Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) runner 125 válasza Ariadne (#1650) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aham,köszi.
Az országos szállításukat nem nézem,az argep szerinti 1500ft sztem csak Pesten belül évrényes..
Hát nyilván nem 5-6 évere vesz az ember hűtőt. Előző Zanussi is most kezd meghalni-~10éves,folyton megy...

Lehet más típust kellene néznem.. :F
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1652) Ariadne válasza runner 125 (#1651) üzenetére


Ariadne
őstag

Nekünk Electrolux/AEG irány lett végül, működni jól működik a hűtő és a mosógép is, de épp most kell letesztelnem a szervizt, mert a hűtő fagyasztó részénél szerintem ereszt a szigetelés, és egy ponton penészedik...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1653) runner 125 válasza Ariadne (#1652) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aham,még annó beszéltem egy szerelővel,azt mondta ezeket a mai hűtőket egyszerűen már nem egy fél életre tervezik...-"műanyag az egész",tele tervezési hibával..
Ez van.. :F
Azért köszi az infókat.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1654) Integra


Integra
titán

január közepe, gondolotam hívom a palit hogy turmixgép van e végre raktáron...
erre nézem az árakat..
durva milyen drágulás van..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1655) runner 125 válasza Integra (#1654) üzenetére


runner 125
nagyúr

..sajnos igen..
Ez a mai világ..minden évre minden drágább.. :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1656) Carpio válasza runner 125 (#1645) üzenetére


Carpio
tag

Őket tudom ajánlani.
Bár Zanussi-t ne vegyél, Electrolux, AEG jó minőség.

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#1657) Carpio válasza runner 125 (#1649) üzenetére


Carpio
tag

Nekem ilyen van

Nemrég vettem, de bízom az Electrolux-ban, dolgoztam a gyárukban 3 évig :D

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#1658) runner 125 válasza Carpio (#1657) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh ez elég meggyőző érv. :)
Köszönöm. :R
Lehet Electrolux lesz..
Egyébként most bazi fura (ellen)érvet mondok,175cm alacsony. :DDD
..187 vagyok,olyan jó volt h a mostani kb akkora volt mint én,ennek meg látnám a tetejét. :(
Másrészről a TV is a tetején van,szóval nem tudom.. :U
Jó lenne kicsit magasabb lenne. :D
Köszönöm még egyszer! :R

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1659) Ariadne válasza runner 125 (#1658) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát, párom meg pont azt mondta, hogy nehogy már egy hűtő legyen a legmagasabb lakásban, ő akar lenni a legnagyobb - ezért lett a 175-ös a 185-ös helyett. :DDD Na jó nem csak ezért, hanem mert két embernek elég szerintem egy 175 magas kombi hűtő, és elég is, pedig szoktam főzni és a fagyasztó is tele van mindig.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1660) runner 125 válasza Ariadne (#1659) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aha,mi 4en vagyunk,nyilván elég lenne nekünk is a 175-ös,ez csak tényleg az én hülyeségem. :))
Egyébként találtam 200-ast,még a "talán belefér" kategóriában; [link]

Elmagyarázta egész jól a fickü h mi az a "No Frost" rendszer,valóban ennyire jó? :U Nem nagyobb ezzel is a hibalehetőség?

..amúgy ez a videós bemutató nagyon jó ötlet! :K :R
Köszi a bolt tippet még egyszer. ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1661) Ariadne válasza runner 125 (#1660) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát, négyőtöknek azért jól jön egy 185-ös is szerintem. Mondjuk a 175-ös tényleg lazán elég kettőnknek, de hát ugye később leszünk mi még többen is. :)

A No Frost a hűtőtérben elég általános, és jól jön. Bár az enyémnek jégcseppek vannak belül a hátulján, nem tudom, ez jó vagy rossz.
A fagyasztórészben a No Frost viszont jóval drágább hűtőt eredményez, többet is fogyaszt, és szerintem felesleges. Egész egyszerűen azért, mert évente egy-kétszer úgyis kimossa, kitörölgetni az ember, akkor meg már nem kunszt leolvasztani. Szerintem. :)

mod: A markabolt webáruházról hmm itt valamelyik topikban írta valaki, hogy nem igazán jó. Hú, sajnos nem emlékszem, mivel indokolta, de most nyáron volt, amikor én is ilyen ügyben kérdezgettem, keresgéltem.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1662) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

nos , részünkről befejeződött a felújítás és új dolgok beszerezése, már csak egy nagy nagy inox hűtő kell....

Vettünk egy Moulinex kenyérsütőt
és még egy Daewoo porszivót

Bár utólag az egylapátos kenyérsütő nem tünik olyan jó választásnak, de az eddigi 2kenyér az isteni lett:).
A porszivó pedig ezerszer jobb mitn a samsung ami összefosta magát, ráadásul 13.000Ft-ért erőssen bestbuy.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1663) runner 125 válasza Ariadne (#1661) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aham,hát minimum akkor 185-öst nézek,meg amúgy is,ne lássam a tetejét ;]

Persze,nyilván. Tisztítás közben úgyis leolvasztja az ember...
Bár ah néztem ez a "technológia" szinte az összes 185-200-asba bent van.. :U
Noh mind1.

Nem jó?! :U
A részletes termékleírásról/bemutatóról nem ez jött le-persze ettől függetlenül lehet szar,bár jó vna tudni h miért.. :F
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1664) Ariadne válasza runner 125 (#1663) üzenetére


Ariadne
őstag

No Frost a hűtőrészben az bennük van, de No Frost a fagyasztóban az ritkán, és azok drágábbak és többet is fogyasztanak, ezért gondolom, hogy nem érdemes.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1665) pinta


pinta
újonc

Hello-hallo! :DD

Párommal keresünk olcsó és jó mikrót, illetve porszívót. Mindkettő Karácsony után döglött be, ilyen a szerencsénk. Mikrónál 15-ből, Porszívónál 10-ből szeretnénk kijönni. Tudom, hogy ennyiért nem kapunk AEG-ét vagy Boscht, csak noname-t, de azért ne legyen made in dobd el minőség! :DD

Segítsetek lécci!
Anita

[ Szerkesztve ]

(#1666) BITBOYS válasza TexT-BoY (#1662) üzenetére


BITBOYS
addikt

Otthon pont ilyen kenyérsütő van, még nem próbáltam ki. :)
Miért gond ha egy lapátos?
Van bazinagy Samsung inox hűtő is :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1667) amargo válasza runner 125 (#1663) üzenetére


amargo
addikt

Szia, mi most vettünk NoFrost os LG-t.

Több ismerősömnek is van NoFrost-os hűtőjük, amit itt könnyebb elérni, az ételnek nincs hűtő szaga, íze, továbbá nem teszi tönkre a pára. Meg úgy tisztán néz ki. Továbbá hűtőnek sincs kellemetlen szaga.

Mielőtt megvettem én is eléggé körbe néztem 6évig volt részem megnézni a különbséget a NoFrost-hagyományos hűtő között. A fogyasztása több, mint a hagyományosnak legalább az úgy az 1/3ával. Viszont, ha fél évig rajta hagyod a jeget a hagyományoson, már meglehet több is a fogyasztásod!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1668) runner 125 válasza amargo (#1667) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hali!

Aham,köszi.
Akkor azt mondod összeségében megéri az alul-felül "No frost"? :U
Ez a hűtőszag valóban kellemetlen tud lenni,mindenképpen előnyös akkor.. :K
Most már csak tényleg a márkát lenne jó eldöntenem..,mindenki annyi típust ajánlott h nem egyszerű.. :)
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1669) amargo válasza runner 125 (#1668) üzenetére


amargo
addikt

Nekem most kb 1,5 hónapja van egy LG GR B369 PQA hűtöm, de mi direkt kisebbet kerestünk, mert még 2-en vagyunk.
Samsung-ból láttam még jókat, vagy Electrolux. Vagy esetleg Liebherr. Viszont ezeknek az áruk magasabb.

Szerk:
Összességében kedvelem a hűtőt, bár néha a síri csöndes lakásban tud hangoskodni(kisebb időkre), most is búg.. de vakáció módban is lehet használni és akkor csöndben van :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1670) runner 125 válasza amargo (#1669) üzenetére


runner 125
nagyúr

"Vakáció program" -besz@rás. :D Mik nincsenek?!.. :)

Köszi a típusinfókat,egyelőre úgy néz ki h ez az Electrolux lesz. :K
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1671) runner 125 válasza runner 125 (#1670) üzenetére


runner 125
nagyúr

Upsz,bocs kicsúsztam már a mod-ból.

Az AEG milyen márka? Megbízható? H őszinte legyen nem hallottam még róla.. :U
:R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1672) amargo válasza runner 125 (#1671) üzenetére


amargo
addikt

Az Electrolux prémium márkája.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1673) runner 125 válasza amargo (#1672) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aham,szóval akkor az a leg-leg? :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1674) Ariadne válasza amargo (#1667) üzenetére


Ariadne
őstag

Szerintem nem jegesedik az annyira, hogy megérje a No Frostos fagyasztó.
Megnéztem, az én AEG-em 274 kWh-t fogyaszt évente névlegesen, a te általad linkelt LG meg 374-et, ez azért elég jelentős különbség. Szeptember óta, négy hónapja megy a hűtő, és semmi jelentősnek nevezhető jegesedés nincs a fagyasztótérben, szóval nem fog azért többet fogyasztani, mert jeges.Talán ha évekig hagynám, de hát ugye az ember át szokta törölgetni a belsejét időnként már csak higiéniai szempontból is, és akkor azzal meg is van a dolog.
A hűtőtérben vannak pici jégcseppek, de az No Frostos. :DDD Én mindenesetre a fogyasztás alapján számoltam, mert az folyton, minden nap számít, és a lehető legalacsonyabb fogyasztásút vettem meg.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1675) amargo válasza Ariadne (#1674) üzenetére


amargo
addikt

350kw-os.
De a legalacsonyabbon van a fagyasztó része és a hűtőrésze is.
Ha nem a környezetre mért fogyasztást nézem, akkor éves szinten 2000ft különbségről van szó. De itt szerintem inkább az dönt kinek mi a szimpatikus.
Számomra ezek voltak az érvek a saját tapasztalataim szerint, ahány család/ember, annyi fajta van ebből.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1676) runner 125 válasza amargo (#1675) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ah néztem a magasabb/nagyobb űrtartalmű hűtők szinte mind "No frost" rendszerűek alul-felül. Meg nyilván nagyobb térfogat-nagyobb teljesítmény is kell a hűtésére.
Ez a 2k-s évi különbség szvsz elhanyagolható..
Üdv.M

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1677) pannonbob válasza pinta (#1665) üzenetére


pannonbob
csendes tag

Szia! Nagyjából pont hasonló cipőben járok én is, neked mi a véleményed erről?
http://www.konyhabolt.hu/padloporszivo/beez-amsterdam-vc-n-1800-y

b ob bo nbob onbob nonbob nnonbob annonbob pannonbob

(#1678) Integra


Integra
titán

haliho
nekem még mindig van egy tea/kávé főző, kenyér pirító, vízforraló trióm, amitől szívesen megválnék:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1679) Ariadne válasza pannonbob (#1677) üzenetére


Ariadne
őstag

Mosható hepa szűrős cuccért ez jó ár, kérdés a (számomra) ismeretlen márka megbízhatósága. Bár igaz egy 10k-s porszívó ha jó és bírja pár évig, már tiszta nyereség, ha meg meghal hamarabb, akkor se veszt olyan rengeteget az ember.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1680) Integra


Integra
titán

végre csináltam fotókat:)
szóval ezektől szívesen megválnék:
együtt
vízforraló
tea/kávé főző
kenyér pirító

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1681) runner 125 válasza Integra (#1680) üzenetére


runner 125
nagyúr

Adj fel egy aprót ProHardveren,szvsz előbb elmegy. ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1682) Integra válasza runner 125 (#1681) üzenetére


Integra
titán

feladtam, köszi az ötletet!:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1683) Ariadne válasza Integra (#1680) üzenetére


Ariadne
őstag

Nicsak, de helyes csempéd van a konyhában. Pont ugyanilyenünk van, már hogyha élőben olyan halvány vaníliaszínű... :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1684) Integra válasza Ariadne (#1683) üzenetére


Integra
titán

majd csinálok nappali fotósat, ezeket este xenon vakus telefonnal lőttem.
szerintem inkább sárgás a csempén, de nem is tudom igazán, nem nagyon bámultam még meg:)
viszont megrendeltem végre az új turmixgépem, kenyérpirítóm meg vízforralóm, végülis fekete bosch collectiont veszek, közben megjelent a kínálatban és piszok jól néz ki a sárgás konyhában. és most a pixmanina-nál a turmixgép is levan értékelve szürkésezüst-fekete színben, úgyhogy 14-ért azt is elhoztam, noha csikorgattam a fogam rendesen. a legtöbb helyen újra 20-23e, annyiért nem vettem volna meg..
holnap valszeg házhoz szállítják:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1685) pannonbob válasza Ariadne (#1679) üzenetére


pannonbob
csendes tag

Hello! Megkérdeztem, azt mondták, egy év garancia van rá, és országos a szervizhálózatuk is. Ígéretes, valamelyik nap elmegyek a bemutatótermükbe megnézni. Én már a márkákban nem annyira hiszek, inkább az érdekel, hogy ha kézbe veszem, akkor mennyire tűnik masszívnak a cucc.

b ob bo nbob onbob nonbob nnonbob annonbob pannonbob

(#1686) Ariadne válasza pannonbob (#1685) üzenetére


Ariadne
őstag

Az egy év garról kell valamilyen papír is, ugyanis jogszabály alapján kötelező egyéves jótállás csak bruttó 10.000 feletti készülékekre van, és hát ami 9999, arra pl. már nem. Szóval ha le is írják valahol, akkor pláne érdemes megpróbálni, és a "tapogatás" erejében én is hiszek.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1687) pinta válasza pannonbob (#1685) üzenetére


pinta
újonc

Halihó!

Ez tök jól hangzik, mi is pont porszívót keresünk! Hát nem mondom, lehetne inkább Bosch, de ennyi pénzért! Írd meg, milyen volt élőben! :DD

Anita

(#1688) Egon


Egon
nagyúr

Már egy ideje döglődött a bő 10 éves Whirpool mosógépünk (elég sokáig bírta, az AWG széria még állítólag jó volt ebből a márkából), úgyhogy lecseréltük. Egy AEG 46210 lett a befutó (az MM-ben volt egy 20%-os akció kb. egy hete, megkaptuk 95K-ért).
Egy pár szóban leírnám a tapasztalataimat, hátha hasznos lesz a hasonló cipőben járóknak.

Elöljáróban annyit megjegyeznék, hogy a fórumokat böngészve, sok márkát eleve kizártam (Indesit, Whirpool stb.). Mivel kvázi felsőkategóriás gépet kerestem, hamar eljutottam odáig, hogy csak négy márka jöhetett számításba: AEG, Elektrolux, Bosch és Siemens. Mivel előbbi kettő és utóbbi kettő is kvázi egy cég, mindössze két eltérő konstukcióról beszélhetünk a mosógépek felsőkategóriájában (meg ott van még ugyebár a Miele, de az más dimenzió, szóval hagyjuk). Summa summarum: e között a két konstrukció között kellett dönteni.
Igazából nem ilyen mosógépet akartunk, de a kinézett Bosch-ból nem volt egy darab sem, így némileg kényszerből vettük meg ezt az AEG-et, és meg kell mondjam, némileg csalódottak vagyunk - főleg amennyire agyonhájpolják ezt a márkát a fórumokon.

Amiben szerintem jobb a Bosch-Siemens konstrukció:
1. Mosószer-adagoló. Az AEG/Elektrolux cuccokban levő adagolóhoz mindenképpen adagolókanál kell: mivel nincs szintjelző, illetve alul azonnal kifolyik a mosószer, enélkül nem lehet belőni a megfelelő mennyiségű mosószert. A régi mosógépünkben, az ajtón levő mosószer-adagoló praktikusabb.
2. Centrifuga-fordulatszám. Nem értem, miért kell lehagyni a lsaúú fordulatokat. Van egy függönyünk, ami nagyon gyűrődős, vékony anyag, nehéz vasalni. A régi mosógépben 120-as centrivel lett mosva, és utána az asszony nedvesen felcsipeszelte. Az AEG 400-as minimum fordulatával tutira agyon lesz gyűrve. A Bosch centrifugája 100-ról indul, 1000-ig, és több lépcsőben is állítható, mint az AEG-é.

Ami még negatívum, de lehet hogy a Bosch-ban is az:
1. Ahhoz képest, hogy Silent system, egyáltalán nem halkabb az ezeréves Whirpool-nál - sőt, mivel mélyebb hangja van, szubjektíve zavaróbb is.
2. Nem értem, hogy alapból miért két óra egy tököm mosás: igaz, hogy le lehet csökkenteni az időtartamot, de nem tudom hogy ilyenkor mi marad ki, vagy hogy mi történik.

Egy szó mint ezer: többet vártunk a cucctól.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1689) Integra


Integra
titán

akkora fos ez a pixmania kiszállítás ügyben, hogy az kész..
max 72 órát írnak szállításra..
már 7 napnál tartunk.. aztán csütörtökön láttam a dpd oldalán hogy németorszgából jönnek a cuccok... kész..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1690) Egon válasza Integra (#1689) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem az Antec P180-at 2 hétig hozták. Egyszerre lett megrendelve egy fejhallgatóval, ami a honlapjuk szerint nem volt raktáron (a ház raktáron volt elvileg...). Ehhez képest a fejhallgató megjött 4-5 nap alatt, a házra (ami sürgősebb volt) várhattam egy csomót...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1691) Ariadne válasza Egon (#1688) üzenetére


Ariadne
őstag

Mosószer-adagolóhoz: nekem is AEG van, és pont az adagoló miatt választottam! Ez az egyetlen, ahol ki tudod venni és kimosni, a többibe mind simán belepenészedik évek alatt az öblítő. A kifolyást pedig nyilván előmosásnál tapasztaltad, ez azért van, mert - a használatiban is benne van -, előmosáshoz nem lehet bele folyékony mosószert használni. Nem tudom, mi az oka, hülyeség is, de ez van. Nekem mondjuk nem gond, védem a környezetet, nem használok előmosást.

Hangra pedig nekem csendesnek tűnik, igaz eddig csak ócska ezeréves Electroluxokhoz és társaihoz volt szerencsém. Ha rácsukom a fürdő ajtaját, semmi nem hallatszik, csak ha centrifugál, pedig kicsi a lakás (ő 46000 változat).

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1692) Egon válasza Ariadne (#1691) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez nem így van: szinte az összes mai (felsőkategóriás) mosógépből ki lehet szedni az adagolót, a Bosch-ból pl. biztos. Annyival "nehezebb" kiszedni, hogy van rajta két gomb, azt kell egyidejűleg benyomni (tehát egy kézzel nem lehet kiszedni, ellentétben az AEG/Elektrolux gépekkel, de ez talán elviselhető hiányosság... ;] ).
A kifolyást nem előmosásnál tapasztaltam: ugyanúgy kifolyik mindkét szélső rekeszből (tök egyforma lyuk van az aljukon), a középső rekesz meg az öblítőé. Ráadásul kifolyik a szemcsés mosószer nagy része is, egyből (nagy a luk az alján). Gondolom a Bosch-ból is kifolyik, de csak ha lecsukom a fedelét (de az nem is baj: ez csak azért gond nekünk az AEG-nél, mert mindenképpen mérőedényt kell használni, nem lehet csak beleönteni közvetlenül a folyékony mosószerből, az adott vonalig (1/3, 2/3, max.), mint a réginél (és elvileg a Bosch-nál)).
Hang: a Bosch-t jobban dícsérték ez ügyben, sajnálom hogy nem kaptunk. Majd legközelebb... ;]
Amúgy hűtőgépben mindenképpen AEG-et fogok venni (ha lesz nagyobb lakás, és/vagy ha bedöglik a mostani, cca. 7 éves Siemens): a sógoréknak az van, és nekem rendkívül tetszett... :K

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1693) Egon válasza Egon (#1692) üzenetére


Egon
nagyúr

Lejárt az időlimit.
Az adagolóval kapcsolatban annyi kimaradt, hogy az AEG/Elektrolux mosógépek adagolója - a formája miatt - könnyebben tisztítható, mint a Bosch-ban levő adagoló, de - mivel ritkábban kerül sor a tisztításra, mint a mosószer adagolásra - az utóbbi a gyakorlatban praktikusabbnak tűnik.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1694) Ariadne válasza Egon (#1692) üzenetére


Ariadne
őstag

Kivehetőséget nem úgy értettem, hogy ki lehet venni belőle, mert az persze általános. De az AEG-nél ahogy láttam egyedül (electroluxon kívül persze), hogy szét lehet szedni, tehát belülről ki tudom mosni, és nem kell egy pici lyukon át megpróbálni kipiszkálni a penészt az öblítőrekeszből két év múlva...

Hűtőből AEG van nekem, szépnek szép, de három hónapos, és már penészedik a széle a fagyasztónak, és elég hangos. A szervizt még nem tudtam elérni, az istennek sem veszik fel. :W

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1695) Egon válasza Ariadne (#1694) üzenetére


Egon
nagyúr

Annyira nem néztem a Bosch adagolótartályát, de már az ezeréves Whirpool mosógép ajtóra szerelt adagolóját is szét lehetett nyitni hosszában (igaz, azt meg kiszerelni nem lehetett). Az AEG-féle tartályt szinte fölösleges szétszedni: olyan kicsi (rövid), és ahhoz képest akkora lyuk van rajta, hogy sztem tutira jól ki lehet mosni anélkül is.

A hűtőhöz: érdekes módon, a sógoréknak is elromlott (nekik asszem a fagyasztó nem hűtött, vagy valami ilyesmi volt). Lehet, hogy mégis Bosch hűtőt kellene majd vennem? ;] Viszont nekik gyorsan intézték (cserélve lett). A márkabolt.hu-nál vették, azt hiszem a legnagyobb 60 cm széles hűtő, cca. 150K volt. Neked milyen van?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1696) Ariadne válasza Egon (#1695) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát nekem voltak rossz tapasztalataim Indesittel meg Fagorral, hiába lehetett levenni a mosószertartót, pár év használat után közelről megnézve látszott, hogy fekete penész fedi vastagon az öblítőtartót (főleg) belül. Ehhez endoszkópon kívül bármi mással hozzáférni lehetetlen. Ráadásul biztosan nem az én hanyagságomról volt szó, mert mindkét gépet más is használta előttem (albi). Szóval innentől én ilyen szétszedhetőt akartam, és ki is öblítem és megszárítom minden mosás után. :)

Ilyen a hűtőm, két embernek pont elég, sőt kicsit sok is. Fogyasztás alapján választottam, azt kerestem, amelyik a legkevesebbet fogyasztja/év. (Ezért nem akartam pl. a fagyasztó részbe no frostot, ahogy arról szó is volt itt korábban, mert az sokat fogyaszt és szerintem feleslegesen.)

Elromlani egyébként nem romlott el, csak a szigetelést kellene kicserélniük benne.
Egyébként elégedett vagyok vele, jól el lehet férni benne, praktikus. És helyes, hogy olyan szögletes az ajtaja, nem lekerekített, mint általában, de ez persze huszadrangú.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1697) Egon válasza Ariadne (#1696) üzenetére


Egon
nagyúr

Jó, az Indesit meg a Fagor az számomra nem márka, azért nem raknám őket egy kalap alá pl. egy Bosch-sal...:) Mindenesetre, ha legközelebb bemegyek az MM-be, mindenképpen megnézem, hogy mit lehet kezdeni egy Bosch mosógép mosószer-adagolójával.

Hűtőnél annyira nem lesz szempont a fogyasztás nálunk (azért nyilván nem C energiaosztályút fogunk venni), sokkal inkább a férőhely. Nekem sincs nagy családom (hárman vagyunk), de az asszony nagyon szeret nagy készleteket tárolni a hűtőben, úgyhogy a mostani kb. 100 literes fagyasztó + 200 literes hűtő kombó gyakran baromira túl van töltve. Főleg a hűtőrész lehetne nagyobb, de a nyári jégkrémes időszakban jó lenne egy nagyobb mélyhűtő is.
Sajnos a legtöbb konyhában nem nagyon fér el 60 cm-nél szélesebb hűtő, úgyhogy abból kell megvennünk a legnagyobbat. Illetve - szerencsés esetben, ha lesz hely az új lakásban - két hűtőt fogunk tartani: a mostani mellé egy felülfagyasztóst (az a 40-50 liter plusz fagyasztókapacitás bőven elég a jégkrémeknek, jégkockáknak meg a Jagernek... ;] A hűtőrész meg majdnem megduplázódna, és lehetne többet és szellősebben pakolni).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1698) Integra válasza Egon (#1690) üzenetére


Integra
titán

juhuuuu, most hívott nagyim, hogy megjöttek a cuccaim.. :)
jobb későn, mint soha:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1699) Integra válasza Egon (#1697) üzenetére


Integra
titán

anyumnak egy boscht vettem, maxx6-os széria.
ki szedhető az adagolója és mosható, én rendszeresen ki is mosom, tisztán tartom.
a folyékony súrolószer nem jó bele, poros adagoló
de teljesen jó.
igaz mi újra porral mosunk, nem folyékony cuccal. a németországi weisser riese 10x tisztábban most mos mint az itthoniak... vicc

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1700) BITBOYS válasza Egon (#1688) üzenetére


BITBOYS
addikt

Tehát mégsem rossz annyira a Whirlpool :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.