Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Integra válasza kfron (#1799) üzenetére


Integra
titán

na az ilyen miszter minites történeteket hanyagolnám:)
egyszerűen profin újra kellene fenni a késeket, ha elviszem valakihez, utána jó lenne, ha 1 hónappal később is tökéletesen vágnának.. sajnos akik eddig élezték a késeket, mind felejthető munkát adtak ki a kezeik közül

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1802) Ariadne válasza Integra (#1801) üzenetére


Ariadne
őstag

Korábban linkeltél mindenes Bosch robotgépet, ezek közül volt valamelyik. Meg tudnád mondani, melyiket érdemes? Egy szál botmixerem van a saját kis konyhámban, szóval minden kellene, gondoltam jobb akkor most egyben megvenni. :) Ha jól rémlik, olyan 40k magasságában vannak ezek, ugye?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1803) Integra válasza Ariadne (#1802) üzenetére


Integra
titán

megnézem majd otthon, de asszem 500-600w-os volt.
de annak már sok éve, hogy vettük, az még fehér szimpla műanyag vázas volt, nem ilyen szép fémtokozású. ettől függetlenül hibátlan a mai napig, nem lehet elpusztítani, tényleg csak ajánlani tudom.
a gép alapfelépítése mindegyiknél ugyanaz, azt nézd meg, hogy melyikhez mit adnak tartozékként. ezt érdemes talán egy bosch márkaboltban megejteni, mert ott mindegyiket látod egy helyen, aztán meg lehet venni jobb áron is neten vagy máshol.
szerintem most már inkább 50k körül mennek. a legdrágább nemesacél 1100as meg 120k körül:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1804) Ariadne válasza Integra (#1803) üzenetére


Ariadne
őstag

Ahh, na ez az, meg kell találni, melyik az a szint, amiben minden szükséges benne van, de még nem túl drága... A 120 azért már egész biztosan az, lévén még konyhabútorom sincsen rendes. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1805) MolnarM1980


MolnarM1980
csendes tag

Hello mindenkinek!
Szükségem lenne technikai adatokra INDESIT R34 frigorol amit 2002ig gyártottak,az ajtojárol kellene keresztmetszet képek stb...
GORENJE kérdésben segitek akinek problémája van vele.
Üdv.

(#1806) biker válasza Integra (#1801) üzenetére


biker
nagyúr

ha van fenőacél meg egy kő otthon, és nem csorbítod az élét, hogy köszörülni kelljen, akkor ez mindig megélezi, csak ne várd meg, míg atom életlen lesz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1807) ngabor2 válasza runner 125 (#1800) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a fukarban. bemutató darab volt.

(#1808) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Üdv!

Hűtőszekrény felől érdeklődök: kéne venni egy újat (válság van vagy mifene:D).
160-180 magas, minimális fagyasztóval, egy ajtóval, vagy lehet kettővel is, de ott már általában nagyobb a fagyasztó rész. Fehér vagy hozzá hasonló színben kellene, tehát inox, fekete, piros, stb. nem.:) Nem baj, ha működés közben halk.
Mi most az ajánlott, milyet érdemes és milyen extrák vannak?

Köszi előre is. :R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1809) Lauda


Lauda
félisten

Ma megjött az új porszívó, egy Philips 9170 lett. :Y Elég brutális a cucc, maxon olyan szívóereje van, hogy tolni nem is lehet a fejet, csak húzni. :DDD :C Azt viszont hamarabb észrevenni, hogy eltömődik a porzsák, a gyengébb porszívóknál még fél porzsáknál sincs gond, itt sokkal előbb érzed, hogy nem akkora a szívóerő, mint az elején. :D

(#1810) neduddki válasza neduddki (#1790) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha vki dragallana akkor lidl nevezetu minosegi hejejn is vanank keramikesek, mongyuk a kyo felirat nincs rajtuk:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1811) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#1808) üzenetére


tomcsi23
veterán

Gorenje-Zanussi-Whirlpool. Ezek közül van, ami kerülendő, vagy valami rangsor?
:R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1812) MolnarM1980 válasza tomcsi23 (#1811) üzenetére


MolnarM1980
csendes tag

Whirpool és gorenje kb egy szinten vannak Zanusival még nem volt dolgom.
Gorenjetöl mit szeretnél venni?
Legolcsobb mosógatógépet ne vegyél mert az Midea licens és ráadásul Kinában is rakják össze.A kis gépek is elég gagyik kivéve a drágább forgotálas és kézi mikszer mert az Bosch licens.
Mosógép,hütöszekrény,tüzhely OK
Gorenje szervizes vanyok

(#1813) tomcsi23 válasza MolnarM1980 (#1812) üzenetére


tomcsi23
veterán

Köszi, fentebb írtam pár sort, hűtőszekrényről van szó, minimális fagyasztó résszel.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1814) MolnarM1980 válasza tomcsi23 (#1813) üzenetére


MolnarM1980
csendes tag

Gorenjenák jó hütőszekrényei vannak széles vélasztékban
Adok 1-2 modelt amik jól beváltak de érdemes megnézni az oldaljukat

R 67367W frigo fagyasztó nélkül,fullos kategoria
RB 6088OC kis fagyasztóval a belterében-old timer stilus,közép kategoria

(#1815) tomcsi23 válasza MolnarM1980 (#1814) üzenetére


tomcsi23
veterán

Köszi.
Gorenjét, amit kinéztünk, azt nem kaptunk (már rendeltek cirka 1 darabot, de még az se biztos, hogy megjön nekik). Másik helyen azt mondták, hogy nem is olyan nagy szám, ezek után aztán electrolux lett. Holnap hozzák. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1816) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#1815) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez a hatalmas projekt nem sikerült nekik, szerdán újra megpróbálják. :((

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1817) MolnarM1980 válasza tomcsi23 (#1815) üzenetére


MolnarM1980
csendes tag

Ha azt nézzük egyik sem nagy szám, mindegyiket ugyanolyan csörendszerben keringö R600A izobután hüt és általában Danfoss motor van.Ami külömbség az csak a kinézet. Amit figyelembe kell venni mire hány év garancia van és h van-e a közelben szerviz.
Sokszor tapasztaltam h az eladok nem is tudják h mit adnak el, azt blamálják le ami az ö üzletükben nincs és azt dicsöitik ami ép van raktáron

(#1818) tomcsi23 válasza MolnarM1980 (#1817) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ja, ez így van. Azért remélem, nagyon nem lőttünk mellé. :)
Este meghozták, holnap beüzemelés, meg áttelepítés lesz. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1819) MolnarM1980 válasza tomcsi23 (#1818) üzenetére


MolnarM1980
csendes tag

Végül akkor Gorenje lett? ha igen melyik model?

(#1820) tomcsi23 válasza MolnarM1980 (#1819) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem, Electrolux lett, ez.

A kitakarítás, beüzemelés megvolt - próba szinten, csak az áttelepítésre nem volt idő, majd holnap talán.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1821) Robaj


Robaj
addikt

Hello!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Az alább látható listából melyik hűtőt ajánljátok?

Fagor 3FC-39 LA
LG GRB 399 PQA
Electrolux ENB 32433 W
Samsung RL41SBSW1
Ariston MBL 2031C

UI: kár hogy nincs összegzett 1. hsz

[ Szerkesztve ]

(#1822) concret_hp


concret_hp
addikt

nah asszem kis családom részére egy mosógép fog beszerzésre kerülni.
mire kell odafigyelni? A vagy A+ energia osztály alap. meg ne legyen rajta 10 millió gomb, hogy nagymuter is elboldoguljon vele.
valami fontos tanács vagy valami? vagy bemegyünk a bótba oszt' megvesszük? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1823) concret_hp válasza concret_hp (#1822) üzenetére


concret_hp
addikt

senki semmit ? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1824) mephi666 válasza concret_hp (#1823) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem indesitem van... witp 82-es típus... "A" energiaosztály... tökéletesen elégedett vagyok vele... lassan 3éve megvan... egyszerű kezelni, hatékony is, stb... asszony féltestvére mosógépszereléssel foglalkozik... szerinte az indesitek nagyon jók, de szervíz esetén halál... :S ennek ellenére én ajánlom... indesit a hűtőnk is és az is tökéletesen jó... a márka meg nem egy ariston szintű, de a középkategória tetejét képviseli...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1825) -NOKIA- válasza mephi666 (#1824) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

indesit wt102, pörög a program, valakinél előfordult már :F

(#1826) Boriszka


Boriszka
újonc

Üdv mindenkinek! Kérnék egy kis segítséget. Szeretnék venni egy mosó gépet (ez lesz az első) és hát arra jutottam hogy nem tudom kell-e egyáltalán :F . Egy megbizható gépet szeretnék. Kicsit körbe is nézetem a müszaki osztályokan és azt találtam, hogy candy nagyon sok egymáshoz közeli terméket dob a piacra elég jól vannak árasítva és ami a korában(kandy felültöltős mosógép - CTD 13652)
99990.- az a keresőben 77-80 000.- plusz szállítás kb 5-6000.-
Néztem még aristont de nagyon kevés a leírás róla.
A kérdésem konkrétan az lenne mi az ami 70-85 000-. Ft közöt érdemes megven van rajta lcd gyorsprogram környezet kimélő (A,A kevés áram kevés víz) és felültöltős. És mi az amit tuti ne vegyek :( . A válszokat előre is köszi

(#1827) Mawyx


Mawyx
senior tag

Ezen vízforralók közül melyiket ajánljátok?
Bosch TWK6004N vezeték nélküli vízforraló
Ufesa HA7620 ALLEGRO
Fagor TK-418
Az ufesa nagyon jól néz ki, de nem tudom rejtett fűtőszláas-e?

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1828) Ariadne válasza Mawyx (#1827) üzenetére


Ariadne
őstag

Véletlenül volt szerencsém részletesen belelátni abba, milyen a jó és milyen a rossz vízforraló. Márka nem számít, az sem, hogy középen vagy a szélén van a kapcsoló. Körbemész az üzletben, mindegyiket felemeled, és magán a kapcsolón (az a fém cucc, ami kör alapúnál a közepén van, oldalsósnál meg a kanna aljában) ha Strix vagy Otter feliratot látsz (oldalsó kapcsolósnál bele kell kukkolni a kanna aljában lévő lyukba, ha jól emlékszem), akkor az jó, nem fog megrázni. Ha nem ilyen felirat van, vagy nincs felirat (ez a zöm), dobd el messzire, nagyon jó eséllyel életveszélyes vacak. Ez a két név ugyanis két kapcsolót gyártó cég, ez a szíve az egésznek. A többi nettó életveszélyes, komolyan, a fogyasztóvédelem jópárat visszahívott már az évek során... Ja és ezen kívül viszont totál egyformák. :D

mod: Ezek mind olyan fajtáknak tűnnek, amelyiknél középen van a kapcsoló, feltételezem ezt hívod rejtett fűtőszálasnak.

mod2: Ja és ár sem számít, láttam már olyan huszonvalahányezres vízforralót, amit visszahívott a fogyvédelem, életveszélyes volt... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1829) Mawyx válasza Ariadne (#1828) üzenetére


Mawyx
senior tag

Na ez durva :Y Igazából tetszésre mentem, nem szeretem a fehér háztartási eszközöket, besárgul, elkoszolódik idővel úgy, hogy nem lehet megtakarítani, gutaütés kerülget :W Meg szeretem a szép modern dolgokat. Ezek elég drágák, ahhoz képest meg pláne, hogy ez vízforralóhoz nem kell szinte semmi, nem egy bonyolult találmány :((( Viszont nem akarok olyt, ami nem tetszik, mert több dologgal szenvedek, ami meg lett véve, hogy ideiglenes jó lesz, persze nem ment tönkre, semmi baja, viszont nem tetszik és ezt az igazi pazarlás lecserélni, nem akarok egy jól működő készüléket leselejtezni. Nagy tanulság, hogy azt kell megvenni, amibe beleszeret az ember.
Rejtett fűtőszálat úgy értem, hogy ha kinyitom a tetejét, ahol beleborítom a vizet, akkor ne lássam azt a csövet, ami melegszik, az a vas cső ne érintkezzen a vízzel. Mint a Calgon reklámban a mosogép fűtőszál vagy mi az, na, olyan vascső van a vízforralókban és azt nem szeretném.
ilyen cső ne látszódjon benne, legyen valahogy burkolva.

Milyen kapcsolóról beszélsz, a fűtőszálról? :D

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1830) Ariadne válasza Mawyx (#1829) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha nem akarod látni benne azt a szálat, akkor olyat keress, amit ha leveszel a talpáról, középen van a fém bigyó (ez a kapcsoló egyébként, ugyanis ha ez összeér a kanna aljában lévő pöcökkel, akkor bekapcsol, ha leveszed, akkor pedig ki, ez a neve). Ezek szerintem olyanok. De hát ugye fémmel ebben a fajtában is érintkezik a víz, mert ezeknek a talpa fémes belül, ha megnézed, az melegít. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1831) Mawyx válasza Ariadne (#1830) üzenetére


Mawyx
senior tag

Jaa, nem tudtam, hogy ott van kapcsoló. Kapcsolóról nekem az on-off kapcsoló jutott eszembe, hogy beletöltöm a vizet, aztán benyomok egy gombot, egy kapcsolót, ha azt akarom, hogy kezdje el melegíteni.
A képen jól kinéző Ufesa lesz mindjárt leárazva a Tes*óban, meg tudom nézni, prospektus szerint rejtett fűtőszálas. Így jó, hogy körbe tudom majd tapogatni, lehet élőben nem is tetszik.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1832) Ariadne válasza Mawyx (#1831) üzenetére


Ariadne
őstag

:)
Egyébként jó cucc az a vízforraló, korábban mindig mikróban forraltam vizet kávéhoz, teához, de mióta az egyik albérletemben volt egy jó kis forraló, már a tésztafőzéshez is abban forralom, sokkal gyorsabb. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1833) nyunyu válasza Ariadne (#1832) üzenetére


nyunyu
félisten

Valoszinuleg sokkal hatekonyabb a vizforralo, mint mikrozni.

Annak idejen villanyora hitelesiteshez kertek, hogy kapcsoljam be a mikrot, 1000W-os fokozaton lazan 1800W-ot fogyasztott. :Y

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1834) vicucicu


vicucicu
csendes tag

Ismét segítségre szorulok. 1 éve tönkre ment az akkor 5 éves kombi Electrolux ZLKI 301 hűtőm. Akkor hívtam egy "szerelőt", aki feltöltötte gázzal (R600), és ismét jól működött, egész eddig. A következő a gondom: Úgy mint tavaly is, most is hízott a hűtő belső terébe a jég. Egyszer ezt a jeget leszedtem és utána nem igazán akart hűteni a hűtő részénél, a fagyasztó működött rendesen még egy darabig( bár gondolom véletlen egybe esés, mert nem sértettem meg a hűtő belső terét). Amikor leáll a hűtő van, hogy olyan ricsajt csap(nem mindig, de általában csattan 1-et), hogy meg lehet ijedni. Mostanra a hűtőrészem teljesen megadta magát. :( A fagyasztó része kb. 2 hétre rá leolvadt és azóta (2-3 hete) mint hűtő hűt csak, +5-6 fok van benne. Egyszer azért még elkezdett fagyasztani, de az csak 2 napig tartott. Szóval, most ott tarok, hogy a fagyasztóm funkcionál hűtő gyanánt. Hívtam a szerelőt, aki szerint galyra ment a kompresszor, és csak csere lehetséges potom 26.000 Ft. Hát, valahogy nagyon húzom a szám. :O Szerintetek lehet vmi más baja, aminek a javítása barátibb áron van? :F

[ Szerkesztve ]

(#1835) vicucicu


vicucicu
csendes tag

Kifelejtettem a modellnevet. Pontosan: Electrolux ERB 3043 a típusa:ZLKI 301.

(#1836) MolnarM1980 válasza vicucicu (#1834) üzenetére


MolnarM1980
csendes tag

Ahogy leirod ez frigonak annyi. 2 lehetséges probléma lehet:
1.Lyukas lehet csörenszer (mikron nagyságu lyuk) és lassanként elszivárgott a gáz belöle ilyenkor könnyen tönkre megy a kompresszor.
2. levan dugulva a csörendszer a kapilláris részen ilyenkor is tönkre megy a komp. ez nehezen lehet kitakaritani, amennyiben ezt megcsin. és új kompresszort tesz rá, reális az ár.
Lehet gondolkodni az újjon.

(#1837) vicucicu válasza MolnarM1980 (#1836) üzenetére


vicucicu
csendes tag

Köszi a "bíztatást". Ha megcsináltatom, olcsóbb mint az új, na, nemsokkal. Bár lehet, hogy a kiváltó ok megmarad és ledarálja ezt a kompresszort is, vagy nem jól logikázok? A gáznyomást nézte a szerelő, nem változott. Szóval,a nem öreg hűtőmnek szerinted ennyi? :O :O :O

(#1838) MolnarM1980 válasza vicucicu (#1837) üzenetére


MolnarM1980
csendes tag

Valami kiváltotta az okot h ennyi idö alatt tönkre ment a komp. Ha meg volt benne a gáznyomás akkor dugulás, új komp. felrakása elöt kimosatni rendszert R11el és átfújatni Nitrogénal legalább 70Bar nyomással.

(#1839) salieri.


salieri.
őstag

sziasztok! 300 wattos húsdarálót mennyire érdemes megvenni? Nem intenzív használatra lenne..! egyáltalán kimeríti a daráló fogalmat ilyen teljesítményű motorral?

(#1840) tildy


tildy
nagyúr

Szendvicssütőt néznénk max 6-7 ezer Forint értékben.
Tefal SM3000-ről vélemény?
Esetleg más, hasonló áron?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1841) tkazmer


tkazmer
addikt

egy kb. 20 éves lehel hűtő (álló, kb 2m magas, felülfagyasztós) kb mennyit fogyaszthat?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1842) nyunyu válasza tkazmer (#1841) üzenetére


nyunyu
félisten

~1 kWh/nap, legalabbis valami ilyesmit mertem az enyemre regebben.

Mondjuk ez mar egy freonmentes Zanussi-Lehel, 15 eves, ~190cm magas, felulfagyasztos.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1843) tkazmer válasza nyunyu (#1842) üzenetére


tkazmer
addikt

köszi :R

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1844) nyunyu válasza nyunyu (#1842) üzenetére


nyunyu
félisten

Rosszul emlekeztem, csak 165 centi.

Persze a fogyasztast elegge befolyasolja a tomitesek allapota, mennyit nyitogatod, mennyire van eljegesedve a fagyaszto, meg milyen fokozaton hasznalod.

Ha jol remlik, akkor komplett jegtelenites+szakadt gumi csereje utan mertem, elotte kb. masfelszer annyit berregett orankent.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1845) tkazmer válasza nyunyu (#1844) üzenetére


tkazmer
addikt

oh, akkor a szóban forgó eszköz minden bizonnyal még annál is sokkal többet fogyaszt, tekinttel arra, hogy ez egy épp 20 éves eszköz ('89-es), és 2m biztos van...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1846) runner 125 válasza tildy (#1840) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szvsz szendvicssütőből nem feltétlen kell venni márkásat, mi is használunk valami no name típust, 6-7 éve. Pár ezer ft volt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1847) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

Nem tudja valaki véletlenül, hogy mit jelent vajon Indesit mosógépeknél ez a hibaüzenet? :)

Néha mosás közben megáll és ezt csinálja, google eddig nem nagyon segített. Szerelőt meg nem hívnék, hátha valami itthon is megoldható hibát jelent, csak nem tudom, mit :)

köszi!

(#1848) Mawyx


Mawyx
senior tag

Aki ért a hűtőgép szereléshez, jelentkezne privátban? Egy hibát kellene beazonosítani, de olyan szinten hülyeséget csináltam, hogy fórumba nem írnám be :(

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1849) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Hűtőszekrény vásárlás előtt állok.

van valami, amire figyelni kell?
vagy tökmind1 milyen?
márka, típus, tulajdonságok

olyan 100.000 körül szeretnék rákölteni max és normális családi méret kell. :R

üdv

(#1850) Ariadne válasza werszomjas (#1849) üzenetére


Ariadne
őstag

AEG. Majdnem magyar, jó minőség, nem drága, és ha jól emlékszem, több mint egy év a garanciája. Nekem bejött, egy alulfagyasztós hmm 170 centi magas példányt vettünk most egy éve épp ennyiért, teljesen jó. Én márka és fogyasztás alapján választottam.

Itt a topikban két táborra szakadtak az emberek, én a no frost-ellenesek közé tartozom. Többet fogyaszt vele folyamatosan a gép, ami szerintem energiapazarlás, mert évente legalább egyszer higiéniai okokból amúgyis ki kell mosni, törölgetni a hűtőt, annyi idő alatt meg egy normális hűtő nem lesz tele jéggel.

Egyébként meg a belső elrendezése számít még, pl. ez az első hűtő, amibe be tudok tenni egy 7-8 kg-os görögdinnyét egészben, annyi azért kell. :DDD Csak az üvegpolcosat kedvelem, szerintem gusztább, de a többség ilyen. Tkp a hűtő méretét is az alapján választottuk, hogy hány polc van benne, legyen hely mindennek.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.