Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) tecsu válasza Gömbike (#29028) üzenetére


tecsu
addikt

Szárítás vízpazarlással? Az érdekes.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29052) Gömbike válasza tecsu (#29051) üzenetére


Gömbike
senior tag

Miért is? A kombigép mivel "szárít" szerinted?

Nézz már meg egy kombigép specifikációt. Meg fogsz döbbenni, hogy több vizet használ el a szikkasztáshoz, mit a mosáshoz! Ráadásul a mosási töltetet két adagban tudod visszatenni a dobba.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#29053) ribarszki válasza tecsu (#29050) üzenetére


ribarszki
őstag

erre

A kombigép pedig vizet használ a szikkasztáshoz.

(#29054) Zeki válasza ribarszki (#29053) üzenetére


Zeki
nagyúr

És azért használ vizet, mert, a pára arra a hideg vízzel hűtött felületre csapódik ki.
Míg a hőszivattyúsok mint a hűtő, csak fordítva, belül meleg van, máshol hideg, és arra a hidegre csapódik ki a kondenzvíz.

(#29055) nesa válasza Zeki (#29054) üzenetére


nesa
veterán

Most ugy vagyok nezek hasznaltakat hatha bejon , ha nem veszek egy uj db.ot de valahol azt irjak a hoszivatyus zajosabb es ujba van kondenzacios is A+-os. Most elvileg talaltam majdnem ugyanilyen AEG-et azt irják nem jar le a program elkepzelheto hogy a kondenzatort nem pucoltak ki es csak ez a baja, csak nem tudom hogy kérdezzem meg tisztitottak-e nehogy akkor essen le nekik...

(#29056) Zeki válasza nesa (#29055) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha olcsón adják megveszed. Talán nem őrült pénz megjavítani. Nálam mikor leszakadt az ékszíj, belül is kitakaríttattam a szerelővel, mert oda már én nem férek hozzá.

(#29057) Csabroncka válasza nesa (#29055) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A használtban mindig megvan a rizikó, főleg ha így veszed - persze az is benne van, hogy simán javítod. Önmagában azért egy mosó, szárító, vagy mosogatógépet nem nagy ördöngösség rendbe tenni, de tény, hogy műszaki érzék kell hozzá.

Mielőtt megveszed kérdezz rá, kicsit hátulról közelítve máshogyan......

"in medias res"

(#29058) nesa válasza Csabroncka (#29057) üzenetére


nesa
veterán

Az lesz megkérdezem ruha nélkül végig megy-e a program ez ugyanabból a sorozatból való mint az enyém szerintem a dob is ugyan az, legrosszabb esetben áttudom rakni a dobot, csak ez vacak meló, tavaly cseréltem ékszíjat nagy szívás volt a konyha közepén vagy 2-3 órát elvitt.

(#29059) BaLee válasza arcitec (#29023) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Indukciós a mienk is, az kikapcsolt és ugyanazt csinálta mint mikor kifut a víz. Viszont a sütő kijelzője utána vibrált picit, másnap is vibrált és halványan lehetett látni rajta mit ír, próbáltam hajszárítózni, de nem segített, este kicsit bekapcsoltuk a sütőt hátha kiszárad de azóta a kijelző már halványan sem világít szóval ebből szerviz lesz.

Nagyon úgy tűnik, hogy csak a kijelző ment tönkre mert a gombok, meg a sütő működik, remélem nem lesz drága és külön cserélhető, mert a sütő amúgy rohadt drága volt (valakinek, mi a lakást vettük és már benne volt). :)

(#29060) nesa válasza Csabroncka (#29057) üzenetére


nesa
veterán

A dobcsere 3-4 óra lenne ennyire nem szeretek szerelni, persze ha kell akkor kell.

[ Szerkesztve ]

(#29061) blattida válasza nesa (#29055) üzenetére


blattida
nagyúr

Amit kondenzációsnak ír az mm oldala, de a+-os, az is hőszivattyús. Azért is van némi félreértés, mert a hőszivattyús szárítók is kondenzációs elven szárítanak, csak a szükséges hőt állítják elő hőszivattyúval, nem fűtőszállal. A hagyományos kondenzációs B energiaosztályúnál nem tud jobb lenni.

Csabroncka
Meg sokszor szakértelemre, tudásra, szerszámokra, műszerekre is szükség van az említettek javításához. Sajnos, nem csak triviális és egyszerű hibák fordulnak elő, ráadásul, rengeteg gép nagyon nem szerelőbarát...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29062) nesa válasza blattida (#29061) üzenetére


nesa
veterán

Most a mamával kicsit őrlődünk vegyem-e meg a korább irt AEG-et vagy vegyünk egy új gépet, viszont nem tudom az új AEGen meglehet-e fordítani az ajtónyitást mert mind rossz irányba nyit.

Már abban sem vagyok 100% biztos hogy a hőszívatyus megér 30-60k felarat évi cirka 500 szárítással.

Meg valahol azt olvasom a hőszivattyús hangosabb.

[ Szerkesztve ]

(#29063) pjen válasza nesa (#29062) üzenetére


pjen
félisten

Kertes házban laksz,a napelemes szárító gépet abszolút nem használod?

(#29064) blattida válasza nesa (#29062) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha évente 400 (?) szárításra használjátok, akkor viszonylag hamar behozza a felárat (kb. 4 év), viszont, sokkal tovább nem is fog működni.
Az aeg a plusz árat nem éri meg, inkább vegyetek olcsóbban electrolux-ot, bekot.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29065) #94529552 válasza nesa (#29062) üzenetére


#94529552
törölt tag

Két típusnál van megfordítható ajtó. A videóban is említik[link].

(#29066) Morris válasza nesa (#29062) üzenetére


Morris
veterán

Nekem kondenzációs van. Nem láttam értelmét, hogy jóval drágábban megvegyem a hőszivattyúsat.
Nekem évi kb 100 szárítás van.

Mondjuk én vezérelt áramról hajtom.

[ Szerkesztve ]

(#29067) dh66e


dh66e
veterán

Srácok ez nagyon nem ide való-nem találtam topikot-,de hátha tud valaki segíteni.
Ilyenben kéne utántölteni,de nem jövök rá hogy hogyan kell.Esetleg van aki tudja?
A kupakot akárhogy mozgatom meg se mozdul.

(#29068) nesa válasza pjen (#29063) üzenetére


nesa
veterán

Nem mert már elkurvultunk sokkal finomabb a cucc szárítóba, meg 10 ruhából kettőt tuti leszarnak a madarak/bogarak és lehet újramosni.

(#29069) Dluinet válasza dh66e (#29067) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Távolítsd el Kézmosó Gél utántöltő kupakját, majd helyezd az utántöltőt a készülékbe fejjel lefelé, amíg egy kattanást nem hallasz.
Fordítsd meg a készüléket. Kapcsold be a készülék hátulján található on/off kapcsolóval.
Helyzed el a készüléket asztalmagasságban. A készülék használatra készen áll.
Helyezd az adagoló alá és a szenzor elé a kezed, amíg jön a szappan. Az első adagoláshoz ezt néhányszor lehet el kell majd ismételned.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29070) dh66e válasza Dluinet (#29069) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi ez megvan ez az első üzembe helyezés amikor még tele van a tartály.Nekem után kell tölteni szóval tartály kivesz és annak a kupakját akarom levarázsolni.

(#29071) Dluinet válasza dh66e (#29070) üzenetére


Dluinet
nagyúr

így

de én inkább a kupakját erővel 90°-kal elforgatnám, és utána feszíteném le kézzel

de ha barkácsolósabb vagy akkor ezt is teheted

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29072) dh66e válasza Dluinet (#29071) üzenetére


dh66e
veterán

Na ez komoly. :W Nagyon köszi. :R
A kupakot nem lehet sajna 90 fokban elforgatni a pereme direkt úgy van kiképezve.Nagyon beteg egy megoldás ez.
Egy kiskanál vége lett a megoldás,de így is elrepült. :D

[ Szerkesztve ]

(#29073) Dluinet válasza dh66e (#29072) üzenetére


Dluinet
nagyúr

így a legkönnyebb kinyitni, pedig ő is 90°-kal elforgatja

nézd meg hogyan oldja meg, hogy később egyszerűen ki tudja nyitni

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29074) dh66e válasza Dluinet (#29073) üzenetére


dh66e
veterán

Na jah,így már könnyű.

(#29075) pjen válasza nesa (#29068) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos nálunk nincs annyi madár,mondjuk nem a leszarás miatt hiányoznak.

(#29076) nesa válasza pjen (#29075) üzenetére


nesa
veterán

Itt a sok erdő miatt van bőven, ezeket mind az udvarba fotóztam.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Most mondtam a nőnek hogy legyen kedven ruha nélkül megnézni lefut-e a program, ha lefut csak a kondenzátor koszos akkor megveszem 8ér ha nem akkor veszek ujjat de jobb akartam inkább + egy klímát felrakatni mint szárítóra költeni, a kettő most nem megy.

(#29077) pjen válasza nesa (#29076) üzenetére


pjen
félisten

Irigyellek.De hát ez van.Nálunk nem akar beállni az egyensúly.Voltak énekesek aztán fászekrabló szarkák,most pár vadgalamb.

(#29078) Mercutio_ válasza pjen (#29077) üzenetére


Mercutio_
félisten

A szarka bántja és elüldözi az énekes madarakat.
A balkánigerle elzavarja a szarkákat.
.....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29079) Morris válasza pjen (#29077) üzenetére


Morris
veterán

Küldenék pár verebet, nálunk nagyon sok van. Bár lehet egy jó légpuska segítene a dolgon. ;]

(#29080) pjen válasza Morris (#29079) üzenetére


pjen
félisten

Néha úgy érzem még az is jó lenne.A veréb magevő inkább ott van ahol van házi állat.Felénk nincs.

(#29081) nesa válasza pjen (#29080) üzenetére


nesa
veterán

Ahol házi állatok vannak ott patkány is van...győzöm irtani bár most inkább viperából van sok azzal meg nem sokat tudok kezdeni...

(#29082) pjen válasza nesa (#29081) üzenetére


pjen
félisten

Felétek vannak viperák?Sajnos nálunk max kutya és macska.

(#29083) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy a mosogató gép szennyvízcsövét milyen hosszan lehet elvezetni? Kb 5 m lenne a legközelebbi lefolyó. Milyen típusok ajánlottak? Vagy esetleg 6 terítékes gépet el tudnék közelebb is helyezni. Nem nagyon főzünk itthon, ketten vagyunk és csak vacsora van itthon, nem is lenne baj ha nem lenne benne napokig a tányér.

(#29084) nesa válasza pjen (#29082) üzenetére


nesa
veterán

Igen vannak, nemrég a gyereket is elkapta, ez már kb 1 hetes állapot volt.

(#29085) pjen válasza nesa (#29084) üzenetére


pjen
félisten

Szerencse,hogy nem lett nagyobb baj.

(#29086) scream válasza nesa (#29084) üzenetére


scream
veterán

Ti merre laktok, hogy viperák járkálnak arra?

Már látom.

[ Szerkesztve ]

(#29087) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Gőzölős vasalóból, olcsón jót, mely készülékeket ajánlanátok. Túl sűrűn nem lenne használva. A régi már 20 éve teszi a dolgát, az újat is hosszú távra tervezem.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#29088) tecsu válasza nesa (#29081) üzenetére


tecsu
addikt

Merre laksz, ahol viperaveszély van? Magyarországon hihetetlen szerencse kell, hogy egyáltalán láss egyet.
Patkányok sincsenek mindenütt, ahol háziállat van. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29089) nesa válasza tecsu (#29088) üzenetére


nesa
veterán

Tenkes

Pécsen azt mondjak minden lakosra 3db patkány jut, ez gondolom más városban is hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#29090) Mercutio_ válasza nesa (#29089) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pécsett mondjuk az önkormányzat dolga lenne a megfelelő céggel (bábolnaiak a profik ebben) szerződést kötni az írtásra, mivel közeg-járványügyi okból törvény/jogszabály kötelezi rá. Gondolom vagy hozzánemértő csókos kapta, vagy erre sincs (már) pénz.

Kis vidéki önkori nyilván más történet, ott a kotorékebek az egyetlen megoldás és az írtás sk

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29091) Dluinet válasza Mercutio_ (#29090) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a fejenként 3 db patkány, az annyi, hogy az emberek 95% éveken keresztül nem találkozik eggyel sem
BP-n is minimum ennyi vagy több a számuk, csak különleges esetekben tűnnek fel

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29092) Mercutio_ válasza Dluinet (#29091) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aszondod pesten 4,5-6 millió (4 lábú) patkány él? Szerintem ha ez így lenne szétszednék a várost:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29093) Dluinet válasza Mercutio_ (#29092) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szerintem több

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29094) DeFranco válasza DeFranco (#27195) üzenetére


DeFranco
nagyúr

még épp időben referálok :D

megnéztem a hétvégén, és bizony nem csak megforgatja a szivattyút, pumpál is vizet kifelé indításkor, kb. egy decit, gondolom ha többet talál, többet is tol ki.

(#29095) BB9000 válasza kisbalazs83 (#29042) üzenetére


BB9000
senior tag

Mindkét általad kinézett indukciós főzőlapnál sokkal jobbak ezek
AEG HK956600XB . 10%-os kuponnal bruttó 143 910 Ft.
és ez:
AEG HK854420XB . 10% os kuponnal most 125 910 Ft

Kuponkód itt.

[ Szerkesztve ]

(#29096) StLui


StLui
veterán

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni. Két éve rossz a 15 éves beépített mikrohullámú sütőnk, electrolux ems 2485, senki nem jön rá hogyan kell kiszedni a bútorból, tudnátok valami ötletet adni? Az alsó szellőzőn bevilágítva láttam egy csavart az alatta lévő bútorlapba becsavarva, amihez be tudtam nyúlni és fellazítani, így egy sin szerű valami már mozdulna, ezt fogta le a csavar. De ez kevés volt most sem jön ki. Egy fénykép a linken:
kép

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#29097) Morris válasza StLui (#29096) üzenetére


Morris
veterán

Nyisd le az ajtót és csavard ki az oldalsó csavarokat. Esetleg ha alul és felül is van, azokat is.

[ Szerkesztve ]

(#29098) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Rizsfőző gépet szeretnék venni. Semmi extra elvárásom a minőségen kívül nincs. Legyen olyan a rizs mint a jobb japán, és kínai éttermekben. Milyen eszközt ajánlotok? (max 2-3 személyes kell)

Ha esetleg valaki benne van a témában ajánlhat hozzá rizst is. :)

Köszönöm

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#29099) StLui válasza Morris (#29097) üzenetére


StLui
veterán

Köszi! délután megpróbálom :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#29100) Met válasza adamssss (#29098) üzenetére


Met
nagyúr

Aldiban vagy Lidl-ben lesz csütörtöktől ha jól rémlik.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.