Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) ANT válasza SAMYka (#194) üzenetére


ANT
őstag

Már bocsi, de nem teljesen más, hanem éppen az! Vagyis a No Frost rendszerű hűtőkben a fagyasztótér is belső levegő keringetésű! :DD Ezáltal a jég megolvad, lefolyik a víz a fagyasztó aljában kialakított mélyedésbe, ott fagy meg újra, így könnyen ki tudod szedni onnan a ''jégtáblát''! Ennyi a leolvasztása!

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#202) ponti_ak válasza neduddki (#167) üzenetére


ponti_ak
addikt

Megnézem ezeket is, köszi. :R

(#203) Chili7 válasza ANT (#201) üzenetére


Chili7
őstag

Ennek lehet köze ahoz amit Kalandor írt, hogy tovább elállnak az ételek?

(#205) rii válasza NorDezs (#200) üzenetére


rii
nagyúr

köszi ...

pld Ő lenne az? [link]

vízmelegítő név alatt bojler?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#206) rii válasza tildy (#196) üzenetére


rii
nagyúr

köszi!!!
de ha jól néztem, ezek böszme drágák... nekem 20 körül kell bojlert találnom 80l-esben ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#207) csibor válasza rii (#206) üzenetére


csibor
őstag

Valami olasz van de nem biztos hogy kijőn 20-ból.Nálluk probáld meg[link]

(#208) Chili7 válasza Kalandor (#204) üzenetére


Chili7
őstag

Még egy utolsó kérdés hűtő témában.
Ezt össz-vissz egy belső ventillátor oldja meg, vagy van még más is ami ehez a technológiához kell?
Azért kérdezem, mert a whirlpoolnak nem látom, hogy lenne ilyen 'no frost' szerű fantázia neve, viszont van olyan hűtő amiben van ventillátor.
Ez a ventillátoros dolog akkor egyenértékű ezzel a no frost-al, vagy csak úgy van benne?
Az asszonynak sem tetszik kívűlről a samsung, úgyhogy valszeg whirlpool lesz belőle!
Köszi! Nem fárasztalak tovább!

[Szerkesztve]

(#209) ANT válasza Kalandor (#204) üzenetére


ANT
őstag

Ennyire részletesen nem ismerem ezt a légtartályos megoldást. Nekem Samsung RL36EBMS tip. hűtőm van, ami teljesen zárt szekrény, nem látszik belőle semmi kívülről. A feltöltött hűtőrendszer hőleadó felülete (ha jól fejeztem ki magam) nem a hűtő hátulján van (mint az a rácsos kialakítás a hagyományos tip. esetén), hanem a szekrény két oldalán. Az ételek eltarthatósága, frissesége viszont tényleg tovább tart, mint bármelyik eddigi gépemnél. :C (bár nem volt olyan túl sok!)

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#212) SAMYka válasza ANT (#201) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Úgy van ahogy Kalandor irta. A ventillátor csak légkeverés benne azért hogy elméletileg egyenletes legyen a hőmérséklet. (alul ugye hidegebb)

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#213) csibor válasza rii (#206) üzenetére


csibor
őstag

Obi 18500Ft

(#214) ANT válasza SAMYka (#212) üzenetére


ANT
őstag

Akko' megint újat tanultam! :R Én azt hittem, a levegő keringetés olvaszt is egyben, hogy csak alul legyen jég, amit könnyű egyben kiszedni!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#215) ANT válasza Kalandor (#211) üzenetére


ANT
őstag

Mi a baj az elektronikus vezérléssel? :F Nekem két éve gond nélkül működik! :DD

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#216) rii válasza csibor (#213) üzenetére


rii
nagyúr

uuu .. nagyon szépen köszönöm .... !!!!!!!!!!!!!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#217) Chili7 válasza Kalandor (#210) üzenetére


Chili7
őstag

Ja, azt az italtartót első körben ki is hajítottam volna belőle!
Hát egyébként most jön a vacilálós rész: izgat ez a no frost=friss kaja dolog.
Átnéztem a whirlpool kínálatot. Van nofrost, de csak inoxban, - az meg nem kell!

Még egy dolog a whirlpoolokkal, ami most jut eszembe: már két whirl cuccal megjártam, hogy valami apró műanyag biszbasz, és egy műanyag ajtó eleve törötten volt becsomagolva! Megint más esetben, meg egyből széttört anyámék fagyasztójában valami műanyag szar!

Nem tudom, ezek mindig ilyen gyengék, vagy csak kifogtam ezeket? Ez wh betegség vagy a többi is ilyen?

(#220) Chili7 válasza Kalandor (#219) üzenetére


Chili7
őstag

Megrendeltem a samsungot! :)

(#222) Chili7 válasza Kalandor (#219) üzenetére


Chili7
őstag

Megjött a samsung hűtő!
Mostmár kifejezetten tetszik! :D
Furcsa, hogy meleg az oldala, és kicsit hangos a kompresszora! Meg sehogysem tudom elosztani az öt polcot úgy, hogy jó legyen!
Köszi a tippet!

(#224) Chili7 válasza Kalandor (#223) üzenetére


Chili7
őstag

Mostanra tényleg bekussolt! De mostmár tépem a hajam a polcokkal a kezemben![kép][kép] :)

(#226) phanfantom


phanfantom
senior tag

Nem tud valaki olyan céget, ahol csomagolás sérült, szépséghibás termékekhez lehetne hozzájutni?( leginkább aeg, miele érdekelne, de persze ilyen biztos nincs:), siemens, bosch is jó lenne)

(#228) Chili7 válasza Kalandor (#227) üzenetére


Chili7
őstag

Ez a Whirlpool-bolt amire gondolsz? Mert olyan van valahol!

(#229) phanfantom


phanfantom
senior tag

Egy elektromos tűzhely(alul-felül) vagy egy gáztűzhely(alul-felül) üzemeltetése kerül többe?
Tud erről valaki némi info-t?

(#230) Ariadne válasza phanfantom (#229) üzenetére


Ariadne
őstag

Az a gázárak emelkedésétől is függ, szvsz pár év, és tuti a villanyos lesz az olcsóbb. :P

Szerintem az is fontos a fogyasztáson túl, hogy melyiket szereted, én pl. régebben csak ''full gázosat'' használtam, ennek előnye a gyorsaság, hátránya, hogy a sütő egyenetlenül süt (a régebbiek legalábbis).

Most van már tapasztalatom elektromossal is, ezért nekem a felül (tűzhely) gáz, alul (sütő) elektromos jön be, és persze külön, hogy fel lehessen tenni a sütőt normális magasságba. :)

A kerámialapos tetejű elektromos szerintem abszolút nem praktikus, egyrészt mert nagyon nehéz tisztán tartani, mindenképp mocskos lesz, és drága a spec tisztítószer hozzá, ezen kívül lassan melegszik fel (mondjuk meg is tartja utána), ráadásul rémálmaimban gondolok arra, mi történne, ha kifutna rajta valami (gondolom lecsorog a lapról mellé)... Nem nagyon üdvözlöm a mai társasház tervezőket, a soklakásosaknál egyszerűen nem is vezetik be a gázt a konyhába. :(

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#231) phanfantom válasza Ariadne (#230) üzenetére


phanfantom
senior tag

Nekem már most alapvetően drágának tűnik az elektromosság és évről-évre több kell belőle, mert minden gépnek szüksége van rá. Erre fel most már a tűzhelynek is:) ha ilyet venne az ember.
Tehát jelenleg 10-ből 10 személy azt mondja, hogy a villanyos tűzhely a drágább.

(#232) tildy válasza Ariadne (#230) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintme meg tuti nem lesz drágább.
Egy villyanyos tűzhely szerintme egy hónapban lazán elhasznál 2000Ft villanyt, míg a gáz csak 300 Ftot havonta.. (Nekünk gáz van, de én nem használom sokat, viszont otthon anyámék rendszeresen, nekik havi 300 ft csak a gáztűzhely.)
Amellett a villanytűzhelyen nem is sül meg olyan jól a kaja, teljesen más még az íze is. (Ez főleg a sütött dolgokra igaz)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#233) phanfantom válasza tildy (#232) üzenetére


phanfantom
senior tag

Tehát akkor a gázos az igazi. Ezt gyorsan megállapítottuk:)

(#236) phanfantom


phanfantom
senior tag

Egyébként tényleg ekkora különbség van árban a gáz javára? ( vagyis ami gáztűzhelynél havi 300ft-ba jön ki, az elektromos tűzhelynél havi 2000? ) Mi jelenleg havi 2-3000ft gázt fizetünk, ha csak a sütő lenne villanyos, és felül gázlap lenne, akkor is hatalmas villanyszámla keletkezne...

(#238) phanfantom válasza Kalandor (#237) üzenetére


phanfantom
senior tag

csak gáztűzhely

(#240) phanfantom válasza Kalandor (#239) üzenetére


phanfantom
senior tag

Nem tudom pontosan, de annyira nem olyan sok ez.
Durván 70ft 1m3 gáz,
ha napi 1m3 fogy átlagban, akkor az 30x70=2100ft
Mi sokat használjuk, nagy a család, így én elképzelhetőnek tartom. Főleg hétvégén, amikor jó fél napig üzemel a sütő:) (hús, sütemény, kalács)

(#242) phanfantom válasza Kalandor (#241) üzenetére


phanfantom
senior tag

Tehát véleményed szerint, mivel már volt tapasztalatod villanyos tűzhellyel is, az általam leírt használat mellett, mindenképp ragaszkodjunk a gázhoz, mert árammal nem győznénk?:)

(#244) phanfantom válasza Kalandor (#243) üzenetére


phanfantom
senior tag

Mi is az az indukciós tűzhely?
Nyitott vagyok rá, aztán meglátjuk mi alakul:)

(#245) Loha válasza phanfantom (#236) üzenetére


Loha
veterán

1kW/h áram energiája kb. 3,6MJ
1m3 gáz fűtőértéke kb. 34.25MJ

Tehát elméletben 9,5kW villamos energia fűtőértéke egyenlő 1m3 gáz fűtőértékével, persze ebbe most se a fűtőszál hatásfokát, se a gázlángnál fellépő hőveszteséget nem számoltam be. Én kb. úgy saccolnám ezért, hogy 1m3 gáz inkább 8kW árammal egyenlő.
Most nézegettem az árakat és arra jutottam, hogy ugyan azt felmelegíteni villannyal 3 szor annyiba kerül, mint gázzal.

Na most még van egy másik tényező is... Gáznak van éves előfizetési díja ami kb. 5000Ft, ha jól tudom áramnál nincs ilyen. Ebből kb. 10-15 órát mehet havonta egy elektromos főzőlap. Tehát SZVSZ, ha vki havi kb. 20 óránál nem többet használja a villanytűzhelyének egy lapját(kisebbiket), akkor kb. ugyan annyit fizet mintha gáztűzhelyet használna, utána a gáz kb. harmad annyiba kerül. (Mostani kalkulációmban még nem az új energiaárakkal számoltam...)
SZVSZ a közeljövőben akármennyire drágul is a gáz, a villanyos megoldás legalább fele annyiba fog kerülni, kivéve ha vki tényleg csak nagyon keveset használja.

Viszont a villanybojler kicsit más tészta, mivel az ''éjszakai'' árammal megy, ami kb. fele annyi mint a ''nappali'', tehát jelentős gázáremelés esetén sztem eléggé nehéz eldönteni melyik a gazdaságosabb, meg mindkét megoldásnak megvannak a maga előnyei...

(#247) csibor válasza phanfantom (#242) üzenetére


csibor
őstag

Nekünk az egyik sütő légkeveréses villany a másik sima gáz.Lehet a gáz olcsobb,de a villanyosban sokkal jobban szoktak sikerülni az ételek.Ez is 1 szempont.

(#248) phanfantom


phanfantom
senior tag

Köszönöm az információkat mindenkinek :R
Indukciós: szerintem kilőve, mert nem lehet mindenféle edényt használni rajta
Villanyos sütő: szinte mindenhol azt olvasom, hogy finomabb benne a kaja, de ez nem perdöntő számomra, mert most is finom:) persze nem tudhatom mennyivel lenne még jobb...
Loha alapján viszont nagyon egyszerű a dolog. Csupán matematika és fizika.
Ha a fűtőértékben a gáz javára 8x-os előny van, akkor megnézem, hogy 1 hónapban mennyit is fogyasztunk, majd azt megszorzom 8-al és kijön, hogy mennyi árammal egyenlő.
A havi 2000-es gázszámla 7000ft-os villannyal lenne egyenlő.( havi 30m3gáz= 2100ft-----30m3 gáz fűtőértékex8=240kwh------240kwhx30ftl(1kwh kb. ennyibe kerül)= 7200ft )

[Szerkesztve]

(#250) phanfantom válasza Kalandor (#249) üzenetére


phanfantom
senior tag

Kb. a nagyságrend ez lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.