Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106251) dgyuri0123 válasza ozzy711 (#106250) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pedig ez sem egy nagy szám... :)

"csak a zene van"

(#106252) #52221184 válasza ozzy711 (#106250) üzenetére


#52221184
törölt tag

Minőségben biztos, még teljesítményben is elég lenne neki,hiszen írta,hogy a Sony sok volt. Bár még is elszállt egy tranyó benne...
Amúgy vettem egy Yamaha A-S701-est. Na azzal már nagyon komolyan szól az épített Focal doboz! :)

(#106253) ozzy711 válasza dgyuri0123 (#106251) üzenetére


ozzy711
őstag

Azt nem is mondtam. ;] :U

alsopel: Örülök, áll még a teszt?

[ Szerkesztve ]

(#106254) dgyuri0123 válasza ozzy711 (#106253) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Tudom, ezért is mondtam, hogy nem nagy szám az a Rotel és még így is megeszi reggelire azt a Sonyt, úgy hogy közben nem nagy szám. :)

"csak a zene van"

(#106255) #52221184 válasza ozzy711 (#106253) üzenetére


#52221184
törölt tag

Persze, nem felejtettem el. Jönnek majd az unalmas téli napok... :)

(#106256) Bali27 válasza #58092032 (#106244) üzenetére


Bali27
addikt

Köszönöm.. Még megprobálom amit alsopel írt és ha úgy se lesz jó akkor ezt teszem...

(#106257) Bali27


Bali27
addikt

Észrevettem hogy elég durva a basszus (oberon5),bedugtam a bassreflexet zoknival de szinte semmi változás. 22cmre vannak a faltol. Sajna nincs több helyem.. Ha teszek mögéjük mondjuk egy 30x60 cm-es hangelnyelő szivacsot, meg (csak az egyik sarokba tudok) basszuscsapdát, érhet valamit?
Van szőnyeg, függöny a 17nm-es szobában

(#106258) denesdr válasza Bali27 (#106257) üzenetére


denesdr
addikt

Valószínűleg a szoba fő módusát hallod olyan 45-50Hz körül. Ezen nem segít a porózus hangelnyelés, bár a pontos diagnózishoz mérni kellene.

(#106259) HELLAFLUSH válasza ozzy711 (#106247) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Igen 5 csatornás erősítőről van szó és így, hogy nincs benne a rossz tranyó nem égeti ki a biztiket viszont hang egyik csatornán sincs.:)
Nem szeretnék sztereó erősítőt venni, mert ez is 90%-ban csak 5.1-es filmekre volt használva.

#106248 alsopel:
Ezt már én is néztem mert pont helyben van, viszont szerintem drágán adja...én ezt 2éve vettem Sony Aktív mélynyomóval, 2db Sony front-al, 2db Sony Surroundal, illetve 1db Sony center sugárzókkal +állványokkal 50e Ft-ért karcmentes állapotban gyári távval.:B
Persze tudom, hogy nagy mákom volt vele ennyiért de önmagában az erősítő szerintem nem ér 45öt mivel nem mai darabok így gyakorlatilag bármi elszállhat benne.
Még a tranyó cserét megpróbálom aztán ha nem jó akkor eladom alkatrésznek.

Egyébként az az érdekes, hogy a tranyó a furatánál égett ki valahogyan mert a csavar ami fogta az is tiszta korom volt..

(#106260) Bali27 válasza denesdr (#106258) üzenetére


Bali27
addikt

Szó mi szó nem nagy szoba, de legalább nem kocka.
Hasonló méretű szobában voltam meghallgatni az audiolabot.. Több féle hangszóróval, és a szoba eléggé be volt csillapitva.. Valahogy rossz volt az előadás bármit csináltunk, pedig a végén még a Hegelt is beköttettük...(mondjuk az azért jobb volt😊 valamivel)

[ Szerkesztve ]

(#106261) denesdr válasza Bali27 (#106260) üzenetére


denesdr
addikt

Kis szobába vagy megfelelő EQ vagy olyan doboz kell ami önmagában nem megy túl mélyre. Persze lehet hangolt rezonátort is berakni a nemkívánatos kiemelések csillapítására. Vagy megszokjuk, hogy a szoba + doboz + hallgatási pozíció kombó olyan amilyen. ;]

(#106262) johnywalker válasza ozzy711 (#106250) üzenetére


johnywalker
őstag

Aki nem tudja tanítja ajánlja... :C
Ha Hm erősítőhöz ragaszkodik, miért nem abban a topikban keresi? :O

(#106263) ozzy711 válasza johnywalker (#106262) üzenetére


ozzy711
őstag

Jogos!

(#106264) Zsoca1005


Zsoca1005
újonc

Sziasztok! Nem igazán értek az ilyen dolgokhoz. Adva van egy Philips FA 630 erősítő( tudom, nem mai darab, de műszakilag teljesen rendben van) Kimeneti teljesítménye - ha jól tudom - 38 watt. Nekem viszont csak 15 wattos Philips hangfalaim vannak. A 8 ohm rendben van. Ha rákötöm, nem fogja szétdurrantani a hangfalaimat? Esetleg lehet szabályozni a teljesítményt?

(#106265) fehér_ember válasza Zsoca1005 (#106264) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem nem kell semmitől félni, a hangerőszabályzót kell csak ésszel használni.
Ha az erősítő 380W-os lenne az mégjobb lenne :D Szerintem jó ha van tartalék az erősítőben.

#106262johnywalker
Ott már nem hm erősítőket használnak ;]. PC hangkari +végfok a módi, méréssel + korrekciós szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

(#106266) #52221184 válasza Diák66 (#106240) üzenetére


#52221184
törölt tag

Szerintem nem én találtam fel a spanyolviaszt, de egy ilyen pc táppal akkor jó pár méter ledszalagot is lehet akár használni? Vettem egy 450 Wattos ATX tápot 2000 forintért.Ennyiért csak kb. 2 méternyi szalagot megvilágító Led trafót kapok. :F :F :F

(#106267) alphamooncam válasza fehér_ember (#106265) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Ott már nem hm erősítőket használnak ;]. PC hangkari +végfok a módi, méréssel + korrekciós szoftverrel."

Ja, meg most kezd beérni, amit a kezdetek óta mondok, hogy azzal, hogy valaki kivasalja korrekciós szoftverrel a frekvencia választ egy vízszintes vonallá , még nem lesz jobb a hangzás, inkább csak rosszabb. [link]

Mondjuk azt is lehetne ésszel csinálni, plusz még mindíg csak nagyon kevesen jöttek rá, hogy akusztikai kezelés nélkül egy vicc (időtöltés*) az EQ-zgatás, de ha tetszik nekik, csinálják.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#106268) fehér_ember válasza alphamooncam (#106267) üzenetére


fehér_ember
addikt

Jobb szoftverrel biztos jobban be lehet állítani. Amúgy én nem vagyok ellene. Volt egy egyszerűbb HK házimozi erősítőm és ott, annak a bemérő szoftverével is jobb lett a végeredmény, mint anélkül.
Én azt is el tudom fogadni, ha valaki hm erősítővel hifizik. Szerintem akadhatnak használtan hm vasak amiket olcsóbban meg lehet venni, mint hasonló hangminőségű sztereót. Akkor meg miért ne. Ráadást univerzálisabb is. Persze nem ez a jellemző, de akkor se kell így hozzáállni, hogy ha sztereó akkor az biztos jobb lesz. Ez csak az új árukon mérve igaz. Használtpiacon akadnak kivételek (igaz elég kevés); mivel a hm vasak jobban leértékelődnek az idő múlásával.

[ Szerkesztve ]

(#106269) alphamooncam válasza fehér_ember (#106268) üzenetére


alphamooncam
őstag

Az én HM erősítőm tkp nem is erősítőként van üzemben, hanem hm processzorként, és nálam egyáltalán nincs is EQ, - jó minőségű hangsugárzó szetthez szvsz egyáltalán nem is szükséges - viszont van öt aktív egyforma hangsugárzó + szub.

EQ egy mankó, amire vagy szükség van, vagy nincs, és még az sem mindegy, hogy milyen hosszú/rövid az a mankó, és a jó vagy rossz lábad mellett nyújt támaszt.

Persze csak szerintem. :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#106270) Dißnäëß válasza #52221184 (#106241) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nekem hasonló Meanwell-em van, 6V-os (csô fûtésre) ;] , piszok jó építési minôség, pontos feszültség.

[link]

Van még sokféle, amúgy sztem egy 100-150W-os modell is lazán elviszi, úgysem hajtod ki, gondolom.

(Passzív!!).

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#106271) Dißnäëß válasza Bali27 (#106243) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hogy formázod FAT32-re, alapbeállításokkal ?
Megpróbálnám egy olcsó 4 gigással is. Szektor méret maradjon.. minden alapon, formázáskor.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#106272) Dißnäëß válasza fehér_ember (#106268) üzenetére


Dißnäëß
veterán

+1 :K

A HM vasakkal az alultápláltság a gond általában. Szó szerint. Van bennük 5-6 végfok, egy alulméretezett táppal, pedig önmagukban ezek a végfok modulok abszolút nem rosszak (oké, sok gyengus van, de akadnak jó implementációk).

Aztán kötögetnek rájuk nagy álló frontos bivalyokat, 88dB-s centerekkel meg szatellitekkel, 6 Ohm névlegessel (ami gyakran 4 is).. és a táp küzd, mint malac a jégen.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#106273) Bali27 válasza Dißnäëß (#106271) üzenetére


Bali27
addikt

Igen, minden alapon van formázáskor..
Más...optikaival van rákötve a tvre, és pár percenként egy mp töredékére "megbicsaklik"a hang... Ilyennel találkoztál már?

(#106274) alphamooncam válasza Dißnäëß (#106272) üzenetére


alphamooncam
őstag

" A HM vasakkal az alultápláltság a gond általában...
...Aztán kötögetnek rájuk nagy álló frontos bivalyokat, 88dB-s centerekkel meg szatellitekkel, 6 Ohm névlegessel (ami gyakran 4 is).. és a táp küzd, mint malac a jégen."

Ez meg a másik alapvető hiba, amivel el lehet tolni a mozi hangját, amivel ugyanúgy torzításba lehet vinni az előadást.

Na, de hogy nehogy az a vád érhessen, hogy végzetesen EQ ellenes vagyok, elmesélem, hogy az utóbbi két napban - saját részre - dolgoztam egy sokcsatornás nagy felbontású J.Strauss felvételen, hogy azt 24bit/48kHz sztereóvá alakítsam, natívan kompatibilis legyen a hifimmel.

Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy bedobom a konvertáló programba azt ami kijön belőle az lesz a tutti, nem.

Én is azt gondoltam, hogy majd így lesz, de nem így lett.

Nagyon nem.

Ami így kijött belőle, egy közép kiemelt, harsány, zavaros massza lett, ami ugyan részletekben gazdag volt, és az információ tartalma alapján alkalmasnak tűnt további munkára, de zene hallgatásra már kevésbé.

( Nem. Nem a tölcséresen dolgozom ha maszterelek, hanem fülessel és 2.1-en.)

Nem írom le az egész munkafolyamatot, de a lényeg, hogy megdolgoztam az anyagot spec.EQ-kal, spec.kompresszorokkal, egyéb technikákkal, amivel kitisztult és helyreállt a hangzás egyensúly.

Ezt csak azért említettem, hogy demonstráljam nem vagyok a fejlett technika ellen, csak azt gondolom, hogy azt a helyén kell tudni kezelni, ismerni kell a határait, hogy ki lehessen belőle hozni a maximumot...

Gyakran olvasom nem csak HM-nál, hanem fejesezésnél is EQ-val próbálnak valamilyen "hibát" kijavítani, aztán az együttélés alatt kiderül, hogy ami először jónak tűnt, mégsem az, aztán meg megy a láncból vmi az apróra, mert kiderült hogy az EQ mégsem mindenható.

Persze csak szerintem.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#106275) dgyuri0123 válasza Bali27 (#106273) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Áramtalanitás, után "reset". Ha utána is csinálja, akkor vissza a feladónak, mert erősen gyanús hogy hibás. Garanciális?

"csak a zene van"

(#106276) dgyuri0123 válasza dgyuri0123 (#106275) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Egy másik optikai kábelt is kipróbálnék, hátha... de kicsi az esély rá, hogy "attól" szaggat a hang.

"csak a zene van"

(#106277) Bali27 válasza dgyuri0123 (#106275) üzenetére


Bali27
addikt

Igen, az. Még az első 14 napban vagyok.
Konkrétan a második munkanap a mai amiota elhoztam.

[ Szerkesztve ]

(#106278) dgyuri0123 válasza Bali27 (#106277) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha az általam leírtak után sem lesz/lenne jó, akkor én biztosan visszaküldeném "sima" elállással, vagy visszavinném, mert az Audiolab sem mentes a gyári hibáktól sajnos.

"csak a zene van"

(#106279) Bali27 válasza dgyuri0123 (#106278) üzenetére


Bali27
addikt

Jaja.. Ma viszem haverhoz.
Ott meg lesz nézve minden, az általad javasolt is.. Neki is ilyen van csak nem play + külső Dac +Raspberry streamer.. Kiváncsi vagyok van -e különbség ugyanazokkal a számokkal, + az Oberont is viszem hogy hátha annak a hangjával van gondom nem is a APlayyel..
Ja ma formáztam megint pendriveot, Win kezelőben, betűváltás is volt.. Az istennek se birom rávenni a firmware frissítésre.. + Wifire felcsatlakozott, ott bementem a kezelőfelületére a telefonról, és ott meg kiirja hogy a firmware frissítésre hogy valami nem stimmel, pedig a gyári firmwaret szedtem le.. Igaz nem sokat javít rajta de hátha pont ez lett volna.
Lehet marad az eredeti cxa60 + streamer vagy Dac+streamer vonal.

[ Szerkesztve ]

(#106280) dgyuri0123 válasza Bali27 (#106279) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Simán lehet, hogy hibás a szoftvere. Én jártam úgy ezzel [link] , hogy vissza kellett vinnem, mert minden track váltáskor pattant egyet jó hangosan. Forgalmazó szerint "gyári" szoftver hiba, amit lehet, hogy az életben nem tudnak/akarnak majd javítani. Na mondom, akkor ez "kuka"... Azóta feléjük sem néztem. De lehet, nálad másról van szó...

"csak a zene van"

(#106281) Bali27 válasza dgyuri0123 (#106280) üzenetére


Bali27
addikt

Ugyanezzel a kábellel ugyanezzel a tévével a kis marantz nál tökéletes volt minden ezen a téren is.. Lehet gyári hiba.. Majd kiderül.. Vagy nem🤭

(#106282) dgyuri0123 válasza Bali27 (#106281) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Minap a kenyérpirító levágta az "ebát", miközben filmet néztünk. A dac-ként is használt Pioneer N70A pont így kezdett el szaggatni, miután "visszakapta" az áramot. Valami meghülyült benne ettől a "szabálytalan" áramtalanítástól. Csak a hard-reset segített. Azóta megint hibátlanul működik (kopp-kopp-kopp).

"csak a zene van"

(#106283) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

Érdeklődnék, hogy mi a jelenlegi álláspont arról ha nincs hangszóróvédelem egy erősítőben? Mennyire ártó az ilyesmi a hangfalra nézve a ki, illetve bekapcsoláskor jelentkező pukkanás? Érdemes emiatt kimondottan olyat keresni amiben van?

Nyilván valahol az van bennem, hogy jó pár évig készültek így erősítők, drágábbak is, drága rendszerekbe, és ma is rengeteg fut még belőlük a piacon, sokan használják, tehát ha annyira problémás lenne a hangszóróra nézve talán nem így lenne. No de ki tudja, kíváncsi vagyok mit gondoltok erről.

Más, a Rega Brio Clamshellel van valakinek tapasztalata?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#106284) fererencz89 válasza freelanced (#106283) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Szia!

Egy viszonylag friss erősítő tesztjéből:

"Nemesen egyszerű módon, masszív kattanással kelti életre a hálózati kapcsoló, üdvözlendő az ilyen helyen teljesen felesleges készenléti üzemmód mellőzése, a kimenetek ébresztésének késleltetéséé viszont már kevésbé, nem kellemes a fülnek a hangsugárzók csúnya reccsenése bekapcsoláskor, amik a rend kedvéért kikapcsoláskor is eleresztenek egy felszabadult pukkantást, bár igaz, ami igaz, a jelenséget a felsőbb kategóriában sem találta különösebben problémásnak a fejlesztő"

[link]

Nem szotkam hibázni.

(#106285) baryll válasza freelanced (#106283) üzenetére


baryll
tag

Nálam a sony-nál a pukkanás mértéke függ a hangerőszabályozó poti állásától. Nagy hangerőállásnàl hangosabban pukkant. Így puffog már évek óta a rendszer és kutya baja a sugárzóknak ettől, igaz, hogy többnyire a poti sincs csumára feltekerve ki-be kapcsolgatásnál.

(#106286) fokukac válasza baryll (#106285) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nekem anno volt egy NAD C300-as A-osztályúm (illetve családban van még mindig).
Az kikapcsoláskor pukkant...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#106287) Dißnäëß válasza Bali27 (#106273) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem. Talán kábelcsere.. :F

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#106288) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
Felújítás előtt állok, lesz villanyszerelés. Gondoltam, hoznék tápot a hifi(k)nek. Milyen kábelt ajánlotok erre, amit a falban csőbe be lehetne húzni?

(#106289) Bali27 válasza dgyuri0123 (#106282) üzenetére


Bali27
addikt

Tegnap reset is volt. Ma kábel csere. Igaz resetből szoftveres mert hard itt nincs,
Opt1-en ugyan úgy csinálja mikor már elérte az üzemi hőfokot sz erősítő... Hidegen nem...Opt 2n is csinálja csak jóval kevesebbszer...
Ma felhivtam a forgalmazót az Audiolabnak. A firmware update miatt. A pasi totál ki volt akadva hogy már több százat adtak el de firmwaret sehol se kellett frissíteni, és hogy tönkre vágja az erősítőt .(igaz üti az egyik mondata a másikat szerintem)..Meg hogy az usb frissitést felejtsem el (direkt ezért van a hátsó usb)

[ Szerkesztve ]

(#106290) Dißnäëß válasza Bali27 (#106289) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Miért kell ilyen kiteszteletlen "vackokkal" szopatni a népet ? :( Nem Neked szól, ne vedd Magadra, nem is az eszköznek, hanem a gyártónak.. annyi hasonlót hallok innen-onnan, nem csak audio, más is.. egyszerűen hülyének nézik a felhasználót. A forgalmazó hozzáállásához pláne nincs kommentem, agyrém. Hol élünk ? :W

Én azt tenném, amit Gyuri javasolt, sima elállás (ha van hozzá jogod, de gondolom még igen), akkor nincs magyarázkodás sem, leadod és kész. És nézz vmi másik márkát, kiteszteltebb, normálisan működő motyót.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#106291) dgyuri0123 válasza Bali27 (#106289) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Áhhh, küldd vissza szerintem. Egy percig nem gondolkoznék ezen. A forgalmazó meg egy gyökér...már bocsánat. A fw frissítés pont az ilyen és hasonló hibák javítására készül. Mi az hogy ne frissítsd, mert hazavágja?? Eszem ...om megáll.

"csak a zene van"

(#106292) Dißnäëß válasza DEJVID (#106288) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Az erek keresztmetszete legyen minél nagyobb. Falba csak tömör réz vezetéket teszünk, aminek flexibilitása nagyban csökken a vastagság növekedésével, így a műanyag cső, amibe behúzod, lehetőleg ne legyen tele derékszögekkel.

Ha van lehetőséged arra, hogy kanyarok nélkül megoldd a csőbe húzást, akkor mindenképp tömör, jó vastag réz vezetőkkel rendelkező kábel legyen. Se sorkapocs, se toldás, se semmi ilyesmi lehetőleg, csakis tiszta, jó minőségű bekötés mindkét végén. Ha több kanyar várható a műanyag csőben (mint szüleim régi házában, '86-os építés), az egy agyrém, merev kábel csak ha vékonyabb-hajlékonyabb, akkor boldogul, befűzőszállal, de néha úgy is szenvedés. Nem mindig esztétikus (bár megoldható arra is), de kanyart ha az ember nem akar bevenni, akkor lehet a helyére kötődobozt tenni és a fordulást (megszakítás nélkül) ezt kihasználva megoldani, így egyenes szakaszon tudod fűzni a merev vezetéket addig, míg bele nem hajtogatod óvatosan a kanyart magát a kötődobozba. (Tehát a dobozban elvágni sem kell, csak az ide megérkezett első kábelrészt meg tudod fogni, kihúzni amennyi kell a továbbmenetelhez, majd innen a következő csőbe tolni tovább és amikor kezd elfogyni Nálad a hurok, végül beveszed vele a kanyart immár a kötődobozban és voilá).

Én így tenném, így a kábelt sem szakítod meg (ami nagyon jótékony dolog ugye), és csőben is vagy vele, szakaszonként tudod cserélni, ha majd később visszahúznád az egészet. Viszont hátránya, hogy a kötődoboznak hely kell, panel esetén nem vési az ember a falba nyilván, így emiatt kiáll (hacsak nincs extra hangszigetelés rátéve a falra, ilyesmi), téglánál, ytong-nál, legtöbb szendvicsszerkezetnél már talán egyszerűbb, könnyűszerkezetesnél pedig szinte gyerekjáték az OSB/gipszkarton mögé betenni egyet. Minél kisebb, annál könnyebb dolgozni vele, csak a pontos helyét kell tudni és kész (esetleges későbbi szerelés miatt), illetve vastag beleszánt kábel esetén lágy ívet engedni neki, akkora azért legyen (tenyérnyi már jó kb).

Nyilván ha hosszú távra tervezel, vagy szívjon vele a következő tulaj :D , akkor nem kell doboz, egyszer behúzod és kész, úgy meredt örökre, míg bele nem rohad, vagy megint fel nem újítja valaki az ingatlant.

Vannak vakolat alá tehető, csövet nem igénylő kábelek is, széles a paletta, guglizni kell kicsit.

Amit pénztárcád és csöved enged, villanyszerelési boltban. Ha tudnak olyat adni, ahol a 3 érből a védőföld még a másik kettőnél is vastagabb (úgy, hogy már azok is eleve jó vastagok), az előny, de a szimmetrikusak a gyakoribbak. A lényeg, hogy az egyes erek vastagsága minél nagyobb legyen, akkor is, ha amúgy nem terheled be.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#106293) Bali27 válasza Dißnäëß (#106290) üzenetére


Bali27
addikt

Hát ja... Gondoltam 2018-as, olyan rossz már nem lehet.. Az utolsó firmware 2019/11-ben jelent meg hozzá. És hivatalosan az is csak a standby módból való bekapcsolás után néha hallható kis durranást hivatott megszüntetni :D

(#106294) Bali27


Bali27
addikt

Egyébként a DAC-ja jó nagyon.. Mármint nem csak a chipset hanem úgy látom hogy ez a része kidolgozott.. A Streamelés Tidalból 32bit / 44.1 Khz-en történik és szép nagyon a hangja. Igaz nem MQA hanem M4a(ami állítólag nem 32 hanem 16 bites csak a stereo cd minőséget jobb hangzásra konvertálja.. vagy ilyesmi)...

(#106295) vlaca2 válasza Bali27 (#106294) üzenetére


vlaca2
tag

"M4a(ami állítólag nem 32 hanem 16 bites csak a stereo cd minőséget jobb hangzásra konvertálja.. vagy ilyesmi)..."

m4a, az apple veszteségesen tömörített formátuma(kb. mp3)

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#106296) Bali27 válasza vlaca2 (#106295) üzenetére


Bali27
addikt

Akkor mégfa_ább :U

(#106297) Panthera


Panthera
őstag

Fogalmam nincs, hol ajánlották már, a MinorityClean nevű programot használta már valaki?

(#106298) vlaca2 válasza Bali27 (#106296) üzenetére


vlaca2
tag

Ez a beszéd! :DD

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#106299) Bali27 válasza vlaca2 (#106298) üzenetére


Bali27
addikt

Idézőjelet lefelejtettem :C

(#106300) #58092032 válasza Bali27 (#106293) üzenetére


#58092032
törölt tag

Várjunk csak! Te melyik firmware-t próbálod? Gondolom innen, nem?
Ennek a leírásában ez szerepel:

" Audiolab 6000A Firmware update instructions.
1. Turn off power supply to the 6000A (rear panel mains switch)
2. Plug in USB drive with firmware update (file name: 6000A.bin)
3. Push and hold front panel standby button
4. Continue to keep the standby button pressed while switching on the power supply.
5. Release the standby button and the display will show when the update is complete,
this will take approximately 5 seconds.
Bug fixes & feature updates
Release_note_V0.32_0923 (23.12.2020)
Bug Fix:
Enhance the stability for the USB volume control between 6000A and 6000N.
Release_note_V0.30 (15.11.2019)
Bug Fix:
PRE-OUT muting issue when coming out of Standby
Release_note_V0.28 (31.10.2019)
New Feature:
PLL (DPLL) setting added for DG2 and OPT2, NORMAL and WIDE
Set PLL to WIDE when connected to source with high levels of Jitter to avoid
audio break up
Bug Fix:
Analogue Audio detect when Source = Digital and Mode = PRE-PWR
Release_note_V0.25 (09.05.2019)
New Feature:
Play-Fi control of Volume using USB connection between 6000N and 6000A
Release_note_V0.20 (11.07.2018)
First Production Release"

Ha a 6000A Play Software Update & Instructions-ra mész, ott valóban 2019-es a legutóbbi frissítés (bár a szöveg ott is 6000A-ra utal) . Azért is kérdezem, mert nekem is 6000A erősítőm van egy éve, és meg vagyok vele elégedve, jó a hangja is. A hibákat, amiket említettél, én nem tapasztaltam. Mondjuk firmware-t nem frissítettem hozzá, az tény. A DAC-ja nagyon jó, bár nekem egy TMP Ant DAC- om is be van kötve, így lehet váltogatni :)
Egyedül a trafó búg időnként, azon még talán tudok majd segíteni, bár annyira nem zavaró.

Sajnos lehet, hogy kifogtál egy kevésbé sikerült példányt, de akkor vissza kell venniük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.