Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39751) jozsi252 válasza darvinya (#39745) üzenetére


jozsi252
veterán

Mindenki így rakja fel. Ez az alu profil direkt erre a célra van. Ez az oldal is ilyennel van tele.

Lompos48 Váltófeszen pedig éppenhogy csak mutatott 0.1-0.2V-ot. De ez lehet a műszer miatt is, mivel nem egy kalibrált műszerről van szó, hanem egy Voltcraft VC130-ról.

iPhone 13 Pro Max

(#39752) darvinya válasza jozsi252 (#39751) üzenetére


darvinya
titán

Kimerítő választ itt találod (#39750) Kernel.

Vagy teljes szigetelést csinálsz, de akkor nincs rendes hűtés.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39753) jozsi252 válasza Kernel (#39750) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez egy sima mezei alap műanyag házas táp, nem pedig ipari fém borítású. Katt

Az a gond hogy ott a közelbe nincsen fali konnektor, hanem 2 elosztón keresztül jut el az áram a szalaghoz. Viszont amikor próbáltam az APC túlfeszvédős elosztómmal, mert annak elég hosszú a kábele, és elér egyből a led szalaghoz, ott is ugyanez volt a gond.

Szóval akkor lehet hogy egy másik tápot meg kellene próbálnom?

"Gyakorlatilag a 12 V negatív sarkát célszerű összekötni az alumíniummal" Ezt hogy tudnám megoldani? Magának a led szalagnak a - pólusát kössem össze egy akármilyen sodrott/tömör kábellel a profil bármelyik részével?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#39754) Kernel válasza jozsi252 (#39753) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az képen látható, kettős szigetelésű (vagyis nem földeléses) tápegység használata mellett felesleges összekötni, ugyanúgy fog rázni valószínűleg, noha ez nem veszélyes mértékű. Mint amikor például ráz a központi antenna, sőt utóbbi még erősebb is tud lenni.

Ha földeléses lenne az adapter, akkor meg már valószínűleg megszűnne a jelenség. Attól még lehetne éppen földelni a fémrészt, mint ahogy az egy mosógépnél, mikrosütőnél stb. is bevett dolog, például fúrni bele lyukat, csavarral, saruval, vezetékkel ellátva.

Ilyenkor ellenőrizni kell műszerrel, hogy a tápegység negatív vezetéke és a hálózati föld közösítve van-e. Utána a negatív leköthető az aluvázra is, de nem mondom, hogy szükséges ezzel foglalkozni, inkább csak egy lehetőség. Normális esetben (ha szabályos a hálózati földelés) ebből gond nem lehet, ellenkező esetben viszont biztonságosabb, ha az aluvázat inkább nem kötöd sehová, probléma esetén pedig a LED-szalag szigetelő hatása érvényesül.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39755) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Gyors kérdés.
Van egy 230/400V ventilátor ami az alábbi módon van bekötve.

http://p.coldline.hu/2014/03/29/1404045-20140329-tFCVcw.jpg

230-ról szeretném üzemeltetni, hogy kössem be?

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39756) Gyula84 válasza KonzolKartel (#39747) üzenetére


Gyula84
veterán

mintha az error led alatt lévő kondi fordítva lenne azt nézd meg lehet rosszul látom :U

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#39757) jozsi252 válasza Kernel (#39754) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi a segítséget :R Kb a led szalag olyan 1.5A-t vesz fel. De mivel csak 12V-ról megy, ezek szerint akkor ne foglalkozzak vele, nem kell hozzá nyúlkálni és kész? Mivel konyhába van, ezért ugye pára az adott, de a 12V miatt nem kell tartanom zárlattól vagy bármi ilyesmitől, ami komolyabb gondot okozhatna?

Olyan 3-4 éve lett kb teljesen átvezetékezve a ház, szóval minden konnektor rendesen be is van kötve.

Valamint jól gondolom hogy e kettő közül bármelyik megoldaná a gondomat?

Katt - - Katt

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#39758) darvinya válasza PH-User (#39755) üzenetére


darvinya
titán

Amit látok, két fázisos rendszer kondenzátorral szűrve.

De magát a ventilátor bekötés panelját nem.
Pedig az kellene.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39759) Kernel válasza jozsi252 (#39757) üzenetére


Kernel
nagyúr

A lapos, kétpólusú dugvillával szerelt tápegység szintén kettős szigetelésű, földeletlen, ahol a primer-szekunder közötti kapacitások hatása miatt előfordulhat ilyen "AC-szivárgás" ami normális esetben soha nem lehet emberre veszélyes mértékű.

A másik tápegységnél már egyértelműen látható a hálózati földelés zöld-sárga vezetékének bekötési helye, persze azt be is kell kötni, földeléses konnektorba, különben még az előbbinél is jobban rázhat a kimenete, a beépített (de nem földelt) zavarszűrő kondenzátorok miatt. De még akkor sem rázhat veszélyes mértékben.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39760) Kernel válasza PH-User (#39755) üzenetére


Kernel
nagyúr

Zöld-sárga a védőföld, kék a nulla, elvileg talán a barna a fázis, de én inkább megpróbálnám valahogy beazonosítani, hogy melyik a segédfázistekercs. Utóbbi kapja a kondenzátoron keresztül a fázist. Amennyiben ez egy üzemi segédfázisos motor (vagyis indítórelé nélküli).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39761) jozsi252 válasza Kernel (#39759) üzenetére


jozsi252
veterán

Gondolom nyugodtan beköthetem ilyen dugvillás kábellel? Majd egyből a konnektorba, és akkor így 100% hogy nem fordul elő ilyen gond. :K

Érezni én is csak akkor érzem, amikor az ujjam végighúzom az alu-n, ha simán hozzáérek akkor nem érzek semmit. De azért nah.. mégis zavar egy kicsit, mivel konyhába is van. pára is nagy, aztán mondom utánajárok hogy mégis mi a franc okozhatja ezt, de így már világos hogy elmagyaráztad.

Illetve fontos hogy egyből a fali konnektorba dugjam a dugvillát, vagy lehet elosztóba is? Csak az a fontos hogy a konnektor rendesen földelt legyen?

Köszöntem :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#39762) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék megerősítést kérni azügyben, hogy használhatok-e 1.5 mm2 átmérőjű hangszóróvezetéket 230V és 0.05A áramhoz?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#39763) Kernel válasza jozsi252 (#39761) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az való a földeléses tápegységhez. Konyhában egyébként, noha a vizes környezet, a nem szigetelt padlózat miatt nem teljesen veszélytelen hely, a földeléses készülékek mellett előfordulnak kettős szigetelésű kisgépek is, igaz, azoknál előírás a belső áramköri részek alapos szigetelése (azért kettős szigetelésű).

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39764) tornas válasza Lompos48 (#39696) üzenetére


tornas
őstag

Megépítettem az általad berakott rajzot. Pontosan úgy, ahogy a rajzon is van és fordulatszámszabályozóként fog funkcionálni. Teljesen rendben müxik. A FET-re tettem egy kis hűtőbordát is. A 3,3 A-os Nidec ventit hajtva 20 percen át semmilyen melegedést nem tapasztaltam sehol sem.

Viszont az egyik Delta ventim megpusztult, leégett szó szerint, de a szabályzóban nem keletkezett kár. Először ment rendesen kb. 2 percig, szabályozással is, aztán elkezdett akadozni majd leállt és elfüstölt.

Elképzelhető, hogy némelyik venti nem szereti az ilyen jellegű PWM-es feszszabályozást?

Ezt a kis affért leszámítva, korrektül működik és még egy tokot kell még csinálnom.

Mégegyszer köszönet a bekarcolt rajzért.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#39765) Lompos48 válasza tornas (#39764) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Elképzelhető, hogy némelyik venti nem szereti az ilyen jellegű PWM-es feszszabályozást?

Ha a ventillátor nominális feszültsége nem kisebb, mint az elektronika által használt táp, nehezen hiszem. Azt nem tudom, hogy egy PWM-re készített ventillátor a tápon kívül milyen szintű PWM vezérlőjelet igényel.

[ Szerkesztve ]

(#39766) Kernel válasza szaszayanou (#39762) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem ártana tudni a vezeték adatlapjából, hogy a szigetelése hány voltra van méretezve, de egyébként a hálózati vezetékeknél előírás a kétrétegű szigetelés (erek külön, plusz egy külső réteg).

Így hivatalosan tudomásom szerint a hangszóróvezeték ilyenre alkalmatlan, fórumon keresztül már csak azért sem lehet erre mást mondani, mert más kárára nem lehet veszélyes tanácsokat adni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39767) kisi válasza szaszayanou (#39762) üzenetére


kisi
aktív tag

Nem javaslom, mivel a szigetelése NEM hálózati feszültséghez lett kitalálva, mégha a vezető meg is felelne a feladatnak.

(#39768) goritm


goritm
újonc

Sziasztok!

Nem tudtok egy a pénztárcánkhoz mérten viszonylag szerény(azér nem olcsó jancsit, de bárkit),
profi szakembert,
aki,
javítana:
tranyós kombót - a gain rohadtul zúg rajta, biztos h nem normális módon... :W
+
jó lenne egy poti csere is a gitáromon... :))
mindez pesten bárhol.
Plz Help :R
THx

Indítottam blogként is ezt a hozzászólást, nob vagyok fórumozásba, remélem okés ez így :(((

(#39769) BTminishop


BTminishop
aktív tag

Sziasztok! A Protel DXP programban lehet azt csinálni,hogy lerajzolom a kapcsolási rajzot a progi meg megmutatja a NYÁKot?Vagy valamit nagyon benéztem? :D

(#39770) ChavalieR


ChavalieR
csendes tag

Van egy leselejtezett képnézegetőm, úgy döntöttem szétkapom. Kíváncsi lennék hogy lehetséges lenne-e összekötni a gépemmel és amolyan mini-monitorként használni. Mellesleg érintőképernyős is azt hiszem. Itt van róla pár infó ha esetleg kellene: [link]

(#39771) #22145024 válasza BTminishop (#39769) üzenetére


#22145024
törölt tag

Ha közben a pcb layoutot is megrajzolod akkor természetesen megmutatja. Persze használhatsz autoroutert is, ha semmi nem fontos, csak az hogy ne kelljen dolgozni vele... :D

(#39772) PH-User válasza Kernel (#39760) üzenetére


PH-User
addikt

Én írtam rosszul, 230V a ventilátor, akkor így a fekete szál mi lehet?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39773) moha21 válasza PH-User (#39772) üzenetére


moha21
addikt

Vezérlőszál akár, de nem látni semmit a képből.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#39774) fero02 válasza moha21 (#39773) üzenetére


fero02
veterán

Szerintem
zöld-sárga: föld
kék: nulla
fekete: fázis
barna: segédfázis indításhoz.

[ Szerkesztve ]

(#39775) Kernel válasza PH-User (#39772) üzenetére


Kernel
nagyúr

Valószínűleg ez érvényes rá, amennyiben a gyártók egyformán értelmezik a barna és fekete szerepét. Hogy ez valami szabvány vagy csak bevett szokás, nem tudom, de netes találatok szerint eléggé jellemző:

Forrás: [link]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39776) Kernel válasza ChavalieR (#39770) üzenetére


Kernel
nagyúr

A link mondjuk nem link, de sokat nem befolyásol, valószínűleg. Topikban volt már szó ilyenről: [link] A linkelt oldalon több hozzászólás van erről.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39777) darvinya válasza Kernel (#39775) üzenetére


darvinya
titán

tárgytalan

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39778) BTminishop válasza #22145024 (#39771) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Hát itt nem a nem akarásról van szó hanem a nem tudásról.NYÁK-ot egyenlőre nemtudok rajzolni :O

(#39779) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

TL074-et helyettesíthetem TDA2822-vel?

(#39778) BTminishop

Nem nagy ördöngösség, csak beépítendő alkatrész lábkiosztást kell tudni.
A többi ott van a áramköri rajzon.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39780) BTminishop válasza darvinya (#39779) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Akkor valaki tud segíteni?

(#39781) Lompos48 válasza darvinya (#39779) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Határozottan nem. Még a teljes nevük is más. Ilyenkor nézd meg az adatlapokat. Ott van név, funkció, lábkiosztás. Egyik sem talál.

(#39782) darvinya válasza Lompos48 (#39781) üzenetére


darvinya
titán

Igen én is erre jutottam, csak hátha lenne valami esély rá.

Köszönöm

(#39780) BTminishop

És pontosan mit vársz segítségnek?

A használt alkatrész adatlapja adja meg úgy is a nyák létrehozásának alapját.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39783) Kernel válasza BTminishop (#39780) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az autorouter jó játék, csak sajnos nem old meg mindent varázsütésre. Legjobb szerintem a kettő kombinációja (auto+manuális). Én például erre a programra álltam be, ami nem teljesen hibátlan, de legalább néhány szemléltető videó megnézése után máris panelt terveztem vele.

Ennél egyébként az ingyenesség határa: "250 Pins/Pads, 2 copper layers, 1.2m x 1.2m, 30 signals simulatable, ELECTRA 250 pin version embedded."

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39784) KonzolKartel válasza Lompos48 (#39781) üzenetére

Jelentem, működik a ketyere. 2x9-15v közti transzformátort igényel, amit két töltővel megoldottam, de kéne egy rendes transzformátor. Honnan érdemes lőni?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#39785) darvinya válasza KonzolKartel (#39784) üzenetére


darvinya
titán

pl: Lomex, HR elektronika, HQ elektronika, HE Store, ÁRWILL, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39786) PH-User válasza Kernel (#39775) üzenetére


PH-User
addikt

& moha21 & fero02

Először is köszi mindenkinek! :R

Ezt a ventilátort csak úgy kaptam, volt hozzá egy 400~450VAC 2uF +/- 5% kondi is, valami CoolStar márkájú.
Most bekötöttem az ábra szerint, de csak egy halk búgás hallható mikor kis időre bedugom 230-ba.
Én ilyet legutóbb akkor hallottam, mikor egy centrifugában elöregedett a kondi és nem akart beindulni.
Kérdésem az még, hogy akkor jól kötöttem csak esetleg a kondi már elfáradt?
Szerezzek másik kondit vagy másképp kéne kötni? :F

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39787) PHM válasza darvinya (#39779) üzenetére


PHM
addikt

A TL074 egy négyes JFET műveleti erősítő, míg a TDA2822 sztereó végfok.
Tehát elméletileg helyettesíthető vele, ha:
- megoldható a TDA2822 táplálása,
- elég csak 2 erősítő,
- elegendő a TDA2822 erősítése, s nem túl kicsi a bemeneti ellenállása,
- megoldható a végfok helyes beépítése a panelba.
Ha mindezek teljesülnek, akkor:
"Nem nagy ördöngösség, csak beépítendő alkatrész lábkiosztást kell tudni."
A többi ott van az adatlapokon.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#39788) darvinya válasza PHM (#39787) üzenetére


darvinya
titán

Köszi.

A helyet én alakítom ki, és pedálhoz kellene.
Viszont 4 db erősítő kellene bele.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39789) Kernel válasza PH-User (#39786) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kondi hibája okozhat ilyet, ami műszerrel kimérhető, vagy a motort megpróbálhatod belökni valami eszközzel, nehogy az ujjad elkapja. Ha csak a segédfázis hiánya a gond, akkor ettől el kell indulnia, méghozzá bármelyik irányba.

Legalábbis az indítórelés motoroknál ez természetes, gondolom talán ezeknél is. Annyi a különbség, hogy előbbinél a kondenzátor csak a felpörgés idejére kapcsolódik az áramkörbe, utóbbinál üzemi állapotban is.

Mivel ez egy fix (egyirányú) bekötésű motor, az üzemi segédfázis hatására mindig csak egy irányba indul el. Elvileg elképzelhető az is, hogy a fázist a fekete helyett a barnára kötve fordítva indul el, de az szabálytalan, mert a segédfázistekercs általában nem arra van méretezve.

Ezért nem mindegy, hogy a fekete vagy a barna vezetéket tekintjük segédfázisnak. A mellékelt rajz egy dolog, csak remélni lehet, hogy más gyártók is betartják ugyanezt. Vagy ki kellene mérni, de erről nem teljesen egyértelműek a netes információk. Valaki azt írja, hogy az állandó üzemi kondenzátoros motoroknál a segédfázistekercs nem sokkal vékonyabb a munkafázisnál. Így nem biztos, hogy ellenállásban kellő különbséget ki tudnál mutatni, de azért érdemes lehet megmérni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39790) darvinya válasza PH-User (#39786) üzenetére


darvinya
titán

Magáról a ventilátorról is képet készíteni?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39791) PHM válasza darvinya (#39788) üzenetére


PHM
addikt

Jobban jársz a négyes műveleti erősítővel.
Csak arra akartam utalni, hogy végszükség esetén, ha nincs más,
akár a végerősítő is használható, hisz tulajdonképpen felfogható
egy speciális, nagy terhelhetőségű műveleti erősítőnek.
A TL074 egyébként sok 4-es műveleti erősítővel helyettesíthető.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#39792) PH-User válasza Kernel (#39789) üzenetére


PH-User
addikt

Belökni próbáltam, nem jött össze.
Viszont most találtam meg a burkolatát a ventilátornak és az elicent tekno air point AXC 150A típus szerepel.
Bekötése is meg van belül, de azon nem szerepel a 4 szál, csak 3.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39793) PH-User válasza PH-User (#39792) üzenetére


PH-User
addikt

Kéket és a barnát hálózatra kötve búg, kicsit mintha indulna is, de akkus fúróval kicsit rápörgettem és nem akar gyorsulni. Kéket és feketét próbáltam először, akkor semmi reakció nem volt, tehát meg van a fázis a barna és a kék a nulla.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39794) Kernel válasza PH-User (#39793) üzenetére


Kernel
nagyúr

Normális esetben nincs szükség pörgetésre, csak egy lökés kell neki.

Tekercseket ki kellene mérni, alábbi mondjuk egy 120 voltos ventilátor, szintén üzemi kondenzátoros, a segédfázistekercs nagyobb ellenállású, a munkafázis kisebb. Elképzelhető, hogy utóbbi menetzárlatos, amit kimérni sem egyszerű.

Viszont ellenőrizni nem nehéz, mert a kondenzátort, illetve segédfázist ki lehet iktatni teljesen, a feszültséget rá kell kötni simán a főtekercsre, a motornak pedig egy lökésre be kell indulni, ha nincs semmi baja.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39795) fero02


fero02
veterán

Srácok!

Ha egy kapcsoló üzemű tápban a primer puffer elkó teljesen (vagy közel teljesen) döglött, akkor a táp el tud indulni? :U

(#39796) VIPowER válasza fero02 (#39795) üzenetére


VIPowER
senior tag

Szerintem ez attól függ hogy van e terhelés a kimeneten.

(#39797) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Kérnék egy magyarázatot.

Lenne egy TC4066 IC ami Quad Bilateral Switch, magyarul 4db kétoldalú kapcsoló.

Mit jelent kétoldalú kapcsoló egy áramkörben?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#39798) fero02 válasza VIPowER (#39796) üzenetére


fero02
veterán

Van.

(#39799) VIPowER válasza fero02 (#39798) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ebben az esetben isten létezik, de attól én még nem hiszek benne. :)
Egyébként lehet nem elég nagy a terhelés, de passz. Ha rossz csereérett, ennyi. Nem mondtad az okot.

(#39800) Kernel válasza darvinya (#39797) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az csak arra vonatkozik valószínűleg, hogy kétállású. Meg kétirányú is, de azt a "bidirectional" szóval jelöli az adatlap. Vagy akármit is jelent, de a lényeg, hogy tulajdonképpen egy mechanikus kapcsolóhoz hasonlóan alkalmazható. Csak persze be kell tartani a határokat, a kapcsolt jel nem eshet az IC saját tápfeszültségén kívüli tartományba,

Valamikor CD4066-tal építettem a Quad 405 erősítőmbe bemenetválasztó áramkört, mivel hangfrekvenciás kapcsolóként is alkalmazható. Meg MC14066 is van benne, de már fogalmam sincs, hogy miért így raktam össze, kétféle IC-vel. Utóbbi viszont nem kétirányú, meghatározott bemenete és kimenete van.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.