Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108651) Bass válasza Tlalok (#108650) üzenetére


Bass
addikt

Értem,akkor marad a ragasztás. Finom hangja van amúgy én sem bántanám.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#108652) Kacsasült válasza Lajos1966 (#108634) üzenetére


Kacsasült
junior tag

ez sem tud vele mitkezdeni...

(#108653) Bass válasza Tlalok (#108650) üzenetére


Bass
addikt

Ő először megnézi mert h menthetö a régi ha nincs repedezve de nincsen ,remélem meg tudja ragasztani. A násik gondom h a gls ledobta a csomagomat sérült a doboz sarka igy még azzal is kell kezdenem valamit.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#108654) Dißnäëß válasza nLali (#108649) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Megszülettek a rajzok, amiket sikeresen SVG-be exportáltam, csodás minden. Elküldtem nekik.

Köszönöm a felajánlást, nagyon korrekt. :R
Te mire használod a lézert ? Fém, fa, egyéb ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#108655) Dißnäëß válasza Kacsasült (#108652) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ha jól értettem kérésed és célod, akkor Audacity. Free software ráadásul. Nálam Linuxon nyitja minden további nélkül az APE fájlokat.

Ha nem menne valami miatt Nálad, akkor:
1. Aimp lejátszó letöltése
2. Menüből konverter rész indítása
3. APE -> WAV
4. Darabolás.
5. WAV -> APE (vagy FLAC, egyéb, ami jólesik).

Mivel lossless, egy bitnyi infót sem buksz.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#108656) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#108654) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ez milyen cucc lesz? Végfok?

Hol csinálják neked a CNC melót? Milyen órabérben, vagy darabár van?
Mivel tervezel vektorgrafikát?

Most gondolkodok a munkahely váltáson és eddig nálunk a cégnél segítettek a hogy is mondjam... TMK-sok (így a legérthetőbb). De ha váltok, akkor bajban leszek készüléképítés ügyileg.
:R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#108657) ozzy711 válasza Dißnäëß (#108645) üzenetére


ozzy711
őstag

61 dB:
81 dB:

(#108658) fehér_ember válasza ozzy711 (#108657) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akkor ezekszerint nem is muszáj panelt venned, elég mégtovább növelni a hangerőt.

(#108659) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#108656) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Dual-mono integrált, 1 házikóba rakva, Aliexpressrôl vettem pár éve a házat.

CNC + felirat gravex.hu, árat majd most kapok, grafika a Linuxos LibreOffice Draw-ja. Nagyon hamar bele lehet tanulni és nagyon klassz kis nüansz-eszközei vannak a századmilliméterig pontos tervezéshez, ami segít, mikor nézi az ember, mi fér el hogy (vektor miatt meg mindegy késôbb). Persze hobbistának, szóval nem egy AutoCAD, de nagyon kellemeset csalódtam. SVG exportja kiváló.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#108660) Dißnäëß válasza ozzy711 (#108657) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#108661) Kacsasült válasza Dißnäëß (#108655) üzenetére


Kacsasült
junior tag

Koszi, kesobb meglesem

(#108662) denesdr válasza ozzy711 (#108657) üzenetére


denesdr
addikt

1s skálával pontosabban kivehető lenne minden, túl sok és fölösleges a 3s, 0,8s a maximumod. Ha esetleg elmentetted a mérést, akkor feltehetnéd egy 1s-re állított maximummal is! :))
Mondjuk a lényeg ezen is látszik azért.

[ Szerkesztve ]

(#108663) Tamoo válasza ozzy711 (#108657) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Picit kisebbre vehetted volna az idő skálát. :)
Nem értek hozzá teljesen, de a 61dB az kb. elég határeset. Attól hangosabban kell mérni.
Cáfoljatok meg ha tévedek!
Az RT60 ugye, hogy a hang megszűnése után mikor csökken 60dB-t a szoba "zengése". Szóval ha ezt valósan akarnád mérni és mondjuk a szobának van 35-40dB körüli alapzaja, akkor 100dB környéki mérőjel kellene.
Szóval a REW ezért csak egy kalkulált RT60-at mutat, amit a T20-ból és T30-ból számol. De már a 30-hoz is bőven 60dB fölötti sweep kell.

[ Szerkesztve ]

(#108664) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#108659) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nah szuper.

Mutatsz képet a házikóról, mi a kiindulás?

Nézegettem már én is az alis enclosure-okat, de még eddig mindig a teljes tervezés irámyába mozdultam a lehetőségek miatt.

Tranzisztoros végfok lesz?
Saját, vagy létező terv?

Bocs a sok kérdésért, csak ez a része is nagyon érdekes számomra.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#108665) ozzy711 válasza denesdr (#108662) üzenetére


ozzy711
őstag

61:
81:

(#108666) ozzy711 válasza Dißnäëß (#108660) üzenetére


ozzy711
őstag

Ezek már az Aleph-x-el készültek! :U

(#108667) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#108664) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Tim Mellow féle OTL, csak jobbra építve, mint amit ő publikált anno + XLR bemenetekkel ellátva. 2x25W@8R csövi integrált, kimenőtrafó mentes. Egymáshoz válogatott Voskhod 6N2P-ER (ECC83 ekv.) input, JJ EF806S meghajtó csövek (EF86 ekv.), és Ulyanov 6S33S-V végfok csövek (cirill 6C33C-B). Az első pár Watt tiszta A osztály pushpull, majd a kimenő teljesítmény növelésével átmegy AB-be. Létező terv itt-ott erősen moddolva, többek között az XLR is.

A házikó valami ilyesmi (nem ez, de 99% hasonló, tekintsd ezek egyvelegének) :
[link] [link] [link]

A középső az enyém talán, csak világosszükre homogén mindene + méretek itt-ott picit eltérnek, de arányaiban ez kb.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#108668) Dißnäëß válasza ozzy711 (#108666) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hiányolom a hősugárzókat belőle ;]
Viccet félre, klassz. Csináltad, vagy csináltattad ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#108669) ozzy711 válasza Dißnäëß (#108668) üzenetére


ozzy711
őstag

Én készítem ( még csak a deszka modell van meg ), de a legnagyobb költség a projektben hűtőborda ( és majdnem akkora a trafók). ;]

(#108670) Dißnäëß válasza ozzy711 (#108669) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Deszkán kezdtem én is, az fontos szerintem. :K Tökmindegy, hogy utána szanaszét kell bontanod, majd normális helyre újra összerakni. Nálam a borda most viszonylag kicsi lesz, stabit teszek a falra belülre és gondoltam, jobb, ha 1-1 külső bordával eloszlatom. [link]

Milyen borda, hogy trafó árban megy ? :Y

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#108671) ozzy711 válasza Dißnäëß (#108670) üzenetére


ozzy711
őstag

Ilyenből kell 32 db. [link] :) A többit privátban, nem akarom a többieket untatni!

[ Szerkesztve ]

(#108672) Dißnäëß válasza ozzy711 (#108669) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Jól látom, ez A osztályú disznó ? :DDD Épp egy Aleph-x 100W-os variát olvasok és 450W üresjáratban amit felvesz. Hát ez sem Hypex akkó.. :)) Jaj istenem, de imádom a nemszokványos, kicsit borult projekteket.. nagyon jó. :K Hallásból ismertem, Pass gyerek ez is talán (vagy rosszul tudom?) , mindenesetre akkor Te sem unatkozol mostanság :D Helyes, helyes. :K

Szerk 1: Ok priv.
Szerk 2: óbazz, gyártasd le ;)

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#108673) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

hárásó nincs vmi jó mjúzikod ?
Bitte !

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#108674) Lajos1966 válasza Kacsasült (#108652) üzenetére


Lajos1966
tag

Előbb akkor alakítsd át pl.flac-ra és persze a cue fájlt is írd át.

(#108675) gordonfreemN válasza ozzy711 (#108671) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Engem pl nagyon nem untat, de ha nem hát nem :)

Attól a bordától lenbe olcsóbb megoldás is. www.ret.hu
Tök jó bordák jó áron.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#108676) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#108675) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Amúgy van erősítő építés topic, csak kb. halott, és a legutóbbi bejegyzés én vagyok, ahogy magamnak felteszek egy kérdést, majd megköszönöm. Már akkor sem voltam százas :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#108677) ozzy711 válasza gordonfreemN (#108675) üzenetére


ozzy711
őstag

Mivel ez procira van tervezve, nagyon jó a disszipációja, azért választottam. Majdnem 50 watt darabonkét. A végfokhoz kell kb. min. 400-500 watt hőelnyelés.
Egyébként remekül funkcionál, csak mos hűvösebbé akarom tenni. Majd küldök képeket ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#108678) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#108676) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:DDD

Nem tudtam, hogy van ilyen. Felélesszük? :))

Ozzy711: persze jöhet. A tippet csak azért küldtem, mert ha ezt 3500ft-ossával megveszed, a ret-nél biztos találsz olcsóbban ilyen teljesítményűt

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#108679) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#108678) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Gyertek, szerintem ez az (szólj, ha nem, de úgy gondolom, ja, az, ezek "házi" cuccok, szóval mehetünk). :B

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#108680) johnywalker


johnywalker
őstag

Össze kell olvasztani a topikokat. Ugysem tudják sokan mit keressenek...Olcsó legyen és hibátlan. De meghatározatlanul mindent tudjon. Főleg így...lehetőleg ingyen applikációval :C

[ Szerkesztve ]

(#108681) denesdr válasza ozzy711 (#108665) üzenetére


denesdr
addikt

Köszi! Durva, ez már szinte stúdió szint. Hogy szól a 0,2 alatti utózengés? Havernál is ilyen értékű a magassáv és szerintem jó.

(#108682) Tamoo válasza ozzy711 (#108665) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A kettő közti különbség bőven belefér a mérési hiba kategóriába.

#108679 Dißnäëß: Szerintem simán belefér ebbe a topikba is ha itt beszélgettek róla.

[ Szerkesztve ]

(#108683) Bali27


Bali27
addikt

Valaki a #108648-ra?

(#108684) denesdr válasza Bali27 (#108683) üzenetére


denesdr
addikt

Az ésszerűség azt mondatja velem, hogy jó az alumínium is, bár nyilván jobb a réz, ezért szerintem amit a villanyszereő vinne az bőven jó.

(#108685) Tamoo válasza denesdr (#108684) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Lényeg, hogy ne sodorják össze a kettőt. :D

Nem tudjuk milyen rendszerről van szó, meg milyen fogyasztók vannak még azon a körön, úgyhogy nem lesz az baj ha kicserélik valami normális rézre. :D Villanyász majd tudja.

[ Szerkesztve ]

(#108686) denesdr válasza Tamoo (#108685) üzenetére


denesdr
addikt

Full réz az igazi, ez egyértelmű.

(#108687) Dorian válasza Bali27 (#108648) üzenetére


Dorian
félisten

NHXMH-J 3X2,5mm
Minimálisan drágább csak az alap villanyszerelési kábelnél,.
Régebben az Electrocord Kft-nél lehet a legjobb áron kapni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#108688) ozzy711 válasza gordonfreemN (#108678) üzenetére


ozzy711
őstag

Megnéztem, kb. 160-200- ból jönne ki hasonló teljesítmény.

(#108689) makszi


makszi
aktív tag

Hirtelen felindulásból vettem egy Heed dactilus 3-at. Ez ma vagy holnap már nálam lesz. A TMP Classic az csak hét elején jön hozzám. Egyrészt nincs semmi coax kabelem csak egy 500 Ft-os optikai. Ti hogy csinálnátok az erősítő összehasonlítást? A dac ot kihgynàtok és ha megvan melyik erősítő hangja tetszik jobban csak utána kevernétek bele a Dac ot vagy a daccal együtt hallgatnátok? A Dac ot megvettem az erősítő letétbe lesz nálam, szóval azt vissza kell adnom pár nap után. Másik kérdés a coax hogy milyen coaxot vennétek? Használtan jelenleg nem látok semmit. 20 ezernél többet nem nagy költék rá. :R

[ Szerkesztve ]

(#108690) ozzy711 válasza denesdr (#108681) üzenetére


ozzy711
őstag

Mindezt úgy, hogy van egy 85-ös tévé a dobozok mögötti falon kb. 1,5 méterre. :))

Nincs gondom a magas-sávval, főleg az új erősítővel. Jenleg egy Visaton KE 25sc a magas-szekció, de ez még változhat. :U

(#108691) migabi24 válasza Dorian (#108687) üzenetére


migabi24
nagyúr

+1 nálam is ilyen van

(#108692) ozzy711 válasza Tamoo (#108682) üzenetére


ozzy711
őstag

Kb. igen!

(#108693) gordonfreemN válasza ozzy711 (#108688) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az sk-88-100-al kb ránézésre ugyanott lennénk, de valóban, jó áron adja az arctic ezt a bordát.

Egyébkent 48W-ot tud az arctic disszipálni, de igy még nem láttam megadva bordateljesítményt, k/W-be szokás.
Mert ugye 48W-nál mekkora hőmérsékletemelkedésre kell számítani mekkora környezeti hőnél? Ezzel nehéz pontosan számolni, vagy nem is lehet :F .

Ki lehet amúgy kalkulálni egy hozzávetőleges értéket mert megadják a fin-ek meretét de tökönszúrós kategória.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#108694) ozzy711 válasza gordonfreemN (#108693) üzenetére


ozzy711
őstag

Majd az erősítős topikban kitárgyaljuk! :R

(#108695) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Úgy 40 óránál kezd járni a silver 500 [6g]. Mindössze 70cm-re vannak a faltol a hangsugárzók (eleje) de egyaltalán nem érzem túlzonak az alacsonyfrekis tartományt, sőt, még járódnia kell, meg szoknom mert a silver 6-okon volt elől is reflex és emiatt sokkal több vagy inkább dúsabb volt a mély, itt viszont pontosabbnak érzem.
A közép tartomány egyértelmüen tisztább itt, feltételezem az önálló sugárzó miatt.
A magasfrekis tartomány pedig finomabb, puhább. A silver 6-ok sokkal hegyesebbek, harsányabbak de még nem túlzóan, egy-egy eset volt ahol soknak éreztem a silver 6-ot korábban.

De! Úgy érzem, ennek még járódnia kell, hiszen 40 óra az nem sok és sokat változott a hangja eddig is.
De összességében nagyon elégedett vagyok.
A különbségek tetten erhetőek és nem kell hozzá koncentrálni.
Térleképzésben most ez szamomra bajnok.
Van, hogy nem tudjuk megkülönböztetni a hangsugárzóból érkező hangokat a szobában egyéb hangoktól (van hogy feleségem néz, hogy mi ez a hang, nem esik le egyből neki, hogy ez a zene)

A silver 6 is az áráért (200) szerintem egy remek dobozpár, de a silver 500 rátesz még pár lapáttal jócskán.

Első bekapcsolásnál mintha rá lett volna dobva egy pokróc. A bolti meghallgatáshoz kèpest csak lestünk feleségemmel, hogy mi ez a produkció.

Még jelentkezem, most csak ósszecsaptam ezt a jelentést mert akartam irni de közben indulnunk kell.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#108696) ozzy711 válasza gordonfreemN (#108695) üzenetére


ozzy711
őstag

Úgy látom ez nagyon bejött, most már csak egy jó ( jobb?) erősítő kell! :D

"van hogy feleségem néz, hogy mi ez a hang, nem esik le egyből neki, hogy ez a zene)"

Nálam az asszony csak akkor minősíti a rendszerem, ha a kettővel arrébb lévő szobából ír egy üzenetet, hogy túl sok a mély. :))

(#108697) gordonfreemN válasza ozzy711 (#108696) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Erősítőben sajnos már nincs merre mozdulni ;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#108698) Mathiask válasza makszi (#108689) üzenetére


Mathiask
senior tag

Én kicsit elvesztettem a fonalat. Van egy Exposure erősítőd meg egy proac hangdobozod. Mi is a forrás és mi is töltötte be eddig a dac szerepét?

(#108699) Dorian válasza gordonfreemN (#108695) üzenetére


Dorian
félisten

Ha nincs sarokban is, akkor ettől a mélytartomány nem lesz túlzó, sőt 123 Hz központtal 100-150 Hz közt van egy erős kioltásod és nagyobb torzításod a mélytartományban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#108700) #58092032 válasza makszi (#108689) üzenetére


#58092032
törölt tag

Nekem Van Damme koax kábelem van itthon, én szeretem. Jócskán belefér a keretbe. a Gem Kft-től vettem. Erről lenne szó

Nekem a 268-175-000 van, 2020 végén 6000 Ft-ba került az 1 méteres kábel csatlakozókkal (meg posta).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.