Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) Dluinet válasza w.miki (#29350) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem kazán csere, hanem gázkonvektort új gázkonvektorra cserélése

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29352) w.miki válasza Dluinet (#29351) üzenetére


w.miki
veterán

ez lenne az?
Pályázatot hirdetnek a gázkonvektorok cseréjére
Konvektor az melyik? Csak ami a falon van?
A kazán ami ellátja meleg vízzel a radiátorokat, az más? Akkor arról már lemaradtunk?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#29353) K Norbi válasza w.miki (#29352) üzenetére


K Norbi
addikt

Brant egye el ezt az Országot, inkább adjanak 500.000Ft minimálbért.

(#29354) pjen válasza K Norbi (#29353) üzenetére


pjen
félisten

Még lehet rá példa,de akkor 100000 ft lesz egy kiló kenyér.

(#29355) Dluinet válasza w.miki (#29352) üzenetére


Dluinet
nagyúr

konvektor szobánként van a falon

márciusban még konvektor és gázkazán cserét ígértek, gázkazánt kivették

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29356) nesa válasza MaciG (#29346) üzenetére


nesa
veterán

Tipikus konyhai gep, furdoszobai nagy gep nincs.

(#29358) mexel


mexel
veterán

Úgy döntöttem nem javítom a hűtőt, újat veszek. Sajnos a méret nagyon-nagyon behatárolt így nem vehetek 60cm mély hűtőt, minél "rövidebb" kell (56-58cm is van) és a szélessége sem lehet 55cm-nél nagyobb . Sajnos amiket láttam és méretben is a legjobbak, noname darabok ( Amica, Ok. Beko) Vajon mennyire számít ez egy hűtőnél? A régi Candy volt ami akkor nem tűnt nagy névnek mégis 10-12 évet elment hiba nélkül. Vagy maradjak Zanussi-Whirlpool vonalon?
Ja, és talán ért valaki ehhez: sok hűtőnek a hátulján már nem látni a rácsot, nem kívül van, a hátuljuk sima, csak a kompi látszik alul. Ezek vajon betolhatóak a falig, vagy itt is kell pár centit hagyni?

(#29359) Csabroncka válasza mexel (#29358) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azoknál a hűtőknél az oldalfalba van építve a hőleadó kör! Önmagában a hűtőt nem szabad zárt helyre rakni (5-10 cm jól szellőző szabad hely kell a hőleadó területeken), pontosan emiatt. Valószínűleg ez gyilkolhatta meg a korábbit is ezek alapján :( , mert a beépített hűtők esetén is kulcsfontosságú, hogy hátul a hőleadónál jól szellőzzenek.

"in medias res"

(#29360) mexel válasza Csabroncka (#29359) üzenetére


mexel
veterán

A régi nem olyan volt, azon volt rács és oldalt nyitott hely van és a faltól pár cm-re volt a rács.

(#29361) tecsu válasza nesa (#29356) üzenetére


tecsu
addikt

Szerintem undorító szokás - a szennyesruha és a zaj miatt - a mosógépet konyhában használni. A fürdőben egy fokkal jobb, de a legjobb külön helyiségben persze.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29362) nesa válasza tecsu (#29361) üzenetére


nesa
veterán

Akinek van mosókonyha az jó, de sajnos a legtöbb háztartásba esély nincs máshova rakni mint fürdőbe.

Szerintem mind1 amit ledobsz koszos ruhát abban is gondolom jártál a konyhába...

[ Szerkesztve ]

(#29363) #94529552 válasza mexel (#29358) üzenetére


#94529552
törölt tag

Vagy maradjak Zanussi-Whirlpool vonalon?
Szerintem ne maradj, hanem a WP helyére írd be az Electrolux-ot.

(#29364) DeFranco válasza w.miki (#29352) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, csak legyen aki felszereli. nálunk a másodikon egy parapetcserét sem volt hajlandó bevállalni egy szaki sem.

(#29365) mexel válasza #94529552 (#29363) üzenetére


mexel
veterán

Azt szerettem volna de nem felelnek meg a kritériumoknak sajnos, és külső kilincses is. :( Pedig azt vennék szívem szerint. A hely viszont ki van centizve ahová kerül.

(#29366) spidersoft válasza tecsu (#29361) üzenetére


spidersoft
senior tag

A fürdőnkön apró ablak van, kicsi a helyiség (valami 1,6x3m), nehezen szellőzik, folyton vizes. A konyha jól szellőzik, elég nagy, hogy elférjen a gép, így ott lakik. A szennyest *nyilván* nem a konyhában tároljuk, pláne nem a mosógépben, ahol belül folyton visszamaradó nedvesség és pára van (ki-ki a saját szobájában tartja a szennyest), csak addig találkoznak a konyha légterével, míg berámolom a dobba őket. Hogy zajos a mosógép? A páraelszívóhoz képest lábujjhegyen osonó hangya gumitalpú cipőben... ami szerintem nem guszta, az az, mikor a konyhai törlőkendőket/törölgetőrongyokat/konyharuhákat/kihogyhívjákat együtt mossa valaki ruhával, pláne fehérneművel vagy törölközővel. Részemről vettem egy mini forgótárcsást valami teleshopszerűségtől (ennek megfelelően túlárazott volt, de máshol nem találtam olcsóbban: 14k...), amiben csak kajával/evőeszközzel érintkező cuccok vannak mosva (törölgetőrongyok, tüll, stb).

erre tudja valaki a megoldást, vagy hogy melyik topicba menjek vele? :R

(#29367) Csabroncka válasza mexel (#29365) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A lényeg, hogy a hűtőt és főleg annak hőleadó felületét nem szabad szűk rosszul szellőző helyre beszorítani! Liebherréknél pl ahhoz hogy az A++ kategória jól működjön, külön (levehető) távtartó van 10cm, a hűtő hátulján és fel is hívja rá a figyelmet a gyártó, hogy enélkül fogyasztás növekedés és meghibásodás léphet fel....

Szóval találj valamit ki, mert ugyan úgy tönkre fog menni az új is!

spidersoft: erre

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#29368) mexel válasza Csabroncka (#29367) üzenetére


mexel
veterán

Nem kell kitalálni, ahogy írtam volt hely hagyva eddig is.A régi sem ezért romlott el hiszen 10-12 évig működött :)
A kérdés csak az volt hogy a nem szabadon lévő rácsosoknál is kell-e plusz hely, mert a boltban az eladó azt állította hogy a falig tolható. Kétkedve fogadtam, azért kérdeztem itt is.

[ Szerkesztve ]

(#29369) #94529552 válasza mexel (#29368) üzenetére


#94529552
törölt tag

5-5 cm biztos elég kétoldalt azoknak is, de a kezelésit meg kell nézni bármelyiket is veszed.

(#29370) mexel válasza #94529552 (#29369) üzenetére


mexel
veterán

Én is úgy gondolom kb annyi kell mint a sima rácsosnak. Annak kb 4-5 m-t hagytam, nem is volt meleg igazán

(#29371) Csabroncka válasza mexel (#29368) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az a hűtő aminek a két oldalán beépítve van a hőcserélő valóban a falig tolható a hátsó része, ahol nincsen hőleadó felület!

"in medias res"

(#29372) mexel válasza Csabroncka (#29371) üzenetére


mexel
veterán

Akkor most megint nem tudom mi van. Azok a hűtők amiknek a hátulján nem látok rácsot, hanem sima burkolat van azoknak mindnek az oldalában van a hőcserélő?Akkor annak a hátulja mehet a falig de oldalt kell 5 centi?

De ez a megoldás nem csak a NoFrost-osoknál van? Vagy az már megint más?

Azt hiszem marad a hagyományos megoldású még határeset méretű Zanussi ZRT23100WA

[ Szerkesztve ]

(#29373) pjen válasza mexel (#29372) üzenetére


pjen
félisten

Attól,hogy nincs a hátulján látható rács,még lehet a hátulján a kondenzátor,csak burkolva és ventillátoros kialakítással.Az én amerikai rendszerű hűtőm is olyan.

(#29374) mexel válasza pjen (#29373) üzenetére


mexel
veterán

Ventiset nem szeretnék azt hiszem.

A Beko-k egyébként milyenek? ( azon kívül hogy török?)

(#29375) talpas válasza mexel (#29374) üzenetére


talpas
aktív tag

Érdeklödsz és a végén belezavarodsz. hová szeretnéd helyezni a hűtőt, frost vagy nem, liter, fönti lenti mélyhűtő, 2 vagy 1 kompresszoros, stb. ha ezeked eldöntötted, kezd el a márkákat és vevő véleményeket nézegetni. Ha ez is elvisz a málnásba akkor személyesen be a boltba és ott kell dönteni. Az azt hiszem az nem jó, kifogsz adni nem kevés pénzt. Én 10 éve azért választottam csomagsérült Samut mert össz 325 l. a totál tér. 100+5 ért (ha jól emlékszem) kifutó típus, helybe hozta az illető, 8 hó garival. Venti akkor megy ha kompresszor is működik, jegesedés nincs, leolvasztja magát néha, ekkor recseg ropog a fűtés miatt de tiszta minden cucc benne. Mellesleg most kezd klixon védelem ki-be kapcsolgatni. Valószínű gáz v. kompresszor baja lessz.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#29376) mexel válasza talpas (#29375) üzenetére


mexel
veterán

Sok féleképpen nem tudok döneni a hely miatt. Az összezavarodás annyi, hogy nem tudom most hogy az amelyiken nincs hőleadó hátul, az nofrost, vagy csak más megoldás. Ebből indult ki a kérdésem, hogy azokat lehet-e a falig tenni. A boltokat már végignéztem, ott láttam ezeket a hűtőket. Nekem új mert kb 10 éve nem foglalkoztam hűtőszekrény vásárlással szerencsére. Sajnos ebben gyorsan kell dönteni mert hűtő nélkül nem jó az élet. :(
Sok más zavaró tényező nem lehet mert adott a magasság, a szélesség és a mélység. Kb a gyártóknak 1 ilyen típusuk van, már amelyiknek van. Itt nincs több kompi, nincs sok varia, inkább az amelyik elfér. Ami legjobban elférne ( legkevésbé mély) az az Amico vagy milyen márka, állítólag cseh vagy szlovák gyártmány, de a hátulján Hausmeister felirat van. ( HM3220) Ez viszont kiesik, nem szívesen vennék ilyet. ( főleg hogy a hausmeister gyári leírás nem egyezik a kiállított darab paramétereivel, pedig azon van a címke :D )

[ Szerkesztve ]

(#29377) mexel


mexel
veterán

Ja, a másik ami jól nézne ki és "rövid" a Media sajátmárkás terméke ami Ok. névre hallgat. ( Ok. FH205A2 ) Sok jót nem olvastam eddig erről a márkáról, igaz nem a hűtőkről. Annak ellenére nem venném meg mert ugyanannyiba kerül mint bármelyik másik.

(#29378) idegen lény válasza spidersoft (#29366) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem tökmindegy, hogy mit mivel mosol? A kezeddel eszel is, és a seggedet is azzal törlöd. Ami gusztustalan, az a mosószerszag, én ezért nem tenném konyhába.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29379) mexel


mexel
veterán

Ső, lehet megvan a tuti hűtő. Az a fura a Candy honlapján nem találom ezt. ebben szerencsére alul van a fagyasztó, 1-2 db-el halkabbnak írják ( vagy igaz vagy nem), és éppen akkora mint a régi volt, az is ez a márka volt. Sok boltban jártam de sehol sem láttam.

(#29380) tecsu válasza mexel (#29370) üzenetére


tecsu
addikt

4 - 5 m elég lesz szerintem. :D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29381) idegen lény válasza mexel (#29379) üzenetére


idegen lény
őstag

[link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29382) Csabroncka válasza mexel (#29372) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Minden attól függ hogy hol van a hőcserélő - szerintem egyértelmű :) Ha nincs a hátuljában csak a két oldalán akkor a falig lehet tolni a seggét, ha van a hátuljában akkor nem.

Kombi hűtő ezen az áron azért necces, de ha bevállalod legyen....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#29383) mexel válasza Csabroncka (#29382) üzenetére


mexel
veterán

Hogy érted hogy necces? Olcsó vagy drága? Mi kellene helyette? Nem nagyon látok alternatívát.

(#29384) DoItYourself válasza mexel (#29383) üzenetére


DoItYourself
addikt

A beépíthető típusok között is nézz szét, azok keskenyebbek.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29385) mexel válasza DoItYourself (#29384) üzenetére


mexel
veterán

Viszont nem passzolnának ide, mert nem szép az oldaluk, tetejük stb. Néztem egyébként, jobb is lenne talán csak nem tudom használni itt.

(#29386) Csabroncka válasza mexel (#29383) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az a baj hogy a 12 évvel ezelőtti modellhez hasonlítod! Kombó hűtő 100 alatt azért rizikós, valahogy intézz rá plussz garit, hogy 2 évnél több legyen.
Mostanság a 2x ennyibe kerülő hűtőknél is azon izgulnak (izgulunk) sokan, hogy 6-8 évig gép legyen. Korábban linkeltem, sajnos az energiatakarékosság jegyében a kompresszorok nagyon kényesek lettek, ezért is írtam, hogy az új gépeknél kulcsfontosságú a jó szellőzés, mert a kompresszorok és hűtőkör tűrőképessége, jóval alatta marad a régi túltervezett és nem energia hatékony rendszerekhez képest.

"in medias res"

(#29387) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Üdvözletem!

Vacillálok! LG, Bosch vagy Liebherr?

A Liebherr-t olvasom és mondják a legminőségibbnek, de mégsem használnak polconkénti befúvást, és valahogy nem tűnik annyira kompaktnak és használhatónak, mint a többi. Persze, ez lehet csak nekem szúr szemet.

Az LG tűnik a leghasználhatóbbnak, NoFrost-os, polconkénti befúvásos, inverteres motorral, de valahogy nem annyira bízom benne, mint márka, főleg nem, mint hűtőgyártó. Persze, ez csak egy előítélet, ha megcáfol valaki, és azt mondja, márpedig nagyon jó hűtőket gyárt, akkor meghasonulok.

A Bosch nálam egy megbízható márkának számít. Valahogy bizalomgerjesztő, és német! Bár a hűtőket azt mondták, hogy Törökországban gyártják, de valahogy mégiscsak bízom a MEO-ban és a gyártástechnológiában. Neki is van már NoFrost-os, polconkénti hűtéses hűtője!

Szóval tapasztalatok szerint melyik márka legyen a befutó? Van-e nagy különbség egyébként köztük?

Illetve, jó dolog-e a polconkénti hűtés? Mert hát mégis a legnagyobb Márkák nem nagyon használják. (mint pl a Liebherr)

A NoFrost-ra is sokan mondják, hogy nem rossz dolog, de mégiscsak egész nap megy miatta a hűtő, és veszít emiatt az élettartamából.

Szóval sok a kérdőjel.

(#29388) Teaway válasza mexel (#29372) üzenetére


Teaway
veterán

„De ez a megoldás nem csak a NoFrost-osoknál van? Vagy az már megint más?”

2004-es Ariston No Frost-ról tudok nyilatkozni, annak nincs rács se a hátulján, se az oldalfalban, hanem össze van hajtogatva a kompresszor mellett egy tömbben és egy ventilátor hűti :) Falhoz és oldalsó szekrényekhez csontig lehet tolni.
A maiak milyenségét viszont passzolom.

Nincs itthon csokid??

(#29389) Csabroncka válasza B.Ricsike (#29387) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Először azt kell eldöntened, hogy No Frost vagy kalsszikus - ennek olvass utána, szerintem normál háztartásba nem feltétlen kell az NF simán meg lehet élni nélküle.
Legendákkal ellentétben sajnos nem kevésbé szagos, és az élelmiszer sem áll benne el tovább. De vannak azért előnyei, elég csak bedobálni a polcokra az élelmiszert, nem kell polcmagasságonként törekedni arra, hogy a romlandóbbak lejjebb kerüljenek.

Márka: Ne feltétlen márka alapján dönts a három közül, hanem hűtőkialakítás miatt! Sok tekintetben szerintem a Bosch polcrendszere jobb mint a Liebherr, de nekem a Liebherr ajtómechanizmusa sokkal jobban bejött, és nem kellett nagy gyümölcsrekesz. A Liebherr gépei jellemzően a leghalkabbak a piacon. A polcok edzett üvegből legyenek még a fagyóban is. Műanyag alkatrészek mind a 3 gyártó esetén jó minőségűek. A kompresszor az EU-ban készüljön.

"in medias res"

(#29390) #94529552 válasza B.Ricsike (#29387) üzenetére


#94529552
törölt tag

A NoFrost-ra is sokan mondják, hogy nem rossz dolog, de mégiscsak egész nap megy miatta a hűtő...

Ezt hol írják? Mi az ami megy benne egész nap? Ilyet még itt nem olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#29391) idegen lény válasza Csabroncka (#29389) üzenetére


idegen lény
őstag

"nem kell polcmagasságonként törekedni arra, hogy a romlandóbbak lejjebb kerüljenek" Ilyenről még sosem hallottam! :Y Van, aki ilyesmivel foglalkozik? Én örülök, ha valami befér a megfelelő méretű polcra. Igaz, én már 27 éve nem ettem húst.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29392) Dluinet válasza idegen lény (#29391) üzenetére


Dluinet
nagyúr

https://youtu.be/z0O_VYcsIk8

Soha nem tudnék növényeket enni, amelyek zsúfolt gazdaságban, embertelen körülmények közt, néhány négyzet-centiméterre zsúfolva, egy helyben, akaratuk ellenére élik le az életüket.

Láttál már aratást? Annyira szívszorító látvány, amikor tömegével pusztulnak el a nővények. Ráadásul erdőket irtanak ki, hogy még több helye legyen a mezőgazdaságnak.
;]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29393) idegen lény válasza Dluinet (#29392) üzenetére


idegen lény
őstag

Most tényleg bele akarsz ebbe menni? Nem is értem, hogy jön ez egy háztartási gép fórumba? Annyira egysíkú a magyarok gondolkodása. Miért hiszi azt mindenki, hogy csak azért lesz vki vega, mert sajnálja az állatokat? [link] [link] És most kérlek, hagyjuk is abba az offolást. Privátban is írhattad volna.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29394) ribarszki válasza idegen lény (#29393) üzenetére


ribarszki
őstag

Szerintem ezt viccnek szánta, nem támadásnak.. :B

(#29395) #40553216 válasza idegen lény (#29378) üzenetére


#40553216
törölt tag

Indiában éppen ezért ettek jobb kézzel, és törölték a seggüket ballal. Pedig valamilyen törlőeszközt is használtak.

(#29396) B.Ricsike válasza Csabroncka (#29389) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Akkor nem rosszabb egy LG, mint bármelyik hasonló árkategóriájú márka?

Elvileg ezek mind az EU-n belül készülnek, van, amit itthon csinálnak. A kompresszorra 10 év garancia van. Reméljük, jó vétel lesz.

(#29397) Zeki válasza B.Ricsike (#29396) üzenetére


Zeki
nagyúr

Figyu, mondok egy tuti megoldást.
Felhívod lakhelyed háztartási gép szervizét vagy szerelőit, és tisztelettel megkérdezed őket, milyet vegyél, ami szerintük tovább működik hiba nélkül.
Ha ők nem tudják, senki sem.

Mondjuk akikkel én beszéltem háztartási gép szerelők, azok szerint mindegy, mindenből van ami gari időben elromlik. Hogy te azt fogod ki amelyik nem, vagy azt amelyik 2x is, azt már senki sem tudhatja.

(#29398) #94529552 válasza Zeki (#29397) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez nem járható út. Mi van, ha csak Zanussit és Lehelt használnak a környéken? Mivel 20 éve ugyanazt tanácsolja az egy szem helyi szerelő. Vagy mi van, ha 2 márkát vásárolnak, és csak az egyiket kell javítgatni. Ez nem olyan egyszerű azért.

(#29399) B.Ricsike válasza Zeki (#29397) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Jogos, csak az a baj, hogy nincs olyan, aki minden márkát javít, a másik meg, hogy nem ajánlanak semmit, mert ha ajánl, és elromlik, akkor őt fogom szidni, szóval az itteni szerelők, akiket kérdeztem (2 ember), azt mondták, hogy mindegy. Vagy jót fogok ki, vagy rosszat. Az igényeimnek megfelelőt vegyek, és abból a legkedvezőbb árfekvésűt! Ez volt a válasz.

Azért kérdezősködök fórumokon, hogy hátha van, aki jártas a témában, ismeri a gyártástechnológiákat, a rendszereket. Pl. hogy egy LG inverteres motor mennyire hatékony? Vagy a Beko elvileg a NeoFrost rendszerével, külön hűti a hűtőteret és külön hűti a fagyasztót.
Tehát hogy melyik rendszer jobb, vagy melyiknek mi az előnye a másikkal szemben?

[ Szerkesztve ]

(#29400) mexel válasza Csabroncka (#29386) üzenetére


mexel
veterán

Köszi az infót, de nincsenek illúzióim, sejtem hogy az a hűtő amit most veszek már nem fog addig élni mint a régebbi. Éppen ezért viszont nem biztos hogy muszáj lenne drágát venni. De egyébként ebben a méretben nem is találok kirívóan olcsót és drágát, gyakorlatilag mind 59900 és 74990 között van. Ami legjobban tetszene az a Media saját márkás OK hűtője, de sajnos fogalmam sincs ki gyárthatja. 2 év garit mernek rá adni és annak sincs a hátulján hőleadó viszont jó a mérete, halknak írják stb. Van hozzá kiegészítő 5 éves gari is x összegért, anno vettemolyat de most nem fogok, úgyis 5 év 2 naposan romlana el :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.