Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) Csabroncka válasza Csabroncka (#29800) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Gömbike: Sajnos a mosószermaradványt a büdös életbe el nem távolítod a szárítógéppel, erre a mosógép képes a megfelelő 2x végzett öblítési ciklussal. Na ez is a mosógépen és a programozásán múlik, és megint ott tartunk, hogy a drágább jobb minőségű gépek pontosan emiatt az apró dolgok miatt mosnak szebben, jobban, hatékonyabban!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#29802) idegen lény válasza Csabroncka (#29801) üzenetére


idegen lény
őstag

Árban kb. hol kezdődnek ezek a jobb minőségű mosógépek, mondjuk a hét kg-osak? Sima mosógépek, nem a mosó/szárítók. És milyen programokra gondolsz? Az allergiaprogramra?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29803) pjen válasza idegen lény (#29802) üzenetére


pjen
félisten

Olyant vegyél ami nem víz takarékos,az előző Fagor kétszer annyi vizet használt öblítéshez,mint a mostani szuper LG.Érezhető a különbség a Fagor javára.

(#29804) Zeki válasza pjen (#29803) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mindegyik takarékos. Olyan kell, amin van mondjuk babaruha program, vagy hasonló jó sok vizet használó.

(#29805) Csabroncka válasza idegen lény (#29802) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nehéz ezt így pontosan meghatározni, de valahol 90-100e környéke az ahol erre már azért kevésbé lehet felfutni. 7 kg-osak? - viccelsz maradjunk az 5-nél :)

Szóval nem akarom megint kiverni a biztosítékos sokakban, de maradjunk a mosásban számomra etalon Miele-nél. Oka: innovációjuk és tapasztalatuk messze túlhaladja a többi gyártót a mosógépek terén - függetlenül attól, hogy most mennyire drágán adják a gépeiket!

Lássuk akkor a lényeget:

A jobb oldalra beírt adatok az én 10 éves W142 gépem adatai! A tisztán látás végett, a bal oldalon feltüntetett adatok kg ruhára vonatkoznak, amiket én beírtam a jobb oldalra pedig 5 kg ruhára!

Mi következik ebből:
Összes energia felhasználás: új gép 0,84 kwh (6 kg ruhára), 10 éves gép 0,85 kwh (5 kg ruhára)
Tehát energiafelhasználás szempontjából történt előrelépés és az új gépek energiatakarékosabbak!

Összes víz felhasználás: új gép 50 liter (6 kg ruhára), 10 éves gép 45 liter (5 kg ruhára)
Tehát érdemi előrelépés vízfelhasználás terén nem történt, az új gép mosásonként csak 3 liter vízzel fogyasztanak kevesebbet!

Mi következik ebből: A mosás hatékonyságához (ide beletartozik a megfelelő öblítés is) nélkülözhetetlen a "nagy" mennyiségű víz.

öblítés: 1 öblítés (öblítő tartályból) rövid centrifugálás, 2 öblítés (tiszta vízzel) végleges hosszú centrifugálás

(utólag kicsit hülyén jön ki, a táblázatban eloszthattam volna 5 tel a gépem adatait bocs érte!)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#29806) idegen lény válasza pjen (#29803) üzenetére


idegen lény
őstag

Most Fagor van, csak felültöltős, és lehetetlen kitakarítani a mosószeradagolóját. Más gond nincs vele, tényleg szépen mos, illetve az ajtajánál picit már kirozsdásodott, de azt leragasztottam. Nem mondod, hogy az új DD-s LG-k rosszabbul mosnak? :Y Azt hittem, hogy azok a legjobbak között vannak. Nem tudom, hogyan tudnék nem víztakarékosat találni, és azért vízpazarlót sem szeretnék, mert nagyon drága a víz, a ruháink meg nem szoktak sem mocskosak, sem olajosak lenni. Talán a megoldás a buborékos mosás lehetne, amivel elvileg hatékony a mosás, mégsem nagy a vízfogyasztás, például ez: [link]
Beko, Electrolux, Hotpoint-Ariston, Whirlpool jöhet még szóba.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29807) pjen válasza idegen lény (#29806) üzenetére


pjen
félisten

Mi leginkább ugyanezért cseréltük le a fagort.A mosó szer tartályt már mosogató gépben is próbáltuk mosni,de hiába.

Csabroncka:Az Lg ugyanúgy 3 csillagos,vizet még többet használ:9500l,150 KWh,55,76db.

[ Szerkesztve ]

(#29808) Astrasattila válasza Gömbike (#29775) üzenetére


Astrasattila
tag

Köszönöm szépen! Ez nem tűnik rossznak ennyi pénzért. :)

(#29809) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Tanácsotokat szeretném kérni!
Mosógép vásárlás előtt állok, és szeertném tudni mi az általatok ajánlott típus.
Gondolom minél hosszabb garancia kéne, megfelelő szervizháttérrel.
Az előző, még üzemelő Samsung, egy 5 éves darab, aminek még garanciába volt egy csapágycseréje.
Akkor kiterjesztett garanciát vettem hozzá, ami pár hónapja lejárt.
Centrifugázáskor megint kezdenek hangok jönni belőle, és nem vagyok benne biztos, hogy 30 40 ezer forintért érdemes még javítani.
Minden tanácsot, véleményt előre is köszönök szépen.

(#29810) idegen lény válasza balazs1956 (#29809) üzenetére


idegen lény
őstag

Esetleg nem ez a típus az öt éves Samsung? [link] Mert épp ennek vadászom a maximális mélységét, hogy mennyi lehet pontosan. Buborékos? Hogyan vált be a buborékos mosás? Elég hamar csapágyas lett.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29811) balazs1956 válasza idegen lény (#29810) üzenetére


balazs1956
senior tag

Nem, az enyém wfo600nxw.
Pont három évesen lett csapágyas...

(#29812) Zeki válasza balazs1956 (#29809) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#29813) blattida válasza idegen lény (#29806) üzenetére


blattida
nagyúr

Kevés vízzel mosni és öblíteni normálisan nem lehet, nem véletlenek a sok órás mosóprogramok. A buborékos mosást el kell felejteni, mert a buborékok használhatóságához rengeteg víz kellene, ami egy mosógép dobjában nincs.
Az lg-re már írtam, hogy ő sem mosóbajnok, csak a sokféle dd dobmozgással tud valamennyit kompenzálni a víz kevésségén.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29814) attiati válasza idegen lény (#29782) üzenetére


attiati
veterán

te próbáltad már az általad linkelt ökó mosószert?

emellé kell még tenni mást is?
illatmentes?

[ Szerkesztve ]

(#29815) Zola007


Zola007
veterán

Kérnék ajánlást szárítógépre 130e Ft magasságában
Különösebb márkabeli és funkcionális igények nincsenek, legyen megbízható és legalább 4 év garancia rá :R

Erről vélemény esetleg? Beko DPS 7405 hőszivattyús 130e, 5év gar

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#29816) idegen lény válasza blattida (#29813) üzenetére


idegen lény
őstag

Köszönöm, így már értem. Ez megmagyarázza, hogy miért nem terjedt el ez a technológia, pedig egy időben még a csapból is ez folyt, hogy ez milyen jó. Ráadásul a buborékképződés állítólag még hangos is, és akkor oda az inverteresek csendessége.

attiati

Nem.
Minek kéne mellé bármi is? Azzal csak elrontanád a vegyszermentességét. Ez egy koncentrátum.
Nem tudom.

Én ezt nem nevezném ökomosószernek, mert szerintem azok az ökók, amik rövid időn belül le tudnak bomlani a természetben, de ez szerintem több azoknál, mert ebben a leírása szerint kizárólag természetes anyagok vannak, vagyis szerintem még emberi bőrrel érintkezve sincs káros hatása, legalábbis én így értelmezem. Persze a kígyóméreg is természetes anyag, de értitek, hogy mire gondolok. Én ezt már bionak nevezném.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29817) Zeki válasza Zola007 (#29815) üzenetére


Zeki
nagyúr

Településed szervizét hívd fel, mit mondanak. Itt nem olvastam senkinél sem, hogy lenne neki.

(#29818) pjen válasza idegen lény (#29816) üzenetére


pjen
félisten

Azért már lehet vannak jobbak,Pont tegnap láttam Auchan-ban 250K fölött vannak a samu buborékosak.

(#29819) Voice24


Voice24
őstag

Felteszem ide is, hátha gyorsabban érkezik rá válasz:
A lényeg, hogy a fürdőbe beszereltünk egy Vents 100DT elszívó ventilátort. Villanyszerelő kollégám végezte az elektromos bekötést, és valami nem oké. A leírás és a jelölés szerint igazából nem nagyon lehet eltéveszteni, csak egyféleképpen jó. Azaz van a nulla, a kapcsolt fázis és a direkt fázis az időzítő miatt. Mind a hármat rendesen bekötve viszont folyamatosan megy a venti, le sem áll, a kapcsolóra és az időzítőre sem reagál. Ha a kapcsolt fázist nem kötjük be, csak a nullát és a direktet, akkor meg elindul, és addig megy, amíg az időzítője le nem kapcsolja. Ha a minimumra, két percre van állítva, akkor addig megy, és ami a szép, hogy abban a két percben, ha akarom, ki-be tudom kapcsolni is. Viszont ha letelt a két perc, többet már nem indul el. Tehát elvileg maga az időzítő jó, de mellette valami kuszaság van, az biztos. Kollégám sem tud napirendre térni felette, fogalma sincs, mi lehet a gond. Az is lehet, hogy gyárilag hibás a belseje, csak a számlát balga módon valószínűleg eldobtam.

Ui.: a "ki-be tudom kapcsolgatni" akkor van, ha a kapcsolt fázis szálát kötöm be a direkt helyére.

(#29820) canniball válasza Zola007 (#29815) üzenetére


canniball
nagyúr

Klatty! Máskor és/vagy máshol pár ezressel olcsóbban be tudod szerezni (illetve a bolttal a készleten nem lévő termékek ügyében nekem nincs jó tapasztalatom).
Sokan fújnak itt a Bekora merthogy török és mert állítólag az alkatrész beszerzés hosszadalmas, ezzel én úgy voltam hogy mivel szárítógépről van szó ha esetleg meghibásodna (eddig nem tette, kopp-kopp) akkor lehet pár hétig is nélkülözni, cserébe az 5 év gari engem meggyőzött.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29821) idegen lény válasza pjen (#29818) üzenetére


idegen lény
őstag

És év végéig ad rájuk a Samsung négy év garanciát, csak jó helyen kell venni, pl, az Auchanban. A százezresekre is, egy csomó típusra, de lehet, hogy nem mindegyikre.

canniball

A Bekónak is olyan pocsék az alkatrészellátása, mint a Candynek? :Y

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29822) polonic válasza idegen lény (#29821) üzenetére


polonic
félisten

Ha már 250 felett nézel mosógépet, akkor a Miele.

(#29823) pjen válasza polonic (#29822) üzenetére


pjen
félisten

Próbáltad már a Samu buborékosát?lehet 5x jobb mint a Miele.

(#29824) Zola007 válasza canniball (#29820) üzenetére


Zola007
veterán

Ami nem kínai, az gyanús :)
Az az igazság, hogy nem akarunk a keresgéléssel sok időt elpo:cso:lni, mert én sem gondolnám, hogy atomfizika egy gép, ami forog és szárított meleg levegőt fúj.
Nem nekem lesz, de én is így vagyok vele mint te.

Ha hűtő lenne, azt kellemetlen hetekig nélkülözni
mosógép miatt is égett a pofám, hogy 2 hétig a szomszédba kellett járni mosni, aztán még se tudta 2 szerelő megcsinálni, pedig felesküdtek rá telefonban, hogy "nyugodjon, annak csak valami apró baja lehet" :U

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#29825) polonic válasza pjen (#29823) üzenetére


polonic
félisten

Buborékkal nem lehet mosni.
Beleteszem az akváriumba és rákapcsolok egy nagyteljesítményű levegőztetőt? Kétlem, hogy a ruha tiszta lesz.
Mosószer köti meg a szennyeződést. Nem a levegő. :D

A miele tálalta ki az első mosógépet. Úttörők a mosás tekintetében. Én ebben hiszek.

(#29826) canniball válasza idegen lény (#29821) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom milyen pocsék az alkatrészutánpótlás, személyes tapasztalatom szerencsére nincs. Csak itt olvastam hogy az. Ugyanakkor egyik ismerősömnek mikor bedöglött a Samsung hűtője azt is hetekig szerelték, végül három szaki sem tudta megcsinálni...a nyár folyamán nagy móka lehetett folyton kiborítani a megromlott ételeket...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29827) pjen válasza polonic (#29825) üzenetére


pjen
félisten

Ha olvasnál kicsit:A mosó szer ,a víz és a buborékok keveréke mos,a leírás szerint.Mosn egyébként mosnak vegyszerek nélkül is,pl.sulykolás.Nekem semmi bajom a Mielével,de valamit csípőből leszólni mikor nem is ismered?

[ Szerkesztve ]

(#29828) canniball válasza Zola007 (#29824) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt végignyálazni nem tart sokáig. ;)
Ja és az "illusztrációs képpel" ellentétben az ajtaja belül-körben nem fekete, hanem fehér.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29829) Zeki válasza pjen (#29827) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egy általam elismert mosógépszerelő szerint parasztvakítás a samu féle buborékos mosás. A mosószer habzása elég buborék.

(#29830) polonic válasza pjen (#29827) üzenetére


polonic
félisten

Persze. A buborék még barmi kevereke mos. A levegő hogy mosna, hogy keveredik a levego barmifele vizzel meg vegyszerrel.
Ennyit mondtam csak. És egy nagyon régi bevált módszer mellett álltam ki.

[ Szerkesztve ]

(#29831) pjen válasza Zeki (#29829) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy igaza van,én nem próbáltam.De lehet,hogy Ő sem.Az én szerelőm mikor eldöntöttem,hogy cserélem a Fagort egyértelműen a Samut javasolta.Az MM ben az eladó az LG t.

(#29832) Zeki válasza polonic (#29830) üzenetére


Zeki
nagyúr

A nagyon régi módszer, hogy a jó mosáshoz sok víz és jó mosószer kell. :)
De ezek az alig koszos napi használatú ruhák elvannak kevés vízzel is.

(#29833) sandró60 válasza Zeki (#29829) üzenetére


sandró60
addikt

Erről jut eszembe Daevo-nak volt hidegvizes-buborkos mosógépe-2000-évek elején.

(#29834) Csabroncka válasza pjen (#29831) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ez a buborékolás nem nagy innováció lehet ha samun kívül senki nem alkalmazza. Mosáshoz detergens és víz kell. A jól működő mosógép pedig a mechanikai mángorlást úgy végzi, hogy az anyaggal kíméletes, a mosólúgot viszont hatékonyan mángorolja a ruhában. Erre vannak a különböző mechanizmusok, dobsebességek és a lúg "kanalak" mérete a rajta lévő lyukak száma mérete...stb ezer féle dolog......

"in medias res"

(#29835) blattida válasza pjen (#29823) üzenetére


blattida
nagyúr

Tudod, hogy hol tud mechanikusan segíteni a légbuborék? Sok vízben. A mosógép dobjában, egymáson a ruhák nedvesen, de kevés vízzel az nem ez a közeg. Nem véletlen, hogy a samsung a kétezres évek legelején hatalmas átlátszó üstű mosógépekben demózta a rengeteg fölemelkedő buborék hatását. Na, ez a megoldás nincs a valóságban, a 300000 forintos samsungban sem.
A minimál viz+ buborék meg marketingnek elmegy, mert ha megnézed az ilyen mosógép teszteket, akkor az látszik, hogy ugyan jól mosnak a bubble samsungok, de a nagy lg-k és főleg a miele gépek jobban.
Nem véletlenül nem terjedt el, ugyanúgy mint a DD.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29836) idegen lény válasza sandró60 (#29833) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem tudom, mit értesz hidegvizesen, de ilyen most is van, több mindenben nagyon hasonló a Samsungokhoz: [link]

blattida Ha csak a prémium LG-k és a Miele jobb náluk, az azért nem olyan rossz. Pláne, ha azt nézzük, hogy az áruk töredéke azoknak. Már százezerért vannak Samsungok. Persze a meghibásodási arányuk kérdéses.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29837) pjen válasza blattida (#29835) üzenetére


pjen
félisten

A DD terjed mert sokkal olcsóbb és egyszerűbb mint a hagyományos.Pont az Lg az élenjáró.

[ Szerkesztve ]

(#29838) blattida válasza idegen lény (#29836) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem a százezres samsung közelíti meg a miele-t mosási hatékonyságban, hanem a háromszázezres. Az olcsó samsungok átlagosan, minden vonatkozásban.

pjen
Az lg majdnem harminc éve csinál dd gépeket, de a terjedés nagyon nem látszik. A whirlpool zen motorja az egyetlen rajtuk kívül, ám az rosszabb, mint a koreaiak megoldása és ők sem alkalmazzák a felső házban (nem véletlenül).
Miért lenne olcsóbb? Semmi nem indokolja, ha meg valóban így lenne, akkor minden mosógép dd lenne.
A gyártók nem hülyék.
Tudod, mi terjed? Az inverteres megoldás.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29839) Teaway válasza idegen lény (#29836) üzenetére


Teaway
veterán

Nem melegíti a vizet.

Nincs itthon csokid??

(#29840) pjen válasza blattida (#29838) üzenetére


pjen
félisten

Hogy miért olcsóbb?Egy bakra felfogatják a motort a csapágy házzal,nem kell külön két tartó,elmarad két szíj tárcsa,szíj,feszítő,stb,+a kézi össze szerelés.

(#29841) balazs1956 válasza balazs1956 (#29809) üzenetére


balazs1956
senior tag

A csapágycseréért 45 ezer forintot kérnek, és 10-14 nap átfutással dolgoznak.
Két évvel ezelőtt garanciában cserélték ugyanezeket a csapágyakat.
Továbbra is szeretnék tanácsokat kapni, hogy melyik márkát részesítenétek előnybe?
A segítséget előre is köszönöm szépen.

(#29842) Zeki válasza balazs1956 (#29841) üzenetére


Zeki
nagyúr

5 ev garis bosch.

(#29843) balazs1956 válasza Zeki (#29842) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm, akkor lehet, hogy Bosch lesz.
Ami infót még találtam, az a két évvel ezelőtti garanciális ügyintéző ajánlása volt: ő LG-t vagy Gorenjét javasolt, tudniillik náluk mint biztosítónál azokkal volt a legkevesebb baj...
A Gorenjétől félek, az LG-t nem ismerem

(#29844) pjen válasza blattida (#29838) üzenetére


pjen
félisten

Az LG már több mint tíz éve gyárt DirectDrive rendszerű gépeket, melyek a mai napig remekül, üzemelnek. Nagyon jó elektronikákkal melyek felületvédelemmel is ellátottak.

Szamosy szervíz,Vecsés.

(#29845) ribarszki válasza pjen (#29844) üzenetére


ribarszki
őstag

Felesleges győzködni. Eldöntötte, így van. Ahogyan a hőszivattyús szárítógépek is szarok. Parttalan a vele folytatott beszélgetés.

(#29846) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Vennék valami egyszerűbb/olcsóbb mosogatógépet. Szeretném megkérdezni, hogy a Beko/Candy márkákról mi a tapasztalat? A családban van Candy mosogatógép és évek óta gond nélkül üzemel, ezért egy kicsit hajlok afelé, viszont amire kíváncsi lennék, hogy ha javíttatni kell vagy szükség van valami pótalkatrészre, mennyire van alkatrész ellátása?
Egyszer egy albérletembe egy Hausmeister hűtő volt és valami szirszar filléres alkatrésze eltört és a föld alól sem sikerült szerezni, ilyen szívást nem akarok még egyszer :)

(#29847) idegen lény válasza blattida (#29838) üzenetére


idegen lény
őstag

Gondolom azért, mert a víztakarékos hétkilósokban még nem tud érvényesülni "a buborékok fantasztikus ereje", míg a 9-10 kilósokban már igen a több víz miatt. Azért a hétkilósok is kaptak buborékokat, hogy azzal jobban el tudják adni őket. Minőségellenőrzésre a koreaiak meg csak 10-20 másodperceket adnak a gyártósorokon, mert gusztustalan, hogy milyen feszített tempót követelnek meg. De a japánok sem jobbak náluk semmivel. Dolgoztam a dorogi SANYO telefonakkumulátor-gyárban a futószalag mellett, három műszakban éhbérért. Egy-két hónapig bírtam. A japán főnökeink szerint gyorsabbak voltunk, mint a japánok. Meg is lett az eredménye, a rengeteg selejt miatt a végén már nem akart rendelni tőlük senki, be is zártak. Külön összeszokott futószalagsorok voltak, amik egymással versenyeztek. A leggyorsabbak, az elit csapat, be sem vettek akárkit maguk közé. Meg volt adva, hogy minimum mennyit kell letermelnie minden sornak. Talán hatszáz volt nyolc órára, ha jól emlékszem. Hát én azt a sebességet nem bírtam. Egyszer rácsaptam a stop gombra, annyi akksi volt már előttem. Úgy néztek rám, mint arra, aki megunta az életét. Akkor mondták, hogy azt a gombot sosem szabad megnyomni. Ezeknek tényleg robotok kellenek. Talán akkor kevesebb lesz a selejt. Az emberek nem is tudják, hogy milyen könnyen felrobbanhat egy telefon, csak véletlenül fordítva kell ráhegeszteni az alkatrészeket. Nagyon könnyen el lehet téveszteni.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29848) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Új, keskeny kivitelű (max 45-47 cm körüli mélység) elöltöltős mosógépet keresek, 1 max 2 ember cuccainak mosására. Keret ~100e Ft.

Konkrét tipp, vagy márka/felszereltség (inverter, stb) amire érdemes vadászni?

Köszönöm

(#29849) #94529552 válasza balazs1956 (#29841) üzenetére


#94529552
törölt tag

Annyiért nem szabad megjavíttatni. Felültöltősben nekünk az Electrolux vált be(Zanussi, AEG, szinte ugyanaz), bár erre csak 1 év garit adnak, de ki lehet terjeszteni 5 évig itt vagy mediamarkt....stb. Előtöltősöket nem ismerem, de pl. az AEG 4 éves(1+3) garanciát ad most.[link]

[ Szerkesztve ]

(#29850) blattida válasza pjen (#29844) üzenetére


blattida
nagyúr

Magam írtam, hogy majd harminc éve gyártanak dd gépeket, csak értelmezni kéne, amit írtam. Ezekből a mosógépekből rengeteg elpusztult már.
A korábbira: Ha összességében valóban olcsóbb lenne a dd, akkor a sok hülye gyártó miért nem nyomja már legalább tíz éve a hagyományos megoldás helyett?
A válasz, természetesen, nem az, hogy csak az lg és a whirlpool gyárthat ilyet.
ribarszki
Soha, sehol nem írtam még csak hasonlót sem, így ne adj a számba olyasmit, ami nem igaz.
Észérvekkel meggyőzhető vagyok, de olyanok nem érkeztek.
A személyeskedést meg el kéne felejteni.
:)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.