Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Mawyx válasza vagamo (#1199) üzenetére


Mawyx
senior tag

:Y Azt hittem hőmérsékletet mér folyamatosan, ha x a hőm., akkor hűtés bekapcs, különben kikapcs.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1202) vagamo válasza Mawyx (#1201) üzenetére


vagamo
őstag

Több féle hőmérséklet szabályzó/szabályzás létezik!
Háztartási hűtőkben a leggyakoribb és legolcsóbb módszer Elektomechanikus hőmérsékletszabályozás

És vannak Elektrónikus hőm.-szab /drágább digitális gépek/ NTC típusú érzékelővel

És ipari hűtőberendezéseknél sok minden mással is szabályozzák a hőmérsékletet pl.: nyomáskapcsolók amik az elpárolgás hőmérsékletéhez van igazítva!

Boccs a képek kicsit nagyra sikerültek, nem volt időm szerkezgetni, mert mennem kell, ha érdekel szívesen beszkennelem a hozzá tartozó írásokat is! Persze gyorsan letölthető nagyságban!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1203) nyunyu válasza Ariadne (#1189) üzenetére


nyunyu
félisten

Ehh, kezdek elveszni a típusjelzések azonosíthatatlan áradatában...

Errol egyszer mar beszelgettunk.

markabolt.hu-n megtalalod mindharom Electrolux mosogep pontos leirasat/kezikonyvet, abbol ki tudod bogozni, milyen plusz funkcioi vannak a 10420-nak a 10120-hoz kepest.
(asszem mososzer+viz+villany takarekosabb, plusz farmer meg selyem program, illetve digitalis kijelzo.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1204) Ariadne válasza nyunyu (#1203) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, de a titokzatos W kérdése akkor még nem merült fel bennem. :D

Megyek nézem a markabolt.hu-t, köszönöm. Egyelőre az Electroparkot szemeltem ki rendelésre, ingyen házhozszállítanak, Budapesten eleve két emberrel jönnek és díjtalanul felviszik az emeletre is. Teccik. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1205) nyunyu válasza Ariadne (#1204) üzenetére


nyunyu
félisten

Valoszinuleg sajthiba.

Markabolt.hu-n levo osszes kezikonyvben W-re vegzodik a mosogep tipuskodja, meg azoke is, amiknel nem irtak kulon ki a weblapon.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1206) nyunyu válasza tildy (#1193) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy időben nem vitte ki az egyes rekeszből a mosóport, rájöttme miért: a kettesbe kell önteni :W :W :B

I jelu rekeszbe az elomosashoz hasznalt port kell rakni, II-be meg a rendes adagot.
(alapertelmezes szerint nem resze a programnak az elomosas, kulon bekapcsolhatod, ha a mosando igenyli.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1207) tildy válasza nyunyu (#1206) üzenetére


tildy
nagyúr

Sejtettem... Régi hajdú automatnál nem volt ilyen gond:)
Csak mivel mindig az I-es rekeszben láttam mosópor maradvényt, így én is oda öntöttem. :B

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1208) vagamo válasza Ariadne (#1204) üzenetére


vagamo
őstag

A W az elektroluxok végén a FEHÉRet jelenti! W8 új pnc számmal rendelkezik! Pesten hova szeretnéd szállíttatni?

a márkaboltot ne nagyon favorizáljátok, egyre több ott a gond :U tipp

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1209) Ariadne válasza vagamo (#1208) üzenetére


Ariadne
őstag

Aaargh, ilyen egyszerű, gondolhattam volna... :W Köszi. Itt törtem a fejem, hogy milyen extra funkció lehet. :D Bár jobban belegondolva még sose láttam más színű moszógépet, mint fehéret...
Azt hiszem, megvan a végleges döntés (hathatós segítségetekkel), egyetlen kívánalmam annyi, hogy legyen maradékidő kijelzés meg rövid program, és elég az 1000 centri fordulat. Legalább már tudom végre, mit akarok. :R

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1210) vagamo válasza tildy (#1207) üzenetére


vagamo
őstag

Jutottatok valamire az öblítővel?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1211) tildy válasza vagamo (#1210) üzenetére


tildy
nagyúr

anyáméké a gép, amint hazamegyek, megnézem. (2-3 hét múlva) Jobb ezt nem másra bízni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1212) vagamo válasza tildy (#1211) üzenetére


vagamo
őstag

Használatit is fusd át, hátha gyorsmosásnál valami trükk van? Igazad van , jobb ezt nem másra bízni :D

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1213) vicucicu válasza vagamo (#1188) üzenetére


vicucicu
csendes tag

Nagyon-nagyon köszi a tanácsot! :R
Egyébként 5 éves a gép. De szerelőt hívok, javaslatodra. Mégegyszer köszcsi.

(#1214) vagamo válasza vicucicu (#1213) üzenetére


vagamo
őstag

Kíváncsian várom a fejleményeket! :K Remélem olcsón és hamar megoldja a szerelő!
5 éves gép R134a-el /tetrafluor-etán/ van valószínűleg töltve, az hajlamos a dugulásra, hiába van hozzá keverve 1 kis R600a-as gáz!! Az R134a nagyon rosszul hordja az olajat, el, elvisz, de vissza már nem szállítja a kompresszorba! :O Ezért cserélték le R600a /izobután/ -ra, csak az meg robbanásveszélyes, ezért elektromos dolgok, nem lehetnek a hűtőtérben!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1215) Ariadne


Ariadne
őstag

Ahh, szerelembe estem... Nem tudok semmit a Teka márkáról, de ezek nagyon jónak tűnnek.
Viszont nem tudom, hogy lehet, de a sütőnek nincs normál alsó-felső sütési üzemmódja, csak olyan, ahol felül grillez. Hát ez megintcsak hülyeség, így ez a szett is ugrik. Kezdem gyanítani, hogy érdemesebb külön venni a kettőt. Az mondjuk nagyon a javukra szól, hogy most októberig vett cuccokra akciósan 2+2 év garanciát vállalnak, garanciamániás lelkemnek ez jó. :)

Ismeri valaki közelebbről ezt a márkát? (Mintha Integra említette volna korábban, érdekelne, miért tetszik neki.)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1216) hossszú


hossszú
őstag

A Candy mosogató gépekről mi a véleményetek?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#1217) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok!

Van egy Whirlpool AWT2285 felültöltős mosógép, amelyet a kézikönyvében is leírtak ellenére tömény öblítővel használtak, holott benne is van a figyelmeztetés, hogy csak hígítottal szabad.

Ennek következtében mosás után az öblítő tartály mindig tele van vízzel, ha próbálok bele öblítőt önteni, kifolyik a túlfolyón. Mindig le kell venni az egész adagolót a gép fedeléről, kiönteni, és így lehet mosni, 1-szer.

Hogyan lehet ezt megjavítani? Úgy látom, valami szürkés lerakódás keletkezett az adagolóban, de nem tudom kiszedni, az általam próbált vegyszerek nem oldják, hozzáférni pedig nem tudok.

Esetleg szét kell szedni az adagolót? Ha igen, le tudná valaki írni, hogyan kell? Nem akarom tönkretenni, nekem úgy tűnik, össze van olvasztva, több műanyag rétegből...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1218) MichaelSD válasza Cassidey (#1185) üzenetére


MichaelSD
őstag

ps.: en mindig maxon centrizek (1200) miert lenne csak ritkan hasznalhato? Gyorsan megszaradnak a ruhak, hatranya nem tudom mi lehet.

A kényesebb ruha nem szereti, ha gyorsan centrizik. Modjuk nem a 200 forintis TESCO polónál kell izgulni. :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#1219) TexT-BoY válasza Cassidey (#1185) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Már vadul teker, bár csak 1000res a centri...
kb napi 2-3mosás volt, és most értünk a mosatlanok végére:D.

A legtöbbet meg a 44perces előmosásnélküli MIX programon toltam. Minden tiszta lett...
Eddig nyerő.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1220) vagamo válasza hossszú (#1216) üzenetére


vagamo
őstag

Felejtő! :((( Sajnos sok velük agond, igazi Olasz silány minőség!

_Petya_: Sajnos ez Wp. betegség! Szétszedni nem lehet, max. kettéhajtani. Kivenni nem egyszerű, de nem lehetetlen. A gép jobb oldalát /szemben állsz/ leszeded, az üst tetejénél ahol a tetővel találkozik /zsanér/, a fehér pöcköt eltolod és a fém rudat óvatosan kitolod! A tető elfog válni az üsttől! Ez a régebbi típusoknál igaz, de szerintem ennél is hasonló a kivitel. Utána a tartályt nagy lavórban, langyos sósavas vízben min.1/2 napig ásztatod! Leválnak róla a lebenyek egy része és gőzborotvával, nagyobb nyomással kiöblíted. Miután kipucoltad, talán megoldódik az öblítőszeres gondod is! Sok szerencsét! :C

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1221) hossszú válasza vagamo (#1220) üzenetére


hossszú
őstag

Akkor melyik márkát esetleg konkrét tipust ajánlanád 85-90k-ért és 45cm-es méretben.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#1222) _Petya_ válasza vagamo (#1220) üzenetére


_Petya_
őstag

Hello!

Szerintem nem egyről beszélünk, ez felültöltős gép, felnyitom a tetejét, ott vannak függőlegesen az adagolók, a két oldalán van két nagy műanyag gomb, egyszerre megnyomva őket, le lehet venni az egész műanyag cuccot a gép tetejének a belső oldaláról.

Ha én értettelek félre akkor bocs, de nekem nem tiszta, mit kellene csinálnom.

Ha kell, rakok fel képeket is.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1223) Ariadne válasza _Petya_ (#1222) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez szinte minden felültöltősnek problémája, nekem itt egy Indesitem van ugyanígy, korábban volt egy Fagor, szóval mondhatom, hogy általános a probléma. És teljesen független attól, hogy hígítva teszed bele vagy sem, egyszerűen sz*r a rendszer... A fehéres cucc benne vastag penészréteg, amit egyszerűen lehetetlen eltávolítani. kivéve talán gőzborotvával, ahogy feljebb volt szó róla, nekem sajnos olyanom nincs. Domestosos áztatással sem nagyon jön ki, de próbáld meg azért, vagy ha van valami endoszkópszerű képződmény :), próbálj meg belepiszkálni valahogy. Az enyémen átfolyik, de benne van a penész mindig, a gépből kivéve forró vízzel és erőteljes rázogatással néha leválik egy-egy darab. Talán nem képződik újra, ha mosás után mindig kiöblíti az ember és a gép mellé teszi száradni, én most már így csinálom. :(

AEG/Electrolux vonalon kell mosógépet venni, azoknak rendesen kivehető a mosószeradagolójuk. Ezeknek a tervezője meg monnyonle... :(((

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1224) vagamo válasza _Petya_ (#1222) üzenetére


vagamo
őstag

A képek jó ötlet! A válaszod szerint az új Wp-nél le lehet venni már az öblítőszertartót?! Ha igen akkor csak áztasd be és lassan és nehezen kitisztítható. Én gőzborotvával csináltam!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1225) vagamo válasza hossszú (#1221) üzenetére


vagamo
őstag

Elöl, vagy felültöltős? Mindkettőben van 45 cm-es
Zanussi/Elektrolux/Aeg/
Bosch/Simens/Wp. ugyanaz az összes, legalábbis a belsejük, a felirat és a desing más. És a festésük sokkal szarabb, mint a Zan. és Elek-é!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1226) hossszú válasza vagamo (#1225) üzenetére


hossszú
őstag

Mosogatógépről kérdeztelek :) de gondolom abból is ezzek ajánlottak

[ Szerkesztve ]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#1227) tildy válasza vagamo (#1225) üzenetére


tildy
nagyúr

Bár még lakásom nincs, de szedem össze miből mit érdemes venni
Amúgy téged olvasva + kolis tapasztalatok szerintem nekem tuti zanussi/electrolux/aeg mosógépem lesz :) (Még lehet olcsóbban is kapom, anyum electrolux dolgozó :DDD )

Majd mosogatógépnél leszek bajban, itt a cégnél siemens van, nem rossz, de azt beszélik abban meg a bosch a legjobb.

Hűtőben anyuéknek otthon electrolux van, nekünk samsung volt, mindkettő no frostos , anyuékéban jó dolog a palacktartó ( a samsungban nem volt, az ajtóba meg nem fértek el a kétliteres kólásüvegek) , viszont a zöldséges rekesz feletti rész nekik nehezen nyílik.
A samsungban viszotn volt frankó jégkockamaker:D Imádtam.

Ami nekem jól jönne hűtőben : no-frostos legyen , jól pakolható, és ital/vízadagoló nem ártana rá :D

Porszívóm már van hála égnek , és elégedett vagyok vele :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1228) vagamo válasza hossszú (#1226) üzenetére


vagamo
őstag

:B :B
Nehezen tudok, bármelyikről is jót mondani, mert mindegyiket sz@r szerelni! :U Sok alkatrész nincs bennük, kidolgozásban is közel azonosak! Legfőbb különbség, hogy a drágább darabok, rozsdamentes elemei le vannak sorjázva /nagy szó/! A bennük lévő mozgó alkatrészek többsége mindegyikben azonos, csak a felfogatásuk változik /keringető motor, mágnesszelepek/fűtőtest (csőfűtőtest). Itt a legfontosabb szempont a zaj, olcsó gépek nagyon hangosak, olyan mintha szökőkút lenne a lakásban :DDD ! Eért megéri kicsit többet áldozni olyan gépre amibe tettek hangszigetelést is! Másik szempont a kidolgozás erről meg csak vizuálisan lehet meggyőződni, hogy megfelel-e!
A 45 cm-es mosogatógépek mindig drágábbak a 60cm-es testvéreikhez képest! Ugyanis akik 45-öst vesznek helyszűkében/kényszerben vannak és ezt tudják a gyártók is :((( !

tildy: Neked akkor SBS hűtők közül kell választanod [link] Ebben a kategóriában, mindegyik minősége és műszaki tulajdonsága kiváló!!! Válogatni lehet, csak a pénztárca bírja :) !

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1229) tildy válasza vagamo (#1228) üzenetére


tildy
nagyúr

Kétoldalas nem oké, na nehogymár az én áramszámlám legyen nagy, miközben a bolté is az lehet:D

Samsungban, meg lg-ben van egyoldalas (nem amerikai típusú ) adagolós hűtő.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1230) Ariadne válasza vagamo (#1228) üzenetére


Ariadne
őstag

Ó, side-by-side hűtő, de szeretnék ilyet... Csak nem férne el a 6 m2es konyhámban. :) Lassan közeledik az álomból valóság, már felrajzoltuk a konyha régi csempéire alkoholos filccel, mi hol lesz. :DDD Egyből le is kellett vennem az egyik 60 centis pultelem szélességét a felére, mert kiderült, hogy nem fér el minden... :O

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1231) Mawyx válasza Ariadne (#1230) üzenetére


Mawyx
senior tag

Lassan közeledik az álomból valóság, már felrajzoltuk a konyha régi csempéire alkoholos filccel, mi hol lesz
Ez kész :DDD :C Megcsinálhatnád papírmakettből a konyhát és folyamatosan cserélni le igazi holmikra :D .
Mi bútorlapból raktunk össze bútorokat, hogy pont méret legyen, nagyon ki kell használni minden cm2-t, de bepakolva látszik, hogy rengeteg polc hiányzik még, nem férnek el a dolgok, de akkor meg a világítótestek vannak rossz helyen, a polcok leárnyékolnak mindent...

Nekem egy szürke színű hűtő az álmom (vagy egyéb színes valami, de inkább szürke), amin van italadagoló, lehetne kétoldalas is, de ahhoz kéne egy ház :O .

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1232) vagamo válasza Mawyx (#1231) üzenetére


vagamo
őstag

Ilyenekkel is be lehet rendezni 1 lakást :DDD
Zanussi OZ
és szintén Zanussi:

forrás:
[link]
és
[link]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1233) Mawyx válasza vagamo (#1232) üzenetére


Mawyx
senior tag

Oh, Istenem, az a hűtő
Huh, mennyibe kerül :Y .

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1234) vagamo válasza Mawyx (#1233) üzenetére


vagamo
őstag

A nehéz ajtó, miatt a zsanérja hamar elfáradt, a kerekek sem sokat segítettek, nyomot hagytak! Kb.: 250 k körül volt az ára de ebben nem vagyok biztos :F
Itt vannak extra cuccok: [link]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1235) tildy válasza Ariadne (#1230) üzenetére


tildy
nagyúr

Miért jó az akkora hűtő? oké vidékre megértem, ahol disznót vágnak, vagy a zöldségek teremnek a kertben, amit elraknak.
De pl. bp-en minek? (oké nagycsalád talán kivétel)
Én úgy vagyok vele, inkább a bolt árama menjen hűtésre, mint az enyém .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1236) bandus válasza tildy (#1235) üzenetére


bandus
veterán

te szerintem élvezed, hogy megtagadsz magadtól, meg értelmetlennek minősítesz minden luxust..

mekkora jó dolog már, hogy kiadja neked az üdítőt, meg a jégkockát. akinek van rá pénze meg helye, az vegye.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1237) Ariadne válasza tildy (#1235) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem realitás, mert a kicsike lakásunkat is alig tudjuk felújítani, sokáig fizetünk még a banknak, és kb. a fél konyhámat elfoglalná egy ilyen dög. :) Viszont, ahogy előbb is írták, milyen király lehet már, hogy ad jégkockát meg hideg vizet/üccsit, és nagyon nagy fagyasztó meg hűtő része is van. Ritkábban kell bevásárolni... Nekem a munka mellett nagyon kevés időm marad főzni, pedig szeretek, ezért jó, ha sok minden ott van kéznél a fagyasztóban. Ezért. :) De az áramszámlája tényleg brutális lehet egy ilyennek, viszont aki meg tudja venni, annak már ez úgysem gond. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1238) Integra válasza vagamo (#1232) üzenetére


Integra
titán

normál ár x2 alaphangon..
inkább költök profi tűzhelyre és orvosi betonos mosogatóra, profi függesztett mosógatófejjel:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1239) tildy válasza bandus (#1236) üzenetére


tildy
nagyúr

Utóbbi dolgok tényleg jó dolgok, de miért kell ehhez hatalmas hűtő is grátisz?

Arról nem is beszélve, hogy -18 fokon tartani egy akkora részt azért nem kevés energia, így kvázi kihasználatlanul hagyni hülyeség, telepakolva nem az. Viszont nagyvárosi embernek nem az a jobb, ha nem neki kell tárolni, és az áramot "pazarolni" rá?
Biztos én vagyok a hülye , hogy nem értem. (Igaz nálama normál hűtő sincs telepakolva , sőt)

Amúgy rátapinttotál a lényegre: feleslegesnek tartom a luxusnak mondott/kinevezett dolgokat, helyesebben mondva vannak olyan dolgok, amiket viszont szeretek, attól függetlenül, hogy áruk hol van , ezekben a dolgokban egy a közös: az, hogy úgy érezzem megérte a pénzt. (Ilyen pl. az onkyo erősítő , vagy pl. az SE telóm )

A kaidja a jégkockát amúgy a 80 ezres samsung hűtőnk is tudta, mégsem volt 220, és feleekkora volt. Illetve talán kalandor linkelt régebben szintén samsungot, normál méretűt, ami italadagolós is , meg jégkockás is volt tán. 140E környékén árulták (inoxos változatot tán )

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1240) bandus válasza tildy (#1239) üzenetére


bandus
veterán

akkor ebben sem értünk egyet. én remélem a közeljöbőben lesz itthon egy ilyen szép nagy frigó. :)

viszont egy hozzád illőkérdés:
érdemes még se w880-t venni? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1241) ANT válasza Ariadne (#1237) üzenetére


ANT
őstag

"De az áramszámlája tényleg brutális lehet egy ilyennek"
Ezt ilyen egyértelműen nem jelenteném ki: pl. Samsung RL 36 EBMS 394 kW/év (ilyen van nekem is). És egy side-by-side Samsung RSH1DTSW 530 kW/év. A különbség 136 kWh fogyasztás egy év alatt. (Kb. havi 500 forint.) Szóval ezek alapján sztem az a "brutális" egy kicsit túlzás, csak ésszel kell típust választani. Én is megvettem volna a kétajtós szekrényt, ha lenne játszótér méretű konyhám. Így viszont maradt a Samsung alulfagyasztós hűtő + egy fagyasztóláda az egyik szobában. :DDD

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1242) tildy válasza bandus (#1240) üzenetére


tildy
nagyúr

Cégnél bennt teszteltem ilyen telót, nem volt rossz, bár a miniatűr gombjait nem tudnám megszokni. :U
Ha engem kérdezel, én azt mondom igen érdemes, jó kis teló, benn nagy sikere volt, ezt tudom :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1243) nyunyu válasza ANT (#1241) üzenetére


nyunyu
félisten

14 eves Zanussi-Lehel ZFC 284-em eszik naponta 1KWh-t a muszerem szerint.
Pedig az nem egy korszeru huto :)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1244) ANT válasza nyunyu (#1243) üzenetére


ANT
őstag

És ezt most mire írtad? Hogy az enyém sokat fogyaszt? Nem teljesen vágom. :U Egyébként a linkelt típusokat csak úgy per hecc választottam ki. Azzal tisztában vagyok, hogy egyik fajtából sem ez a legkisebb fogyasztású darab, de ekkora éves fogyasztáskülönbség simán belefér.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1245) vagamo válasza nyunyu (#1243) üzenetére


vagamo
őstag

Az naponta 24 kw, évente pedig :Y :Y de ez akkor lenne igaz, ha egész nap menne! Kb fele/fele arányban oszlik meg a bekapcsolt ill. a kikapcsolt állapot! Az új hűtők többet vannak kikapcsolt állapotban, ha nem nyitogatják őket percenként.
SBS hűtők fogyasztása a méretükhöz képest nem nagy. Ugyanis ezek csak 1 kompresszorosak, viszont sok ventilátor van bennük, amik a hőmérsékleteket szabályozzák és + reteszelő motorok is vannak a két tér között! A hideg víz simán átfolyik csak a hűtőn, úgy kell bekötni, mint 1 mosógépet és a mágnesszelepet kapcsolgatja a nyomóka! A jégkészítő automata, na az érdekes és bonyolult dolog :). Amit kifelejtettem, az az elpárologtatón körbetekert fűtőszál ami a leolvasztást gyorsítja! És sok felesleges elektronika van még benne, amikért jó pénzt lehet kérni :B :U !

Bocsi ez elment privátba is :B nem szándékosan :W

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1246) nyunyu válasza vagamo (#1245) üzenetére


nyunyu
félisten

Az naponta egesz pontosan 1.02kWh (evente ~372kWh), elvegre energiamennyiseg mertekegysegben definialtam a napi fogyasztasat, es nem teljesitmenyt adtam meg. (utobbi esetben kene szorozni a hasznalat hosszaval, hogy a tenylegesen elfogyasztott energiamennyiseget kapjunk.)

1kWh amugy 3.6MJ, ha szabvanyos SI mertekegysegben akarjuk kifejezni, de a villanyora kWh-ban mer...

Fele/fele arany: nalam orankent atlag 18-20 percet berreg a huto, miota ajtotomitest csereltem.
Elotte 32-35-ot berregett :(

Privit meg elobb olvastam, ugyhogy ott is valaszoltam :B

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1247) vagamo válasza nyunyu (#1246) üzenetére


vagamo
őstag

Nem vitázni akarok, de a kW/h az óránkénti fogyasztást jelenti kW/nap és kW/év-re gondolsz!
A műszered 1,02kW/nap-ot kellet, hogy jelezzen! Évent 372kW/h sok lenne óránként, értem mit akarsz írni 372 kW/év !!

példa: Éves energiafogyasztás: 296 kWh/év

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#1248) Templ@r válasza vagamo (#1247) üzenetére


Templ@r
tag

Nem akarok belepofázni, de sztem nagyon kevered a mértékegységeket ugyanis a kW/h nagyon nem egyenlő a kWh-val. Egyébként az elfogysztott villamos energia mennyiségét kWh-ban szokták kifejezni. ;)

[ Szerkesztve ]

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#1249) Ariadne


Ariadne
őstag

Nos, végre a döntés utolsó fázisáig jutottam legalább gázfőzőlapilag. Hosszú vajúdás volt, és a hozzávaló elektromos sütőről még nem is tudtam dönteni, így külön lesznek. :D

No tehát érdeklődöm, tud-e bárki pro van kontra valamit ezekről:

Teka EM/60 4G
Bosch egyik
Bosch másik

Dilemmám, hogy a Teka wok égője vonzó, viszont a Bosch-ok gombjai strapabíróbbnak tűntek áruházi tekergetés során... Gyötrődöm, pedig most már meg kell rendelni valamelyiket...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1250) Ariadne válasza Ariadne (#1249) üzenetére


Ariadne
őstag

Azóta meg is kaptam az árakat, sorrendben 52k, 68k, 76k. Azt hiszem, a Teka lassan, de biztosan közelít a célszalaghoz... Viszont még a manualok átböngészésével sem találtam igazi különbséget köztük, és ez kicsit aggaszt, mert _valami_ kell legyen, amitől drágábbak a Boschok. :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.