Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50151) Ispy válasza peppe79 (#50149) üzenetére


Ispy
veterán

Szürke színű.

Annyi történt, hogy le lett véve a befolyó cső, mert kellett a csap, de volt egy kis gigszer és folyt a víz, a padlon állt, áramtalanítva lett a gép, feltöröltem, 1 nappal később vagyunk most. Először el volt zárva a csap, ekkor e10-es hibát dobott (volt már ilyen máskor is), kinyítottam, akkor elindul a program, de víz nem jön. Ekkor néztem ezt a szelepet, hogy piros a kis ablakban a jel.

Most elmegyek az obiba, veszek egy sima csővet, megnézem azzal, aztán kiderül, hogy az aguastop szívatott, vagy a géppel volt a gond.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#50152) peppe79 válasza #94529552 (#50136) üzenetére


peppe79
senior tag

"...a keverőmechanizmus nem érdekel, mert 1-2 alkalommal meg tudom keverni magam is."

Ahamm...majd rájössz... :N Az actifry keverőlapátja percenként kb. 2 fordulatot tesz meg, tehát egy 35 perces programnál nagyjából 70x keveri meg az edényt. Ehhez képest, amikor egy sima forrólevegős sütőben, kb. negyed óra elteltével, félidőben átrázod az edényt, az nagyjából csak arra elég, hogy ne égesse teljesen sz@rrá a krumplit.

(#50153) peppe79 válasza Ispy (#50151) üzenetére


peppe79
senior tag

Gondolom átvizesedett a szivacs, semmi különös.

(#50154) pjen válasza koncsik (#50150) üzenetére


pjen
félisten

Mindenhez is.De az szerintem inkább építő/felújító topic.

(#50155) Ispy válasza peppe79 (#50153) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor ez a cső kuka?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#50156) peppe79 válasza Ispy (#50155) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha kiszárad, onnantól kezdve működnie kell. Már, ha ez a "hibája"...

(#50157) peppe79 válasza Ispy (#50155) üzenetére


peppe79
senior tag

Amúgy kb. semmi értelme az aquastop csőnek. Én még nem hallottam olyanról, hogy a bekötőcső megsérült volna, olyat viszont annál gyakrabban, hogy a hitvány sarokszelep elrepedt. Arra meg ugye az aquastop semmi védelmet nem nyújt.

(#50158) #94529552 válasza peppe79 (#50152) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sütök serpenyőben is, például ahogy pár napja is, és nekem nem okoz gondot a burgonya kevergetése, vagy ahogy szoktam a tűzhely sütőjében random 1-2 alkalommal megkeverem, és megfordítom a tepsit, ha éppen eszembe jut. Akinek ez gond, az keverőst vesz.

(#50159) Ispy válasza peppe79 (#50157) üzenetére


Ispy
veterán

Elmentem a bótba, vettem egy 1600 forintos csővet, megy a gép, van víz, az aquastop kapja be.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#50160) fant0mi válasza peppe79 (#50157) üzenetére


fant0mi
addikt

Anyamnak elaztatta a lakasat es az alatta levoket egy kidurrant bekotocso. Persze pont mikor elutazott otthonrol 2 napra. Szoval nem baj az, ha van.

(#50161) peppe79 válasza Ispy (#50159) üzenetére


peppe79
senior tag

Ennyi. :)

(#50162) peppe79 válasza fant0mi (#50160) üzenetére


peppe79
senior tag

Mosógép bekötőcső volt? Mert én ilyen esetről még nem hallottam...vagy csak most először, ha nálatok valóban a mosógép bekötőcső okozta a problémát. 60 bar nyomásra van hitelesítve, nem kellene olyan könnyen elpukkanniuk. A csaptelepekhez használt hálós erősítésű bekötőcsövek már más eset, olyan nálunk is okozott egy kis szivárgást. Az egyiket lényegében csak a háló tartotta össze, a másik meg a menetes résznél tört el. Meg sarokszelepünk is durrant már el. Sajnos utóbbiak egyre jobban kikönnyítettek. A kollégámnál egy Schlösser durrant el, pedig az nem egy gagyi kategória. Én most cseréltem le az Arco sarokcsapokat Mofém sarokszelepre. Megmértem gramm mérlegen, a Mofém másfélszer nehezebb volt.

(#50163) SirKero válasza #94529552 (#50140) üzenetére


SirKero
őstag

Igazad van.
Úgy döntöttem adok neki egy esélyt. Ha nem jön be lesz egy drága konyha díszem :P

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#50164) Sinkapeter


Sinkapeter
tag

Sziasztok! Szárítógépes segítség kellene. Nagyjából egy hete jött meg egy keskeny, hőszivattyús Beko. Amit eddig próbáltunk vele, minden a tervek szerint sikerült, de a szöszszűrő részével nem igazán vagyok megelégedve, de összehasonlítási alapom nincs. Ebben csak az ajtónál van egy két rétegű szűrő, ami viszont olyan, mintha nem illeszkedne pontosan a helyére. Ezt csak abból gondolom, hogy az eddigi néhány szárítás alatt is viszonylag sok szösz került a hőcserélőre, annak ellenére, hogy azt az utasítás szerint negyedévente kell csak tisztítani (vagy ha jelzi a lámpa). Plusz még látszanak összeállt darabok a szűrő és a "tokja" között. Egyelőre azt fogom megpróbálni, hogy két porszívó motorszűrő pont akkora méret, mint a párologtató eleje, azt kényelmesen be tudtam tenni, az egy kérdés, hogy nem fogja-e nagyon lefojtani a légáramlást. Mit lehet még tenni? (Kondenzációsat nem tudtam venni, mert azon a fázison, amin a fürdőszoba van, csak 16A-os a biztosíték, és ha egyszerre kellene mennie a mosógéppel, probléma lett volna.)

(#50165) Degeczi válasza Sinkapeter (#50164) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Régebben volt erről szó, h egyrészt az ajtó mögötti becsúsztatható szűrő foglalatát érdemes vmi jobbfajta széles ragasztószalaggal körbevonni, attól passzentos lesz, nem jut át mellette szösz, másrészt a szivacsos szűrő kimenetére is tehető Kínából olcsón rendelhető, légszűrőhöz szánt hepaszűrő. Így egy évnyi használat után sem látható semmi szösz a hőcserélőn.

(#50166) fant0mi válasza peppe79 (#50162) üzenetére


fant0mi
addikt

Az volt igen. Elhasadt a kozepen (nem volt odacsipve, kulso fizikai hatas nem erte). En sem hallottam meg azelott ilyenrol. Na azota mindig elzarja a csapot, csak mosaskor nyitja meg. :)
Na nem ijesztgetni akarok senkit, csak mondom, hogy elofordult mar ilyen, barmilyen ritka is.

(#50167) Sinkapeter válasza Degeczi (#50165) üzenetére


Sinkapeter
tag

Köszönöm, próbáltam visszaolvasni, de úgy tűnik nem eléggé alaposan. Ebben én nem találtam szivacsszűrőt, illetve a kezelési sem mutat semmi ilyesmit. Kellene benne lennie, vagy gyártófüggő?

(#50168) Degeczi válasza Sinkapeter (#50167) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, nagyon rég, tán egy éve volt róla szó.
A jobb alsó sarokban lévő légbeszívó rácsok melletti pici függőleges gomb nyitja a bal oldali ajtót, ott vehető ki a szivacsos szűrő (kb. 5 szárításonként azt is tisztítani kell, mert az első szűrőn átjutott finom porszerű szösz eltömíti)

(#50169) Sinkapeter válasza Degeczi (#50168) üzenetére


Sinkapeter
tag

A tisztítás rész ok, csak ebben nincs szivacs.

(#50170) peppe79 válasza fant0mi (#50166) üzenetére


peppe79
senior tag

Az nem semmi! :Y Apámék Energomattal mosnak a mai napig, de soha nem cserélték még a bekötőcsövet. Én úgy 6-8 évente (amikor épp eszembe jut) cserélem a flexi csöveket, sarokszelepeket, biztos ami biztos alapon. A mosógép meg vélhetően hamarabb elromlik, úgyhogy annál nem is cseréltem még soha. Szerencsére esténként már itthon vagyunk, de azért bennem van a para, hogy mi van, ha egyszer napközben eláraszt bennünket a víz. Kerestem már korábban rá valami biztos védelmet, de az Aquasenso-t feleslegesen túlbonyolítottnak tartom, a CsőtörésStop pedig továbbfejlesztés miatt sokáig elérhetetlen volt (most már úgy látom, hogy nem).

[ Szerkesztve ]

(#50171) Degeczi válasza Sinkapeter (#50169) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez fura, melyik típus az?
Nálam DS7433 van, de a többi amit láttam (7405, stb) is ugyanilyen szivacsszűrőt használt, csak külsőleg volt eltérés (pl. az enyémen nincs ablak)

(#50172) Sinkapeter válasza Degeczi (#50171) üzenetére


Sinkapeter
tag

Beko DF-7412GAW [link]

[ Szerkesztve ]

(#50173) Degeczi válasza Sinkapeter (#50172) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hmm, érthetetlen.. :( Még a 7411 leírása is ugyanolyan szivacsszűrőt említ, mint a többi típusnál is van, de a 7412-é valóban nem...

Ha webes rendelés volt, érdemes lenne kicserélni szűrős típusra, mert ez így nem sok jót ígér hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

(#50174) Sinkapeter válasza Degeczi (#50173) üzenetére


Sinkapeter
tag

Webes volt, de ez is éppen csak elfér. Írtam a Bekonak, kíváncsi vagyok, mit fognak válaszolni.

(#50175) Degeczi válasza Sinkapeter (#50174) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Aha, valszeg a kisebb mélység miatt nem fért bele. De hátha emiatt finomabb fő szűrőt használ, és csak a nem passzentos illeszkedése miatt koszolódott rögtön a hőcserélőd.

(#50176) Sinkapeter válasza Degeczi (#50175) üzenetére


Sinkapeter
tag

Én is ebben reménykedem. Most megy egy vegyes program, egyelőre a porszívószűrő miatt nem szól. Ahogy néztem, egyébként annyi hely lenne benne, hogy akár egy két cent vastag szivacs is beférjen a hőcserélő elé, valami olyan megoldással, mint a HEPA szűrő a porszívókban. De meg fogom próbálni azt a HEPA szűrőt, amit linkeltél, ha valahogy hozzá tudom tűzni egy annyira merev anyaghoz, mint amit most próbáltam bele.

[ Szerkesztve ]

(#50177) canniball válasza Sinkapeter (#50176) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez elég fura megoldás. Nálam is Beko, szintén hőszivattyús, én is keskenyet kerestem anno és 55cm-st találtam, az úgy látom 4cm-rel mélyebb mint a tiéd, nem hiszem hogy ezen múlna a második szűrő. Ami ahogy Degeczi kolléga mutatta nálam is ott van, és kell is mert idővel még így csomó szösz kerül a kondenzátorra, a porszívózás meg annyit ér neki mint halottnak a csók...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50178) Sinkapeter


Sinkapeter
tag

Megtaláltam a különbséget, csak azért nem tűnt fel, mert még nem láttam ilyent. Ennél az ajtószűrő dupla, két egymásba rakott szűrőből van. Ellenben az alsónak nem túl jó a zárása, de most megy még rá egy réteg szalag. A porszívó motorszűrő is jól vizsgázott, és vastagságra pont akkora, hogy befér a kondenzátor lamellái és a műanyag keret köré. Majd belenézek gyakrabban, és ha az nem szűr olyan jól, akkor bevetem majd a "tescogazdaságos" medencetisztító szivattyúnál is alkalmazott flíz sebfedőt :) .

(#50179) hodostamas válasza Degeczi (#50165) üzenetére


hodostamas
addikt

Ezek a szurok mennyire birjak a meleget?

(#50180) Degeczi válasza hodostamas (#50179) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hőszivattyúsban nincs nagy meleg. Mindenesetre csak azért szoktam fél évente cserélni mert nem tisztítható, de még sosem volt szakadozott
(bár a szurok valóban kevésbé bírja a meleget, az olvad, folyik)

[ Szerkesztve ]

(#50181) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#49819) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nos azóta megvettük a kombinált tűzhelyet, egy MORA K363BW lett a befutó. A fűtőszálak darabonkénti teljesítményéről / áramfelvételéről azóta sem találtam semmit, de legalább azt már tudom, hogy a sütő összteljesítménye 2,7kW, ez áll a matricán ami a sütőre van felragasztva. Hátha később még jól jön valakinek ez az infó.

(#50182) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!
Mosó-szárító gépet keresnék, ami 45 cm mély (max. 50cm). Amit eddig találtam, az az LG F2J6/J7, ezekről jó vélemények vannak.
Van esetleg még 200k-ig valami olyan modell, ami már hőszivattyús szárítós?
Előre is köszönöm szépen!
:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#50183) bb.bocs


bb.bocs
őstag

újra itt, sziasztok. kipróbáltuk az új mosó szárítógépet. vegyesen mostunk mindent. ráengedtem egy programot ami baromi hosszú lett, 3 órás szárítással ...a ruhák irtó gyűröttek lettek... kérdés hogy a vasalás száraz opció ér e valamit? min kéne változtatni? a centrifugáláson, vagy a szárítási időn? (4kg 3 óra... lehet 30 perc, 1 óra 2 óra vasalás száraz, ekó ) jó lenne gy kivenni hogy ne legyen szarrá gyűrve, ne keljen 100* annyit vasalni mint előtte.persze tudom, szedjük szét 46 féle anyag szerint a ruhákat , mossunk 10 különböző programmal minden ruhát. A szárítógép opciót ne akarom hagyni,hiszem direkt olyat vettünk. teregetni nincsen nagyon hely. Másik hogy valaminek szaga van, lehet a 3 órás szárításnak...

(#50184) Gömbike válasza bb.bocs (#50183) üzenetére


Gömbike
senior tag

A kombi gép egyik hátránya a sok közül, hogy a mosott adagot két részletben kell megszárítani. Különben gyűrött lesz.

A szárítógépek dobja 110 és 126 liter között van.

A kombigépek dobja 50 és 58 liter között van.

Egyszerűen nincs helye átesni a ruhának. Ezért kell két részletben szikkasztani bennük a töltetet.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50185) bb.bocs válasza Gömbike (#50184) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem. elvileg azt írta hogy ha 7 kilót mosok 4et tud szárítani. 3.5 kilót mostunk kb, gondoltam belefér neki a 4 kilóba a szárítás is :P akkor félig töltsük a gépet és szrítás?... vagy csak lehet program beállítás kérdése.

(#50186) #94529552 válasza Sinkapeter (#50176) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egy ilyen drága szárítóból kimaradt a szűrő? Hát, én biztos nem kínlódnék vele hacsak nem így árulták, hogy ez félkész, és D.I.Y., és majd megoldja a vevő a konstrukciós vagy technológiai hiányosságokat. Lehet, hogy hiába csinálgatod, utána meg már nem veszik vissza. 14 napon belül el lehet állni tőle, és a Candy-nek is vannak keskeny szárítói, és hátha azok rendben vannak ilyen téren.

(#50187) Gömbike válasza bb.bocs (#50185) üzenetére


Gömbike
senior tag

Próbálgatni kell. A kg megadások inkább marketinges adatok.

Első körben két részletben rakd vissza a ruhákat. Jónak kell lennie a végeredménynek.

Azután próbáld meg kevesebb ruhával a folyamatos mosás +szárítást. Kevesebb ruhával így is jónak kell lennie.

De a ruháknak szárítás közben hely kell, ezért az optimális töltetet érdemes kitapasztalni.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50188) Sinkapeter válasza #94529552 (#50186) üzenetére


Sinkapeter
tag

Úgy tűnik, hogy az a szűrő egyben van az ajtóban lévő szűrővel, mivel az ebben két részből áll, amiket össze lehet csúsztatni. Még megvárom, mit mond rá a Beko. Ha emiatt megy tönkre hamarabb, szerintem könnyen bizonyítható lesz, hogy a hiba már a megvételkor is fennállt.

(#50189) bb.bocs válasza Gömbike (#50187) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem. holnap pár b ruha megy bele reggel, és ráengedek egy rövidebb programot ( időt nem ír sajnos, így a fene tudja mennyi lesz az) mivel a mostani program bődületes 5.5 óra volt, egyrészt fölösleges az előmosás, és a 3 órás szárítás :D viszont azt néztem hogy egy csomó programnál nem lehet kikapcsolni az előmosást és a szárítást. (fura) lg... esetleg ha megosztanátok k milyen programot használni aki lg tulajdonos, mosáshoz szárításhoz, ami nem 5 óra de hatékony vagy valaki letudja írni hogy melyik program mennyi idő azt megköszönném. kicsit kezd zaklatni a dolog :D van egy hú de faja kussolós mosógép "jó áron" erre atomfizika kell hozzá. válogass ruhát, szín, anyag, zoknik gatyák pólók nadrágok pulcsik színek szerint :D éééééés ezeket külön mosd ki :D éééééés a cuccok felét mert xarul szárít :D éééés találd ki melyik program hány évet vesz igénybe, éééés vagy 5 mosást indíts el,miután szortíroztál :D van aki tényleg ezt csinálja? égi gépnél bedobtuk, egy programot választottunk ami tetszett, ott külön lehetett állítani mindent. mosott meg centrifugázott.. egy programot használtunk évekig :D értem én hogy tök jó modern meg minden, de annyira bonyolult , hogy egy nap kell ahhoz hogy valamit kimoss :Djó lenne a tapaszatalat hogy vegyeset mivel mossak ami nem 5 óra és nem gyűri szét . a féladag ruha ár meglesz most... (atomfizika bakker) köszi.

(#50190) #94529552 válasza Sinkapeter (#50188) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha átengedi a szöszt, akkor nem jó, mert a belsejében a kondenzációs egység eltömődik majd. Mit mondana, például 'jóvanazúgy kérem, az a hiba nem hiba, de majd rendelünk hozzá alkatrészt' Biztos nem hallottad még itt a hírüket. Másoknak is barkácsolni kellett a szárítót, mert deformálódott volt a szűrőtartó, aztán majd kiderül, mennyire lett jó, pedig azokat is gariztatni kellett volna, igaz, hogy az övék olcsóbb kategória, bár az nem vigasztaló tényező.

(#50191) Zsizske


Zsizske
kezdő

Sziasztok

Porszívót szeretnék venni, (macska van a lakásban)
Eddig ezt néztem ki: [Rowenta RO6963EA Home & Car 4A] Nagy szívóteljesitmény (4A) Viszont a velemenyeknel azt írják, hogy már-már túl erős, oly annyira h a padlórol úgy kell feltépni, a szőnyegen meg alig lehet tolni. Viszont van szívóerő szabályzás.
Aztán kinéztem ezt [Rowenta RO6941EA XTrem Power Cyclonic Parquet 3A] ami (3A 1B elég ritka darab), itt viszont nincs szívóerő szabályzás.
Ezután már csak (3A 1C) szívóerősségű van amin van szívóerő szabályzás is.

Kérdésem. Milyen porszívót vegyek, ha van macska is a házba (ezért szeretném ha a szőnyegről jól felszívná a macskaszőrt, de azért tudjam tolni a szőnyegen)
Köszönöm elpre is a segítségetek. Max 40-50k értékben

(#50192) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Lassan 3 hónapnyi [AEG T6DBG28W] használat után bátran állíthatom, hogy nyugodtan vegyetek kondenzációs szárítógépet (olyat, ami tud kímélő programot), ameddig még lehet, és ne dőljetek be a hőszivattyús marketingjének, és adjatok ki értelmetlenül több pénzt. Egyetlenegy ruhám sem ment össze, pedig olyanokat is beledobáltam, amiket a címke szerint nem lehetne, semmi bajuk.

(#50193) YAS-dude válasza Zsizske (#50191) üzenetére


YAS-dude
őstag

Olyat, amelyikhez van turbo, vagy elektromos forgókefés fej.

(#50194) bb.bocs válasza Hauptmann (#50192) üzenetére


bb.bocs
őstag

honnan lehet megtudni pl egy mosó szárítógépnél hogy milyen a szárító része? :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#50195) Hauptmann válasza bb.bocs (#50194) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ezt sajnos nem tudom, de mindenképp a különálló szárítógép az ajánlott.

(#50196) bb.bocs válasza Hauptmann (#50195) üzenetére


bb.bocs
őstag

tudom. sajnos nem fér el. msot próbálo rájönni hogy a legjobb ennél a gépnél. odáig eljutottam hogy már kevésbé gyűri a ruhát szárításnál, viszont nedves marad azért...

(#50197) zsole84


zsole84
senior tag

Sziasztok! Automata kávégép vétel előtt állunk, ez a készülék lenne a kiszemelt: [link]
Ajánlott készülék? Teljesen átlagos, otthoni használatra vennénk.

Köszi.

(#50198) Voice24 válasza zsole84 (#50197) üzenetére


Voice24
őstag

Szerintem nem fogsz csalódni benne.

(#50199) zsole84 válasza Zsizske (#50191) üzenetére


zsole84
senior tag

Miele, nekünk egy alap c1 powerline van, én mást nem vennék.

(#50200) #94529552 válasza Zsizske (#50191) üzenetére


#94529552
törölt tag

Porzsákost, ha nem ragaszkodsz ezekhez. Például e kettőhöz van turbó és parkettafej is. Nálunk a parkettafej jól teljesít a szőnyegeknél is(a nevével ellentétben nemcsak a parkettához és a sík felülethez való), nagyon hasznos a kefés része a macskaszőrök eltüntetésében. Ez meg egy olcsóbb, "csak" parkettafejes verzió, Ha Miele-t vennél, abból is inkább parkettafejest nézz, ne az alap verziókat.

Az ilyen kialakítású Rowentákban, mint az RO6963EA is, sajnos nincs elektronikus szívóerő szabályozás, hanem csak egy mechanikus szívóerő csökkentő tolattyú, és azt egy rendes turbófejnél nem túl ideális használni(már amelyikben van, mert ebben csak a kicsit, a bútor kárpitokhoz valót adják).

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.