Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) GBRDVD


GBRDVD
tag

Sziasztok!

Whirpool awg 681-es mosógépemen pár napja elromlott a centrifuga. Minden megy rajta, de a centrifuga programhoz érve, csak szenved, nem pörög fel. Próbáltam üresen is, úgysem jó.

Van valakinek tippe, milyen triviális baja lehet egy centrifuga-elszállásnak? Van egy olyan "megérzésem", hogy nem lehet annyira nagy a baj. Meg szeretném oldani, hogy ne kelljen szerelőt hívni. :U

Volt már valakinek ilyennel tapasztalata?

(#602) fokukac


fokukac
nagyúr

a kérdés még mindig adott : milyen mosógépet vegyek?
pici kell, ami befér a panellakásom fürdőszobájába.
melyik márkával van a legkevesebb probléma?
mi a különbség a 60 ezres és a 100 ezres mosógép között?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#603) brownus


brownus
veterán

hi,

beko az jó minőségű gépeket gyárt? mik a tapasztalások?
mert van az euronics-ben egy beko alulfagyasztós hűtőszekrény 60ezerért...

(#604) Integra válasza brownus (#603) üzenetére


Integra
titán

életemben nem hallottam ilyen márkát:DDD
honnan van?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#605) Integra válasza fokukac (#602) üzenetére


Integra
titán

bosch.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#606) brownus válasza Integra (#604) üzenetére


brownus
veterán

itt van ilyen, meg honlapjuk is van.

de sztem maradok a zanussinál, most a megnyílt saturnban találtam egy alulfagyasztósat (70l) 65ezerért... ezaz most nézem, csak 60l-es a fagyasztó...

[ Szerkesztve ]

(#607) ngabor2


ngabor2
nagyúr

gáztűzhely, hűtő, mosógép... hirtelen ezekből kell nem is egyet begyűjtenem a családnak. a mosógépet, hűtőt már többször kitárgyaltuk, abból valszeg zanussi lesz, esetleg candy, hacsak valaki hirtelen le nem beszél ez utóbbiról.

gáztűzhely... mindenképpen kombinált kell, légkeveréses, grilles sütővel. electrolux, gorenje, indesit, esetleg mora jáccik. a siemensben és a bosch-ban nem fogom megfizetni a nevet, nem hinném, hogy a fenti típusok annyival gyengébbek lennének 15-20k-val olcsóbbért... vagy a bosch ennyivel többre lenne képes +20k-ért.

most behányhatnám a pontos típusokat... de mivel nem hinném, hogy bárkinek is több kombinált tűzhelye lenne, amiket "tesztelget", úgyse kapnék igazi összehasonlítást. úgy általánosságban valamelyik márkát ajánlanátok/nem ajánlanátok?

(#608) jeges válasza fokukac (#602) üzenetére


jeges
senior tag

nekünk aeg van, és a wirlpool után tiszta felüdülés. :) kevesebbet fogyaszt, jóval csendesebb, és sokkal szebben mos.
integra kollegához csatlakozva a bosch-okról is jókat hallani, bár tapasztalatom nincsen

egyébként a különbség a fordulatszám, az energia- és víztakarékos működés, a decibelek, meg a parasztvakítás (hihetetlen, hogy 20k+-ér adnak egy digitális kijelzőt :(()

(#609) fokukac válasza Integra (#605) üzenetére


fokukac
nagyúr

majd a következő lakásomba. ;)

tegnap megvettem egy indesitet. remélem, jó lesz.
egyelőre szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#610) Flashcash válasza ngabor2 (#607) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mósógépből nekem az AEG bevállt, egyetlen hátránya az ára, viszont most az eboltban látom hogy akciós és a házhozszállítás is ingyenes: link

[ Szerkesztve ]

(#611) brownus válasza Integra (#604) üzenetére


brownus
veterán

ilyet....:D -> bemegyek tegnap az euronicsba, hogy én azt a beko akciós hűtőt akarom, erre a srác elkezdi mondani ezerrel, hogy az egy nagy szar, török márka, és ha jót akarok ilyet ne vegyek, mert ha elromlik akkor az itteni szakszervízzel csak szívni fogok. ok, kérdem én, hogy akkor mit ajánl? bármi mást:D volt egy zanussi, hasonló árban és felépítésében is, de inkább átmentem a dunaplazaba, és a saturnban vettem egy gorenje-ét de hogy a srác lebeszélt a bekoról.... :) kösz neki még1x

ez a gorenje most 60e huf a saturnban ha vkit érdekelne...

(#612) ngabor2 válasza Flashcash (#610) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a házhozszállítás csak budapesten ingyenes... én meg nagyon nem budapesti vagyok. mindenesetre köszi, de úgy néz ki, ha összejön, egy indesit lesz belőle. az enyémmel meg vagyok elégedve.

(#614) ngabor2 válasza Kalandor (#613) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mi használtunk, parasztvakítás.
- ha nem ugrál a gép, akkor felesleges.
- ha ugrál, akkor erről is leugrál, annyira nem puha.

egyetlen megoldás, hogy nem ugrálós mosógépet kell venni.

(#615) tildy válasza brownus (#611) üzenetére


tildy
nagyúr

No frostosak szerintem jobbak.
Bár olyan szinten nicns bennük pára , hogyha nem csomagolod be a zöldségeket , kiszívják a nedvességet belőle. Tapasztalat.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#617) ngabor2 válasza Kalandor (#616) üzenetére


ngabor2
nagyúr

azon meg a gumiszőnyeg nem segít. ismerettségi körömből vettek páran (meg én is) ilyen szőnyeget, egy darabig a gép alatt volt, aztán kikerült. másra nem volt jó, csak alá/belement a víz, aminek utána szaga volt :( ki is lett dobva, legjobb tudomásom szerint minden ismerősnél. ja, és természetesen akkor derült ki, hogy kidobták, miután beszélgetéskor valahogy feljött a téma, és nekünk már megvolt a cucc :D

de más: a gáztűzhelyekről tényleg nem tud senki mondani semmit, hogy esetleg a korábban felsoroltak közül melyiket ne vegyem semmiképp, vagy melyiket ajánlja jószívvel?

(#618) jeges válasza ngabor2 (#617) üzenetére


jeges
senior tag

nekünk korábban pelgrim volt, most bosch. annyi bizonyos, hogy a mostani sütő jobban tartja a hőt, és egyenletesebben is süt - a pelgrim 1 év után kezdte ledobni a szigeteléseket az ajtóból. sajna a gázrózsák üzembiztossága most sem mindig éri el a kívánt színvonalat (néha ölég nehezen gyulladnak). boscht már mások is ajánlották, mindenki szerint elsődleges előnye, hogy tartós, komoly baja csak elvétve keletkezik.

szerk: hja, és a mienk semmivel sem volt drágább, mint az általad említett márkák.

[ Szerkesztve ]

(#619) föccer


föccer
nagyúr

Üdv.

Tudnátok ajánlani jobb minőségű zöldségcentrifugát? Hol, milyet, mennyiért?

Köszöntem.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#620) doc válasza brownus (#611) üzenetére


doc
nagyúr

engem meg pont a gorenjeről beszéltek le az Euronicsban :D
(bár az nem hűtő volt, hanem tűzhely)
azt mondta a srác, hogy igaz hogy olcsó, de a szervizelésével vannak gondok

(#621) ngabor2 válasza jeges (#618) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no, már mindegy. lett véve egy indesit. légkeveréses, grilles, egykezes gyújtás. 60k... bosch-ban ugyan ez 85-90k-nál kezdődött... az eladócsávóka szerint nem igazán szokott az indesitekkel baj lenni, ezért (meg más miatt is) a mosógép és a hűtő is ebből az olasz márkából került ki.

(#622) alexnowan válasza GBRDVD (#601) üzenetére


alexnowan
aktív tag

Csá!

A centrifuga a szivattyú valamilyen szűrő eltömődése miatt nem indult nálunk. Nem ment ki az összes víz ---> nehezebb vlt a töltet ---> nuku centri... ennyi.
Próbáld a szűrőket csekkolni, ha az alsó kis kerek megvolt, van egy amihez le kell kapni az oldalfalat, de ezt már a szaki csinálta vagy 2 éve...úgyhogy nem emlékszem pontosan hogy volt.

üdv,

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#623) alexnowan válasza ngabor2 (#621) üzenetére


alexnowan
aktív tag

Én anno gorenjét vettem, szép jó kombi de az áramkapcsoló 4 év után elszált 6k :(( szervíz 5k :(( de legalább a lámpácskát is kicserélte :) .

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#624) ngabor2 válasza alexnowan (#623) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nálam most az indesit is szórakozott egy kicsit, meg is ijesztett. bedugom, bekapcsolom a sütőt, tekerem fel a hőfokot, 50 fok után... lecsapja a biztosítékot. mi a túró? :F visszanyomom, még egy próba: már "csak" a fí-relét csapja le. hosszbbítót cserélek, ugyan úgy lecsapja. estefele beszélek a szomszéddal, azt mondja, nekik is ugyan ez volt, a fí-relét cserélték egy lassabbra, és megoldódott. mivel ez a nulla és a föld közötti potenciálkülönbséget méri, ezért tanácsra kikötöttem a hosszabbítóból a védőföldet: onnantól kezdve nem vágta le. mondjuk láthatólag nem ez lesz a végleges megoldás, de remélhetőleg nem jelent túl nagy gondot, hogy nincs direktben leföldelve a cuccos.

(#625) alexnowan válasza ngabor2 (#624) üzenetére


alexnowan
aktív tag

Ahhh az automata külön buli.
Ha sütő melegít és mosógép szivattyúz egyből lecsap...ugyanez mosogatógéppel is.
Megtanít szervezni a dolgokat a rendszer.. :DDD

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#626) raver válasza tildy (#615) üzenetére


raver
aktív tag

Ez sanjon minden "régebbi" no frost hátülütője. A samsungnak már van erre megoldása....

mindenki:
Gorenje: Én is lebeszélnék róla mindenkit. A szervízháttere tényleg nem a legjobb.
Amúgy meg miért nem Zanussi/Elektrolux cuccokat vesztek? Szerintem simán veri a Fagor, Indesit, Gorenje termékeket.

#611 brownus: Azért beszélt le a "jurós" srác, mert neki egyáltalán nem érdeke eladni a bekot... Ettől függetlenűl tényleg jól tetted hogy nem vetted meg.

[ Szerkesztve ]

(#628) philoxenia válasza Kalandor (#613) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekünk két szemben összeragasztott bicikligumijavítófolt van a lábak alatt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#629) ngabor2 válasza raver (#626) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Amúgy meg miért nem Zanussi/Elektrolux cuccokat vesztek? Szerintem simán veri a Fagor, Indesit, Gorenje termékeket.

itt is volt mindennek electrolux ellenfele. de valahogy az indesit mindig jobb volt egy picivel. mosógépben ebben már volt súlyautomatika, a tűzhelynél a sütő lényegesen nagyobb volt, a hűtőnél meg azonos tudás mellett olcsóbb.

(#630) alexnowan


alexnowan
aktív tag

Mosógép:

Nekünk Whirlpool van 6 éve és lekopogom egy tisztító szervízen kívül semmi nem volt.
Nagy család naponta 2 (!) adag teli biztos lemegy...
Ez még egy 500-as felültöltős.

Most cserélném újabbra mert hát a centri kevés. Olyan 900 ford. 5,5 kilósban gondolkodom.

Indesitről lebeszéltek? Vagy a Whirlpool elég jó? esetleg valami mostani akciós szupergépről tud valaki? (70k fölé nem mennék...)

Köszi.

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#631) doc válasza alexnowan (#630) üzenetére


doc
nagyúr

whirlpoolt ne :(
nektek ezek szerint nagy szerencsetek volt, de amugy rettento tre marka, inkabb vegyetek valami komolyabbat (indesit, electrolux, vagy akar fagor)

(#632) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nekünk Fagor van 8 éve. Szerelve még nem volt. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#633) doc válasza philoxenia (#632) üzenetére


doc
nagyúr

jo kis cuccok azok!

(#635) ngabor2 válasza alexnowan (#630) üzenetére


ngabor2
nagyúr

1 szavazat az indesitre. és mindenképp felültöltős.65-70k-ért már elég jót lehet kapni. az enyém "csak" 5kg-os, de az a fél kiló nem hinném, hogy teljesítményben annyit jelent. 1000 rpm-es a centrifuga, de 600 fölött már eléggé gyűri a ruhát.

(#636) raver válasza ngabor2 (#629) üzenetére


raver
aktív tag

Csak a nagyon low end mosógépeket gyártják súlyautómatika nélkűl.

(#637) Chili7 válasza Kalandor (#627) üzenetére


Chili7
őstag

Nekem is ez a samsung no frost-os hűtőm van, de még nem vettem észre a különbséget, ez és egy normál hűtő közt. A sárgarépa például 5 nap után olyan mint a gumi!
Nem tudom...., valamit rosszul csinálok? Vagy csak ilyen a sárgarépa lelki világa?
Nálatok is egész éjjel megy a kompresszor?

(#638) hanee válasza Chili7 (#637) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

A No frost nem mindenhol az, általában meg van adva a használati útmutatóban, hogy pl. az alsó zöldséges-fiókok azok.
Nekünk Indesit hűtőnk van, de.. nem ajánlom senkinek tiszta szívvel..

Mosógépből, mosogatógépből én a Siemens-t és a Bosch-t tudnám ajánlani bárkinek (nekünk Bosch van mindkettőből). Aki meg tudja fizetni, annak Miele :DDD
A bosch mosógépünkön lehet 100-asával állítani a centrifugát. Szerintem nem érdemes mindent 900-on centrifugálni, mert igaz így gyorsabban szárad, de az anyag jobban gyűrődik és nem tesz túl jót a textilnek sem. Én max. 700-on centrizek mindig, finomabb cuccokat 600-on.

hanee

(#641) tildy válasza Kalandor (#627) üzenetére


tildy
nagyúr

Szintén samsung , no frost, és issza ki a zöldségekből a nedvességet a hűtő. Főleg ha nem csomagolom be őket nejlonba., dobozba . Uborka, paprika szokott benne lenni csomagolatlanul, 1 hét után már ehetetlen, összemegy, meg ilyenek. CSomagolva viszont tényleg frissebben tartja, mint a normál hűtő.
Nekünk ez a fajta van:
kép1
kép2

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#642) tildy válasza doc (#631) üzenetére


tildy
nagyúr

A fagorról csak rosszat tudok mondani. Mióta megvették anyámék , mindig tott tobolyog az öblítő a tartályában , nem viszi ki rendesen.Igaz az elöltöltős, amilyet én sose vennék.
---------------------------------
Kalandor: nem tudom mikori modell, de tavaly december környékén vettük, újonnan. És a samsung oldalán sem a régi modellek közt van.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#644) tildy válasza Kalandor (#643) üzenetére


tildy
nagyúr

Nos én pont az alapján vettem hűtőt, mert annak idején azt mondtad, hogy a no frostosban frissebben maradnak a zöldségek. (Kár hogy arról nem tudtam, nem olvastam, illetve tőled sem hallottam, hogy nem mindegyikben...)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#646) tildy válasza Kalandor (#645) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem kell semmit se, csak jó hogyha tudják ezt a vásárlók is, hogy kb lutri, hogy a no frostosból melyik az, amelyikben friss marad sokáig a zöldség, és nem veszi ki belőle a nedvességet (Vagy össze kéne írni róla egy táblázatot) . Látod samsungon belül is mekkora különbségek vannak....
Én spec nem tudtam, abban a hiszemben voltam, hogy a no frostos az olyan, ami sokáig frissen tartja a dolgokat.

Húst is érdemes jól becsomagolva tartani a fagyasztóban, mert ha valahol éri a levgő, ott is kiszívja belőle a nedvességet.
Mindezek tudatában attól még a hűtőnk jó, csak erre figyelni kell.
Ahogyan arra is, hogy a frissentartó rekeszben lévő dolgok azért picikét meg szoktak fagyni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#647) Mawyx


Mawyx
senior tag

Van vkinél vmi ilyesmi konyhacucc? [link] Nem pont ez a márka, de nem is tudom hogy fogalmazzak :U Az ilyen kerámia főzőlapos gáztűzhelyek, szettek vagy mik ezek nagyon tetszenek, de egy normál régi hagyományos tűzhely kerül kb 30ezerbe. Ami ilyen beépíthetőnek nevezett számomra jól kinéző cucc, az meg 100fölött. Azt hallottam,hogy ami villanyos, az a villanyszámlán úgy meglátszik,hogy hanyattvágja magát az ember, nem szabad villanyost venni. Olcsóbbb főzni, mint megvenni a kaját és ha már muszáj lesz szenvedni (=főzni), akkor azt olyan helyen szeretném tenni, olyan cuccal, ami tetszik is, csak nem tudom megér-e ennyit. Szóval tudja vki vhogy kommentálni a dolgot? :F

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#648) ngabor2


ngabor2
nagyúr

hazajött a szomszédom, aki gázszerelő. egyből mondta, ha megkérdeztem volna, lebeszélt volna az indesitről, sőt, még a villanysütőről is.

azt mondja, hogy piszok drága hozzá az alkatrész. pelgrimet, vagy vestát javasolt volna e helyett. egy picivel drágább talán, de mindkettő magyar gyártmány, és olcsó az alkatrész. és legalább olyan jó minőségű. a villanytűzhelyhez annyit mondott, hogy csak akkor szabad olyat venni, ha külön ki van neki építve egy vezeték, amin semmi más nincs, és a 2-2,5kW-ot elviszi. tehán min. 1.5mm-es sodrott réz, közvetlenül a külön kismegszakítótól a gáztűzhely konnektoráig, egyben.

mod: be lett kötve a gáz... ismét nem megy a villany. valami csúnya nagy gebasz lehet a földelés környékén, mert csak akkor van gond, ha valamilyen módon földelve van (gázcsövön, vagy normál földelésen keresztül). tehát a mára tervezett sütögetés elmarad :(

[ Szerkesztve ]

(#649) jeges válasza ngabor2 (#648) üzenetére


jeges
senior tag

lehet, hogy az alkatrész drága, de a jobb gépek sokkal egyenletesebben sütnek, mint a gázosak.
pelgrim tapasztalataim fentebb: lehet, hogy az alkatrész olcsóbb, de a gumibetétek egy év után már lejöttek mindenhol róla, azok hiányában pedig nem tartja a hőt és fogyasztja az áramot, mint az eszement.

egyébként elektromos tűzhelyhez a külön villamos kör alapvető, mint ahogy a mikrohoz is külön kört szokás kiépíteni.

(#650) Chili7 válasza Kalandor (#640) üzenetére


Chili7
őstag

Olyan mint neked, csak nagyobban! Samsung RL39SBSW. Te ajánlottad! :)
Nappal csöndben van, éjszaka megy folyamatosan. Nekem is az az érzésem, - ahogy Tildy is írja, - mintha hamarabb kiszívná a zöldségekből a vizet.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.