Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25651) priusz válasza Dorian (#25650) üzenetére


priusz
aktív tag

Zenei ajánló:HIGH ENDITION HE 015 - "Dancing with the Blues"

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#25652) Rederik válasza Dorian (#25650) üzenetére


Rederik
tag

A sub-ot be lehet egyszerre két erősítőhöz kötni? van két bemenete, s akkor a sztereó és a HM erősítőhöz is be lenne egyszerre kötve, vagy itt is mókerolni kell az átkapcsolóhoz hasonlómegoldással?

(#25653) Dorian válasza Rederik (#25652) üzenetére


Dorian
félisten

Fogalmam sincs, én csak mozihoz használom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25654) Faxxx


Faxxx
csendes tag

Lecseréltem a heco victa 200at mission m32re és a különbség = :Y
Sokkal zeneibb doboz van valami enyhe hangszínezése ami sokkal szerethetőbbé teszi a zenét ,mélyekben is sokkal jobb, gyorsabb, lazább, lejjebb megy

[ Szerkesztve ]

(#25655) KMT válasza Rederik (#25652) üzenetére


KMT
addikt

Ezeket általában be lehet.

(#25656) dudika10


dudika10
veterán

Na megjöttek a gránitlapok.
Nagyon baráti áron, csiszolva 2 darab 19*23*3 cm-es (4kg/darab) 1600HUF volt.
Délután kipróbálom, ha más nem, a konyhába edényalátétnek jó lesz. :)

Jön az akusztika is már, lassan de biztosan.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#25657) Dorian válasza dudika10 (#25656) üzenetére


Dorian
félisten

Annyiért ingyen volt. én sub-hoz készülök tápkábelt gyártani, tegnap próbálgattam tömör és sodrottat, tömör lesz majd.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25658) dudika10 válasza Dorian (#25657) üzenetére


dudika10
veterán

Tudom, azért is mertem próbálkozni vele.
Sírköves ismerős csinálta, csak a csiszolómesternek adtam jattot. Még a házhoz szállítás is benne volt. Szóval tényleg ingyen volt. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#25659) schawo válasza dudika10 (#25658) üzenetére


schawo
titán

Apropó, lehet én is csináltatok egy szettet. A legközvetlenebb rokonságban van sírköves, nagy automata daraboló és csiszoló géppel. Lehet, hogy csinálna akár másnak is. Mennyit érne meg nektek egy 20x20 körüli 2 vagy 3cm vastag alátét mondjuk G603-ból?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25660) Dorian válasza schawo (#25659) üzenetére


Dorian
félisten

Hát, láttad az előzményeket, 1600Ft-ot :D

dudika10:
Persze, nem is gondoltam erre :)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25661) dudika10 válasza Dorian (#25660) üzenetére


dudika10
veterán

Nekem annyira nem közeli rokon, hogy legyen pofám tucatszám ingyen gyártatni. :D

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#25662) schawo válasza Dorian (#25660) üzenetére


schawo
titán

Na jó :D

Inkább majd rákérdezek nála, mennyiért csinálna ilyeneket. ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25663) bajnokpityu válasza Dorian (#25660) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Subnál nálam is a tömör nyert. Ott nem volt akkora nagy difi mint dac,v erősítőnél, de még Asszony is megjegyezte,h jobb lett. Pedig rühelli a kábelmizériát.

De pl az alcest a TV elől sem vehetem ki, mert Házisárkány nem engedi.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25664) Toobee válasza bajnokpityu (#25663) üzenetére


Toobee
veterán

Nem is volt sárkány, tök csendben tűrte, hogy hangoskodtuk :D

https://barbieripnk.hu/

(#25665) Dorian válasza bajnokpityu (#25663) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, nálam is elég kicsi volt a diff. Végül is csak egy sub-ról van szó. Egy darabig nem is tudtam eldönteni, melyik jobb. Először a sodrott (ónozott réz) jobban is tetszett, de aztán inkább csak terjengősebb volt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25666) general válasza schawo (#25659) üzenetére


general
addikt

már korábban említettem, hogy nekem 4000/db árat mondtak 25x25-ös, azt hiszem 5 centis kövekre, amit én sokallok...

korrektül levágva,lecsiszolva 2 ilyen darab szerintem max 3-4 ezret ér. nekem legalábbis. nem adnék többet érte.

a 20x20-as, amit említesz, ráadásul véknyabb... hát igen, sztem is 2 rongyért a kettőt mondjuk.

dudika: kíváncsi leszek a véleményedre az installálás után, írj már majd, ha kérhetünk, én is akarok lapokat szerezni, mert most nem áll stabilan, meg a lamináltat sem akarom tönkretenni a tüskékkel... most csak alátettem faanyagot jobb híján.

szerk. az említett ár Szegeden van, akit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#25667) bajnokpityu válasza general (#25666) üzenetére


bajnokpityu
félisten

lukas 5Ft-os a tüske alá nem jött be?

Konkrétan nem vettem semmi komolyat észre igy, vagy még egy gránitlapot betéve. rossz minőségű hullámzó laminálton.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25668) schawo válasza general (#25666) üzenetére


schawo
titán

Mi az optimális vastagság? 5-ös jobb?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25669) blattida válasza schawo (#25668) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem az ötös már fölösleges, viszont a doboz alapterületének legalább a duplája legyen a lap területe.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25670) general válasza blattida (#25669) üzenetére


general
addikt

minél nehezebb (=stabilabb), annál jobb, persze értelmes határokon belül.
valamennyit biztosan használ, ha igazán stabil alapokon áll egy hangfal szerintem, nekem most eléggé inog, ezért szeretnék alá valamit. és a placebo hatást se felejtsük el.. :DDD
az 5 centis nekem egy kis megemelés miatt is jól jönne, sajnos nem túl ideális az elrendezés nálam, de kötve van a kezem, ez van.

miért kell szerinted dupla akkora alap? az már sok lenne nekem, árban és helyben is sajna, be kell érnem a kb 25x25-tel

(#25671) blattida válasza general (#25670) üzenetére


blattida
nagyúr

Pont a stabilitás miatt fontos, hogy minél nagyobb legyen a felülete, önmagában a tömeg még nem elegendő, tehát inkább 20 mm legyen a vastagsága, viszont legyen 40X30-as a felülete!

Ha pedig eleve nem sík felületre teszed, akkor ez különösen fontos.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25672) dudika10 válasza blattida (#25671) üzenetére


dudika10
veterán

25*25-ös alapterületű, 5mm magas közel 10 kilós gránitlappal mindent lehet csinálni, de felborítani azt piszoknehéz. Nagyobb sík felület könnyebben fekszik fel a "dombokra".

Ha raksz az aljára 3 pici öntapadós gumilábat, akkor a sík felület kérdése is ki van küszöbölve. Ráállítod a hangfalat tüskékkel és kész is, nem sérted meg a parkettát és stabil az alja. Egy álló hangfal könnyen felborul egy gránitlaphoz képest. Szerintem.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#25673) PuMbA válasza schawo (#25001) üzenetére


PuMbA
titán

Ez ok, de még mindig nem értem, hogy 120dB dinamikát, hogy hallasz megsüketülés nélkül :) Amit linkeltem -105dB-en lévő 1kHz, én ha 100%-ra tolom a hangerőt Windowsba, akkor se hallok belőle semmit. Ha 5dB-lel emelek rajta, akkor kezdem hallani 100%-on. Viszonyításképp komolyzenét 20%-on, a kisebb dinamikájúakat meg 10-15%-on hallgatok. Vagy nem is kéne hallanom?

[ Szerkesztve ]

(#25674) PuMbA válasza PuMbA (#25673) üzenetére


PuMbA
titán

23dB-t kell erősítenem, hogy 20%-on halljak belőle egy annyira kis semmit, hogy azt zenében lehetetlen kiszúrni. Az -82dBFS és a dithering nem hallható.

(#25675) PuMbA válasza PuMbA (#25674) üzenetére


PuMbA
titán

Ez még a Philips 14bit-es CD tervezetébe is belefér :)

(#25676) schawo válasza PuMbA (#25673) üzenetére


schawo
titán

Azért ez valószínűleg nagyon eszközfüggő is.

Kísérletképpen azt csináltam, hogy a füleserősítőn beállítottam azt a hangerőt, amikor már jól hallható lett az általad linkelt ditherelt -105dB-es tesztjel. Utána ugyanazon a hangerőn lejátszottam egy mérten 5-6 dB RMS dinamikatartományú és emellett 0 dBFS zeneszámot, majd ezt hallgatva a decibelskálán visszahúztam hangerőt úgy, hogy nekem normális legyen a hallgatási hangerő. Ez -15,5 dB érték lett. Ekkor újra meghallgattam a -105dBFS teszthangot, és természetesen ekkor már nem hallottam.

Igen ám, de vigyük tovább a számítást:
A szám, amit hallgattam 5-6 dB RMS zenei dinamikatartománnyal rendelkezik. Vegyünk egy átlagos minőségű, 20dB körüli dinamikatartománnyal rendelkező komolyzenei számot. Ehhez már a -105dB-es beállításhoz képest nem kellene semmit mozdítani a hangerőszabályzón, hogy optimális hangerőn lehessen hallgatni. Ilyen esetben pedig a fentiek alapján a -105dBFS-re ditherelt 1kHz-et bizony meghallom a rendszeremen.

Viszont a CD 16 bitje ditherelés nélkül legfeljebb 96 dB-t tud megjeleníteni, normális minőségben (az információt legalább 2 biten tárolva) legfeljebb 90dB-t. Magyarul ugyan képes lennék meghallani -105dB-t, de csak 90dB valós tartomány áll rendelkezésre. Ezen csúszik el a CD 16-bites rögzítési technológiája.

Persze ez egy erősen sarkos megközelítés, és valós körülmények között a hatás elenyésző, de nem lehet azt mondani, hogy egyáltalán nem létezik. Ahol ez ténylegesen hátrányt jelenthet, az néhány igen nagy dinamika tartományú zeneszám (pl kedvenc példa a Boléro), ahol nem szokatlan az 50-60 dB-es felvétel sem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25677) L4D1K


L4D1K
őstag

Szép ez a dac [link] Nem gondoltam volna hogy az Asus ilyenre is képes ;)

# ANTAL Tuning #

(#25678) schawo válasza L4D1K (#25677) üzenetére


schawo
titán

Szép és kellemes fogásra. Hangja az kb ott van ahova az ára be van lőve, sem jobb, sem rosszabb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25679) PuMbA válasza schawo (#25676) üzenetére


PuMbA
titán

Kösz, hogy meghallgattad. Akkor a hiba a rendszeremben van :)

[ Szerkesztve ]

(#25680) PuMbA válasza schawo (#25676) üzenetére


PuMbA
titán

Neked kemény cuccod lehet :) , mert meghallgattam egy Musiland Monitor 01 US-sel is amiben Burr-Brown PCM1793 DAC van (specifikáció szerint 113dB a dinamikája), de hasonlóan az eddigiekhez még 100% hangerőn is 5dB-t kell emelnem, hogy halljak belőle valamit, ami hasonlóan annyira semmi, hogy zenében kétlem, hogy hallható lenne.

[ Szerkesztve ]

(#25681) schawo válasza PuMbA (#25680) üzenetére


schawo
titán

DAC az adatlapomon. A tesztet az SRH840 fülessel végeztem. Így olyan 30-35%-os hangerőszabályzó állásnál hallható az 1kHz-es jel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25682) bajnokpityu válasza schawo (#25681) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Alapzajt nagyon lehetett hallani azzal a fulessel.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25683) schawo válasza bajnokpityu (#25682) üzenetére


schawo
titán

A Mini DAC-nak nincs semmi alapzaja, a -105 dB is simán kijön rajta, még ott sem lehet alapzajt hallani.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25684) PuMbA válasza schawo (#25681) üzenetére


PuMbA
titán

Én meg 681F-fel (98dB/mW) és SE HPM-64 (100dB/mW), mindkettő 32 Ohm. Musi output: 2V RMS, fejes RMS: 50mW/RL=100Ω. A fejes nem lehet a gond ugye, mert simán vinnie kéne? Mert akkor jó tudni, hogy a low-end-ben még a 16 bit is bőven elég :)

(#25685) dudika10 válasza schawo (#25683) üzenetére


dudika10
veterán

Hát lehet én hallgatok nagyon halkan zenét, de cirka 35dB-t kellett hangosítanom a normális zenehallgatáshoz képest, hogy meghalljam...
Hangdobozokról van szó természetesen nem fejhallgatóról.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#25686) PuMbA válasza dudika10 (#25685) üzenetére


PuMbA
titán

Ez nekem már magas :) Specifikáció szerint a MiniDAC-nak 119dB a dinamikatartománya, a Musilandnak 113dB, de a hallottak alapján minimum 30dB különbségnek kell lennie. Kábel?

[ Szerkesztve ]

(#25687) blattida válasza PuMbA (#25686) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, ez fül.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25688) Dorian


Dorian
félisten

Mennyi idő amíg egy tömör réz tápkábel bejáratódik? Most gyártottam egyet, néhány percesen még elég szar.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25689) schawo válasza dudika10 (#25685) üzenetére


schawo
titán

Hangdobozok azért nem jók ilyen tesztre, mert a környezeti zajok elnyomják a -105dB-es jelet. Egy normál, csendes lakásban 25-30 dB hátrányból indul a -105 dB-es tesztjel. Ha még ott van egy számítógép zaja is, akkor már 35-45 dB a hendikep.

(#25686) PuMbA
Specifikációk :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25690) dudika10 válasza schawo (#25689) üzenetére


dudika10
veterán

A hendikep a fejhallgató szigetelése. Nálam a szoba alapzaja számítógéppel 28dB úgy emlékszem (még régebben mértem, meg kéne keresnem, de a nagyságrend biztos stimmel).

Mennyit szigetel ebből a Shure?
Szerintem cirka 20dB különbség továbbra is marad (nyitottal meg jelentősen több) a normál zenehallgatós hangerőm és a hallhatóság határa között, így én bátran ki merem jelenteni, hogy nekem bőven elég a 16bit jelenleg. :K

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#25691) bajnokpityu válasza Dorian (#25688) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Miből csináltad? Meg mihez képest? :)
Forrasztottad, v csavaroztad?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25692) schawo válasza dudika10 (#25690) üzenetére


schawo
titán

-20dB a Shure 840 szigetelése

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25693) dudika10 válasza schawo (#25692) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor már csak cirka 10dB a hátrány. Továbbra is messze a számomra normálistól. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#25694) Dorian válasza bajnokpityu (#25691) üzenetére


Dorian
félisten

Jó, hát szemét voltam az újjal, mert a Gábor-féle kábel volt előtte bedugva :D
Negyed óra múlva már nem volt olyan mint az elején de tiszta sor, hogy Gáborét napok múlva, bejáratva sem fogja elérni.
Sub-hoz lesz egyébként, 3*2,5mm2-es tömör kábelből csináltam. Csavaroztam, nem volt kedvem forrasztgatni, bár a tömör eret jó szívás volt így a helyére erőltetni az IEC csatiban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25695) bajnokpityu válasza Dorian (#25694) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Azt sosem fogja elérni. Gábor sokat molyolt azzal a drótocskával.
saját kábeleket arra használtam anno,h eldöntsem milyen helyre milyen felépítésűt akarok.
De mindig az lett az eredmény,h a sima villanyszerelési drótok(akármilyen szigetelésű) maximum közepesek.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25696) schawo válasza dudika10 (#25693) üzenetére


schawo
titán

A maradék különbség simán lehet az X-Fi vs Mini-DAC.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25697) Dorian válasza bajnokpityu (#25695) üzenetére


Dorian
félisten

Tiszta sor, ismerem a felépítését. Azért írtam, hogy szemét voltam az újjal, ahhoz hasonlítani :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25698) bajnokpityu válasza Dorian (#25697) üzenetére


bajnokpityu
félisten

De sztem hagyjuk abba,hiszen eretnekek lettünk.
most néztük a tudors sorozatot
Belegondoltál, miről mertünk beszélni? tápkábelek járatása. ;]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25699) KMT válasza bajnokpityu (#25698) üzenetére


KMT
addikt

Látom, ez nálad visszatérő "poén". :U

[ Szerkesztve ]

(#25700) Deadzone41


Deadzone41
őstag

mivan ha kábel a bejáratás előtt jobban szólt mint utánna? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.