Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) tbs válasza Kalandor (#750) üzenetére


tbs
addikt

Ugye kinek mire. ;)

(#753) Mawyx válasza tbs (#748) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nekem banánturmixhoz kellene :K
A botmixer nem fröcsköl? Beledobálom a pohárba a banánt, rá kis tejet, bele a botmixert és nem teríti be nekem a fél szobát? :DDD A turmixgépnek van teteje. Vagy nem szabad pohárba belenyomni, hanem van vmi fedeles saját tálkája?

Késből csakis Fiskars :K

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#754) Shadowfax válasza Mawyx (#753) üzenetére


Shadowfax
addikt

Braun-t vagy Bosch-t vegyél, ahhoz adnak magas műanyag "poharat" is (ami tulajdonképp egy mérőpohár is), amiben simán tudsz úgy turmixolni, hogy ne fröcsköljön szanaszét a trutyi. kép
Nekem Braun van, nagyon szeretem, sokkal jobban bevált, mint a komplett turmixgép. Ja, s a fali tartó is nagyon praktikus. ;)

(#755) tbs válasza Kalandor (#752) üzenetére


tbs
addikt

Javaslom a babakajás küzdelmet levezényelni hagyományos robotgéppel... ;) Pedig mi jórészt darabos kajával tömtük a kiccsajt. :B
Kalapáccsal kalapáljunk, csavarhúzóval kalapáljunk, botmixerrel kalapáljunk. :DDD

#753, Mawyx: egy kicsit magasabb falú pohár kell hozzá. Nekem van egy csinos literes poharam, abba pont belezúg egy banán egy zacskó vaníliás cukor fél liter tej kiskanál rum és hajrá. Nem fröcsköl, és roppant finom. Könnyű elmosni az eszközt utána.

[ Szerkesztve ]

(#756) tbs válasza tbs (#755) üzenetére


tbs
addikt

Jóvanna, látom, hogy "szerinted"! Ismerem a lehetőségeid egy részét. :B

(#758) tbs válasza Kalandor (#757) üzenetére


tbs
addikt

Ja, gondolom azzal a módszerrel, hogy odatette a kaját a kölök elé, odaállt a géppel, és aszonta: összeborzolom a hajad, ha nem eszed meg azonnal..! ;]

Amúgy meg :R neki, szerintem mi (éncsalád) már nem jutunk el 4 manóig... :(

(#759) em_laci


em_laci
csendes tag

#747 :F
Valaki tudna segíteni? :R

-Mi az a 7 billentyűkombinációból álló számítógépes hibamegoldási rendszer? -Ctrl-Alt-Del -mondom Ctrl-Alt-Del! akkor Reset.

(#760) Integra válasza em_laci (#747) üzenetére


Integra
titán

elég olcsónak tűnnek:(
a gáz része gondolom mindegyiknek hasonló felépítésű lehet, arra figyelj, hogy mennyit és hogy fogsz rajta főzni. gondolom mindegyikben van szikracsiholó kütyü..
a sütő résztől meg ennyiért ne várj sokat.
se szigetelésben, se minőségben. normálban süssön, meg ha van, akkor légkeringtetve, ez utóbbi tényleg jó.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#761) garryy


garryy
csendes tag

Aki tényleg nagyon jót szeretne szerintem MIELE.
Csak le ne csattanjanak a térdeid a földre amikor a kasszánál meglátod a számlát. :)

(#762) Integra válasza garryy (#761) üzenetére


Integra
titán

szerintem mindenki tisztában van az áraival:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#763) tildy


tildy
nagyúr

Sokáig tartó melegszendvicssütőt keresek.
Követelmények:
-Fém külső borítás. (nem reped el)
-Lehetőleg fém fül (ez sem reped):
Vag yha ilyne nincs, akkor nagyon strapabíró műanyag.

Sajnos az eddigiekkel,, még a márkásakkal is megjártuk.
Vagy a füle pattan el, vagy mint ma, a boritása, mikor csuktuk össze.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#764) Zewa válasza tildy (#763) üzenetére


Zewa
senior tag

Nem tudom mit csináltok de mi az elsővel még remekül elvagyunk.
Fém külső borítás, műanyag (jó minőségű, stapabíró) fül. :K
Jah és vmi "SOlac" Márka. Szeritnem nézz körüla boltban és amit az érzékeid sugnak.

Mi mulkór néztük a mircrókat, de hát.. érzésre ritka szar minőségűeknek tüntek.(20-25Kig)
Ami tettszett volna az 60 rongy. :U

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#765) Integra válasza tildy (#763) üzenetére


Integra
titán

nem fogsz találni olyat amit keresel, mert nincsen.
a műanyag borításosok is teljesen jók, mert simán bírják amíg a belső teflon ép.
utána pedig ha a belső teflon már megkopik, úgyis mehet a kukába.
szóval ne borításra utazz, hanem a belső teflon borításra.
nelin vagy elin vagy nile vagy mi a túros volt, az ment hamar a kukába.
most bosch van ebből is. elég jól bírja még. ha tönkremegy a belseje akkor ez is kuka.
ennyi. tartósat nem fogsz találni, csak kevésbé hamar tönkremenőt

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#766) tildy válasza Zewa (#764) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekünk ez kb. a 3.
Fél éven belül mind megdöglik.

Integra:
egy dolog miatt mondasz hülyeséget: hiába ép a belső teflon, ha épp összezárni lehetetetlen, mert eltörik a fül, vagy mert eltörika burkolat.
Egyébként egyetértek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#767) kisninja válasza tildy (#766) üzenetére


kisninja
őstag

keress régi 20 év körüli aluminium boritású meleszendvics sütöt na az strapabíró.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#768) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!
4fős családnak milyen mosogatógépet ajánlotok? (Nem baj, ha felmegy az elejére az ikea-s konyhabútorelem :K )
És egyáltalán mit jó ha tud egy ilyen kütyü és mire kell figyelni a kiválasztásnál?

Esetleg korrekt 21 literes digiszabályzós (nem érintőgombos) mikró, és csöndes, de hatékony elszívó témában is jöhetnek a tippek:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#769) kisninja válasza Mercutio_ (#768) üzenetére


kisninja
őstag

talán miele :) whirlpool 6. sense 3év gar.
elszívó ..passz

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#770) tildy válasza tildy (#766) üzenetére


tildy
nagyúr

Na szóval, hogy kicsit normálisabban fejezzem ki magam:
nekünk még sosem sikerült addig eljutnunk, hogy a teflonrésze menne tönkre.
Íme egy kép , hogy hogy megy nálunk tönkre egy ilyen sütő.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#771) Integra válasza tildy (#766) üzenetére


Integra
titán

nem mondok hülyeséget, te veszel default gagyit

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#772) tildy válasza Integra (#771) üzenetére


tildy
nagyúr

Volt már 8 ezer forintos , márkás is(tán philips vagy solac), annak is szétment a füle.
Node te ezt írtad:

a műanyag borításosok is teljesen jók, mert simán bírják amíg a belső teflon ép.
Eddig amiket próbáltunk a műanyag volt a gyenge pont.Mindnél.

utána pedig ha a belső teflon már megkopik, úgyis mehet a kukába.
Előbb addig el kéne jutni.

szóval ne borításra utazz, hanem a belső teflon borításra.
Nem. Mindkettőre kell utaznom.

most bosch van ebből is. elég jól bírja még. ha tönkremegy a belseje akkor ez is kuka.
Ha jó és tartós a külseje , megnézem.

De érdemes lenne elolvasnod, mi is a problémám. Nem szívesen dobnék ki 10 ezer forintot úgy, hogy aztán a külseje, vagy a füle egy összecsukástól szétroppanjon. Mert nem fogják kicserélni, visszaadni a pénzem. Ha segíteni szeretnél tehát így segíts, ha kérhetem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#773) Mawyx válasza tildy (#763) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nekem Booman van 2éve, birja még. Én a fehér házt-i gépektől kapok frászt, sárgát kerestem, de nem találtam. Voltam egyszer egy házibuliban, ott láttam, le kellett volna nyúlni :DDD Elhatároztam, hogy márkás, nekem tetsző forma kell, de aztán az ár döntött, ez lett mégis, ez vmi párezer ft volt.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#774) Mawyx válasza tildy (#770) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ilyet még nem láttam, mit csináltok ti a sütővel? :U :D Nem kell totál összenyomni akármilyen magas szendvics van benne- legalábbis mi nem szoktuk. Csak finoman, a gyengéd női kéz ahogy össze birja egy kézzel húzni, csak annyira legyen lenyomva a teteje a szendvicsre. Így is lezárja a szélét és a mennyei olvadt sajt belül marad a szendvicsben, nyamii :)

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#775) tildy válasza Mawyx (#774) üzenetére


tildy
nagyúr

Próbáljuk összekapcsolni az alját meg a tetejét:U Aztán néha reccsenés a vége.

Eddig vagy 3 -4 "kapocs" bántakorábban, most először pedig a burkolat:U
Jó erőben vagyunk mindketten, gyengéd női kéz nincs a háznál :DDD
Na lehet találtam valamit:U
Sőt tefalt is. Azt hiszem ez lesz.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#776) Integra válasza tildy (#772) üzenetére


Integra
titán

szerintem mindegy mit veszel, úgy tűnik nálad minden tönkremegy:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#777) Integra válasza tildy (#775) üzenetére


Integra
titán

mondom hogy nálatok van a hiba

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#778) tildy válasza Integra (#776) üzenetére


tildy
nagyúr

A hűtő, a szgép, a mosógép még működik :P

Gyenge műanyagból vannak ezek szenyósütők, az a baj. Azért a fém csak nem törik úgy:U
---------------------------------------------------------------------------
De basszus bírja ki a jó édes felmenőjét már neki, azért van rajta kapocs, hogy össze lehessen kapcsolni. Nehogymár 2*1.5 cm kenyér (meg közé sajt meg sonka) összenyomását ne bírja ki, és elpattanjon. :((( :(((

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#779) Integra válasza tildy (#778) üzenetére


Integra
titán

nekem a műanyag se tört el soha.
valszeg azt hiszitek hogy 5 emeletes szendvics belepaszírozására való az ilyen sütő..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#780) tildy válasza Integra (#779) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem hisszük azt, normál szelet (1.5cm vastag ) kenyeret rakunk bele. Mindegy.

Amelyik ennek összenyomására törik, vagy elpattan tőle a fogatófül az nemes egyszerűséggel ...kuka.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#781) Thrawn válasza tildy (#780) üzenetére


Thrawn
félisten

Szép nyugisan kell összecsukni, nem szabad erőltetni. Kb fél perc az ideális csukási idő :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#782) koxx válasza tildy (#775) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kb. 5éve használok egy Tefalt, de eddig se a teflon bevonat nem kopott le és a műanyag fül se törött el, amit linkeltél elég strapabírónak tűnik.
szerk: persze nem 2db 2cm vastag kenyeret kell benne összecsukni :)

[ Szerkesztve ]

(#783) MichaelSD válasza tildy (#775) üzenetére


MichaelSD
őstag

Azért ezek a cuccok nem kondigépek. :)

Tefal van több ismerősömnek és még nem tört el. Mondjuk nem láttam hogyan használják...

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#784) Ariadne válasza tildy (#780) üzenetére


Ariadne
őstag

Olcsó noname kínai jószágnál nálunk működik az, hogy lecsukásnál mindig egy konyharuhával nyomom a tetejét (fém és éget :D) és így segítek neki, mert a kapocsnál húzva letörik de izibe. Nagyon öreg szegény, de még bírja. Mondjuk az is igaz, hogy eleve csak ilyen vékonyra szeletelt szendvicskenyeret teszünk bele, ami nem valami nagy minőség, de hát csak ez fér bele a sütőbe. Szerintem lehet nem másfél centis kenyérre tervezték őket, hanem erre a töltelékkel max egycentisre...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#785) Mawyx válasza Ariadne (#784) üzenetére


Mawyx
senior tag

Volt, hogy nem szeletelt kenyeret vettem és az én profi vékony alig 2cm-es :DDD szeletemet is befogadta a sütő,kb 10dkg sajttal és 10dkg felvágottal. De még az asztalon is folyt a sajt kifele :C

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#786) Integra válasza tildy (#780) üzenetére


Integra
titán

hát ha teszkós izét vesztek akkor meg is érdemlitek.
de ha mint mondod, hogy ti nem, akkor meg bénák vagytok, nincsen jobb ötletem:)
nekem se a gagyi, se a márkás soha nem törött el.

ez valszeg olyan dolog, hogy vannak emberek akiken ugyanaz a ruha fele annyi idő alatt elkopik mint másokon. senki se tudja hogyan, miért, de így van.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#787) em_laci válasza Integra (#760) üzenetére


em_laci
csendes tag

Köszi a segítséget, akkor még gyűjtünk inkább hozzá! ;)

Szendvicssütő témában:
Nekünk Philips HD 2383 van és több mint 1 éve tökéletesen működik.
...és olcsóbb is mint amiket felsoroltál! :K

[ Szerkesztve ]

-Mi az a 7 billentyűkombinációból álló számítógépes hibamegoldási rendszer? -Ctrl-Alt-Del -mondom Ctrl-Alt-Del! akkor Reset.

(#788) eziskamu


eziskamu
addikt

Nem tudtok 8k alatt valami normálisabb vasalót aminek ilyen bölcsője van amiből ki lehet szedni, hogy ne legyen útban a vezetéke? A szenes vasalós poénokkal kíméljetek. Láttam oriont, triont és nilét, de valahogy egyikben sem bízom. Nem is attól félek, hogy fél év múlva tönkremehet, de esetleg még tűz és áramütésveszélyes is lehet.

(#789) Ariadne válasza eziskamu (#788) üzenetére


Ariadne
őstag

Épp hasonló kérdést akartam feltenni. Gőzölős vasalót keresek, szempont annyi, hogy minél jobb legyen, de azért 20 alatt, szóval nem kell, hogy össze is hajtogassa a ruhákat. :D
Azt tudom, hogy vannak, amelyekhez nem kell deszt víz, hanem csapvíz is jó, ezek mennyire megbízhatóak? Mert az úgy gondolom előny, ha nem kell mindig desztvizet venni vasaláshoz. Ja, és "nagy" márkát keresek, minél több év garancia, megbízható szervizháttér fontos. Rengeteg félét lehet kapni, lécci mondjatok olyat, amivel jó tapasztalatotok volt. :R

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#790) eziskamu válasza Ariadne (#789) üzenetére


eziskamu
addikt

Szerintem már minden vasaló sima vízzel megy. 4 éve vettünk valami márkásabb gőzölős vasalót, de már az is sima vízzel ment, és 4k nál nem volt drágább. Amíg le nem esett és szét nem tört, ment is rendben és gőzölt is. Volt benne valami kicsi rúd amit mintha tisztogatni kellett néha, de nem tudom pontosan.

(#791) nyunyu válasza Chili7 (#637) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem is ez a samsung no frost-os hűtőm van
...
Nálatok is egész éjjel megy a kompresszor?

Nekem is hasonlo bajom volt nemreg egy 15 eves Zanussi-Lehellel, hogy tul sokat berregett, felhivtam egy szakit, hogy valoszinuleg gazt kene bele, meg ajtogumit cserelni, erre ravagta, hogy legalabb 20k a szereles, nem eri meg egy ilyen oregre kolteni, vegyek inkabb ujat. :W
Szerencsere csak a huto ajtajan volt elrepedve a gumi, azt meg hutoalkatreszes boltban hozzamvagtak kemeny 2700 penzert.
(Fagyasztoajto gumija egybe van ontve az ajtoval, az csak kompletten cserelheto!)

Aztan itthon jo masfel oras moka volt csavarnyuzoval leepiteni a komplett ajtot, gumit+belso muanyagot helyen tarto 34 csavar ki, uj gumi rasimogat, sok csavar vissza, ajto vissza.

Meg a par eve esedekes leolvasztast is megejtettem, igy most orankent 28 helyett mar csak 19 percig berreg :D

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#792) tildy válasza Integra (#786) üzenetére


tildy
nagyúr

Kis alacsony,nem túl erős szobatársnőmnek is sikerült anno eltörnie a lefogatókapcsot, összecsukáskor:U
Jobbanmondva hm, két ilyen szobatársnőm is volt :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#793) Omni


Omni
aktív tag

Tanulságul: 3 éves Indesit mosógép, WT 100.

Ki találja meg a hibát? ;]

A szervíz szerint nem éri meg kijavítani, vegyünk újat. :W

(#794) Ariadne válasza Omni (#793) üzenetére


Ariadne
őstag

Mondják, hogy úgy tervezik már ezeket... Szerintem én inkább spórolok majd jó sokáig és veszek egy Miele-t vagy AEG-et, tkp ha ilyenek, még az is olcsóbb hosszú távon. :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#795) Ariadne válasza eziskamu (#790) üzenetére


Ariadne
őstag

Hú, ez jó hír. Csak kicsit zavartan állok a hosszú polcsor előtt mindig, ahol van vagy 20féle színes vasaló, és nem igazán látom, miben lehet különbség a 4k-s meg a 15k-s között (a színén és az árán túl mármint :DDD ). Mert ha valami olyat tud a 15k-s, ami jó, akkor miért ne, de hát ezekről a neten se sok mindent találtam. :)
A drót nélküliek aksival mennek? Vajon mennyire tartósak?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#796) eziskamu válasza Ariadne (#795) üzenetére


eziskamu
addikt

FRancokat aksis, csak ha már felmelegedett ki lehet szedni a bölcsőjéből, dokkoló állomásából, vagy mi a fenéjéből. Ahol te nézted, ott nem volt ilyen?

(#797) Ariadne válasza eziskamu (#796) üzenetére


Ariadne
őstag

Nagyáruházakban néztem amerre jártam, rémlik hogy szokott lenni. De ez akkor nem bejövős, mert nem tartja a meleget rendesen, szerintem maradok a hagyományosnál.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#798) Chili7 válasza Kalandor (#739) üzenetére


Chili7
őstag

Esküszöm a fix nyelű hamarabb lazul meg, minthogy az ingenio tönkremenjen! Legalábbis nálam + a szülőknél is. Csak ajánlani tudom. Mosogatásnál, hűtőben tárolásnál csak előnyei vannak.
Apropó! Hűtő! Problémám volt a samsung RL39SBSW hűtőmmel, hogy sokat megy a kompresszor. Megmértem fogyasztásmérővel, és a névleges értéket fogyasztja valóban, úgyhogy valószínüleg minden ok, csak ez egy ilyen konstrukció.

(#799) nyunyu válasza Chili7 (#798) üzenetére


nyunyu
félisten

Ajto tomites rendben van?
Masik altalam kapott tipp az volt, hogy keves a gaz, azert dolgozik tobbet a kompresszor.
Esetleg a termosztat doglott be, de akkor jegge fagyna minden.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#800) eziskamu válasza eziskamu (#788) üzenetére


eziskamu
addikt

Na a vasalóra senki?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.