Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Attici válasza csibor (#1450) üzenetére


Attici
őstag

Hát a gyártó eltünt Európából(a hatalmas tartozásai miatt(franciák!)), de a fogyasztóvédelmen és a kereskedőn keresztül lehet érvényesíteni, de nagyon macerás! :K
Egyébként ne izgulj a Thomsonokat úgy tervezték, hogy ha új korában működik akkor a garancia végéig kibírja (1év)! :W (A Thomson szervizben is dolgoztam :B )

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#1452) csibor válasza Attici (#1451) üzenetére


csibor
őstag

Tudtommal már Török a tulaj.

(#1453) Attici válasza csibor (#1452) üzenetére


Attici
őstag

Ezt még nem hallottam,de semmi sincs kizárva.
A legtöbb cucc a törököktől (mert még ráírhatják hogy EU) és a kínaiaktól jön.
A GRUNDIG-ot pl. a kínaiak vették meg svájci székhellyel és többnyire török (BEKO) gyártással!

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#1454) tsyl


tsyl
aktív tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni robotgép / aprítógép ..(bár hogy is nevezzük) vásárlása terén.
Feleségemnek venném ajándékba és főleg zöldség aprítás lenne a fókuszba.
Valamint nem tudom, ilyen gépezetek közt van e olyan amelyik pld. káposztát tud reszelni, hasáb burgonyát készíteni?
(ezzel a funkcióval én is megmenekülnék a manuális tortúrától, ami természetesen mindig rám vár...:) )
Nézegettem sok helyen, de azt tapasztaltam, hogy nagyon sok turmixal egybe van építve, amire viszont semmi szükség nincsen.
(a keretem kb. 20 ezer de az már nagyon max.)
Minden infót előre is köszönök!

17 éve a PH-n....

(#1455) Mcray


Mcray
senior tag

Sziasztok! SOS hűtövásárlás miatt tanácsokat kérek.
2 főnek kell, de nagy főzösök vagyunk így mindenképp adott a méret. Mivel technikai analphabéták vagyunk körbenéztünk és beleszerettünk ebbe, és itt kérnénk hozzáértő segítséget.

Snaigé RF7315
170*60*60
Ár: 56000 Ft
"A" kategória

http://images.freemarket.kiev.ua/images_goods/Snaige/Snaige-RF-315.jpg

Ha jól látom, ez Orosz vagy Ukrán gyártmány, legalábbis nyugaton nem elterjedt mert csak keleti oldalakon látom. Ránézésre, fél óra buzerálásra, ezt láttuk a legjobbnak ebben az árszegmensben/méretben.

Help please :) !
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#1456) Ariadne válasza Mcray (#1455) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát, az internetbe bepötyögve a nevüket sem lettem sokkal okosabb, kapni sem igazán lehet itt. :( A helyedben mindenképp nevesebbet vennék, mert még azoknak sem mindig tuti a garanciális hátterük, de egy ilyen - számomra legalábbis - ismeretlen márkától nem sok jót várnék ilyen téren...
Meg kicsit gyanús az ár is egy 170 magas hűtőhöz képest, az alulfagyasztósok 60, de inkább 70.000-től szoktak lenni. Ha az ár nagyon szorít, én inkább vennék felülfagyasztósat (Electrolux, Whirlpool, Zanussi, Gorenje, stb.), valamivel kisebb fagyasztótérrel, mert azok olcsóbbak valamivel.

Nekünk a döntést nagyban segítette, hogy pár környékbeli elektronikai üzletben végigtapogattuk, nyitogattuk a hűtőket, és onnantól már az eldőlt legalább, hogy milyen típusú lesz jó.

Szerintem. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1457) Mcray válasza Ariadne (#1456) üzenetére


Mcray
senior tag

Az a baj, hogy mi is túl vagyunk már a tapizáson és ez annyira megtetszett a Tescó-ban, hogy az eladók nagy örömére teljesen szétszedtük :DD :DD :DD majd össze fél óra alatt.
Anyagminőségre nagyon jónak találtuk, de főleg a kialakítása miatt nyerte el a tetszésünket. Eddig kb 50 hűtőt néztünk meg "A" besorolással(Elekrolux,Gorenje,Zanussi,AEG) és sehogy sem találtunk olyan személyre szabhatót mint ez, pedig az árral igazán nem akarunk szarozni.

Ha 120-ért találtuk volna ezt ugyanígy állnánk. Itt a baj tényleg az hogy itthon teljesen ismeretlen márka és fosunk hogy kidobunk 60-at az ablakon, pont amikor minden fillér számít :(

Köszi Ariadne!

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#1458) ponti_ak


ponti_ak
addikt

A múlt héten sikerült egy maszek TV-szerelőt találnom ismerős ajánlásával. Jó munkát végzett (eddig még minden ok), olcsón és a hozzáállásával is teljesen meg voltam elégedve: szállítás szinte ingyen; munkaidő 3 nap alatt. Telefonált, egyeztettünk, kihozta, felcipelte a negyedikre.
Ha valakit érdekel, írjon privit, szívesen magadom a számát.

üdv: ponti

(#1459) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

lányok/srácook:)

hol kell most konyhai cuccokat venni, és mit?

Kellene egy gázos fözőlap, meg villanyos sütő, meg mikor, meg "wide'' hütő, meg mikro, meg szénszürős páraelszivó, mosogatogép meg ilyesmi...
Már ugy volt hogy mindent elhozunk csak valami közbejött azóta meg az akció véget ért:(...
szóval segitsetek:)

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1460) Ariadne válasza TexT-BoY (#1459) üzenetére


Ariadne
őstag

Mi tőlük vettük amit csak lehetett. Ami nincs, azt is meg tudták hozni annyi idő alatt, ahogy ígérik, de ami raktáron van, az másnapra itt volt. És felhozták az emeletre.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1461) TexT-BoY válasza Ariadne (#1460) üzenetére


TexT-BoY
addikt

te milyen cuccokat vettél és miért? és tapasztalatok?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1462) Ariadne válasza TexT-BoY (#1461) üzenetére


Ariadne
őstag

- Teka wok égős gázfőzőlap, nem volt a holnapon, de beszerezték és elhozták - azért tőlük, mert jó áron adták a többiekhez képest, és azonnal válaszoltak minden e-mailemre
- AEG mosógép, ez sem volt a honlapon azt hiszem, ezt is megszerezték - ár itt olyan volt, mint a többinél, viszont ingyen felhozták az emeletre, be is tették a fürdőbe
Garipapírokat rendben, lepecsételve adták maguktól, pontosan jöttek, sőt reggel szóltak is, hogy akkor ők most jönnek. Illetve második esetben nem tudtak az előre megbeszélt időre ideérni, de már reggel szóltak, hogy ha nem gond, 4 körülre érnének ide, és sorry, meg sietnek. Ott is voltak négykor.
Meg egy családtagom ismeri az egyik ügyfélszolgálatost (nem rajta keresztül ment), és jókat mondott róluk, többen rendeltek már tőlük gond nélkül.

Az AEG hűtőt nem náluk vettük. Amit kerestem, az nem volt raktáron, és nem tudtak biztos időpontot mondani, amikorra lesz, úgyhogy amíg lehetett, kértem hogy tartsák a rendelést, végül lemondtam (visszajelezték a rendelés törlését, szavuk nem volt, de hát előre is mondták, hogy nem valószínű, hogy lesz)és megvettük máshol (mert hülye azért nem vagyok. :D).

Ennyi. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1463) TexT-BoY válasza Ariadne (#1462) üzenetére


TexT-BoY
addikt

mosogép megvan és szerencsére a konyhás faszi betudja épiteni:)

minden más érdekes... a wokos cucc mennyi? 130.000 a legolcsobb asszem

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1464) Ariadne válasza TexT-BoY (#1463) üzenetére


Ariadne
őstag

Teka EM/60 4G, 51.990 Ft volt. Ja, tetszett, hogy szépen írták mindig a jótállást is, hogy mennyi, Tekánál még azt is, hogy akciósan 2+2 év jár rá.
Még nem tudtuk beépíteni, a gázos gázunk miatt... :( De hamarosan...

mod: Elektromos sütőt külön választok hozzá, nem is biztos, hogy Tekát, mert úgyis külön lesznek, a sütő kényelmesen beépítve fent, és a szettekből nehezen találtam olyat, aminek mindkét fele tetszik. Ezeknél a gázfőzőlapoknál nagyon nem tetszett, hogy szinte mindnek oldalt vannak a gombjai, és emiatt a legnagyobb rózsa az emberhez legközelebb van. Ezt utálom, a forróvizes tésztásfazekat szeretem a legbelső rózsán tudni, hozzám közel meg a kisebb edényt, edényeket, úgy nem forrázom le magam... Ezért olyat kerestem, aminek a júzer felőli oldalán vannak a gombjai, azoknak általban stimmeltek a rózsái is. De ez lehet egyéni zizzentség :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1465) TexT-BoY válasza Ariadne (#1464) üzenetére


TexT-BoY
addikt

szerintem a gázosok ugyan azok voltak mint nálunk, nem?:)

Remélem hamarosan összejön neked is.. addigis itt a konyhánk:

[link]

Ezt kéne megtölteni joféle gépekkel:)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1466) Ariadne válasza TexT-BoY (#1465) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, ők azok. :)
Szegények már nagyon utálhatnak, mert a körülmények változása folytán a tervezetthez képest drágább megoldás lenne csak, amit csont nélkül engedélyez a szolgáltató, de én biztos vagyok benne, hogy az olcsóbbikat is köteles lenne engedélyezni. Szóval most ők várnak, én meg küzdök... :O Nem is értem, miért mondja anyum, hogy olyan Don Quijote vagyok. :DDD

mod: Azta, de jól néz ki! :Y Nagyon jó, hogy világos egészen, és mégis változatos, fú, ez igazán jól sikerült. :C

Nekem AEG bejött most, Bosch az mindig is szimp volt, meg a Teka is szintén. Elszívóban kifejezetten ők a királyok, úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1467) hollandgabor


hollandgabor
csendes tag

ohh komolyan mondom, már a gatyám is rámegy mire ezt a nyomorék konyhát felszerelem, nem akar esetleg valaki kölcsön adni? :R

http://zooom.atw.hu/ <<-- már itt is terjed :D

(#1468) TexT-BoY válasza hollandgabor (#1467) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nekünk is kell vagy 350.000 gépekkel:)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1469) Integra válasza TexT-BoY (#1465) üzenetére


Integra
titán

zsír:)
meglehet jó gépekkel tölteni, csak a teka kicsit húzós árban..: :DDD
és egy kis észrevétel: az a boros palack "fakk" egy rohadt nagy pazarlás, tudod mennyi bort lehetne oda berakni ha magad fabrikálnál kereszt tartó állványt bele?:))
bár mondjuk mindegy, mert ott csak annyi bort tarts, amennyit meg is iszol a meleg maitt, a többit a garázsba:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1470) Ariadne válasza TexT-BoY (#1468) üzenetére


Ariadne
őstag

Ahogy én számoltam:
főzőlap 50
elektromos sütő 120-140 (teleszkópos sütősín, sok program, esetleg katalitikus hátfal, Tekát néztem ki :DDD )
hűtő 100
mosogatógép 100
plusz kisebb gépek, kávéfőző és társai, 400 biztos meglesz... :K

Szponzort én is el tudnék viselni. :D Kár, hogy csak a fűtéshez meg nyílászáróhoz van pályázat, konyhához nem. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1471) TexT-BoY válasza Integra (#1469) üzenetére


TexT-BoY
addikt

mindent mi szabunk testre, pl a sütő az a boros fakk fölött lesz meg hasonlók:) meg ugye a mosógépnek is kell a hely. De ez az alap, és ennyiért kurvajó vételnek tűnik:) gáztelós ajtókmeg satöbbi, tetszik:).
De tényleg az lesz sok, amig berendezzük szépen:).

Garázs továbra sincs:) amúgy pedig a spajz ahol 18fok körül van a hömérséklet, egy karnyujtásra van, a pince ahol ugyancsak kedvezeő a hömérséklet egy másik karnyujtás:).

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1472) Integra válasza Ariadne (#1470) üzenetére


Integra
titán

a kisebb gépeket kitudja váltani a bosch konyhai robotgépe, az nagyon ott van.
[link]
bátran ajánlom a komolyabb darabokat
ezt sok éve nyüstöljük, hibátlan, a fehér természetesen már picit megsárgult. mindent megcsinál.
egyedül a turmix rész fedlapjának az egyik kis biztonsági műanyag pöcökje tört le, ami bekapaszkodik a műanyag pohár peremébe nemrég. de teljesen jó enélkül is.
semmi rosszat nem tudok elmondani róla. van anyag benne.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1473) Ariadne válasza Integra (#1472) üzenetére


Ariadne
őstag

Huhh, az ételt nem készíti el egyedül esetleg? :DDD Nagyon okos, és helytakarékos is a dolog, ráadásul biztosan olcsóbb egyben, mint külön megvenni mindent. Tetszik az ötlet. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1474) Integra válasza Ariadne (#1473) üzenetére


Integra
titán

igen..
ha az jut eszembe, hogy 16ezer a bosch turmixgép, ez meg kb 40-60e között mozog kiviteltől és motortól függően (asszem), akkor még inkább nem veszek turmixgépt, hanem picit spórolgatok egy ilyenre.. mert hosszútávon, ez a jó megoldás.
és tényleg piszkosul jó gép

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1475) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Hűtőt keresnék 100e-ig, No Frost és nem kell túl nagy azaz 175 a max magasság, de kisebb is elég lenne.

Amiket eddig láttam néztem, Electrolux, LG, Samsung.
Melyiket ajánlanátok és esetleg tapasztalatok. Meg hogy tényleg megéri-e a no forost a többlet költséget?

Köszönettel
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1476) Ariadne válasza amargo (#1475) üzenetére


Ariadne
őstag

AEG 40340, végül Media Marktban vettük, és 100 alatt volt, bár nem sokkal. Alapállapotban semmilyen hangja nincs, amikor hétvégi nagybevásárlásnál sokat pakolunk bele, plusz nagyon néha, ha olyanja van, nekikezd brummogni meg fütyörészni, de szerintem teljesen csendes jószág. Semmi gond vele, elégedetten használjuk.

No Frost a hűtőtérben az szinte alap, és jó is, de a fagyasztó részben szerintem egyáltalán nem éri meg az árát, ugyanis emiatt többet fogyaszt az egész hűtő... Évente egyszer-kétszer kikapcs és kitörölget, annyi belefér szerintem, a hűtő részt is úgyis ki kell takarítani időnként, jégtől függetlenül.

mod: Én fogyasztás alapján döntöttem el, hogy melyik legyen a sok szinte egyforma közül, mert azt bizony (remélhetőleg) jó sok évig fizeti az ember, az árát meg csak egyszer.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1477) amargo válasza Ariadne (#1476) üzenetére


amargo
addikt

Szia köszi

az AEG-et is néztem, bár a mosógép is electrolux lett.

Amiket nézegettem eddig: Electrolux EBR 29003 W
Electrolux ENB 32000 W
LG GR-B369
Samsung RL28FBSW
Samsung RL33SBSW
Stb..

Még nagy nézelődés lesz az AEG-et is nézem. Bár én nem látom technikailag a különbséget az electroluxal szemben. +10-20e viszont igen.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1478) Ariadne


Ariadne
őstag

Lenne egy kis gondom, ha valaki tudja a magyarázatot, kérem, ne kíméljen.

Adott egy alulfagyasztós AEG hűtő, és most vettem észre, hogy a fagyasztó ajtaját kinyitva annak a tetején lévő szigetelő gumirész penészedik. :Y Kissé hűvöskés, de lakáson belüli helyen van, nem tudom, mi okozhatja. Hibás lenne, hívjak szerelőt?

Hozzátartozik a dologhoz, hogy még mindig nincs fűtésünk (ez egy külön téma, ami miatt szintén szétrobbanok, olyan ideges vagyok most), a szobákat egy szál villanyradiátorral igyekszünk befűteni, de az előszobában, ahol a hűtő áll, nincs fűtés egyáltalán. A fal túloldalán a külvilág van, nincs szomszéd. Ez közrejátszhat?

:O :O :O

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1479) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Noss erre esett a választás:

TEKA HA840 sütő
Teka HLX 60 4g gázlap
CNL 2002 elszivó
Meg valami Haier mosogatogépet vettünk 65.000-ért rejtett panel A/A/A inox...

és a butort átszabták nekünk, majd teszek be képet, elég egyedi lett:)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1480) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Sziasztok!

Olyat szeretnék megtudni, hogy zek az újabb típusú, modern mosógépek (általánosan kérdezve), ülepítik-e a ruháról pl.: a kutya-macska szőrt?

Tudom kicsit extrém kérdés, de hátha van valakinek vele hasonló tapasztalata.:)

A válaszokat előre is köszi.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#1481) csibor


csibor
őstag

Eldőlt ha veszünk ilyen lesz a porszívónk.

(#1482) Ariadne válasza csibor (#1481) üzenetére


Ariadne
őstag

Nekem egy Cyclone XL van, nagyon elégedett vagyok vele. Nem kell porzsákkal vagy büdös vízzel szenvedni, és porallergiásként hosszú idő óta először tudok porszívózni, mert nem fújja ki a port. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1483) csibor válasza Ariadne (#1482) üzenetére


csibor
őstag

Néztük mi is,de az ergospace-nek 9 m kábele van,beéri az egész lakást :) Egyébként menyire hangos a porszívód ?

(#1484) Ariadne válasza csibor (#1483) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát, nekünk van sok konnektorunk, így elég az a talán 6 méter. :) Az ilyen régi jószágokhoz képest valamivel halkabb. Nem mondanám, hogy extrém csendes vagy hangos, olyan szokványos porszívóhangosságú. De ez mondjuk nálunk nem volt szempont.
Viszont ha nektek az, akkor Tildy dicsérte feljebb az Ultrasilencert, ha jól rémlik a neve, az Electrolux halk gépét.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1485) Kareszovics válasza Kareszovics (#1480) üzenetére


Kareszovics
addikt

Valaki? :)

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#1486) bandus


bandus
veterán

sziasztok!
ismét olajsütő a téma, egyszerűen nem válnak be. tudna valaki ajánlani, egy már kipróbált, jól működő típust?
legyen 1,5-2l olajkapacitása, és lehessen tisztítani mosogatógépben. kb ennyi kritérium lenne. köszi szépen :R

ez a legszimpibb eddig, de jó lenne tudni, hogy szétszedhető-eés mehet-e a mosogatógépbe.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1487) tildy válasza csibor (#1483) üzenetére


tildy
nagyúr

Van valamelyiknek 13 méteres kábeles változat is. Porzsákosban nekem egyértelműen über az ultrasilencer.

Kaptam pár ajándékutalványt, most törhetem a fejem bútor legyen belőle vagy mosógép. Netalántán mosogatógép? :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1488) Mawyx válasza bandus (#1486) üzenetére


Mawyx
senior tag

Az oldalt nézegetve a Fagor F-602-höz van írva, hogy teljesen szétszedhető és a Philips HD 6105 (és 6159) Cucina-hoz hogy mosogatógépben tisztítható.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1489) bandus válasza Mawyx (#1488) üzenetére


bandus
veterán

a fagorok már túl nagyok lennének sajna...
ez szimpatikus még, de nem is hallottammég a márkáról. és nem is találtam róla véleményt a neten. szal eddig a filipsz tűnik a befutónak.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1490) Mawyx válasza bandus (#1489) üzenetére


Mawyx
senior tag

Régóta van már ez a márka sztem, legalábbis számomra ismert.
Nekem egy Moulinexem van, meglátni és megszeretni állapot volt, első házt-i gépem volt, de csak szenvedek vele. Nincs leeresztő tartálya, nehéz tisztítani, most is már hónapok óta benne van az olaj, ki kéne takarítani, amgí teljesen át nem veszi a szagát a sütő. Ritkán használom, de annyira ritkán, hogy azt lehet mondani, hogy nem is. Olajat csak forrón lehetne elmosni, de akkor még forró, hidegen meg nincs kedvem hozzányúlni se :U Ráadásul fehér gép és az évek alatt már besárgult, ennél undorítóbbat nemigen tudok elképzelni, hogy legtisztább állapotában is koszos színű :(((

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1491) bandus válasza Mawyx (#1490) üzenetére


bandus
veterán

a mi családunk olajsütő párti, amit lehet abban készítünk.. már amikornem megy tönkre :D
anyu biztos unhatja, hiszen tavaly is ezt kapott karácsonyra, meg most is ezt fog :D cskamég nem tudom milyet... egyelőre solac vs. philips

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1492) Mawyx válasza bandus (#1491) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én külön élek és nem érek rá főzni, otthon meg zsírral sütnek-főznek, mert az olajtól rosszul van anyu, meg megmondta, hogy ő nem hajlandó ilyen teknőt takarítani...
Hátha jön vki, akinek pont a kérdéses gépe van vagy tud vmi tutit ajánlani :K .

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1493) Bubee82


Bubee82
őstag

Háj!

Kávéfőzőt használ itt valaki? Nem filteresre gondolok elsősorban.

(#1494) bandiras2


bandiras2
senior tag

Multifunkciós konyhai kisgépet kerestünk, mert a jelenlegi 200 wattos szösszenet minden használatnál a leégés határán van. Bementem a boltba, mert hülye azért nem vagyok, amit normális motorral szereltek az 17000 volt, vagy elfogyott. Hurrá.
Végül egy másik boltba találtam viszonylag baráti áron egyet, azon viszont nem volt turmixadapter, szóval irány turmixnézőbe. Ekkor jött a döbbenet, a primkó kis turmixokban erősebb motor van mint a multigépekben.
Hát rohadjanak meg. Vettem egy olcsó turmixot, azt jóvan.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#1495) oceanearth válasza Bubee82 (#1493) üzenetére


oceanearth
őstag

Miben tudok neked segíteni?

(#1496) oceanearth válasza Mawyx (#1492) üzenetére


oceanearth
őstag

Én suli meleltt egy kisháztartási nagykernél melózom.
Az olajsütő vs. tepsi fogós kérdés. Én tepsi párti vagyok, de ha mindenképp olajsütőt vesztek, akkor megintcsak 2 vélemény van.
Van aki a legdrágábbat veszi meg, valaki a legolcsóbbat.
Az olcsó meletti érvek:
Úgysem tudod normálisan elmosni, elhasználódik, párezer forint, 2 év után úgyis újat veszel.
Ellenérvek:
Legtöbbször nincs benne olajleeresztő, se forgókosár, se normális szűrő és sokszor nem is szétszedhető teljesen.
Drága meletti érvek:
Általában forgókosarasok(-50% olaj, mert megvan döntve a teknő és egy motor forgatja a kosarat, így benne a krumplit)
van bennük olajleeresztő, így újból fel tudod használni az olajat.
Normális szűrő van benne, így nem lesz az egész lakás iszonyat szagú.
Általában jóval jobb minőségűek, mint a gagyik és sokszor apró darabokra szedhetők, így nagyon könnyű őket mosni a mosogatógépbe.

Pár hónapja olvastam vmi szakmai lapba, hogy a Tefal feltalált vmi olyan fritut, ami irgalmatlan kevés olajat használ, talán 1 kanál volt odaírva, de erre nem esküszöm.

Egyébként létezik külön fritőzolaj. Ez marha drága, de nem büdös sütéskor, többször felhasználható. Tényleg megéri az árát.

Én mondjuk légkeveréses sütőbe sütök mindent, a réntott húst meg megsütöm tepsibe, azért nem fogok elpocsékolni 1 liter olajat a frituba.

Ha van vmi kérdésed írj és írok konkrté típusokat, de csak privátba, mert nem aakrom, hogy részrehajlással vádoljatok. :)

Üdv

(#1497) oceanearth válasza bandiras2 (#1494) üzenetére


oceanearth
őstag

Sajnos ezekre a gagyi 17.000Ft-os multigépekre ez a jellemző. (itt a gagyit nem a márkára értem)
Egyszerűbb, ha mindenből megveszed az adott gépet, de legalábbis jóval olcsóbb.

Ha rendes multigépet szeretnél, akkor tudok neked ajánlani. Ott csak a gép 100ezer és az csak habot ver, kever és dagaszt. 1 feltét 15-20 között van, de erre lehet mindent rakni. Nem fog leégni soha és 20 évig konyhagép lesz.
Ilyesmire gondolok:
[link]
Na erre fel tudsz rakni turmixtól kezdve, darálón át, citrusfacsarón keresztül, a tésztakészítőig tényleg mindent. De még krumplihámozót is. :) Van hozzá 50 feltét kb. Csak marha drága sajnos. :(
Én szervizes tapasztaltból kiindulva azt mondom, hogy vagy min. egy ilyet vagy külön gépeket.

Üdv

(#1498) oceanearth válasza oceanearth (#1496) üzenetére


oceanearth
őstag

Hoppá már kapható is:
[link]

(#1499) Integra válasza oceanearth (#1497) üzenetére


Integra
titán

korábban linkeltem bosch konyhai multi robot bizbaszt
azt nézze meg
mindent megcsinál és nem 100rugó. és bika, elpusztíthatatlan.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1500) oceanearth válasza bandus (#1486) üzenetére


oceanearth
őstag

EZ egy elég jó sütő. darabokra szedhető, mosható mosogatógépbe.
[link]
Igazándiból, ha van mosogatógép és tuti ilyet vennék, ha vennék fritőzt, amit nem vennék. :)
Ennek kivehető olajtartálya van, ami olyan mint egy kocka alakú, teflon lábas, nyugodtan lehet mosni msogatógépbe.

Egyébként én úgy vagyok vele, hogy amibe nincs kábel, meg alaplap azt betolom a mosogatógépbe. Ami nem bírja az nem érdemli meg, hogy összekoszoljam és használjam. :) Viccet félretéve én tényleg mindent berakok a mosogatógépbe, még amire nem írják, h szabad azt is, gondom még nem volt.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.