Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Chili7


Chili7
őstag

Inox hűtőn megmarad a hűtőmágnes? ;]

(#252) Loha válasza Loha (#245) üzenetére


Loha
veterán

Most nézem hogy elírtam az egyik mondatot... :B

SZVSZ a közeljövőben akármennyire drágul is a gáz, a gázos megvalósítás legalább fele annyiba fog kerülni, kivéve ha vki tényleg csak nagyon keveset használja.

Egyébként én is villanytűzhelyet használok, mert nincs gáz a lakásban, meg sztem biztonsági okokból is jobb ha nincs bevezetve, de azért alaposan meggondolom, hogy mikor használom a sütőt (nagyon ritkán), mert kb. 2kW/h -ás fogyasztása van, ami 1 órai használat mellett, kb. annyi, amennyit a szgépem egy nap alatt ''megeszik'', és akkor inkább a gép :D

Chili7: Megmarad, mert az inox, ha jól tudom, csak egy bizonyos ötvözetű rozsdamentes acélt jelent, szóval mágneses szempontból olyan mint a többi acél.

[Szerkesztve]

(#253) Chili7 válasza Loha (#252) üzenetére


Chili7
őstag

szerintem meg az acél nem mágnesezhető!

(#254) tildy válasza Kalandor (#239) üzenetére


tildy
nagyúr

Jaja az nagyon sok .Anyám minden nap főz, és nyáron 300Ft-ot fizetett havonta egészen addig, amíg nem lett véve gázbojler.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#255) rii


rii
nagyúr

tud valaki nekem mosogató gépet ajánalni.... ?

kritériumokat nem tudok mondani. bár az lehet, hogy egy kitétel, hogy csak ritkán kell, kis mennyiséghez ....


előre is köszi .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#256) xcsab


xcsab
aktív tag

udv
milyen porszivot ajanlotok?

Just do it!

(#259) Kidus válasza Kalandor (#258) üzenetére


Kidus
őstag

Nekunk vizes van, nem zsakos, sajnos a markajat most nem tudom, de holnap megkerdem.
Erezhetoen jobb, mint a porzsakosak, arat is kerdezek holnap :)
Jah es a vizesbe lehet illatositot venni, ez csak kis pici plusz, de nagyon jo illatot csinal az egesz lakasban :)

Assuming Control

(#260) rii válasza Kalandor (#257) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm .. :) :R

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#261) Palkó válasza rii (#260) üzenetére


Palkó
tag

Javaslom a Bosch termékeket, fél éve vettünk egy motyogatógépet, akciós volt a Cora-ban, 63 900 pénz volt a 12 terítékes, két év garancia, és nagyon szépen mosogat.
A legjobb barátom háztartási gépszerelő, ő nem szokta a Whirlpool-t ajánlani.
A döntés természetesen a Te kezedben és pénztárcádban van.... ;)

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#262) Shadowfax válasza Kidus (#259) üzenetére


Shadowfax
addikt

A porzsákoshoz is van illatosító rúd. ;)

xcsab: Én Samsungot ajánlanék, ha porszívót keresel, ebben nagyon ott vannak a szeren. Én is vacilláltam a porzsáknélküli és porzsákos változat között, végülis ez utóbbi mellett döntöttem. [link] 1600W-os összteljesítmény, 400W (!) szívóerő, picike, könnyen kezelhető, s viszonylag olcsó is volt (kb. 13-14e Ft). Eszméletlenül jól szív, adtak hozzá textil porzsákot is, végszükség esetén, ha nincs otthon papír porzsák, jó szolgálatot tehet majd. :D
Nézegettem egyébként a Samsung SC4040-et is, de nem lehetett kapni, vagy párezerrel drágábban, ill. a porzsáknélküli változatok közül, az SC7830-at, de ez a legolcsóbban olyan 23-24e Ft.

(#263) xcsab válasza Shadowfax (#262) üzenetére


xcsab
aktív tag

hat eddig nekem is samsung volt de leegett a draga(igaz mar vagy 5 eves) ... melyik marka van meg a topon porzsakoseknal? :) :R

Just do it!

(#265) Integra válasza Palkó (#261) üzenetére


Integra
titán

anno mi nem márkára mentünk mikor vettünk, hanem arra, hogy melyikbe lehet a legjobban bepakolni, ésszerűen, logikusan. messze a bosch nyert. egész egyszerűen hihetetlen, hogy milyen buta elrendezésű belsővel gyártott mosogatógépeket árulnak.
60 centi széles, 12 terítékes dög, nem is volt olcsó, meg lassan 6-7 éves biztosan van, mai napig gyönyörűen mosogat. energia felhasználása meg nemtom, akkoriban biztosan a legjobb kategória volt, vízfelhasználásban is valahol elöl volt, de én azt mondom, inkább 3 literrel több víz, mint pár nem lemosott folt a mosogatni valón :)
én is csak ajánlani tudom a boscht

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#266) ngabor2


ngabor2
nagyúr

megvettem végre a mosógépet. indesit witl106 lett a kiválasztott, 80k volt házhozszállítással. hétfőn fogják hozni, tapasztalatokat majd írok, ha kipróbáltam.

(#267) parazita_hu


parazita_hu
újonc

Szevasztok.

Nemtudom hogy találkoztatok-e már ijen jellegű problémával de én azért megkérdezném mi ilyenkor a tendö?

Samsung mikrohulámu melegitöterében elkezdett pattogni a festék :D egy tenyérnyi helyen.

Most ezzel mi a helyzet szóval megfelelö kezelés (ráfestéssel) még lehet használni.

Nincs rá gari se szavatossági idő. De nem is olyan régi digi. mikro szóval kár lenne azért kidobni.

Bárki hozzászólását elöre is köszönöm.

Szevasztok

(#268) parazita_hu


parazita_hu
újonc

:D (ijen-->ilyen):D



[Szerkesztve]

(#269) Palkó válasza Kalandor (#264) üzenetére


Palkó
tag

Nem tudom, kérlek szépen, a mi mosogatónk 13 liter vizet használ egy programon belül, ez jó szerintem. A teljesítményt most nem tudom, de utánanézek.

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#270) tildy válasza Kalandor (#204) üzenetére


tildy
nagyúr

Végül samsung hűtő lett, RT30MASW , B energiaosztályú , cserébe viszont ''olcsó'' . 81 ezret fizettünk érte és no frostos.
[link] [link]

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#273) Nimda


Nimda
addikt

Mosogep vasarlas elött allok es szeretnek tanacsokat a kulönbözö markakat illetöen...elfogadhato aru,kisfogyasztasu es elsösorban megbizhato legyen...ThX!

A meret nem szamit,de ne felultöltös legyen...

[Szerkesztve]

(#274) tildy válasza Kalandor (#272) üzenetére


tildy
nagyúr

Kisebb ja, de egyelőre jó darabig elég. Többre meg nem volt pénz, most. A tied 101 E volt? Az hogy lenn van a hűtő, az nekem csak jó, legalább párom kevesebbet kuksizik bele ;] ;] Mondjuk nekem spec szimpibb lett volna ha a fagyasztó rész akkor amint a hűtő, és viszont. Nem sok kajánk szokott lenni, a zöme jórészt fagyasztott.
Azért lehet idővel kinőjjük...:U

Nimda: miért ne felültöltős?:F


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#275) Nimda válasza tildy (#274) üzenetére


Nimda
addikt

Mert nem szeretem...no meg dragabb is...de egye fene,ha tudtok olcson elfogadhato minösegben,talan...

Nekem az is eleg,ha felsoroltok markakat,hogy egyaltalan melyiket erdemes...

[Szerkesztve]

(#276) Palkó válasza Kalandor (#271) üzenetére


Palkó
tag

Úgy van.... Calgonit, vagy Somat tabletta megoldja a gondokat. Jó esetben 2000 ft-ért kapni 80 db-osat is.

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#277) Shadowfax válasza Palkó (#276) üzenetére


Shadowfax
addikt

Nálunk a dm saját termékű (Denkmit) 3 az egyben mosogatótablettája nagyon bejött, s olcsóbb is, mint az említettek. A speckó sót is onnan vesszük, nekünk bevált. :R

(#278) tildy válasza Nimda (#275) üzenetére


tildy
nagyúr

Ebben meg megfájdula gerinced, az oldalsó guminak meg szerintem sokkal többet kell kibírnia. Én pl. sosem vennék elöltöltőset,a miénknek otthon nem viszi ki rendesen az öblítőjét, és több embertől hallom, hogy ott tobolyog neki benne az öblítő.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#279) Palkó válasza Shadowfax (#277) üzenetére


Palkó
tag

Magam is ki fogom próbálni, majd beszámolok a tapasztalatról.

Nimda ! Mi baj a felültöltőssel? Kisebb helyen elfér, a dob nem egy, hanem két helyen csapágyazott, ergo stabilabb, simább működés.... Valamint amit Tildy mondott, hajolgassanak azok, akiknek ezt írta fel a doki.... :D

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#280) Andie


Andie
őstag

Képzeljétek, a hétvégén megzakkant a pár hónapos Whirlpool mosolygépünk.
Mondja asszony, hogy néha nem megy tovább a program. Be is rak egy új adagot, inditja, és valóban néhány perc után csend. Vártunk 10 percet, és a tárcsa ott áll az 5-ös jelnél. Picit kézzel továbbkattintottuk, és szépen elkezdte továbbhajtani magától, vitte a programokat.
Eltelt fél óra, és a 10-11 között is megállt. Ottis tovább kellett segiteni kézzel.
Mit gondoltok? Elkoszolódott? Vagy mibaja lehet?

A nagyobb ciki az, hogy minden garipapirja, könyve, lapocskája megvan, csak az elektroworldös számla nincsmeg :( Igy meg senki nem hiszi el nekem, hogy júniusban vettem :(
(elég szégyen, hogy 5 hónap alat bekrepál egy whirlpool)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#281) Palkó válasza Andie (#280) üzenetére


Palkó
tag

Az egyik lehetőség, hogy a programkapcsoló szart be, ami nem túl vidám dolog, mert drága mulatság.... A garipapírra nem lett ráírva a vásárlás dátuma? Rá szokták.

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#283) Andie válasza Palkó (#281) üzenetére


Andie
őstag

Nem pecsételtek rá, mert egy komplett használati útmutató van, aminek a hátuljában ottvan a garpapir 16 nyelven, az üres rublikákkal. Ide kellett volna betüzni azt a rohadt számlát, de nincs :(
Úgyhogy nincs jobb ötletem, vagy keresek valakit, aki nyár elején vett ott mosógépet, vagy fizetem a komplett javitást... :W

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#284) Andie válasza Kalandor (#282) üzenetére


Andie
őstag

És mitől javult meg?? :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#286) ngabor2 válasza Andie (#283) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hát igen, ilyenkor már könnyű okosnak lenni... én mindig hozzátűzöm a lepecsételt garjegyhez a számlát. az szokott a legkönnyebben elveszni pakolászás közben.

(#287) Andie válasza ngabor2 (#286) üzenetére


Andie
őstag

Gábor, úgy képzeld el, hogy a 3500 ft-os cipömnek is megvan a blokkja a dossziéban, a 3 évvel ezelötti 512-es memómodulé mellett, stb. Ami garis, még ha fél évig is, ottvan.
Ez ecceren nincs. Barátnöm már sirt tegnap, pedig mondtam, hogy annyit az egész nem ér (60ezer).

Kalandor : de azóta mos szépen? Vagy azóta is minden alkalommal tovább kell segiteni? Mert mi most az elmúlt napokban mostunk 4-5öt, és sajna mindig (asszem ugyanott) akad meg.

Beszéltem az Electroworld központi ügyfélszolgálatával, aszonták semmi gond, ahol vettem, ott adnak egy számlamásolatot. Ha tudom a vásárlás napját, még könnyebb, ha nem, csak az évet, az sem gond, van adatbázisuk.
Nahát? 21. század?
Most hivogatom a budaörsit, de még nem veszik fel...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#289) Nimda válasza Palkó (#279) üzenetére


Nimda
addikt

Ok...elhiszem...:)...akkor kaphatnek par vasarlasi jotanacsot?

(#290) Palkó válasza Nimda (#289) üzenetére


Palkó
tag

AEG, Electrolux, Bosch, Siemens, vagy ha nagyon ki van tömve a zsebed, és a mosógépek Mercedesét akarod, akkor MIELE. Candy, Fagor, stb. felejtős.....
Gugliban nézz utána, találsz mindenhez leírásokat teszteket is. Sok sikert !

[Szerkesztve]

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#291) Andie


Andie
őstag

Fejlemény : Nagyon segitökész volt a budaörsi csajszi is, mután 3 óra próbálkozás után végre felvette. Elmeséltem neki a bajom, megadtam az utalás napját (máj 18), meg hogy én vagy bnöm nevére mehetett a számla. Ha névreszólt. De nem vagyok benne biztos, hogy névre ment, lehet hogy csak sima blokk... Aszonta sebaj, ez utóbbi esetben hosszadalmasabb lesz, de kéne a mosógép pontos tipusa. Namondom, jókérdés. Otthon van a papir. Mindegy, megpróbálja igyis. Majd hiv.
2 perc múlva csörög, megvan minden, az én nevemre szól, de 16-án vettük (utalás 2 napra rá jegyzödött be ezexerint), úgyhogy máris mehetek a számlamásolatomért.
Ezúton jelezném : le a kalappal az EW előtt, különösen a Bernadett nevü kolleganő előtt :R

Szerintetek mit vigyek neki? Merci desszert?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#292) Palkó válasza Andie (#291) üzenetére


Palkó
tag

Raffelloval mondd el...... :DDD

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#293) Nimda válasza Palkó (#290) üzenetére


Nimda
addikt

Köszi!...legalabb ennyivel is elörebb vagyok...(Siemensem volt anno es meg voltam vele elegedve,de meg kellett valnom töle...nem azert mert meghibasodott)...azota szeretem az elöltöltös gepeket...
A nagyon olcso noname gepeket hanyagoljam?...gondolom igen...

(#294) tildy válasza Palkó (#290) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen a Fagor NAGYON felejtős:( Mi annak az elöltötősével szívtuk meg.
Whirpoolok voltak anno a koliban,azok jól muzsikáltak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#295) Nimda válasza tildy (#294) üzenetére


Nimda
addikt

Mi a helyzet az LG,Samsung,Indesit,Gorenje,Ariston gepeivel?

[Szerkesztve]

(#296) tildy válasza Nimda (#295) üzenetére


tildy
nagyúr

Azokat én sajnos nem ismerem, nekem egy öreg hajdumat van ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#297) Nimda válasza tildy (#296) üzenetére


Nimda
addikt

Köszi!..:)...hat latom senki nem ismeri...

(#298) ngabor2 válasza Andie (#287) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ezek szerint megintcsak murphy-nek lett igaza: minden megvan, kivéve ami épp kellene. de szerencsére úgy látom, jól végződött.

(#299) Andie válasza ngabor2 (#298) üzenetére


Andie
őstag

Ahogy mondod.
Este arra kanyarodtam, a tescoban vettem egy közepes Merci bonbont, a virágosnál egy marhanagy piros masnit rá, és miután az EW ügyf.szolg pultjánál a kedves (40es), világitó kékszemü hölgyemény (igen, önnel beszéltem telefonon, emléxem) elökapta a már előkészitett számlamásolatot, én megköszöntem, és átadtam a meglepit. Elöször egy pillanatra megdöbbenés látszott rajta, aztán pironkodva lesütötte a szemét, és biztositott, hogy nem kellett volna. Én mielött meggondolta volna magát, elköszöntem és eljöttem :)

Nekem ennyit megért, hogy ne kelljen 15ezer ft-ot fizetnem a nemgaris javitásért, nomeg szereztem egy -bár hozzám koros, de- kedves rajongót ;)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#300) Andie


Andie
őstag

Update: Itt volt a szerelő, és égett a pofám mint a rongy gyerekek.
Azzal kezdte, hogy kinyitotta a majdnem teljesen elzárt csapot a mosógép mögött. Én ezt nem láttam, csak a végén vallotta be.
Beállitotta a barátnőm által bejelölt pontra a mosógépet, elinditotta, szépen továbbment.
Beállitotta a másik pontra, ahol meg szokott akadni, szépen továbbment.
Ismertette, hogy mindkét pont _szivattyúzási_ program. Tehát vizet sziv a gép.
Nade miért állt ott meg? Hááááát, mert nem tudott vizet szivni!
Nézzem csak?! - erre elzárta a csapot, odaállitotta, a gép 5 percig próbálkozott szerencsétlen, aztán leállt.
Ezután elmondta, hogy mivel kezdte a szervizt : kinyitotta a csapot.

Nade hogy ne nézzetek teljesen hüjének, a következö történt: A mosógép tetején tartjuk a szennyeskosarat. Ez egy kb 40x30x100 -as kosár. A csap, ahonnan a mosógép a vizet kapja pont a mosógép mögött van a falban, úgy, hogy pontosan a mosógép tetejével elvágólag lóg ki. Tehát alá nem tudjuk betolni a mosógépet, ha már 5 centivel magasabban lenne, már be tudnánk. De épp emiatt a csap nyitókája, egy ilyen füles fekete szárnyascsavarhoz hasonló cucc, épp a mosógép teteje felett van. Igy mikor a szennyes kosarat véletlen meglöktük, az mindig zárt egy picit a csap fülén. Mig végül teljesen merőlegesre nyomtuk a szennyeskosárral, azaz a csap elzáródott.

Hát ez a vicc 1 mercimben került, de remélem másnak valamikor hasznos lesz... (Kalandor, nálad nem ez volt véletlen a gond?)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.