Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) koxx válasza masterful87 (#50248) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A ciklon eloszuro az egyik legnagyobb mokusvakitas. Kb semmire se jo.

(#50252) blattida válasza koxx (#50251) üzenetére


blattida
nagyúr

Használtál már ilyet egyáltalán, tudod, hogy mire való?
Ha valaki apróbb és nehezebb dolgokat szív fel, akkor ezek a tárgyak oda kerülnek, nem a porzsákba. Például csavarok, ékszerek, apró játékok vagy azok részei, gyógyszer, gomb stb.
Valóban nem mindenkinek lehet rá szüksége, de a mókusvakítástól és a semmire se jótól azért nagyon messze van.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#50253) Csabroncka válasza koxx (#50251) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Lego maradék a gyerek után :)

"in medias res"

(#50254) koxx válasza blattida (#50252) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen, ezert is irtam azt amit.

(#50255) V.Stryker válasza koxx (#50251) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Figyi, a samsung porszívonkon kb 8 évig volt ciklon cucc. A világ legjobb dolga!!!! Kb a porzsák 2-3 évig jó volt.... úgy hogy 1 kutya és 2 gyerek mellett takarítottunk vele, kb minden másnap.

Eskü megkérdőjelezem a topikban adott tanácsok hasznosságát.... :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50256) koxx válasza V.Stryker (#50255) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem tanács volt hanem maganvelemeny.
Ha ennyire jo vegyel azt. Szerintem szar, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#50257) BBéci válasza V.Stryker (#50255) üzenetére


BBéci
titán

Az összes topikban megkérdőjelezheted.
Ha annyira jó lenne a "ciklon cucc", akkor csak olyan porszívókat gyártanának.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50258) hodostamas válasza koxx (#50256) üzenetére


hodostamas
addikt

De miért szar? :) Szerintem mindenki arra kiváncsi már.

(#50259) ribarszki válasza koxx (#50256) üzenetére


ribarszki
őstag

Teljesen egyetértek! Rühelltem a ciklon előszőrőt a Samsung gépen. Lefelezte a szívóerőt, és rátekerdetett levél, hajszál, szösz. Mindg le kellett venni, kézzel leszedni. Nyeklett csuklott a porszívó ahol csatlakozott. Saját véleményem is az, hogy nekem egy lyukas garast sem ért!

[ Szerkesztve ]

(#50260) koxx válasza ribarszki (#50259) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Koszi, hogy leirtad :R

(#50261) ribarszki válasza hodostamas (#50258) üzenetére


ribarszki
őstag

Részben leírtam. Másrészt meg a nagyon finom port átengedte, és az porzsák pórusait eltömíttete. Így hiába volt üres a zsák, ha mégis eltömődött, és alig szívott valamit. Mondjuk ez lehet zsák hiba is, de Aspico, Menalux, Swirl mindegyikkel ez történt. De az a Samsung gépem egy ipari hulladék volt. Olyan elcseszett tervezése volt, hogy a porzsákok nagy részénél, a szája mellett mellészívott.

[ Szerkesztve ]

(#50262) #94529552 válasza masterful87 (#50248) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem nem rossz, de az említett Hoover és a középkategóriás Electrolux-ok is, 35k körül vannak most kisebb nagyobb akcióban[link]. Tartályosból inkább még drágát se, azzal is sok a macera,és több a hátránya mint az előnye. Gyári logós porzsák se túl drága, de után gyártottból is van jóféle(Swirl, Aspico, stb.), és talán nem hogy leutánozzák, hanem a porszívó gyártók ahogy csapágyat és a porszívómotort se, úgy porzsákot se gyártanak, meg még több egyéb dolgot se. Ha még kapható lenne ez remek áron van, vagy ezek a turbo és parkettafejes változatok, ám kicsit drágábban[link]. Ezekhez én nem használnék ciklon szűrőt, ami cseklik-nyaklik a csövön, meg útban van, de ha már van, és megszoktad, akkor használd.

[ Szerkesztve ]

(#50263) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Eddig Fagor felültöltős mosógépünk volt.
8 éves már, s nyilván panel hibás lett, nem igazán érdemes költeni rá 30 ezer Ft-ot.
Ezt a mosó-szárító gépet néztem ki:Whirlpool FWDG86148B
Elfér a kazánházban.
Érdemes ebben a kategóriában mosó-szárító gépben gondolkozni?
Esetleg milyen márkát ajánlatok?
A szárításkor keletkező, kicsapódó vizet hova vezeti el?
Ugyan abba a csőbe, ahova mosáskor szivattyúz?

(#50264) Gömbike válasza GEPESZ66 (#50263) üzenetére


Gömbike
senior tag

A kombi gép a "szárításhoz" vizet használ. Nem is keveset.

Nézd meg bármelyik gyártó bármelyik kombigépének adatlapját, brutális energia és vízfogyasztást találsz.

Kivéve a hőszivattyús kombigépnél, de az más liga, az ára is 400 környéke.

További hátránya az öszvérnek, hogy a kimosott ruhát két részletben kell megszárítani benne a fizikai korlátok miatt. Persze ilyenkor a vízfogyasztás is dupla.

Vízzel kondenzálnak eme csodás találmányok.

Ha van helyed, külön vegyél szárítógépet.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50265) Zeki válasza ribarszki (#50261) üzenetére


Zeki
nagyúr

Samsung porszívókkal eddig csak szívtam rettenetes a minőségük.

(#50266) GEPESZ66 válasza Gömbike (#50264) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Akkor marad a síma felültöltős.
Melyik márka ajánlott mostanság?
Beko-nál talán 5 év a garancia.

(#50267) Zeki válasza GEPESZ66 (#50266) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bekot ne. Nálam 2 hét után elfüstölt. 3 hétre rá lett csereutalványom. Addig 20 ezret elhordtam a mosodába. A helyi szervizes le akart pattintani, hogy majd csak sokára tud kijönni, mert nincs embere. Vettem inkább Elektroluxot.

(#50268) Gömbike válasza GEPESZ66 (#50266) üzenetére


Gömbike
senior tag

Mostanság az Electrolux (Elux, AEG, Zanussi) oldotta meg a felültöltősöknél, hogy a tető ne rohadjon le a gépről 2-3 éves korára, mint a wiccpulnál.

A gépekről itt tudsz bemutató videókat nézni: [link]

Az AEG gépekre+ 3 év GYÁRTÓI garanciát is adnak, az a mai világban aranyat ér.

Ezeken a gépeken van un: Time Manager, ami azt jelenti, hogy több lépcsőben tetszés szerint vissza tudod állítani a mosási időt.

Pl: Ha valami nem nagyon szennyezett, akkor minek mosson 2 óra 25 percet, több lépcsőben felajánlja az időket és beállíthatod neki pl, a 45 perces mosást.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50269) GEPESZ66 válasza Gömbike (#50268) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Bementem a boltba, s ez a kettőt néztem, ami készleten is volt.
Szerinted melyik ajánlottabb?
Zanussi ZWQ61225CI
Indesit BTW D61253

(#50270) Digitalpimp válasza GEPESZ66 (#50269) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nekünk Zanussi van, most lesz 3 éves, szerintem jó kis gép. Nagyon jó a szenzoros beállítás és a kivehető, egyszerű adagoló, nagyon jó takarítani.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#50271) Danex


Danex
addikt

Üdv, van egy nyáron vásárolt WFC 3C23 PF X mosogatógép.

Olyan probléma jött elő, hogy menet közben fogta magát és leállt teljesen, se kép se hang. Most lett pihentetve néhány napot és már újra sikeresen be lehet kapcsolni, sőt a programot is el tudja inditani, de menet kozben megint leáll. Semmi hibakód csak mint ha kihúzná valaki.

Van valami tipp,hogy mi okozhatja?

Illetve, ha tuti garancia akkor az EDigitált érdemes felkeresnem vagy egyből a márkaszervízt?

Másik kérdés, hogy doboza nincs meg, panelba nem nagyon fér el az ilyen, hogy szállításnál ilyenkor hogy működik ez a történet.

Előre is köszönöm!

(#50272) Digitalpimp válasza Danex (#50271) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Kipróbáltad több programon? Esetleg teljes áramtalanítás (húzd ki) pár órára, utána vissza. Vizet nyom ki? Nincs megszorulva a szivattyú? Viszont az érdekes, hogy semmi hibát nem dob. Lehet, hogy elpattant valamelyik forrasztás, aztán mikor "elmelegszik" egyszer csak leáll.
Ha nem jön helyre, akkor szerviz.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#50273) Gömbike válasza GEPESZ66 (#50269) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az indesittet a wiccpúl gyártja.

Zanussi a jó választás, ha nem akarsz rozsdafészket.

A saját Indesitt felültőltős gépem 8 éves korára rommá porladt. Vigyáztam rá, mindig szárazra töröltem a hozzáférhető részeket. Műszakilag nem volt gond vele, de a palástja és a teteje hitvány és silány anyagból készült.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50274) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!

A szárítógépemben (Beko hőszivattyús)elszakadt a hőcserélő előtti szűrő "szivacs" ami a szürke színű és a "durvább".Ami kivehető a keretből nem az ami fixen benne van és nagyon finom kialakítású.
Lehet ilyet kapni külön vagy venni kell hasonlót táblában és kivágni a formát?

Ha van link hozzájuk akkor azt megköszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#50275) Danex válasza Digitalpimp (#50272) üzenetére


Danex
addikt

Kipróbálom még több programon, de a 6th érzékben szoktuk használni 95%-ban.

1-2 napra már ki volt húzva, utána kapcsolt be, addig semmi.

Igen, mikor sikerült bekapcsolni az volt az első, hogy leszivattyúztam a vizet, az rendben végigment.

És mit tanácsoltok, EDigitálon kersztül vagy szerviz? Hallottam már mindkettő mellett érveket és ellenérveket is.

(#50276) Degeczi válasza tobias40 (#50274) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Elpakolt csomagolást megnézted? Nekem járt hozzá egy tartalék (de szerencsére egy év után még bírja az időnkénti kimosást az eredeti is)

(#50277) tobias40 válasza Degeczi (#50276) üzenetére


tobias40
veterán

Jó ötlet,eltettem valahová majd megkeresem.Én szakítottam el ahogyan takarítottam. :W
Ha nincs meg a tartalék hol lehet ilyen anyagot venni amiből kivágható?
Tudom hogy láttam már vhol de nem jut eszembe hogy hol.... :F

(#50278) stickermajom


stickermajom
addikt

Van valami különösebb oka, hogy első használatra egy órás programot ír a kezelési AEG szárítógéphez? Mielőtt elolvastam már bevágtam egy adag törülközőt mosni, annak gondolom hosszabb lesz.

(#50279) koncsik válasza stickermajom (#50278) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Talán a gyári teszt miatt esetleg bentmaradt víz miatt... ? (csak tipp)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#50280) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!

Szüleim nagyon max 150k-ig keresnek mosógépet (ha olcsóbb, nem baj :DDD). Elöltöltős, méret mindegy. Minél több ruha férjen bele, valamint csendes legyen. Sokat menne. Napi 1-szer legalább. Ők ezt a Samsung WW80K44305X/LE-t nézték ki. Mivel egy ismerősüknek ilyen van és nagyon dicsérte, hogy halk és tényleg jó.
Van esetleg ennél jobb ebben az árkategóriában? Érdemes lenne inkább valami AEG-et venni, a 4 év gari végett?

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#50281) stickermajom válasza koncsik (#50279) üzenetére


stickermajom
addikt

Hasonlóra gondoltam én is, de azt mondja ruhával együtt indítsam. Akkor gondolom lényegtelen, hogy hány órás program megy.

(#50282) Csabroncka válasza Tomi0703 (#50280) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Árban szerintem lehet az LG DD jobb, hasonlítsad össze a méret/tudás/ár értéket. Minőségben szerintem nem jobb, de nem is rosszabb (sőt tudásban sokszor kompaktabb)!

"in medias res"

(#50283) Tomi0703 válasza Csabroncka (#50282) üzenetére


Tomi0703
őstag

DD alatt a Direct Drivera gondolsz?

Amúgy megnézve ennek az LG-nek ez a Samsung a "párja". De a Samu lényegesen olcsóbb. :F Az egyik vízből fogyaszt többet, a másik áramból. :DDD Még ezt az LG F4TURBO9S-t néztem de 2 helyen kapni és szerintem egyik helyen se gyártói a gari.
AEG-ből L6FBI48S típusút néztem. Ez áramból meg vízből is a legtöbbet fogyassza, de ott a 4 év gari. Amúgy pl Media-nál vehető plusz garancia gyári vagy bolti? Ér az valamit?
Valamint ami még fontos szepont ugye a csendesség. Elvileg az AEG, Samu, LG db értékei megegyeznek, na de a valóságban? Tényleg ugyanolyanok?

[ Szerkesztve ]

(#50284) Gömbike válasza Tomi0703 (#50283) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az nem baj ha vízből többet fogyaszt. Nem véletlenül.

A mosáshoz a mosószeren kívül víz is kell.

Ezek a sok +-os kevés vízzel mosók csak lötykölik a ruhát. Ezért mosnak olyan hosszú ideig.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50285) Tomi0703 válasza Csabroncka (#50282) üzenetére


Tomi0703
őstag

Most nézem Beko-ra 5 év garit adnak. Azokkal mi a helyzet? Ez a WTV 8734 XCOM elég jó áron van a többi bolthoz képest.

(#50286) Csabroncka válasza Tomi0703 (#50285) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Bekoval nem sok tapasztalat van (sajnos). Azt válaszd amire a legtöbb garanciát kapod + víz!!! - akkor ebből meg az AEG lesz a nyerő, de nézd meg a hasonló tudású Beko-t!

(#50285) Tomi0703: az a Beko nem rossz árban, esetleg keress rá árukeresős értékelésben (elég jó a vélemény).

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#50287) Rotyi


Rotyi
aktív tag

Felültöltős mosógép üstszáj gumija elszakadt. Lehet ragasztót kapni hozzá a neten, de érdemes vele foglalkozni? Az új gumi 35 ezer, a ragasztó 2 ezer és 2-3 hét mire megjön. Igaz szét kell hozzá szedni a gépet, de mennyire tartós? Van tapasztalata valakinek ilyen dologban?

Ami majdnem az, az nem az!

(#50288) pjen válasza Rotyi (#50287) üzenetére


pjen
félisten

FBS t nem próbálod meg?

(#50289) Rotyi válasza pjen (#50288) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Köszönöm, egy próbát megér, jónak tűnik. Holnap valahol veszek.

Ami majdnem az, az nem az!

(#50290) peppe79 válasza pjen (#50288) üzenetére


peppe79
senior tag

Az FBS 100%, hogy nem fogja összetartani. Amúgy egy elavult tömítő-ragasztó, manapság már csak megszokásból veszik az emberek. Az újabb, MS polimerbázisúak sokkal jobb tulajdonságokkal bírnak, de egy mosógép EPDM gumiját azzal sem ragasztanám.

(#50291) pjen válasza peppe79 (#50290) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy igazad van,de nekem még a ház körül szinte mindent megragasztott.KPVC t üveghez,lágy pvc t kerámiához stb.

[ Szerkesztve ]

(#50292) peppe79 válasza pjen (#50291) üzenetére


peppe79
senior tag

Én is szoktam használni, mert van még itthon belőle. :) Legutóbb épp a kéményem kondenzvíz kivezető csonkját ragasztottam, pontosabban tömítettem vele. Nem azt állítom hogy használhatatlan, csak manapság már sokkal jobb tulajdonságokkal bíró tömítő-ragasztókat gyártanak.
Ha van épp kéznél, meg lehet próbálni vele megragasztani az üstszájgumit, de kellene hozzá valami hasonló EPDM gumi, foltnak.

(#50293) BBéci válasza peppe79 (#50292) üzenetére


BBéci
titán

"manapság már sokkal jobb tulajdonságokkal bíró tömítő-ragasztókat gyártanak"
Ajánlj kettőt légy szíves, mert nem ismerek egyet sem!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50294) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Idén, június végén vásároltam egy GORENJE R 6192 DW típusú hűtőszekrényt.

A nyári időszakban hűtött korrektül, gyakran egészen kicsire visszavettem a fokozatát, és még úgy is érezhetően, jócskán 5 fok alatt volt a benne elhelyezett italok hőmérséklete.

Az ugyan új korában is furcsa volt, hogy az ominózus reklámozott szellőző rendszer nagyon ritkán kapcsolt be, és a "szagtalanítás" hatását sem lehetett érezni.

Pár hete viszont azt vettük észre, hogy óriási tócsa van a hűtő alatt. Kiderült, hogy belülről, a legalsó fiók alól folyt ki.

Piszok módon "izzad" a hűtő; bármilyen fokozatra állítjuk is, a hátsó falán vastag cseppekben folyik a víz. Ami aztán így összegyűlik nagyon gyorsan alul.

Eleinte még segített, hogy magas fokozatra állítottam a hűtést, mert akkor fagyosodott a hátulja. De akkor is összegyűlt a víz alul.

Most pedig már úgy érzem, hogy nem is hűt annyira, tök mindegy milyen fokozatra állítom.

Mi a véleményetek? Mi lehet a probléma?

Meghibásodott? Hívhatom a szervizt?

Köszi előre is!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#50295) asdf_ válasza Piftuka (#50294) üzenetére


asdf_
veterán

Legalsó fiók fölötti polc magasságában van hátul egy kifolyó, ami megy le, és hátul a kompresszor feletti tálcában végződik. Ide kéne folynia a belső falon lecsapódó párának, majd ott lent elpárolognia motor hője által segítve. Ez a cső, vagy ennek a bejárata valószínű eldugult, vedd ki a polcot, nézd meg. Ha sok hely van és nagy a nyílás egy fél pohár vizet dönts le, és nézd meg, hátul kifolyik-e.

(#50296) #94529552 válasza Tomi0703 (#50283) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az AEG-et választanám, több vizet használ, és a gari is rendben 4 évig, de igény szerint akár még utána is vehető hozzá 1 vagy 3 év. Samsungnál az Addwash ablak az elején többször is hibás volt, de hátha már nem lesz velük gond. Az Eco-bubble-ra meg azt mondják, hogy semmi más, csak marketing.
Nem olvastad a mai beírásokat, pl. ezt: "Bekot ne. Nálam 2 hét után elfüstölt. 3 hétre rá lett csereutalványom. Addig 20 ezret elhordtam a mosodába. A helyi szervizes le akart pattintani, hogy majd csak sokára tud kijönni, mert nincs embere."
Ha az ilyen nektek nem gond, csak akkor vedd, van itt ugyan akinek bevált, biztos szerencse dolga is, és minőségellenőrzés is, de én mégis a Samsung, AEG, LG-k közül választanék, a több víz nem gond, inkább jobb, de a 34 liter nagyon kevésnek tűnik. Azzal nem foglalkoznék, hogy 7 vagy 8 kg-ot írnak, azonos mélységű gépeknél elvileg ugyanakkora a dob mérete, és úgyis csak lazán szabad megtölteni, megtömni tilos a gépeket. Ez a WW90J5446EW/LE már például 9 kg-ot tud, azt mondják, és csendes, meg több vizet is használ, a ww80-asnál.

(#50297) Piftuka válasza asdf_ (#50295) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm az info-t! Holnap megnézem.

De miért dugul el, ha eldugul?

És egyáltalán miért "ömlik" a víz a hűtő belső, hátsó falán? Nem lehet az ellen tenni valamit?

"Aquila non captat muscas."

(#50298) farkas-j válasza Tomi0703 (#50285) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekünk lassan három éve két Beko háztartási nagy gépünk is van. Egy Beko WMY 81483 LMB2 mosógép és egy Beko DSS28020X mosogatógép (mindegyik 5 év garis). Mindkettővel maximálisan elégedettek vagyunk! Van itt a fórumon néhány fórumtárs aki körme szakadtáig szapulja a Beko-t, mindig ugyanazt az 1-2 példát felemlegetve. Persze akivel az megtörtént annak az nagyon kellemetlen, de akiknek nulla tapasztalata van a márkával, az nem tudom mi alapján fikázza? Ha visszaolvasol a topikban, akkor pl. az AEG-re, az LG-re (vagy más márkákra) is van jócskán panasz, csak azokat valamiért nem érzik szükségét felemlegetni. Egyébként ide a fórumba leginkább tanácsot kérni és panaszkodni jönnek a hozzászólók. Olyanok nem nagyon jönnek, akiknek hibamentesen működik jó ideje a gépe aztán gondolnak egyet és mindezért megkeresik ezt a topikot és leírják. Én speciel nem savazom folyamatosan az AEG-et mint márkát, pedig a prémium AEG hűtőnk 8 év alatt 3-szor romlott el és már közel az ára harmadát fizettem ki emiatt alkatrészre és javításra.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#50299) BBéci válasza Piftuka (#50294) üzenetére


BBéci
titán

"Meghibásodott? Hívhatom a szervizt?"
Ezt komolyan kérdezed? Mégis mi mást tehetnél, mivel garanciaidőn belül vagy?

(#50298) farkas-j
Három Media Marktban alaposan megvizsgáltam az összes Beko hűtőszekrényt, mosógépet és arra a megállapításra jutottam, hogy egyikért sem adnék 1000 forintnál többet. Akinek megfelel, vegye, vigye.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50300) asdf_ válasza Piftuka (#50294) üzenetére


asdf_
veterán

Emitt irja is:

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.