Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) eziskamu


eziskamu
addikt

Hansmarkról van valami infótok? HE12KF hűtő jó árban lenne 2 év garival (túl jó árban).

(#1552) Ariadne válasza eziskamu (#1551) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez milyen márka? Jól átböngésztem mostanság a hűtők, mosógépek piacát, de ilyenről nem hallottam. Ha azért nem közismert, mert luxusmárka, akkor biztos jó, ha viszont ismeretlen kínai gagyi, akkor felejtős. Az ismeretlen márkáknak sokszor elég nehézkes a szervizelése, sajnos még az ismerteké sem mindig egyszerű, de az ilyeneknél sokkal rosszabb lehet... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1553) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Megvan a hi-tech mosogatógépem.:)
Most fogom bekötni...

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1554) eziskamu válasza Ariadne (#1552) üzenetére


eziskamu
addikt

Ez valami magyar forgalmazó ( [link] ) sajátmárkája, az alapján amit találtam.

(#1555) Ariadne válasza eziskamu (#1554) üzenetére


Ariadne
őstag

A honlap alapján importálják, nem ők gyártják. Két szerviz összesen, hát, ki tudja, fog-e létezni négy-öt év múlva, amikor gond lesz esetleg a cuccal. A háztartási gépek manapság nem valami üzembiztos jószágok, én biztosan nem vennék ilyen bizonytalan márkát, csak a nevezetesek közül. AEG/Electrolux vonalban különösen bízom, mert szervizeik vannak mindenfelé, és ha ennyi mindent túléltek, akkor csak nem tűnnek el, amíg él a hűtőm meg a mosógépem. :D

mod: A szervizeiknél ráadásul az szerepel, hogy csak a jogszabályban előírt kötelező ingyenes javítást vállalják... Vagyis arról nem szól a fáma, hogy ha négy év múlva behal a cucc, mit tudsz tenni vele, és nyilván nem véletlenül nem említik. Ma már nincs ugyanis a régi jótállási szabályokban kötelezővé tett öt meg nyolc éves alkatrészellátási kötelezettség - ha letelt a jótállás meg a szavatosság, kenheted a hajadra... :(

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1556) ladybug


ladybug
őstag

Moulinex pirítósunk volt. Imádtuk, 9 évig működött is. Egyszer csak megadta magát. Bementünk a MM-ba és vettünk egy Hausmeister nevű kis szappantartót, hogy mindegy, úgyis mind egyformán néz ki. Kinézetre lehet egyforma, de ez aztán nem igazán akart úgy működni, ahogy kellett volna. Időnként el sem akart indulni, néha nem dobta ki a kenyeret. A kenyér közepét nem sütötte meg, csak a szélét, és nem mindig annyi ideig sütött, amire be volt állítva, hanem hamarabb kidobta a pirítóst. Kb 3 hétig használtuk, de inkább vettünk egy Tefalt, mert sajnos Moulinexet sehol sem találtunk. Viszont már 1 hét használat után nyugodtan mondhatom, hogy ez sokkal jobb.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1557) eziskamu válasza Ariadne (#1555) üzenetére


eziskamu
addikt

Ok, köszönöm, akkor passz. Csak az a gond, hogy most 30k-s a keretem ajándékozásra.

(#1558) bandus válasza ladybug (#1556) üzenetére


bandus
veterán

nekünk egy hausmeister mikrónk van. az nagyn tuti, mindenki meg van vele elégedve. najó, összhatása nem olyan jó, mint az előző whirlpoolnak, de harmad annyiba került :)
a hasonló márkájú teafőző szerintem gagyi. az előző moulinex sokkal jobb volt, de most cska ilyen volt a boltban, meg egy még bénábbnak tűnő philips.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1559) ladybug válasza bandus (#1558) üzenetére


ladybug
őstag

Nem mindegyik termékével vagyok elégedetlen. Van kenyérsütőnk, ami nagyon jó. Meg darálónk is, de azt meg ritkán használom.
Szóval vannak jó dolgaik. Meg aztán az is lehet, hogy másnak megfelelne, de nekem a moulinex után nem.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1560) bandus válasza ladybug (#1559) üzenetére


bandus
veterán

azt a márkát mi is szeretjük :K

a legelső olajsütőnk volt olyan, az is 10+ évig bírta. még ma is emlékszem amikor vettük, elég csöpp gyerek lehettem, mert anyu azt kapta, én meg duplo-t :B szerintem hugom még meg sem született akkor :). azóta csak csalódások jöttek (bár az olcsóbb kategóriákból vettek anyuék). de most vettem neki karácsonyra egy philipset, remélem az jól bírja majd.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1561) ladybug válasza bandus (#1560) üzenetére


ladybug
őstag

Mit veszel anyudnak karácsonyra?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1562) bandus válasza ladybug (#1561) üzenetére


bandus
veterán

[link]

már meg is jött :) mamánál van elrejtve. remélem anyu titokban nem ph-zik :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1563) Bubee82 válasza bandus (#1562) üzenetére


Bubee82
őstag

1-2 nap és végre megérkezik a kávégépem :Y :K :D

[link]

(Nem válasz akart lenni :N :K )

BITBOYS

Újonnan 400 CHF. Én 20k-ért jutottam hozzá egy fanatikustól :) A darálója kicsit meg van bütykölve, így nagyon jó minőségű eszpresszót lehet vele gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#1564) BITBOYS válasza Bubee82 (#1563) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szabad tudni mennyi volt?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1565) Integra


Integra
titán

hallott már valaki parti grill nevű mini sütőről?
nagyon kicsike, lapos, felül egy fűtőszál és úgy kell becsúsztatni a szendvicset bele..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1566) bandus válasza Bubee82 (#1563) üzenetére


bandus
veterán

"Nem válasz akart lenni"

szerencséd :U mert nem kérdeztem, hogy mikor jön meg a kávégéped..:U
és amugyse szólj hozzám légyszíves :(

;] :DDD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1567) Bubee82 válasza bandus (#1566) üzenetére


Bubee82
őstag

OFFmajom :(( ;] :D

Integra:

Én tudom melyik az elvileg. Nagyon finom melegszenyót lehet vele csinálni :K

[ Szerkesztve ]

(#1568) Ariadne válasza Integra (#1565) üzenetére


Ariadne
őstag

Az olyan, mint a raclette-sütő, vagy egy ilyen kicsike dobozka, két szelet kockakenyérnek elég hellyel? Az előbbiről jókat hallottam (sajt, zöldségek bele, megolvaszt és nyammm), az utóbbit meg próbáltam is, fincsi módon meg lehet pirítani benne a felkarikázott mozzarellát-paradicsomot, de egy-két személyre melegszenyónak is jó, nem kell a nagy sütőt bebikázni hozzá.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1569) Integra válasza Ariadne (#1568) üzenetére


Integra
titán

talán ilyesmi, de jóval kisebb és egyszerűbb

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1570) Bubee82 válasza Integra (#1569) üzenetére


Bubee82
őstag

Én viszont erről [link] beszéltem. Tudom nem hipermodern, de nagyon finomra süti a szendót :D

(#1571) Integra válasza Bubee82 (#1570) üzenetére


Integra
titán

igen, valami ilyesmiről beszélnek nekem is itthon..
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1572) Ariadne válasza Integra (#1569) üzenetére


Ariadne
őstag

Még mindig nem vágom, a kettő közül melyikre gondoltál, amiről én beszéltem, az két teljesen különböző cucc. A raclette-sütőnél kicsi tálkák vannak külön-külön, a minigrill meg egy kicsike grill.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1573) Integra válasza Ariadne (#1572) üzenetére


Integra
titán

nem, nem kis tálkás cucc kell, hanem hogy bedugom és megpirítja a saját melegszendvicsem:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1574) Winner_hun válasza Bubee82 (#1570) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ilyen nekünk is van, a suliban műhelyen is gyártottuk vele a melegszendvicset:DD
Csak az a kihúzókája hiányzik, villa megteszi helyette:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1575) Bubee82 válasza Winner_hun (#1574) üzenetére


Bubee82
őstag

:) Jó cucc.. Finom ropogósra süti a szenyócskát :DDD

(#1576) Mcray


Mcray
senior tag

Sziasztok!

Ismét SOS segítségre lenne szükségem. Sajnos lehet rossz topicba írom de jobbat nem találtam. :W

Szükségem lenne karácsonyra egy Nagykés-re. Olyanra amivel húst, kenyeret hosszú időn át lehet vagdalni és nem megy ki az éle.

Létezik ilyen? :R

Hallottam olyat hogy "önélező"...AZ MILYEN :N ???

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#1577) Ariadne válasza Mcray (#1576) üzenetére


Ariadne
őstag

Önélező kés? Ez nem valami teleshopos kamu dolog? Mert nagyon annak tűnik... :U

Inkább vegyél egy jó kis megbízható Fiskars konyhakést...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1578) oceanearth válasza Mcray (#1576) üzenetére


oceanearth
őstag

Szia!

Ilyen kés nincs. A hús vágáshoz penge kell, a kenyérhez pedig olyan aminek fogai vannak, jó nagyok.
Önélezés az kamu, ilyen nincs.

Egy jó kés meg készülj fel nem olcsó dolog. Ha olyat akarsz, ami tényleg sokáig jó, az min. egy 10-es és akkor még jó áron volt. Kenyérvágásra meg jó egy viszonylag olcsóbb fogazott kés is, pl. Tramontina.

(#1579) Ariadne válasza Mcray (#1576) üzenetére


Ariadne
őstag

Nekem egy ilyen készletem van, tökéletes. :) A széles pengéjűvel nagyon szépen lehet mindenféle húst vágni és pl. hagymafelkockázást azóta semmi mással nem végzek, a recés meg morzsa nélkül vágja a kenyeret. A kicsivel meg jól beleszúrtam az ujjamba, olyan hegyes és éles. :D

Bár azt hallottam, hogy a mostani Fiskarsok hamarabb elvesztik az élüket, mint régen...

Szeretem ezt a céget - mivel gyártanak balkezes ollót. :R

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1581) kételkedem


kételkedem
addikt

Munkahelyre kaptunk TE*CO value teafőzőt. Első bekapcsoláskor kifőztem sima vízzel. Olyan iszonyatosan büdös égett bakelit szaga volt, először azt hittem leégett.
Sajnos nem. ;]
Főztünk vele teát, ami természetesen bakelit ízű :D
Kifőztem ecettel, hátha elveszi a bakelit ízt. Jó a tipp, nem vette el. A kínai gyártó gondoskodott róla, hogy bármilyen folyadékból bakelit teát készítsen az eszköz. :D

Karácsonyi ajándéknak mégis kitűnő lehet. Rossz szomszéd, rossz anyós, rossz főnök kaphatja a fa alá. :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#1582) Mcray válasza Kalandor (#1580) üzenetére


Mcray
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Már kezdtem azt hinni, velem van a baj, hogy nem hiszek ebben az önélezős marhaságban :DD :DD :DD .

Az a Fiskars PONT olyan amit keresek. Köszönöm!

És akkor a következő kérdés :(

Hol lehet személyesen ilyet vásárolni? Ha jól látom a Fiskars SHOP nem ÁRUSÍT :C :C :C személyesen...

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#1583) Integra válasza Mcray (#1576) üzenetére


Integra
titán

vannak természetesen.
erdeti japán kések.
20-30ezer ft darabja (az olcsóbbaknak)
csak hideg vízben moshatók, mosószer nélkül és elkell törölni utána és a dobozába visszarakni. viszont csodálatos eszköz, egy életen át kitart, soha nem lesz gond vele..
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1584) Mcray válasza Integra (#1583) üzenetére


Mcray
senior tag

Köszi Integra de egy panelprolinak olyanra nincs pénze... :B

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#1586) Integra válasza Mcray (#1584) üzenetére


Integra
titán

no para, nekem se.. :DDD
de veszettül szeretnék egyet... :O

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1587) Ariadne válasza Mcray (#1582) üzenetére


Ariadne
őstag

Klikk ennyit találtam. Kaiser's-ben láttam nemrég, de nem volt hatalmas választék. Szegeden tudok egy Fiskars boltot, de hát az ugye gondolom nem játszik... Valami régimódi háztartási boltot kellene találni, azokban mindig szokott lenni sokféle. :)

Egyetlen gondom volt csak két késsel az öt-hat Fiskars közül, és ez a pontszerű rozsda. Írtam a cégnek, akik válaszoltak is, azt hiszem panaszlevelek közül az eddigi legkorrektebb és személyesebb hangú választ kaptam.

Azt írták, hogy a kés anyaga maga nem rozsdamentes, hanem a felületük van különböző módon kezelve, ezen a felületen pedig mikrosérülések keletkezhetnek. Ha ez mélyebb, mint a felületkezelés vastagsága és tartósan nedves párás környezetben tartja az ember (mosogatógép, mosogató), akkor elkezdhet rozsdásodni. De ciffel lesúrolva és megszárítva lejönnek, ha nem, adnak másikat helyette. Annyira tetszett a válasz, hogy nem küldtem vissza, a rozsdapontok meg tényleg nincsenek már meg. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1588) Integra válasza Kalandor (#1585) üzenetére


Integra
titán

ezt kérném..
és természetesen a sárkány kanji-ját is bele kell nekem gravíroztatniuk.. :)
és akkor ez már nem is trendi, mert nem kerámiából van ugye, ez csak "ócska" japán acél... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1589) Mcray válasza Ariadne (#1587) üzenetére


Mcray
senior tag

Én hülye :C , ha tovább mentem volna az oldalra megtaláltam volna ezt. Köszönöm újra, azt hiszem jó kis túrának nézünk elébe :))

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#1590) oceanearth válasza Mcray (#1582) üzenetére


oceanearth
őstag

Szia!

Vasedénybe és Kátayba tudsz próbálkozni. A Kátay sajnos már megszűnt az árkádban és a Deákon is, így csak a körúton van az Oktogonhoz közel, a művészmozi mellett.

(#1591) csehe02


csehe02
csendes tag

sziasztok!
most halt meg a kb. 6 éves wirlpool mosógépünk.
valamit kéne vennünk helyette.50-60k körüli összeget szánunk rá.
milyen márkát érdemes venni ennyi pénzért?

(#1592) bandus válasza csehe02 (#1591) üzenetére


bandus
veterán

szerintem ha meg voltatok elégedve vele, akkor vegyetek egy másik whirlpoolt ;) ebben az árkategóriában nincs sok különbség. nameg manapság már nem is 10+ éves használatra gyártják a háztartási gépeket :(

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1593) fokukac válasza Integra (#1583) üzenetére


fokukac
nagyúr

eredeti hattori hanzo? ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1594) Ariadne válasza Integra (#1588) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát, már a woknál gyanús volt, hogy van itt valami vonzódás a keleti kultúrákhoz. ;) Sőt, most látom, talán az avatarod sem véletlen. Hmmm.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1596) kfron válasza Mcray (#1576) üzenetére


kfron
aktív tag

Üdv!
Fiskars, Nirosta, meg társai csak nők kezébe való... :DD pont azért nincs élük, hogy a háziasszony csak kis sebet ejtsen magán ;) Férfiak KÉST használnak.
Ajánlom a német késeket, F. Dick, Solingen... Az előbbi egy henteskés, prímán tartja az élét, fenőacél azért nem árt hozzá. Solingen inkább profi konyhai, szakács kés, ez is nagyon jó minőség. Ha ezeket drágállod, akkor érdemes még Victorinox (Svájci), vagy esetleg Icel-ben (Portugál) gondolkodni. Az Icel a legolcsóbb 5-6k az ára és tűrhető minőségű acélból van.
A legfontosabb, hogy hiába veszel egy remek minőségű konyhakést pl: (Tojiro Japán kés 40k) meg is kell tudnod őket élezni. Nem kell félni, egy kis gyakorlással rá lehet érezni...
Kenyérvágásra pedig nyugodtan vehetsz valami olcsó fogazott kést, ahogy valaki fentebb említette... De még egyszerűbb ha szeletelt kenyeret veszel! :C
Önélező az népmese kategória.

[ Szerkesztve ]

(#1597) kfron válasza csehe02 (#1591) üzenetére


kfron
aktív tag

Szia!
Nehogy Whirlpoolt vegyél, mostanában egy kalap sz*r... :Y Van az Indexen egy fórum ahová mosógépszerelők is írogatnak, ne tudd meg mi panasz van rájuk...
50-60k -ért, talán egy Zanussit érdemes venni...

(#1598) kfron válasza Integra (#1583) üzenetére


kfron
aktív tag

Nekem van egy ilyenem... :C
[link]

(#1599) Integra


Integra
titán

fondü készletet merre lehet kapni? ami szép is, jó is?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1600) macikos


macikos
addikt

Üdv!

Kávéfőzőből milyet érdemes venni? Komolyabbakra gondolok.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.