Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) Ribi válasza Lompos48 (#38950) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pl bc212 habár a doksikban CBE-nek van írva, pl ami nekünk van az is EBC és emiatt fordítva kell beszerelni, mint mondjuk egy BC560-at.

(#38952) darvinya válasza Lompos48 (#38950) üzenetére


darvinya
titán

Miért lenne felcserélve.
2SC2240GR ECB
BC182 EBC
A lábaik, leelenőrizve 2 sárga csodával.
Azért sem értem a jelenséget, mert a 2SC2240GR lábait EBC-re hajtva akkor működik.
Viszont az áramkör nem változik.

Tranyókat szallagból kivéve nálam így néznek ki.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#38953) Lompos48 válasza Ribi (#38949) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Erre csak kis mesével tudok reagálni:

Amikor ezeket a tranzisztorokat tokozzák, akkor egy nagy matricába 4 darab, kétszer 50-50 tranzisztorból álló szalag kerül. Így kell elképzelni:

Az egyetlen szálon, ráadásul egymáshoz képest fordítva elhelyezkedé tranzisztorokat szét kell választani, el kell távolítani a széleket összefogó ragasztószalagokat is az epoxyba öntés után a piros vonalak mentén.

Ha ezt körömvágóval csinálják, akkor lehet egyenetlen a lábak hossza, ha szerszámmal, akkor egyformák. Ha a vágószerszámot úgy képezik ki, akkor pedig teszés szerint.

A rajz a "wire" TO92-re vonatkozik, aminek a tetején látszanak a szálak végei és keresztmetszetük egy kör. A rács (grid) esetén a lábak fent nem látszanak ki, és mivel a rács egy lemezből stancnizott struktúra, emiatt bármilyenre lehet alakítani, persze, a standardok betartásával.

[ Szerkesztve ]

(#38954) Lompos48 válasza darvinya (#38952) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A rajzod szerint fel vannak cserélve, ha mégis működik, akkor az a gyártó másképp "szereli" ezt a típust.

(#38955) mezis válasza Lompos48 (#38953) üzenetére


mezis
nagyúr

Azért szépen alakul a gyűjteményed ! :)

mezis

(#38956) Lompos48 válasza mezis (#38955) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Melyik, a rajzkollekció? :)

Akkor itt a "grid" technológiával készült tranzisztor röntgenképe is:

(#38957) darvinya válasza Lompos48 (#38954) üzenetére


darvinya
titán

De melyik rajzon lenne felcserélve rajzom szerint?
Mert direkt úgy raktam a rajzokba tranyót ahogy a valós életben.
Az áramköri rajzot alapul véve mindkét esetben.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#38958) darvinya


darvinya
titán

Lerajzoltam tranyó nézetből mi a baj.

Tehát, ha 2SC2240GR kapcsolás van nem működik.
De, ha BC182 kapcsolás van akkor működik.

Ezt nem értem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#38959) artiny


artiny
őstag

Ez az adapter jo lessz a szintetizátorhoz?
https://www.dropbox.com/s/5bxo5jo9orezutw/IMAG0085.jpg

ez most egy AC adapter..ha jol latom, a szintetizátorhoz ezt adtak akitol vettem használtan. Idaig ezzel ment, es arra vagyok kivancsi hogy hogy nem égette ki ha DC 9V kell neki az AC adapter?

(#38960) #22145024 válasza artiny (#38959) üzenetére


#22145024
törölt tag

Sok ilyen kütyübe tesznek egy soros diódát a fordított polaritás védelem miatt. Valszeg nálad is ez a helyzet. Belül meg gondolom minden 5V-ról jár, így még átmegy egy-két feszstabon, minre az érzékeny részek közelébe érne a táp

(#38961) Lompos48 válasza darvinya (#38957) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Evidens a csere, amit írtam:

A kapcsolási rajzon is látszik. Ott a rajz szerint a jobboldali működésképtelen. Valamit elnézel. Még bogarászd!

[ Szerkesztve ]

(#38962) artiny válasza #22145024 (#38960) üzenetére


artiny
őstag

inkabb nehasználjam ezzel az adapterrel?

(#38963) Gyula84 válasza artiny (#38959) üzenetére


Gyula84
veterán

az sem biztos hogy váltó jön ki belőle meg az sem hogy 12v (mérted már?)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#38964) darvinya válasza Lompos48 (#38961) üzenetére


darvinya
titán

A két rajz pontosan ugyanaz, ha végig követed.
Emiatt kérdezem miért működik?
Direkt 2 „sárgaműszerrel” hFE-t vizsgáltam lábak helyességre.
Az adatlapok által megadott lábaknak megfelelő volt fizikailag a tranyókon.
Azaz 2SC2240GR ECB és a BC182B CBE.
Panel kialakításán nem változtattam és ennek megfelelően a 2SC2240GR-nek bekötésű.

Én is most vettem észre, hogy a próbapanel rajzba C3-om rossz irányba van, de valóságban nem.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#38965) Kernel válasza artiny (#38962) üzenetére


Kernel
nagyúr

A szintetizátor belsejében az "illetékes" alkatrészek melegedését illik megvizsgálni ilyenkor. Megfigyelni az áramkör felépítését, feszültségeket mérni, terhelés alatt (is).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38966) atesss válasza atesss (#38757) üzenetére


atesss
addikt

Úgy döntöttem, a motormeghajtóhoz ideiglenesen (tesztüzemnek) a pákatrafómat fogom használni.
100VA, 24V, 2x2A, normál trafó (nem toroid). A két szekunder tekercset majd párhuzamosan kötöm be.
A toroid amúgy miben jobb, miért használnak inkább azt léptetőmotorok tápjának ?

Viszont össze kellene raknom egy egyenirányítást-szűrést hozzá, hogy stabil DC tápot kapjak.

Graetzből veszek egy 10A-est, az biztos elég kell legyen (a szinuszhullám kondi töltési periodusában a csúcsáram jóval több lehet, de azt gondolom simán elbírja).
És valami olyat, amire kis hűtőbordát egyszerűen tudok rakni.

Pufferből mennyit ajánlotok ?
A konyhaszabály alapján, 1000uF/A-el számolva, a 4700uF elég lenne ?
A LowESR nekem kelleni fog, ugye ?
A bemenet nem nagyfrekis (sima 50Hz), viszont a motormeghajtás frekvenciája nagyon is az.

Ezen kívül még egy 100nF (?) hidegítő kerámia kondi is kellene gondolom.

Más kellene még a zavarszűrés érdekében ?
Pl. egy soros induktivitás ?

Na meg egy biztosíték a szekunder oldalra.
Illetve jobb lenne kettő sorban, egy 10A-es normál/gyors, és egy 5A-es lomha.

Sajnos a trafó hiánya miatt ha épp megy a motor, nem igazán fogunk tudni forrasztani.
Van bent egy másik páka, egy ilyen 20+ éves pillanatpáka. A hegye egy drót, ami két darabból van összesodorva.
Ugyan működik, de gondolom ez nem az igazi azért így. Hol kaphatok ehhez vajon hegyet, és mennyibe kerülhet ?

[ Szerkesztve ]

(#38967) darvinya


darvinya
titán

DC motor két polusa közé 100nF kötve mennyire befolyásolja működésében?
Ha egyszerű ki/be kapcsolásos és elem v. akkuról van táplálva.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#38968) #22145024 válasza artiny (#38962) üzenetére


#22145024
törölt tag

Ahogy a többiek is írják, érdemes egy kicsit belekukkantani a szintibe. Ha nagyon nem igazodsz el rajta, dobj fel értékelhető képeket, biztos segítenek itt!
Problémád pl. abból lehet, ha mondjuk 16V-osak a kondik benne és az az adapter terhelve is kiadja a 12V váltót, akkor a dióda után is még 16V felett lesz egy kicsivel, ami a pufferekre kerül. Ilyenkor lényegesen gyorsabban öregszik az elko.

Atess:
"A toroid amúgy miben jobb, miért használnak inkább azt léptetőmotorok tápjának ?"
Kevesebb felharmónikus jut(hat) a motorba ami csak feleslegesen melegíti, továbbá a mikrolépéseknél kicsivel jobb lesz a "stabilitása", kevesebb lépésvesztés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#38969) Lompos48 válasza darvinya (#38964) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A két színes rajz között, ha a forrasztások azonosak, akkor csak az említett C-B van felcserélve. Az, hogy "működik", annak tudható be, hogy azokkal a polaritásokkal (jobboldali kézi rajz) a tranzisztor annyira nyitva van, mint amikor a vízcsőről leveszed a csapot. Megy rajta keresztül, mint egy szegen. Ugyanakkor ott az emitterkövetőnek szerepe van: az előtte való áramkör nagy bemeneti ellenállást kellene lásson, ami így nem teljesül. A baloldali rajz pedig lerajzolva helyes, működnie kellene. A labda nálad van.

(#38970) sörösló válasza atesss (#38966) üzenetére


sörösló
aktív tag

"Van bent egy másik páka, egy ilyen 20+ éves pillanatpáka. A hegye egy drót, ami két darabból van összesodorva.
Ugyan működik, de gondolom ez nem az igazi azért így. Hol kaphatok ehhez vajon hegyet, és mennyibe kerülhet ?"

Az oldal tetején ott a keresősáv. Beírod hogy pillanatpáka, és minden kérdésedre kimerítő választ kapsz. :K

[ Szerkesztve ]

(#38971) darvinya válasza Lompos48 (#38969) üzenetére


darvinya
titán

Hát ez az, hogy az emitter követőnél nem működik.
Azaz nagyon halk és a kikapcsolt állás nem működik.
De miért van ez?
Mert az előtte lévő kapcsolások jók.

Viszont a „nyitott csapnak ” köszönhetően a hangerőt teljesen levéve átereszt a testen keresztül és ezt erősíti fel.
Mert ekkor emitter követővé válik a „nyitott csap”.

Kérdésem (az egész rajz itt van (#38855) darvinya), ha Q10 nem jól/jókor zár/nyit az okozhatja az emitter követő Q3-as rész nem működését?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#38972) Lompos48 válasza darvinya (#38971) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A Q3-as rész nem tud rosszul működni, ha helyesen van összeállítva. Neki annyi dolga van, hogy továbbadja (kövesse) a C7-en keresztül érkező jelet. Teljesen mindegy, hogy az, a Q8-Q9 bistabil állapotától függően a Q5-ről vagy Q10-ről érkezik. Nem tud(hat)ja és nem is "érdekli". Ő csak egy emitterkövető, ami követi a bázisra érkező jelet egy p-n átmenetnyi DC eltolással, ugyanakkor egy nagy impedanciát mutatva az érkező jel felé.

(#38973) darvinya válasza Lompos48 (#38972) üzenetére


darvinya
titán

Pedig jól van bekötve, vagy 100x ellenőrzitem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#38974) mezis válasza sörösló (#38970) üzenetére


mezis
nagyúr

Korábban már írták: 2-es, 2,5-es (mm2, nem átmérő !) rézdrótból kell görbíteni. (Az összesodrás már inkább gyorsjavítás lehetett.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#38975) sörösló válasza mezis (#38974) üzenetére


sörösló
aktív tag

Én tudom, nem is magamnak írtam, hanem atess-nek. Csak zárójelben jegyezném meg, hogy nekem 75 W-os csehszlovák műszerből van kettő. Ehhez igencsak combos az általad említett huzal, elég bőven az 1,5-es is.

(#38976) Kernel válasza atesss (#38966) üzenetére


Kernel
nagyúr

A csehszlovák páka kimenő fényes oldalsó részén van egy felirat általában, a gyári ajánlás:

L40 mm 1,5mm2 Cu

40 mm az elkészült hegy hossza, villanyszerelési üzletben lehet kapni ilyen vezetéket. Vagy ott is előfordul előre gyártott hegy, csak drágábban, meg elektronikai üzletekben is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38977) atesss válasza darvinya (#38948) üzenetére


atesss
addikt

Ezt miben csináltad ? Mert épp nekem is valami próbanyákos tervezöre lenne szükségem !

(#38978) darvinya válasza atesss (#38977) üzenetére


darvinya
titán

LochMaster-rel.

Ment PÜ.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#38979) kjani18


kjani18
őstag

Sziasztok

Egy step up DC - DC konverter (szabályozható) használható step down -nak is?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#38980) darvinya


darvinya
titán

Mennyire helyettesíthető a M5223L MJN4548LD-vel?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#38981) And válasza kjani18 (#38979) üzenetére


And
veterán

Nem. Van olyan is, amelyik mindkét módon képes működni (step up/down vagy buck/boost), de akkor azt az adatlapon külön kiemelik, és az egyes működési módok még egy adott tok esetén is eltérő kapcsolástechnikát követelnek meg. Amelyiknek az adatlapján ez nincs külön feltüntetve, az lefelé konvertálóként nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#38982) Lompos48 válasza darvinya (#38980) üzenetére


Lompos48
nagyúr

MJN4548LD-t nem sikerül azonosítani.

(#38983) Kernel válasza Lompos48 (#38982) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mert nem MJN, hanem NJM szokott lenni és nem 4548, hanem 4558, de amúgy teljesen stimmel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38984) Lompos48 válasza Kernel (#38983) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akkor most elektronika vagy rejtvény? :D

(#38985) Gyula84 válasza Lompos48 (#38984) üzenetére


Gyula84
veterán

elektronikai rejtvény :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#38986) rii


rii
nagyúr

sziasztok

ha egy akkut akakr tölteni az emebr, akkor a számítógép USB-jéből jövő 4 V egyenáramot hogy lehet váltóárrammá alakítani? Van erre kapcs. rajz?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38987) #22145024 válasza rii (#38986) üzenetére


#22145024
törölt tag

? :)

(#38988) Lompos48 válasza rii (#38986) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az USB-ből 5V egyenfeszültség "jön", legtöbbször max. 500mA. (Ez emléletileg max. 2.5W). Minek kellene a váltó?

[ Szerkesztve ]

(#38989) rii válasza Lompos48 (#38988) üzenetére


rii
nagyúr

telefon akkukat szeretne/nénk tölteni USB-ről :B

(#38987) mintAdarab:
bocsánat ha érthetetlen vagyok :B
haver kérdéseit próbálom tolmácsolni ,-D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38990) #22145024 válasza rii (#38989) üzenetére


#22145024
törölt tag

De ahhoz miért kell váltó? A tel. akksikat (Li-Ion) meg célszerű cél-IC-vel megoldani, kiválóan mennek az USB 5V-járól; párszáz ft, van SO8-as tokban is, nem egy rakétatudomány. Nem is érzékenyek, akár próbapanelon is össze tudod rakni
:)

szerk:
Egyébként ha felfelé szeretnéd transzformálni, azt meg megoldják a step-up konverterek (mondjuk ha 7,4V-os akksikat kellene tölteni), de ezek ált. komolyabb cuccok, normális panelt kérnek és körültekintő tervezést

[ Szerkesztve ]

(#38991) Gyula84 válasza rii (#38989) üzenetére


Gyula84
veterán

de ahhoz egyenáram kell

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#38992) rii


rii
nagyúr

megírom neki .-)
köszönöm
valszeg én értettem félre valamit ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38993) darvinya


darvinya
titán

Köszönöm kernel fórumtársnak a helyreigazítást.
Én is észre vettem, de már nem tudtam javítani.

A nemrégi témámban ismét rejtély keletkezett.
Eddig direktbe kötöttem a elem negatívját, aztán bekötöttem rendesen és se kép, se hang.
Aztán visszaraktam direktbe és működik, igaz a Q3 rajz szerinti bekötés nem az igazi.

Hol hibázhattam, ha mindent a rajz alapján bekötöttem és tranyók lábai is stimmel?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#38994) thora


thora
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A kérdésem a következő lenne: Van egy Digi-s boxunk amibe bemegy a koax-on keresztül a tv, abból meg scart-scart kábellel megy a jel a tv-be. Ma este átraktam egy másik helyre a boxot, hogy a gyerkőc ne érje el és mikor a kábeleket kihúzgáltam a kézfejem hozzáért a scart végéhez ami egy kicsit megrázott, inkább csípett. A másik vége be volt dugva a tv-be ami áram alatt volt és be is volt kapcsolva. Mitől rázhatott meg a scart? Elvileg annak nem lenne szabad ráznia, nem? a tv is meg a box is egy nagy hatos hosszabbítóba van dugva amúgy. És azt kérdezném még, hogy ugye az ilyen "megrázás" nem komoly, ugyanúgy mint amikor a koax vége csíp egy kicsit?

Előre is nagyon köszi a választ!

(ha esetleg offtopic lennék elnézést, nem találtam közelebbi fórumot)

(#38995) kjani18 válasza thora (#38994) üzenetére


kjani18
őstag

No problem. Felejtsd el! :K

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#38996) Kernel válasza thora (#38994) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha kézzel fogtad a Digis boxot, amiben már benne volt a koaxkábel, akkor az a kezeden keresztül záródott a SCART felé.

Ha a TV földelt dugós és az elosztó is földelt, akkor a TV fémváza azon keresztül a hálózati földre záródik. Ez galvanikus kapcsolatban áll a SCART GND-vel is.

Ha a TV egyszerű villásdugós (földeletlen), akkor a TV-tápegység zavarszűrő kondenzátorain keresztül folyhat áram a GND irányába, azon keresztül a központi antenna felé, a koax. kábel árnyékolásán váltakozóáram jön létre. Ez egyébként nem okoz semmi zavart a vételben.

A központi antenna máshol van földelve, valamint a rákapcsolódó készülékek eredő hatása is szintén több irányba elhúzhatja az antennarendszer testpontját, emiatt jön létre a feszültségkülönbség (ami néha egész jól tud rázni, de nem életveszélyes), valamint az azt kiegyenlítő áram.

Veszélyes lehet viszont az érzékeny bemenetekre, HDMI-aljzatra például, mert bár normális esetben először a GND-pontok érintkeznek, ami a feszültségkülönbséget kiegyenlíti és utána már nincs gond, de ha véletlenül áthúz egy kis szikra a melegpontok (jel) irányába, abból komoly gond lehet. Ezért mindig először a jelkábeleket kell bedugni, csak utána a központi antennát és hálózatot.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#38997) mezis válasza thora (#38994) üzenetére


mezis
nagyúr

A koax kábelbe iktass egy "Galvanickus leválasztót".
(A 2400 MHz-re figyelj, mert kellhet az internethez.)
(Esetleg próbálj a szolgáltatótól kicsikarni, mond, hogy búg a HiFi tornyod, ha azon lenne a TV-d hangja. Szerintem ezt ma már eleve be kellene iktatnia a szolgáltatónak. Pacemaker-t viselőknek nem hiszem, hogy jót tesz egy ilyen áramütés. )

mezis

(#38998) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok!

Régebben elkezdtem egy erősítő építését, amihez segítséget kértem itt a fórumon.
Jó ideig félre kellett tennem a dolgot, időhiány miatt. Mivel talán most lesz elég időm összeépíteni, így újra elkezdtem tervezgetni a dolgot, de pár kérdésem felmerült a kapcsolásokkal.

A dologról pár szóban egy összefoglalás:
6 csatornás erősítő, egy régi samsung házimozi rendszer kihalt erősítőrésze helyett, azok hangszóróinak a felhasználásával. Mivel nem akarok több száz wattot, illetve a hangszórók minik, bár adatlapjuk szerint 40, illetve 50 wattosak, ezért a végfokokat TDA2030-al építeném meg, a mélynyomót hídban, a többit egy-egy sima gyári alapkapcsolással. Előerősítő négy darab TDA1524A lenne.(Mély, és a center hangerőszabályzása külön, azért 4 db.)

A kérdésem az lenne, hogy ITT (plusz utána pár hozzászólás)kibeszéltük a tápja felépítését, de azt elfelejtettem megkérdezni, hogy mennyire befolyásolja a feszültségszabályzóra jutó feszültséget az előtte lévő kondi?
Azaz, +-19 voltra lett tervezve a trafó, a szabályzók pedig 15 voltosak. A trafó tekercselésénél bele kell számolni a kondik miatt megemelődött feszültséget, vagy jók a 19 voltos kimenetek a trafón? (ugye, az egyenirányítón is esik egy kis feszültség..)

A másik kérdés pedig az lenne, hogy elvileg a TDA 1524A-n feszültséggel vezérelt a potik bemenete, itt meg lehet e csinálni azt, hogy egy ATMEGA 328 vezérelje azokat?

[ Szerkesztve ]

(#38999) atesss válasza kisi (#38998) üzenetére


atesss
addikt

Csak az AVR-es részre reagálnék:
Ha analóg feszültség szinttel akarod vezérelni a bementet, ahhoz nincs megfelelő eszköz az Atmegákban gyárilag. Ugyanis ehhez DAC kellene.
Úgyhogy külső DAC-ot kell használnod, esetleg F/U átalakítót, vagy valamilyen kapcsolás mindenképp kell, hogy analóg kimenetet kapjál.

Léteznek I2C-n keresztül vezérelhető DAC-ok is, pl: [link] . Első kérdés hogy le tudod-e programozni ? De mivel I2C könyvtárak léteznek, elvileg nem lehet olyan nehéz, de konkrét tapasztalatom nekem sincs még (én is neki akarok állni már egy ideje ennek, de eddig nem volt időm).
Illetve ennek a beszerzése is problémás (egyrészt időben is; de árban is, mert itt nincs "Free Shipping", mint pl. Ebay-ről). Itthon is lehet kapni hasonlókat, de kb. 3x áron. Vagy veszel egy IC-t (Microchip -> ChipCAD-nál), és megépíted próbanyákon.

(#39000) kisi válasza atesss (#38999) üzenetére


kisi
aktív tag

A dolog programozási része szerintem jó gyakorlás lenne, UNO-val már készítettem különféle kis programokat, kb amit a Tavir- féle tanfolyam, illetve könyv taglal. Nem arduino panelre épülő egyedi áramkört még nem csináltam, de mivel az IC ujraprogramozható, nem nagyon tartok a dologtól. Egy usb-isp programozóm van.

D/A átalakítást talán ennek alapján is meg lehet oldani, a kettes pont szimpatikusnak tűnik, ráadásul optocsatolóval le is választható, így talán az opamp mehetne a TDA 12 voltjáról is.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.