Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) ngabor2


ngabor2
nagyúr

végre elérhető közelségbe került a mosógép-vásárlás. a közeli tapasztalatok miatt whirpool-t inkább nem vennék. a fagorról régi hsz-eket olvastam, hogy nem az igazi... máshol meg aazt olvasom, hogy jó :F mindenképp felültöltőst szeretnék, hiába olcsóbb az elöltöltős. még körülnézek egy kicsit, aztán majd meglátom.

(#102) Viktor0610 válasza ngabor2 (#101) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, mennyit szánsz rá, de az Electrolux jó márka, ha kicsit ennél is többet, akkor az AEG és a Bosch/Siemens lehet még.

Samsung Galaxy A54

(#103) ngabor2 válasza Viktor0610 (#102) üzenetére


ngabor2
nagyúr

olyan 80-85 a plafon. majd körülnézek. a kerülendő márkák listája nagyjából összeállt, meg az ''ígéreteseké'' is.

(#104) Viktor0610 válasza ngabor2 (#103) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ebbe pont befér az Electrolux -[link].

Samsung Galaxy A54

(#105) ngabor2 válasza Viktor0610 (#104) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi, akkor körülnézek, hogy milyet árulnak a közeli boltokban. van vagy 5...

(#106) boszizsu válasza ngabor2 (#101) üzenetére


boszizsu
tag

Nekem Whirpoolom van már négy éve, és nincs vele gond. Akcióban vettem utolsó darabként, így sikerült lealkudnom az árából 10kt. Felültöltős, asszem 500-as a centrije, de elég jó, télen ugyan két nap mire vasalásérett lesz, de attól még oké. Minden esetre ne felejtsd el az új gép hátuljáról leszelni azt az izét, ami a dob kitámasztására szolgál, hogy szállítás közben ne sérüljön. Én ugyanis elfelejtettem, és kb. 4 hétig olyan Hajdú-feeling volt a centrizése. Egyszerűen fogta magát a dög és körbenézett a lakásban. :D

Jó, ha ezzel számol, ki belép a körbe: lesz kölyök-órjásból komoly felnőtt törpe.

(#107) Viktor0610 válasza boszizsu (#106) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem mondta az eladó, h. RTFM? ;]

Samsung Galaxy A54

(#108) boszizsu válasza Viktor0610 (#107) üzenetére


boszizsu
tag

Mit??

Jó, ha ezzel számol, ki belép a körbe: lesz kölyök-órjásból komoly felnőtt törpe.

(#109) Viktor0610 válasza boszizsu (#108) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

[link]
Olvasd el a ... használatit!!! ;]

Samsung Galaxy A54

(#110) boszizsu válasza Viktor0610 (#109) üzenetére


boszizsu
tag

:B Elolvastam. De az üzembehelyezést nem én végeztem. Ennyire még nem vagyok önálló nagylány. :D

Jó, ha ezzel számol, ki belép a körbe: lesz kölyök-órjásból komoly felnőtt törpe.

(#111) ngabor2 válasza boszizsu (#106) üzenetére


ngabor2
nagyúr

sajnos nagyon sokak tapasztalata, hogy a whirpool nem a legmegbízhatóbb márka. legalább 4-5 olyan emnert ismerek a közvetlen közelemből, akiknek nagyon nem vált be.

az 500-as centrifuga kicsit lassúnak tűnik nekem...

(#112) boszizsu válasza ngabor2 (#111) üzenetére


boszizsu
tag

Amikor vettem, akkor a költözés meg az összes háztartási kütyü egyidejű beszerzése elég rendesen kiforgatott a vagyonkámból. Egyszerűen nem volt másra pénzem. Egyébként az 500as fordulatszám csak ma tűnik kevésnek. Akkor sztem középkategóriás mosógépnek számított. Az oda-vissza fordulós centrifuga jobban kiszedi a vizet a ruhából, és ez a korábbi energomathoz képest előrelépés volt.

Szerk: És négy év alatt egyszer sem volt vele gondom a már említett elmászkálásán kívül.

[Szerkesztve]

Jó, ha ezzel számol, ki belép a körbe: lesz kölyök-órjásból komoly felnőtt törpe.

(#113) ngabor2 válasza boszizsu (#112) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor úgy mondom: neked bevált. de az ismerőseim tapasztalata szerint ez nem mindenkinek jön be. és egy 80k-s gépet nem 1-2 évre vesz az ember. egyszer kell normálisat venni (ha megteheti, én most abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy megtehetem), és akkor nincs vele gond. remélem még nagyon sokáig nem kell szerelőnek megnéznie a gépedet.

(#114) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Nagyon bánatos voltam, de szerencsére megtaláltam ezt a topicot. Itt elpanaszolhatom a bánatom.
Az a helyzet, hogy ma melóban kávét kellett főzni a vendégeknek. Viszont a kávéfőzőnek olyan kancsója van, amivel mindent lehet csinálni, csak önteni nem. Három helyen is sikeresen lekávéztam a világos ingemet. A pesti lakásban még mosógépem sincs, mert nem rég költöztem be. :(
Marad a mosás legősibb és legbiztosabb eszköze: a saját két kezem. Lehet, hogy lefényképezem majd és eladom. A mosó-dolgozó gép. Művész lesz belőlem!

Köszönöm, hogy meghallgattatok! 12 óra éjszakai meló fájdalmait sűrítettem bele ebbe a pár sorba. Talán 3 óra múlva az egzisztencia magasabb fokára léphetek egy kis alvás segítségével és elnyerhetem lelki békém.

Skynet is real. It's called Google.

(#115) Flashcash válasza ngabor2 (#101) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem a legjobb választás az AEG aktuálisan legkisebb gépe, németországban rakják össze, sokat tud és megbízható.

[link]

Esetleg érdemes ugyanezt a gépet megnézni a Saturn és Mediamarkt boltokban, néha van leárazás a kifutó szériáknál.

(#116) degu


degu
senior tag

Egy 80k-s gépet nem 1-2 évre vesz az ember. egyszer kell normálisat venni ... és akkor nincs vele gond. remélem még nagyon sokáig nem kell szerelőnek megnéznie a gépedet.

Hat ez egyike az uj urban-legendeknek! :DDD
Sajnos a draga gep legtobbszor csak arban kulonbozik az olcsobb,kevesbbe markas gepektol
Ez a fogyasztoi tarsadalom alapkovetelmenye!
Jol neznenk ki,ha egy szuper markas,korszeru hutogep addig mukodne hibatlanul,mint a paleolitikumban egy szar szaratov! Eladhatatlanna valnanak a futoszalagon gyartott domping-aruk! Leallna a duborgo vilaggazdasag! :Y
S hogy ne en is csak urban-legendeket gyartsak,itt az en peldam...
Vettem egy igen markas TV-t. A garancia ido lejarta utan egy hettel /!/ elfustolt!
Latjatok? EZ a korszeru,hatekony technologia! Olyan gepet gyartani,ami egy hettel a gar lejarta utan doglik be.Ez uzlet...mernoki precizitas,tokeletes technologia,kart karba oltve a marketinggel... :R
De azert a regi /21 eves!/ NDK-s /nem a leveheto ajtaju!/ mosogepem is felmondta a szolgalatot...es meg a nemetek beszelnek alapossagrol... :DD
/Tenyleg! Nem tud valaki egy igazi szerelot,aki meg tudna csinalni a VA 861-esemet?/

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#117) ngabor2 válasza degu (#116) üzenetére


ngabor2
nagyúr

drágább géphez általában vagy jár, vagy ''vehető'' plusz garancia. és statisztikai alapon egy németo-ban összerakott gép később megy tönkre, mint egy kínai. vagy csak úgy általában: a vas nehezebben törik ütésre, mint a fröccsöntött műanyag (újrahasznosítással spékelve még nagyobb a különbség).

(#118) ngabor2


ngabor2
nagyúr

a topik címét megváltoztattam Mosógép témáról A Nagy háztartásigép topikra. ennek oka egyrészt, hogy egy helyen legyenek mindenféle háztartási gépek, ötletek, kérdések, tippek, tanácsok, másrészt úgy érzem, a mosógép elég kis részét fedi le a ht-gépeknek. egy kicsit pörgősebb gyűjtőtopik pedig remélhetőleg jobb lesz, mint néhány halott céltopik. ezek után ide befér a gáztűzhely, a vasaló, az olajsütő is.

a megváltoztatás másik oka: milyen porszívót vegyek? :D vettem egy made in china tesco gazdaságos dolgot, ''óccsó vót'', de egyrészt nem lehet hozzá papír porzsákot kapni, ami meg benne volt egy alapos porszívózás után ki is szakadt. innentől kezdve ami bement, az ki is jött. van-e a porszívómárkák között akkora különbség, hogy márka alapján kelljen válogatni, vagy meg kell nézni a feature-listát, és amit használunk belőle, az alapján dönteni?

(#119) Flashcash válasza degu (#116) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Kár hogy itt nem erről az egyszerű megközelítésről van szó.
Senki nem beszél drága = biztosan jó; olcsó = biztosan rossz megközelítésekről.

A fórum célja az hogy a felhasználói tapasztalatok alapján dönthess hogy melyik cucc a legjobb, legmegbízhatóbb választás. Ez lehet drága de akár olcsó gép is.

Ugye a szuper TV-d még véletlenül sem Panasonic volt? :)

[Szerkesztve]

(#120) degu válasza ngabor2 (#118) üzenetére


degu
senior tag

Nem...nem... :(
Samu! :C
De ravasz voltam,mint egy surolokefe!
Regisztraltattam magam vasarlaskor,es igy kaptam +3honap garit! Ugy hogy kijott/!/ a szerviz
Bivalyb*nadra,es megjavitotta ingyen! De ez nem valtoztat azon,hogy egy ev utan bedoglott!
A szupi NDK mosogepemhez /nem a leveheto ajtaju!/ :D viszont talaltam egy szerelot,aki hajlando meg eljonni is...
Mit szoltok? Meg mindig milyen jo az NDK szervizszolgaltatasa :DDD :D :P :C :DD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#121) csibor válasza ngabor2 (#103) üzenetére


csibor
őstag

Esetleg Fagor?Családban 3 is van,és még mindegyik müködik!A legidössebb már legalább 10 éves.

(#122) ngabor2 válasza csibor (#121) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én is olyat néztem ki (lásd 100. hsz), csak a régi hsz-okban eléggé lehúzták ezt a márkát. akkor asszem a házhozszállítás fog dönteni...

(#123) csibor válasza ngabor2 (#122) üzenetére


csibor
őstag

Én 6 évig FE-1158-at használtunk,egy gumi tömités csere volt csak.Most 1F-4611-et használunk.Anyoséknál minimum 12 éve megy szintén hibátlanul valamelyik belépő tipus.Páromnak 2 Whirlpool volt 1 elöl,1 felültöltös mindkettő hamar bedöglött.

(#124) ngabor2 válasza ngabor2 (#118) üzenetére


ngabor2
nagyúr

porszívóügyileg esetleg valaki?

(#125) csibor válasza ngabor2 (#124) üzenetére


csibor
őstag

Hát ha segit tegnap mi is nézegettünk ami tetszett az 110K a MM-ban.Ami a lényeges szerintem,lehetöleg a nyél fémből legyen,nem baj ha nem kell bele porzsák és minimum 350w-ot szivjon a kefénél.Ez kb 30-50K között lehet.

(#127) Sarp


Sarp
csendes tag

Hát, kvázi 20 éves háztartási tapasztalatgyűjtés alapján számomra a Siemens termékek botrányosan leszerepeltek. Valamikor ez a márkanév egyenlő volt a német megbízhatósággal, precizitással.
A gőzölős vasalótól, a mobiltelefonokon át a mosógépig, ilyen ócska termékekkel még nem találkoztam.
Most cseréltem le a 12 éves Siemens mosógépünket egy Whirlpool-ra (a választást nagyban befolyásolta a 6 év garancia, valamint az A+A energiaosztály)
Az elődjéről csak annyit, hogy az öblítőszert már többnyire az első öblítésnél ''beszívta'', így a rengeteg plusz öblítés-centrifugázás nem kis többletköltséget termelt 12 év alatt.
Elszállt benne 2 év után a szivattyú, elrepedt az ajtó, egy kis műanyag karikát 12 ezerért adtak volna hozzá, rohadt a burkolata, kilukadt az egyik gégecsöve, csak bonttottal tudtam pótolni, de végül a motorja gyulladt ki, ha nem vagyunk véletlenül otthon, leég az egész lakás.
Ja, és 12 évvel ezelőtt egy Hajdu energomat thermál leváltására vásároltam, na az a Hajdu még mindig problémamentesen üzemel (több, mint 20 évesen).

[Szerkesztve]

http://www.smoothjazz.com

(#128) nemcso


nemcso
senior tag

Nálunk is Hajdú Energomat üzemel 13 éve, és egy csapágy cseréjén kívül semmi probléma nem volt vele, pedíg 6 ember cuccát mossa, heti két-három alkalommal.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#129) ngabor2 válasza Kalandor (#126) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha lenne rá 30-50k-m, vagy alár 110k. akkor nem lenne kérdés...
lg 1600w-osat láttam 12k-ért. otthon is lg van, meg vagyunk vele elégedve. egyéb tapasztalati vélemény a márkáról háztartásigép témában?

meg még egy kis mosógép agyalás... indesit 60k-ért... felültöltős, A+A kategória, 800-as centrifuga.

(#131) ngabor2 válasza Kalandor (#130) üzenetére


ngabor2
nagyúr

lehet, hogy igénytelen vagyok, vagy olyan ruháim vannak, de engem annyira nem zavar. ha meg zavar, ott a vasaló...

viszont ez erősen gondolkodóba ejt ez a whirpool 6 év garral... lehet, hogy megnézem.

(#132) ballington válasza Viktor0610 (#102) üzenetére


ballington
addikt

Tudtommal a BOSCH az egyik legdrágább márka. ellenben jók is.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#133) csibor válasza ballington (#132) üzenetére


csibor
őstag

És a MIELE micsoda [link] :))

(#134) ballington


ballington
addikt

erről jut eszembe...otthon van nekünk egy Whirlpool mosogatógép...15-17 éves lehet, azóta szinte semmi gondunk nem volt vele (pedig használjuk)
azért szinte, mert csak most volt egy kis baja, de hála isten sikerült megjavítani.
kicsit elvízkövesedett a rendszer....nem csodálom :)
de most megint rendületlenül megy

Whirlpool rulez :DD

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#135) ballington válasza csibor (#133) üzenetére


ballington
addikt

ez mit csinál beszél? :F

mondjuk én a közismert márkákról beszélek, erről még nem is hallottam.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#136) csibor válasza ballington (#135) üzenetére


csibor
őstag

Á csak biost tudsz rajta frissiteni,de ez most komoly!Amugy ez a márka a mosógépek királya töllünk nyugatabbra.

(#138) ballington válasza csibor (#136) üzenetére


ballington
addikt

bios frissítés :F
biztos azért kell, h amik vannak új ruhák, azokat tudja mosni.
vagy az anyagot ismeri fel és az adatbázisát frissíti ilyenkor ;]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#139) csibor válasza Kalandor (#137) üzenetére


csibor
őstag

Én beérem a fagorral is,árához képest nagyon jó.

(#140) ballington válasza csibor (#139) üzenetére


ballington
addikt

a fagorok tényleg jók. legalábbis amiket hallok.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#141) ngabor2


ngabor2
nagyúr

no, porszívó megvéve. Samsung SC4040 1800W. szép metálkék :D fém teleszkópos cső, HEPA szűrő. kiváncsi leszek, mit tud...

a 6 év garanciás Whirpool (90k) vs. 1 év egyéb, 65-75k-s Electrolux, Candy, Indesit, Fagor... még gyűröm magam egy kicsit.

(#143) Palkó válasza ngabor2 (#141) üzenetére


Palkó
tag

Mennyiért csípted meg a Samsung porszívót?

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#144) ngabor2 válasza Palkó (#143) üzenetére


ngabor2
nagyúr

14749, elektropont.

Kalandor: sok pénzért a hülye is tud jó mosógépet venni :D

(#145) NorDezs válasza ngabor2 (#131) üzenetére


NorDezs
senior tag

Arra figyelj, hogy a 6 év gari csak július 31-ig szól! Eddig kell regisztrálni a Whirlpoolnál, bár én még mindíg azt mondom, hogy whirlpoolt, indesitet ne. Inkább egy bosch vagy siemens, ezekre nálunk a boltban ritkán van panasz, míg a többiről hallani csúnyákat.

(#146) ngabor2 válasza NorDezs (#145) üzenetére


ngabor2
nagyúr

tehát indesitet se. electrolux, fagor? bár már mindkettőről voltak jók írva. no majd meglátom. egyre több az alternatíva... egyre nehezebb dönteni. a végén megmérgesedek, és veszek valamilyet az első boltban :D

(#148) Montesz válasza ngabor2 (#146) üzenetére


Montesz
csendes tag

Szia!
grat a samsung porszívohoz,nekem is az van :D páromtól kaptam karácsonyra.
Olvastam,hogy mosogépet akarsz venni.Nekünk indesit van kb 4 éve.Jo!!Semmi probléma nincs vele,pedig mi aztán mosunk,ha kell ha nem!
Beszélj Samyval ő tud neked segíteni ebben,mivel nap mint nap mosógépek között él!

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#149) ngabor2 válasza Montesz (#148) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ott a pont... mindig elfelejtem, hogy a szakemberhez kell fordulni. köszi.

(#150) Montesz válasza ngabor2 (#149) üzenetére


Montesz
csendes tag

ó semmiség!Sok sikert a vásárláshoz! :DD

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.