Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50751) koxx válasza BBéci (#50750) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De az a huto hasznalt auto arban volt :)

(#50752) blattida válasza Ispy (#50748) üzenetére


blattida
nagyúr

Ja, csak olcsóbb és 5 év gyári garanciája van.
Ha valaki a külsőségekkel akar foglalkozni és pazarolni, akkor vegyen mást.
Mondjuk, az emberek tőlünk nyugatabbra is a bekot veszik leginkább. Ami csak annyit jelent, hogy olcsó és nem szar.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#50753) BB9000 válasza qqzs (#50734) üzenetére


BB9000
senior tag

Köszönöm a csomagszállítási tippeket! Végül a DPD delta szolgáltatást választottam, mert nem nekem kell bevinnem valahova, hanem értejönnek. Ráadásul elég olcsó : 1790 Ft. A csomagnet.hu oldalon bukkantam rá. A DPD saját oldalán elsőre nem találtam ezt a szolgáltatást. Igaz, hogy nem töltöttem el túl sok időt a kereséssel ott.

(#50754) Ispy válasza BBéci (#50750) üzenetére


Ispy
veterán

Én meg akartam egy tömör akácfa asztal, nem olcsó, a jyskes 30k-s aszatlon is ugyanugy lehet enni, akkor most hülye vagyok? Nem hiszem, igenis fontos, hogy az embert olyan dolgok vegyék körbe, ami tetszik neki. Persze ismerek olyanokat, akik igénytelenek ilyen szempontból, nincs azzal baj, de én meg azt unom már, hogy aki nem a legaljábból választ, az meg azért van lenézve.

Ha már kivágtam az ablakom 1 misit a konyhára, akkor nem fogok egy 80k-s gagyi candyt belerakni, akkor sem, ha 100 év garancia van rá.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#50755) Handball94 válasza BBéci (#50750) üzenetére


Handball94
aktív tag

Milyen hűtő? :)

(#50756) g947


g947
tag

Még egyszer igénybe veszem hozzáértők idejét, ha érdemesnek tartják válaszra problémámat.
IKEA METOD konyhába szeretnék venni AEG 53637Z típusú mosogatógépet.
Voltam az AEG szaküzletben és a szakszervízben is az ajtóemelő problémával.
Kérdésem volt kell-e külön vásárolnom BEHJALPLING ajtóemelőt, vagy esetleg ez a model már rendelkezik ilyen emelővel. Nem kaptam egyértelmű választ. Azt tanácsolták, vegyem meg a gépet és nézzem meg mi van a csomagban. Mivel vidékre vinném a mosogatógépet, ez jelentős időkiesést jelent, ha újra kell egy kört menni.
Ha valaki tud erre megnyugtató választ, megköszönném.
üdv g947

(#50757) BBéci válasza Handball94 (#50755) üzenetére


BBéci
titán

Sharp.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50758) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

Létezik valami keskeny összeépítőkeret keskeny mosógép+keskeny szárítógép kombóhoz?

Az univerzális keret sajnos 60x60-as, így azzal nem vagyok kint a vízből.

(#50759) superTibcsi válasza g947 (#50756) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Szia!

Nekem ugyanez a mosogatógépem van. IKEA konyhába építettem be tavaly ősszel egy ilyen sínnel, voxtorp előlappal. Nem kellett külön csüszó zsanér, az be van építve a gépbe.

[ Szerkesztve ]

Under construction!!!

(#50760) g947 válasza superTibcsi (#50759) üzenetére


g947
tag

Köszönöm.
Igazán nagy segítség, amit adtál.
Elégedett vagy a géppel?
:R

(#50761) #94529552 válasza blattida (#50752) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hol lehet ilyen statisztikákat látni, hogy mit vesznek a szegény nyugati emberek leginkább?

(#50762) Tothgera30 válasza Degeczi (#50746) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kicsit késve olvastam a hsz.-ed. Van három fázis (ez biztos), szerintem 16A-esek a biztosítékok, a legnagyobb 25A (bár ehhez nem értek). Amit kinéztem ott 0,75kWh-t ír, nem tartom vészesnek, tekintve hogy pár éve még komolyabb asztali PC-m is kívánta a 750W-os tápot.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50763) #94529552 válasza Chesterfield (#50758) üzenetére


#94529552
törölt tag

Candy szárító? Szerintem nincs, mivel keskeny szárítója sajnos csak a Candy-nek van. Vagy csak rárakod, ha passzolnak a lábai, és lerögzíted spaniferrel, bár nem mindenki rögzíti. Ha mégis pakolnál közéjük valamit, akkor például az ilyen bútorlapos megoldás marad.

[ Szerkesztve ]

(#50764) Csabroncka válasza Tothgera30 (#50762) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Maximális áramfelvételt kell nézni (itt valamit elnéztél)!

Például Itt az együttes teljesítmény 9kW, ami alaphangon 40A egy fázison!

"in medias res"

(#50765) superTibcsi válasza g947 (#50760) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Pár hónap tapasztalat van csak még. Ez alapján igen. Bár az evőeszköz fiók jobb lett volna, de azok a gépek drágábbak voltak.

Under construction!!!

(#50766) pjen válasza Csabroncka (#50764) üzenetére


pjen
félisten

3 fázisa van,ha jól értem.2x16+1×25A elég lenne az.

(#50767) Degeczi válasza Tothgera30 (#50762) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mint a mértékegységből is látod, nem teljesítmény-, hanem (itt teljesen lényegtelen, semmitmondó) fogyasztási adatot találtál róla! Nem a te hibád, hanem a &&@& Zanussi, és több másik gyártó is érthetetlen okból valóban nem adja meg a teljesítményfölvételt a leírásban, minek is az... :W (míg pl a fikázott Beko korrekt módon specifikálja)
750W semmire nem lenne elég, csak egy sütő is tipikusan a háromszorosát igényli.

Ezt valóban csak úgy tudod beköttetni, h a sütő külön fázison legyen, mint a főzőlapok, de utóbbiak is lehetőleg kettébontva.

De ha már villanytűzhelyben gondolkodsz mert van 3 fázis, mindenképpen inkább indukciósat próbálj, az kategóriákkal jobb, mint egy ilyen kerámia.

(#50768) peppe79 válasza Degeczi (#50767) üzenetére


peppe79
senior tag

Azért egy tűzhely, elekromos sütő részét tekintve, túlzottan nagy meglepetés senkit sem érhet, így különösebben nincs is jelentősége, hogy pontosan megadják-e a fűtőszál teljesítményfelvételét, vagy sem.
Gyártótól függetlenül, mindenki a 16A-t veszi alapul, közel teljes kihasználás mellett.
A főzőzónák teljesítményfelvételét pedig ugyanúgy részletezik az adott Zanussi modell esetében is, mint a Beko-nál.

(#50769) BBéci válasza peppe79 (#50768) üzenetére


BBéci
titán

Egyetlen pillanatig nem érdekelt a sütők teljesítmény-felvétele, amikor válogattam közülük. A főzőlapokét csak azért néztem, hogy meg tudjam saccolni a használhatóságukat.

(#50752) blattida
Mi a pazarlás abban, hogy egy kívül és belül egyaránt igazán szép hűtőgépet vesz valaki? Elég sokszor nyitogatjuk, pakolunk be-ki ahhoz, hogy folyamatosan érezzük a minőséget. Az általam megnézett Beko-k olcsóságot, spórolást sugároztak, semmi egyebet.
Laptopból annak ellenére magnéziumvázas üzletit vettem, hogy 95 %-ban az íróasztalomon használom. És még sorolhatnám.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50770) Degeczi válasza peppe79 (#50768) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hogyne lenne jelentősége: rengeteg háztartás gazdálkodik kompletten 16A-ből, és nagyon nem mindegy, h 3-4, vagy 6-7A marad felhasználható miközben megy a villanysütő...

Nézd meg az alább szóbanforgó Zanussit: egyetlen szót nem ejt a leírása a teljesítményfölvételről, csak a semmitmondó "átlagos sütési ciklus fogyasztását" említik, ez vezette félre Tothgera30-at is.

(#50771) g947 válasza superTibcsi (#50765) üzenetére


g947
tag

Köszönöm válaszodat.

(#50772) Chesterfield válasza #94529552 (#50763) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Igen, Candy. Egyébként van még Beko meg Hoover is.
Ettől tartottam én is, hogy nem lesz más megoldás.

köszi

(#50773) #94529552 válasza Degeczi (#50770) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem tévedsz, és ennek sincs most túl nagy jelentősége, mert legfeljebb némileg tájékozódni lehet a leírásokból, vagy a fórumokon, mint pl. itt is sokan írnak a témában, de a bekötést a márkaszerviz, vagy a számlaképes, és talán regisztrált villanyszerelő csinálhatja, aki az összes adott körülmény(sütő és főzőlapok max teljesítmény, vezetékek, biztosítékok.....stb. figyelembevételével teszi. Egyéb nagyfogyasztókat nem tudom, hogy mennyire veszik figyelembe ilyenkor.
Majd a papírok vagy tanúsítványok alapján fog dönteni inkább, és nem a netes leírások érdeklik, gondolom én. Itt írják a teljesítményt is:
Főzőzóna-teljesítmény 5,8 kW
Sütőteljesítmény 1,835 kW
Grill teljesítmény 1,65 kW
Ezek alapján már lehetne számolgatni. Egy hivatalos bekötés, ahol minden megfelel, lehet akár 10- 20 ezer Ft is, tippre, ezt azért írtam, hogy ezzel a költséggel is számoljon, akinél aktuális lesz.
Ha előtte gáztűzhelyünk volt, akkor érdemes a villanyszerelőtől is ajánlatot kérni, hogy képben legyünk, hogy mennyi lesz a teljes költség. Jó lenne, ha csak a tűzhely ára lenne a költség, de sajnos nem mindig ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#50774) Degeczi válasza #94529552 (#50773) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, mert most ugyan villanytűzhelyről van szó, de amikor pár hónapja ugyanezért morogtunk itt többen is, akkor kombi tűzhelyet kerestünk, amit elektromosan csak be kell dugni a konnektorba - de ott is ugyanez a helyzet, hogy a nagy gyártók többsége cseszik megadni az elektromos teljesítményigényt, csak semmitmondó "átlagos sütési fogyasztás"-t listáznak és a főzőzóna gázégők teljesítményét, ami aztán végképp lényegtelen a választáshoz.

(#50775) #94529552 válasza Degeczi (#50774) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ok, de ez nem kombi tűzhely, de annál is megvan hogy a szerviznek kell-e bekötni, vagy csak a villásdugót a fali aljzathoz csatlakoztatni. A gáz részét ott is csak szerelő csinálhatja, tehát az is + költség.

(#50776) Degeczi válasza #94529552 (#50775) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Másról beszélsz. Persze, h szerelő köti be a gázt, vagy többfázisú villanytűzhelyt, de te választod ki! És 16A-es háztartásban kombitűzhely választásához lenne alapvetően fontos információ a sütő elektromos teljesítményigénye (de villanytűzhelynél, több fázis megléte esetén is lényeges lenne, hogyan választhatóak szét az egyes főzőlapok) és ezt mintha szándékosan nehezítené meg sok gyártó, ennyi.

(#50777) peppe79 válasza Degeczi (#50776) üzenetére


peppe79
senior tag

Legyen az Zanussi, vagy Beko, márkától függetlenül ~3kW a sütő legnagyobb teljesítményfelvétele. Nincs olyan, hogy fele ennyi, vagy másfélszer nagyobb fogyasztású, legalábbis én eddig még nem találkoztam ilyennel.
Nem azért, hogy védjem az Elux csoportot, de a sütőik, tűzhelyeik esetében náluk a legegyszerűbb tájékozódni a fűtőszál max. teljesítményigénye felől.

(#50778) poli27 válasza g947 (#50756) üzenetére


poli27
veterán

Zsanérok : csúszózsanér

benne van a használatiban, vagyis a datasheet ben.. sztem csúszik az ajtaja...

(#50779) Degeczi válasza peppe79 (#50777) üzenetére


Degeczi
nagyúr

#50770: 16A esetén nagyon nem mindegy, h 3 kW, vagy csak 2! (sok 2 kW-os típus akad, csak találd meg...)
A legegyszerűbb a tájékodódás a Beko esetén, mert ők specifikálják a leírásokban - míg az Elux csoport pont nem szokta, ld. egy minta vagy egy másik.

(#50780) Tothgera30 válasza Csabroncka (#50764) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Közben már megvilágosodtam. A fejemben úgy volt hogy konnektorba bedug, és megy. Hát nagyon nem.

#50766 pjen: Igen, (látatlanban) a villanyszerelő is ezt mondta, de valószínűleg ki kell cserélni egy-két kábelt, mert még alumínium kábelekkel van behúzva a lakás (családi ház).

#50767 Degeczi: Mint hsz.-em korábbi részében írtam, ezt benéztem. Nem kicsit, nagyon. A bekötést majd szerelő meglesi és úgy lesz megoldva. Indukciós kiesik, anyagilag húzósabb összeg. Eddig így is gáztűzhely volt, ha tudom hogy (elvileg) ilyen mellékes munkával jár, akkor lehet ebbe sem vágtam volna bele.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50781) pjen válasza Tothgera30 (#50780) üzenetére


pjen
félisten

Az alu is lehet elég vastag.Régen is volt vill tűzhely.

[ Szerkesztve ]

(#50782) BBéci válasza Degeczi (#50779) üzenetére


BBéci
titán

Rendben, Bekóék írnak számokat, de mi garantálja, hogy azok fedik a valóságot?
Van pár hifis, házimozis gyártó, akik akkorákat lódítanak, mint ide Lacháza. Ezért minden ilyesmit fenntartásokkal kezelek, semmi szín alatt nem alapozok rájuk. Ahogy az autók üzemanyag fogyasztási adataira sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50783) peppe79 válasza Degeczi (#50779) üzenetére


peppe79
senior tag

"16A esetén nagyon nem mindegy, h 3 kW, vagy csak 2! (sok 2 kW-os típus akad, csak találd meg...)"

Igaz, de 16A-el ne is akarjon az ember elektromos sütőt, mert abból többnyire csak a baj lesz...még ha csak 2kW-os is a sütő (ha valóban van ilyen).

Electroluxnál (AEG, Elux, Zanussi) a modellszám alapján könnyen visszakereshetőek az alkatrészek. Az említett EKK54950OX, és CKB56400BW modellben egy 2000W-os körfűtőszál, egy 1100W-os alsó fűtőelem, és egy 800W+1650W-os kombi felső fűtőszál található. A legnagyobb, maximális fogyasztásuk alsó+felső sütéssel érhető el: 1100W+1650W.

A Beko-nál véletlenszerűen ráklikkeltem egy modellre, egész pontosan erre: https://www.beko.com/hu-hu/term%C3%A9kek/szabadon%C3%A1ll%C3%B3-t%C5%B1zhelyek/szabadon%C3%A1ll%C3%B3-t%C5%B1zhely-t%C3%B6bbfunkci%C3%B3s-60-cm-fsm67320gxs

10000W összteljesítményt írnak, de a számok itt valahogy nem stimmelnek.

[ Szerkesztve ]

(#50784) BBéci válasza peppe79 (#50783) üzenetére


BBéci
titán

Olyan, mint valami "mjúzikcenter", amire a tényleges 2x20 W helyett 1000 W PMPO- t írnak. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50785) Degeczi válasza peppe79 (#50783) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, nincs 2 kW-os, csak most találtam ki... eszem megáll :(
A régi házban a Mora tűzhelyem is annyi volt, most a Beko is.
Más márkáknál is akad, csak találd meg. Az, h alkatrészeket keresel a típus alapján, szerintem nem éppen a legegyszerűbb tájékozódást jelenti (szemben azzal, h egyszerűen specifikálhatná a gyártó a leírásában), de mindegy.

Ja, és mint korábban arról már szó volt itt, gázsütőből nem kapsz légkeverésest, innen jön a kombitűzhely igénye. A 2 kW-os egyébként jól használható 16A-en is, amíg nincs több, csak hasonlóan nagy fogyasztó ne menjen mellette, de az könnyen betartható. A normál dolgokhoz elég ami marad.

[ Szerkesztve ]

(#50786) Degeczi válasza BBéci (#50782) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Már miért ne fednék? :F
Egyszerű fűtőszál, házilag is könnyen kimérhető a fogyasztása, és természetesen valóban annyi.

(#50787) peppe79 válasza Degeczi (#50785) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem vontam kétségbe a szavaid, csak ahogy írtam is, én még nem találkoztam ilyen sütővel. De valóban, a szóban forgó Beko sütőben egy 1100W-os alsó fűtőszál, és egy 800+800W-os kombi felső fűtőszál található. A legnagyobb max. fogyasztása így ~2kW (1,9kW, plusz a ventilátor).
16A mellett azért ez így is elég kompromisszumos.

(#50788) farkas-j válasza blattida (#50752) üzenetére


farkas-j
őstag

Azt bírom, hogy azok fikázzák a Beko-t leginkább akiknek sosem volt egyetlen Beko gépe sem. :O Már többször írtam, hogy 3,5 éve van Beko mosó és mosogatógépünk is, és teljesen elégedettek vagyunk velük! A háromszor drágább mosógép vagy mosogatógép sem mos tisztábbra mint ezek és még szolgáltatásban sem találtam olyan konkurens gépet, ami valóban többet adna mint amire a Beko gépeink képesek ill. amire szükségünk van. Nekem a kinézetükkel sincs bajom. Az Opelünknél is tisztában vagyok vele, hogy nem olyan "finoman kidolgozott" mint egy háromszor vagy ötször annyiba kerülő felső osztály, viszont nekem tetszik és ebbe is benne van minden szükséges tartozék amire szükségem van pl. klíma, ülés és kormányfűtés, tempomat, tolatóradar kamerával stb. stb. A lényeg, hogy kényelmesen és megbízhatóan ez is elvisz az úti célomhoz.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#50789) Ispy válasza farkas-j (#50788) üzenetére


Ispy
veterán

Senki nem fikázza a bekot, csak mindenki leírja a véleményét, az is, aki szerint felesleges a gépek kinézetével foglalkozni, mert minek az. Ahol meg már a beko is jól néz ki, ott már az ára sem kevesebb a konkurenciánál.

Egyébként meg miért kéne megvennem egy dáciát, hogy tudjam, hogy nekem sosem lesz? :F Az ember megnézi, megfogja, megszagolja és el tudja dönteni, hogy tetszik vagy sem.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#50790) #94529552 válasza Degeczi (#50779) üzenetére


#94529552
törölt tag

Lényegtelen adatokról beszélsz egyfolytában, már mondtuk, hogy a hivatalos szakembert nem érdeklik ezek a netes adatok. Lehet rajta órákig morfondírozni a felhasználóknak, de minek.

[ Szerkesztve ]

(#50791) farkas-j válasza peppe79 (#50783) üzenetére


farkas-j
őstag

Bal első zóna Ø120 mm / 210 mm – 750 W / 2200 W
Bal hátsó zóna Ø140 mm – 1200 W
Jobb első zóna Ø180 mm – 1800 W
Jobb hátsó zóna Ø265×170 mm – 2400 W
A sütő teljesítményét nem találtam, de 2500 - 3000W körül vannak általában.
Ez összesen kb. 10-11kW. ;)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#50792) Degeczi válasza #94529552 (#50790) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mondjuk hogy olyat válasszon, ami illeszkedik a háztartásához. Esetleg csak ezért, még ha ez számodra lényegtelen is.

(#50793) #94529552 válasza Degeczi (#50792) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ok, és honnan tudná egy pék, cukrász, menedzser, orvos, újságíró, tanár, és még sorolhatnám a végtelenségig, hogy vannak ilyen az adatok, és nem is tudnának mit kezdeni vele. Hiába gondolod, hogy fontos, nem az, hanem a nagy többségnek lényegtelen, majd a szakember útbaigazítja, legkésőbb a vétel után. Ez a valóság.

(#50794) peppe79 válasza farkas-j (#50791) üzenetére


peppe79
senior tag

1200W az alsó fűtőszál (262900061), 1100+1100W a felső kombi (262900064), és 1800W a körfűtőszál.
A "3D funkciót" választva az alsó+felső fűtőszál, plusz a körfűtőszál is megy. Az elméleti maximuma így 4,1kW.
Ha ehhez még hozzájönnek a főzőlap fűtőszálai is, úgy már nem stimmel a matek, vagyis a 10kW összteljesítmény. Jelentősége persze nincsen, hiszen nem túl életszerű az, hogy az összes zóna, és a sütő 3 fűtőeleme egyszerre megy.

Degeczi igénye a 16A-re egy kombi tűzhellyel már más kérdés. Viszont kíváncsivá tett vele, hogy hogyan teljesíthet a gyakorlatban az a 800+800W-os kombi fűtőszál, amikor csak a felső sütés funkció van bekapcsolva. Volt már Indesitem, most épp egy Elux, a családban pedig van Bosch. Ezekben mind nagyobb, ~2,3-2,8 kW-os a kombi fűtőszál, amiből a felső sütésre jutó fűtőszál teljesítménye ~1,5-1,6 kW.

(#50795) Degeczi válasza peppe79 (#50794) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Biztosan vmivel lassabban melegszik be mint egy nagyobb teljesítményű, de a gyakorlatban semmi probléma nincs vele, nem kell sokat várni rá, és még a légkeverést épp nem használva is lényegesen jobb, mint a korábbi gázsütő.
Nagy kompromisszum nem kell a többi fogyasztót tekintve sem, mert még a hajszárítót is lehet használni mellette, csak persze a mosogatógép vagy a mosógép amit már nem - de az könnyen megoldható amíg a magasságos Démász nem hajlandó végre bővíteni.

[ Szerkesztve ]

(#50796) BBéci válasza Ispy (#50789) üzenetére


BBéci
titán

Ha egy nő nem tetszik, nem fogom elvenni feleségül csak azért, hogy megtudjam, mennyire jó háziasszony. A hűtőszekrény vásárlás nem olyan, mint az étel kiválasztása, amit csak kóstolás után lehet minősíteni.
Sokszor leírtam, hogy az a kőkorszaki ajtózsanér megoldás, amit Bekókon láttam, számomra 50-60000 forintért is elfogadhatatlan lenne, pláne a négy-ötszöröséért, amennyibe egy 5-600 literes kerül. Ráadásul nyekergett, nyikorgott, és nem egy, hanem az összes, amit nyitogattam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50797) Tothgera30 válasza pjen (#50781) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Lehet hogy elég vastag, de ismerve pár szakit és az óradíjukat, erőltetni fogják hogy kábelezzük át. Így nem akarok saját magam ellensége lenni, rájuk bízom.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50798) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

DolceGusto kávéfőzőre nem cserélne valaki Nespressosat véletlen? Váltanék :D (Szeged)

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#50799) sarkanyolo2 válasza sarkanyolo2 (#50798) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nekem van DolceGusto.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#50800) g947 válasza superTibcsi (#50759) üzenetére


g947
tag

Szia!
Ma bementem a közeli Média Markba és megnéztem a megvenni kívánt mosogatógépet közelről.
FSB53637Z típust néztük ki. Szerencsénkre a kiállított gépben benne volt a beszerelési rajz is. Azon többféle ajtómérethez való megoldás szerepelt, de a legnagyobb ajtó is csak 776 mm volt és nem 800.
800 mm-es ajtóra nem volt rajz.
Ez azt jelenti, hogy az ajtó nem tud kinyílni teljesen vízszintesig, mert elakad a szekrény lábában.
Kérdezem, hogy Te ezt hogyan oldottad meg? Amit az IKEA-ban vettél VAGLIG összekötő sínt, az nem tudja elcsúsztatni a mosógép előlapjától az IKEA ajtót. Gondolom azt a sínt azért vetted, mert fiókajtókat rögzítettél össze.
Üdv. g947

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.