Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Nimda


Nimda
addikt

Lehetöségem lenne egy használt Fagor felültöltös mosógépet venni (60e)...3 hónapot használt,garancia még nem tudom hogy van e rá...korábban irtátok hogy nem ajánljátok...miért?

(#302) Palkó válasza Nimda (#301) üzenetére


Palkó
tag

Nimda! Mindenben ilyen nehézkes vagy? HASZNÁLT Fagor, 60 ezerért?
Ez kitűnő üzlet, csak nem Neked, hanem az eladónak...
Te tudod, mit csinálsz, de ha ehhez ragaszkodsz, megszívod. Bár ne legyen igazam...

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#303) Nimda válasza Palkó (#302) üzenetére


Nimda
addikt

Nehézkes?...könyörgöm csak választ vártam...megkaptam köszönöm...

Bár még mindig nem tudom miért szar a Fagor... :F ...kifejtenéd?

[Szerkesztve]

(#304) tildy válasza Nimda (#303) üzenetére


tildy
nagyúr

Előltöltősnél nem viszi ki rendesen az öblítőt, nekem ennyi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#305) Palkó válasza Nimda (#303) üzenetére


Palkó
tag

Mert nevenincs műanyag alkatrészekből összetákolt lom.
Kérdezz meg egy független háztartási gépszerelőt, hogy mit ajánl...
Ha az első ötben van Fagor, vendégem vagy egy üveg pezsgőre !

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#306) Nimda válasza Palkó (#305) üzenetére


Nimda
addikt

Köszi...és ezt nekem honnét kéne tudnom?...ezért kérdeztem...

(#307) Palkó válasza Nimda (#306) üzenetére


Palkó
tag

Ezért mondtam.... Sok sikert !

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#308) Cefa válasza Palkó (#307) üzenetére


Cefa
senior tag

Sziasztok!

szeretnék venni egy ilyen gépet
Fagor 1FE-43

1 problémám van hogy a centrifuga az csak 400 rpm es.

Nagy probléma szerintetek?
azért venném ezt mert olcsón adnák de mindenképpen kipróbálnám a vétel előtt.
Esetleg ha magdobnátok pár jó tanáccsal mire is figyeljek azt megköszönném.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#311) tildy válasza Kalandor (#309) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem is.
Elég csak 5 -10 percig állnia terigetés nélküla mosógépben már akkor is kicsit ''büdösödik''....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#312) Cefa válasza Kalandor (#309) üzenetére


Cefa
senior tag

de ez 10 ezer ft lenne annyit sem ér meg.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#314) Calogero válasza tildy (#304) üzenetére


Calogero
addikt

Mienk sem vitte ki, szerelőt hívtunk aki megoldotta problémát.

A mosógép nem volt teljesen vízben. Rátette a víszintmérőt és buborékok nem voltak középen. Állított a mosogép lábán így most már mint vizszintesen és függőlegesen is vízbe van. Most már nem marad benne öblítő.

(#315) tildy válasza Calogero (#314) üzenetére


tildy
nagyúr

Köszi az ötletet: próba cseresznye.
Az a poén , hogy teljes mosásnál kiviszi, csak gyorsprogramnál(műszálas ruhák) nem, pedig annak is van öblítős része...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#316) Calogero válasza tildy (#315) üzenetére


Calogero
addikt

Nálunk teljes mosásánál maradt benne.
A gyorsprogramot nem használjuk. A műszálas ruhákat és az egyéb kényes ruhákat a párom kézzel szokta mosni.

(#317) tiv61us


tiv61us
őstag

hat nekem mar volt dolgom nehany mosogeppel, csak egy elonyt mondjon mar valaki ami az eloltoltosnek megvan
szerintem tok szopas

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#318) Shadowfax válasza tiv61us (#317) üzenetére


Shadowfax
addikt

Csakazértis mondok egy előnyt: lehet pakolni a tetejére, s azt a mosás előtt se kell eltüntetni. ;]
De mi is felültöltőst használunk. :D

(#319) tiv61us válasza Shadowfax (#318) üzenetére


tiv61us
őstag

erre nem is gondoltam
meggyzoztel
talaltunk 1 elonyt :D
szinte barmit rarakhatok, amit mosas miatt sem kell mozgatnom
most azon gondolkodom, mit is akarok en allando jelleggel a mosogepemen tartani :F
de biztos tucc ilyet

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#320) Shadowfax válasza tiv61us (#319) üzenetére


Shadowfax
addikt

Pl. lavór(ok) a kézimosáshoz, babakád, esetleg a ruháskosár a vasalnivalókkal, no meg ha nagyon nők vagyunk: a piperecuccok. :DDD
Másik előnyt is találtam: sok fürdőszobában (Mo.on :P ) tényleg pici a hely, s legtöbbször pl. a kazán/boyler/cirkó alatt egy felültöltős nem fér el kinyitott ajtóval.

(#321) tiv61us válasza Shadowfax (#320) üzenetére


tiv61us
őstag

najo, de ezek centrifugaznak is, OK a ruhaskosar, de a spiral siman leesik meg a modernebbekrol is szvsz
maybe
a helyhianyt elfogadom, de akkor nem tudom ratenni a ruhaskosarat sem
tehat a 2 elony az vagy 1 vagy 1
nekem egy sem :U

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#322) tildy válasza Calogero (#316) üzenetére


tildy
nagyúr

A nem gyorsporgram majd 1.5-2 órás. A gyorsporgram csak 50 perces.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#324) Shadowfax válasza Kalandor (#323) üzenetére


Shadowfax
addikt

Milyesmit? :F A lavórt polcra teszed?

(#325) tiv61us válasza Shadowfax (#320) üzenetére


tiv61us
őstag

ja azt el is felejtettem, hogy az en ''babam'' mar 23 eves, nem kell neki kulon kad
semmit nem mosok kezzel:)
semit nem vasalok :U
es no sem vagyok nagyon
viszont utalok lehajolgatni az eloltoltoshoz :O
mert most olyan van a laundryban es utalo, eddig mindenhol felultoltos volt

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#326) Shadowfax válasza tiv61us (#325) üzenetére


Shadowfax
addikt

Drága Tiv, én nem kötözködésből írtam azt a hszt, csak poénból kitaláltam egy előnyt az elöltöltőshöz. Ennyi. :D Ez itt nem a PH!olitika topik, nem kell meggyőzz, s én sem akarlak Téged. ;)

es no sem vagyok nagyon
:DDD

(#327) tiv61us válasza Shadowfax (#326) üzenetére


tiv61us
őstag

miert asszed en kotozkodom :F
aszittem poenkodunk..... :U

ps. arrol nem beszelve, hogy te is felultoltos parti vagy :D

[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#328) Nimda


Nimda
addikt

Na eldölt milyet veszek:LG 70e...zsir új természetesen...

[Szerkesztve]

(#329) Chili7 válasza Kalandor (#323) üzenetére


Chili7
őstag

És a polcot mosógép fölött fél méterrel feljebb kezdheted! :)

(#330) Jetbrowse


Jetbrowse
csendes tag

Mennyi topik van itten. :)) Tök jó, legalább tudok kérdezni!

100k-ért vettünk egy felültöltős Whirlpool mosógépet. Marhára elégedettek vagyunk vele, azóta mérhetően kevesebb víz fogy. Na és most jön a DE!
Sajnos az öblítőszertartályban az öblítőszer maradványa valamiért besűrűsödik és vastag zsíros bevonatot képez a tartály belsejében. A mosás során az öblítőszert belemossa, csak képződik mellette ez a trutyi. A probléma az hogy nem oldja a víz, de még az erélyes oxidálószer (domestos sem). Ciffel és súrolással oldódik, de nem érem el a tartály alján lévő lerakódást. Mivel lehetne kiszedni onnan, na és mi lehet a képződés oka?

Más is tapasztalt ilyet?

Szoktátok 4 literre higítani az 1l-es öblítőt? (Coccolino-t használunk.) Gondoltam, hogy emmiatt instabillá válik a folyadék, és kicsapódik belőle ez a viaszos anyag. Vízszintbe van állítva a mosógép, úgyhogy szerintem ez nem állhat a probléma hátterében.

Szeretném, ha záporoznának az ötletek.

Jet

[Szerkesztve]

(#331) Palkó válasza Jetbrowse (#330) üzenetére


Palkó
tag

Itthon Lenor öblítőt használunk, soha nem hígítom fel. A mi gépünkből ( Miele ), kiemelhető az öblítőtartály, mosogatógépben szoktam elmosni 2-3 hetente.

[Szerkesztve]

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#332) Jetbrowse válasza Palkó (#331) üzenetére


Jetbrowse
csendes tag

Köszi ez nem is rossz ötlet :C , oldott mosogtószert még nem próbáltam, hátha az enzimek... Sajna gépbe tenni nincs értelme, mert a gép nem tud oda mosni, ahol a ''probléma'' lerakódik. Meglehetősen zárt a rekesz, ha szét tudtam volna szedni, már rég megteszem. A forróvizes áztatás nem segített rajt.

Jet

(#333) Palkó válasza Jetbrowse (#332) üzenetére


Palkó
tag

Esetleg valami vékonyabb erős kefével próbálkozz, már ha odaférsz a problémás helyhez.
Olyasmire gondolok, mint a régi üvegmosó kefék voltak...

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#334) Jetbrowse


Jetbrowse
csendes tag

Jah, erre én is gondoltam, de annyira kemény kefét sem akarok használni, mert az felkarcolja, és akkor még könnyebben tud lerakódni az anyag.

Jet

[Szerkesztve]

(#335) xcsab


xcsab
aktív tag

a regi samsung porszivom megment 2 honpja es mar akkora volt a kosz h muszaly volt venni egy masikat :) .. egy kis icuripicuri panasonic lett a vege... 1500W ... 11ezer Ft ... semmi extra de ennyi penzert tokeletes ;)

Just do it!

(#337) Ariadne válasza Jetbrowse (#330) üzenetére


Ariadne
őstag

Ismerős gond, az albérletemben hasonlóan viselkedik az Indesit felültöltős. És ráadásul iszonyúan büdösödik is, sok mosógépet használtam már, de ilyennel még nem találkoztam. Kénytelen vagyok nyitva hagyni a tetejét mindig, de így is borzalmas szaga van, tömény ecetes 90 fokos mosás is csak időlegesen segít. Érződik a ruhákon is sajnos. :O
[link] itt egyébként találtam sorstársakat, állítólag az öblítőszer hígítása megoldás lehet... Egy ideje így csinálom, talán valamivel kevesebb a fekete penész benne, de egyelőre mission impossible-nek tűnik a teljes likvidálása, akármilyen eszközt vagy szert vetek is be... Pedig vegyész barátomnak volt pár ötlete, mit lehetne beleönteni. ;] de én szeretném, hogy egyben maradjon a beavatkozás után is... Szóval ha valakinek van ötlete, én is várom.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#338) Jetbrowse válasza Ariadne (#337) üzenetére


Jetbrowse
csendes tag

Hát a penész az én albimban is felütötte a fejét, igaz nem mosógépben mert az nincs. Rájöttem, hogy a hiba a super hőszigetelt ablakokban keresendő. Olyan magas volt a páratartalonm, hogy az enyves falon megtapadt a penész, és elkezdte emészteni. Meoldás erre az 1:2 arányban (víz : domestos) hígított permet, no és persze a rendszeres szellőztetés.Ez talán a mosógépen is segít.

(#339) Integra


Integra
titán

14 éves bosch felültöltős mosómasa most kezd tönkremenni.
jó sokáig szolgált asszem.
jöhet a következő bosch :)
de bakker miért nincsen a bosch.hu-n ár is a mosógépek mellett?:(

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#340) ponti_ak válasza Jetbrowse (#338) üzenetére


ponti_ak
addikt

Egyetértek.

A Whirlpool felültöltősöm öblítő-adagolóját most takarítottam ki Domestos-os vízzel (lehet kapni spricnis Domestost, azzal a legkönnyebb... Évente egyszer muszáj, de azután jó megint.

Szét kell tudnod szerelni valahogy az adagolót (nekem a szerelő mutatta meg):
ki lehet szedni a fedél-tartó zsanért, úgy egyszerűbb, és hatékonyabb is, mert szinte teljesen hozzáférsz... Az én esetemben (szerintem neked is) le kellett szerelni az oldalsó lemez-burkolatot (4 db csavar fogja, sima nagy csavarhúzó kell hozzá), aztán oldalra kitolni a ''drótot'', ami az adagoló fedelet ''fogja''.

A szellőztetés/nyitva-hagyás nálam is elengedhetetlen. Nincs ablak a fürdőben, és az elszívó is gyengécske sajnos...

[Szerkesztve]

(#341) Integra


Integra
titán

van egy oldal ahol elég sok gyártó elég sok terméke fent van, de úgy, hogy azoknál nem csak egy ár, hanem sok kereskedő ára is fent van az adott típusnál, így könnyebb összehasonlítani, honnan vegye az ember.
a mosógépet már megtaláltam ami kell, csak a kérdés, hogy hol milyen árért lehet hozzájutni...
nem tudjátok melyik ez az oldal?
ebolt.hu-t nézem eddig

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#342) degu


degu
senior tag

Ki tudja,hogy hol lehet uj NDK-s mosogepet kapni? :DDD /A kiveheto-ajtos!/
Ragaszkodnek a markahoz,mert az eddigi 21 /!/ evig ment kifogastalanul! :R
/A sogor ezalatt 3 /!/ gagyi Voorpuult hasznalt el!/
Vagy valakinek van jobb 5lete? :))

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#343) ANT válasza degu (#342) üzenetére


ANT
őstag

Há' má' NDK sincs régen! Mitől lenne mosógépük? Ha én most vennék mosógépet, Bosch v. Siemens lenne a kiválasztott.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#344) CriticalHit válasza Integra (#341) üzenetére


CriticalHit
őstag

Talán ez: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#345) Shadowfax válasza Integra (#341) üzenetére


Shadowfax
addikt

www.arukereso.hu [link] ;)

Áh, megelőztek. :o

[Szerkesztve]

(#346) ngabor2


ngabor2
nagyúr

nem tudom, hogy garanciális probléma-e, vagy normális jelenség: indesit mosógép, és mosás végére mindig megjelenik egy kevéske víz a gép előtt. de tényleg csak mutatóban. ahogy láttam, nem hátul folyik, és elől a tisztítólyuk környéke is száraz. legközelebb ki fogom húzni, hogy behatároljam, hol ereszt. aztán ha megvan, hívom a szerelőt garanciába. feltéve, ha ez nem normális jelenség.

(#347) Flashcash válasza Integra (#339) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Bosch néha előfordul a nagyobb Mediamarktokban. De szerintem ez a márka sem rossz, én ilyet vettem 3 éve: [link]

(#348) betyarr


betyarr
veterán

sziasztok!

mostanában vásárolnék beépíthető kombinált tűzhelyet.elég nagy a választék és nemigazán tudok dönteni.a lényeg hogy 100e Huf alatt legyen és persze kombinált,vagyis felül gáz főzőlap alul meg villanyos sütő.lenne valakinek tapasztalata,hogy mit érdemes/nem érdemes venni?

kösz előre is!

(#349) degu


degu
senior tag

Szerintetek miert arasztottak el a piacot az eloltoltos mosigepek? :F
Muszakilag annyira nem logikus,meg kenyelmetlen is!
Az egyoldalas csapagyazas egy agyrem!Az elollevo,fuggoleges ajto tomitese hosszutavon nem biztonsagos,es a ki,es berakodas feler egy svedtorna-oraval.
Megis,a kinalat 90%-a eloltoltos... :Y

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#350) ANT válasza degu (#349) üzenetére


ANT
őstag

Az egyoldalas csapágyazás télleg nem a legjobb megoldás. Viszont amit az ajtótömítésről írsz, azzal vitatkoznék. 12 éves Zanussi elöltöltős gépünk ajtótömítése a mai napig tökéletes. Ha egyszer tönkremegy, az szvsz nem emiatt lesz!
Amúgy meg ha nem szimpi neked ez a konstrukció, válogass a maradék 10%-ból!
(Ami pedig a svédtornát illeti, ilyen logika alapján semmilyen házimunkát nem szabad végezni------>mind svédtorna! :Y )

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.