Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) vagamo válasza neduddki (#1050) üzenetére


vagamo
őstag

350 000,- FT?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1052) vagamo válasza neduddki (#1049) üzenetére


vagamo
őstag

Jó ár! Sőt nagyon jó! Honnan?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1053) neduddki válasza vagamo (#1051) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

alkugya meg:- )))

udv

neduddki

p.s. ha eltalalod kovetkezore megmondom:- ))) amugy ma ebben a totyikbqan is le van irva joparszor, de ne less tanagass:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1054) Jut


Jut
újonc

Sziasztok!

Köszönöm válaszokat! Asszem máris okosabb vagyok :)
Ha dolgozik majd a "Kiválasztott" a fürdőben beszámolok a tapasztalatokról!
A Whirpoolra azért akadtam ki, mert bárhogy szenvedek a mosószertartó tisztításával (fogkefe, üvegmosó, izébigyó), mint halottnak a csók... És szerintem elég kiábrándító, ha pont egy mosógép "koszos".
Ha van valaki, aki szívesen megosztja velem mosógépes tapasztalatait, szívesen veszem!

Jut

(#1055) vagamo válasza Jut (#1054) üzenetére


vagamo
őstag

Hát igen ez 1 segítőkész fórum!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1056) Ariadne válasza Jut (#1054) üzenetére


Ariadne
őstag

Nálunk Indesit van most, aminek szintén kimoshatatlan a mosószertartója. Szép feketés szmötyi van benne, alias penész, szerintem max endoszkóppal, vagy végső esetben a teljes cucc tűzben való elégetésével lehetne kivégezni... :DDD Forró víz, domestos, áztatás, súrolás, kaparászás, rázogatás, piszkálás, mind hatástalan. :( Tisztítsa aki tervezte. :(((

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1057) nyunyu


nyunyu
félisten

Es meg en panaszkodom, hogy kifolyik a folyekony mososzer a kivehetos Electrolux mososzertartobol :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1058) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Rövid leszek. :)
Az Electrolux EWT 10120 szerintetek jó gép?

Samsung Galaxy A54

(#1059) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#1058) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Visszaolvasva (illetve felidézve a régi fehéráru-eladói emlékeket) jó válaszás, de azért várnék megerősítést tőletek is... :D

Samsung Galaxy A54

(#1060) Integra válasza neduddki (#1050) üzenetére


Integra
titán

ha egyszer ilyen hűtőm lesz, akkor elhiheted, a méretével nem lesz gond... :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1061) Integra válasza vagamo (#1048) üzenetére


Integra
titán

végre megtaláltam:)
bosch sgs 4302
pnc szám az amúgy mi? product number code?

még ilyen van:
e-nr
sgs4302/07
ed7706 ------------ 690142

so sieht aus:

ahogy látod jobb oldalt van a négy program gomb (bőven elég, 10 év alatt 2 programot használtunk össz..)
és amögött van egy kis műanyag keret ami kifelé "megfeszíti" a gombokat, hogy megnyomás után is síkba visszaálljanak.
na az kéne..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1062) ANT válasza Viktor0610 (#1058) üzenetére


ANT
őstag

Ha különösebb extrákra nem vágysz (pl. LCD kijelző), sztem tökéletes választás. Én is ilyet vettem, abból a boltból, akinek a weblapját linkelted.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1063) Integra válasza ANT (#1062) üzenetére


Integra
titán

én a kijelzőt már szvsz nem hagynám ki ha hosszú távra vennék ilyen berendezést

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1064) ANT válasza Integra (#1063) üzenetére


ANT
őstag

Ízlés dolga. Én simán el tudom képzelni nélküle a jövőt.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1065) vagamo válasza Viktor0610 (#1058) üzenetére


vagamo
őstag

Ránézésre, nem rossz, de mielőtt megveszed kérdezd meg, hogy hol gyártották? Ha Lengyeleknél akkor felejtős!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1066) ANT válasza vagamo (#1065) üzenetére


ANT
őstag

Az enyémen Made in EEC címke van. Ebből kideríthető egyértelműen a gyártó ország? Csak azért, mert az Unió elég tágas hely. :U

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1067) Ariadne válasza ANT (#1066) üzenetére


Ariadne
őstag

Ennek a jelzésnek ha jól tudom, pont az a lényege, hogy ne nagyon lehessen megkülönböztetni, melyik EU ország, mert megfelel az EU-ban érvényes szabályoknak és innentől (szerintük) nem kell, hogy érdekeljen az eredete. A Made in PRC-nél azért biztatóbb, nem? :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1068) ANT válasza Ariadne (#1067) üzenetére


ANT
őstag

Nem csak biztatóbb, de jóval ritkább is ez a jelzés! :D

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1069) nyunyu válasza Viktor0610 (#1058) üzenetére


nyunyu
félisten

Ar/ertekben jo a 10120.

Ahogy nezem +20k a hatralevo ido kijelzos, viz+villanytakarekos 10420, neked kell eldonteni, hogy a plusz funkcioi ernek-e annyit.
(De akkor mar inkabb meg +10k, aztan a 10620 kijelzoje animalja is, hogy eppen mit csinal. Pl. kuszik felfele a homero higanyszala, amikor melegiti a vizet, porog a centifuga ikonja, stb.)

Tanacs: nezz szet, hatha veletlen akcios valamelyik a Fukar/HulyeVagyok/VillanyVilagnal, akkor olcsobban is meguszhatod, mint a markabolt.hu-n.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1070) neduddki válasza Integra (#1060) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

me erzem ugy hogy nem erted???:- ))) a zifagyaszto hejejt inkabb fagyaszto resztt akarok, de nem ez tartott vissza:- )))

duv

neduddki

p.s. amugy meg ar mindig nem gyutt ami kozleben lett vona:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1071) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Mindenkinek köszi a válaszokat. LCD nem kell, így is több mint elég lesz a gép tudása. Ami tetszik benne, az elektronikus vezérlés (hátha elromlik... :D ), illetve a könnyitett dobnyitás, illetve a dobpozicionálás.

Azt hiszem, ő lesz a befutó. ;)

Samsung Galaxy A54

(#1072) Integra válasza neduddki (#1070) üzenetére


Integra
titán

esküszöm ,nem tudom elolvasni, csak az elejét értem, hogy nem értem:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1073) copin


copin
őstag

Imádom azokat a kínai gyárakat, amelyek legyártják a tényleg überszuper cuccokat, de 20 év után nyomtalanul eltűnnek. :W

(#1074) Chili7


Chili7
őstag

Vennem kell egy otthoni elektromos grillsütőt. Van vasrácsos 10k körül néhány, és van 20k-ért tefal kőlapos. Melyik a jobb? A vasrácsos vagy a kőgrill?
thx

(#1075) Ariadne válasza Chili7 (#1074) üzenetére


Ariadne
őstag

Best ever megoldás, szerintem. Tökéletes elégedettséggel használom, könnyen tisztítható, összecsukva hamar megvan, de kinyitva sütve rendes party grillezést is lehet vele csapni. Nekem tökéletesen bevált, és még két ismerősnek szintén ilyen van, ők is elégedettek. :)

mod: Állítani lehet a magasságát, ezért nem csak "lapos" húst, hanem pl. csirkecombot is lehet sütni benne, csak magasabbra kell állítani. Ez is 20k körül van.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1076) Mawyx válasza Integra (#1072) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én mindig átugrom a kiscsávó hozzászólásait.
Érdekes, hogy mindenki fikázva van a helyesírás meg elgépelés miatt, de neki szabad :U Olvashatatlan, amit ír.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1077) copin válasza Mawyx (#1076) üzenetére


copin
őstag

Tud ő rendesen is írni. [link] Neki talán ez védjegye.

(#1078) neduddki válasza Integra (#1072) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

HAt nemhijjab a szellemi es eszbeli fejloled megfelelo szintere el kell jutni ahhoz hogy megrcsd:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1079) copin válasza neduddki (#1078) üzenetére


copin
őstag

Ehhez nem szellemi fejlődés kell hanem fordító program. :)) [/WOLFI]

(#1080) Ariadne válasza copin (#1079) üzenetére


Ariadne
őstag

Ejnye, gyerekek, neduddki a PH! közösség ismert és elismert tagja, és igen, az írása a védjegye. Tessék békén hagyni. Ja, és ha nem tudjátok, miért ír így, művelődjetek kicsit szépirodalmilag. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1081) neduddki válasza Ariadne (#1080) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

konnyes a szemem a meghatposagtol:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1082) Integra válasza neduddki (#1078) üzenetére


Integra
titán

:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1083) Ariadne válasza neduddki (#1081) üzenetére


Ariadne
őstag

Pedig nem azért írtam. :P

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1084) neduddki válasza Integra (#1082) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

1. hijjab ariszaldo Magad massal kell kielned vagyaid:- )))
2. megicsak tucc Te olvasni csak jobban esik megjaccani magad mi /en midesetre jkat rohogok rajtad:- )))/

udv

neduddki

mod: Ariadne: attol meg felhos:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1085) Integra válasza neduddki (#1084) üzenetére


Integra
titán

nem, egyszerűen frankón vannak részek amiket nem értek.
egyes részekhez már hozzászoktam úgy ahogy, simán van hogy 5x kell nekiugranom, de a többi nekem káosz még mindig.. tényleg nem tudom elolvasni és utána elfogy a türelmem, így inkább nem foglalkozom vele:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1086) Klon


Klon
aktív tag

Sziasztok!

Sürgősen vennünk kellene egy felültöltős mosógépet, sacc 70-90k között.
Tudnátok ajánlani valami tényleg jó gépet?
Jó lenne ha tudná az 1200-as fordulatot.
Előre is köszi a segítséget!

(#1087) ngabor2 válasza Klon (#1086) üzenetére


ngabor2
nagyúr

miért is jó az 1200-as centrifuga? lehet, hogy egy hajszálnyit szárazabb lesz, mint 600-on, viszont nem lehet kivasalni. én az 1000-t tudó indesit witl106-oson is levettem 600-ra, és akkor nem nagyon kell vasalni. csendes, nem ugrál, és nekem pont eleget tud. bátyámnak is ilyen van, neki az a baja vele, hogy pl. nem lehet csak centrifugázni, vagy csak öblíteni vele, ha elindul egy program, az végigmegy, nincs megszakítás (pontosabban még nem volt rá okom, hogy kipróbáljam, van-e).

a legjobb módszer: bemész kedvenc ht-gép-boltodba (nekem egy ideje ez az electroworld), megkérdezed, hogy mennyi a házhozszállítás, körülnézel, érdeklődsz az eladóktól... fognak tudni ajánlani neked valót.

(#1088) nyunyu válasza Klon (#1086) üzenetére


nyunyu
félisten

Par napja linkelt Electrolux EWT10120-szal mi a gond?

Van rajta kulon oblites, kulon centrifuga program, mondjuk csak 1000-es a centrifugaja.
Bar annal nagyobb tenyleg felesleges.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1089) raptor17


raptor17
csendes tag

Sziasztok.

Mi a véleményetek a vízszűréses porszívókról. Mert már olvastam sok minden hogy átenged mindent meg ilyenek, meg persze sok pozitív vélemény.

Itthon van egy porzsákos „csoda” de olyan jól megy hogy porszívózás után ugyan olyan poros lesz minden mint volt…. :))

(#1090) neduddki válasza raptor17 (#1089) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az osszes esmerosom a kitakarithatalnasga miatt tette felre oket

udv

neduddki

p.s. en is szemesztem veluk de lebeszeltek es egy mile s5 lett a befuto

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1091) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#1071) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Megjött az Electrolux 10120.

Sajnos, már a próbamosás elindítása után vettük észre, hogy az oldalán van egy horpadás.
Szerintetek így még van esélyünk a cserére? :F

Samsung Galaxy A54

(#1092) ANT válasza Viktor0610 (#1091) üzenetére


ANT
őstag

markabolt.hu-nál vetted? Ha igen, sztem a jóindulatuktól függ a dolog. Ugyanis a számla alján ott van, hogy "az áru átvétele után az esetleges szépséghibákért felelősséget nem vállalunk." Bár sztem ez így elég kacifántos, mivel a szállító a pénz átvétele után fénysebességgel elhagyja a helyszínt, meg se várja, hogy kibontsd a csomagolást. Legalábbis nálunk így zajlott a dolog.
Szerk: azért mindenképpen jelezd nekik a dolgot.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1093) Ariadne válasza Viktor0610 (#1091) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha 3 munkanapon belül szólsz, kötelesek. Függetlenül a használattól... Lényeg, hogy nyoma maradjon, hogy időben szóltál. Bár ugye abba beleköthetnek, hogy a horpadás az látható, de ha csomagolásban vettétek át és nem hántották le előttetek a külsejét, akkor lehet esély szerintem.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1094) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Felhívtam őket, az volt a válasz, hogy minekután átvettem a számla aláírásával, hogy sértetlen, az egész gépet nem cserélik.
Viszont a szervizzel felvehetem a kapcsolatot, majd ők kijönnek, és garanciában, ingyen kicserélik a hibás alkatrészt.
Úgy döntöttünk, nem csinálunk ebből ügyet, mivel a működést nem zavarja. Inkább elfordítjuk a gépet 180 fokkal, úgyis a jelenlegi állásában közel van a fürdőkádhoz az elektronika -nehogy beázzon... :D

Más.
A cső rövid. Hol lehet venni hosszabbat?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1095) ANT válasza Viktor0610 (#1094) üzenetére


ANT
őstag

Sztem a cső cseréjét is a szervízzel kéne intéztetni, nehogy garanciális probléma kerekedjen belőle.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1096) Viktor0610 válasza ANT (#1095) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igazad lehet, akkor majd felhívom őket. :)

Samsung Galaxy A54

(#1097) Chili7 válasza Ariadne (#1075) üzenetére


Chili7
őstag

Köszi az ajánlást, de ez a grill készülék nem veszi el a grillezés élményét? Hogy nekem kell forgatnom a húst, csöpög a szaft, füstöl, kicsit megég, stb...
Nekem ez olyan mint egy szendvicssütő, vagy egy pirító... berakod, aztán ha kész kidobja...
Mondjuk cserébe nyilván kényelmes.

(#1098) Ariadne válasza Chili7 (#1097) üzenetére


Ariadne
őstag

Tartottam tőle, de a kevesebb maceráért cserébe ha kinyitva sütsz vele, ugyanúgy csíkos lesz meg száll az illata, és előnyként bent a lakásban is lehet gyorsan sütni vele, ha úgy tartja kedve az embernek. Hétköznapi vacsihoz is szoktam használni, mert hamar megvan és kitisztítani se nehéz a teflon miatt, de épp múltkor csináltunk grillpartit, jó volt. :D Persze nyilván nem adja a nyílt lángon pirult hús élményét, de én értékelem a praktikuságát. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1099) Mawyx válasza Chili7 (#1097) üzenetére


Mawyx
senior tag

A forgatás, csöpögés, füstölés megégés, undorító dzsuva takarítás itt is megvan :Y de cserébe isteni fincsi és tényleg kompakt, kis helyen elfér :K
[link1]
[link2]
[link3]
[link4]
[link5]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1100) Ariadne válasza Mawyx (#1099) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez is hasonlónak látszik, mint az enyém, ezek szerint másnak is bejön. :)
Viszont villával-késsel teflonoson neeeee! Megkarcolja a teflonbevonatot, és onnantól már nagyon rákkeltő, vegyész párom tanított rá.
Én egy hőálló műanyag"fakanalat" meg hagyományos fa cuccokat használok, az nem bántja a felületet. Nem árt, ha sokáig akar élni az ember. :K
Hazamegyek lehet pácolok is husiszeletkéket mustárral-borssal-olívaolajjal, és úgy megsütöm, de úgy. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.