Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) vagamo válasza dabgergo (#1149) üzenetére


vagamo
őstag

Energomattot :D , de sajnos azt már nem kapni :( !
Viccet félretéve, ebben az árkategóriában, sok különbség nincs! Sok gépnél a belső azonos, sőt még a külső is azonos csak a név változik! Talán a Zanussi a háttere miatt, jó szervíz és garanciális háttere van itthon. Jó a fényezése, míg a whirlpool, simens, bosch gépek festése egyszerűen foss /boccs/. De nincs rendesen lealapozva és emiatt hamar /könnyen/ rozsdásodik. Ha vannak konkrét, kritériumok könnyebb ajánlani! Elöltöltős, fellültöltős, cent. max ford., energiatakarékosság, stb....!
Gorenje, Candy gépeket szerintem kerüld +LG-t! A légbuborékosakat is nincs hozzájuk alkatrész, ha tönkremegy a legtöbb esetben javíthatatlanak! :(((

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1152) Winner_hun válasza vagamo (#1150) üzenetére


Winner_hun
félisten

Majd holnap kiderül. Folyamatosan megy azóta is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1153) vagamo válasza Winner_hun (#1152) üzenetére


vagamo
őstag

Ne felejtsd el, holnap 5-re feltenni, hogy észrevegye a szerelő, hogy tényleg rossz! :O

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1154) Winner_hun válasza vagamo (#1153) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem látni fogja, mert a hátulján ott van a lassan sarki csúcsot megszégyenítő jégréteg és a kapcsoló csak manuálisan állítja le a hűtőt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1155) vagamo válasza Winner_hun (#1154) üzenetére


vagamo
őstag

Nesze neked Globális felmelegedés :DDD

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1156) Grass


Grass
aktív tag

Lehel hűtőhöz kellene nékem „tömítés”. Ami az ajtó szélénél van, ami ráilleszkedik magára a hűtőre, amikor csukva van az ajtó. Nem tudom jobban körülírni, és nem vagyok biztos benne, hogy a „tömítés” a jó szó, de azért remélem érthetően körülírtam miről van szó.
Elég régi darab és ez a része már el van érve, nem zár rendesen az ajtó. A hűtőnek viszont semmi baja így elég lenne ezt a részt kicserélni, viszont nem tudom merre lehet ilyet kapni. Ötlete van esetleg valakinek?
Előre is köszönöm a segítséget!

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#1157) nyunyu válasza Grass (#1156) üzenetére


nyunyu
félisten

En a Karinthy Frigyes utcai hutoalkatreszes/klimas boltban kaptam ajtotomitest anno.
Egry J utca elagazas korul van.

Esetleg Zanussi/Electrolux szerviz, de azok szerintem dragak.
Multkor levettek 2800Ft-re egy szem uveglapert. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1158) vagamo válasza Grass (#1156) üzenetére


vagamo
őstag

Pesten merre laksz? Nem írtál pontos típust , de nézd meg a küszöböt nem e rozsdás nagyon, még az is elnyomja az ajtót. A rozsda miatt, nem is tapad rendesen a benne lévő mágnest. XIV. Erzsébet királyné 87. rákospatak mellett. Márkakereskedés, bár itt a legdrágább. Ha írsz kerületet, talán tudok közelebbit.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1159) Winner_hun


Winner_hun
félisten

No volt itt a szerelősrác, dugulást kezdett el nézni, mondtam neki a hőfokszabályzós dolgot, azt mondta nem hallott még róla, de levette a hűtő tetejét, beljebb dugta (igen sokat lehetett még befelé dugni), mostmár kikapcsol korábban is. Azt mondta, hogy nem hallottak ilyen típushibáról, de úgy néz ki, hogy talán most megoldódott a probléma. Lehet, hogy a hőérzékelő még nincs jó helyen, majd a hátulján levő jégből kiderül.
Még egyszer köszönöm (a szervíz nevében is) a segítséget.:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1160) vagamo válasza Winner_hun (#1159) üzenetére


vagamo
őstag

Szívesen máskor is! De reméljük azért más azért nem fog elromlani :DDD a közeljövőben. Nem tudod esetleg honnan ment a szerelő? Pestről, vagy Gödöllőről, vagy máshonnan?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1161) Winner_hun válasza vagamo (#1160) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pestről. Innen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1162) vagamo válasza Winner_hun (#1161) üzenetére


vagamo
őstag

Innen ment a szerelő? [link]
Mert a Központ közelebb van Göd-höz! XIV. Erzsébet királyné 87.
A Gari. miatt hova telefonáltál?
Zanussi
Elektrolux

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1163) Winner_hun válasza vagamo (#1162) üzenetére


Winner_hun
félisten

Gondolom onnan, ami ott is kint van telefonszám, azt hívtam (Hibabejelentés: +36 1 257-93-27)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1164) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Mi véleményetek a Samsung Nano Silver technologiájáról?
Ő-t nézzük:

WF7602SUV

Szerintetek?
Esetleg az LG DD gépeit nézzük még, nemtudjuk melyiket érdemes, 90ezer a felső határ max 100.000 ha valami brutális jó száritós gép van.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1165) vagamo válasza TexT-BoY (#1164) üzenetére


vagamo
őstag

Kérdés, hogy az ezüst nem e fogja meg a ruhát? :DDD :DDD
LG? Hát nem tudom, annó a légbuborékos mosógépükkel sokan befürödtek. Az elképzelés kiváló volt, de a kivitelezése pocsék! Ha a keverőtárcsánál, valami elromlott az egész gépet kellet cseréln, javítani nem lehetett
! Nano technikánál, hogy van/lesz azt nem tudom.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1166) Grass válasza vagamo (#1158) üzenetére


Grass
aktív tag

4. kerületben lakom. A hűto pontos tipusát nem tudom. Lehel 200 literes 2 csillagos hűtő. Kb 20 éves.
Nem rozsdás, tényleg nincs más baja, mint hogy elérett benne ez a tömítés.

nyunyu: Az, a Karinthy Frigyes utca hány szám alatt találtható és melyik kerületben?

Ismét köszönöm a segítséget!

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#1167) vagamo válasza Grass (#1166) üzenetére


vagamo
őstag

Menj be ide A víztoronynál van. AZEA Studió

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1168) Mawyx válasza nyunyu (#1157) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én is oda szoktam menni, az Aqua computer számtech bolt mellett van.
Bemegyek, jó napot, kérek ilyen hőfokkapcsolót. Mi a baja a hűtőnek? Mondom, ha van és eladó, akkor kérek szépen ilyen hőfokkapcsolót! De mi a hiba, vigyem be és majd ő megvizsgálja és megjavítja... Kezdtem kiakadni :DDD .

Szerk: a sztech boltnak ez a címe:
Cim: 1117 Bp. Karinthy F. u. 17.
Megközelíthetőség: 6-os villamossal, 3-as busszal, Móricz körtértől 2percre

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1169) vagamo válasza Mawyx (#1168) üzenetére


vagamo
őstag

A hőfokszabályzók közt van kb. 20 tipus. És gépmárkánk is változnak, az árak is Wp Hfsz 14000,- szerelői áron, míg normál zann. 1500,-nagyker
És sokkminden javítani való nincs 1 Hfszn, max a nyomás értékeket /rugó feszességét/ állíthatja a ki-be kapcsolás értékeket. Talán még az érintkezőket lehet megcsiszolni, ha elkormosodott. De nem ajánlom senkinek a szétszedését és állítgatását, mer nem mindig a Hfsz a hibás.

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1170) Mawyx válasza vagamo (#1169) üzenetére


Mawyx
senior tag

Amikor az ilyen szót leírtam itt most, akkor mögötte volt, hogy leraktam neki az asztalra egy mintapéldányt. Tudm, hogy többféle van.
A mondandóm lényege az lett volna, hogy kértem egy filléres dolgot, de nem akart adni, hanem majd cipeljem be a gépet és majd ő megszakérti. Nem úgy mentem be, hogy gond van a hűtővel, tanács kéne vagy meg kéne szerelni, hanem, hogy árul-e alkatrészt, mert csak azt vinnék és van-e és ha van, akkor adjon.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1171) vagamo válasza Mawyx (#1170) üzenetére


vagamo
őstag

Értem OK nem kioktató szándékkal írtam. És segített a csere?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1172) nyunyu válasza Mawyx (#1168) üzenetére


nyunyu
félisten

6-os Budafoki ut megallotol elindulsz a Petofi hid fele, azon az oldalon van a hutos bolt.
(Szamtechbolt pont az ellenkezo iranyban van.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1173) Mawyx válasza nyunyu (#1172) üzenetére


Mawyx
senior tag

Akkor nem egyről beszélünk.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1174) Mawyx válasza vagamo (#1171) üzenetére


Mawyx
senior tag

Bocs, kicsit idegesebb vagyok ma, mint kellene. Segített :K , amin nem, az kuka :) .

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1175) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

na :D

Siemens


Bosch


Candy
Ti melyikre voksoltok?
töltet: 7kg vs 6kg vs 5kg
centri: 1000 vs 1200 vs 1300

Viszont a candy az szárit is.

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1176) nyunyu válasza Mawyx (#1173) üzenetére


nyunyu
félisten

Kozben leesett, te a Szerviz kft-re gondoltal, ami a Karinthy/Bercsenyi sarkon rendel.
Mellettuk levo boltban lehet olcsoert csomagolasi serult/2 eve kifutott/demo darab volt az aruhazban haztartasi kisgepeket venni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1177) vagamo válasza TexT-BoY (#1175) üzenetére


vagamo
őstag

Candyt élből felejtsd el! A Bosch-Simensek jók, csak ha később alkatrész kell hozzá, hitelt kell felvenned :DDD Szerintem 5kg-s ás 1200 centri bőven elég. Nagyobb töltet több energia, a nagy cetri fordulatot is csak ritkán lehet kihasználni. Apróságokat nézz meg pl.: üstszájgumiból kitud folyni a víz? Van e rajta luk. Szűrő van e a mosógépben /Cadykban nem mindig van/, kidolgozás.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1178) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Porszívó vásárlás előtt állok, és szeretném kikérni a véleményeteket.

Kicsit már keresgtettem, mindenek előtt porzsák nélküli modelleket. Főleg a samsung modellek között kerestem, mert itt sokan ajánlottátok. A samsung 9150 -en kezdtem el gondolkodni. 40e ft itthon, megéri ennyiért porszívót venni? 30e környékén mit tudnátok ajánlani? A lényeg az, hogy nagyon halk legyen, és a technológia. 2-3 évig biztos nem szeretnék újat venni, ezért fontos, hogy új technológiai megoldásokat sorakoztasson fel.

Előre is köszönök minden választ, megjegyzést

Original's never fit - Socket 370

(#1179) vagamo válasza <MZ/X> (#1178) üzenetére


vagamo
őstag

Nézd meg a Watt-ot és, döntsd el, hogy melyik tetszik! Nem akarlak elkeseríteni, de a lényeg mindegyikben ua. /motor/ (csak a lapátok száma eltérő)!
Fontos szempont legyen a tisztíthatóság és a porfogók cserélhetősége és árazása. Tehát nézd a járulékos költségeket is!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1180) TexT-BoY válasza <MZ/X> (#1178) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Mi SC6560ast veszünk 26.000Ft, mosható, használható, halk, fasza. Barátnőmék régóta használják, amikor az első pár darab bejött akkor vették, azóta szolgál.

MÁS: Megvan a Bosch gép, kurvajó és halk is, csak hangosan sipol, az tré?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1181) vicucicu


vicucicu
csendes tag

Valaki tudna segíteni abban, hogy a Zanussi kombi hűtőmnél mi lehet a gond? Nem hűt rendesen a szekrény része és belül gyorsan jegesedik. Ha kiszedem a jeget, ami meghízik akár kilósra is, 1/2-1 óra múlva ismét deresedik. A gépem 5 éves.

(#1182) vagamo válasza vicucicu (#1181) üzenetére


vagamo
őstag

Ajtó zár rendesen? Hányason van a hőfokszabályzó? Tedd 2-re! Valami folyékonyt fedő nélkül nem tettél be? Hőfokszabályzó kapilláriscsöve /érzékelője/, /ha nem rejtett/ nem esett le, nem lifeg hátul esetleg nem tört el?

Ha stimmel minden nagy valószínűséggel, gázhiány, vagy a kompresszor szállítóteljesítménye csökkent le!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1183) vicucicu válasza vagamo (#1182) üzenetére


vicucicu
csendes tag

Ajtó rendesen zár, cső helyén, hőfokszabályzó közép állásban és a hűtőm szekrény része csak alig hűt. A fagyasztó részével viszont nincs bajom, ezért azt hiszem a kompresszor is kizárható (egy kompresszoros). Ha max.-ra tekerem a hőfokszabályzót, akkor egy kicsit jobban hűt, de így is +17 fok van. :(

(#1184) Cassidey válasza <MZ/X> (#1178) üzenetére


Cassidey
senior tag

Van az indexen egy porszivos topic, nagyon jo! Keress ra es olvasgass, sok kenyelmetlensegtol kimelheted meg magad. :)

(#1185) Cassidey válasza TexT-BoY (#1175) üzenetére


Cassidey
senior tag

Bosch a legmegbizhatobb marka ebben a kategoriaban, mosogepszerelonk is ezt ajanlja.:K A mienk is Bosch, egy 7 kg toltetu es nagyon rendben van.

Szaritoval nem erdemes foglalkozni, abbol csak kulon szaritogepet erdemes venni, de elobb ruhakat atnezni, h mennyit lehet szaritani egyaltalan.. En pl szerettem volna amig ra nem jottem, h alig par dolgot tehetnek bele. :(

ps.: en mindig maxon centrizek (1200) miert lenne csak ritkan hasznalhato? Gyorsan megszaradnak a ruhak, hatranya nem tudom mi lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1186) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Köszönöm szépen a reflekciókat, ötleteket és segítséget! :R

Original's never fit - Socket 370

(#1187) Mawyx válasza nyunyu (#1176) üzenetére


Mawyx
senior tag

Igen-igen, az az :K
A mellette boltban is jártam, ott vettem meg álmaim fritőzét, megláttam és kellett , gyalog cipeltem utcákon át, nehéz volt.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1188) vagamo válasza vicucicu (#1183) üzenetére


vagamo
őstag

Valószínű, hogy gázhiányos a hűtőd! Mennyi idős? Esetleg még dugult is lehet! A mélyhűtő azért tűnik normálisnak, mert ott kezdi a hűtést a szekrény. Szerelőt kell mindenképpen hívnod, házilag nem megoldható probléma :(

Mawyx: nagyon kovácsivá tettél, hogy milyen 1 állom fritőz? :U

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1189) Ariadne


Ariadne
őstag

Ehh, kezdek elveszni a típusjelzések azonosíthatatlan áradatában...

Mindenféle háztartásigépet kell vennünk, legközelebb a megoldáshoz mosógépileg járunk. Az öblíthető mosószertartó miatt Electrolux/AEG, de szerelőktől hallottak alapján feladva sznobizmusomat Electrolux lesz a nyertes. Nodeám. Van egyszer ez a szimpatikus jószág, meg vannak a "W" jelűek, pl. ő. De mi a különbség?! Már a gyártó honlapját is megnéztem, de nem segít. A különbség meg húszezer forint...
1000 fordulatos, 5,5 kg-os, A+ energiaosztályúból van háromféle legalább, 80 és 100k között. Valami különbségnek kell lennie, ami ennyibe kerül... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1190) tildy válasza Ariadne (#1189) üzenetére


tildy
nagyúr

A különbséget nem tudom, de azt igen, hogy a koleszban zanussi gépek vannak (az is electrolux ugye) , igen kemény igénybevétellel mennek ( szinte megállás nélkül ) hibamentesen. Jók:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1191) Ariadne válasza tildy (#1190) üzenetére


Ariadne
őstag

Na ez sokat jelent. A legjobb tartósteszt. :D Nem is értem, miért nem koleszteszttel minősítik a mosógépeket, tuti megbízható végeredményt adna.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1192) vagamo válasza tildy (#1190) üzenetére


vagamo
őstag

MI egyszer a műszaki egyetem kolégiumén szereltünk 1 Energomattot csak csapágy és szivattyú kellet cserélni! Hozzáteszem ez az 1 gép mosott az egész koleszra! :Y

Az Zanussik is jól össze vannak rakva, de az Elektroluxok még strapabíróbbak. Wp- és Alap Bosch nem szabad venn, meg divat gépeket sem LG, Samsung, Fagor, Candy és 1- Simenset is ide sorolnék!

Szintén koleszes tapasztalatok, de a Vendéglátó főiskola koleszából származik. Csak a Zann és Elektrolux gépeket nem kellet szerelnünk az önhibájukból. Letört kapcsoló, kiszakítótt üstszájgumi és tömérdektelen melltartó halszálka a szivattyúban :B !

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1193) tildy válasza Ariadne (#1191) üzenetére


tildy
nagyúr

Tartóstesztnek jó, de amúgy... Tudod milyen az, mikor folyamatosan lesned kell , mikor szabad a mosógép? (Én este 6-8 között néztem, foglalt ovlt, bealudtam, hhajnali 3kor keltem, még mindig mostak, reggel fél 7 : Végre szabad, hurrá!!! Rögtön két adag ruhámat ki sis mostma vele a 8.30as indulásomig. )
(Egy időben nem vitte ki az egyes rekeszből a mosóport, rájöttme miért: a kettesbe kell önteni :W :W :B )
Azt beszélik aeg/zanussi/electroluxok festése is strapabíró.

wagamo: az mitől lehet , hogy fagor elültöltős gépnél (anyuéké) nem viszi ki az öblítőt a tartályból gyorsmosáskor? Ott tobolyog benne (nincs eltömődve semmi, vásárlás óta ilyen )

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1194) vagamo válasza tildy (#1193) üzenetére


vagamo
őstag

A vízsugarat írányító kis pöcök ela van akadva, bovdenje nem rendesen van beállítva, ha víz sem kerül bele! Ha kicserélődik a vizzel az öblítő akkor ahol az öblítő lefolyik kicsit el van koszolódva! De szerintem az első megoldás a válasz a problémátokra! Nyitott tetőnél forgatni kellene a PRG és megnézni a pöcköt, hogy mindkéz irányba forgolódik rendesen! Persze ez csak akkor lehetséges, ha mechanikus. Szerelőt ki kell hívni, mert a tetejét le kell szedni /nem egyszerű, típusfüggő/ és ott beállítani rendesen!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1195) Ariadne válasza tildy (#1193) üzenetére


Ariadne
őstag

Tudom, bár külföldi koleszban volt szerencsém ehhez, de igen, rémes. Mosózsetont kellett venni, már amikor épp nyitva volt, ahol kapható, és ha szabad gép volt és nem nyelte be a zsetont, már lehetett is mosni... Ráadásul szárítani sem volt hol, és bár volt szárítógép, de azóta tudom, hogy ez egy baromira felesleges és haszontalan találmány. Meg eleve rosszul viseltem, hogy pár száz emberrel egy mosógépben mosódnak a cuccaim... :)

Elöltöltősnél volt ilyen gond párom nővérénél, ott mégiscsak valami el volt dugulva, kiszedtük a tartályt valahogy és kimosva jó lett. De hogy csak gyorsmosásnál, hmm, ez érdekes.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1196) tildy válasza vagamo (#1194) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem cserélődik ki, csak akkor , ha a hosszabb mosásra van állítva. (Mint írtam elöltöltős, azt hiszem pont ugyanez )(Azt hiszem tán a sárga rész a gyorsmosáso, de így fejből nem vágom.)
A tartályt már rengetegszer kimostuk.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1197) vagamo válasza tildy (#1196) üzenetére


vagamo
őstag

Nehéz eset, a használatit át kéne futni/nom/, lehet, hogy ott a megoldás benne! Viszont ha nincs benne akkor mindenképpen szerelőt kell hívni, ha rendes mosásnál kivisz és rövidnél nem /ha persze kéne neki (nem tudom Használati)/ akkor komolyabb hibája is lehet akár! :W

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1198) Mawyx válasza vagamo (#1188) üzenetére


Mawyx
senior tag

Tudom, hogy nekem ez a mániám, de érdemes lenne kicserélni a hőfokkapcsolót, mert olyan, mintha az lenne rossz, mintha nem tudná a hűtő, hogy hány fok van és hűtsön vagy ne, egyik része nem hűt, másik fele meg jegesedik. Ott jó a gáz, máshol meg nem? Akkor az egész hűtő nem menne, gázhiánynál egyszerűen nem hűt a hűtő.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1199) vagamo válasza Mawyx (#1198) üzenetére


vagamo
őstag

A hőfokszabályzó nem hőfokra kapcsol, hanem nyomásra! A kapilláris csőben lévő gáz nyomása nő ill. csökken és a kapcsoló kapcsol! A gázhiányos hűtők egyik fele azért működik rendese, mert míg fagyasztóba 15 dkg. gáz kell addig kombi 1 kompresszorosba 25 dkg. Szivárgás esetén míg 15 dkg vagy csak kicsivel kevesebb van még a rendszerben. A mélyhűtő kifogástalanul tud működni! Viszont idővel a mélyhűtő is megadja magát! Ugyanis a hűtési körfolyamat a mélyhűtő résznél kezdődik!

(a számok nem valósak, csak példák!!!)

mintha nem tudná a hűtő, hogy hány fok van és hűtsön vagy ne, egyik része nem hűt, másik fele meg jegesedik. Ez igaz is lehetne 2 kompresszoros hűtő esetében! Az 1 kompresszorosnál 1 hőfokszabályzó szabályozza minkét hűtőtért!

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1200) vagamo


vagamo
őstag

Kis könyvajánló : [link]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.