Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Integra válasza G@ben (#941) üzenetére


Integra
titán

először ne a márkával foglalkozz, hanem a hűtő űrtartalma legyen az első, illetve a kialakítása. mekkora fagyasztó kell, elég egy pici, vagy az se kell bele, vagy külön nyitható fagyasztó kell e.
aztán jöhetnek a márkák és egyéb specifikációk.
elképesztően sok rossz gagyi belsővel rendelkező hűtő van, amit a jó isten tudja, hogy milyen betrippezett idióta tervezett..
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#952) G@ben válasza Integra (#951) üzenetére


G@ben
addikt

Külön nyitható fagyasztó kell bele, minimum 60 literes. A hűtőrész minimum 120 literes legyen, de mindkettőnél igaz, hogy sokkal nagyobb sem kell, azaz nem kell ilyen kétméteres csodahűtő. Kialakítás: igazából ha az ajtóban lévő üvegtartónál van ilyen füles megtámasztó, akkor az jó, de más extrát nem tudok hirtelen felsorolni. Egy nagyon régi hűtőről térnék át és nem tudom, hogy mire is kéne figyelni.
Ja, az üveglap vagy rács ne 20 cm mély legyen, hanem jöjjön ki addig, amíg csak lehet. Láttam már olyat, amiben ilyen nagyon kicsi volt és alig lehetett a polcokra pakolni.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#953) Integra válasza G@ben (#952) üzenetére


Integra
titán

nézd végig a bosch honlapját.
sokat nem tévedhetsz azokkal a hűtőkkel

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#954) Palkó válasza Integra (#953) üzenetére


Palkó
tag

Integrának igaza van, a Bosch ott van a hűtőgyártásban....
Két éve vettünk egy 414 (!) literes hűtőt, azóta semmi gond, gyönyörűen, halkan teszi a dolgát. Ráadásul akciósan 84 000 volt, ennyit nagyon megért.
Persze minden lófing, parasztvakítás benne van ( antibakteriális, meg belső ventillátor, meg zöldséghűtő box, stb.), mindezek ellenére még hűt is...

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#955) G@ben válasza Integra (#953) üzenetére


G@ben
addikt

Megnéztem az alsó fagyasztósokat, de valamelyik feltételen mindegyik elvérzett. Vagy hatalmas, vagy ha elfogadható méretű, akkor a fagyasztó nagyon kicsi teljesítményű.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#956) Ariadne válasza Integra (#953) üzenetére


Ariadne
őstag

Érdemes másból is Bosch-t venni? Egy komplett új háztartást kell beszereznünk hamarosan, és pl. Whirlpool, Electrolux, Indesit márkákról hallani sem akarok. Nem sznobság miatt, csak mindegyikről hallottam olyanokat, hogy köszönöm, nem kezdek velük. Inkább legyen 20-30k-val több most, csak ne kelljen kéthónapos javítással szórakoznom...

Hűtőben tényleg nagy a választék a Boschnál, szinte biztos, hogy az lesz. De beépíthető különálló elektromos sütő meg gáz főzőlapból már nagyon gondolkodom, mivel az inoxot és a kerámiát is borzalom tisztítani, szóval hagyományosabb felületűt keresek, azt meg nem nagyon lehet kapni, attól tartok. Mosógépből is jöhet talán Bosch, esetleg Aeg, nincs nagyon több választás (Miele elég drága sajnos). No meg majd mosogatógép is kell, az meg pláne sosem volt eddig, megint Boschra tudok tippelni csak, de nem ismerem ezt a kört még.

mod: Érdekes, nekem az alsó fagyasztós hűtő jön be, mert a hűtőt sokkal többször nyitogatod, mint a fagyasztót, essen inkább az kézre. Ráadásul a fentiből kiömlik a hideg, ha kinyitod, a lentiből egy kicsit kevésbé talán, pláne hogy azok fiókosak szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#957) Integra válasza Ariadne (#956) üzenetére


Integra
titán

érdemes.
nálunk mosogatógép, mosógép (előző is bosch volt), konyhari robeszgép, meg vízforraló is bosch
az általad felsorolt márkákat kerülöm én is, egyszerűen nem egy kategória.
a bosch ha autóalkatrészekről van szó, egy nagy rakás fos, de konyhában azért nagyon ott vannak:)
nem tartoznak az olcsóbbak közé, de mindenképpen jobb befektetések, tartósságban és minőségben. de pl elszívóból nincsen bosch, oda teka-t kerestem, nem véletlen.
ahogy valszeg gáztűzhelyből is teka-t vennék.
hűtőt passzolom, mert abból gorenje lett, mert az volt a legjobb kialakítású az adott méretben amit kerestünk, a bosch kicsi volt és nem gyártott olyat amit szerettünk volna.
a mosogatógépnél van annyi, hogy eltört a nyomógombok mögötti tartó műanyag, így kipotyogtak. meg lehet csinálni új keret cserével, csak soha nem jutok addig hogy megcsináljam.. :DDD amúgy hibátlan és az egyik legokosabban pakolható és kialakított belsejű mosogatógép. emiatt valóban tisztára is mos.
mosógép régi felültöltős kis bosch volt, most előltöltős 6 kilós max6family van, vagy mi a típusa, kb két éve van meg, 130e körül találtam meg legolcsóbban. azt hiszem. jó a kialakítása, jók a kezelőszervei, az ajtónál a gumitömítés is. át van gondolva.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#958) Ariadne válasza Integra (#957) üzenetére


Ariadne
őstag

Köszönöm, megerősítetted azt, amit gondoltam, és tényleges tapasztalatokkal. :)
Főleg a mosógép a rázós, abból tuti jót kell szerezni, mert azokkal aztán igazán sok a gond. Ráadásul amíg mondjuk egy elromlott mosogatógép helyett még boldogul az ember kézzel, azért mosógépnél már nagyon nem szívesen. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#959) Integra válasza Ariadne (#958) üzenetére


Integra
titán

asszem bosch maxx 6-nak hívják
a-a-b vagy a-a-a kategóriás, 6 kg-os, 1200rpm
érintő paneles, nagy kijelzős, programozható és egy nagy masszív tekerőgomb van rajta csak.
arra figyelj, hogy ebbe folyékony mosószer rakható, de lefolyik, klasszikus mosóporra van a fiókja kitalálva. ha előmosol, akkor mosóporral kell, mert különben betöltésnél ugye lefolyik a mosószer és semmit sem ér az előmosás.
ha olyan rekeszes kell amibe mosószert is lehet önteni, akkor mást kell nézned és asszem az még vaskosabb árban is.
most hirtelen körbe néztem, a mienket nem is látom, helyette van 7 meg 8 kilós kivitel..
szóval ha ilyen mosógépben gondolkodsz, akkor számíts vagy 150e ft körül.
így néz ki külsőre, majdnem ugyanez, 6 kilósban

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#960) Ariadne válasza Integra (#959) üzenetére


Ariadne
őstag

Köszi, de pontosan olyat nem tudunk venni, egyrészt mert csak felültöltős fér el a fürdőben (kicsike), másrészt 6 kiló azért elég sok, a normál 4-5 is elég lesz, ráadásul én kifejezetten a felültöltőst kedvelem. De láttam okos Bosch-t abból is többfélét szerencsére. :)
A mostani Indesitet meg a korábbi Fagort utálom, mindegyiknek bepenészedett az öblítőtartója, pedig egyiknek sem én voltam az első használója (albi, de előtte a tulajok használták mindkettőt), tehát legalább 3 felhasználónál ugyanaz jött elő. Ráadásul szétszedhetetlenek és tisztíthatatlanok, talán endoszkóppal menne a dolog... :U

Szerintem valami ilyesmi lesz, bár a kódok között nehéz kiigazodni. :) Mosásnál 60, centrinél 75 dB az mennyire számít normálisnak vagy halknak? A csendesség szempont lesz, mivel a fürdő a lakás közepén van... Ahogy néztem, olyan 100k magasságában vannak árban, kb. erre számítottam.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#961) Integra válasza Ariadne (#960) üzenetére


Integra
titán

teljesen jó lesz:)
igen, a kódozás elképesztő én is kb 3 féle mosógépből találtam meg ami kellett, mert külsőre ugyanúgy néznek ki, a kódszámsor utsó karakterei viszont különböznek..
ember legyen a talpán aki ezek között kitud igazodni rendesen:DDD
hallani fogod, ne aggódj, de ha bezárod az ajtót, már nem vészes.
nem tudom, hogy a felültöltős mennyire ugrál, a maxx6 semmit sem, teljesen elektronikus súlyelosztós a vezérlése, meg se moccan, fokozatmentesen gyorsít az adott szintre.
szerintem a felültöltős is hasonlóképpen kell, hogy viselkedjen.
de eladóknak ezt illene tudni.
talán elsőnek bosch márkaboltban érdeklődd meg amit tudni szeretnél, aztán utána lehet keresni, hogy hol kapod meg a legjobb áron

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#962) brownus válasza G@ben (#940) üzenetére


brownus
veterán

én a gorenjét vettem, semmi gond nincs vele magas és keskeny, ami nálunk szempont volt, mert egy panelkonyhába került ugye. meg jó az elosztása is, és alul van a fagyasztó része. nyugodt lelkiismerettel merem ajánlani ;)

(#963) nyunyu válasza Integra (#959) üzenetére


nyunyu
félisten

arra figyelj, hogy ebbe folyékony mosószer rakható, de lefolyik, klasszikus mosóporra van a fiókja kitalálva. ha előmosol, akkor mosóporral kell, mert különben betöltésnél ugye lefolyik a mosószer és semmit sem ér az előmosás.
ha olyan rekeszes kell amibe mosószert is lehet önteni, akkor mást kell nézned és asszem az még vaskosabb árban is.

Hugom ~4 eves EWT1315-jeben asszem meg a felnyilo ajtoban volt a mososzer tartoja, en iden vett EWT13620-amban viszont mar egy kiveheto muanyag tal van a dob folott, amibol alul egybol kifolyik a folyekony mososzer. (oblito szerencsere nem)
De ahogy multkor elneztem a boltban, az osszes tobbi mostani felultoltos Electroluxban, meg AEGben is ugyanez a tal van :(

De legalabb nem vagja le az ember ujat a dob kicsapodo ajtaja, mint a Whirlpoolokon :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#964) Ariadne válasza nyunyu (#963) üzenetére


Ariadne
őstag

:Y Ezt nem is fogtam eddig... Az ezeréves Fagor itt nálam gond nélkül issza a folyékonyat, egyedül a vízszintezésével lehetnek gondok, amiatt folyik ki a dobra amikor lecsukom a fedelét, egyenes padlónál ilyen gond nem lenne egyébként. Erre a legújabbakat hagyományos mosóporhoz tervezik? :W

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#965) G@ben válasza brownus (#962) üzenetére


G@ben
addikt

Nálam is panelkonyhába kerülne, de eddig a mikrót a hűtő tetején tartottam, így meg nagyon magasra kerülne, máshova meg csak egy helyre tudom rakni, de a megmaradt, így is nagyon pici konyhapult felét elfoglalná. Próbálok ilyen max 160cm-es magasságig nézelődni, délután el is nézek a Saturnba, Electroworldbe és kifaggatom őket!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#966) nyunyu válasza Integra (#961) üzenetére


nyunyu
félisten

hallani fogod, ne aggódj, de ha bezárod az ajtót, már nem vészes.
nem tudom, hogy a felültöltős mennyire ugrál, a maxx6 semmit sem, teljesen elektronikus súlyelosztós a vezérlése, meg se moccan, fokozatmentesen gyorsít az adott szintre.
szerintem a felültöltős is hasonlóképpen kell, hogy viselkedjen.

Mennyire hangos?

Ez a felultoltos Electrolux szerintem iszonyuan hangos, pedig az 56dB-s megadott ertek eleg jo erteknek tunt a konkurenciahoz kepest.
Anyam husz eves Energomatja sokkal halkabb volt.

Elso mosasnal, mikor felporgott a centrifuga 1300-ra, fel is hivtam a szervizt, hogy talan nem kene egy felszallashoz keszulodo sugarhajtomu hangjat utanoznia.
Meg allandoan surrog valami belulrol, ahogy porog a dob, mintha valami allandoan hozzaerne/rossz a csapagyazasa.

Erre megnyugtattak, hogy az osszes mostani mosogepben szenkefes motor van, annak gyarilag ilyen a hangja :O
(Mint kiderult az 56dB a mosasra vonatkozik, nem a centrifugara, az >70dB...)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#967) nyunyu válasza Ariadne (#964) üzenetére


nyunyu
félisten

Az ezeréves Fagor itt nálam gond nélkül issza a folyékonyat, egyedül a vízszintezésével lehetnek gondok, amiatt folyik ki a dobra amikor lecsukom a fedelét, egyenes padlónál ilyen gond nem lenne egyébként.

Szerelesi utmutatoban volt valami abra, hogy merre ne lejtsen a mosogep, akkor lehet, hogy a mososzertarto miatt.
Szemre lottem be a talpait, de akkor keritek egy vizmerteket, aztan kiszintezem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#969) brownus válasza G@ben (#965) üzenetére


brownus
veterán

ez nálunk is probléma volt, de mi alig használtuk a mikrot így feltettük a hűtő tetejére offba

(#970) Integra válasza nyunyu (#963) üzenetére


Integra
titán

ha megnézed az aeg ugyanilyen kategóriájú mosógépeit, láthatod, hogy 95%, hogy azonos beszállítótól jönnek, a fiók egy és ugyanaz, de a kezelőpanel már nagyon más, ahogy a gumirozás is az ajtónál.
az aeg nálam csúnyán elvérzett a gagyiságával

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#971) Dorien válasza G@ben (#940) üzenetére


Dorien
veterán

Sok sikert! :)
Szükség esetén szállításban tudok segíteni.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#972) Ariadne válasza nyunyu (#967) üzenetére


Ariadne
őstag

Mármint úgy értettem, hogy az enyémből is kifolyik a folyékony kicsit, de csak azért, mert előre lejt a padló, egyébként szerintem biztosan nem folyna ki (felültöltős jószág, hagyományosan a tetején van rajta a mosószertartó), sőt a használati utasításban is benne van, hogy megy folyékonnyal is. Csak mivel albi ugye, nincs lehetőség kiszintezni, de hátha neked megoldást ad.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#973) nyunyu válasza Ariadne (#972) üzenetére


nyunyu
félisten

Azon a mosogepen nem allithatoak a talpak?

Nalam az elso ketto ki/be tekerheto, igy par centit lehet "csalni".

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#974) Ariadne válasza nyunyu (#973) üzenetére


Ariadne
őstag

Ennél szerintem nem, csak ilyen gumitömbjei vannak szegénynek láb gyanánt. Mindegy, egy évig elvoltunk vele így, most már a leendő sajátra koncentrálunk. Viszont tényleg, ezt is beveszem a listába, amit jó ha tud az új motyógép. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#975) nyunyu


nyunyu
félisten

Boschra visszaterve: en nem vagyok hasraesve a 20k-s Barino kavefozojukert.
Normalis eszpresszot nem lehet vele fozni, mivel azonnal eltomodik a szitaja a nagyon finomra orolt kavetol.
Ilyenkor a pumpaja addig erolkodik, amig el nem tori a papirvekony gumitomitest a kavetarto korul, es olyankor spriccel minden iranyban a zacc. :O

Sokadik ilyen szivas utan megoldottam: nem a papirvekony felevel lefele raktam be az uj tomitest, hanem forditva, a fel centi vastag felso felevel.
Azota nem tudja eltorni a viznyomas, viszont igy meg kinszenvedes, mire 5 perc alatt cseppenkent keszul el a kave.
(szabvany szerint a jo eszpresszonak 25-30mp alatt kell lecsorognia a fozobol.)

Elotte ami volt hasonlo aru Rowenta, az sokkal jobb volt, meg imadtam az egy gombnyomasra zaccot kihajito tartojat, nem kellett szenvedni a zacc leutogetesevel, meg a szita kukabol kibanyaszasaval, mint a Barinonal.
Csak hat kifutott modell volt, es amikor elszallt a tomitese, a szerviz nem tudott bele ujat szerezni :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#976) G@ben válasza Dorien (#971) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi!

Voltam a Saturnban, ott volt a linkelt Electrolux, élőben egész szimpatikus volt. A fagyasztókapacitása ugyan csak 4kg/nap, de ha jól gondolom, hogy az mit jelent, akkor elég is lehet nekem. Azt jelenti, hogy 4 kg szobahőmérsékletű kaját tud egy nap lefagyasztani biztonságosan, azaz pl nem esik össze a zöldség, amíg fagy, stb?
Valami vélemény erről a hűtőről?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#977) G@ben válasza G@ben (#976) üzenetére


G@ben
addikt

Mármint erről a hűtőről.
Burkolt UP!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#978) Templ@r


Templ@r
tag

Sziasztok!

Anyám végre rászánta magát a régi gáztűzhelyének a cseréjére, az újat szülinapi meglepetés gyanánt fogja megkapni. Kérdésem az, hogy valamelyikőtök ismer-e jól működő megbízható típust a piacon ma fellelhető modellek közül. Azt fontos kihangsúlyoznom, hogy nem kombinált készüléket keresek, tehát 3-4 gázrózsás és gázsütős készülék kellene.

Előre is köszi a reagálásokat :)

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#979) csibor válasza Templ@r (#978) üzenetére


csibor
őstag

3 éve INDESIT használunk,bár kombinált,de tökéletesen működik.

(#980) Ariadne válasza Templ@r (#978) üzenetére


Ariadne
őstag

Szintén Indesit kombináltat használok, gond nincs vele egy szál se, de az inox felületét utálom. Szép, de a tisztítása macerásabb, mint a hagyományosaké.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#981) Integra válasza Templ@r (#978) üzenetére


Integra
titán

mennyi a keret rá?
mert van gázfőzőlap is csak 60-70ezerért..
mondjuk az már szép darab..
teka.hu oldalon nézz körül

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#982) Ariadne válasza Integra (#981) üzenetére


Ariadne
őstag

Szerintem egybeépítettet keres, ahol a tűzhely és a sütő is gáz.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#983) Integra válasza Ariadne (#982) üzenetére


Integra
titán

akkor a teka nem lesz jó neki

boschnak van gázosa

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#984) brownus válasza G@ben (#976) üzenetére


brownus
veterán

sokat használod a mikrot? (mire használod? ha kávé/tea vagy kaja melegítésre akkor jobb ha egy kis fém edénykében melegíted a tűzhelyen, de lehet ez az én hülyeségem, hogy én parázok a sok mikró használattól. nővérem az őrületbe kerget mikor mondja, hogy még főzni is szokott benne...) mert a gorenjében van gyorsfagyasztás funkció ami jól jön ha egyszerre sok húst/eztazt belepakol az ember. és akkor a mikrót el lehet felejteni:) bár ha grilles akkor nem;)

a gorenjénél 9kg/nap

szerk:
- a gorenje több áramot fogyaszt; elect: 245 kWh/év, gore: 303 kWh de több kg-ot fagyaszt/nap
- az electrolux 38dB a gorenje 39 ;d
- Nettó űrtartalom elect: 208l gore: 245l
- Fagyasztótér nettó térfogata: elect: 61l gore: 69 l
a klíma osztályokat nem értem, ott sok betű van az electroluxnál, biztos az nyer :d

ha nem volna a mikro elhelyezési probléma, akkor a gorenje nyerne pár ponttal (tudom mindenki a maga szamarát dícséri, nade itt a számok sokat elmondanak:d)

[ Szerkesztve ]

(#985) Ariadne válasza brownus (#984) üzenetére


Ariadne
őstag

Én is szoktam főzni a mikróban, fizikában nálam járatosabb párom szerint nem árt. Viszont gyors. :)
És próbálj megkrumplipürét vagy tésztát melegíteni fémedényben, háát, ezekre kifejezetten csak a mikró jó szerintem. Még a teflon sem jó erre, mert vizet kell alá tenni, amitől meg nyálkás lesz az egész.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#986) Integra válasza brownus (#984) üzenetére


Integra
titán

hm, ez a hűtőnk
eddigi tapasztalatok:
kb 2 éves van
-baromira tele lehet pakolni.
-könnyen lehet takarítani az egyszerű felületek miatt, a fagyasztó rész is viszonylag jól van megcsinálva
-nagyon jók az ajtóban levő gumi/műanyag rögzítő fogas sorok a korlátban, nem törnek, -bírják a strapát
-még nem sikerült az üveglapokat eltörni
-karcolódik a fehér fényezése az üveglapok keretén (gondolom ez másnál is ugyanígy karcolódna)
-az ajtó már nem záródik renesen a saját súlyától, be kell nyomni
-néha berezonál hátul alul a tartálya és hiába veri oldalba az ember a hűtőt, nem múlik el. nem zavaró, de bosszantó tud néha lenni, amikor előjön, mert nem mindig

nem vennék újra, nem az igazi hűtő. de ennyiért ezt kapja az ember

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#987) Integra válasza Ariadne (#985) üzenetére


Integra
titán

mikroban főzni???
mikro melegítésre jó, főzni gázon kell:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#988) Ariadne válasza Integra (#987) üzenetére


Ariadne
őstag

Van egy-két gyors dolog, amit királyul meg lehet főzni mikróban, sőt csak ott. Van egy sajtos-tejfölös-mustáros jénaiban készülő husi (krinolin) gyorskaja, ami mikróban vagy 10 perc, annyiért nem fogom bemelegíteni az egész sütőt... :) Meg virslit sem szoktam vízben főzni, mikróban kis vízzel alatta sokkal jobb, finomabb és gyorsabb. Azért van benne grillező is, hogy még csirkecombot is lehet "sütni" benne, bár én nem szoktam.

No azért a normális és nem gyors kajákat én sem abban készítem. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#989) brownus válasza Ariadne (#985) üzenetére


brownus
veterán

no problémo, a krumplipürébe + egy kis tej és okés. tésztát meg annyit kell főzni, hogy ne maradjon másnapra:d

#986 Integra , ez a hűtő most 80-85k körül van, amikor én vettem, még tavaly akkor asszem 65k volt. az electro worldben vagy a saturnban már nem emlékszem, a duna plazaban melyik van? annyit tutira megért;) most féléves, meglássuk mit bír pár év múlva:)

[ Szerkesztve ]

(#990) Integra válasza Ariadne (#988) üzenetére


Integra
titán

hm
krinolint én vízben szoktam megfőzni:)

lehet hogy velem van a baj, én a mikrot max melegítésre használom

én amit lehet gázon készítek el
sütőnél is a forró levegőkeringtetést használom ha lehet, mást nem nagyon.
sütő macerás mondjuk, ha az embernek nem valami komoly öntisztító darabja van..
mondjuk én háklis vagyok a konyhára:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#991) Integra válasza brownus (#989) üzenetére


Integra
titán

hát drukk:)
én nem vagyok elégedett vele maximálisan sajnos.
magamnak biztos nem ezt fogok venni ősszel

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#992) Templ@r válasza Integra (#983) üzenetére


Templ@r
tag

Igen, egybeépítettet keresek. Keret: kerül amennyibe kerül, igazából a megbízhatóság érdekel, mert anno amikor kijött egy szaki javítani / ellenőrizni a régi tűzhejt, elejtett olyan megjegyzéseket, hogy bizonyos új készülékekkel elég sok a probléma. Azért a bosh-nál körülnézek :)

Ahogy nézem a bosh-nál is csak egy készülék létezik:
[link]
Mondjuk ehhez is kell a 230 V

[ Szerkesztve ]

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#993) G@ben válasza brownus (#984) üzenetére


G@ben
addikt

3-an vagyunk (albi) és sok az otthonról hozott fagyasztott, de már kész kaja. Főként erre, de nekem reggelente még ott van a fél liter tej. :)

-áramfogyasztás: nem baj, ha nem nagy
-hangerő: szinte ugyanaz
-űrtartalomban elég a kisebb is, jelenleg egy 120/60 l-es hűtő/mélyhűtő kombó van, elég az
-fagyasztótérnek elég a 61l

A fagyasztási kapacitás talán nem annyira fontos, mert úgyis fagyasztva hozzuk otthonról a kaját és az úton éppcsak elkezd kiolvadni, ha egyáltalán elkezd. Egyébként nem szoktunk féldisznókat betenni gyorsfagyasztásra. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#994) Ariadne válasza Templ@r (#992) üzenetére


Ariadne
őstag

Azért szokott kelleni a full gázosokhoz is, mert elektromos a szikragyújtás, szerintem nagyon hasznos. Tűzhely gomb elfordít, gomb benyom, és már ég is vidáman a gázláng. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#995) brownus válasza G@ben (#993) üzenetére


brownus
veterán

akkor csak kell az a mikró:)

itt körbe néztél már? http://www.markabolt.hu/ a blahán van egy boltjuk

(#996) Integra válasza Templ@r (#992) üzenetére


Integra
titán

mert van benne elektromos grill is a gázsütőben:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#997) Integra válasza Ariadne (#994) üzenetére


Integra
titán

az nekünk már rég tönkrement mondjuk. igaz ez csak egy indesit..
ezt se soha többet:)

egyébként EZ a tuti..
nagyon nagyon szeretnék majd egy ilyet

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#998) G@ben válasza brownus (#995) üzenetére


G@ben
addikt

Kell ám!

Körülnéztem, csak azt nem tudom, hogy ez miért olcsóbb, mint a kisebb kinézett ez.

A Blaha kicsit messze van, mivel Győrben vagyok, de közben eszembe jutott itt két másik bolt is. Meló után be is nézek.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#999) Ariadne válasza Integra (#997) üzenetére


Ariadne
őstag

Mmm, ez igen, tényleg jó lehet. :) Viszont lemondhatsz vele a jó kis sült csirkéről. ;]

Párolásilag nekem a Berghoff edények jöttek be, szüleim vettek jópár éve egy készletet, és pár darabot én használok. Tökéletesek, és még mindig hibátlanok (kb. 8-10 évesek!). Teljesen légmentesen zár a tetejük, és tényleg tudok víz hozzáadása nélkül, saját levében-gőzében zöldséget párolni. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1000) Integra válasza Ariadne (#999) üzenetére


Integra
titán

áááá, ne aggódj, azért még sütőm is lesz mellé:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.