Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) dm1970


dm1970
tag

Sziasztok!

Nálunk is megszületett a döntés.
Tegnap megrendeltem, ma meg is érkezett az egyik szárító: [link]
Este jöhet a próba.
A másikra még várunk (szintén itteni ajánlás): [link]
Remélem ez is megérkezik lassacskán, s mehet a szárításdömping. :DD

(#29902) Varoz válasza Csabroncka (#29858) üzenetére


Varoz
őstag

Ez méri és ezek szerint kár, hogy méri. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#29903) blattida válasza balazs1956 (#29893) üzenetére


blattida
nagyúr

Szárazon, természetesen, mivel úgy teszi be az ember őket a mosógépbe.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29904) idegen lény válasza koxx (#29900) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Azt hittem, hogy péntek 13-án, meg szó volt itt az előzőekben valami vasárnapról is.

(#29890) andatti Szerintem kabátokat ki is lehet gőzölni egy jó gőzölővel, mint az én öt év garanciás Bestronommal, ami nagyon sok gőzt fejleszt jó nagy víztartállyal.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29905) ALI_G válasza pjen (#29887) üzenetére


ALI_G
veterán

Gyors elővenni és a konyhában felporszívózni, összeszedni a morzsát az asztal körül, előszobában gyors felszívni a port. A teljes lakást nem szándékozom ilyennel porszívózni. A rendes porszívó az emeleten van a gardrobban, ez meg lent lenne a kamrában. Szerintem ezeket pont erre találták ki, de a felső-közép kategória nyilván kiválthatja a rendes vezetékes porszívót, de arra nincs szükségem.

idegen lény: csak li-ion akkus jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#29906) idegen lény válasza ALI_G (#29905) üzenetére


idegen lény
őstag

Idővel gyengül az akkumulátorosok ereje, ellentétben a vezetékesekkel, amiknek eleve nagyobb a szívóereje.

"Az egyik kivitel esetében egy viszonylag gyenge (legtöbb modellnél levehető) morzsaporszívó van egy hosszú nyélre - fejre erősítve. Ezek a modellek sokszor akkumulátorosak. Kicsik, könnyűek, de szívóerejük minimális, így elsősorban a seprűt helyettesítik a háztartásban, nem alkalmasak a heti nagytakarítás elvégzésére. Áruk márkától, típustól függően 10.000 - 50.000 Ft között mozog." [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29907) ribarszki válasza ALI_G (#29905) üzenetére


ribarszki
őstag

Nagyon is jól gondolod! Nekem a Miele C3 és a Neato robot mellett egy Electrolux 2in1 Ergorapido van a konyhában, még a Ni-Mh akksis. Óriási segítség, ha tönkremegy, azonnal pótolni fogjuk. Gyerek mellett áldás. Pontosan arra való amire írod, semmi többre. Gyorsan összeporszívózni az asztal körül, előszobában. Az igaz, hogy nem hatalmas a szívóereje, de a fejben motoros hengekefe van, ami mindent besöpör, felver, így tökéletesen elég a szívóerő.

De manapság inkább Li-ion akksis modelltt keress. Erősebbek is, jobban bírják, nem annyira érzékenyek. Viszont ha gyötritek naponta, akkor 3 év után egy akksicsere aktuális lesz. Az enyémen én oldottam meg az akksicserét 5.000Ft-ból. Mivel Ni-Mh, ezért sima IKEA LADDA tölthető elemeket vettem és azok mentek a régi akksi helyére. Jobb lett mint újkorában :K

Szóval hajrá, nyugodtan vegyetek egy normálisabb 2in1 akksis porszívót, mert nagy királység.

Az Electrolux tényleg baromi jó. A Gorenje modellt nem ismerem, de a Lidl 2in1 modellje például hatalmas csalódás volt. Anyóséknak vettük és használhatatlanul sz.r.... Szóval én nem váltanék más márkára, persze ettől lehet tök jó a Gorenje is.

(#29908) Csabroncka válasza BB9360 (#29886) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szerintem pontosan emiatt nem éri meg nagy tölteteset venni (ha úgysem rakod bele, mert az 5 kilósban is bőven bőven elfér) - nyilván nem vagyunk egyformák, ezzel kapcsolatban nekem van egy határozott véleményem.
Normál esetben egy 6 kiló fölötti gép már mosodai (ipari) méret, szerintem fölösleges egy átlagos családba.....

"in medias res"

(#29909) pjen válasza ALI_G (#29905) üzenetére


pjen
félisten

Mi főzés,ebéd után minden nap felporszívozunk,rendes vezetékes porszívóval.

(#29910) ALI_G válasza pjen (#29909) üzenetére


ALI_G
veterán

Idő milliomosok vagytok :D

(#29911) ALI_G válasza ribarszki (#29907) üzenetére


ALI_G
veterán

Ugyanezzel a modellel szemezek, de egyenlore varom hogy olcsóbb legyen :)

(#29912) pjen válasza ALI_G (#29910) üzenetére


pjen
félisten

Nem,de ha minden nap porszivózol,negyed óra alatt megvan.Egyébként biztos szokás kérdése is.Nekem a kamra a konyha mellett van egy perc kivinni a porszívót.

(#29913) csemberlen válasza BB9360 (#29886) üzenetére


csemberlen
őstag

Hígítani kell, és kiviszi, nem trutyisodik meg..

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#29914) idegen lény válasza blattida (#29903) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez oké, de vizesen már meghaladhatja a mosógép kapacitását. A hatkilós felültöltős Fagor is csak addig tudta forgatni a dobot a paplannal, amíg az nem szívta magát tele vízzel. Kicentrifugázni már nem bírta. Gondolom, úgy már súlyosabb lett hat kilónál.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29915) blattida válasza idegen lény (#29914) üzenetére


blattida
nagyúr

Az már nem kapacitás, hanem alulméretezés kérdése. Sok mai gép nehezen vagy sehogy sem centrifugázza ki a ruhát/ruhákat, ha egyenetlen terhelést adnak és nem tudják maguk elrendezni őket a dobban.
Nedvesen lehet sokkal több is a ruhák tömege, mint a névleges kapacitás, ez természetes.
Sajnos a gyártók mindenen spórolnak (a marketingen kívül).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29916) st6969 válasza Csabroncka (#29908) üzenetére


st6969
őstag

Mi 5 évvel ezelőtt azért vettünk 7kg-s töltetű mosógépet, mert azt gondoltuk, ha csak ~4-5kg-ig terheljük, akkor ezáltal talán hosszabb lesz az élettartama. De olvasva a véleményeket (mosóhatás...) lehet, hogy ez nem volt túl jó döntés. Persze, ha takarót, nagy párnákat kell mosni, akkor jól jön.
(mondjuk a szénkefe 4 év után megadta magát...)

(#29917) BB9360 válasza csemberlen (#29913) üzenetére


BB9360
aktív tag

Szerintem félreértettél (vagy most én téged :) ): arról van szó, hogy a mosás után a gép vízzel öblít, majd újra vízzel öblít, tetszés (program) szerinti mennyiséggel és számban, majd a legutolsó öblítéskor beviszi az öblítőt és ezután már nem engedi le és vesz fel újabb vizet, hanem centrizik és kész. Azaz az öblítőt nem öblíti ki a ruhából.

[ Szerkesztve ]

(#29918) idegen lény válasza BB9360 (#29886) üzenetére


idegen lény
őstag

De van még egyáltalán olyan, hogy tiszta pamut? Ma már mindenbe tesznek műanyagot. A tiszta pamutra az átlagnak nincs pénze. És vajon hányan mosnak így anyagok szerint szétválogatva? Szerintem általában csak a fehéret és a színeset mossák külön, meg a farmert, mást nemigen. Tíz programból a többség legfeljebb csak hármat-négyet használ.

Úgy kell számolni, hogy egy felültöltős 6 kg-os kapacitása kb. egy elöltöltős 6,5 kg-osnak felel meg? Vagy ez így hülyeség?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29919) pjen válasza idegen lény (#29918) üzenetére


pjen
félisten

Mért ne lenne tiszta pamut,például fehérneműt,zoknit,pólót,ágyneműt csak pamutot veszünk.Legalábbis az van rá írva.

(#29917) BB9360:Ez az öblítés érdekes probléma.Fehér coccolínót használunk,a lecserélt Fagorba fele annyi öblitó kellett azonos hatás eléréséhez mint a mostani LG nél.

[ Szerkesztve ]

(#29920) idegen lény válasza pjen (#29919) üzenetére


idegen lény
őstag

Örülj neki! Biztos azért nincs olyan erős illata, mert az LG öblít az öblítő után is, és kiöblíti az öblítőt a ruhákból. Ez lenne a normális. Én utálom az öblítők műszagát a ruhákon, meg nem is egészséges.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29921) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Mosogatógép vásárlás előtt állok, jó lenne 80ezer alatt megúszni. Ennyi pénzért lehet megfelelő gépet venni?
Láttam sok Candy, Beko van ennél olcsóbb, azokról mit lehet tudni? Meg láttam Indesit, Whrilpool és Bosch gépeket is.
Szabadon álló gépet vennék és egy alap model elég lenne nekünk, viszont eDigital, MediaMarkt vagy hasonló helyről venném, nem valami zug webshopból.
Köszi előre is! :R

(#29922) BB9360 válasza idegen lény (#29918) üzenetére


BB9360
aktív tag

Nekem csak tiszta pamut cuccaim vannak, kivéve azokat a ruhákat, amikből pont a tiszta pamut a nem jó.

(#29923) idegen lény válasza fausto (#29921) üzenetére


idegen lény
őstag

A Beko három gépre ad öt év garanciát: [link] Garancia nélkül ne vegyél mosogatógépet, akármilyen olcsó is, a mosó- és mosogatógépeknek a legnagyobb a meghibásodási arányuk! Vagy máshol hosszabbíttasd!

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29924) BB9360 válasza pjen (#29919) üzenetére


BB9360
aktív tag

Ahogyan korábban írtam, kb. 6 héten belül 3 különböző gyártó mosógépe volt nálunk, a program végénél lévő utolsó vízfelvételnél engedte be az öblítőt. Ok, hogy annak a műveletnek az elején és utána ment a többi víz, de ezt az öblítős vizet csak leengedte és centrifugált. Elképzelhető, hogy ez minden mai gépre igaz?

(#29925) Teaway válasza BB9360 (#29922) üzenetére


Teaway
veterán

A tiszta pamut az amúgy is gépkímélő, mert nem kell mosni :DD

Nincs itthon csokid??

(#29926) idegen lény válasza Teaway (#29925) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem a tiszta gyapjúra gondolsz? Az az öntisztító. A gyapjúbogár is azt szereti.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29927) pjen válasza idegen lény (#29920) üzenetére


pjen
félisten

Hát nem örülök,azt az enyhe illatot szeretem.

(#29926) idegen lény:én a tiszta gyapjút is mosom,mi az,hogy öntisztító?Az izzadság szagot,a zsír foltot stb is kitisztítja magából?

[ Szerkesztve ]

(#29928) idegen lény válasza pjen (#29927) üzenetére


idegen lény
őstag

Láttál már birkát fürödni? A barikád nem azt jelenti. :N De rossz szót használtam, természetesen nem öntisztító, hanem öntisztuló a gyapjú.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29929) wrongduke


wrongduke
aktív tag

Sziasztok!

Mosógépet szeretnék venni, ebben kérném a segítségetek. Láttam, hogy az LG gépeket egészen jónak tartjátok, ezzel én is így vagyok viszont típust is tudtok mondani? 100.000 Ft körül keresek gépet, a plafon 150.000 Ft.

Felhasználás:
- Napi irodai munkában "koszolódott" ruhák heti 1x mosása. Jó lenne ha nem 2,5-3 óra lenne egy mosás (most rád nézek 50 ezres BEKO :DDD )
- Ha beleférne a takaróm ami kb 120x200cm, az nagy királyság lenne. Ha ez befér és kimossa, akkor minden más cuccomat is tuti elbírja.

Extra igény:
- Idő visszajelzés.
- Dobtisztítási funkció.
- Keskeny kialakítás (panellakás fürdőszobájába menne).

Nem vagyok se márka fanatista, se szín perverz. A lényeg, hogy mosson. Outletes darabokról mi a véleményetek?

Előre is köszönöm a javaslatokat!

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#29930) Teaway válasza idegen lény (#29926) üzenetére


Teaway
veterán

Nem.
Mosni a koszos pamutot kell, nem a tisztát... :D

Nincs itthon csokid??

(#29931) pjen válasza wrongduke (#29929) üzenetére


pjen
félisten

Az én hat kilós LG-m kimossa a paplant,két óra,viszont vannak rajta rövid progik is.Ja, és keskeny.

(#29932) idegen lény válasza Teaway (#29930) üzenetére


idegen lény
őstag

A pamut nem gyapjú.

pjen Ez jó hír! Mi a típusa?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29933) fausto válasza idegen lény (#29923) üzenetére


fausto
addikt

Köszi, amiket néztem, azokra általában 2-3 év garancia van, max akkor nézek hozzá valami biztosítást vagy extra garanciát. Amit linkeltél, azok sajnos nem férnek bele a keretbe.

(#29934) pjen válasza idegen lény (#29932) üzenetére


pjen
félisten

F 12B8NDA7

(#29935) idegen lény válasza wrongduke (#29929) üzenetére


idegen lény
őstag

Keskenyet még egy outletben vagy használtakat árusítóban sem láttam, semmilyen márkában, és hosszú garanciákat sem, márpedig mosógépet manapság öt év garanciával érdemes venni.

pjen Köszi. Úgy látom, hogy ezekben a típusokban még nem volt vasaláskönnyítés opció és "Add item" sem. A centrifuga is csak 1200/800/400.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29936) vmaxter


vmaxter
tag

Bosch mosogatógépem gyári, aquastop-os csövét kéne hosszabítanom. Van rá lehetőség, vagy újjat, hosszabbat kell vennem. Esetleg kiválthatom-e sima csővel, mert az aquastop-os gyárit aranyáron adják.
Kb. 2,5 m kéne összesen, bekötőböl és kifolyóból is.

Köszönöm

(#29937) (Bundás) válasza idegen lény (#29935) üzenetére


(Bundás)
addikt

(#29938) pjen válasza idegen lény (#29935) üzenetére


pjen
félisten

Vasalás könnyítő van és intenzív mosás,viszont a centri valóban csak 1200.

(#29939) pjen válasza vmaxter (#29936) üzenetére


pjen
félisten

A bekötőt mért ne,a gyári csövet nem hosszabbítod ,közelebb vezeted a vizet.Kifolyó hosszabbítót lehet is kapni készen,toldóval együtt.

(#29940) balazs1956 válasza pjen (#29938) üzenetére


balazs1956
senior tag

Amit ajánlottam az keskeny, már, ha a mélységére gondolsz (45 cm)

(#29941) vmaxter válasza pjen (#29939) üzenetére


vmaxter
tag

A vizet nem tudtam közelebb vinni. Pontosabban a csöves nem volt hajlandó, de ez mát mindegy is. Szidom is azóta más dolgok miatt is, remélem csuklik eleget. Ha jól értem akkor a bekötőt cserélhetem nem aquastop-osra, csak akkor bukom ezt a pluszt.

[ Szerkesztve ]

(#29942) pjen válasza vmaxter (#29941) üzenetére


pjen
félisten

Ezt most nem értem.Vegyél egy darab nyomásálló csövet,amivel át tudod hidalni a fali kiállás és a gép közti távolságot.Akár 2 darab bekötő csővel is megoldható.A gépet ne bontsd meg.Mért nem hívsz egy másik vizest?

[ Szerkesztve ]

(#29943) pjen válasza balazs1956 (#29940) üzenetére


pjen
félisten

Az enyém is keskeny.

(#29944) balazs1956 válasza pjen (#29943) üzenetére


balazs1956
senior tag

Bocs, az Idegen Lénynek küldtem volna :U

(#29945) BB9000


BB9000
senior tag

A mosógép kiválasztásakor keveseknek szempont a ruhák kíméletes mosása. Nekünk 3 éve Bosch mosógépünk van. Kicsit hangos a centri, de más gond nem volt vele soha. Serial 6-os. 8 kg ruha megy bele. Ez azt jelenti, hogy 63 literes a dob belül. Vegyes ruhákból kb 2 kg fér bele, több nem. Megnéztem a leírást is. Ott is ez van leírva. Lenvászonból fér bele 8 kg.
Olvastam a homáros cikket, amit pár hsz-al korábban linkelt be valaki. Ez az.
A mosáshoz víz kell. Sok. Ezt természetesen tudja a Bosch is. Viszont az EU előírásoknak, meg az energiahatékonysági mutatóknak meg kell felelniük. Ezért csinálnak víztakarékos gépeket. A Bosch nálam azért nyerő, mert feloldotta ezt a paradoxont. Rakott a gépeinek a kezelőpaneljére egy "Water Plus" gombot. Ha ezt bekapcsolom, akkor normális mennyiségű vizet használ a mosáshoz. Vagyis sokat! És így szépen is mos. Tényleg nem marad semmi mosószer a ruhákban. Megkapta ezáltal az "Allergy Plus" cimkét is. Nálam ez egy nagyon fontos szempont. Öblítőt se használok egyáltalán.
Azonban a 2-3 órás mosóprogramok nagyon meggyötörték a ruhákat. Már 2-3 mosás után olyanok lettek, mintha agyonhasználták volna őket. Ezt elkerülendő találtam a gépen egy 43 perces programot és azóta már főmosásra csak azt használom. A nagyon kényes darabokat egyenként mosom a 15 perces szupergyors mosással.
Nade mi van a foltokkal? A családban van gyermek is, akinek a ruháin mindig vannak foltok. Azok bizony nem jönnek ki 43 perc alatt. De nem ám! Megoldottuk ezt is. Nem volt könnyű. Próbálkoztunk a Wanish minden formájával, a jobbnál jobb mosóporokkal. Legjobb eredmény nálunk akkor jött ki, ha Wanish szappannal alaposan bedörzsöltem a foltokat mosás előtt. Elég macerás. Majdnem olyan már, mint a kézi mosás. Utálatos. Mostanában azonban találtam egy kevésbé macerás megoldást. A foltos ruhákat bevizezem, majd a foltra ráspriccelem a Vanish Oxi Action folteltávolító előkezelő spray-t és 10 perc állás után kezdem mosni a 43 perces programmal. (40 fokon) Nálam ez a szer majdnem minden foltra kiválóan működik. A banánfolt az egyedüli, ami csak ecetesollóval jön ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#29946) vmaxter válasza pjen (#29942) üzenetére


vmaxter
tag

Valami ilyesmiről van szó. persze csak más márka. Nem kell megbontani a gépet természetesen.

Sajnos a ráérő vízszerelő – hasonlóan a többi szakemberhez – ritka, mint a fehér holló, leaglábbis nyáron még az volt. Az enyém szarul dolgozott, nem akarok vele többett dolgozni. Persze keresek másikat ha kell, de nem gondoltam, hogy ezt az akadályt nem tudom csőszerelő nélkül megugrani

(#29947) Zeki válasza Csabroncka (#29908) üzenetére


Zeki
nagyúr

Melyik átlagos gépbe teszel bele téli gyerekdzsekit, vagy pláne kezeslábast?
3 gyerekkel a hátunk mögött nem véletlen kerestünk 9 kilóst...

(#29948) pjen válasza vmaxter (#29946) üzenetére


pjen
félisten

Vidd el szerelvény boltba, mond meg hosszabbító kell

(#29949) idegen lény válasza (Bundás) (#29937) üzenetére


idegen lény
őstag

A hülyék boltja mióta outlet? Bár ki tudja...

(#29938) pjen Melyik gomb a vasaláskönnyítés?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29950) idegen lény válasza BB9000 (#29945) üzenetére


idegen lény
őstag

banánfolt Hidrogén-peroxidot minden gyógyszertárban kapsz pár százasért, vehetsz hozzá cseppentő pipettát is. Ne lélegezd be!

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.