Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50601) pjen válasza Handball94 (#50599) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ne vegyél keskeny mosót,ha a tetejére akarod a szárítót.Keskeny szárítóból elég kevés van.Mi is külön tettük a normál szárítót.

(#50602) qqzs


qqzs
őstag

Eppen most kerdezte ismeros hogy 45os lg mosogep teteje ha egy 60x60 butorlapot raknak egy normal meretu szaritot rakhatnak e. En nem latok ebbol problemat.

Eladó: GTS450

(#50603) kleinguru válasza Draken (#44718) üzenetére


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Azoktól kérdezem, akik sencor svc8-at használnak. Anyum mostanában panaszkodik, hogy a hepa szűrő takarója állandóan lejön róla (kikapcsolt állapotban simán a helyére kattan).

Nem volt még benne szűrő cserélve. Lehet azért dobja le, mert el van koszolódva?

Azért kérdezem, mert vennék bele szűrőt újat (sencor oldalán nem találtam), de csak akkor, ha biztosan megszűnik utána a probléma.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#50604) pjen válasza qqzs (#50602) üzenetére


pjen
félisten

Én mikor megvettem azon törtem a fejem,hogy a keskeny mosógépet teszem a normál szárítóra.Aztán hagytam,van hely bőven.

(#50605) Redlight2


Redlight2
tag

Srácok, az árán kivűl mi a különbség a 3 gép között? Az én laikus szememben igen csak ugyanazt tudják. Annyi , h a legolcsóbb csak A+ ;] De írtátok, h igazán csak Eco progival számít az energia felhasználás. Így ez nem mérvadó.

BOSCH SMS46KW04E 135k
Bosch SMS46KW01E 120k
Bosch SMS46KW08E 100k

Ezek a gépek ajánlottak egyébként? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50606) sec0nd


sec0nd
tag

Sziasztok!
Az LG F2J5WN4W típusú mosogatógépre szerintetek rá lehet tenni kerettel, vagy anélkül a Bosch WTR85V00BY szárítógépet? Sajnos a mosógép 45, a szárító 60cm mély.

(#50607) #94529552 válasza Handball94 (#50599) üzenetére


#94529552
törölt tag

Rá lehet ugyan rakni például a bútorlapos módszerrel, és spaniferrel rögzíteni, főleg, ha valakinek már adott a keskeny mosógép, most amit Second kérdez : [így] , de neked így egyszerűbb, hogy nagyobb mélységű gépet veszel. LG-ből pl. ezek. A márkaboltos gari sztem alapvetően rendben van, de ha gondolod, vehetsz a gyártó(AEG,Electrolux) honlapján gyárit, ott 1 vagy 3 évet lehet választani, de drágábban, mint a boltban.

Ha nem lesz már AEG promó, akkor elvileg hasonló tudású Electrolux is kapható lesz, amiből még akár 52cm-es mélységű is van, és erre hátha rámegy a szárító, mókolás és további költségek nélkül is, de ezt a márkaboltban meg kellene nézni vagy megkérdezni is. Ha mégsem akkor bármelyik minimum 55cm-es mosógépet veszed.

[ Szerkesztve ]

(#50608) Teaway válasza kleinguru (#50603) üzenetére


Teaway
veterán

HEPA-t vedd ki, csak a takaró menjen vissza. Ha akkor nem dobja le, a szűrő el van telítődve.

Nincs itthon csokid??

(#50609) #94529552 válasza kleinguru (#50603) üzenetére


#94529552
törölt tag

Amikor pár éve porszívót kerestem, többen is írták ezt a problémát, hogy kilövi a szűrőborítást, ezért ez kiesett nálam a kosárból. Tehát valami szériahiba lehet, hogy hőre lágyuló műanyagból van. Ha garis, akkor jelentsd be.

(#50610) ribarszki válasza kleinguru (#50603) üzenetére


ribarszki
őstag

Sajnos ez gyakori hiba. Keress vissza. Esetleg letagasztani DuckTape?

(#50611) torma99


torma99
aktív tag

Bővül a család ezért úgy döntöttünk szükségünk lesz mosogatógépre. Mivel ez lesz az első gépünk ezért elég tanácstalanok vagyunk. Az összes markabolt/onlinemarkabolt, consumer reports, kis amcsi és angol cégek videóit végigvettük, de még nem látunk tisztán.

Ami biztos, hogy 60 centi széles és elsősorban aláépíthetőben gondolkozunk, de nem zárom ki a fél vagy teljesen integrálhatóakat sem.

Amik eddig szóba jöhetnek:

Miele G 4932 SCU Series 120 A+++ szép inox ajtó 299k
BOSCH SMU46KS01E ez A++ itt is szép inox ajtó 150k, tehát fele a Mielének
Bosch 6-os széria ami még szintén játszhat, illetve az AEG/Electrolux hasonló kaliberű gépei

A lényeg, hogy a mosogatási és szárítási képessége toppon legyen, a beszerzést követően max hurkasütés és egyéb durvulás során legyen szükséges kézi mosogatásra. Van egy érzésem, hogy a Mielével talán el lehet érni ezt, ugyanakkor nem feltétlenül látom át, hogy egy nagyjából ugyanúgy kinéző és működési elvű más gép hol "rontja el". A Miele pici légbeömlői tényleg annyit nyomnak a latba a szárítás során, illetve a második szórófej az elhelyezésével, viszont az elég esetleges csatlakozásával ennyit számíthat?

Ilyen home connect, applikáció, tabletes vezérlés, meg egyéb marhaságok hidegen hagynak, ezért semmiképp sem fizetnék többet, a Bosch zeolitos szárítása érdekes, de az ha jól értem kémiai alapú, tehát egyszer elfogy a cucc. Bonyolult.

A gondom az, hogy mindegyik gépről csak jókat írnak kerüljön 150-200-250-300k-ba vagy még többe, de azért a Mielénél többet nem költenék rá, mert úgyis csak elromlik egyszer pl. Mielénél a harmadik szórófejért már több mint 100 ezer forint felárat kérnek, az már felesleges luxus szerintem.

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#50612) Gömbike válasza torma99 (#50611) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ha a lehetőség adott, akkor egyértelműen Miele.

A többiek más ligában játszanak.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50613) Csabroncka válasza torma99 (#50611) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ha nem kenyérre kell és megvan rá a pénz, akkor biztosan Miele! Ugyan ez mosógép és szárítógép esetén is. Sokan mondják még a hagyományos porszívót is (szerintem ott van ár/értékben jobb), a többi háztartási gép esetén ez már nem ilyen egyértelmű!

"in medias res"

(#50614) tchriss válasza Gömbike (#50612) üzenetére


tchriss
tag

Én csak azt nem értem, +50% árért mondjuk egy közép kategóriás géphez nézve mért csak 2 évet adnak rá? Vagy +100k ért 10 et... hisz más liga, más minőség elvileg...

(#50615) Ranger^41 válasza pjen (#50597) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Gömbike, pjen, köszi, ez jónak néz ki!

(#50616) Csabroncka válasza tchriss (#50614) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ezt sokan nem értik (többek közt én sem) nem elvileg más minőség, hanem teljesen más :(

"in medias res"

(#50617) Gömbike válasza tchriss (#50614) üzenetére


Gömbike
senior tag

Teljesen más világ.

A Miele szárítógépem 20 éves már elmúlt, mikor szakember kellett neki. De belülről még akkor is úgy nézett ki, mint ha akkor gyártották volna.

Egy ventilátor kellett volna bele, minden költséggel együtt kb 60 pénzből megállt volna.

Én hülye inkább vettem egy új gépet, ami műanyag szar és 2,5 évesen megdöglött.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50618) arcsin válasza Gömbike (#50617) üzenetére


arcsin
senior tag

20 éves, akkor az még valószínűsítem hogy kondenzációs volt. Szerintem egy hőszivattyús gép ezerszer jobb. Már azért is mert kevesebbet fogyaszt, meg mert kisebb hőfokon szárít, kevésbé roncsolja a mai modern textíliákat..ismétlem:Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#50619) Gömbike válasza arcsin (#50618) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ha csak heti 2-3 alkalommal dolgozik a gép, akkor elég a normál kondenzációs gép.

Könnyebb tisztán tartani és karban tartani.

A hőszivattyús szárítógép előnye csak a sok heti, havi, éves szárítással jön elő.

A hőszivattyús gép is fogyaszt áramot, de ha javítani, karbantartani kell, akkor mélyen a kasszába kell nyúlni.

A komolyabb normál kondenzációs gépeken van csökkentett hőmérséklet opció.
Én azt bekapcsolva használtam és soha semmi sem ment össze benne.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50620) daver88


daver88
aktív tag

Ez mindig nagy kérdés...20 évente 1 gépet veszünk (drágán, és bízunk a névben/márkában, hogy tényleg kibírja), vagy 5-6 évente egy olcsóbb kategóriát, amiből 20 évente 3-4-et "elfogyasztunk".

Utóbbi előnye (amit mi is választottunk), hogy azért 20 év alatt változnak a dolgok. Sok új, és használható dolog kerül bele ezekbe a gépekbe.

(#50621) wep válasza arcsin (#50618) üzenetére


wep
tag

Nekem volt höszivattyús, most sima kondenzációs van. Soha többé nem vennék hőszivattyúsat. A kisebb fogyasztás előnye elveszik az első szervizes hőcserélő takarítás után, folyamatosan igényli az alsó szűrő takarítását, esetemben évente 1 vagy két alkalommal a szivacs szűrő cseréjét (5500 Ft/db). A rendszeres otthoni karbantartás ellenére 1,5 évente csökkenő hatásfok, kb.1,5x hosszabb szárítási idő, irány a szerviz, ahol 20K/alkalom a hőcserélő takarítása. Mindezek mellett van egy kb. 30-40% fogyasztás előnye. Ez egy kb. 180 ezerbe kerülő Whirpool volt. Most egy kondenzációs Gorenje van, ami kb. 90k volt, van rajta csökkentett hőmérsékletű program, a hőcserélő takarítása kb. 3 perc a zuhany alatt.

(#50622) Degeczi válasza wep (#50621) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Általánosítva nem igaz ez a kijelentés.
Nálam hótt egyszerű Beko hőszivattyúsnak jóval több mint egy év után is teljesen tiszta a hőcserélője, és eredeti a szivacsa.
Másrészt ami gyakran elsikkad: sok háztartásban nem egyszerű dolog a 16A fölé bővítés, márpedig a hagyományos szárítógéphez az alapfeltétel, míg a hőszivattyús teljesítményigénye a töredéke (800W körül), az elvan ilyen hálózaton is.

(#50623) tchriss válasza Gömbike (#50617) üzenetére


tchriss
tag

A nagy problémám, hogy régi neves gyártók is egyre jobban csak a márkák mögé bújva használják ki a jóhiszeműséget pl. mostani házban két daikin klíma van eredeti japán, viszont az új házba is a jó bevált márkára gondoltunk de mint kiderült az alsó szint ami elég lenne már törököknél van gyártva és nem hozza már a régi minőséget. és +100k val drágább mint mondjuk egy Fuji. Vagy szerszámokban a nagy Makita aki már sok cuccát romániában gyártatja...

Itt is a miele -ével kezdtem mert szeretek rászánni akár pár hetet is kiválasztani ár értékben a legjobbat, a régi miele gépek hibátlanok ez tény, több ismerősömnek is van ebből abból.

De hogy a mostaniak mennyit fognak bírni + felárért ez egy nagyon jó kérdés :D

amit kinéztem mosogató gép pl: Neff S516I80X1E vs G 4932 SCU Series 120 között 90ezer a különbség, ez elsőre 5 év a miele -ére pedig 2 év majdnem 50%+ ért.

A gondolataim ott keringenek, hogy a miele még mindig azon a színvonalon gyárt mint a 2000 években vagy már ott is megy a hanyatlás a profig maximalizálás végett, valamint ha annyira penge a cucc mért csak alap 2 év van hozzá?

Győzettek meg mert alapba miele párti lennék :) de ne a 20 éves cuccokkal hanem mondjuk egy 5 évessel :D

(#50616) Csabroncka : árban mindenképp :D

(#50620) daver88: ez is erősen elgondolkodtató, de a konyhapultot ami vagy gránitból lesz vagy corianból, nem szeretném szétvereti 3-5 évente:d vagy keresni valami alternatív eszközt mert csak az fér be :)

tényleg corian anyagból konyhapult valakinek?

(#50624) wep válasza Degeczi (#50622) üzenetére


wep
tag

Nem általánosítottam. Nekem nem jött be a hőszivattyús, leírtam a tapasztalataimat. Mindenki azt vesz amit akar. 6 évig használtam ilyet, meguntam, eladtam, vettem egy egyszerűt, ami működik, fele annyiba kerül, és elvi lehetősége sincs a hőcserélő koszolódásának. A 16 Amper bővítésében igazad van, ezt nem vettem számításba.

(#50625) canniball válasza tchriss (#50623) üzenetére


canniball
nagyúr

"...mostani házban két daikin klíma van eredeti japán ... mint kiderült az alsó szint ami elég lenne már törököknél van gyártva és nem hozza már a régi minőséget. és +100k val drágább mint mondjuk egy Fuji."
Attól hogy a törököknél van gyártva még hozhatja ugyanazt a szintet. Persze lehet hogy nem hozza, de ez nem (feltétlenül) amiatt van, hogy nem Japánban készül.
Hogy +100k-val lenne drágább mint a Fujitsu az viszont nem igaz, tavaly rakattam két 3,5kW-os példányt, alap japán gépre futotta (vagy lehetett volna kínai, de akkor inkább előbbi mellett döntöttem), a Daikin és a Fujitsu kb. egy árban mozgott; illetve végül kedvezménnyel a Daikin olcsóbb is volt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50626) tchriss válasza canniball (#50625) üzenetére


tchriss
tag

Amit most vettünk akcióba Fuji a végösszeg -100k val volt olcsóbb mint a daikin. de mind1 is a klíma már fent van és patentül megy :)

(#50627) Handball94 válasza tchriss (#50626) üzenetére


Handball94
aktív tag

Kikkel rakattad/vetted és melyik Fujitsu? Itt is még tavasszal aktuális lesz a légkondivásárlás.

(#50628) tchriss válasza Handball94 (#50627) üzenetére


tchriss
tag

sztem ez:

[link]

de meg kéne keresnem a számlát.

a cég:
https://klimafaktor.hu/

gyorsak, precízek voltak a srácok.

[ Szerkesztve ]

(#50629) dptrsk válasza dptrsk (#50584) üzenetére


dptrsk
addikt

Erre van valakinek ötlete?
(bocsi, hogy rákérdezek, de nagyon eltűnt a sok hsz között)

(#50630) canniball válasza tchriss (#50628) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem pont ennyiért tették fel tavaly nyáron a Daikin FTXF35-ket. :K

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50631) asdf_ válasza dptrsk (#50629) üzenetére


asdf_
veterán

Elso korben kihuzod a rekeszt, inditasz egy elomosasos programot, majd lestoppolod, egy fomosas programot, lestoppolod, majd egy obliotprogramot, es lestoppolod. Mindegyiknel nezed, hogy egyenesen jon-e a viz vagy esetleg felrehord.

(#50632) qqzs válasza wep (#50624) üzenetére


qqzs
őstag

Mennyi a csokkentett hofok a kondenzaciosban? Birom ezekba hofokokat avszaritogeppel kapcsolat amig a mosogepre kiirjak hogy 90-60-40-20 addig a szaritogepeknel csokkentett van de hogy mennyirol mennyire azt meg nem lattam leirva

Eladó: GTS450

(#50633) wep válasza qqzs (#50632) üzenetére


wep
tag

nem tudom... Gorenje ennyit ír:
"GENTLECARE (ALACSONYABB HŐMÉRSÉKLET)
Kényes ruhákhoz. A hőmérséklet attól a programtól függ, amelyhez a
funkció kiválasztásra került."
Tapasztalat az, hogy ami a hőszivattyúsban szárítható volt károsodás nélkül, az ebben is az. Kényesebb holmik a kímélő fokozaton. Azt, hogy mi a kényesebb holmi, a női szakasz definiálja, nem én.
Feleség szerint ez gyorsabb és egyszerűbb takarítani...

[ Szerkesztve ]

(#50634) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! Mielőtt belevetem magam a keresgélésbe szeretném megkérdezni, hogy tudtok-e 40 ezer Ft környékén ajánlott/nem ajánlott porzsák nélküli porszívót?

(#50635) asdf_ válasza Astery (#50634) üzenetére


asdf_
veterán

Az ajanlott porzsak nelkuli ennek az osszegnek a duplaja folott kezdodik. Alatta tetszik, nem tetszik, tessek szepen porzsakosat venni. Akkor is, ha nem szeretnel. Az a jobb es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#50636) ribarszki válasza Astery (#50634) üzenetére


ribarszki
őstag

Csak nem ajánlottat tudok.

(#50637) Astery válasza ribarszki (#50636) üzenetére


Astery
senior tag

Értem - köszi a válaszokat :)

(#50638) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Indukciós főzőlapot keresünk, kinéztem 2-t, koxx javaslata alapján nézegettem a Neff-eket (Bosch premium, ha jól olvastam itt). Úgy tűnik, ez pl 2 éves modell, gondolom kifutó, mert majdnem felére esett az ára az utóbbi félévben:
Neff T56BT50N0 beépíthető indukciós főzőlap Twist Pad vezérléssel
A másik:
Bosch Serie 8 PXX675DC1E beépíthető indukciós üvegkerámia főzőlap Serie8
Árban kb egyformák.
Előre is köszönöm a véleményeket, ha van más javaslat, örömmel fogadom ebben a kategóriában, persze nem baj, ha olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#50639) tchriss válasza koncsik (#50638) üzenetére


tchriss
tag

NEFF T56BT50N0

én ezt fogom venni az 5 év gari végett.

(#50640) torma99 válasza tchriss (#50639) üzenetére


torma99
aktív tag

Az 5 év garis Neff gari, hol érhető el? Én csak 12.31ig látom.

(#50641) koncsik válasza torma99 (#50640) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A linken is 5 évet ír az ED.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#50642) torma99 válasza koncsik (#50641) üzenetére


torma99
aktív tag

Nem lehet, hogy nem frissítették? Azért érdemes rákérdezni.

(#50643) koncsik válasza torma99 (#50642) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Sajnos igazad lehet, máshol 1-2 év van csak, itt ráadásul rendelésre van csak (bár nem 2+3 évet, hanem 5-t ír).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#50644) torma99 válasza koncsik (#50643) üzenetére


torma99
aktív tag

Szerencse is kell, mikor kell vásárolni, én mindenesetre nem nagyon látok extra garit, max a whirlpool 36 hónapját, de maradok a Mielenél.

(#50645) koncsik válasza torma99 (#50644) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Melyiknél? Bocs, ha már írtad :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#50646) torma99 válasza koncsik (#50645) üzenetére


torma99
aktív tag

Amit a kollega is linkelt Miele G 4932 Scu. Ennek van Inox eleje, nem kell a bútorlappal vacakolni. Nagyon felfelé nem látom értelmét az upgradenek.

(#50647) koncsik válasza torma99 (#50646) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Bocs, azt hittem főzőlap :B

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#50648) tchriss válasza torma99 (#50642) üzenetére


tchriss
tag

[link]

Neff T56BT50N0 beépíthető indukciós főzőlap Twist Pad vezérléssel

Garancia: 5 év - Gyári garancia

én ezt látom ahol venném.

(#50649) torma99 válasza tchriss (#50648) üzenetére


torma99
aktív tag

Oké, csak kérdezz rá, mert a neff hivatalos 2+3 év volt dec 31-ig, amúgy meg csak 2. Ha megadják az 5 évet, meg írd meg, merr akkor én is lehet egy neff gépet választok.

(#50650) koxx válasza koncsik (#50643) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az 5 év garit a gyártó biztosítja. Sztem nagyon jó választás a neff. Egyedül mosogatógépnél nem láttam azt a pluszt ami megérte volna a felárat a boschoz képest.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.