Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29501) Csabroncka válasza mexel (#29500) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nézd meg a kompresszort!

T.ati: jó minőségű hűtőben a súlytartó felület mind üveg! még a fagyóban is!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#29502) T.ati válasza Csabroncka (#29501) üzenetére


T.ati
tag

Én jobban örülnék ha rács lenne inkább. Szellőzik alulról az étel, és nem félek hogy eltörik ha valamit odakoccantok.

Egyébként volt olyan hűtönk, hogy belülről a hátfala kezdett repedni.

(#29503) mexel válasza Csabroncka (#29501) üzenetére


mexel
veterán

Megnéztem. Az OK.-ban Huayi nevű kompi van. De a többi gyártónál is csak kínai nevűeket láttam :)

[ Szerkesztve ]

(#29504) nesa válasza VIPowER (#29498) üzenetére


nesa
veterán

Nem tudom én még rossz hűtőt soha nem dobtam ki mind működött csak az ajtózsanérok koptak el meg hasonló...munkahelyemen egy 1968 as lehel van:) kicsit hangos, még nem a lehel bosch nekem most itthon van egy 200L samu ezt újonnan vettük 12-13 éve hibátlan, van egy másik zanussi 300L meg egy 120L meg van meg egy elektrolux 200L fagyasztom soha egyik sem volt rossz, igen tudom minek 3db hűtő, csak azért mert szerettem volna venni 1-2 éve egy 6-700L hűtőszekrényt de ilyen értelmes áron nem létezik.

Esetleg valakinek újabb ötlet 600-700L hűtőre de ha 800L az se baj.

(#29505) natë válasza #94529552 (#29489) üzenetére


natë
nagyúr

Értem én, hogy Beko gyűlölő vagy (rákerestem a szóra, minden hozzászólásodban lehúzod), de a termék nem volt hibás, sem deformált. Nem volt jó beállítva a láb.
Kitűnően, halkan működik, gyönyörűen mosogat.

(#29506) #94529552 válasza natë (#29505) üzenetére


#94529552
törölt tag

El vagy te varázsolva szerintem. :D Gyűlölő a tudodkicsodád térdekalácsa! :O
Erős ferdítés, amit állítasz, amit most írtam róla az is neked volt köszönhető+ a saját benyomások.

Pont te húztad le, hogy deformált, előbb inkább nézd meg mielőtt itt félreinformálsz mindenkit. :W
Egyébként meg van véleményem nekem is az ismereteim alapján, mint a többieknek, de azt tudd, hogy közöd nincs hozzá, hogy mit írunk. Ha nem tetszik, legfeljebb nem olvasod. Ez egy fórum, és mindenki beírhatja a véleményét, ha nem tudnád. Ha teszik neked, ha nem.
Ezeket most írták, és nem én:
1, A beko hűtő ajtaján a műanyag mellett az ajtóra kifolyik a purhab stb. Hihetetlen némelyik hogyan néz ki bármelyik típusból
2, En a bekot felejtheto markanak tartom.
3, Mondjuk azon én is meglepődtem, hogy milyen sok Bekót küldenek vissza:
4, A minőségi szórás a Bekonál sokkal nagyobb. Lsd. az árukereső visszajelzéseket 1-2hét után!
....
.....és még sorolhatnám.

[ Szerkesztve ]

(#29507) ribarszki válasza natë (#29505) üzenetére


ribarszki
őstag

Azért azt a hozzászólást mintha elfelejtetted volna leírni a kép után, hogy user error volt, és nem állítottad be a lábakat. Itt senki sem gyűlölő.. Eleve milyen szélsőséges szó ez? De megvannak a maga gyengeségei, éppúgy az előnye is. Mindenki eldönti mit szeretne venni, mire van pénze.

[ Szerkesztve ]

(#29508) natë válasza ribarszki (#29507) üzenetére


natë
nagyúr

Valóban. Az előző hsz előtt kb 1 perccel lőttem be a lábakat. Mea Culpa. Én annyit írtam, hogy a Beko szó beírásakor (kereső) érdekes az eredmény.
Részemről a téma lezárva.

(#29509) canniball válasza lipido (#29474) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahogy említettem nincs összehasonlítási alapom mivel ez az első szárítónk, így nem tudom ugyanazt az adagot másik gép mennyi ideig szárítaná. Annyit látok hogy a nedvességérzékelőnek köszönhetően állítja a hátralévő időt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29510) szabacsik


szabacsik
őstag

Bocsi meglett a topikja a kérdésemnek.

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#29511) idegen lény válasza azigazimoris (#29488) üzenetére


idegen lény
őstag

A takarításhatékonysági osztályai nagyon rosszak: D és E. Hasonlítsd össze mondjuk ezzel: [link]

(#29506) Pumma válasza Mozzarella (#29505) üzenetére

A 3.-at én írtam, de így kiragadva túl sommás. Konkrétan csak az emag egyik Beko mosógépén lepődtem meg, hogy miért küldtek belőle tízet is vissza, mikor a vélemények alapján meg egy csoda, csak a magyar utasítást hiányolták: https://www.emag.hu/slim-beko-mosogep-7-kg-1200-fordulat-perc-a-energiaosztaly-mini-lcd-feher-wky71233ptlyb3/pd/D0484MBBM/

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29512) cynric


cynric
tag

Sziasztok!
Mosogatógépet keresek anyámnak, 100e alatti kategória. Nem kell beépíthető, körbe lesz építve. Méretek: 59 széles, 82 magas. 4 fős családnak, esetenként 8 fős vasárnapi ebédekre.
Milyen mosogatógép gyártót ajánlotok ebben az árkategóriában? És miért?
Válaszotokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

7lövetű konyhakés

(#29513) #94529552 válasza idegen lény (#29511) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ok, nincs azzal semmi gond, végül is az is egy vélemény, tehát hasznos írás. De biztos olvasták a többiek a konkrét hsz-t, mert most volt nemrég.

(#29514) idegen lény válasza #94529552 (#29513) üzenetére


idegen lény
őstag

Csak pontosítottam. Itt a jó link: [link] Más márkáknál nem láttam ennyi visszaküldést. Pedig állítólag a Bekónak jók a mosógépei.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29515) natë válasza #94529552 (#29513) üzenetére


natë
nagyúr

Annyi igaz, hogy a Beko nagyon vékony lemezekből dolgozik.

(#29516) Csabroncka válasza mexel (#29503) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Kínai kompresszorral ne vegyél gépet :( ! Az EU-s kompresszorok okésak, Secop...stb

"in medias res"

(#29517) mexel válasza Csabroncka (#29516) üzenetére


mexel
veterán

Közben döntöttem, marad a Zanussi ZRT23100AW. A helyzet az hogy ebben is kínai kompresszor van ( JiaXipera) de megnéztem és pontosan ilyen gyártmányú kompresszor van a Liebherr hűtőben is és az Electroluxban is. Akkor mit is kellene vennem? :F 2-2 betű eltérés van a típusszámban mindnél de a gyártó ugyanaz, lefotóztam mindet :)
Mindegy marad a Zanussi, szerelők azt mondák a hátsó hőleadósak talán tartósabbak kicsit, vagy hatékonyabbak, de erre sincs szabály ettől függetlenül. Remélem holnap még sikerül akcióban venni egyet. A névtelen MediaMarkt-osról lebeszéltek páran.

(#29518) BB9000 válasza ariel96 (#29478) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem hasonló LG hűtőm van, mint amit linkeltél. Üveg polcos, tehát "minőségi" :D Nagyon szeretem benne azt, hogy gyorsan lehűti a dolgokat, mert levegőkeringetős, NoFrost-os és emiatt egyenletesen hideg van minden polcon. Nem túl hangos, de azért hallani a működését. Hangosabb, mint az előző hűtő volt. Az ajtajába jól lehet pakolni. Ami gyenge benne az a jégkocka készítő rész. Mi kifejezetten sok jeget teszünk az italokba. Hetente többször kell töltenem a kockatartót. A tartó nem tartozék, csak a fiók az ! Idétlen az a kis fiókos megoldás. Jobban örülnék, ha csak úgy be lehetne tolni a vízzel teli tartót. Ha ti is sok jeget használtok, akkor nem a legjobb választás. Ha ez nem szempont, akkor jó lehet. tartósságról, megbízhatóságról nem tudok mit mondani, mert még csak 5 hónapja van nálunk. Eddig még nem volt vele semmi gond. 3 év a gari. ( Gyári 2 év +1 év MM ajándékba.) Utána ne romoljon el még 6 évig. Ennyit várok tőle. 8 és fél év múlva megírom, hogy meddig bírta. :)

[ Szerkesztve ]

(#29519) nesa válasza cynric (#29512) üzenetére


nesa
veterán

Ilyen gep nincs ami 82 magas ,85a szabvany.

(#29520) dh66e válasza nesa (#29519) üzenetére


dh66e
veterán

Leveszed a tetejét és voálá 82 lesz.Már ha le lehet venni. :D

(#29512) cynric
60 cm hely kell a gépeknek.Esetleg 45cm-est raksz be és mellé egy nyitott vagy kihúzható kosaras szekrényt.

[ Szerkesztve ]

(#29521) nesa válasza dh66e (#29520) üzenetére


nesa
veterán

Akkor pult ala epitheto tipus kell, az59 viszont problema lehet.

(#29522) tecsu válasza BB9000 (#29456) üzenetére


tecsu
addikt

Gondolom abban azért egyetértünk, hogy az IKEA nem a minőség szinonimája.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29523) Dluinet válasza tecsu (#29522) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak a BestBuy
például Markus forgószék, amit hasonló minőségben csak 2× annyiért kapod meg, talán

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29524) tecsu válasza attiati (#29457) üzenetére


tecsu
addikt

A 18/10, illetve a 18/8 rozsdamentes acélt (a kettő között kb. csak marketingnyi különbség van) savak és lúgok korrodálják. Pl. citromos folyadékok, paradicsomszószok stb. nem tárolandók ilyen edényekben sőt, a fém evőeszközöket is illik kivenni belőlük, mert a nikkel vagy a króm mint az ötvözet alkotóeleme kioldódva mérgező hatású.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29525) azigazimoris válasza idegen lény (#29511) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Igen, azt néztem, hogy nem a legacélosabb a besorolása.
De amit te linkeltél az majd' kétszet annyiba kerül + dolgoztam ilyen kialakítású Hooverel és nekem otthonra ez a forma nagyon nem jó. De azért köszi 😀

[ Szerkesztve ]

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#29526) tecsu válasza BB9360 (#29475) üzenetére


tecsu
addikt

"Ez a hajkisimító hőre aktiválódó, E vitaminban gazdag marokkói argánolaj összetevőket tartalmazó vitaminos kondicionáló technológiával ellátott újgenerációs kerámia lapok alkalmazását jelenti"
:DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29527) tecsu válasza blattida (#29479) üzenetére


tecsu
addikt

Ráadásul hangosabb is hőszívattyú, mint a kondenzátor.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29528) Csabroncka válasza mexel (#29517) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A belépőmodellekben mind, az olcsósítás végett.....

Csak kiváncsiság képpen milyen árkategóriában nézted őket? Ha kombó 100 ezer fölött ilyen a kompresszor akkor végleg kardomba dőlök és itt a világ vége :(((

"in medias res"

(#29529) mexel válasza Csabroncka (#29528) üzenetére


mexel
veterán

Ezek 100000 alattiak, nekem mindenképpen max 140-145cm magas jöhet csak számításba és 55cm széles. Így igen behatárolt a kínálat. A drágákat nem néztem.

(#29530) dh66e válasza mexel (#29529) üzenetére


dh66e
veterán

Sharp vagy ha fehér kell [link]

[ Szerkesztve ]

(#29531) mexel válasza dh66e (#29530) üzenetére


mexel
veterán

Néztem, de élőben nem találtam sajnos és az adatok alapján mélynek tűnik. Már az 58cm is sok, a régi 55 mély volt, sokáig kerestem míg meglett. Sajnos már nem találok olyat, pedig az kellene.
A Sharp-ot nem a Vestel gyártja? ( aki talán a Beko-t is - szerk: ja nem azt az Arcelik csoprt gyártja)
Persze lehet hogy tévedek, de olvastam valamit a Sharp eladásáról és hogy csak a nevet adják már.

[ Szerkesztve ]

(#29532) idegen lény válasza azigazimoris (#29525) üzenetére


idegen lény
őstag

Akkor én inkább ezek közül választanék: [link] Kis olvasnivaló: [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29533) ribarszki válasza idegen lény (#29532) üzenetére


ribarszki
őstag

1, Belinkeltél neki kb. 50db porszívót, zsákosat, tartályosat vegyesen. Azt sem tudod mire használná, mekkor a lakás, allergiás-e, lehet nincs is szőnyege. Az ég világon semmit nem segítettél neki.

2, A második linked a cikk, pedig egy rakás szemét. Nagy porszívóteszt? Aki ezt firkálta, inkább paradicsomot menjen szedni. Kiragadott 4db porszívót és megnézte mennyi zaccot meg tejport szívott fel? És ezt valaki cikként eladja? Ez nem olvasnivaló, ezt mutogatni kéne, hogy minden hülye klaviatúrát ragadhat és telehányhatja az internetet.

(#29534) #94529552 válasza idegen lény (#29532) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt találtam ugyanott: Az EU döntött, drágábbak lesznek a porszívók szeptembertől.
Egy Electrolux ZSPPARKETT már most is 41,9k. :N

Ez már jobb hír: Dőljön hátra! A Bosch porszívókra most 5 évig nincs gondja! 2017.09.01 és 2017.12.31 közötti vásárlásban ezekre:
BGL2UB110, BSG6A210A, BGL2UA220, BSG6A212, BGL3A117, BGL3A230C, BGL3A210, BGL3A230, BGB45330, BGL3HYG, BGL4A500, BGB45332, BGL8ZOO, BGL45500, BSGL3B2108, BSGL3B2208, BGC1UA110 , BGC1UB130, BGC1U112, BGC2U230, BGC3U330, BGS5RCL

(#29535) koxx válasza ribarszki (#29533) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nagy porszívó teszt 5 db porszívóval :O :C. Kategóriánként 10db porszívóval már lehetne az.

Pumma: az EU már megint eldöntötte mi legyen nekünk jó :((( hadd döntsem már el saját magam basszus, hogy 800 wattos vagy 3 kW-os porszívót akarok venni.

[ Szerkesztve ]

(#29536) gF


gF
senior tag

Az még hagyján, hogy csak 5 porszívó, de csak Philips termékek voltak "tesztelve".. :D

[ Szerkesztve ]

(#29537) pjen válasza koxx (#29535) üzenetére


pjen
félisten

Először kompakt fénycső aztán Led,most porszivó.Nagy pénzek forognak,és a vásárló a legutolsó szempont.

(#29538) cynric válasza nesa (#29519) üzenetére


cynric
tag

Ilyesmi?
A meglévőt mérték le, centiket nem szoktak tévedni. Ez találta magának ez is 82 magas.
Kiegészítésként annyi kérés lenne még, hogy konyhaszekrény előlap ráhelyezhető legyen (nem tudom ez ritkaság-e). Szóval tudnátok mondani melyik márka jó/nem jó 100e kerettel? Mikre kell figyelni?

Amiket már írtam feltételek: kb. 59-60 széles, kb. 82 magas.

7lövetű konyhakés

(#29539) zoltan6


zoltan6
őstag

gyerekek megjött a miele complete c2 parquet porszívóm,hát ez egy csodálatos porszívó,ezzel álom a takarítás,drága volt,de megérte szerintem,annyi tartozék meg fej van hozzá,hogy eszméletlen,nagyon profi cucc. :K

(#29540) Teaway válasza zoltan6 (#29539) üzenetére


Teaway
veterán

SZUPER! Most aztán egy szavad sem lehet, ha porszívózol.

Nincs itthon csokid??

(#29541) koxx válasza zoltan6 (#29539) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

2 hét után vettem észre, hogy a porszívón felpattintható a fedél ahol a kis fejek vannak :B :DDD Durván jó cucc tényleg.

(#29542) attiati


attiati
veterán

Mosogatogepbe keresek tablettat / port.

Mi alapjan valasztjatok ki a megfelelő "koktélt"?

Egyaltalan tehetek benne kárt?
14 honapja nem volt hasznalva. Abbol lehet gond?

(#29543) ribarszki válasza koxx (#29541) üzenetére


ribarszki
őstag

Akkor nagyon nem forgattad a használatiát :D

Így kimaradtál az olyan leírásból, mint "porszívózáskor húzza a porszívót maga mögött mint egy szánkót" :)

(#29544) Elemental válasza koxx (#29541) üzenetére


Elemental
addikt

Nekünk is ez van, csak dicsérni tudom.

(#29545) tecsu válasza zoltan6 (#29539) üzenetére


tecsu
addikt

Én kifejezetten utálok tartozékokat cserélgetni egy porszívózáshoz. Nekünk is van sokféle, de én egy darab fejjel megyek végig az összes felületen. :D
Szerintem a nagy innováció az lenne, ha azt meg tudnák oldani, hogy ez legyen az ideális, mármint egy fejjel végigtolni a lakást.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29546) Teaway válasza attiati (#29542) üzenetére


Teaway
veterán

Akciós sajátmárkás (domol, alio, W5) só + tabi + öblítő. Eddig (10 éve) hibátlan.

Nincs itthon csokid??

(#29547) ribarszki válasza tecsu (#29545) üzenetére


ribarszki
őstag

Végigtolhatod 1 fejjel nyugodtan. Ott az univerzális átkapcsolható fej. Mindössze annyiról van szó, hogy az extra parkettafej nagyban megkönnyíti a takarítást kemény felületen. Kb fele vagy negyed annyi idő. Amúgy meg tényleg egy pillanat a csere. Először átszívom az összes szőnyeget, majd átrakom a parketta fejet. Ez kb 5másodperc, cserébe fele annyi idő alatt végzek a kemény felületen. Azért ez egészen vállalható szint.

(Nyilván bútroporszívózáshoz, stb cserélni kell a kiegészítő fejeket.)

[ Szerkesztve ]

(#29548) pjen válasza attiati (#29542) üzenetére


pjen
félisten

Somat gold.nem igen kell hozzá semmi.

[ Szerkesztve ]

(#29549) Cyrin


Cyrin
addikt

Mosogatógép teszt:
https://tesztek.tudatosvasarlo.hu

(#29550) #94529552 válasza zoltan6 (#29539) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Nekem a 17k-s Rowentával is öröm a porszívózás, ahhoz is járt parkettafej, ráadásul kombó, mert a kefés részt le lehet venni, és marad egy keskeny görgős fej, de nem úgy használom, csak a kefével. Szőnyegre padlóra tökéletes, pedig macskaszőr is van :C .

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.