehet feszegetni egyébként, mármint nem javításra, mert jó eséllyel roncsolódik, inkább a tanulság kedvéért. Bár nekem úgy rémlik, valamikor régen egy kolléga szétszedéssel is javított ilyet.

Mivel belül is egy közönséges forrasztási pontban végződnek a lábak, elég lehet alaposan átmelegíteni, amitől szerencsés esetben visszaforrasztja magát a belső vége is. TV tápegységek is voltak STK-val (hiánycikk is adott esetben) többet is így tudtam megjavítani, a láb átmelegítésével.

Tegnap valamiért azt hittem, hogy elszállt, zárlatos lett az IC, ezért nem is jutott eszembe, pedig néhány hónapja említettem már a topikban is, hogy akár ilyen is van. Ha nem külsőleg volt kitörve.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38769) Kernel válasza krisztianAMG (#38756) üzenetére


Kernel
nagyúr

Semmi hátránya annak, hogy a kapcsoló és a potméter a készülékházhoz testelődik, sőt annak úgy kell lennie. Nem jön létre földhurok sem, hiszen a fémház / rögzítés mindkét alkatrész esetében szigetelt az áramkörtől. Hacsak például a potméter érintkezőjét nem kötötted le direkt a vázra.

A földelt konnektorra való testelés pedig egyáltalán nem feltétele zajmentes üzemnek, sőt egy földhurok még problémákat is okozhat, a földelésnek elsősorban érintésvédelmi funkciója van.

Az egyszerű villásdugós, vagyis kettős szigetelésű készülékeknél a fémházat általában a tápegység GND-hez kötik, esetleg a bemenethez, vagy az egész PCB-GND testelődik, akár több ponton is. De persze nem ezen van a hangsúly, egy jól megválasztott pont is elég, vagy más esetben épp a többpontos testelés okozhat bajt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38770) Ribi


Ribi
nagyúr

Lenne 1 olyan kérdésem, hogy egyes tápokba raknak referencia feszt és ahhoz igazítják a többit. Ez milyen kapcsolással, alkatrészekkel működik? Nem nagyon találtam / rosszul kerestem erről neten. Mondjuk van egy nagyon stabil ref stab IC, és a többi táp ehhez igazodik valahogy, ez hogy oldható meg?

(#38771) Lompos48 válasza Ribi (#38770) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Egyik egyszerű példa erre a sok évtizedes LM723. Van benne egy nagyon stabil 7.15V-os referenciaforrás, ahhoz hasonlítja a kimenőfeszültséget. Nézd meg az adatlapban az alkalmazásokat. Több feszültség esetén is használható ugyanaz a referencia kis hozzáadott elektronikával.

[ Szerkesztve ]

(#38772) Ribi válasza Lompos48 (#38771) üzenetére


Ribi
nagyúr

Engem pont a többi érdekelne, hogy megvan a stabil ref fesz és ahhoz akarok 3 külön tápot ami tartja ugyanazt a feszt. Lehet csak én nem jöttem rá hogy te is ezt mondod :)

(#38773) darvinya válasza #22145024 (#38764) üzenetére


darvinya
titán

Semmit, vagyis nekem ezt írták/mondták.
De függ az adott tételtől, mert én 1000Ft< értéket kérdeztem.

De legtöbb dolog van raktáron és nagyon sok.
Most nem tudok oda menni ezért kihagyom őket, bár eddig ők voltak a legolcsóbbak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#38774) Lompos48 válasza Ribi (#38772) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha most a kapcsolóüzemű tápoktól eltekintünk és maradunk például a soros szabályozóval ellátottaknál, akkor azoknál a legegyszerűbbtől a bonyolultakig mindegyikben van egy hibaerősítő, ami a soros elemet vezérli. Sorban egyszerű bipoláris, MOS vagy épp egy blokkrajz:

[ Szerkesztve ]

(#38775) Terrorista


Terrorista
senior tag

Üdvözletem!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek.

Tervbe van véve, hogy 3 db infra ledet párhuzamosan összekötök, valahogy így:

és megtáplálom 2x1,2V AA ceruzaelemmel.

Erről a ledről lenne szó, aminek adatai és az elemek alapján kijött az, hogy mekkora ellenállásra van szükségem. Ezt a kalkulátort használtam, amiből az következett, hogy legalább 22 Ohmos ellenállás ami nekem kell.

Na most a boltban (ahonnan a ledeket is beszerezném) nem találok megfelelő ellenállást. 2 órát töltöttem böngészéssel és nekem ez full kínai ami ott van (szénréteges vagy fémréteges, esetleg metaloxid?). :) A termékek táblázataiból nem igazán tudok kiolvasni semmit.

Szóval a kérésem az lenne, hogy valaki tegye meg nekem azt a szívességet, hogy kinéz nekem egy konkrét ellenállást, ami használható lesz a kis projektemhez.

Előre is köszönöm!

(#38776) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Szükségem lenne a képen látható csatlakozóból 1 és 2 sorosból (1x5 és 2x5) 2mm-es tüske távolsággal. Persze a hozzávaló érintkezőkkel.

A HEstore-ban és a Lomexben sem találtam csak 2,54 mm távolságút.
Valakinek ötlete merre tudnék venni Budapest XVI ker. környékén??

Üdv. Laci

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#38777) mszl válasza mszl (#38776) üzenetére


mszl
aktív tag

Vagy ha valakinek van elfekvőben ezzel a csatlakozóval USB kivezetése megegyezhetnénk rá.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#38778) Lompos48 válasza Terrorista (#38775) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha elem, akkor 2 x 1.5V-od lesz, ahhoz: 3. oldal 20R0 0.4W 5% FC-0204 (YAG) [01-03-45]
Ha akku, akkor 2 x 1.5V-od lesz, ahhoz: 3. oldal 30R0 0.17W 5% CF1/6 0204 ł [01-00-49]

(#38779) atesss válasza #22145024 (#38760) üzenetére


atesss
addikt

Alapvetően szimplán azért, mert egyszerűbb.
Illetve azt gondoltam hogy egyszerűbb, de így hogy ennyit kell foglalkozni a külső alkatrészekkel is, így már nem olyan biztos...

Ha tudtok ajánlani egy konkrét, nem jelentősen több alkatrészből összerakható kapcsolást, érdekelne !

(#38780) Lompos48 válasza Terrorista (#38775) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Elvétettem, bocsánat, mit tesz a copy.paste. A helyes:

Ha elem, akkor 2 x 1.5V-od lesz, ahhoz: 3. oldal 30R0 0.17W 5% CF1/6 0204 ł [01-00-49]
Ha akku, akkor 2 x 1.2V-od lesz, ahhoz: 3. oldal 20R0 0.4W 5% FC-0204 (YAG) [01-03-45]

(#38781) Samus


Samus
addikt

A menetfénnyel kapcsolatban lenne még egy kérdésem. A PowerLED-nek mindenképp kell meghajtó elektronika? Miért nem lehet őket simán előtét ellenállással bekötni?

Mi lenne, ha az egészet párhuzamosan kötném (mondjuk iszonyat sokat kellene forrasztani hozzá). És külső meghajtót csinálnék hozzá? Esetleg fényerőszabályzással?

Mi kellene nekem ehhez? Az üzemi feszültség eléggé tág határok között mozog, 12.0-14.2 volt feszültség, a LED-ek darabja 1W teljesítményű, 10 van belőlük.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#38782) PHM válasza Samus (#38781) üzenetére


PHM
addikt

Nem feltétlenül szükséges meghajtó elektronika.
Előtét ellenállás használatánál célszerű a ledeket hármasával sorba kötni.
Így kevesebb ellenállás kell, + kisebb teljesítményt kell elfűteni.
Ez azonban nem segít azon, ha esetleg mégis a ledek hibásak.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#38783) Terrorista válasza Lompos48 (#38780) üzenetére


Terrorista
senior tag

Köszönöm segítséged.

Sajnos egyik termék sincs raktáron, van esetleg alternatívád? Illetve ezek elvileg szénrétegesek, más fajta nem jöhet szóba?

Egyébként akkuval fogom megoldani, tehát 2 x 1.2V-om lesz.

[ Szerkesztve ]

(#38784) Lompos48 válasza Terrorista (#38783) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Dehogynem. Bármilyen, ha az ellenállásuk 20 vagy 30 ohm (mint korábban írtam). Biztonságból tegyél 1/2W-osakat.

(#38785) Kernel válasza Samus (#38752) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem azt írtam egyébként, hogy LED-csere, hanem "felcsere". Meglévő alkatrészek felcserélésével is lehet hibát keresni. Amellett azt is tisztázni kell, hogy a két villogó sorosan van-e kötve, mint említettem.

Hiába hihetetlennek tűnik, hogy önhibájából villoghat a LED (először én is csodálkoztam, amikor ilyet láttam), de akkor is ki kell deríteni a valódi okot, mert anélkül könnyen arcra lehet esni, felesleges munkákba keveredni, bosszankodni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38786) PHM válasza Terrorista (#38783) üzenetére


PHM
addikt

Személy szerint 3db 68 ohm 0,6 W-os ellenállást javaslok,
külön-külön minden egyes led elé. 02-01-15 a rendelési száma.
Ezek fémréteg ellenállások, nyugodtan használhatod őket.
De ha bemész a Lomex-be, s ott azt mondod, hogy kérsz mondjuk 22,
vagy 62 ohm 0,6 W-os ellenállást, biztosan ki tudnak szolgálni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#38787) Samus válasza Kernel (#38785) üzenetére


Samus
addikt

Összeraknám két kezem, ha a közelben ismernék olyat, aki hobbiból épít, és érti is a dolgát...

Milyen szakemberhez érdemes elvinnem? TV szerelőd, vagy rádiós tudna mit kezdeni vele?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#38788) Lompos48 válasza PHM (#38786) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Persze, de ezt eddig már 17-szer elprédikáltam, mégis állandóan felmerül, mint hulla a vízen. :)

(#38789) Kernel válasza Samus (#38787) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tudom, hogy a környékeden mik a lehetőségek, csak annyiban érzem az ellentmondást, hogy teljes átépítést említettél, ami – ha magad akartad elvégezni – nagyobb munka, mint egymással felcserélni pár LED-et.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38790) PHM válasza Samus (#38787) üzenetére


PHM
addikt

Nyugodtan megnézetheted bármilyen, az elektromossághoz konyító
szakemberrel. Első körben a ledek működőképességét kellene
ellenőrizni, s hogy milyen módon vannak sorba kötve.
Ahhoz pedig elég egy multiméter, meg valamilyen kis teljesítményű táp,
+ esetleg egy ellenállás és minimális szakértelem.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#38791) Terrorista válasza PHM (#38786) üzenetére


Terrorista
senior tag

Köszönöm a tippet!

Azért nem akartam bemondásos módon vásárolni, mert úgy hallottam, hogy a millió+1 termék közül ők sem tudják pontosan melyik körömnyi méretű alkatrész kell nekem.

Így magam válogattam össze a megrendelést, csak ugye erre nem gondoltam, hogy számomra ilyen körülményes lesz a megfelelő ellenállást kiválasztani. :B

(#38792) krisztianAMG válasza Kernel (#38769) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Köszönöm, bevált! :R

Azért vicces, hogy tudnom kell Fermi-felületet számolni, meg 20 centis fügvényt deriválni, ilyet pedig nem... :U

(#38793) darvinya válasza Terrorista (#38791) üzenetére


darvinya
titán

Lomex-től nem messze HR elektronika választéka.[link]

Csak képben tudom a listát mutatani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#38794) rii


rii
nagyúr

Lomex-nél miért csak a "csomagolási egység vásárlása esetén" levő árat írják?

Csomagolási egység: 1000 db
Csomagolási egység vásárlása esetén:
Nettó ár / db: 46.45 Ft.
Bruttó ár / db: 58.99 Ft.

ha vesz valaki 1000-et, akkor fizet 59000 -et ... de ha csak 1 db kell neki, akkor mennyit?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38795) kisi válasza rii (#38794) üzenetére


kisi
aktív tag

Ha belépsz,és kosárba terszed, feldob egy ablakot, ahol írja az árat.
a mellékelt képen látszik.

[ Szerkesztve ]

(#38796) Tamy válasza rii (#38794) üzenetére


Tamy
senior tag

Ha belerakod a kosárba ki fogja számolni (van rá csomagbontási díj, vagy hogy hívják). De szerintem ha valaki nem a csomagolási egységet veszi, akkor nem érdemes rendelést leadni, inkább kigyűjtöd mi kell, akár a rendelés előtt kinyomtatod a kosár tartalmát, aztán bemész személyesen, és a kezükbe nyomod a papírt, hogy ezeket kéred. A webshopban megadott árnál így is drágább lesz valamivel, de még mindig jobban jársz, mintha megrendelnéd. Elég hülye rendszer, de ez van :((

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#38797) kisi válasza Tamy (#38796) üzenetére


kisi
aktív tag

Bár általában elég szép sor van bent.. Akárhányszor mentem,mindig tömve volt a bolt..

(#38798) rii


rii
nagyúr

áhhhááá :)
köszönöm

(#38796) Tamy: mindenképp személyesen mennék be ... ja :)

köszönöm a kiigazítást ...
.-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38799) Tamy válasza kisi (#38797) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, mindig nagy a sor, volt, hogy közel 1 órát álltam sorba.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#38800) PHM válasza Tamy (#38796) üzenetére


PHM
addikt

Azért ha nem 1-1 darabokat veszel, érdemesebb megrendelni.
Apróságoknál általában olcsóbban is jössz ki.
A jó múltkorában például kifelejtettem pár SMD ellenállást a rendelésből.
Nem elég, hogy hosszan sorba kellett érte állni,
de a duplájába is került, mintha azokat is megrendeltem volna.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.