Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) Gee24 válasza Ferenc. (#29749) üzenetére


Gee24
csendes tag

Elindítja a szárítást 6 kiló ruhára is, de
- nedves maradhat
- többet fogyaszt
- jobban megterheled -> hamarább meghibásodik
- összegyűri a ruhákat

(#29752) nesa válasza idegen lény (#29750) üzenetére


nesa
veterán

Nem tudom mi a gond velük, nekem nem tetszik.

(#29753) Ferenc. válasza Gee24 (#29751) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszi szépen és mindenkinek a választ. Értek most már mindent, hogyan működik, jó lesz ez nekem.
Akkor egy jó kompromisszum ha max 5 kilót rakok bele és azt kimosni is és kiszárítani is kitudja, azt kész. Az eddigi felültöltős Whirpoolom is 5 kilós töltésű volt.
Lg gépre a pontszámra az értékelést értettem.. Candy-nek magasabb az értékelése mint az Lg mosó-szárító gépnek, keskeny kivitelről beszélek. Így marad a Candy, azt veszem.

[ Szerkesztve ]

(#29754) idegen lény válasza Ferenc. (#29753) üzenetére


idegen lény
őstag

A Candynek az alkatrész-ellátása, ami állítólag siralmas. Nem tudom, hogy így van-e még.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29755) laskr99 válasza pjen (#29745) üzenetére


laskr99
addikt

Köszi a segítséget :))

(#29756) BB9360 válasza Ferenc. (#29753) üzenetére


BB9360
aktív tag

Elnézést, a te életed, de:
Nem, hogy 5 kg, 4 kg, de még csak 3 kg ruhát sem fogsz tudni benne megszárítani! Az elvileg 8 kb-os mosógépembe nem tudok 6 kg ruhát mosni, beletenni sem 7 kg-nál többet!
Azt írtad, hogy 45 cm mély. A 60 cm mély masinák 7-8-9 kg-osak... Annak a Candynek (és a hasonló méretűeknek) sokkal kisebb a dobja. Egy 8 kg-os mosógép dobja ~66 liter, a szárítóé 118! A Candy dobja (kiindulva egy Elux mosó-szárítóból) 45-50 liter lehet, nem több! Ja, és a 118 literes, szárításra tervezett gépben SEM tudsz 8 kg-ot rendesen megszárítani (értsd: gyorsan, hatékonyan, minimális gyűrődéssel)! Max a felét!
A pici kombi géped 2-3 kg ruhát kimos, ennek felét vhogyan megszárítja, de az is gyűrött, szöszös lesz, és persze az egész géped tiszta szösz marad, takaríthatod, nem élmény! A szárítási funció napi szintű használata nem okoz örömet és elég korlátozott. Sos-re jó, de másra annyira nem! Használtam ilyet, nem a neten olvastam :)...

Kimaradt: a szárításhoz több vizet használ, mint a mosáshoz! Nagyon nem takarékos!

[ Szerkesztve ]

(#29757) diantomi válasza Integra (#2788) üzenetére


diantomi
újonc

Szia..
Bosch és siemens egy cég
Az AEG electrolux

(#29758) csemberlen válasza Ferenc. (#29753) üzenetére


csemberlen
őstag

Azt azért tudnod kell, hogy egy kombi gép más minőségben szárítja a ruhákat. Sose lesz olyan puha mint egy szárítógépben szárított.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#29759) Gömbike válasza Ferenc. (#29749) üzenetére


Gömbike
senior tag

A kombó gép sohasem fogja tudni megszárítani a ruhákat, mert ahhoz levegőt kell kerintgetnie a gépnek, ez csak szikkasztógép, ami hideg vízzel szikkasztja a ruhákat.

Nem szösztelenit, nem lesznek puhák a ruhák, nagyobb valószínűséggel ( erősen töltetfüggő, max, ha fél kg. ruhát teszel bele, akkor nem lesz gyűrött, mivel a fizikát nem lehet becsapni a szűk dobmérettel, az adott) gyűri a ruhát.

Mindennapos szárítási használatra nem ezt találták ki, arra nem ez való, hanem a különálló szárítógép.

A kombigép mosógépnek drága, "szárításra" ( inkább helyesen szikkasztásra) a mindennapokra meg teljesen alkalmatlan.

Nézd meg a specifikációt, majdnem ugyanannyi vizet használ a szikkasztáshoz bármelyik ilyen öszvér szerkezet, mint mosáshoz! Igazi "rezsicsökkentő" masinák ezek.

Ha van lehetőséged, KÜLÖN gépeket vásárolj. A szárítógépet berakhatod akár gardróbba is, csak áram kell neki.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#29760) attiati


attiati
veterán

erősen OFF

Használ valaki illatmentes és/vagy ökó mosószert (+ öblítőt)?
Lecserélnék mindent. Első körben az illatmentesítés a szempont (aztán később lehet, hogy a vegyszermentesítés is)

(#29761) BB9360 válasza Gömbike (#29759) üzenetére


BB9360
aktív tag

Valószínűleg nincs helye, én ezt megértem, nekem sem volt.
Viszont arról sem beszéltünk még, hogy nagyon magas hőmérsékleten szárít, így rossz a ruháknak is! Nálunk pár db tönkre-, illetve összement. Megtanultuk :(.
Mi csak arra használtuk, hogy a vízálló technikai cuccokat impregnáljuk, és a pehely töltetű dolgok ne napokig álljanak nedvesen. De napi mosáshoz egyáltalán nem!
De szerintem ennyi info elég, hogy magad eldöntsd, a magam részéről befejeztem ;).

(#29762) BB9360 válasza attiati (#29760) üzenetére


BB9360
aktív tag

Vigyázz, nehogy a mosógéped köhögjön tőle, és bemondja az unalmast, ráadásul a gari is ugrik, ha nem jóváhagyott tisztítószert használsz!
Nézd át a használati útmutatód!

[ Szerkesztve ]

(#29763) attiati válasza BB9360 (#29762) üzenetére


attiati
veterán

Ezért is érdekelne személyes tapasztalat.

(#29764) blattida válasza BB9360 (#29762) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem lehet venni olyan mosószert, ami ártana a mosógépnek. Az öko szerekkel inkább az a gond, hogy nem tisztítanak eléggé, ami napi normál szennyeződésnél nem gond, ellenben, a makacsabb koszok és foltok esetében már az.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29765) pjen válasza attiati (#29760) üzenetére


pjen
félisten

Mi illat mentest használunk,Persilt és fehér Coccolínót már évek óta.

(#29766) Gömbike válasza BB9360 (#29761) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekem már évek óta van különálló gépem, nem tervezek vásárolni. Először normál kondenzációs Miele-vel éltem az életem, most hőszipókás Elux dolgozik a kiccsaládnak.

Csak tanácsot szerettem volna adni Ferencnek, hogy ha módja és lehetősége van rá, külön gépeket vegyen, ne bánja meg már az első héten, hogy milyen felesleges dolgot vásárolt.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#29767) Teaway válasza attiati (#29760) üzenetére


Teaway
veterán

Vegyszermentes gépi mosószer? Olyant még nem láttam.

Nincs itthon csokid??

(#29768) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok!

Szárítógépet keresnék 100.000 Forint környékén. Napi 1x lenne használva átlagosan, csak télen. Illetve automata kávéfőzőt is szeretnék 80.000 Forint maximumig. Lenne valami ajánlásotok számomra?

Attila

[ Szerkesztve ]

(#29769) Csabroncka válasza attiati (#29763) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mosószóda, + valami minőségi mosószer aminek az adagját felezheted. Mi folyékony Ariellel kombináljuk. Gyerekruha szinte csak mosószóda, ha makacsabb akkor magasabb hőfok + pici Ariel. Az öblítő mennyiségét simán lehet harmadolni, vagy kihagyni - aki nem szereti, vagy egy pici ecetet tenni a tartályba.

A szódának annyi hátránya van, hogy színes ruhához kis mennyiségben lehet adni mert fakít, és elsősorban 60 fok fölött igazán hatékony.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#29770) Csabroncka válasza Astrasattila (#29768) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Kéváfőzők: normálisat ebből a pénzből használtan (30-40e től indulnak a garanciális felújított gépek) saeco, vagy jura.....+ jobb felső sarok kávé topik!

"in medias res"

(#29771) pjen válasza Csabroncka (#29769) üzenetére


pjen
félisten

Anyósom,még az energomat mosógépben sok mindent úgy mosott,hogy Flóra mosó szappant reszelt a dobba,szép tiszta lett a ruha.Az nem csak vegyszer mentes volt,talán még bió is.

(#29772) Astrasattila válasza Csabroncka (#29770) üzenetére


Astrasattila
tag

Köszönöm, írtam. :)

(#29773) BB9360 válasza Gömbike (#29766) üzenetére


BB9360
aktív tag

Tudom, hogy te nem tervezel vásárolni, ismerjük egymást máshonnan :).
Igaz, a te bejegyzésedre válaszoltam, de a kérdezőnek szántam... :)

(#29774) nesa válasza diantomi (#29757) üzenetére


nesa
veterán

Nem fogja már elolvasni, sajnos elment, pedig bírtam nagyon R.I.P .

[ Szerkesztve ]

(#29775) Gömbike válasza Astrasattila (#29768) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez bőven tudja az igényeidet , 118 literes szövetkímélő dob.

Kávéfőzőben meg szerintem érdemesebb kávéfőző szakszervízekből használt gépet vásárolni garanciával. Kevesebb, mint a felébe kerül mint az új gép, viszont ugyan azt nyújtja. Évente így is, úgy is érdemes szervízben átnézetni a gépet karbantartás céljából, mert akkor lesz hosszútávon a barátod.

Tudom mit írok le, mert van használtan vásárolt Saeco és újonnan vásárolt Philips Saeco gépem is.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#29776) Gömbike válasza BB9360 (#29773) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekem is gyanús volt a bejegyzésed :R

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#29777) nesa válasza Gömbike (#29775) üzenetére


nesa
veterán

Amit vettem AEG-et az woolmark blue minősítésű és ugyanez a szövetkímélő dob, valamit biztos tudhat mert a régebbi AEG T500 gépemhez képest kb negyede se a szösz

(#29778) Gömbike válasza nesa (#29777) üzenetére


Gömbike
senior tag

Amit vettél, az a normál gépek között a lehető legjobb választás jelenleg.

Mostani eszemmel én is ezt vettem volna. Egyszerűen nem megy annyit a hőszipkás nálunk, viszont tudom, (mivel sokáig volt normál kondis gépünk)hogy a karbantartás sokkal egyszerűbb és gyorsabban is és "szárazabbra" is szárítanak ezek a gépek. Nyilván, mert két különböző technológiáról és ezáltal szárítási hőfokról beszélünk.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#29779) idegen lény válasza nesa (#29747) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem hinném, hogy ne lenne nyomós okod rá, hogy ezt a jelzőt használtad a Candy márkára, nem hinném, hogy csak a kinézete. Csak erre volnék kíváncsi.

(#29753) Ferenc. Hol vannak ezek az értékelések/pontszámok?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29780) peestike


peestike
senior tag

páramentesítőt keresek 2 szobás, 55 négyzetméteres panelba.
tudtok esetleg valami márkát/típust ajánlani? valakinek valami, ami bevált?
aldisat néztem, de nem találtam leírást, hogy mekkora alapterületre/légkörméterre lenne jó.
(most per pillanat nincs, tudom, de a 3 év garancia azért jó náluk. meg, hogy érdemes e várni, hogy legyen, vagy venni valami mideát, trotecet, ezeket találtam, amiket dicsérnek azért.)
köszönöm! :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#29781) Met válasza peestike (#29780) üzenetére


Met
nagyúr

Ha Pesti vagy a 13. került Rokolya utcai boltba elnézhetnél (vagy telefon) mintha láttam volna a héten kirakva.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29782) idegen lény válasza blattida (#29764) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez erre is igaz?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29783) blattida válasza idegen lény (#29782) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez mondjuk alkalmas erősebb tisztításra is, viszont például a mosódió már nem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29784) Zeki válasza peestike (#29780) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jó az Aldis is. 20 liter víz/nap max.

(#29785) idegen lény válasza blattida (#29783) üzenetére


idegen lény
őstag

Valahol meg azt olvastam, hogy az öblítők többet ártanak a mosógépeknek, mint a vízkő.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29786) nesa válasza idegen lény (#29779) üzenetére


nesa
veterán

Számomra nem szimpatikus márka,akinek volt csak addig dicsérte míg meg nem döglött, ami igen hamar volt, ráadásul az egyik hűtőszekrény, amiből nem nehéz olyat gyártani mai 40+ évig megy.

[ Szerkesztve ]

(#29787) Csabroncka válasza idegen lény (#29785) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ha túladagolod, akkor bele szappanosodik (hasonló trutyi lesz a dobban, mint magában az adagolóban amit rendszeresen kell takarítani)

"in medias res"

(#29788) idegen lény válasza nesa (#29786) üzenetére


idegen lény
őstag

Köszönöm, megerősítettél benne, hogy ne vegyek Candyt. :R

(#29787) Csabroncka Ezt is jó tudni!

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29789) peestike válasza Zeki (#29784) üzenetére


peestike
senior tag

Köszönöm a segítséget!

Met :nem vagyok odavalósi, kivárom a következő kört. :)

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#29790) VIPowER válasza Csabroncka (#29787) üzenetére


VIPowER
senior tag

Mókásak a gyártók egyébként, mert a dob jó pár évig bírja ugyan, de a dobcsillag az olyan pocsék anyagból van, hogy talán még a sima csapvíz is megeszi egy idő után. Javítottam már olyan 5 éves gépet amibe el volt porladva szinte a dobcsillag. Nem tudom mi ette meg, a mosólúg, vagy a citromsavas per egyéb 90 fokon való tisztítómosások, de pofátlanság tőlük.

(#29791) Csabroncka válasza VIPowER (#29790) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A mosólúg kikezdi a nem megfelelően kezelt vagy nem kellően korrózióálló felületeket. Az én gépem (Miele) előző gazdájának kihabzott a cucc, ahol végigfolyt a gép belső oldalán mindent felmart, még az alsó fenék lemezt is, pedig az is horganyzott.

"in medias res"

(#29792) pjen válasza Csabroncka (#29791) üzenetére


pjen
félisten

Előző tulaj mivel mosott?Füstölgő kénsavval?Előző melóhelyen volt egy midimat,mindenki használta,mindenféle mosó szerrel,nem ártott neki.

[ Szerkesztve ]

(#29793) VIPowER válasza pjen (#29792) üzenetére


VIPowER
senior tag

Hogy jön ide a midimat? Az még anyagból van.

(#29794) pjen válasza VIPowER (#29793) üzenetére


pjen
félisten

Hát elvileg a Miele is.

(#29795) VIPowER válasza pjen (#29794) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nyilván az is, nem azt írta hogy használhatatlan lett a gép tőle. De sajnos affelé haladunk hogy minden korán romoljon el. Az EU-s törvény nem tudom mikor lesz hatályos ami kimondja, hogy építsünk tartós, könnyen javítható gépeket, de már várom.

(#29796) Gee24 válasza Csabroncka (#29787) üzenetére


Gee24
csendes tag

Tudnál erről a trutyiról valami képet küldeni esetleg? Lehet nálunk is ilyen gond van a mosógéppel...

(#29797) tecsu válasza Gömbike (#29759) üzenetére


tecsu
addikt

Érdekes, amit írsz, de a szikkaszt szó egy az egyben szárítást jelent és nem annak valamiféle ellentéte. ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29798) tecsu válasza VIPowER (#29795) üzenetére


tecsu
addikt

Nem hiszem, hogy lesz ilyen (valóban effektív) törvény, hiszen az EU nem a fogyasztóval és a Földdel van, hanem a globális vállalkozásokkal.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29799) Gömbike válasza tecsu (#29797) üzenetére


Gömbike
senior tag

:R Bizony igazad van.

Csak éppen a kombigépben történő szikkasztásnál épp a ruhaszárító gép lényege veszik el:

- meleg levegővel szárítva s egyben fellazítva a ruhaszöszök és a mosószermaradványok eltávolítása.

Na ezt nem tudja a kombigép.

A szikkasztott katranc és a pihe-puha ruhák között van némi különbség. :DD

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#29800) Csabroncka válasza Gee24 (#29796) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A mosógép takarításról itt tudsz olvasni >>

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.