Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) oceanearth válasza Integra (#1499) üzenetére


oceanearth
őstag

Igen nem egy rossz darab, a Bosch pedig nagyon jó gépeket csinál. Igaz ez műanyag, de jó kis gépnek tűnik.
Mondjuk, amit én mutattam, az egy csúcsmodell, ami full fém. :) Kicsit más kategória a kettő. :)

(#1502) Integra válasza oceanearth (#1498) üzenetére


Integra
titán

hm, pont ezt néztem korábban, lehet hogy anyumat meg is lepem egy ilyennel..
mondjuk én zsírt használok fritőzben, nem olajat:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1503) Integra válasza oceanearth (#1501) üzenetére


Integra
titán

persze, világos. boschnak is van belőle full fém, csak fizesd meg.. :)
nekünk egy műanyag tokos van, de sok éve megy és hibátlan.
egyedül a fehér műanyag borítása sárgult már meg egy picit

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1504) oceanearth válasza Integra (#1502) üzenetére


oceanearth
őstag

Nyugodtan vedd meg, egy ismerősöm nagyon sok éve használja a Versaliot és nagyon meg van vele elégedve. persze az egy régebbi típus, nem ez az új Delux.
Zsírt fritőzbe:D na ma is tanultam vmit.

[ Szerkesztve ]

(#1505) Integra válasza oceanearth (#1504) üzenetére


Integra
titán

:)
én kínai kivételével amit ugye csak wokban főzök, emiatt olajjal, mindent zsírral főzök.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1506) Bubee82 válasza oceanearth (#1495) üzenetére


Bubee82
őstag

Milyen géped van?

(#1507) oceanearth válasza Bubee82 (#1506) üzenetére


oceanearth
őstag

Nekem 2 viszonylag drága automatám van, de van a telken presszókávéfőző is.

(#1508) Bubee82 válasza oceanearth (#1507) üzenetére


Bubee82
őstag

Értem.

Erősen gondolkodom a vásárláson. Tegnap sikerült rálelni egy szakmai fórumra, ahol sok információ van ezzel kapcsolatban. Végülis már meg is van az "áldozat", az egyik fórumozó jóvoltából. Majd meglátom.

(#1509) oceanearth válasza Bubee82 (#1508) üzenetére


oceanearth
őstag

Szia!

Tegnap írtam egy kis kávéfőző vásárlási how-to-t. Hozzáteszem nem vagyok egy barista, csak munkámból kifolyólag túl vagyok már pár kávén ill. kávéfőzőn. :)
Egyelőre még igen-igen béta verzió, ezért pü-be elküldöm neked, de ha kész lesz felrakom majd ide is.
Megmondod melyik típust választottad? Jó lesz privátba is. :)

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#1510) Bubee82 válasza oceanearth (#1509) üzenetére


Bubee82
őstag

Privi repült :K

(#1511) Integra


Integra
titán

az ikea sodexho vásárlási utalvány elfogadó szerződött partner??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1512) Integra válasza oceanearth (#1509) üzenetére


Integra
titán

ehh, ne is mondd.
kell vennem kis kávéfőzőt a csajok miatt. reggel nem tudnak mozdulni sem kávé nélkül...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1513) nyunyu válasza Integra (#1512) üzenetére


nyunyu
félisten

kell vennem kis kávéfőzőt a csajok miatt.

Ezek a mai csajok...

Tegnap este atjon a szomszed hugom, hogy szeretne netezni.
Egye fene, ugyis mar 2 hete rendet akartam rakni a konyhaban, legalabb elmosogatok.

Egyszer csak megszolal: -Kerek kavet!

Mondjuk ha nem hajnali 3-kor esett volna haza az aktualis pasijaval nagy vihancolva, akkor talan nem kene annyi koffein...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1514) nyunyu válasza oceanearth (#1509) üzenetére


nyunyu
félisten

Tegnap írtam egy kis kávéfőző vásárlási how-to-t.

Ez engem is erdekelne, mert mar regota elegem van a Bosch Barinobol.

Bar amiota forditva raktam bele a sokadik gumitomitest (nem a fel mm vastag elevel kifele, hanem a vastag hatuljaval), meg beaztattam vizkooldoval a szitajat, azota a tomites az erosebb, nem a szita, igy szerencsere a kaven at tavozik a nagynyomasu goz, nem kavetarto mellett, es nem terit be 3m-es korzeten belul mindent a zaccal.

Melohelyen marhara megtetszett a podos Ascaso Arc, csak az ara nem szimpatikus (80+fa :W ), illetve fel ev utan mar az is zorog ossze-vissza. :W
Meg a fonokom altal rejtegetett kave sem tul olcso bele (~60Ft/pod :( )
Nekunk jomunkasembereknek persze jellemzoen a 30Ft-sbol jut csak, ami marja a gyomromat. :O

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1515) Bubee82 válasza nyunyu (#1514) üzenetére


Bubee82
őstag

Neked is ajánlom ezt a helyet:

[link]

(#1516) bandus válasza oceanearth (#1500) üzenetére


bandus
veterán

hali!
szívesen vennék én is ilyet, de nem fér bele a keretbe :( utánaolvastmamás fórumokon is, valószínűleg egy philips lesz a befutó.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1517) Integra válasza bandus (#1516) üzenetére


Integra
titán

ezeket még nézd meg a hülye azért nem vagyokban meg a többiben.
tényleg érdemes.
és nem 100rugó
pl

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1518) bandus válasza Integra (#1517) üzenetére


bandus
veterán

én az olajsütős vagyok :D

bandiras a turmixos :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1519) Integra válasza bandus (#1518) üzenetére


Integra
titán

:B :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1520) oceanearth válasza nyunyu (#1514) üzenetére


oceanearth
őstag

Elküldtem neked is pü-ben.
Nem rosszak ezek a kávépárnás ill. kapszulás kávéfőzők. Konkrétan a Philips Senseot ismerem, az viszonylag krémes és finom kávét csinál. Nespressoval egy alap géppel volt szerencsém, sztem azért az árért megéri.
A gáz az, hogy marha drága bele a patron meg a kapszula.

ne idegesíts 80+fa-ból már kapsz automata-t, vagy egy presszót, plusz jó örlőt.

üdv

(#1521) Ariadne válasza oceanearth (#1520) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát az a párnás Senseo szerintem elég rossz, az instant kávénál jobb ugyan, de épp csak egy fokkal... Viszont ittam egyszer Nespressos kávét úgy, hogy nem tudtam, hogy az, és az nagyon bejött. Úgy tudom, ott tényleg frissen őrölt kávé van a légmentesen zárt kapszulában, ami hát kicsit jobb alap a jó kávéhoz, mint némi papírba göngyölt akármilyen kávé. És az a 80-100Ft/kapszula, ha jól tudom az árát, szerintem megéri. Kávézóban legalább 3-400 egy kávé, és hát ugye ott sem mindegy, milyen...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1522) Integra válasza oceanearth (#1520) üzenetére


Integra
titán

ott a nescafe dzsordzs klúni féle nespresso:)
a reklámban igy úgy mondja már, hogy what else?:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1523) bandus


bandus
veterán

megszületett a döntés :)ő lesz anyu karácsonyi ajándéka.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1524) Integra válasza bandus (#1523) üzenetére


Integra
titán

thx a linket
találtam most egész jó áron bosch vízforralót:)
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1525) oceanearth válasza Integra (#1522) üzenetére


oceanearth
őstag

:) Nespressóbol is van nagyon durva. Abból is van capuccino készítős meg minden, de az már tényleg nagyon drága. 100-at nyaldossa és, akkor még mindig ott tartunk, hogy nagyon drága a kapszula bele.
Nekem Omniából 1 adag 35ft-ra jön ki kb, 6-7000ft-osból a duplája.
Ez még mindig olcsóbb mint egy kapszula és, azért egy 6-7000ft-os kávé, már jó tud lenni.

(#1526) Integra válasza oceanearth (#1525) üzenetére


Integra
titán

milyen jó, hogy nem kávézom... :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1527) BITBOYS


BITBOYS
addikt

A Whirlpool mennyire jó mosogatógépben? Ez a hatodik érzék cucc nem valami parasztvakítás? Meguntam a kézi mosogatást, szeretnék végleg felhagyni vele.
Ezt a típust néztem ki [link] mivel a konyhában minden gép fehér. Tudom a Bosch, Teka, Aeg a király, de annyi manit most nem tudok rászánni.
Már eddig is Koreát támogattam konyhai eszközökben :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1528) nyunyu válasza oceanearth (#1525) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem Omniából 1 adag 35ft-ra jön ki kb

Ilyen draga lenne a podos Omnia? (35*133=4655Ft/kg)
Negyedkilos orolt Omnia van 600 korul a sarki boltokban, az ugye 2400/kg
Szemes is akorul mozog.

Ahhoz kepest, mennyire nem jo kave...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1529) oceanearth válasza nyunyu (#1528) üzenetére


oceanearth
őstag

Nekem őrölős a kávéfőzőm. Abba szemes kávét rakok. 1kg Omnia úgy 3.000 körül van, ha emlékeztem nem csal. Mondjuk legutóbb nem a legolcsóbb helyen vettem...
Negyed kiló kávét nyel el a gépem egyszerre , úgy számoltam, hogy abból lefőzök min. 20 adagot, de 1-2x duplát főzök. tehát 1kg-ból úgy 80-85 adag jön ki, és akkor 3.000/85 =35ft.
Mondjuk lehet lefőzök 30mat is egyébként, majd egyszer lemérem pontosan, mert idáig bármikor álltam neki ezt megszámolni, mindig elfelejtettem egy idő után. :)

Az a 133 az nem tudom milyen szám. :F

Sztem nem rossz egyébként, persze én is jobban szeretem a drágább kávékat, de a mindennapokra nekem telejsen megfelelő az Omnia.

(#1530) bandus válasza BITBOYS (#1527) üzenetére


bandus
veterán

nekünk lassan 6 éve van meg a whirlpool mosogatógépünk, eddig semmi problémanem volt vele műszakilag, és mosogatásügyileg sem. előtte 12 évet bírt a whirlpool mosógépünk, és 13-at a mikrónk ;) én teljesen elégedett vagyok vele.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1531) BITBOYS válasza bandus (#1530) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szuper, én is remélem a legjobbakat. Ez lesz az első mosogatógépem :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1532) tildy válasza BITBOYS (#1527) üzenetére


tildy
nagyúr

Mosogatógépben hány terítékest érdemes venni? (2-4 főre számolva)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1533) BITBOYS válasza tildy (#1532) üzenetére


BITBOYS
addikt

Pont tőlem? :D Én is kezdő vagyok :B
Szerintem minél nagyobb annál jobb. Többet lehet bele pakolni és nagyobb edényeket is elfogad. 12 terítékest veszek én is, AAA kategóriásat. Igaz 16 lityi vizet fogyaszt, de legalább elmossa az edényeket.:)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1534) bandus válasza tildy (#1532) üzenetére


bandus
veterán

nekünk azthiszem 8 terítékes van, de ez nem bizti. attól függ szerintem mennyit főzöl. otthon kb két-három naponta van bekapcsolva, úgy h gyakorlatilag 3-an laknak otthon. szal talán elég egy kisebb kapacitású is, gondolom te nem főznél minden nap (ha igen, akkor bocsi, nem sértésnek szántam, vagy ilyesmi :) ).

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1535) Ariadne válasza tildy (#1532) üzenetére


Ariadne
őstag

Tapasztalatom nekem sincs, és én is kíváncsi lennék a válaszra. Nézegettem már kisebbeket is, de azokkal az a gondom, hogy egy tésztásfazék mondjuk félek nem férne bele. Akkor meg minek, ha pont a legnagyobb edényeket kellene továbbra is kézzel mosnom... Viszont egyébként egy 12 terítékeset míg ketten telepakolnánk, az nem egy-két nap lenne.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1536) tildy válasza bandus (#1534) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem főzök minden nap, tehát a 12 terítékes kiesik. MAx 9 bőven elég. Sőt talán 6os lenne a legjobb.

Viszont a konyhában nincs melegvizem és mosogatni is utálok , ellenben munkahelyen állat a mosogatógép, és most kaptam ilyen ajándékutalványt is, amit el kéne költenem...
Ezt nézegettem, de olyan árban van, mint a nagyok ...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1537) BITBOYS válasza Ariadne (#1535) üzenetére


BITBOYS
addikt

Bizonyos készülékeknél van féltöltet is. Ha van hely a konyhában szerintem a nagyobbat érdemes megvenni.

tildy: Aranyos kis gép, helytakarékos. Viszont egy nagyobb edényt nem igen tuszkolsz bele. És az még csak 1db.

szerk: Jut eszembe te albérletben laksz, oda elég a kicsi is, hogy mobile maradj :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1538) Ariadne válasza BITBOYS (#1537) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát hely elvileg lesz, mert 60 cm helyet hagytunk a konyhában neki, és úgy látom, a 8-9 terítékesek 45 szélesek, a 12-esek meg 60-asak. Ez komoly, hogy 12 literrel elmosogat 12 terítéket? :Y Úgy tudom, egy fullra kinyitott csapból egy perc alatt megy ki ennyi... Akkor lehet megéri a nagyobb akkor is, ha félig vagy kétharmadig tele kapcsolja be az ember. Azt hittem, sokkal többet fogyasztanak... :B

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1539) tildy válasza BITBOYS (#1537) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért lenne jó olyan, amibe azért két lábos is befér. Mondjuk az sem rossz szempont, ha véletlen mondjuk külföldre távoznék, anyuéknak haza lehessen könnyen vinni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1540) oceanearth válasza tildy (#1532) üzenetére


oceanearth
őstag

Szia!

Fehér áruban annyira nem vagyok otthon, de én a helyedben 8asat vennék. Abba már szépen beleférnek nagyobb lábosok is. Nálunk is egy ilyen működik már több éve, idáig még nem volt szűk a kapacitás. Általában ezt szokták ajánlani 2-4 főre. Nagycsaládosoknak, ahol állandó a 4 fő, sok a főzés, oda kell a 12-es.

1 valamire figyeljetek, ha fehér árunál (itt most ügye a mosógép és mosogatógép) a vízfelhasználást nézitek. Szépen mosni és mosogatni csak sok vízzel lehet. nem érdemes azt megvenni, ami a legkevesebb vizet használja, egy jó közepes bőven elég.

Nekünk régen volt egy banya gúnynevű mosogépünk. Mindenki ismeri, nagy drabális, felültöltős, jobb oldalt a programválasztó tárcsa, zöld alapon. Sajna már a márkára és a típusra nem emléxem, csak a banya névre (egyébként sztem még most is sok banya működik, de biztos, hogy mindenki legalább gyerekként látott már ilyet). A banya nevet a szállítóktól kapta, több mint 100 kiló volt, öreg és marha sok vizet használt.
Emlékszem amikor lecseréltük, anyám sírt, hogy ő kéri vissza a banyát, mert az sokkal szebben mosott.
Higgyétek el, szép dolog a cimkén az X literes vízfogyasztás, de ha 2x kell mosni, akkor már 2x és akkor jobb lenne az ami csak kicsivel több vizet fogyaszt.

(#1541) Ariadne válasza tildy (#1539) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát azért ezekből a kicsi sem valami kis darab, szerintem elszállítani egy kombi kell a kisebbhez is, akkor meg már inkább kényelmesebb a nagyobbat használni. Mármint a most talált adatok alapján gondolom. :) Ilyen egész kicsit, amit linkeltél, láttam élőben, és rettentő kicsinek tűnt a belső tere. Lehet egy tésztafőző fazékkal kellene elmenni valamelyik elektronikai üzletbe, kipróbálni (mert hülye azért nem vagyok :D). Végülis azért vannak ott. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1542) oceanearth válasza Ariadne (#1538) üzenetére


oceanearth
őstag

Nem a mosogatógép alapvetően kevés vizet fogyaszt, viszont a villanyórát pörgeti rendesen. Vigyázni kell, mert el lehet szállni az árammal rendesen.
Pl. szárításnál, ha a program lejártakor azonnal kinyitod a tányérok majdnem, hogy égetnek... Kell oda áram bőven, hogy ilyen meleg legyen oda bennt.

Még valalmi:

ha beépíthetőt szeretnétek, akkor én nem ajánlom a teljesen beépíthetőt. Tudom az a szép, ha semmi sem látszik ki a gépből, de mivel a teljesen beépíthetőn nincs az előlapon még egy LED sem, így nem fogod tudni mikor végez.
Érdemes olyat venni, aminek az előlapja félig beépíthető és egy 10cm magas kontroll panel van az elején. Ott tudod programozni és látod ha lejárt.

[ Szerkesztve ]

(#1543) BITBOYS válasza Ariadne (#1538) üzenetére


BITBOYS
addikt

Jól mondod :K
Ha van hely a nagyobbat, ha nincs marad a kicsi mosogatógép. 1Kw/h áramot fogyaszt maximum a nagy gép, ez sem elhanyagolható. Az, hogy 14-16 litert fogyaszt nem igen izgat, lényeg a tiszta, baktériummentes étkészlet. Jah, meg az, hogy full digitális legyen :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1544) nyunyu válasza oceanearth (#1529) üzenetére


nyunyu
félisten

Az a 133 az nem tudom milyen szám.

Hopp, fejbol hulyeseget irtam.

~7g kave kell egy szabvany eszpresszohoz, igy 1000g/7g=142.85 adag jon ki egy kilo kavebol. (250g-bol ~35-36 adag)
133.33 adagra 7.5g-mal jonne ki.

Sztem nem rossz egyébként, persze én is jobban szeretem a drágább kávékat, de a mindennapokra nekem telejsen megfelelő az Omnia.

En meg hivatalbol ettermi fogyatekosokkal foglalkozom, es mivel allandoan meghivtak az ugyfelek egy-egy _jo_ cappucinora, igy sikerult raszoknom a minosegi kavekra, azota valogatos lettem, idehaza is minimum fekete Lavazzat iszom. :(

Most is csak azert mentem le a sarki nemszeretem kajaldaba ujra probalkozni fel ev kihagyas utan, mert nemreg kavemarkat valtottak, aztan azota az egyik kedvenc olasz markam logoja log a bejarat felett.
Manuel kaveban nem is csalodtam, csak a kaja lett meg rosszabb, mint volt, raadasul ehes is maradtam :O

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1545) nyunyu válasza oceanearth (#1540) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekünk régen volt egy banya gúnynevű mosogépünk. Mindenki ismeri, nagy drabális, felültöltős, jobb oldalt a programválasztó tárcsa, zöld alapon.

Ilyen Hajdu Minimat/Energomat jellegu kepzodmeny?

Anyamnak Energomatja volt vagy 15 evig.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1546) oceanearth válasza nyunyu (#1545) üzenetére


oceanearth
őstag

Nem, nem Energomat volt. Az újabb a banyánál sztem. majd emgkérdezem mutteromat, hogy mi is volt a típusa. Egyébként nekünk egy felújított Energomat van a telken és tökéletesen működik a mai napig meg még fog is az elkövetkezendő 20 évben.
A mostani BoschSiemens meg 6-7 év után úgy néz ki, mintha 100 éves lenne... :(

Volt nekünk egy régi Whirlpool mikrónk, az 1. generációs 6. érzékes széria, a Talent elődje. Na az elmelegített 13 évet és nem azért cseréltük le, mert tönkre mert, hanem, mert felújítás volt, így lett beépíthető.
Annál jobb mikrot még a mai napig nem gyártottak. Akkora belseje volt, mint a msotani beépíthetőnek, ami egyben légkeveréses sütő is. :)

(#1547) nyunyu válasza oceanearth (#1546) üzenetére


nyunyu
félisten

Volt nekünk egy régi Whirlpool mikrónk, az 1. generációs 6. érzékes széria, a Talent elődje. Na az elmelegített 13 évet és nem azért cseréltük le, mert tönkre mert

AWM 918 rulz, 15 eve ujonnan volt ~50k.
Most hajitottam bele egy instant pizzat crisp fokozaton :))

Anyameban 13 eves koraban halt ki a magnetron, aztan 20k-ert akartak ujat rakni bele, erre a marhaja inkabb vett 17k-ert egy ipari hulladek LG-t, ami feleakkora, nem melegit, raadasul a komplett mikro konnyebb, mint a regi Whirlpool ajtaja. :O
Anyam szerint arra legalabb van gari :W

Tenyleg, uj kiegeszito kutyuket (crisp tal, meg ilyenek) hol lehet bele kapni?
Akarhogy surolom evek ota, nem jon le rola a raegett zsir, aztan egyre retkesebben nez ki. :(

Hmm, sipkoncert megvolt, mehetek a pizzamert.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1548) oceanearth válasza nyunyu (#1547) üzenetére


oceanearth
őstag

Hát igen a régi jó svéd acél:D Abba még volt anyag.
Azt tudom, h anno kurva drága volt, mi a Whirlpooltól kaptuk karácsonyra. :)

Alkatrészt tudsz hozzá venni bármelyik hivatalos szervízbe, de elég borsos az ára. vagy próbáld meg itt megkérdezni hátha segítenek. [link]

Keresztanyáméknak egy Talentjük van, az is még svédországba készült asszem, az is már túl van egy 10esen.

Jóétvágy!

(#1549) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Végül erre esett a választás, a méretek nagyon adottak voltak, eredetileg electrolux meg siemens volt kiszemelve, de aztán Ő (LG - GR-369) futott be.

Eddig azt kell, hogy mondjam nagyon csöndes. Át kellet szerelnem jobbos nyitásra, addig legalább fel is olvadt vagy nem tudom, azt irák a lapra szállítás után 2-3óráig ne üzemeljem be. Majd kipuceváltam 1-re raktam, de már olyan 1-2óra múlva iszonyat hideg volt benne.
Szóval a tapasztalatok eddig jók. De majd pár hónap múlva lesznek érdemlegesek, ami még tettszik, hogy van benne vakáció gomb: leírása alapján így még kevesebbet eszik, csak azt nem tudom ezt hogy csinálja? vagy máskor miért eszik többet? Erre van valakinek magyarázata?

Továbbá keresek valami tetszetős jól szigetelő (ha hangot is tud, az jó lenne :) ) sötétítő függönyt. Ruhás szekrényt (tudom ikea, de még nincs meg az igazi? ) és komód, bár ebből viszonylag nagy a választék.

köszönettel
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1550) rauschie


rauschie
senior tag

Legfeljebb 30 ezerért, használtan, milyen mosógépet érdemes venni? Baromira fogalmam sincs mire figyeljek. Aukciós, apróhirdetéses oldalakon van párszáz versenyző, de azon túl hogy mosson, ne fogyasszon sokat és nem baj ha halk (és lehetőleg az életbe ne kelljen javíttatni) nem tudom merre induljak el. Valami tanács, tipp, valakinek esetleg egy eladó gép, megbízható kereskedő, ilyesmik?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.