Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50201) Rotyi válasza zsole84 (#50197) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Itt lehet többet tudnak róla mondani
[link]
[link]
Van felhasználatlan jegyem ha érdekel, de pontosan nem tudom mit kell feltölteni róla.

Ami majdnem az, az nem az!

(#50202) #94529552 válasza Rotyi (#50201) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az első link nem link, csak majdnem az, de talán ez akart lenni a link....

(#50203) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda


Mindenkinek a PH! és a topiklakók nevében áldott ünnepeket!

"in medias res"

(#50204) Rotyi válasza #94529552 (#50202) üzenetére


Rotyi
aktív tag

:R :K
Mobilról nem eccerű olykor... :W
Köszönöm :C

Ami majdnem az, az nem az!

(#50205) blattida válasza bb.bocs (#50194) üzenetére


blattida
nagyúr

Mindegyik kondenzációs, amelyik ezen belül hőszivattyús, arra egyrészt rá is van írva, másrészt dupla annyiba kerül. Egyébként ritka a hőszivattyús kombi gép.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#50206) Zsizske válasza #94529552 (#50200) üzenetére


Zsizske
kezdő

EZekhez hasonlót láttam a tescoban is (Rowenta RO6887EA) h kuponkedvezménnyel jó áron hozzálehetne jutni. Ami kicsit elbizonytalanít, az az h porzsákos. Drága lenne bele a porzsák?

Mert a sima tartályosnál, csak kiüríti az ember a tartályt és annyi, ckész csók. Nem kell bajlódni és költeni a porzsákra

[ Szerkesztve ]

(#50207) Voice24 válasza Zsizske (#50206) üzenetére


Voice24
őstag

Hidd el, jobban jársz a porzsákossal. Mi egy Samu porzsák nélküliről váltottunk Electrolux porzsákosra. Ugye 1 db volt a dobozban, plusz négyet vettem akkor hozzá, most van használatban az ötödik, cirka másfél év alatt. Nincs ürítgetés minden porszívózás után, csak előveszem a porszívót, kiporszívózunk, majd elrakjuk, és kb. 3-4 havonta van egy 2 perces "macera", amíg kicserélem a telire dagadt zsákot. A porzsák nélküli már egy porszívózás alatt vesztett az erejéből, amíg végigértünk a lakáson, ergo kötelező volt üríteni, a porzsákos akkor kezd érezhetően gyengébb lenni, amikor nagyon tele van a zsák, azaz kb. 3-4 hónap után.
Nekünk az esp74iw van, turbófej, parkettafej.

(#50208) bb.bocs válasza blattida (#50205) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi :) okosabb lettem :)

(#50209) Zin


Zin
senior tag

suto gaztuzhely temaba aki tud segiteni irjon mit erdemes venni.

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#50210) Gömbike válasza Zin (#50209) üzenetére


Gömbike
senior tag

Kevés az infó amit adtál.

A leglényesebb, mennyi a max keret.

50 vagy 60 cm széles? Inox vagy fehér, sokat süttök - e, stb.

Csak gázos vagy kombi, stb?

Személy szerint én a csak gázosnak a sütőjét nem tartom sokra. Az elektromos sütő tudásban és sütési végeredményben hatalmas fölényt élvez.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50211) Zin válasza Gömbike (#50210) üzenetére


Zin
senior tag

szélesség mind1.inox kell,nem sokat de azert majd lesz hasznalva neha neha :P
Kombi,inox,cm mind1.100-130 korul gondolom akorul vannak ezek.

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#50212) Gömbike válasza Zin (#50211) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez egy kicsit komolyabb: [link] , mi ilyet vettünk: [link] Nagyon tetszik, hogy magától csukja be a sütő ajtaját.

Egy Pelgrim kombisütőt váltott le, amely 22 évig hibátlanul és tökéletesen üzemelt, csak a korrózió győzött az oldal lemezeken.

Ez biztosan nem fog addig dolgozni, a következő valószínű, hogy Bosch lesz.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50213) stickermajom


stickermajom
addikt

Végül ma megrendeltem egy AEG T8DBG48S szárítógépet. Ha minden igaz szombaton ki is hozzák, kíváncsian várom. :C

(#50214) Ispy


Ispy
veterán

A szárítógép prüntyög, ha a kondenzációs egységet tisztítani kell? Mert lement már jó pár szárítás...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#50215) canniball válasza Ispy (#50214) üzenetére


canniball
nagyúr

A miénk nem jelez sehogy. Igaz hőszipkás, így én ha akarnék sem tudnék vele mit kezdeni...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50216) Gömbike válasza Ispy (#50214) üzenetére


Gömbike
senior tag

Elméletileg ki kell neki jeleznie valamilyen szimbólummal a kijelzőn. Az enyém Elux, az nem csipog, csak a program végén.

A normál kondenzációs Miele gépem nem jelzett, annak félévente kitakarítottam tus alatt az egységét "oszt jó napot".

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50217) canniball válasza Gömbike (#50216) üzenetére


canniball
nagyúr

Várjunk csak! A kijelzőn nekem is jelez piktogrammal, de az minden szárítás után világít és nem a kondenzációs egységre, hanem az előtte lévő szűrőkre vonatkozik; nem erre gondolsz?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50218) Ispy válasza canniball (#50217) üzenetére


Ispy
veterán

A mienk a leírás szerint jelzi a szűrő tisztitását minden ciklus után, és jelzi a kondenzációs egység tisztitását külön, de már lement 1x szárítás és még nem jelzett. Mindegy, kivettem, lemostam.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#50219) #40553216 válasza Ispy (#50214) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az AEG-m jelez.

Egy szárítás után nem jelez. Pár hét után már esetleg igen.

[ Szerkesztve ]

(#50220) Gömbike válasza canniball (#50217) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekem is így dolgozik. Szerintem ha a kondenzegység tömődött el, akkor folyamatosan égve marad a piktogram.

Hetente egyszer fogkefével átdörgölöm, majd porszívózom a kondenz elejét.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50221) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok, kellemes ünnepet. Talán itt is kérdezhető.
Nem tudjátok ezt a szárítót így kell szétnyitva tárolni vagy összecsukható laposra: [link] ?
Köszi

(#50222) koxkids válasza ph2012 (#50221) üzenetére


koxkids
őstag

Összecsukva is lehet :)

(#50223) ph2012 válasza koxkids (#50222) üzenetére


ph2012
senior tag

De bonyolult összecsukni? Szét kell pattintani a kapcsokat? Hogy van? Köszi.

(#50224) koxkids válasza ph2012 (#50223) üzenetére


koxkids
őstag

Igen, van a három szintet tartó 3x2 kapocs, azokból kell a szárító részeket kipattintani, és lehajtható a zsanérokon lehajtani (ahogy a képen is áll), ha mindhárom “polc” lehajtásra került akkor a vázát össze csukhatod (ahogy a képen is van).

[ Szerkesztve ]

(#50225) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Kellene egy komolyabbacska, de nem drága porszívó itthonra. Első körben a Karcher WD3 Premium Home - ot néztem ki. Van ezzel valakinek valami tapasztalata?

Kicsit elsőre kevésnek tűnik az az 1000W-os teljesítmény. :U

Illetve ez a száraz nedves dolog azt jelenti, hogy ha mondjuk kevéfel vizes szőnyegtisztítóval kisikáljuk a szőnyeget, akkor a vizes trutyit kiszívhatom ezzel vagy ez csak arra jó, ha egy kis víz kilöttyen, ne jelentsen gondot?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50226) koxx válasza V.Stryker (#50225) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lakasba be nem vinnem. Garazsba, pincebe, epitkezeshez tokeletes. Hangos, rossz minosegu kopogos muanyag, ergonomiailag 0, nem szabalyozhato szivoero, rossz porkibocsajtas, nevetseges 4m kabelhossz.

[ Szerkesztve ]

(#50227) V.Stryker válasza koxx (#50226) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az elvárás, hgoy szívjon és ne kényeskedjen ha egy kis kavics vagy egyéb bármi belekerül.

Igazság szerint most egy állítható fordulatszámos, hepa szűrős, porzsáknélküli van. Jól szív, de nagyon könnyen eldugul és akkor szar. Amúgy azt is mindig maxra tekerve használjuk.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50228) Zeki válasza V.Stryker (#50227) üzenetére


Zeki
nagyúr

Porzsák nélküli : hamar csökkenő szívóerö.
Csak a drága gépeknél van ez jobban megoldva.

(#50229) V.Stryker válasza Zeki (#50228) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Akkor milyen tartós, nagy szívóerős, porzsákos porszívót ajánlotok? Lesz@rom hogy néz ki, nem érdekel a márka, a csillivilli hülyeség. Szívjon, legyen tartós, legyen hozzá alkatrész és támogatás. Még csak állítható szívóerő sem kell.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50230) Zeki válasza V.Stryker (#50229) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs ilyen. Mindenhol mások az elvárások, más a pénz. Vehetsz ipari Karchert, Miele porszívót, akármit. De árban 70 ezer felett keress.
Olcsóbb gépeknél lutribb a tartósság.
Na meg ha valaki 2 hetente veszi elő, tartósabb lesz. mint aki naponta. És gyártási/széria hiba is befigyelhet.

(#50231) V.Stryker válasza Zeki (#50230) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

70ezeré porszívót? Kizárt! Az csak egy porszívó! :((( 35k max. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50232) Zeki válasza V.Stryker (#50231) üzenetére


Zeki
nagyúr

Pedig ez biztos jó.
link

(#50233) vicces válasza V.Stryker (#50227) üzenetére


vicces
addikt

én ilyet vettem vagy 5 éve. ez csak száraz, de jó. volt, hogy a porzsák 1 évig kibirta. szerintem nem megy tönkre soha. viszont totál egyszerű, még kábeldob sincs ;] de van olyan verzió is, mert ami tud vizet is szivni, viszont drágábban.

:)

(#50234) Dluinet válasza vicces (#50233) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ipari hulladék.
Igazából műhelyben a nagyobb, könnyebb dolgokat felszedi. Szőnyegről egy papír fecnit is képtelen felszedi.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#50235) asdf_ válasza V.Stryker (#50231) üzenetére


asdf_
veterán

Egy S bag-es electrolux lesz a baratod szerintem, az szokott kijonni kozeputnak.

(#50236) handrash


handrash
őstag

Tudtok olyan szakit aki egy AEG/Elektrolux porszívó teljesítményszabályzóját meg tudja és hajlandó is javítani?
Orczyban fél porszívó ára maga a panel.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#50237) Bicskás


Bicskás
tag

Sziasztok topiklakók !

Boldog karácsonyt mindenkinek !

Segítséget szeretnék kérni.

Szükségem lenne az AEG Lavamat L 87685 FL elöltöltős mosógéphez egy Magyar nyelvű használati utasításra Anyunak.

Tudnátok esetleg ebben segíteni ?

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv: Bicskás

(#50238) zsole84 válasza Bicskás (#50237) üzenetére


zsole84
senior tag

[link] Itt le tudod tölteni.

(#50239) Bicskás válasza zsole84 (#50238) üzenetére


Bicskás
tag

Ez nem a AEG L 76485 FL mosógép használati útmutatója véletlenül Zsole84 ?

(#50240) zsole84 válasza Bicskás (#50239) üzenetére


zsole84
senior tag

Ja, bocsánat, bemásoltam keresőven és ezt hozta.

(#50241) Digitalpimp válasza V.Stryker (#50231) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Vegyél egy ilyen Hoovert: [link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#50242) Hauptmann válasza Zeki (#50230) üzenetére


Hauptmann
addikt

Fejezzük már be ezt a baromságot, hogy csak a 70 ezer Ft feletti porszívó jó, meg hogy csak a Miele. Az én Electrolux ZPFPARKDB-m három éves már, és tökéletesen teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#50243) do3om válasza V.Stryker (#50227) üzenetére


do3om
addikt

Én most vettem egy akciós Philips porzsákost, 750w os, minimumra tekerve elmegy szőnyegen, a z asszony inkább kinyitja a csövön lévő szabályzót is mert nem tudja tologatni, húzni, úgy odaszívja magát.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#50244) BBéci válasza Hauptmann (#50242) üzenetére


BBéci
titán

Az én Electroluxom ahhoz nagyon hasonló, 3,5 éve használom, de nem mondható rá, hogy tökéletesen teszi a dolgát. Nagyon messze van attól. Ha most vennék, csakis Miele lenne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50245) Cyrin válasza Hauptmann (#50242) üzenetére


Cyrin
addikt

+1

Én is majd 10 évig használtam Ultrasilencer-t, aztán lecseréltem egy másik Ultrasilencer-re, de csak azért, mert a gégecső alkatrészeinek cseréje, több mint felébe került volna egy új porszívóénak. Soha nem volt gondom vele. Az új is szuper.

(#50246) Hauptmann válasza BBéci (#50244) üzenetére


Hauptmann
addikt

Lehet, hogy ha meghal, Miele lesz a következő nálam is, de az hülyeség, hogy 70 ezer alatt nincs jó porszívó. Persze, nem is a 10-20 ezres kategóriában kell keresni.

(#50247) ribarszki


ribarszki
őstag

Porszívónál inkább 35k-tól felfelé mondanám, hogy aki megengedheti és jobb gépet szertene, innen nézelődjön. Eluxoknak inkább a feje szokott tönkremenni, görgök tengelye törik el.
A lényeg, hogy porzsákos legyen, és ne hordós garázsporszívó. Egy 40k-s Elux már korrekt választás. Ha van keret Mielere, akkor nyilvan mehet felfelé a kínálat.

(#50248) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

Tesco kuponos akcióban láttam a Rowenta RO6887-es porszívót, amit 35 ezer forintért el tudnék hozni. Ez mennyire lehet jó üzlet? És mennyire lehet jó a masina?

Ezen kívül lenne egy-két technikai kérdésem porszívó témában, amire remélem Ti tudtok válaszolni!?

- Olvasgattam, hogy a gagyi tartályosok messze kerülendők, de a komolyabb tartályosokkal szemben is inkább a porzsákost preferálják a tapasztaltabb fórumtagok. Értem a logikát, hogy egy új zsákkal szinte egy új porszívóm lesz a maximális szívóerővel, na de az eredeti porzsákok nem drágák egy kissé? Az utángyártottakkal kapcsolatban meg van egy olyan sejtésem, hogy egyáltalán nem hozzák a gyári zsák szintjét szűrésben, mert ezek már nem egyszerű, gagyi papírporzsákok, hanem sok rétegű, nagy szűrőképességű szövetek. Ezt is letudják utánozni megfelelő minőségben, hogy elérhető áron jussak később porzsákhoz?

- A régi Samsung porszívóm ciklon előszűrőjét nagyon szívesen megtartanám, mert nagyon hasznosnak tartom, és talán a porzsák spórolásban is segítene. (Ennek a használatával tökéletesen lehet kombinálni a zsák és a tartály előnyeit: a nagy szennyeződés a tartályban marad, a zsák meg csak a port gyűjti magába.)
A gondom az, hogy ennek a közdarabnak adott egy átmérője, és ennyi is a csatlakozása. De ahogy látom manapság nagy divat a tömlő, a cső, a fejek közé rögzítőelemeket tenni, gondolom a jobb zárás, meg a tartós kötés miatt. És akkor azt hiszem egy modern "bekattanós" porszívóval el is felejthetem a ciklon előszűrő használatát? Esetleg gyártanak még sima egymásba dugós alkatrésszel is jó gépeket?

Köszönöm ha megtiszteltek a válaszaitokkal! :R

(#50249) Voice24 válasza masterful87 (#50248) üzenetére


Voice24
őstag

Ennyire drága a gyári porzsák, és 1 db használattól függően 3-4 hónapig elég. :)

[ Szerkesztve ]

(#50250) peppe79 válasza masterful87 (#50248) üzenetére


peppe79
senior tag

Az utángyártott porzsákoknál nem feltétlenül magával a többrétegű textilia minőségével van a probléma, hanem a gégecső csonkjával történő "csatlakozással". Amikor többszáz féle gyártó x számú modelljéhez gyártanak porzsákokat, az értelemszerűen nem lesz teljesen azonos egy gyárival.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.