Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) Norby86 válasza peppe79 (#50345) üzenetére


Norby86
őstag

Nem feltétlen ragaszkodom az olajfürdőhöz, csak nem szeretnénk úgy járni hogy a rántott hús rossz legyen. Mert az egészség is fontos ezt aláírom, de az étel minősége is az. Ha meg már veszünk akár légkeveréses fritőzt, akkor alap hogy abban csinálnánk mindent amit eddig olajban csináltunk. Csak ez még elég dilemma, mert így ismeretlenül nehéz dönteni, kipróbálni ezeket meg nem lehet csak ha megvásárolta az ember drága pénzért.

(#50346) Pumma:

Én olyat is olvastam hogy vékonyan be kell kenni olajjal a rántott húst hogy ne száradjon ki és ne legyen száraz ebbe a meleg levegős fritőzbe sütve. De hogy hol az igazság nem tudom. Nem különösebben szeretnénk bonyolítani a sütést. Ez viszont nem szimpatikus az olajos fritőzben hogy ennyi olajat eszik, én azt hittem hogy sokáig elvan fél literrel maximum amiben húst, krumplit ki lehet sütni.
Ennek még utána járok akkor, mert ha 20 alatt lenne normális meleg levegős fritőz, amiben a rántott húst is finomra lehetne sütni akkor valószínűleg olyat vennénk. Volt a Lidl-be nem olyan régen pont ilyen meleg levegős fritőz akció, csak akkor nem mertem megvenni,mert azok a videók elvették a kedvem amiben láttam milyen szárazra sül a hús benne, még színe sem volt, lepattogott róla panír is.

-Norbi-

(#50352) T 1000


T 1000
aktív tag

(#50353) Ispy válasza T 1000 (#50352) üzenetére


Ispy
veterán

Pirolitikus állítólag jó, de én nem vettem, mert inkább Bosch mellett döntöttem a 2 év gari és a szín miatt ( :D ). Boschnál ezt a tudást sűtőből csak 140k-ért kapod meg, szóval jó vétel ennyiért, ha a garin túl teszed magad.

Viszont a főzőlapot ennyiért vettem, szintén Bosch, 2 év garival.

Vagy elengeded a pirolitikus tisztítás, és veszel közel ennyiért boscht 2 év garival és katalitikus tisztitással.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#50354) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Keskeny, elöltöltős mosógépet szeretnék venni:
- "okos" funkciókat, mobilapp-os vezérlést hagyjuk;
- inverteres motor, halk üzem, megbízhatóság, alkatrész ellátottság annál inkább érdekel;
- Erzsébet Ajándékutalványos helyről venném.

Electrolux-okat néztem, kérdésem, hogy van-e lényeges különbség a ruhatölteten kívül (6kg, és 7kg) a 380mm mély, és a 450mm mély modell között?
Electrolux EW6S426BI
Electrolux EW6S427BI

Illetve LG-ket is ajánlottak itt többen, de azt nem látom inverterrel... illetve nem tudom, mitől lehetne jobb? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50355) koxx válasza T 1000 (#50352) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mi egy teka 860p-t vettunk, de az elmult fel evben egyszer sem kellett hasznalni a pirot. Amugy hasznos dolog lehet aki gyakran sut olyan dolgokat ami raeghet. Minden mas esetben eleg a katalitikus tisztitas.

(#50356) Zeki válasza AxBattler (#50354) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Direct Drive LG mind inverteres.

(#50357) AxBattler válasza Zeki (#50356) üzenetére


AxBattler
félisten

Rendben, az LG-k is szimpik, de akkor melyik ajánlott?
A felsorolt Electrolux-ok, vagy pl. ez az LG?
LG F2J5WN4W
LG F2J6WY0W
Bár utóbbit már gőzmosógépnek írja a gyártó, amit megint nem tudom, hogy mit jelent. :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50358) AxBattler válasza AxBattler (#50357) üzenetére


AxBattler
félisten

No, utánaolvastam... hát nem valószínű, hogy a gőzmosó funkciót olyan nagyon kihasználnám.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50359) Piftuka válasza BBéci (#50333) üzenetére


Piftuka
veterán

:R

A pólók kapcsán ez már tapasztalat. Nyilván, ha nincsen más megoldás, a 800-assal mosom a pólóimat. De amiket manapság lehet kapni, azok szépen, folyamatosan nyúlnak ettől.

Amíg kézzel mostam a pólókat, vagy lassabb centrifugán, addig nem volt ilyen probléma.

Amúgy a 600-as fordulat már jó; én a biztonság miatt mentem a 400-asra. Nyilván "vizesebb" a ruha, amikor kiveszed a gépből, de annyira nem, hogy csepegjen belőle a víz.

Nyáron, jó időben az udvaron, a kötélen úgyis 10 perc alatt megszárad, télen pedig a fűtés miatt a szobában sem probléma. :)

Egyébként van egy ~30 éves Made in USA "Fruit of the Loom" pólóm. Még csak nem is "heavy cotton"...

No, az beleillik a fentebb tárgyalt "minőség, tartósság vs. fogyasztói társadalom témájába. :K
Talán a korombeliek emlékeznek, hogy a cég akkoriban a "These T-Shirts take T shape" szlogennel reklámozta a termékeit.

Hát erre igaz. A mai napig teljesen tökéletes, nyúlás mentes T alakja van. A vaj színe már kissé megkopott. De még a rávasalt minta is csak alig töredezett meg rajta. No, az minőség a javából.

Manapság bármelyik márkás póló, bármilyen kímélő programmal mosva, óvatosan centrizve is már az első mosás után nyúlik. Ez van sajnos!

Ezért is tartom fontosnak olyan gépet venni, amely segít a lehető leghosszabb ideig használható állapotban tartani az ilyen ruhaneműt.

"Aquila non captat muscas."

(#50360) stickermajom válasza Piftuka (#50359) üzenetére


stickermajom
addikt

"folyamatosan nyúlnak ettől."

A szárítógép majd összerántja. :DDD

(#50361) Bacusuz válasza T 1000 (#50330) üzenetére


Bacusuz
őstag

főzőlap tapasztalatomat megosztanám hátha segít a választásnál:
ha főzünk, gyakran használunk 28cm serpenyőt, mely a legnagyobb karikából is kilóg szépen.
Ez azt eredményezi, hogy nem sül meg a szélén levő hús.
Szóval ha teheted olyat érdemes venni ahol az egymás melletti zónák össze vannak vonva(ha egyáltalán van ilyen)

Tefal és wmf serpenyőket használok, amikre rá van írva a kiváló hővezetés...

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#50362) BBéci válasza peppe79 (#50343) üzenetére


BBéci
titán

Köszi!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50363) Zeki válasza Piftuka (#50359) üzenetére


Zeki
nagyúr

Maximálisan egyetértek!
Vagy 25 éve Kanadában vettem fruit of the loom pólót, meg melegítőt. A rávasalt minta is vagy 10 évig bírta.
Az anyagminőség volt.

(#50364) Digitalpimp válasza Piftuka (#50359) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A póló annyira fogyócikk kategória lett, nem csak most, már legalább 10 éve is. Olyan, hogy minőség, sajnos már nem említhető velük egy lapon. A régi márkás pólók azok tényleg minőségiek voltak. Volt olyan galléros Adidas pólóm, amit már használtan kaptam kintről, (ami természetesen nem látszott rajta) nagyon sokáig hordtam még, azután befogtam melós pólónak, és egyszer egy gomb leesett róla! Se az anyaga, se a varrásai, minden hibátlan volt, csak már színe nem sok. És ami slusszpoén, a címkéjén az volt, hogy: Made in Hungary. Szóval volt ilyen világ is.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#50365) Elemental válasza T 1000 (#50330) üzenetére


Elemental
addikt

A pirolitikus jó. Ez után is csak olyat vennék. A katalitikus egy idő után semmit sem ér, ha eltelítődik zsírral, ráadásul nem is az egész sütőt fedi le, hanem van ahol két oldalt, van ahol hátul is van. Nekünk volt már olyan, én nem ajánlom (katalitikust).

[ Szerkesztve ]

(#50366) stickermajom


stickermajom
addikt

Farmer program hiányában AEG T8DBG48S-nél melyik programot érdemes szerintetek használni nadrágok szárításához?

(#50367) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok!

A mosogatógépen a program vége felé mindig elkezd világítani a vízellenőrző lámpa. A bemenő vízzel nincs probléma, úgyhogy arra gyanakszom, hogy a szűrővel lehet valami. Vagyis a szűrőben nincs semmi, viszont ha kiveszem, alatta a leeresztő szivattyúban áll egy kis víz, ez nem tudom normális-e. Ez lehet probléma?

[link]

(#50368) pjen válasza stickermajom (#50366) üzenetére


pjen
félisten

Az elux rokon gép,nálam a pamut progival szárad.

(#50369) Gömbike válasza stickermajom (#50366) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekem is elux van, pamuton szoktuk szárítani.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50370) #40553216 válasza Bacusuz (#50361) üzenetére


#40553216
törölt tag

A 28 cm átmérőjű serpenyődre két összevonható zóna nem segítség, ehhez olyan lap kell, aminek a teljes felületét egybe lehet kapcsolni. Csak ezek egy kicsit drágábbak.

(#50371) handrash válasza Norby86 (#50351) üzenetére


handrash
őstag

Vedd nyugodtan az ajánlott Tefalt.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#50372) peppe79 válasza Norby86 (#50351) üzenetére


peppe79
senior tag

Hagyjuk már ezt az egészséges étkezést. :) Onnantól kezdve, hogy te is a boltban vásárolod a húst, egyéb élelmiszert...

Rántott hús készítésére én nem ajánlom az olajnélküli sütőt.

(#50373) farkas-j válasza Ispy (#50325) üzenetére


farkas-j
őstag

Egyéni szerencse is kell ahhoz, hogy valamit gond nélkül használjunk, nem elég a "nívós márkanév". Én speciel jól megszívtam az AEG prémium hűtőnkkel. 8 év alatt 3 meghibásodás és az árának a harmadát már ráköltöttem úgy, hogy kétszer én javítottam meg nem a márkaszerviz. A két Beko nagy gépünk (mosógép és mosogatógép) meg több mint 3 éve teszi kifogástalanul a dolgát.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#50374) stickermajom válasza Gömbike (#50369) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek! Látszólag a mérete is megmaradt az összesnek.

(#50375) Ispy válasza farkas-j (#50373) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, ez a garancialottó.

Én az ariston mosogatógépet 13 évig használtam, akkor halt meg, a szerelő nem akarta elhinni, mert ezek a gépek 5 év körül haltak meg.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#50376) Batib válasza Ispy (#50375) üzenetére


Batib
őstag

Ami Aristonunk most 16 éves. Egyszer már volt javítva (30K) de még megy. A konyhan minden nagy gép Ariston, együtt vettük, mind megy. A mosógépet csereltük 10 evesen.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#50377) pjen válasza Batib (#50376) üzenetére


pjen
félisten

Boldog béke idők.Azóta már fogyasztóira váltott a társadalom.

(#50378) simico


simico
aktív tag

Max 55cm széles, álló fagyasztószekrényből van bevált, ajánlott darab vagy vaéakinek tapasztalat?
Elég gyér a felhozatal fagyasztószekrényekből a nagy áruházakban. A hűtőnk 114 literes fagyasztórésze már kevés, fagyasztóládának sehol sincs hely a házban, egy max 55 centi széles álló fagyasztó férne csak be a kamrába a hűtő mellé.

(#50379) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Sziasztok! Valakinek van ilyen típusú mosogatógépe [link] ? Ha igen rámírna, volna kérdésem a géppel kapcsolatban! Köszönöm, és búék!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#50380) solti


solti
senior tag

Sziasztok! Porszívó választásban szeretnék tanácsot/megerősítést kérni. Jelenleg egy Samsung Easy 1600w (SC5225) ciklonszűrős porzsákos porszívónk van, alapjában véve elégedettek vagyunk vele, viszont szeretnénk valami nagyobb szívóerővel rendelkező lehetőleg halkabb változatot venni.
Amit néztünk, az egy Philpis Performer Silent lenne (FC8782/09), hivatalos shopból 50 környékén elhozható. Van vele esetleg tapasztalat, vagy van valami best buy jelenleg?
(FYI kutya/macska/egyéb állat nincs, csak 2 kisgyerek, a lakás fele járólapos, a fele laminált szalagparkettás, szőnyeg nem igazán jellemző (bár van 2 a gyerekeknek). A halk azért fontos, mert néha orszi-porszival gyilkoljuk, és a szomszédok éjjel nem biztos, hogy hallgatni akarják).

(#50381) Rotyi válasza solti (#50380) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Nekünk ilyen van, az halkabb:
[link]
Nem a gép hangos, hanem a szívófejnél a levegő áramlása.
Ami miatt írok az az, hogy az orrszi porszit nem tudjuk hozzá használni, mert a cső szögletes...
Ezt mindenképpen ellenőrizzétek vásárlás előtt.
Amúgy az orrszi porszit hosszútávon nem szereti a porszívó, nekünk egy már kimúlt miatta.

[ Szerkesztve ]

Ami majdnem az, az nem az!

(#50382) sfefe válasza peppe79 (#50372) üzenetére


sfefe
őstag

Hol lehet még?
( bolt, piac. )

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#50383) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

A lapcsalád nevében minden fórumlakónak BUÉK!

"in medias res"

(#50384) peppe79 válasza sfefe (#50382) üzenetére


peppe79
senior tag

Esetleg egy olyan tanyán, ahol jó esetben még nem alakult ki súlyos talajerózió, nincs agyonvegyszerezve a föld, és önellátó életmódra rendezkedtek be.

(#50385) peppe79 válasza Csabroncka (#50383) üzenetére


peppe79
senior tag

Boldog új évet neked is!

(#50386) sfefe válasza peppe79 (#50384) üzenetére


sfefe
őstag

aham....es van ilyen? :)
Attol, hogy boltban/piacon veszel kajat attol meg lehet egeszsegessebben kajalni...

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#50387) AxBattler válasza AxBattler (#50357) üzenetére


AxBattler
félisten

LG F2J5WN4W lett végül, köszi az infókat!
BUÉK! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50388) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

BUÉK!

Új hűtőt kellene vennünk és a Médiában láttam egy OK márkájú kétajtós verziót ami nagyon tetszik de nem ismerem a markát. Mondjuk csak jókat írnak róla de jó lenne tudni hogy érdemes e megvenni.

Van valakinek tapasztalata a márkával kapcsolatban?

(#50389) koxx válasza hitman77 (#50388) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem veletlen, hogy nem ismered a markat...

(#50390) Rotyi válasza hitman77 (#50388) üzenetére


Rotyi
aktív tag

A Mediamarkt saját márkás terméke.

Ami majdnem az, az nem az!

(#50391) hitman77 válasza Rotyi (#50390) üzenetére


hitman77
senior tag

Igen azt olvastam. Hangja fogyasztása mérete megfelelő lenne. No frost meg minden. Igazából csak a megbízhatósága kérdéses. Az összes többi tulajdonsága megfelel nekem.

(#50392) mephi666


mephi666
nagyúr

Na témáztam itt a bosch 1.7J fúrókalapácsról, de inkább lett a hét elején egy 1.2J parkside a lidl-ből... oké, hogy kisebb ütőerő, de fele ár, 3év gar és apróbb munkákra elég lesz... pár napon belül tesztelni fogom

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50393) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
Szeretnénk a közlejövőben vásárolni szárítógépet, ez a két kiszemelt darab:
[link]
[link]
Vélemény?
Köszi!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#50394) Gömbike válasza Winnie The P (#50393) üzenetére


Gömbike
senior tag

Amelyikre több gyártói garancia van, azt érdemes megvenni.

Én Elux párti vagyok, az AEG 74850a (Elux) mosógépünk január közepén kezdi a 10. életévét.

Az Elux kombi hűtőnk 15 éves múlt.

Az Elux mosogatógépünk 12 éves múlt.

Hiba nélkül mennek, szerelő még nem látta őket.

Ellenben az Elux hőszivattyús szárítógépemben 2,5 éves korában kondit kellett cserélni, mert nem ment a fűtés. Igaz, 870 forintos alkatrész volt, de ahhoz fiatal a gép, hogy megálljon.

Ettől függetlenül maradtunk Elux pártiak.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#50395) farkas-j


farkas-j
őstag

BUÉK!
Ha jól emlékszem valaki itt ajánlotta ezt a hűtőhőmérőt:

Tegnap hozta a postás. Szeretném megköszönni annak aki ajánlotta mert nagyon szuper szerkezet! A min-max kijelzés meg külön remek dolog, mert lehet látni a hűtőtér hiszterézisét.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#50396) Winnie The P válasza Gömbike (#50394) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia! Köszi a választ, az Eluxra ha jól láttam csak 1 év van plusz lehet venni hozzá. A másodikra 5 év van!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#50397) headhunter válasza farkas-j (#50395) üzenetére


headhunter
addikt

Mennyi idő alatt jött meg és mind a kettő érzékelőbe kell elem?
(Fagyasztó tér, normál hűtőtér)

(#50398) farkas-j válasza headhunter (#50397) üzenetére


farkas-j
őstag

December 9-én vásároltam tőle és tegnap (31-én) jött meg. A két külső érzékelő mindegyikébe 2db AA, a kijelzős egységbe 2db AAA elem kell.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#50399) headhunter válasza farkas-j (#50398) üzenetére


headhunter
addikt

Elemeknél a -10-20˚C hőmérséklet pl.: a fagyasztó részen, mennyivel csökkentheti az élettartamot?

Kijelzőt a hűtő oldalára raktad?

[ Szerkesztve ]

(#50400) farkas-j válasza headhunter (#50399) üzenetére


farkas-j
őstag

Az elemek élettartama majd kiderül a használat során. A kijelző (amiben egyébként szintén van hőmérő) mágneses hátlapú, így simán bárhová feltehető a hűtőre. Nálunk szemmagasságba a hűtőajtóra került, ha már az LG olyan balfék, hogy csinál egy szerintem gyönyörű kijelzőt, ami csak a hőmérséklet beállításra jó, mérésre nem. :W

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.