Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) csemberlen válasza Devi0717 (#850) üzenetére


csemberlen
őstag

Elektrolux, vagy Aeg

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#852) Chili7 válasza ngabor2 (#837) üzenetére


Chili7
őstag

Mostanában én is kenyérsütőben kezdek gondolkodni.
Mennyi ideig tart míg elkészül egy kenyér? Nekem mennyi dolgom van? Beszórom az anyagokat, azt' kicsit később kiveszem a kész kenyeret?
Köszi

(#853) csemberlen válasza Chili7 (#852) üzenetére


csemberlen
őstag

Általában ismeretségi körömben, és nálunk is az a tapasztalat, hogy3-12 hónapon belül talonba kerül a gép. Macerás a mosogatás, és nem mindig 100% az eredmény. Olyan 4 óra alatt van a kenyér meg, ha jól emléxem.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#854) Templ@r


Templ@r
tag

Sziasztok!

Akinek van tapasztalata kis (~40x50 cm alapterületű - 3,5 kg töltetű) mosógépekkel kapcsolatban annak szívesen venném a tanácsát, konkrét márka és típus kellene, ki melyiket és miért ajánlja.

ui.: az ár nem elsődleges szempont.

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#856) Integra


Integra
titán

megdícsérem magam, mert betalált az ajándékom anyumnál:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#857) Chili7 válasza Templ@r (#854) üzenetére


Chili7
őstag

Nekem volt egy ilyen (37x60cm) 3,5kg-s LG-m, de mikor kijött majdnem ugyanaz a méret (42x60cm) 5kg töltetűbe, akkor lcseréltem, szintén LG-re. 3-4 éve megy, semmi baja. Intelowasher a fantázianeve.

(#858) Chili7 válasza csemberlen (#853) üzenetére


Chili7
őstag

Akkor valószínűleg nálunk is így végezné!
Olyan lehet ez, mint a cigarettasodró szett. Minden dohányos kipróbálja egyszer, egy ideig használja, majd megy a sarokba. Ő meg a bolta doboz cigit venni. :)
Amúgy a szülőket is érdekli, ők ráérnek vele molyolni, hacsak nem nagy macera.

(#859) Templ@r válasza Chili7 (#857) üzenetére


Templ@r
tag

Az majdnem normál méret :) Az átlagos felültöltős mosógép alpmérete a 40x60 cm. Nálam a 60 cm a szűk keresztmetszet, már az 50 cm is sok de ennél kisebbet nem lehet kapni.

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#860) tildy


tildy
nagyúr

Ilyet kaptam karácsonyra.
A számítógépnél hangosabb azért, de nem rossz. :U
Jahm és 20E-el olcsóbban szereztük be

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#861) tildy válasza Chili7 (#852) üzenetére


tildy
nagyúr

philoxeniat keresd meg. Ha jól tudom ő rendszeresen használja.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#862) Devi0717 válasza csemberlen (#851) üzenetére


Devi0717
újonc

Csemberlen köszi a tanácsot! Már csak két gép között gondolkodunk Electrolux EWS 12610W és még mindig kancsingatunk a Samsung gép felé is, mert nagyon tetszetős kívülről! :) Holnap délelőtt megyünk intézkedni, addig remélem sikerül az Electroluxot választanunk. A Samsungról hallottál/hallottatok valamit?

(#863) tsyl válasza Chili7 (#852) üzenetére


tsyl
aktív tag

egy átlagos 1kg-os kenyér 3,5 óra elatt készül el. Úgy ahogy leírtad: csak bele szórod az alapanyagokat (persze van egy sorrend) és bekapcsolod(esetleg időzíted). :)
Moulinex XXL téren van tapasztalat...

17 éve a PH-n....

(#864) Templ@r válasza tildy (#860) üzenetére


Templ@r
tag

Szívóteljesítménye mennyi?

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#865) Mawyx válasza tbs (#848) üzenetére


Mawyx
senior tag

A vaníliáscukor bejött :K
4dl turmixot símán beszlopálok

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#866) dkaldy válasza Som@ (#2) üzenetére


dkaldy
újonc

http://www.hajdurt.hu/ht_303.php

(#867) Chili7 válasza dkaldy (#866) üzenetére


Chili7
őstag

Ezt 4 éve kérdezte! Azóta lehet ugyan hogy megint aktuális a dolog, bár ezek a régi dolgok kibírtak 20-30évet is. Nem csak 5öt, mint ma.

(#868) Ariadne


Ariadne
őstag

Hali!

Rendelt már valaki ettől a cégtől Elektropark? Szüleim innen szeretnének mosógépet venni, mert vagy egy tizessel olcsóbb, és ingyen házhozszállítják. A garanciális feltételeik is nagyon korrektnek tűnnek (messze a legjobb, amit eddig láttam, pedig sokat láttam...). Kérdés, hogy a valóságban hogy megy a dolog náluk, mert hát ugye a puding próbája. :U
Mellesleg büszke vagyok az őseimre, hetven feletti apum végignézte az áruházakban a teljes kínálatot, utánanézett a gyártók oldalain, megkérdezett szervizeseket, mérlegelt ár és teljesítmény között, majd rábökött erre a webáruházra, hogy ő márpedig onnan szeretné rendelni azt az adott típust. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#869) Rolly


Rolly
veterán

sziasztoook, porszívót szeretnék venni, a kiszemeltem egy philips porszívó mégpedig a [FC8258]-as modelt.

Veléményeket kérek vele kapcsolatban, illetve, ha van valami tippetek, akkor azt is szívesen hallgatom.

az elvárás kb annyi a porszívóval szemben, hogy ne legyen kiba nagy, illetve ne kelljen bele papír porzsák, s hepa filteres legyen ...

(#870) Rolly válasza Rolly (#869) üzenetére


Rolly
veterán

up

(#871) cabal


cabal
tag

Hi!

Mosógépet vennék, sürgősen. :-)
Zanussi, Electrolux vagy Indesit? (Sok típus után ezek maradtak versenyben)
Konkrétan:
- Zanussi ZWQ 5100
- Electrolux EWT 9120
- Indesit WITL 106

Üdv.

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#872) ANT válasza Rolly (#869) üzenetére


ANT
őstag

Ragaszkodsz ahhoz a Philips-hez? Inkább ajánlanám neked ezt. A külső portartálya sztem remek találmány.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#873) bandus válasza cabal (#871) üzenetére


bandus
veterán

whirlpool nem is jöhet számításba? szerintem etalon a háztartási gépek között. a miénk már 13 éve megy, mindenféle meghibásodás nélkül :K bár már kicsit zajos, lassna megérett a cserére.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#874) doc válasza bandus (#873) üzenetére


doc
nagyúr

whirlpoolt NE
örülök hogy a tietek jól megy, de te vagy az első, akitől jót hallok róla
anno mikor többek között háztartási gépeket is árultam, rengetegen jöttek be azzal hogy bedöglött az 1-2 éves wp mosógépük, és akarnak valami megbízhatót
általában ők vitték a használt Energomatokat, egyszer sem jöttek vissza reklamálni :)
párom nevelőapja háztartásigép-szerelő volt, ne tudd meg mennyit anyázta a philipset...

[ Szerkesztve ]

(#875) cabal válasza bandus (#873) üzenetére


cabal
tag

Mosógépszerelők szerint az újabb szériák nem túl megbízhatóak, sokat visznek vissza javítani.

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#876) G@ben


G@ben
addikt

Van egy 6 éves Clatronic mikróm, ami világít, forog, de nem melegít. Nem tudjátok, hogy ez minek a hibája lehet? Ha filléres alkatrész (1-2000 Ft), akkor megcsináltatnám, de amúgy nem, mert nem éri meg.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#877) Gambit válasza G@ben (#876) üzenetére


Gambit
őstag

A mikró egészségtelen, használj gázt! ;]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#878) regent válasza cabal (#871) üzenetére


regent
aktív tag

Nekünk Indesit WI102-van, elöltöltős. Három éve, természetesen hiba nélkül működik, heti 1-2 mosással, meg vagyok vele elégedve. Ja, mint minden normális, és átlagos háztartás az esetek 95%-ban 40C-on az alapprogramot használjuk, a maradék 5%-ban 90C-on mossuk amit azon kell. Szerintem felesleges minden olyan mosógép, ami ezeknél sokkal többet tud, netalán programozható, neadjisten frissíthető a programja. Ha nincs szárítógépetek, akkor az 1000RPM feletti centrifuga is felesleges.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#879) G@ben válasza Gambit (#877) üzenetére


G@ben
addikt

A gázon megolvadnak a műanyag kajásdobozok, amiket otthonról hozok. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#880) Templ@r válasza Rolly (#869) üzenetére


Templ@r
tag

Nekem ezt sikerult megvennem: [Philips FC9060]
Regebben egy ETA-m (de mar az ujabb szeriabol) volt, pontos tipust ne kerdezz de nekem a szivoteljesitmenye kicsi volt. Aztan valtottam Rovus Aqua Power-re, bar ne tettem volna, mert egy rakat sz@r, a vegen mar a tulevelet se tudta felszivni a parkettarol.
Miutan elegem lett ezekbol a vacakokbol, valtottam a fenti tipusra, teljes megelegedesemre, igaz nem ket filler volt. Szivoteljesitmenye 450W, ez annyit tesz, hogy fel gazon is olyan erosen sziv, hogy a szonyeg vege felemelkedik a padlorol porszivozas kozben.
Szerintem a kisebb villamos teljesitmenyu (1200-1400 W) modelleket nyugodtan elfelejtheted, mivel a szivoteljesitmenyuk is ehhez merten kicsi es tok mindegy, hogy porzsakos vagy porzsak nelkuli modellrol beszelunk.
Egyebkent a Philips porszivokban pozitivum, hogy mindegyiken feltuntetik a szivoteljesitmenyt is (ezt eddig nem tul sok mas markanal lattam).
Szerintem inkabb 300W szivoteljesitmeny felett nezzel modelleket.

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#881) Rolly válasza Templ@r (#880) üzenetére


Rolly
veterán

fontos lenne a kis méret, ezért szemeltem ki azt, de még nézelődök ...

esetleg ha valakinek van más ötlete, akkor írjátok meg :)

(#882) szalai56 válasza csemberlen (#853) üzenetére


szalai56
senior tag

A kivétel erősití..... Én 6 éve folyamatosan használom.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#883) nyunyu válasza G@ben (#876) üzenetére


nyunyu
félisten

Magnetroncsere?
Mivel noname mikrod van, igy valoszinuleg jobban megeri ujat venni, mivel nem ket filler az az alkatresz.

Lokott anyam ahelyett, hogy 20k-ert megjavittatta volna a >15 eves magnetronhibas Whirlpool AVM918-at (27 liter, 1000W, grill+crisp+anyamkinja, fullextras, anno volt 50k), inkabb vett 17k-ert egy fapados LG-t. (20l, 800W, no forgotanyer...), mondvan az uj+garis.
Azota szidja a felmenoit annak, aki azt az ipari hulladekot a piacra dobta. :DDD

Az LG engem is komolyan leizzasztott, amikor kajat probaltam benne melegiteni, aztan a program lejartaval a megszokott mozdulattal nyitottam volna ki az ajtajat (nekem is AVM918 van, egyszerre lett veve a ketto), erre jott az egesz mikro, kajastol. :Y
Meg szerencse, hogy ropteben elkaptam...

Jo oreg AVM918-nak az ajtaja nehezebb, mint a komplett LG mikro :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#884) G@ben válasza nyunyu (#883) üzenetére


G@ben
addikt

Kb mennyi lehet ebbe a magnetroncsere? Gyanítom, hogy valóban az új lenne a jobb megoldás.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#885) Integra


Integra
titán

candy mikro
van ilyen márkája valakinek?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#886) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Szakik, milyen beépített tűzhelyet és sütőt érdemes venni?
Természetesen az alacsonyabb árkategóriából.

Romani ite domum.

(#887) ZCoyote válasza ZCoyote (#886) üzenetére


ZCoyote
őstag

Mármint úgy értem főzőlapot és sütőt.

Romani ite domum.

(#888) Rolly válasza Integra (#885) üzenetére


Rolly
veterán

nekem candy van, s kb ugyanígy néz ki :) van benne grill is (mármint az enyémben). Elég jó mikró, bár a kezelését én kicsit máskép csináltam volna meg. Kb fél éve használgatjuk. nálam 8.5/10-est kapna.

azért ezt vettem, mert árban elfogadható és nagyon jól néz ki :)

(#889) Integra válasza Rolly (#888) üzenetére


Integra
titán

a kinézet miatt néztem én is ki, a többi szörnyen gagyi és amig nem végleges kecóban vagyok, addig meg nem akarok drága cuccot, ide viszont passzol.
meglehet ezt mm-ben vagy electroban nézni?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#890) Rolly válasza Integra (#889) üzenetére


Rolly
veterán

én metróban vettem :). MM-ben meg Electroban ritkán járok, így nem tudom :$

Amúgy szerintem ennél jobb micro nem kell sehova :)

(#891) Integra válasza Rolly (#890) üzenetére


Integra
titán

voltam mm-ben, ott megtudtam nézni
egész tűrhető az adott kategórián belül.
viszont most talátam még kettőt amin gondokodom:
egyik
másik
hogy lehet hogy az első kisebb, de drágább, a másik meg még nagyobb és olcsóbb?
ráadásul elég design az első.. de még nem láttam élőben, meg akarom nézni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#892) jeges válasza Integra (#891) üzenetére


jeges
senior tag

emlékeim szerint a második ölég gagyi benyomást kelt megfelelő közelségől. az elsővel kapcsolatban ilyen érzésem nem volt.
tavaly néztük őket mm-ben, aztán lett egy samsung, ami ugyan nem agy dizájnos darab, de masszívabb, mint a második, és nagyobb teljesítményű, mint az első, annál kissé olcsóbban.

(#893) Integra válasza jeges (#892) üzenetére


Integra
titán

igen, ilyesmire gondolok én is, hogy fényképen pofás, aztán élőben letagadnám...
első sorban az első érdekel inkább, szép ez a fekete. a teljesítménye meg nekem bőven elég, mert nem használom az itthoni dévú mikrót se 1xxx watton, mert mire a belseje meleg, addigra kivül szénné égett:)
mm-ben ma voltam, de nem láttam ezt kiállítva..
még ezt találtam, szintén fekete dévú
harmadik
még electroba benézek majd ma, hátha ott látni
az a baj hogy a magyar dévú oldalon kb semmi sincsen fent ezekről...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#894) jeges válasza Integra (#893) üzenetére


jeges
senior tag

szerintem próbálj meg másik mm-eket is, mer' teljesen változó a készletük (nem nekik dolgozom, csak tapasztalat :) ).
az az első fekete nekem is tetszett anno, de épp csak egyetlen kiállítási darab volt, így szóba sem került.

(#895) Integra válasza jeges (#894) üzenetére


Integra
titán

na, magyar oldalakon ennyi található
dévú orosz oldalán van fent a legnagyobb szortiment, ahol szintén fent van, spanyol dévú oldalon találtam pdf-et is, de hát az meg ugye spanyol.... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#896) Integra válasza jeges (#894) üzenetére


Integra
titán

na, soroksári electro, mm kilőve, europark saturn kilőve
mindenhol ugyanazok a ritka ronda és igénytelen cuccok.
dévúról semmi hír egyiknél se a polcokon:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#897) jeges válasza Integra (#896) üzenetére


jeges
senior tag

anno a polusban lattam daewoo mikrokat. masodik tippem a westend lenne.

(#898) luciferk válasza jeges (#897) üzenetére


luciferk
senior tag

Jut eszembe,mi van azzal a csoda yakumo videóddal? ;)

(#899) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Na fakisu Hajdu automaty mosogepunkmult jeten kileleven lelekt surgosen kellet tallani egy dtapas massinat es hat vegul nemi kereses es szereleovle valo eegyztetes utan o lett az aldozat 120 rugoje:
AEG L47330

Annyiban kulombozik a nagytestvirtol hogy "csak" 1300as a centrifuga /de a nagyobb is ugyanezzel a csapagyazassal es motorral hozza 1500rpm-et/
Tapasztlat: gyonyoruen most es hihetlen csendes, mindezt ~1kWh es ~42l viz kozbenjarasavak

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#900) Integra válasza jeges (#897) üzenetére


Integra
titán

na az már csak holnap...
aztán max telefonálok, én nem vagyok hajlandó ennyit menni valamiért..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.