Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Egon válasza Integra (#1699) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt a német mosóport hogyan lehet beszerezni? Mindenképpen ki kell menni érte Németországba? Árban hogyan viszonyul az itteni mosóporokhoz?

Jah, és még egy: miért nem jó a Bosch-ba a folyékony mosószer? :F

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1702) Integra válasza Egon (#1701) üzenetére


Integra
titán

igen, úgy hozzák néha-néha, 5 v 6 kilós dobozban, amit boltban lehet kapni. az elég sokáig elég.
de ha osztrákoknál jársz és onnan hozol egy dobozzal, az is hasonlóan lemossa a magyarországon árult szemetet..

mert lefolyik azonnal az adagolóból a mosószer. mondjuk ha egy kört mosol, akkor okés, de mi kettőben mossuk sokszor. és ha így mos az ember, kapásból lefolyik mindkét mosásnak a mosószere már az első mosásnál ugye:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1703) hanee válasza Ariadne (#1696) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Én ezzel küzdök a Bosch esetén is. Nem használok öblítőt, körülbelül egy éve, de még így is tiszta genyó, és hiába pucolom le, újból olyan lesz. Levehető ez is, de miután semmiféle kefével és egyéb dologgal nem lehet sehogy hozzáférni belül, ezért egyszerűen lehetetlen kipucolni. Már próbáltam azt is, hogy áztattam egy egész napot hipos vízben, de ez sem használt..
Erre van valami jó tippetek? (természetesen kizárólag az öblítő-tartály lesz ilyen, a mosópor adagolója nem).

hanee

(#1704) Egon válasza hanee (#1703) üzenetére


Egon
nagyúr

Dobj már fel egy pár fényképet arról a tartályról, aztán csak kitalálunk valamit...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1705) Ariadne válasza hanee (#1703) üzenetére


Ariadne
őstag

Na ez tökéletesen az a probléma, ami nekem volt. Domestos, Domestosos áztatás, 90 fokos mosás, ecetes mosás, egyik sem oldotta meg. Amikor utánanéztem, magasnyomású mosót mondtak, hogy azzal esetleg kijön, na de azt mégsem akasztja le az ember csak úgy a spájzból... Piszkáltam régi küllőtől kezdve :P mindennel, rázogattuk forró vízzel mosás után, de így sem találtam megoldást rá sajnos. :( Vigasztaljon, hogy nem rajtad múlik, hanem a kedves gyártókon, akik nem gondolnak arra, hogy évek múltán hogy fog viselkedni az a termék...
Indesitnél nálunk ez azzal is súlyosbodott, hogy egyszerűen büdös volt az a penész, és a ruhák is. Ecetes géptisztító mosással a szag eltűnt egy időre, de aztán újra visszajött, csak úgy tudtam úgy-ahogy kordában tartani, ha mindig kivettem és a gép mellett tároltam a mosószertartó rekeszt. Nem valami elegáns megoldás...

mod: Ja egy dolog, állítólag ha kezdetektől hígítja az ember az öblítőt, akkor nem lesz ilyen. Azóta csak felére hígítva használom, de az újnál ugye hálistennek mindegy, mert csak szétszedem és kimosom.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1706) Integra válasza Ariadne (#1705) üzenetére


Integra
titán

nem kell azt sem.
csak kiszeded és hetente egyszer átmosod meleg vízzel. és mosás után mindig kinyitod kiszáradni. én ezt csinálom, semmi baja, nem szineződik és nem penészedik semmi sehol

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1707) Ariadne válasza Integra (#1706) üzenetére


Ariadne
őstag

Neked is felültöltős a mosógéped? Valamiért azt hittem, hogy elöltöltős, az ilyen szempontból sokkal szerencsésebb. Azoknál azt hiszem, ilyen gond nincs is, max olyat hallottam, hogy eldugult a mosószertartó, de az könnyen kiküszöbölhető.
A régin a minden mosás utáni öblítés és kint szárogatás meg nyitva tartás sem segített, rémálmaimban se jöjjön vissza... Az AEG egyelőre jól viselkedik, sőt elképzelni sem tudom, hogy bepenészedhetne. Egyébként én is visszatértem a hagyományos mosóporhoz még a korábbi gépnél, mert azzal egy kicsit kevésbé büdösödött, aztán valahogy megmaradtam ennél. De a fehér óriást kipróbálom, láttam ilyen százforintosszerű boltban echte német feliratosat. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1708) hanee válasza Ariadne (#1705) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Az egészben az a röhely, hogy már ment a gépen mindenféle mosás, 90 fokos is, fehérítővel (magában is próbáltam), sőt Miele mosógép tisztítót is próbáltam.. minden mosás után kinyitjuk és nyitva is hagyjuk.. igaz kimosni nem szoktam a mosások után, de nem is gondoltam, hogy kellene (végül is tiszta :F). Ami pedig a röhelynél is röhelyesebb, hogy NEM IS HASZNÁLOK ÖBLÍTŐT :O :O
Szerencsére büdösnek nem büdös, de így is elég gáz, ránézek és forog a gyomrom :U

Teszek majd fel egy fotót róla..

hanee

(#1709) Integra válasza Ariadne (#1707) üzenetére


Integra
titán

jaaa. de, elöl:)
de a régi bosch felső töltős volt. abban ki lehetett szedni szintén és kimosni.
tizenévesen adtam el, nem mosott már tisztán.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1710) Ariadne válasza Integra (#1709) üzenetére


Ariadne
őstag

Ő volt tizenéves vagy te? :DDD

Ne válaszolj, értem, de nem lehetett kihagyni... Bár én speciel huszonévesen tisztábban mosok, mint tizenévesen mostam. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1711) pokerfiu


pokerfiu
újonc

Óvakodjatok az Indesit márkától! A müanyagból készült üstöt összehegessztik,a csapágyazás épp,hogy tuléli a gari időt aztán kuka.

pokerfiu

(#1712) tildy


tildy
nagyúr

Ilyet vettem most egy 10esért. bolti ára kb 25 ezer forint.
Nagyon jó, tegnap este 7kor főztem vele teát, hajnalban még forró volt, most is még langyos.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1713) wombation válasza pokerfiu (#1711) üzenetére


wombation
tag

A második mosogatógépünk Indesit,nem volt még baja,de nem is érdekelne,ha lenne baja...
Az első a faterom...

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#1714) tildy válasza Ariadne (#1707) üzenetére


tildy
nagyúr

Fagornál elöltöltősöknél is tobolyog az öblítő...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1715) Integra válasza tildy (#1712) üzenetére


Integra
titán

szépen néz ki.
de nem kell kávézni:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1716) tildy válasza Integra (#1715) üzenetére


tildy
nagyúr

Teát is főz :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1717) bandus válasza tildy (#1712) üzenetére


bandus
veterán

ha publikus hol lehet ilyen kedvező áron hozzájutni ilyesmihez? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1718) tildy válasza bandus (#1717) üzenetére


tildy
nagyúr

Dolgozói akcióban :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1719) Integra


Integra
titán

spagetti/tészta főző gasztro edényt keresek:)
rozsdamentes acél, kis felületű, de magas henger, bele helyezhető fém szitával
és jó drága valszeg:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1720) Integra válasza bandus (#1717) üzenetére


Integra
titán

nem kell az én konyhai trió géphegyem?:)
3 in 1 csomagolás, és ennyiért:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1721) Laslow


Laslow
senior tag

Arra tudtok mondani valamit, ha már 1-2 naponta kiég egy villanykörte a lakásban? Véletlennek kezd túl sok lenni. Ugyan vannak köztük régóta használt körték, de vadi újak is. Több foglalatban, különböző teljesítményű égőkről van szó. (Amúgy panel, és ezt leszámítva semmi furcsaság, villanyóra látszólag rendben. Konnektorok egy (+fürdőszoba) kivételével földeletlenek, ha számít. A foglalatokba nem volt nagyobb teljesítményű körte, mint amekkorára tervezve lettek.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1722) lacka1111 válasza karib (#1) üzenetére


lacka1111
tag

Sziasztok!
Siemens HB86q560e kompakt sütőt szeretnék vásárolni, de mielőtt megvásárolnám, kiszeretném kérni a véleményetek erről a műszaki cikkről!
Ha van vkinek ezzel a készülékkel tapasztalata, szívesen várom írását!

Lacka

(#1723) rii


rii
nagyúr

hello

új albérletbe mentme ... tenném be mosógép

és ilyen a fali alzta ... ilyen faja menetes, de nekem meg nincs a mosgóép csövéánek végén menet ....

hogy tudnám kulturáltan rögzíteni a falba?

- [link]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1724) rii válasza rii (#1723) üzenetére


rii
nagyúr

up

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1725) jeges válasza rii (#1724) üzenetére


jeges
senior tag

ha minden igaz lehet kapni hozzá mosógép csatlakozó idomot a legközelebbi szerelvény bótba'.

(#1726) nyunyu válasza rii (#1723) üzenetére


nyunyu
félisten

hogy tudnám kulturáltan rögzíteni a falba?

Valami ilyesmivel.
Gondolom a legkozelebbi vizes boltban, barkacsaruhazban tartanak ilyet.

Ratekered a falban levo lefolyo menetere, masik vegere meg rahuzod a mosogep csovet, es rabilincseled.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1727) Mrs válasza pemete2 (#63) üzenetére


Mrs
csendes tag

Pemete2 irta: "
Az elöltöltős gépeknek egy oldalú a tengely-felfüggesztése,míg a felültöltősnek két oldalú,ami szerintem nagyobb biztonsággal tartja a dobot.Így kisebb az esélye,hogy gyorsan tönkre megy.Szerintem.....Egyébként nem vettem volna Fagort."

Szerintem az eloltoltos mosogepek nem gyengebbek, mint a felultoltosek. Valoban egy ponton vannak meghajtva, egy tengellyel, de nem a meghajtotengely tartja a dobot.... az kicsit bolond dolog lenne... felulrol van egy felfuggesztes, a dob szelen levo visszahajlo reszbe egy csapagyas kampo kapaszkodik, ami tartja a dobot. Es szerintem egy gorgo alulrol is alatamasztja. En szeretem az eloltoltosomet, 3 eve hasznalom, LG.

[ Szerkesztve ]

(#1728) biker válasza Mrs (#1727) üzenetére


biker
nagyúr

nem, nem...

kívülről, az üstöt tartja felül két rugó, alul két teleszkóp, de a benne lévő forgó dob, amibe a ruhát teszed, az hátul egy 10cm hosszú (vagy annyi se) tengelyen nyugszik, szimmering, csapágy, szimmering, csapágy fűzéssel, kb 5cm-en támaszkodik fel az üst hátulján, a forgódob meg kb 30-35cm hosszú, így az erőkar 1:7-1:10 sajnos, ezért megy szét a csapágy kb 5-8 év alatt tervszerűen.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1729) Sátán44


Sátán44
addikt

Ezt érdemes elolvasni: A nagy porszívó teszt
Most készülök én is venni egy jó porszívót és ezt a típust néztem ki

Philips FC 9170
2200 W teljesítmény max. 500 W
szívóerőt eredményez
Elektronikus teljesítmény szabályozás
Zajszint: 78 dB
Tri-Active szívófej egyedülálló 3 az
1-ben funkcióval
HEPA tömítés és Ultra Clean Air
HEPA 13 szűrő
Porzsák kapacitás: 4 l
Porzsák telítettség jelző
Clean Comfort kazetta
Vezeték hossz: 9 m
Szívócső: fém, lakozott, teleszkópos
Parkoló és tároló állás
Fogantyú felül és elöl
Gumikerekek
Tartozékok: kefe, réstiszító és
kisméretű szívófej

Annyiba kerül mint a Tildy porszívója,de nagyobb teljesítményt tud.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#1730) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali all!

..el is felejtettem beszámolni, végül egy Bosch KGV36Y40 hűtő mellett döntöttünk.
Egyelőre nagyon új/szép/jó.. :)) Reméljük egy 10 évet elmegy.
Néztem neten shopokban 120 felett volt szinte mindenhol, + szállítás..
MM-ban elég komoly akciók vannak most, 120-ba haza is hozták. Persze egy kis alku kellett hozzá. :)
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1731) hossszú


hossszú
őstag

Tefal ActiFry olajsütővel van valakinek tapasztalata?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#1732) Integra válasza hossszú (#1731) üzenetére


Integra
titán

az melyik?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1733) hossszú válasza Integra (#1732) üzenetére


hossszú
őstag

Ez lenne az :) [link]

[ Szerkesztve ]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#1734) Integra válasza hossszú (#1733) üzenetére


Integra
titán

ok, képben vagyok, erre tippeltem
na, ez kifjezetten sültkrumpli sütő, oszt jónapot.
forgatja a hasábburgonyát folyamatosan. okos cucc ha van ennyi zséd csak kifejezetten hasáb burgonyát sütni.
ha hagyományosan húst és egyebet is sütsz, akkor nem ez kell neked.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1735) Integra válasza hossszú (#1733) üzenetére


Integra
titán

na, lejárt a mod
szóval emiatt én ezt fogom venni.
szétszedhető és kimosható mosogatógépben

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1736) hossszú válasza Integra (#1734) üzenetére


hossszú
őstag

Közben rájöttem, hogy nagyon egycélú készülék, ráadásul igen keveset és hosszú ideig lehet egyszerre sütni ami egy négy fős családnak nem elfogadható.
Mindenképpen kellene vennem valami használhatóbbat, tudnál ajánlani néhány tipust.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#1737) Integra válasza hossszú (#1736) üzenetére


Integra
titán

#1735?:)

mod: még van esetleg ez
azért vacilálok picit rajta, mert ennek van zsír/olaj leeresztője és meg is szűri a cuccot.
viszont a másik az üveg fedeles sokkal praktikusabb és könnyebben tisztán tartható, mint ez.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1738) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ismét kenyérsütő vásárlásán gondolkodom, de tanulva az előző esetemből, nem csak az árat, hanem a márkát (és a minőséget természetesen) nézem. mit ajánlotok?

az eddig nálunk bevált az a morphy richards, viszont nem vagyok meggyőződve, hogy találok ismét ilyet.

az igényeimet ismerve 1 keverőlapátos fog kelleni, mivel csak magamra sütök, egy 70-80-dekás darab is elég lesz majdnem egy hétig. 2-lapátossal ez a méret már elég lapos lenne szerintem (ha tévednék, mondjátok meg nyugodtan, nem vagyok túl hozzáértő). viszont jó eséllyel fehérliszt nem sok fog belekerülni...

most voltam a saturn-ban, volt valami "saját márka", de nem jegyeztem meg... valami 20k körül volt, mint egy minőségi darab. illetve voltak moulinex-ek 15k körül.

[ Szerkesztve ]

(#1739) biker válasza ngabor2 (#1738) üzenetére


biker
nagyúr

2 lapátossal fél kenyeret lehet sütni, de a teteje sápadt lesz, és nem tetszik nekem pl.
próbáltam már, nem jött be annyira

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1741) Ariadne válasza Kalandor (#1740) üzenetére


Ariadne
őstag

Párom vegyész, és volt anno egy vízmániás oktatójuk az egyetemen, aki ismerte az összes ilyen készüléket. Na tőle lehet tudni, hogy ezeknek a cuccoknak egyike sem tisztítja ténylegesen a vizet, csak az ízén változtat kicsit, mivel egy szál szénszűrő van a "komolyabb" megoldásokban is. Felesleges pénzkidobás...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1743) Ariadne válasza Kalandor (#1742) üzenetére


Ariadne
őstag

Megkérdezem. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1744) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok! :D

Kinéztem egy ilyen porszívót: Philips FC9176/01 :Y :DDD Használ ilyet valaki?

(#1745) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani porszívót kb. 20000-25000Ft értékben? Porszáknélkülit favorizálom. Előre is kösz.

(#1746) Ariadne válasza ToxLee (#1745) üzenetére


Ariadne
őstag

Nekem egy Electrolux Cyclone XL-em van, ZCX6440. 2000 watt, mosható HEPA filter, árban pont ekörül vettem. Teljesen bejött, erős porallergiám ellenére simán tudok vele porszívózni. Egy átlátszó műanyag tárolóba szippant, külön a nagy koszokat, és csak beleborítom a kukába, ha telemegy. Múltkor megevett egy nájlonzacsit, de csak simán beraktározta a nagy kosz elkülönítő részébe, pedig már kezdtem parázni, hogy mi lesz - de kutya baja. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1747) Ariadne válasza Kalandor (#1742) üzenetére


Ariadne
őstag

Megkérdeztem, és meg is néztem én is. Azt mondta, hogy ez is kamu, ilyen nincs, hogy méret alapján fizikailag kiszűröm a bacikat meg vírusokat meg mindent...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1748) ToxLee válasza Ariadne (#1746) üzenetére


ToxLee
őstag

Majd megnézem a cyclone amit említettél. A Samsung porszívókról nincs tapasztalatod?

(#1749) Integra válasza Ariadne (#1743) üzenetére


Integra
titán

naja, ez jó kérdés:)
szüleimnél pedig rettenet magas az ásványi tartalom, olyan gyorsan vízkövesedik minden, hogy szinte kétheti rendszerességgel kell pl vízkőteleníteni a vízforralót:(
szóval szóba jött egy víztisztító, vagy szűrő berendezés amit a házba közvetlen a vízcsapra kötnénk rá, ahol becsatlakozik a falon.
gondolom ez már 6 számjegyű összeg, de lövésem sincsen ezekhez a gépekhez, hogy mi mire jó. párodnak ötlet, javaslat?!:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1750) Mawyx válasza Ariadne (#1747) üzenetére


Mawyx
senior tag

De! Pont hogy méret alapján ki lehet szűrni, csak ha a szervezetnek hasznos molekula is pont akkora, akkor azt is kiszűri, mert nem név szerint válogat. Ramadan Yahya doktorált ebből a BME-n Pátzaynál.
pl egy doksi Membrán szeparációs technológiák
És bazidrága dolog.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.