Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) Gömbike válasza Flowtation (#29150) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szia!

Ha én lennék döntéshelyzetben, a Beko-t választanám. Az 5 év gari nagyon kemény érv.

A szigorúan(!) szubjektív családi döntés pedig, hogy wh-t nem engedünk be a lakásba, legyen az bárminemű háztartási masina. De mégegyszer leírom, ez a családi döntés személyes negatív tapasztalaton alapul.

Itt is nézz szét, csak egy kicsit kell visszaolvasnod, vagy csak kulcsszó alapján a keresőjét használni, már megéri:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9122072

(bocs a fórumtársaktól, de ha linkként illesztettem be, nem akarta megnyitni)

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#29152) oszy válasza oszy (#29148) üzenetére


oszy
veterán

Kenwood-ot nem akarok venni csak autóhifiben :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29153) tecsu válasza blattida (#29141) üzenetére


tecsu
addikt

Biztos, hogy nem arra gondoltak. Nem jelezték a piktogramon a hang forrását, ráadásul az nem "crack".
Én is a hideg-meleg anyagtágulásra gondoltam, mint ribarszki - annak ugyanis jóval nagyobb a valószínűsége.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29154) dh66e válasza Gömbike (#29151) üzenetére


dh66e
veterán

(#29155) oszy válasza oszy (#29148) üzenetére


oszy
veterán

Még ez jött az Electrolux "mellé". Bosch MUM55761 Csak ennek kisebb a tálja.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29156) blattida válasza tecsu (#29153) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt gondolom, hogy egy minimális hőváltozású helyen fölállított, mondhatni, állandó hőmérsékletű tárgyra sok minden jellemző, de a hőváltozás és az abból fakadó zajok egyáltalán nem.
Krekkelni meg nem fog semmi a hűtőben, ha már erről beszélünk.

Oszy
Ez is csak azt bizonyítja, hogy nem ismered a kenwoodot.
Ugyanis pont, hogy az egyik legjobb konyhai robotgépek az övéik, az electrolux meg sokkal rosszabb. Viszont valamelyik nagyobb mum változat (bosch) teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29157) oszy válasza blattida (#29156) üzenetére


oszy
veterán

Ez így van! Valóban nem ismerem. :) Mindössze autóhifiben.

Melyik MUM? És bármelyik kenwood jó? Esetleg a KENWOOD KM 285 Prosper?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29158) oszy válasza oszy (#29157) üzenetére


oszy
veterán

Közben erről is találtam egy nem túl biztató videót. :(

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29159) deadwing


deadwing
addikt

Kerestem és olvastam a topicban vagy 3 órán keresztül de nem lettem okosabb.
Azt láttam, hogy a Gorenje termékek nem nagyon ajánlottak mosogatógépeknél, de az okát ennek nem találtam.
Mindenképp 45 centi szélesség kell és ez amit kinéztem GS54110W nagyon jónak tűnik, 3 tálca, 3 permetező kar és a desing-ja nagyon megfogott, szögletes és letisztult. Az 5 év gari sem rossz...
Mi a véleményetek, merjek egy ilyen rendelni, vagy kutakodjak máshol?
:R

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#29160) scream válasza oszy (#29158) üzenetére


scream
veterán

Egyáltalán nem vagyok jártas a témában, de ami a videón történik az szerintem minden más, kivéve szakszerű használat.

Egy ilyen videóra azért necces hagyatkozni.

(#29161) oszy válasza scream (#29160) üzenetére


oszy
veterán

Ez nekik eszembe jutott! De nem ez az egyetlen.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29162) tigris69 válasza Orlin (#28201) üzenetére


tigris69
újonc

Indesit alul fagyós 70 cm széles nagy hűtő:kiváló rakodási lehetőség,funkciók, nagy fagyasztórész de csak 3 évig bírja. Hotpoint/Ariston török cucc ugyanaz, kivéve hogy gyengébbek, törékenyek a fiókok. Az is 3 év után javíthatatlan. Most én is ott állok, hogy inkább drágább... de ha az sem éri meg a pénzét? ki tudja melyik jobb...

(#29163) peppe79 válasza vzozo (#29144) üzenetére


peppe79
senior tag

Ezek az egyszerű automata gépek "valódi" eszpresszó kávé készítésére alkalmatlanok.

(#29164) tecsu válasza peppe79 (#29163) üzenetére


tecsu
addikt

A legtöbb embernek nem kell "valódi" eszpresszó. ;)
Sokan ellenének egy forrócsoki géppel is, csak meg vannak vezetve a reklámokkal, az "olasz kávék életérzésével".
Én szeretem a kávé ízét, éppen ezért nem iszom munkába menet vagy munka közben, hanem megadom a módját. Egy AeroPress-szel is meglehetősen jó kávét lehet készíteni, vagy például a török kávé is ízlik a kávérajongónak.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29165) blattida válasza oszy (#29157) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem olvastam el rendesen az eredeti hsz-ed. A kérdéses electrolux modellek jók, ezek is kitchen aid "másolatok", így erősek és tartósak. Ám a linkelt bosch modell, ami szintén jó, teljesen más világ, mivel az egy mindenes, gyakorlatilag bármit meg tudsz vele csinálni, az említett elux-ok meg kimondottan dagasztásra, keverésre valók. Ezért az a kérdés, mire akarod használni?
A kenwoodok közül pld egy kmm277 major már mindenes, szintén teljesen fém és nem egy év garis, mnt az electrolux-ok, igaz, egy picit drágább.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29166) Gömbike válasza dh66e (#29154) üzenetére


Gömbike
senior tag

:C :R

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#29167) ribarszki válasza peppe79 (#29163) üzenetére


ribarszki
őstag

Ja, nyilván egy barista-pista elsírja magát, hogy kávénak merek nevezi egy "föld ízű" omniából lefőzött kávét és nem az 59.000 Ft/kg árú kávébabból főztem, amit szűzlányok szedtek boldogan énekelve, amit itthon megpirítok az automata-digitális-wifis-bluetoothos, firmwarefrissített pörkölőben, majd fehércápák fogán élesített pengékkel darálom le, és 27 évig gyakorolt nyomástechnikával tömöm meg a kávét, ami "tömőfa" 3700éves mammutfenyőből készült jobb esetben. (Múltkor egy 800éves fenyő fáját haszálták, szar is lett a kávé.) Az asztalra kiszóródott kávéőrleményt pedig vörösmókus szőréből szészült ecsettel porolom le.

Elismerem van különbség, de ez pont olyan kezd lenni mint a hifizés. Van aki tízezreket elkölt egy afrikai kőre, amit ha a cd lejátszó alá tesz, szebben szól a zene!! És van aki 0,5-1 millió forintért Valhalla tápkábelt!! vesz.

Értékelem a finom kávét, de nekem tökéltesen elég, hogy megnyomok egy gombot a Saecon, ami főz egy számomra ízletes kávét, mely mérföldekkell finomabb egy kotyogós kávénál. Értelmes összegű befekteteés - hatalmas minőségbeli változás. Hogy a hifi vonalon maradjak, mikor valaki először vesz egy normálisabb hangfalpárt (pl. Dali) egy stereo erősítőt (pl. NAD) egy Cd játékost és egy DAC-ot. És leesik az ála, hogy az otthonában így szól a zene.. Persze lehet innen is feljebb lépkedni, hatalmas befektetésért cserébe minimális változást fog kapni, amit a legtöbb esetben belemagyaráz. Gyönyörűek a placebos kábeltesztek, hogyan hasalnak el a 10-100 ezer forintos RCA kábelek..

[ Szerkesztve ]

(#29168) koxx válasza ribarszki (#29167) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vicces, van benne igazsag :D
De tenyleg oriasi difi van pl egy has bean vs omnia kv kozott. (Nyilvan arban is jelentos) de lehet venni otthonra felujitott 1karos la marzoccot vagy faemat ha vki nagyon szuttyogni akar vele. Akire meg raszakadt a bank az vesz egy black eaglet. Nekem otthon sima nespresso kapszulas van, reggelente teljesen megfelel, ha pedig kave elmenyt szeretnek akkor elmegyek vmelyik jobb ujhullamos kavezoba.
Kotyogos se mind szar, egy bialetti brikkaval allitolag egeszen jokat lehet kesziteni, de itt is fontos a megfelelo orles es az alapanyag minosege.

(#29169) oszy válasza blattida (#29165) üzenetére


oszy
veterán

Leginkább sütemények készítésére lenne használva. Ahogy néztem a bosch-t, az inkább tényleg egy "mindenes". Árban inkább az Electrolux EKM4100-at választanám.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29170) oszy válasza oszy (#29169) üzenetére


oszy
veterán

De pl. ebben a videóban az elején 3-ason megy (azt olvastam, hogy max. ennyin mehet a dagasztás) kevés tésztával, de annyira mozog... :Y

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#29171) peppe79 válasza ribarszki (#29167) üzenetére


peppe79
senior tag

Mielőtt lekapnád a fejem: egy szóval nem mondtam, hogy nem lehet automata kávéfőzővel finom kávét készíteni. Csak az épp nem eszpresszó. Ja: és persze ugyanúgy igényli az automata is a 'tisztességes' kávét. És ezt nem kioktatásból írtam a kérdezőnek, mindössze az általa felvetett igényekre reagáltam:

"Felmerült, hogy vásároljuk egy klasszikus darálós eszpresszó gépet...Se én, se asszony nem iszik cappuccinót, alapvetően eszpresszó mániásak vagyunk..."

Amit pedig Te vázoltál fel, az a pocsék és a sznob kategória két szélsőséges példája. Épp csak az arany középútról feledkeztél meg. A Shakti kő nyújtotta hangzásbeli különbség például egyértelműen hit kérdése, a kávé ízbeli különbsége viszont "kézzel fogható" tény.
A kilós Omnia Classic átlag ára 3700 Ft. Aki az égett, pocsolya ízű robusztát kedveli, annak ideális választás. Ha viszont az Omnia reserve családra célzol, az már valóban jó minőségű, és "véletlenül" még az eredet jelölést sem felejtették el rajtuk feltüntetni. Más kérdés, hogy a kilós ára ~5200 Ft, és ki tudja, hogy mióta áll már a polcon, amikor leveszed róla.

Én 5 ezerért vásárolom a friss pörkölésű, prémium blendet. Normális, rézkazános, eszpresszó képes kávéfőzőt meg már 100 ezerért lehet venni. Szóval miről is beszélünk? A felhozott példáid nagyon sarkítottak...

[ Szerkesztve ]

(#29172) DeFranco válasza koxx (#29168) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megerősítem, a bialetti tényleg jó. én nagyon szkeptikus vagyok a sznobizmusokkal, de beruháztunk egy bialetti venusra (nincs nagy különbség a brikkához képest, igaz ezen nincs csodaszelep de az csak a cremáért felelős, viszont a venus acél így használható indukcióson is) és tényleg ég és föld a különbség.

nagyon sok múlik a technológián, nagyon pontosan kell adagolni a vizet a kávét az időt, tudni kell hogy pontosan mikor kapcsolod le, de minimális odafigyeléssel egészen jó kávét főz, sokkal jobbat mint egy "kínai" kotyogó.

más az anyaghasználat, más a kidolgozás, rendesen illesznednek az elemek, rendesek a tömítések, látszik rajta, hogy minden ki van mérve és meg van tervezve rendesen, jó helyen van a jelölés, jó méretű a tartály, stb. stb. látható érezhető a különbség és egyáltalán nem ökör ára a kávéfőző.

(#29173) #94529552 válasza ribarszki (#29167) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az a híres, állati ürülékből kinyert kávé kerülne ennyibe? Mert akkor én maradok az instant arabica típusnál :) , bár tudom, hogy azt ócskának mondják. Vagy presszóban főzve a Caffé Perté vagy egy Segafredo Zanetti is megfelelő nekem, meg még gondolom ezeken kívül 100 másik féle-fajta kávé se lehet olyan rossz.

(#29174) koxx válasza #94529552 (#29173) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A kopi luwak sokkal drágább :) [link] egyébként közel sem tartják olyan finomnak mint amit az ára indokolna, inkább sznob különlegesség.

(#29175) vzozo válasza peppe79 (#29171) üzenetére


vzozo
senior tag

Távol álljon tőlem, hogy hitvitát nyissak.

Pénzünk lesz normális kávéra, ha eddig is "öntöttük" a pénzt a Nespresso és Dallmayr kapszulákba, akkor talán ezzel nem lesz gond.

Hogy mennyire igazi eszpresszó fő le belőle, az más kérdés, nem vagyunk olaszok, sem Olaszországban nem élünk, de az instant kávéhoz, a kotyogóshoz vagy a klasszikus Szarvasi géphez képest nagyságrendekkel jobban ízlik _számunkra_ amit a Nespresso gép kiadott magából.

Nyilván lesznek kompromisszumok, fizikailag nincs helyünk egy túl nagyméretű gépre, anyagi megfontolásból meg nem akarunk vagyonokat rákölteni sem.

Remélem ebben a keretrendszerben már könnyebb válaszolni.

Köszönöm.

(#29176) Gömbike


Gömbike
senior tag

A családunk három kávéfőzőt használ, otthon egy Minuto-t, én a munkahelyemen egy Incanto-t, a feleségem a munkahelyén egy Poemia-t. Sajátok.

Szerintem a jó kávénak az alapja: jó minőségű, lehetőleg Arabica, vagy esetleg 80%-20%-ban kevert kávé és a MEGFELELŐ darálás.

Bevittem a két darálóst a szakszervizbe és a kávénkhoz beállíttattam a darálókat. Egész más "eredményt" főzött le így. A Poemia meg párnás minőségi kávét kap.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#29177) lufi7 válasza vzozo (#29175) üzenetére


lufi7
aktív tag

Nekünk egy 15 bar-os DeLonghi eszpresszó van. Ez a második. Az elődje
7 évig bírta. (Bár nem sok baja lehet, de nem szórakozom vele.)
Mivel darálónk nincs - annyira azért nem vagyok kávé örült, hogy annyi pénzt kiadjak egy darálóra - őrölt Tchibo Milánoval használjuk.
Egész szép cremája van és az íze is bejön.
Így 30-50e-ből meglehet úszni a gépet.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#29178) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#29179) Sonex79


Sonex79
aktív tag

Sziasztok! Erről a páraelszívóról vélemény? Cata TF-2003/60/D duralum, ledes verzió.

A led fénye hideg vagy meleg, tudja valaki? Köszi

(#29180) BaLee válasza Sonex79 (#29179) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nekünk ilyen van, meg vagyunk vele elégedve. Meleg fehér a fénye. Bár a mienk asszem halogén.

[ Szerkesztve ]

(#29181) Teaway válasza ribarszki (#29167) üzenetére


Teaway
veterán

„Az asztalra kiszóródott kávéőrleményt pedig vörösmókus szőréből szészült ecsettel porolom le.”

A munkámhoz alaszkai borz-szőr ecsetet használok; nincs az a pénz, amiért megérinthetne akár csak egy szem kávét is...

Nincs itthon csokid??

(#29182) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Mosógép (8-9kg), szárítógép szakmai kérdésem lenne :)
Mosógépnél a gőz funkcióra írják, hogy kisimítja a gyűrődéseket mosás után, nem is kell vasalni, vagy alig. Ha mosás után szárítógépbe kerülnek a ruhák, akkor is van értelme ennek a funkciónak? Szárítógépből hőszivattyús, de nem gőzfunkciósat néztem. Ez a két Electrolux modell lett volna:
Mosógép Electrolux EWF1497HDW2 155.000Ft 9kg, SteamCare
Szárítógép Electrolux EDH3488GDE 160.000Ft 8kg, Hőszivattyús

Most viszont az AEG a 4év garival képbe került. A 7es sorozat mosógép (8kg) tud gőzt 170.000Ft-tól, a 6os sorozat 135.000Ft-tól elérhető gőz nélkül.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#29183) nesa válasza kisbalazs83 (#29182) üzenetére


nesa
veterán

Én nem látom értelmét, de biztos van ennek a gőz funkciónak, a régi 15 éves AEG szárítom ilyet nem tud mégse volt soha gyűrött benne a ruha, a másik spanyol viaszként emlegettet extra hogy a program a ruha nedvességétől függően lehet hosszabb rövidebb már ezt is tudta és összesen 3db gomb van rajta.

Eddig vacilláltam AEG vagy elux legyen de a most akciós 5 év gari az AEGre billent, hátha neked is megfontolandó.

Hetente hányszor használnád a szárítógépet?

(#29184) blattida válasza nesa (#29183) üzenetére


blattida
nagyúr

A nedvesség értékelése egy szárítógépben nagyon nem a spanyol viasz kategória, mivel így nincs alul- vag túlszárítás és a ruhák is sokkal tovább bírják.
Ellenben a gőzölés inkább marketing, mivel a gyakorlati haszna minimális (és nem is lehet minden, amúgy szárítható vagy mosható anyagon használni).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29185) kisbalazs83 válasza nesa (#29183) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Szerintem hetente 1szer használnám :D
Viszont azt írja a mosógépnél, hogy ha csak fel akarod frissíteni a ruhát, elég egy gőz programot lefuttatni, majd 10percre kiteríteni és kész. Ki kellene próbálni.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#29186) nesa válasza blattida (#29184) üzenetére


nesa
veterán

Igen tudom de ezt meg mindig úgy adjak elő hogy most aztán...

(#29187) polonic válasza blattida (#29184) üzenetére


polonic
félisten

A gőzölés szerintem jó dolog. Az ingeimet azóta nem kell vasalni, mióta van ing program a gépben és a végén gőzöl.

(#29188) deadwing


deadwing
addikt

Elveszik a kérdésem :(

Valaki tud segíteni?
Köszönöm.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#29189) pjen válasza deadwing (#29159) üzenetére


pjen
félisten

Nekem most gorenje van.Előtte volt Wh aztán egy Bosch majd 9 évig.A Gorenje mindkettőhöz képest olyan hangos mint egy traktor.Egy pohár eltört benne és a zárt szűrő körön keresztül bement a szivattyúba.A szerelő megvonta a vállát,a mosógép üstbe is megy zokni.Majdnem megvonta a garit.Előzőekben is tört üveg,de sosem ment át a szűrőn.

(#29190) deadwing válasza pjen (#29189) üzenetére


deadwing
addikt

Jajj. Melyik modell volt?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#29191) canniball válasza kisbalazs83 (#29185) üzenetére


canniball
nagyúr

Ilyen frissítő program van a szárítógépünkön is (hogy mennyire jellemző azt nem tudom).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29192) nesa válasza deadwing (#29188) üzenetére


nesa
veterán

En inkább venném ezt. innen.

Vagy AEG?

[ Szerkesztve ]

(#29193) pjen válasza deadwing (#29190) üzenetére


pjen
félisten

GS 52010 s vagy w.Kb két hónapos.

[ Szerkesztve ]

(#29194) deadwing válasza nesa (#29192) üzenetére


deadwing
addikt

A tippeket köszönöm, de indoklást is szeretnék, melyiket miért?
:DDD

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#29195) pjen válasza deadwing (#29194) üzenetére


pjen
félisten

Én megint Bosch-t vennék.Csendes,alapos és 9 évig ment.

(#29196) blattida válasza pjen (#29189) üzenetére


blattida
nagyúr

A zoknis példa azért is jó, mert emberi közreműködés kell hozzá. A mosogatógép szűrője fölfogta volna, csak éppen nem volt a helyén akkor, amikor belement az üvegdarab.

nesa
Sokkal inkább bosch, mint aeg.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29197) nesa válasza deadwing (#29194) üzenetére


nesa
veterán

Nem feltétlen jó indok de anyukámnak a 20+ éves bosch mosogatógépe még igen jó kondiban van, szerintem még szerelő sem látta az enyémet 12 éve vettem franko, mások az egyéb márkájú gépeiket mar 2x kidobták.

Az AEG meg a gépek Mercedese.

(#29198) pjen válasza blattida (#29196) üzenetére


pjen
félisten

A helyén volt.

(#29199) deadwing válasza pjen (#29195) üzenetére


deadwing
addikt

Az a baj, hogy a Bosch se a régi. Az egy dolog, hogy 8-10 évig ment egy ilyen, de ez sajnos nem releváns infó. A mai Bosch már nem bírja eddig, legalábbis olvastam problémákat az újabb modellekről.
Viszont így már nem is tudom, mi alapján kéne döntsek... :(

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

U.i.: egyébként hogy törhet pohár egy mosogatógépben? Hiszen nem mozog a tálca... de én nem értek hozzá, csak fura... :F

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#29200) Morris válasza nesa (#29197) üzenetére


Morris
veterán

Nem tudom a Mercedes-t mire érted, de a mai mercikről mindent el lehet mondani, csak azt nem, hogy jók és megbízhatóak.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.