Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50451) mephi666 válasza Ispy (#50450) üzenetére


mephi666
nagyúr

jaja, meg max az ilyen ruhákra nyomunk még egy 30perces gyorsat és akkor az is teljesen rendben :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50452) Degeczi válasza mephi666 (#50449) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az nem por, hanem szösz a ruhákból...

(#50453) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Mosogatógép sóbol melyik a jobb az apróbb szemu vagy a durvább?
köszi
sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#50454) Dinter


Dinter
addikt

A Beko mosógépünk már egy ideje csöpög a bal elején: [link] [link]

Próbáltam kideríteni hogy honnan, de nem sikerült. Garancián belül javítható lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#50455) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Whirlpool HDLX 70410 szárítógépünk esetén az alsó szűrő elkopott... Létezik, hogy ez a kis szivacsszerűség 9000ft+posta áron kapható csak?

[link]

Köszi

(#50456) ribarszki válasza huliganboy (#50455) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, létezik.. A Gorenje száírtóba egy darab szivacs 6.000Ft volt.

(#50457) BBéci válasza Dinter (#50454) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem igen. Az viszont érdekes, hogy pár évesen annyira rozsdás. Vagy csalóka a fénykép?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50458) Dinter válasza BBéci (#50457) üzenetére


Dinter
addikt

Azért rozsdás, mert a szüleimnél van, ők meg nem foglalkoztak vele, hogy folyik a víz, ezért folyton benne állt. A többi részén nem ilyen.

(#50459) daver88 válasza Dinter (#50458) üzenetére


daver88
aktív tag

üdv!

a mosószeradagolónál/mellől folyik a víz, vagy csak alul látod?

[ Szerkesztve ]

(#50460) Dinter válasza daver88 (#50459) üzenetére


Dinter
addikt

Csak alul látom. Próbáltam vizet tölteni a dobba és forgatni, hogy hol folyik, de így nem sikerült megtalálnom. Egyből elkezd csöpögni ahogy betölti a vizet mosáshoz.

(#50461) daver88 válasza Dinter (#50460) üzenetére


daver88
aktív tag

Próbáld meg úgy, hogy a sarokszelepet csak 3/4-ig nyitod meg, ha még mindig folyik, akkor 1/2-ig.

(#50462) Digitalpimp válasza huliganboy (#50455) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ez az üzlet, nem a herka. :Y

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#50463) BBéci válasza Dinter (#50458) üzenetére


BBéci
titán

22 éves Zanussimon mákszemnyi rozsda nem sok, annyi sincs.
Két éve szintén folyt belőle a víz, szerelő barátom telefonos segítségével levettem a tetőlapját és rögtön láttam, mi a hiba. A mosószer adagolót 5-6 centi átmérőjű, arasznyi hosszú gumicső köti össze az üsttel, az volt lecsúszva a helyéről. Fellazítottam a bilincset, helyére toltam a csövet, rászorítottam a bilincset, azóta rendben működik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50464) Voice24 válasza huliganboy (#50455) üzenetére


Voice24
őstag

Sajnos létezik. Találtam egy kicsit komolyabb komplett szűrőt, ezen van egy jól zárónak tűnő plusz réteg, de igen borsos áron van. [link]

(#50465) Csabroncka válasza huliganboy (#50455) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Vegyél vagy szerezz G4-es szűrőlapot!
(csak ne lepődj meg, hogy kell venned 1 métert 2000-ért ;] )

"in medias res"

(#50466) koxx válasza sfefe (#50453) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mi finisht használunk, ez kicsit nagyobb szemű, de gyanítom a többi is hasonló.

(#50467) huliganboy


huliganboy
addikt

(#50456) ribarszki Értem én de mégsem. :U

(#50462) Digitalpimp Ez igen, szinte a gép árának 8-9 %-a egy szűrő :O

(#50464) Voice24 A 9ezerhez képest jó áron van, hogy komplett meg védőréteg is van..

(#50465) Csabroncka Ez csak vicc vagy tényleg jó lehet? :Y

(#50468) Dinter


Dinter
addikt

Valakinek van hasonló szárítógépe? [link]

Melyik módot kéne használni? A mixed-et próbáltam, 57 perc, de kicsit nedves maradt a ruha.

(#50469) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok,

Villanytuzhelybol mik az ajanlottak?
Max 150 ezret szánnék rá, nem tervezem bepiteni, és jó lenne ha minél magasabb lenne, mert az épített konyhabutorom is magasabb mint az átlag.

Előre is köszönöm :R

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#50470) qqzs válasza Gömbike (#50447) üzenetére


qqzs
őstag

Hat ez eleg egyertelmu volt pedig. A hasznalatiban haromszor is megemlitik megtiltjak hogy a hocserelo mosovizebe kondenz vagy desztillalt vize rakjunk. Kizarolag hideg csapvizet szabad. Mar annyira irtak hogy felmerult bennem milyen kart tud okozni egy desztillalt viz ilyen helyen. De amit irsz abbol latszik hogy nem vagy tisztaban azzal hogy nem dzsuvas vizzel mossa at a hocserelot hanem annak van egy kulon tartalya amit nekunk fel kell tolteni

Eladó: GTS450

(#50471) Csabroncka válasza huliganboy (#50467) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ha a kiáramló levegőt szűri akkor tökéletes, ez fogja fel a szövetcicákat nem?

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#50472) Gömbike válasza qqzs (#50470) üzenetére


Gömbike
senior tag

De minek túlbonyolíteni ami normálisan működik?

Ráadásul ezért még súlyos összeget kifizetni?

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50473) Rotyi válasza Dinter (#50468) üzenetére


Rotyi
aktív tag

WTH85201BY van, az 7kg-os, de nagyon hasonló.

Ami majdnem az, az nem az!

(#50474) pjen válasza Dinter (#50468) üzenetére


pjen
félisten

Én az Elux on a delikátot használom,extra száraz opcióval.Egy óra ötvenkét perc.A pamut progi még hosszabb.Szerintem nekíd is valami hosszabb programot kéne választani.

(#50475) mephi666 válasza Gömbike (#50472) üzenetére


mephi666
nagyúr

én értem a logikáját: óvni akarja az eszközt azzal, hogy mindenféle ásványi anyagtól mentes vizet akar adni neki (amiből nem tud vízkő lerakódni) ...én pl desztvizet erőltettem a gyerek cumisüveg-melegítőjébe, mert nem akartam hogy 2 hónap alatt álljon benne a vízkő... itt én a gyártók részéről összeesküvés-elméletet sejtek: dögöljön be idő előtt az eszköz a vízkőtől és vegyél újat :DDD a tervezett elavulásba nem fér bele, hogy pár logikusan gondolkodó személy majd tiszta vizet használ és nem döglik be a gép a garanciaidő után kicsivel :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50476) pjen válasza mephi666 (#50475) üzenetére


pjen
félisten

A gőztisztító leirásában is sima csapvizet irnak.Valahol pont olvastam agresszív lágy víz,nem tom ez mit takar.

(#50477) #94529552 válasza Dinter (#50454) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ahhoz le kellene bontani a burkolatot, hogy lásd, honnan folyik. Ha nem jön be amit daver88 mond, mert hálózati túlnyomásra gondolhat, bár akkor se szabadna folyni a víznek, akkor garancia szerviz. De hány éves a gép, hogy már így néz ki? Azt gondolnám, hogy legfeljebb vízköves lesz ahol a víz éri, és nem ilyen rondán elrohad.

(#50478) Gömbike válasza mephi666 (#50475) üzenetére


Gömbike
senior tag

A különálló szárítógép működéséhez NEM KELL VÍZ. [link]

Ha ezen ábrákon felül valamely gyártó "újragondolja" a működést, teljesen feleslegesen bonyolítja és drágítja a készüléket.

Szubjektív véleményem, hogy marhaság, amit a Bosch akar.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50479) Digitalpimp válasza huliganboy (#50467) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A célnak jó lehet, és tényleg olcsó: [link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#50480) Redlight2


Redlight2
tag

Sziasztok!

Milyen mosogatógépet ajánlanátok 100ezer forint (+/-20ezer) körül?
Bosch-t preferálom, mint márkát, illetve minimum 12 terítékes lenne a jó.

Nézegettem őket  SMS25AI04E  vagy SMS25AW07E  ,de nem igazán tudom mi a különbség. Egy SMS46KW04E ami 30ezerrel drágább mivel jobb?

Teljesen laikus vagyok :DDD

(#50481) Fr3eWar válasza Redlight2 (#50480) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Az első és utolsó kevesebb vizet eszik mint a legolcsóbb középső.
Az utolsónál van külön fiók evőeszközöknek, és nem egy kosárba vannak rakva, nekünk fiókos evőeszközös van, mi szeretjük, de van aki fújtatott már rá itt a topicban, hogy egyesével kell betenni a kanalakat villákat, és nem lehet ömlesztve behányni a kosárba.

(#50482) Szőri


Szőri
csendes tag

Sziasztok!
Szárítógép vásárlásán gondolkodunk, de hely szűke miatt csak az első emeleti teraszra tudnánk tenni. Tető lenne felette, illetve oldalról valami féle minimális védelem. Van akinek van ezzel tapasztalata, hogy működőképes ötlet-e? Mennyire bírják a 0 fok alatti hőmérsékletet illetve mire éri meg figyelni? Gondolom pl víztartályt azonnal kéne szárítás után üríteni.

(#50483) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Megvettük az új Zanussi felültöltős mosógépet.
A fedelét mosás után lecsukva szoktátok tartani, vagy félig nyitva?
A fedél alatti gumit milyen tisztítószerrel célszerű tisztán tartani?

(#50484) KalkSperling


KalkSperling
csendes újonc

Üdvözlet!

A véleményeteket szeretném kérni az alábbi témában:
Két hónapja vettünk és használunk egy elöltöltős mosógépet.
Azóta sajnos kivétel nélkül egyre több ruhán, lepedőn megjelentek apró szakadások. Ez előtt felül töltőset használtunk. Semmi hasonló problémánk soha nem volt.
Alaposan megvizsgáltam a dobot és semmi külsérelmi nyomot nem találtam, kivéve az alább beilesztett képeken is látható, a dob illesztésének utolsó két "szeménél" nincs rendesen hozzányomva egymáshoz a két lemez.
Az egész sorban jól kivehető (nem tudom a képeken mennyire jön ez át), domború egymászba illeszkedés van. A soron, ha az ujjammal megérintem, domború és tovább csúszik. Az utolsó kettőnél megakad, mint amikor a kés élét vizsgálod az ujjaddal, pengeted, illetve még a körmöm hegye is beilleszthető a lemezek közötti résbe.

Okozhatja -e ez a szakadásokat? Szerintetek is hibás az illesztés?

Köszönöm a válaszokat!




(#50485) qqzs válasza mephi666 (#50475) üzenetére


qqzs
őstag

Na szoval, en kavartam picit ossze a dolgokat, de most vegigolvastam a hasznalatit es mindent ertek.
Tehat az ontisztitast a kondenzvizzel vegzi ami szurve van.
A kifejezetten ihato csapvizzel feltoltes a gozfunkciohoz kell. Es nekem is beugrott hogy a gozgeneratorba nem szabad desztillat vizet tolteni.
Gombike kedveert a gozfunkcio meg felfrissiti a ruhat vagy megjobban gyurodesmentesiti, kb mint a gozgeneratoros vasalok mikor csak eppen megfujatjuk vele az inget es kirugja magat.

Ami azert erdekesseg hogy folyamatosan ezt irjak: "A desztilált víz kiürült kérem utántölteni > Töltsön hideg, iható csapvizet a víztartályba. " vagy "A mellékelt vizeskannával töltsön kb.
180 ml hideg csapvizet a készülék elülső betöltőnyílásába, amíg a kijelzőn ki nem alszik a A desztilált víz kiürült kérem utántölteni szimbólum"
Na ezek utan gondoltam megnezem az eredeti angol vagy nemet leirast. Nem fogjatok elhinni de se angliaban se nemetorszagban nem kaphato gozfunkcios szaritogep :) angliaban meg autocleanes sem
Ezt irja egyebkent rola:
"Ha nem csapvizet használ a gyűrődésmentesítéshez, akkor pihék szennyezhetik vagy lerakódások károsíthatják a készüléket.
■ A gyűrődésmentesítéshez kizárólag hideg csapvizet használjon.
■ Ne használjon kondenzvizet vagy desztillált vizet, illetve adalékanyagokat vagy vízkőmentesítőt."
Szoval jo nagy kavar van a desztilalt viz es csapviz forditasban.

Eladó: GTS450

(#50486) peppe79 válasza Fr3eWar (#50481) üzenetére


peppe79
senior tag

Én fújtattam az evőeszköztartó fiókra... :)

Amit a kevesebb vízfelhasználásról írsz, az teljesen igaz, de a különbséget érdemes számokban is kifejezni a kérdezőnek. Fontos, hogy:

1. A fogyasztásbeli különbségek kizárólag az ECO program használata mellett érvényesek! Ha a másik 3 alap program (automata 45-65°C, gyors mosás, intenzív) valamelyikét használja, azoknál már ugyanannyit fogyaszt mindhárom mosogatógép.

2. Ha kizárólag csak az ECO programot használja, és az évi 280 ciklust vesszük alapul, még ebben az esetben sem igazán releváns a vízfogyasztás, vagy az áramfelhasználás. Számokban kifejezve: a vízzel kb. 350-400 forintot, az árammal ~1000 forintot spórolhat évente, ha az energiahatékonyabb mosogatógépet használja.

Ami a fő különbség a 3 gép közt:

SMS25AI04E
- alap programok + előöblítés
- kiegészítő funkciók: extra szárítás

SMS25AW07E
- alap programok + üvegvédelem

SMS46KW04E
- alap programok + előöblítés + üvegvédelem
- kiegészítő funkciók: extra szárítás, higiénia plusz, machine care
- evőeszköztartó fiók

(#50487) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Side by side hűtő szempontjából a következő márkák közül érdemes valamelyikben gondolkodni?
OK, Midea, Heinner, Haier? Vagy inkább egy olcsóbb Samsung, LG? Olyan 250eFt lenne rá.

Ezen felül leendő IKEA konyhába szeretnék Bosch mosogatógépet aminek van evőeszköz fiókja. Melyiket lehet teljessen beépíteni?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#50488) Dinter válasza #94529552 (#50477) üzenetére


Dinter
addikt

Lebontani nem fogom a garancia miatt, akkor marad a szerviz. Kb. 2 éves lehet, és csak ezen a részen rozsdásodott el, úgyhogy szerintem a víz miatt van.

(#50489) Csabroncka válasza KalkSperling (#50484) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

1200 feletti centrit nehezen bírják bizonyos ruhák (vékonyabb ingek, pólók), ha ennyit nem tud a gép, akkor valóban a dob csinálja (párnahuzat kell).

"in medias res"

(#50490) KalkSperling válasza Csabroncka (#50489) üzenetére


KalkSperling
csendes újonc

Köszi a választ. 1200 on szoktuk pörgetni.
A párnahuzat kell, alatt mit értesz?

(#50491) pjen válasza GEPESZ66 (#50483) üzenetére


pjen
félisten

ameddig felül töltős volt,mindíg nyitva tároltuk.szellőznie kell,szerintem.

(#50492) pjen válasza hitman77 (#50487) üzenetére


pjen
félisten

Nekünk egy WH van kb hat éve,eddig tökéletes.

(#50493) hitman77 válasza pjen (#50492) üzenetére


hitman77
senior tag

Most amik elérhetőek ebben az árban (250) az a Haier, Midea, Heinner, OK amik ha jól gondolom Kínai vagy hasonló gyártmányok. Meg van Beko kicsit drágábban és ha akciós akkor 1-1 LG, Samsung is benéz a 250 alá.

Van tapasztalat ezekkel a gyártmány okkal kapcsolatban?

(#50494) Redlight2


Redlight2
tag

Köszi skacok :)

(#50495) #40553216 válasza sfefe (#50453) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tök mindegy, mert hetekig van ott, feloldódik.

(#50490) KalkSperling
Szerintem mosózsák alternatívát.

[ Szerkesztve ]

(#50496) Csabroncka válasza KalkSperling (#50490) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A finomabb ruhákat belerakod párnahuzatba, vagy már azt hiszem van mosózsák nevű cucc is (biztos jó drágán) és úgy mosod ki őket.

A kis lyukakon úgy kipréselődik a ruhaanyag, hogy kilyukad a nagy erőhatásra. A Miele jó drágán, ezt a méhsejtes dobbal úgy megoldotta, hogy öröm nézni (ez is egy rohadt nagy innovációjuk volt)

"in medias res"

(#50497) sfefe válasza #40553216 (#50495) üzenetére


sfefe
őstag

Az aprobb szemu nem hamarabb? Vagy tök mindegy feloldodik e?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#50498) ribarszki


ribarszki
őstag

Nem sfefe-nek szól, de érdekesség, hogy sokan nem tudják miért is kell só a mosogatógépbe. illetve rávágják, hogy lágyítja a vizet. Valójában a vizet a mosogatógépben található műgyanta gyöngyök lágyítják. A só ahhoz kell, hogy ezeket a műgyanta garnulátumokat regenerálja. (Ezért is használok sót még az all in one tabletták mellett is. Mert ami abból kioldódik az max a lefolyóba megy, de a műgyantához soha nem kerül. Oda csak a sótartályból megy víz)

Nap érdeksséget hallottak :D

[ Szerkesztve ]

(#50499) pjen válasza ribarszki (#50498) üzenetére


pjen
félisten

Bizonyos víz keménység alatt nem kell só és ez benne is van a gép leírásában.A tabletta csomagolásán is megtalálható.Én már a harmadik gépet nyúzom,de sose használtam sót.Most például Jar platinum 3-1 ben.Nem vita indítónak szántam,csak úgy. :)

[ Szerkesztve ]

(#50500) sfefe válasza ribarszki (#50498) üzenetére


sfefe
őstag

MI elejen hasznaltunk par evig aztan par evig nem most megint hasznalunk..
a fene tudja kellene vagy sem...
( szinten jar plat. most )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.