Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) Deadzone41 válasza L4D1K (#25948) üzenetére


Deadzone41
őstag

sehogy. tárhelyként lehet esetleg, de annak meg mi értelme.

(#25952) Evomme


Evomme
csendes tag

Hello azt szeretném megtudni hogy van nekem egy ilyen szubcsövem csak 100W-os használtan mennyit érhet ?? mennyiért adjam fel ?

(#25953) L4D1K válasza Deadzone41 (#25951) üzenetére


L4D1K
őstag

Tárhelynek semmi. Ha lenne hozzá vmi kütyü, aminek wifin küld raw jelet, és amiből van digit kijárat, az finom lenne...

# ANTAL Tuning #

(#25954) Deadzone41 válasza Evomme (#25952) üzenetére


Deadzone41
őstag

autóhifis topicban kérdezd

(#25955) bajnokpityu válasza L4D1K (#25953) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hallottam egy logi touchot wifin. Haaat biztos nem hasznalit neki a wifi..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25956) #71562240 válasza zoltanz (#25950) üzenetére


#71562240
törölt tag

Na most már legalább márkát írtál, így már adhat ötleteket, aki tud. Persze Unitrához tényleg nehéz lesz. Gondolom neten rákerestél a konkrét típusra, és nem találtál semmit. Azért írd ide a fórumba a konkrét típust, hátha valakinek van hozzá valami infója. A korábban említett "ötletek" mellett érdemes érdeklődni a Lomexben, a HQ Nedisben, a Siniben, ezekben az alkatrészboltokban van esély, hogy ilyen régi "cucilista" készülékhez legalább ötletet adjanak.

(#25957) korner83


korner83
tag

Sziasztok! Akit érdekel annak itt van egy kis összegfoglaló az idei desktop audiókhoz: LINK

Tesztekkel, árakkal, műszaki adatokkal, DAC-ok, aktív hangfalak, fülesek stb.
Jó olvasást (angolul van)!

[ Szerkesztve ]

(#25958) eclipse006


eclipse006
őstag

Üdv mindenkinek!

Sok minden történt, mióta nem jártam itt. :) Annyira rossz, hogy majd egy hónapja mellőznöm kell a rendszerem, illetve a fórumot. Remélem mihamarabb rendeződnek a dolgok. Addig is jó zenehallgatást, eszmefuttatást!

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#25959) L4D1K válasza bajnokpityu (#25955) üzenetére


L4D1K
őstag

Köszi, akkor ezt hanyagolom :)

Majd ha a táblagépek usb portját is ugyanúgy lehet használni zenére mint pl egy laptopét, beruházok egyre.

# ANTAL Tuning #

(#25960) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Tud valaki olyant programot, amivel flacot, akármit újra lehet kódolni, hogy legyen benne EQ?
nem replaygain,v ilyesmire kéne, hanem maga az állomány módosuljon.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25961) KMT válasza bajnokpityu (#25960) üzenetére


KMT
addikt

Ha hangszerkesztőre gondolsz, akkor Adobe Audition, vagy a jó öreg GoldWave.

(#25962) bajnokpityu válasza KMT (#25961) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:R Meghálálom, ha felnövök :R

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25963) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ismerőssel beszélgettünk hard-rock zenékről, ide lehetne sorolni sztem Santana és Hendrix pár "elborúltabb" művét a hőskorszakból. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#25964) Rederik


Rederik
tag

Szasztok,

Tesztelt már valaki olyan sztereó erősítőt, aminek USB bemenete van? CA 651A-t néztem nemrég hírdetésekben, hogy van USB-je, s gondolom nem az egyetlen, aminek ilyen bemenete van.

A kérdés csak az lenne, hogy tudnak ezek a bemenetek annyit, mint egy külső dac USB bemenetei?

Köszönöm

(#25965) Patice válasza bajnokpityu (#25960) üzenetére


Patice
nagyúr

Sony Sound Forge? (+ FLAC Frontend) vagy + Easy CD-DA Extractor?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25966) raus


raus
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok-e de milyen progival illetve hogyan lehetne a 96Khz/24bites Flac fájlokat visszakonvertálni 44.1 /16bites wav fájlokká hogy CD-re írhassam őket. Audiofil szempontból kérdem.
Plextor Premium 2-es íróval szándékozom audio CD-R lemezre írni őket. Eddig a flac frontend-del átnyomtam 96/24-es wav-ba aztán azt pedig a soundforge-al először 44.1-be majd 16bitre. Van avalmi jobb megoldás?
:R

(#25967) bajnokpityu válasza Patice (#25965) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Goldwave jonak tunt. De annyi eszem nem volt, h ne egy frekit huzzak fel,hanem sokat le.

Azt akartam szimulalni, milyen lenne a 4khzt felhuza a hangfal.
Ugyhogy vegul nem sikerult. De azert ma reggel atforrasztottam a valtot.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#25968) KMT válasza raus (#25966) üzenetére


KMT
addikt

Foobar + valami resampler plugin.

A legjobb megoldás megszerezni egy bitpontos CD rip-et, vagy esetleg egy 88,2 kHz-es SACD rip-et, mert a 96-ot nem szerencsés 44,1-gyé konvertálni, legfeljebb 48-cá, de azt meg nem viszi a CD.

(#25969) cipofuzo87 válasza bajnokpityu (#25967) üzenetére


cipofuzo87
tag

Amúgy EQ és EQ között is van különbség. A mezeinél fellép fázistolás, komolyabbnál meg nem. Egyszer egy Cubase-es youtube videóban elég szépen megmutatták és ki is hallatszott nagyon szépen, hogy konkrétan elromlott a zene a nem fázishelyes EQ alkalmazásával.

[ Szerkesztve ]

(#25970) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Szebbek a mélyei a Canton hangfalaimnak mint a Technics fülesemnek, mondjuk összhatást tekintve döntetlen. :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#25971) schawo válasza raus (#25966) üzenetére


schawo
titán

Ha a minőség a fontos, akkor Reaper. Egy kis szakértelem a konverzióhoz azért nem árt. 96->44 downsample esetén a legjobb minőséget a "Master Mix: Dither" bekapcsolásával kapsz. Ha esetleg ezt használnád, és segítség kell, jöhet pm.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25972) blattida válasza schawo (#25971) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem ezt akartad linkelni, az általad megadott cím nem jó.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25973) schawo válasza blattida (#25972) üzenetére


schawo
titán

Teljesen, csak telefonról írtam, és az idióta kijavította a .fm-et .hu-ra :D:D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25974) krystman


krystman
őstag

Mélyládát szerintetek két hangfalhoz miként lehetne beállítani? Csak fülre lehetséges valamennyire, vagy van valami módszer erre? Mert nem igazán tudom eldönteni, hogy mennyire vigyem le a frekit a ládának.

(#25975) Patice válasza krystman (#25974) üzenetére


Patice
nagyúr

Pl. teszthangokkal be lehet lőni, hogy meddig hallod jónak a monitorokat, és ahol elkezdenek gyengén sugározni kb. ott lesz a keresztezési freki a mélyládához.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25976) KMT válasza Patice (#25975) üzenetére


KMT
addikt

Csak ne felejtsen el mozogni közben a szobában...

(#25977) Deadzone41 válasza KMT (#25976) üzenetére


Deadzone41
őstag

minek?

(#25978) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Szevasztok!

Tudnátok ajánlani v.mi jó hangú dac-ot?
50k környékén gondolkodom,használt sem gond.
Eddig a Lupus C MK3-at és a CA. Dacmagic-ot nézegettem./A kettő közül melyik a jobb?/

Üdv,
SZKEBE75

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#25979) KMT válasza Deadzone41 (#25977) üzenetére


KMT
addikt

Aha. :U

Örülök, hogy nálad minden pontban ugyanúgy szól a rendszer. :DDD

(#25978) SZKEBE75
A Lupus semmiképp sem rosszabb, sőt.

(#25980) Deadzone41 válasza KMT (#25979) üzenetére


Deadzone41
őstag

nem kötözködni akartam, csak érdekel hogy minek kell, hogy a szoba minden pontjában egyforma legyen a hangminőség, ami kb lehetetlen. inkább a mélyládát kell ide oda pakolgatni hol adja a leglineárisabb hangot.

(#25981) Patice válasza KMT (#25979) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor úgy írom, hogy először be kell lőni a jobb + bal megfelelő helyét, amit fülre csak egy kis körbe-körbe járogatással lehet meghatározni. (Én is így szoktam. :B )

Aztán jöhetnek a teszthangok. :)

Lupus-ra + 1

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25982) KMT válasza Deadzone41 (#25980) üzenetére


KMT
addikt

Ilyet én nem írtam. Amúgy is csak a keresztezési frekiről volt szó. Arra céloztam, hogy ha épp olyan helyről hallgatja, ahol kioltás/erősítés van, akkor annak lehet olyan eredménye, hogy rosszul állítja be, és másik helyen már nem lesz olyan jó.

(#25983) krystman


krystman
őstag

Köszi a segítséget! És tudnátok olyan helyet ahonnan ilyen teszt hangokat tudnék leszedni? Igazából a ládát max a faltól 2-méterre tudom eltenni, és az egyik hangfalhoz elég közel lesz. Ez gond lehet? Az mitől lehet, hogy ha felálok az ágyra, akkor 2x vagy akár 3x erősebben hallom a mélyet mint ha a földön állnék? Voltam már több helyen is megézni rendszereket, de majd nem mindenhol így van ahol láda van mellé. Egyébként fura, de mindig a faltól 2kb 1-1,5 m-re érzem igazából erősenek a mélyet. És még annyit, hogy az a mélyet befolyásoljae, ha a láda úgy van kialakítva, hogy elől van a mélynyomója, és a szubcső is. Tehát egyenesen felém van, ha szól.

[ Szerkesztve ]

(#25984) bkercso válasza krystman (#25983) üzenetére


bkercso
nagyúr

[link]

A legjobban műszer nélkül szerintem egy jobb fejhallgatóval összehasonlítva lehet belőni, zenével.
A hangfalhoz képesti elhelyezés nem kritikus, az is jó, hogy elöl van a cső.
Az a tapasztalat, hogy ha a falhoz/padlóhoz közel van a mélynyomó, akkor egyenletesebben tölti ki a szobát a basszus, tehát ha helyet változtatsz, kevésbé érzed erősebbnek/gyengébbnek. A hatásfok is javul, bár ez a Te helyzetedtől is függ.
Igaz, a frekvenciamenet kicsit hullámosabb lesz, de ez szerintem a kisebbik gond, szobában amúgy is eléggé hullámos az. :)

(A belinkelt sweeppel amúgy azt is le tudod ellenőrizni, kialakul-e állóhullám a szobában. Ha igen (sokkal erősebb egy-egy frekvencia a többinél, esetleg csörgő-zörgő hang alakul ki egyes frekvenciákon), akkor változtass a dobozok helyzetén, esetleg tegyél fel falvédőt a nagy, párhuzamos és sima falfelületek közül az egyikre stb.)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25985) krystman válasza bkercso (#25984) üzenetére


krystman
őstag

Köszi szépen! :R Megnézem mindenképp amit írtál és linkeltél. :K Még egy kérdés, hogy ha egy 3 utas hangfal fektetve van, az nagyon eltolja a hangképét az egész rendszernek? Mert lehet, hogy csak a két hangfalt a szekrény tetejére tudom helyezni. De,megpróbálom, hogy állítva legyenek.

(#25986) bkercso válasza krystman (#25985) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nincs mit, én is sokáig így hangoltam a 2.1-es rendszeremet.
Nem tolja el, amennyiben a mély-magas hangszórók távolsága sokkal kisebb a két hangfal távolságánál - felteszem, így van. De ha el is tolja, akkor is mindegy, hogy az énekes 10cm-rel odébbról szól-e.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25987) korner83 válasza SZKEBE75 (#25978) üzenetére


korner83
tag

Szia!

A felsoroltakat nem ismerem, de nekem ilyen van és csak ajánlani tudom!:
Audioengine D1

Amazonon 13x 5 csillag:
Link
Tesztek:
Link2, Link3, Link4, Link5

Ár

A Lupus C MK3-ről nem sokat tudok. A CA. Dacmagic jóval többe kerül mint 50e ft. Több mint a kétszerese idehaza áfával.

[ Szerkesztve ]

(#25988) norral


norral
aktív tag

Hallott már valaki ilyet? (Audio Physic Yara II Classic) Leginkább arra lennék kíváncsi hogyan futja ki magát 30 négyzetméteren.

(#25989) Faxxx


Faxxx
csendes tag

Sziasztok!

A szobám akuszikája kiemel 110hz-en.Ezért arra gondoltam veszek vmi csillapitóanyagot és felragasztom a hangsugárzó melletti csupasz falra. Van valami csillapitóanyag ami kifejezetten 100hz koruli hangok kioltására van kitalálva?Kurvára nem értek az akusztikához de azt hallom hogy itt problémák vannak :(

(#25990) Dorian válasza Faxxx (#25989) üzenetére


Dorian
félisten

Elnyelő anyagból méteres vastagság kellene ilyen alacsony frekvenciákhoz, esélytelen. Valami direkt oda tervezett rezonátor lehet megoldás, sajnos ezek igen drága dolgok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25991) Faxxx


Faxxx
csendes tag

Akkor marad a szoba átrendezése ..hátha az segít. Az a baj ,hogy igen kicsi a szobám ,kb 2.5x4m 2.5magassággal mint egy fürdőszoba.Színpad kb nincs.

[ Szerkesztve ]

(#25992) Dorian válasza Faxxx (#25991) üzenetére


Dorian
félisten

Próbáld meg a hangfalakat, meg az hallgató pozíciót is lehetőség szerint elhúzni a faltól, minimum fél méterre.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25993) PuMbA válasza #71562240 (#25908) üzenetére


PuMbA
titán

Mire gondolsz? Annyira nagy hülyeséget szerintem nem írtam :) Én sima otthoni zenehallgatásról beszéltem, stúdióba alap a 24bit. Otthon nem hiszem, hogy bárki azzal töltené az idejét minden egyes szám esetén, hogy ki akarja hallani a dither hibáit meg elkezdi elemezni a zenét, inkább jól akarja érezni magát :) - és persze nem mindenkinek van 30 éves masterelői tapasztalata/hallása. Ha én normálisan zenét hallgatok még a masterelési hibákat sem veszem mindig észre. Ha meg véletlenül kötekedni akarok (ami szerencsére egyre kevesebbszer fordul elő :)) ) akkor felmegyek a HDTracks-ra és meghallgatom pl. itt a So Nice preview-t és arra gondolok, hogy a felvételben lévő sistergést elcserélném arra, hogy legyen inkább MP3-ban.

A témát lehetne folytatni a végtelenségig, de inkább ne. Legalább most is okosodtam - nem tudtam, hogy a noise floor alatt hallunk még csomó mindent és hogy ez is beleszámít a hangzásba. Mindenki rohanjon 24/192-t tölteni! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25994) KMT válasza Faxxx (#25991) üzenetére


KMT
addikt

Inkább az a baj, hogy két oldala egyforma hosszú. Ebből nehéz lesz jó "átvitelt" kihozni. Viszont a teret nem ez határozza meg, azon segíthetsz elnyelőkkel és diffúzorokkal.

(#25995) Deadzone41 válasza Faxxx (#25989) üzenetére


Deadzone41
őstag

esetleg equalizer

(#25996) schawo válasza Faxxx (#25989) üzenetére


schawo
titán

Léteznek ilyen basszuscsapdák, és közel sem méteres vastagságúak. Ezeket sosem a hangsugárzó melletti falra kell tenni, hanem a hangsugárzó mögötti, és a hallgatói pozíció mögötti (tehát a sugárzó előtti) falra. A legjobb eredményt akkor éred el, ha a négy sarokba is helyezel sarokcsapdákat. Megfelelő elhelyezéssel simán ki lehet venni a 100-110Hz tartományt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25997) bkercso válasza Faxxx (#25989) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az EQ-val az a gond, hogy a (terem)rezonancia időben elnyújtott, és az utózengést az egyszerű EQ nem szedi ki (de DSP-vel megoldható). Ez legtöbbször nem a hangfal sajátja, hanem a szobáé. Átrendezéssel elérheted, hogy kevésbé gerjessze a hangfal, de igazából csillapítani kellene.
Azt pedig úgy lehet, hogy ott fogod meg a hangot, ahol nagy a levegő sebessége. A falnál nulla, onnan a negyedhullánhossz egész számú többszörösénél maximális. A 110Hz hullámhossza 340/110=~3m, tehát 75cm-re kellene tenni a faltól pl. Egy lelógó vastag függönyt, puha fotelt vagy könyvesszekrényt. A szoba adja, hogy mely 2 fal között jön ez létre, de ki is lehet próbálni.

Másik megoldás: nyisd ki az ablakot és az ajtót, hogy ne verjék vissza a hangot!,

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25998) bkercso válasza bkercso (#25997) üzenetére


bkercso
nagyúr

Lejárt a szerk. idő...
Nem egész-, hanem páratlan számú többszöröst akartam írni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25999) Faxxx


Faxxx
csendes tag

Akkor valószínűleg azért nincs rendes színpad mert a bal hangfal egy szekrenysor mellett van a jobb meg a csupasz fal mellett.Holnap átrendezem az egészet.

(#26000) bkercso válasza Faxxx (#25999) üzenetére


bkercso
nagyúr

A színpad az közép-magas kérdése. Vegyél falvédőt a csupasz falra.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.