Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50401) asdf_ válasza farkas-j (#50400) üzenetére


asdf_
veterán

Az aktualis homerseklet mutatasa szerintem siman csak a hulyeszuro. Nem akarnak azokkal a taigetosz pozitivakkal foglalkozni, akik halalra valt hangon hivjak az ugyfelszolgalatot, hogy 5 fokra van beallitva, de (kerekitve) mar 7-et mutat es meg nem hut (vagy epp kerekitve 2-ig hutott), vagy akinel a sok nyitogatas miatt kicsit tobbet megy a hutes es hiaba -18 van beallitva, mondjuk -22 lesz a fagyasztoban.
De mondjuk ha gombnyomasra elohivhatova tettek volna az aktualisat, az lehet, hogy tenyleg nem artott volna,
(egy nappal elotted rendeltem e-inkes xiaomit, az meg sajna belgiumban van csak)

(#50402) tobias40 válasza asdf_ (#50401) üzenetére


tobias40
veterán

"e-inkes xiaomit" belehet tenni a MiHome-ba?
Mert akkor lehet én is azt venné.
Dobnál linket róla?

(#50403) asdf_ válasza tobias40 (#50402) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, be lehet, de ez 0 fokig megy csak le
Link elsore, de nem innen vettem, csak beazonositaskent. (A MiHome appnak viszont egeszen elkepeszto engedelylistaja van, arra figyelni. Lehet, hogy en vagyok uldozesi manias, de napi szinten hasznalt eszkozomre totalisan kizart, hogy felrakjam, majd kettovel ezelotti, factory resetelt telefonnal parositom ossze, ha vegre megjon)
Van meg ez is, ez csak szenzor de ez papir szerint -20-ig megy (melyhutohoz pont hataron van), de ehhez gateway kell, onmagaban nem hasznalhato.

(#50404) tobias40 válasza asdf_ (#50403) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,akkor lehet a másikat választom....

(#50405) Degeczi válasza tobias40 (#50404) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Említettem már itt korábban, h olyat használok többek között mélyhűtőben is, jól bírja a hideget - szemben az e-inkkel, amit már a normál hűtőbe sem lenne célszerű berakni, nemhogy a mélyhűtőbe.

(#50406) asdf_ válasza Degeczi (#50405) üzenetére


asdf_
veterán

Ha 0-60 fokra van irva, akkor birja mar ki a hutot :) (de ahogy anno guglzitam, a 0-50 az a standard homerseklet e-inknel, de volt specko verzio is, ami mehet minuszba is boven) Azt, hogy gyokketovel tudja majd modositani a kijelzett erteket, vagy nem tud 100%-osan odamozogni az, aminek kene, az meg jelen esetben pont nem is fog erdekelni, BT-vel leszedem az adatot, meg megnezem a grafikont, nekem ennyi kell, ha nem lenne kijelzoje, az se zavarna.

(#50407) farkas-j válasza asdf_ (#50403) üzenetére


farkas-j
őstag

Ilyen hőmérőm nekem is van, de arra amire a hűtőhőmérő kell, arra tényleg alkalmatlan (és drága), csak a szép kijelzője miatt vettem meg órának az asztalomra.
Egy távoli lakás hőmérséklet ellenőrzéséhez 2db ilyet rendeltem (4,88$/db) de még úton van. A hozzávaló gateway már rég megjött. Gondolkodtam a Xiaomi pici kocka megoldásán a hűtőhőmérő helyett, de a Xiaomi megoldás jóval drágább. Ráadásul nekem nem ad plusz előnyt, sőt macera hogy csak telefonon az appban kapok infót, ezért maradtam a korábban linkelt 2 érzékelős hőmérőnél.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#50408) asdf_ válasza farkas-j (#50407) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, de en nyomozok, nekem ahhoz kell, mert az a kerdes, hogy miert csinal 2 centis jeget/deret a huto a hatfalon, ami miatt huteni viszont nem hut rendesen, ellenben a villanyora beleszedul. Tehat mik a homersekletertekek, kulonosen mennyi a paratartalom es ez utobbi mennyit, hogyan es mikor valtozik.

(#50409) simico válasza Winnie The P (#50393) üzenetére


simico
aktív tag

Nekünk a második (Beko) van meg picivel több mint egy éve. Abszolút elégedettek vagyunk vele. Édesanyám is vett egy ugyanilyet, ő is elégedett vele.

(#50410) Winnie The P válasza simico (#50409) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi szépen. Nagy valószínűséggel nálunk is ő lesz a nyerő.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#50411) qqzs


qqzs
őstag

Van valakinek tapasztalata az uj bosch ajtoszuro nelkuli szaritokkal? Ez a hocserelo atmosas tovabbfejlesztese lenne? Nekem tetszett mikor azt a sok pihet kiszedtuk, volt kezzelfoghato bizonyitek a szosztelenitesre :)

Eladó: GTS450

(#50412) mzso


mzso
veterán

Mosogatógépek működéséről tud valaki valamilyen összefoglalót?

Mondjuk, lehet olyan mosogatószert kapni ami nem csiszolja szét az edényeket?

Vagy szokott lenni olyan beállítás amivel fából készült cuccot is lehet mosogatni?

(Az meg hogy van hogy az ECO mód 3,5 órán át kínlódik?)

(#50413) pjen válasza mzso (#50412) üzenetére


pjen
félisten

Mi Somat gold tablettát,aztán folyadékot,most Jar platinumot használunk.Még egyik se csiszolta szét az edényeket.A fa eszközöket azért nem ajálják beletenni mert beszívhatja a mosószert.Mi bele teszünk mindent.

(#50414) #40553216 válasza mzso (#50412) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az ECO mód minden típusú (mosó, mosogató) gépben alacsony hőmérsékleten hosszan szöszmötöl.

(#50415) koxx válasza mzso (#50412) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sok öblítés van benne ill az utolsó 1 óra már csak szárítás. Mi jar platinumot és finish quantum maxot használunk, eddig nagyon beváltak. Hétvégén kipróbáltuk a somat mosógéljét azzal sem volt probléma, az 1 órás 65 fokos mosáshoz talán jobb is mert garantáltan nem hagy nyomot.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#50416) dni


dni
őstag

Sziasztok,

szárítógép beszerzését tervezi egy kedves ismerősöm, eddig az LG RC81EU2AV4Q típust nézte ki, van tapasztalatotok az LG szárítógépek minőségével, megbízhatóságával kapcsolatban?

(#50417) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.
Van egy Indesit KNJ1G21S gázsütőm.
Sajnos akárhogy túrom a netet nem találok hozzá gombokat.
tönkrement a gázsütő rész rugós gombja azt akartam cserélni de sehol nem találok hozzá ilyen gombot mint ami a képeken van.
Ha esetleg univerzális rugós lenne nekem az is jó
Remélem tudtok segíteni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#50418) Met válasza mirci18 (#50417) üzenetére


Met
nagyúr

Mi itt vettünk gombot a sütőhöz. Jó pár éve..

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50419) mzso válasza pjen (#50413) üzenetére


mzso
veterán

Hát itt pár alkalom után lecsiszolta a lakk réteget a fa nyélről, elég agresszív.
Meg volt egy bambusz tábla ami elkezdett szétnyílni.

(#50420) pjen válasza mzso (#50419) üzenetére


pjen
félisten

Nem lecsiszolja,leoldja.Mi natúr fa eszözöket használunk.

(#50421) mzso válasza koxx (#50415) üzenetére


mzso
veterán

Lehet hülye kérdés, mert még nem nyálaztam át a használatit. De a szárítást azt általában deaktiválni lehet?

Nem látom sok hasznát, max tönkreteszi a fa cuccokat, meg pocsékolja az energiát. Szerintem megszáradna az edény magától is ha az ajtó nyitva van, mint kézi mosogatásnál.

"1 órás 65 fokos mosáshoz talán jobb is mert garantáltan nem hagy nyomot."

Ez a funkció nem tetszett a bambusz vágódeszkának.

(#50422) pjen válasza mzso (#50421) üzenetére


pjen
félisten

Nekünk ez már a harmadik,de eddig egyiken se lehetett.Persze lehet,hogy van olyanl amin lehet.Mi 55 fokon használjuk,még mindent elmosott.

[ Szerkesztve ]

(#50423) polonic válasza mzso (#50419) üzenetére


polonic
félisten

Ne tegyél bele fa eszközöket. Beszívja a mosogatószeres, öblítős trutyit.
Aztán meg főzésnél, mikor használod a fakanalat, ott meg a meleg hatására szépen kioldódik a főzendő ételbe.

(#50424) mzso válasza pjen (#50420) üzenetére


mzso
veterán

"Nem lecsiszolja,leoldja."

Öhm... Ha leoldható lenne már rég nem lenne. Amúgy egy ilyen festett fanyelű késről is láthatóan ledörzsölt a mosogatás.

(#50425) mzso válasza polonic (#50423) üzenetére


mzso
veterán

"Beszívja a mosogatószeres, öblítős trutyit."
És ez mitől másabb a kézi mosogatásnál?

(#50426) Digitalpimp válasza mzso (#50419) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A fa cuccról jó hogy leszedi a lakkot. Azt még idővel a kézi mosogatás is tönkreteszi. Nekem a régi Coca-s harangpohárról is leverte a festett feliratot. Meg azon se csodálkozz, hogy a darabokból összeragasztott vágódeszka is szétnyílik. Nem arra van kitalálva, hogy órákig vereted nagynyomású forróvízzel.
50425: Kézi mosogatásnál nem vereted órákig ugyanazzal a visszaforgatott vízzel.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#50427) polonic válasza mzso (#50425) üzenetére


polonic
félisten

Mondjuk kézi mosogatásnál kb 10 mp-ig éri a fakanalat a mosogatószer vagy addig sem.
Míg a mosogatógépben meg a mosogatóprogramtól függően 1 óránál többet is "ázik".

Egyébként szerintem az összes mosogatógép használati útmutatójában benne van, hogy fát ne tegyél bele. Legalábbis amikkel én találkoztam, azokban benne volt.

[ Szerkesztve ]

(#50428) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok, panelba olcsó gáztűzhelyet keresnék, lehetőleg sütővel egyben, MM-re lenne limitálva a vásárlás, mert oda akad 10k utalványom is hirtelen :)
Valamelyik ajánlott, vagy simán a legolcsóbbat és jónapot? (3 lángos is elég)

Everybody lies.

(#50429) qqzs válasza mzso (#50424) üzenetére


qqzs
őstag

Neked valami hibas elkepzelesed van a mosogatogep mukodeserol. A vizen es a gozon kivul semmi nem er a cuccokhoz tehat nem csiszolja semmi. Eros maro hatasu anyagok oldjak fel a trutyit amit a viz lemos. Ezek feloldanak siman mast is. Megszaradni meg nem fog nyitott ajtonal mert akkor is egy uregben van ahol nem mozog a levego. Es a hagyomanyos szarado edeny is fel napig szarad.

Eladó: GTS450

(#50430) qqzs válasza qqzs (#50411) üzenetére


qqzs
őstag

Erre valaki? Vagy ez olyan uj hogy meg nincs tapasztalat?
"Van valakinek tapasztalata az uj bosch ajtoszuro nelkuli szaritokkal? Ez a hocserelo atmosas tovabbfejlesztese lenne? Nekem tetszett mikor azt a sok pihet kiszedtuk, volt kezzelfoghato bizonyitek a szosztelenitesre"

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#50431) Gömbike válasza qqzs (#50430) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ajtószűrő ismereteim alapján csak a teliajtós gépeken van.

Amelyiken be lehet látni a dobba kívülről, ismereteim szerint oda még nem tudták ezt megoldani.

Komolyra fordítva : A Miele gépem teliajtós volt, abban volt szöszfogó az ajtóban és az ajtó alatt a kereten.

Most Elux van, átlátszó ajtós, ebben csak az ajtó alatt van a szöszgyűjtő.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50432) mm89


mm89
őstag

Sziasztok,
Tudnátok segíteni, hogy tudnám kiolvasni a hibakódot az Electrolux ewt1266esw típusú gépből?
Előre is köszönöm

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#50433) mirci18 válasza Met (#50418) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.
Indesitet itt sem találtam.
Úgyhogy lassan kezdem feladni.
Nem is értem miért nem lehet hozzá venni nem egy kínai noname márka.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#50434) koncsik válasza mm89 (#50432) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Electrolux mosógép hibakódok listája:
E11 hibakód – Vízbetöltési probléma a mosás alatt
E12 hibakód -Vízbetöltési probléma a szárítás során
E13 hibakód –Vízszivárgás
E21 hibakód -Ürítési probléma a mosás során
E22 hibakód -Ürítési probléma a szárítás során
E23 hibakód -Ürítőszivattyú triakja meghibásodott
E24 hibakód – Hiba az ürítő szivattyú triakjának érzékelő körében (mikroprocesszor bemeneti feszültsége hibás)
E31 hibakód – Elektronikus presszosztát köre meghibásodott (presszosztát jelfrekvenciája kívül esik a határértékeken)
E32 hibakód -Elektronikus presszosztát kalibrálási hibája (Az elektronikus presszosztát nem szabályos gyakorisággal közli a jeleket az ürítési fázis során)
E35 hibakód –Víztúlfolyás
E38 hibakód – Nyomásbemenet eltömődött (a dob kb. 30 másodperces forgása alatt nem változik a vízszint)
E3A hibakód – Ellenállásrelé érzékelője meghibásodott
E41 hibakód – Ajtó nyitva (15 másodperc után)
E42 hibakód – Probléma az ajtózárással
E43 hibakód – Ajtókésleltetés áramellátó triakja meghibásodott
E44 hibakód – Az ajtónyitást késleltető érzékelője meghibásodott
E45 hibakód – Ajtókésleltetés triakjának érzékelője meghibásodott (mikroprocesszor bemeneti feszültsége hibás)
E51 hibakód -Rövidzárlat a motor áramellátó triakjánál
E52 hibakód -A motor fordulatszámmérő generátorától jövő jel hiánya
E53 hibakód -Motor triakjának érzékelése meghibásodott (mikroprocesszor bemeneti feszültsége hibás)
E54 hibakód -Motorrelé érintkezői összeragadtak (feszültség szintje magas, amikor a relé kikapcsol)
E61 hibakód -Elégtelen fűtés a mosás során
E62 hibakód -Túlmelegedés a mosás során (hőmérséklet legalább 5 percig nagyobb, mint 88 °C)
E66 hibakód -Ellenállás áramellátó reléje meghibásodott (összeférhetetlenség az érzékelés és a relé állapota között)
E68 hibakód -Áramszivárgás a föld felé (hálózati feszültség értéke eltér a főértéktől)
E69 hibakód -Ellenállás megszakítva
E71 hibakód -Mosás NTC szondája meghibásodott (rövidzárlatos vagy nyitott)
E72 hibakód -Szárítókondenzátor NTC szondája meghibásodott (feszültség értéke kívül esik a határértékeken – szonda rövidzárlatos vagy nyitott)
E73 hibakód -Szárítóvezeték NTC szondája meghibásodott (feszültség értéke kívül esik a határértékeken – szonda rövidzárlatos vagy nyitott)
E74 hibakód -Mosás NTC szondája rossz helyen van
E82 hibakód -Hiba a választógomb visszaállítás pozíciójában
E83 hibakód -Hiba a választógomb leolvasásában
E91 hibakód -Kommunikációs hiba a fő elektronikus kártya és a kijelző között
E92 hibakód -Kommunikációs összeférhetetlenség a fő elektronikus kártya és a kijelző között (nem kompatibilis változatok)
E93 hibakód -Készülék beállítási hiba
E94 hibakód -Mosási ciklus beállítási hibája
E95 hibakód -Kommunikációs hiba a mikroprocesszor és az EEPROM között
E97 hibakód -Összeférhetetlenség a programválasztó gomb és a ciklusbeállítás között
E9b/E9H hibakód -Kommunikációs hiba a mikroprocesszor és a FLASH memória között
EA1 hibakód -Hibás dob helyzet (DSP)
EA6 hibakód -Ajtónyitás DSP-je meghibásodott
Eb1/EH1 hibakód -A készülék hálózati frekvenciája kívül esik a határértékeken
Eb2/EH2 hibakód -A tápfeszültség túl magas
Eb3/EH3 hibakód -A tápfeszültség túl alacsony.
EF0 hibakód -Túláramlás / Túlhabzás védelem aktív
EF1 hibakód -Lefolyószűrő eltömődött
EF2 hibakód–Mosószer túladagolás (túl sok a hab az ürítések során)
EF3 hibakód -Vízvezérlési beavatkozás
EF4 hibakód -Vízbetöltés nyomása alacsony; nem jön jel a áramlásmérőtől és a mágnesszelep nyitva van
EF5 hibakód -Kiegyensúlyozatlan töltet
EF6 hibakód -Visszaállítás
EC1 hibakód -Blokkolt mágnesszelep az áramlásmérő működése közben
Ed1 hibakód -Adatkommunikációs hiba a WD kártya és a fő kártya között
Ed2 hibakód -Szárítás 1. ellenállásának reléje meghibásodott
Ed3 hibakód -Szárítás 2. ellenállásának reléje meghibásodott
Ed4 hibakód -A mosóellenállás és a szárító ellenállás közötti áramellátás kapcsoló relé meghibásodott (a WD kártyán)
Ed6 hibakód -Nincs kommunikáció a fő kártya és a kijelző kártya között (INPUT)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#50435) asdf_ válasza mm89 (#50432) üzenetére


asdf_
veterán

Gep kikapcs, play gomb es a tole balra levo egyuttes nyomvatartasa mellett a programtarcsat jobbra egyet forgatod (ekkor karacsonyfa lesz belole, minden vilagit), majd utana elengeded a gombokat es meg jobbra forgatod kilencet (egy huzasbol) a tizedik pozicioba. A piros villogas a tizesek, a zold villogas az egyesek, a hibakodlistat meg mar irtak. Ez az utolso hibakodot mutatja, a play payse-tol balra levovel lehet a korabbira lepni.
Utana kikapcs (jobbra forgatva).

Vagy:

Rapid reading of alarm codes
The last three alarm codes can be displayed even if the programme selector is not in the tenth position (diagnostics) or if the appliance is in normal operating mode (e.g. during the execution of the washing programme):
→ Press and hold down START/PAUSE and the nearest option button (as to enter the
DIAGNOSTICS), for at least two seconds: the LEDs initially switch off, and then display the flashing sequence indicating the last alarm.
→ To display the previous alarms press the left button of the START/PAUSE button sequentially.
→ To return to the last alarm, press the START/PAUSE button.
→ The alarm sequence continues as long as the two buttons are held down.
→ The alarm reading system is as described in paragraph 5.2.1.
→ While the alarms are displayed, the appliance continues to perform the cycle or, if in the programme selection phase, maintains the previously-selected options in memory.

[ Szerkesztve ]

(#50436) #94529552 válasza Pttypang (#50428) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát, az olcsó később majd drágább lehet. Olyat keress, amelyiknek termosztátos, tehát automatikus hőfokszabályzós a sütője, még ha drágább is. Mert a sütésnél nagyon fontos az állandó hőfok. De én megfontolnám a helyedbe még a kombinált, vagyis gáz főzőlapos és elektromos sütővel szerelt változatot. Ez sokkal jobb sütésre. Hasznos még az elektromos szikragyújtás, és ha van tető is hozzá....
A leg jelzőnek csak a legjobbnál van értelme, de inkább több, nekünk fontos szempont alapján érdemes választani. Ezért amikor azt mondják, hogy vedd a legolcsóbbat, vagy a legtöbb garival rendelkezőt, ezek tévútra visznek, és csak nagyon ritkán válhat be az ilyen szemlélet.

MM-ben nagyon gyér a kínálat, az olcsóbbak közül talán az Indesit tudja ezeket, de meg kell nézni mert a leírásuk elég hiányos. Máshol van ilyen Zanussi ZCG510J1WA , ami már termosztátos, vagy ez a Gorenje GI5126WH is jónak tűnik.

(#50437) handrash


handrash
őstag

Az normális, hogy a mosogatógépből kiszedett eszközökön marad pár csepp víz, illetve kinyitáskor az ajtó is vizes?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#50438) qqzs válasza handrash (#50437) üzenetére


qqzs
őstag

Igen foleg muanyag dolgokon. Azokat mi a szaritotalcan szaritjuk mosogatogep utan.

Eladó: GTS450

(#50439) qqzs válasza Gömbike (#50431) üzenetére


qqzs
őstag

Akkor lehet meg itt sem halottatok rola nem hogy tapasztalat lenne rola:
A Bosch bemutatja: a világ első szárítógépe ajtószűrő nélkül!
Csökkentse a vasalni valót és felejtse el a szűrő tisztítását!
AutoClean
A hagyományos szűrőrendszerekkel rendelkező szárítógépek energiahatékonysága időről időre romlik, ha nem tisztítják őket rendszeresen. A Bosch legújabb, egyedülálló technológiával rendelkező AutoClean szárítógépei azonban leegyszerűsítik a szárítási folyamatot, ugyanis folyamatosan hatékony működést biztosítanak, miközben a szárítógép szűrőit nem kell minden egyes szárítás után tisztítani. Az egyetlen teendő a szösztároló kiürítése és megtisztítása, amire a szárítógép a megfelelő időben figyelmeztet. Így nincs többé szükség sem az ajtó alatti szűrőre, sem egyéb részek manuális tisztítására.
A szárítógép minden szárítási ciklus után automatikusan eltávolítja a szárítás során összegyűlt szöszöket egy gyűjtőbe, melyet elegendő minden 20. ciklus után kiüríteni és kitisztítani.
A készülék automatikusan jelzi, ha
a szöszgyűjtőt már üríteni kell, így nem kell a tisztítással foglalkozni minden egyes töltet után.

hasznalatiba is megneztem. Van benne alul szoszgyujto amit csak akkor kell tisztitani ha jelzi a gep. Es ugy tunik kiveheto hocsreloje is van bar hoszivattyus szoval megoldottak a par eves szervizben szetszedos hocserelotisztitas mumust? [link] 50. Oldal

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#50440) Gömbike válasza qqzs (#50439) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szép, szép, meg biztosan hasznos a sok újítás, de ennyi pénzért én már biztosan ezeket venném: [link] [link]

Visszatérve a Bosch-ra, szerintem már megint túlbonyolította a dolgokat. 1-2 év múlva kiderül a hasznossága, vagy csak olyan felesleges dolog lesz belőle, mint a Self Cleaning.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50441) qqzs válasza Gömbike (#50440) üzenetére


qqzs
őstag

Az nem neveznem feleslegesnek, max nem 100% hatekony

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#50442) Degeczi válasza qqzs (#50441) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De, felesleges és a felhasználónak káros is, ha azzal jár, h erre hivatkozással nem teszik átalakítás és plusz alkatrész beszerzése nélkül hozzáférhetővé a hőcserélőt.

(#50443) qqzs válasza Degeczi (#50442) üzenetére


qqzs
őstag

Egyetlen markaban sem fersz hozza a hocserelohoz. Ez nem azert lett kitalalva hogy itt se ferj hozza hanem a hozzaferhetetlenseg miatti tisztitas miatt.

Eladó: GTS450

(#50444) Degeczi válasza qqzs (#50443) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hülyeséget ne írj, még vki elhiszi! :( Dehogynem férsz hozzá, a használati útmutatók is említik, h időnként tisztogasd meg, porszívózd ki amennyire lehet... A Bosch-nál is ugyanúgy férsz hozzá, csak előbb ki kell vágni egy műanyag ablakot, majd azt egy cserealkatrésszel helyettesíteni az idióta tervezés miatt.

(#50445) qqzs válasza Degeczi (#50444) üzenetére


qqzs
őstag

akkor most ez jobb mint a ajtonal szoszoles vagy rosszabb? Jobban megneztem es nem a hocserelot veszi ki hanem a hocserelo burkolatat ami mogott van alul a szoszgyujto, tehat most az osszes szosz ramegy a hocserelore es azt lemosva kerul a gyujtobe (ha jol ertem) eddig meg a ajtonal volt a szoszgyujto ami eloszurte a levegot es ami azon atjutott ment a hocserelore?

Eddig azt hittem csak a bosch mos de a lentebb linkelt LG is mossa a hocserelot, van meg mas marka is ami mossa?

Az vajon miert van hogy tilos kondenz vagy desztillalt vizet tolteni a hocserelo moso vizbe

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#50446) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok!

Szárítógépet vennénk, de a mosógép csak 50cm mély, a legtöbb szárítógép meg 60cm. Ezeket így egymásra lehet rakni?

(#50447) Gömbike válasza qqzs (#50445) üzenetére


Gömbike
senior tag

"Az vajon miert van hogy tilos kondenz vagy desztillalt vizet tolteni a hocserelo moso vizbe"

Légyszi érthetően írdd le, hogy mit szeretnél kérdezni, mert így az jön le, hogy fogalmad sincs miről beszélünk.

Több évtizedes szárítógép használat alapján ki merem jelenteni, hogy a legegyszerűbb szöszgyűjtés a legmegbízhatóbb.

Azaz vagy az ajtóban gyűjti össze a szöszt, vagy az ajtó alatt lévő szöszgyűjtőben, kiviteltől függően.

A többi ficsőr számomra marhaság és teljesen felesleges dolog.

Fontosabb nekem, hogy megbízhatóan, üzembiztosan dolgozzon, mint hogy wifi-vel vezéreljen, meg az összegyőjtött vízzel locsolgassa a hőcserélőt, így rámosva arra a dzsuvát.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50448) Dinter válasza Dinter (#50446) üzenetére


Dinter
addikt

Ami még eszembe jutott, hogy a mosogatógép viszont pont akkora, arra rá lehet rakni?

(#50449) mephi666 válasza qqzs (#50445) üzenetére


mephi666
nagyúr

kondenzációsnál az ajtószűrő szedi össze a helyiségben található por nagyját is? :) párat szárítunk és azt takarítom mindig, de elsőre durván meglepett, hogy több centi vastag egybeállt por jött ki belőle :Y ...ezt hittem, hogy az is valami szűrő, annyira szépen összeállt

pár hét tapasztalata alapján elégedettek vagyunk a géppel: mondjuk változó, mert van 1-2 ruhatípus, amit nem csontszárazra szárít... asszony először elégedetlen is volt vele, de azóta megbékélt és kezdi megszeretni... én meg örülök, mert pár négyzetméter hely felszabadult a lakásban, amit 2 szárító elfoglalt eddig (már csak a kihúzható vileda-t kell felfúrni a fürdőben)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50450) Ispy válasza mephi666 (#50449) üzenetére


Ispy
veterán

Ha nem is lesz csontszáraz, akkor is max nyírkos (a vastag részeken), az ember kirakja szárítóra, radiátorra és pikk-pakk megszárad. Még mindig gyorsabb és kevesebb helyet foglal. De szárítógéppel ki lehet egy nap 3 adagot mosni, ami azért nagy előny.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.