Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78601) muzsikpeti válasza devil-k (#78574) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Én még olyan filmmel nem találkoztam, ami ki tudott volna fogni a T12- ön .

(#78602) JohannZimu válasza dunkel (#78589) üzenetére


JohannZimu
senior tag

:)
A "mekkában" MA van (a linkelt kép szerint)...

Jah, az elhelyezés... értem.

[ Szerkesztve ]

(#78603) BBéci válasza Patice (#78588) üzenetére


BBéci
titán

Így gondolom én is. Bár a bipól is mehet oldalra, érdemes tenni velük egy próbát. Próbálgattam az Atlantic Technology dobozokkal a kapcsolgatást, koncertekhez bipól, akciófilmekhez dipól.
A többieknek mondom, hogy oldalt, mögöttem 30 centire vannak, a fülmagasság felett 60-65 centire.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78604) nuke7


nuke7
veterán

Nagyon csúnya es nagyon nehez :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#78605) Patice válasza nuke7 (#78604) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezt akartad, vagy nem? Örüjjé'! :DDD

Akkor ez is a 'Chokito' kategória: ronda és finom. :))

(#78606) devil-k:

Már csak az kell, hogy működjön is. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#78606) devil-k válasza nuke7 (#78604) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tényleg csúnya! ;]

- mozi bolondéria -

(#78607) spiky03 válasza nuke7 (#78604) üzenetére


spiky03
veterán

Simán átlehet fújni más színre. :DDD ;]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#78608) dgyuri0123 válasza nuke7 (#78604) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Előző gazdája ezen egyengette az ácskapcsot? Jól össze van ütve az előlap. :((

Nem kaptál idegbajt, mikor megláttad? Ne haragudj, nem piszkálni akarlak, csak sajnálom, hogy így kifogtad. :((

"csak a zene van"

(#78609) Toobee válasza dgyuri0123 (#78608) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem pusztán csak "dépédézve" lett.

https://barbieripnk.hu/

(#78610) nuke7 válasza dgyuri0123 (#78608) üzenetére


nuke7
veterán

Azt tudtam h kicsit karcos - nem lehet ennyitol baja egy 20kg-s gépnek, mozgó alkatrész tudtommal nincs benne... Laptop eseten jobban aggódnék.
Teny, meg nem probaltam ki, majd este.

Nem hinnem h a dpd a ludas - a dobozban kb.10cm vastag szivacs/hungarocel beles volt minden oldalon..

https://youtube.com/user/nuke7

(#78611) lfabian válasza nuke7 (#78604) üzenetére


lfabian
tag

Add nekem,majd én borzongok! :U

fabi

(#78612) nuke7 válasza lfabian (#78611) üzenetére


nuke7
veterán

Ha nem jobb vegfoknak mint a rotel akkor igazabol vihető lesz baráti áron; akkor teljesen leépítem a hm szekció maradékát is :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#78613) bajnokpityu válasza nuke7 (#78612) üzenetére


bajnokpityu
félisten

fogadásom van,h nem lesz tőle mindenben jobb. ;)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78614) dgyuri0123 válasza nuke7 (#78610) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az más. Remélhetőleg nem lesz semmi baja. :)

"csak a zene van"

(#78615) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Sziasztok

Remélem jó helyre írok.. :)

Milyen hangfalat érdemes venni 10.000 környékén?
Szeretett Genius SW-G 1250 adta meg a minap magát. :(

Jöhet 2.1, 5.1 is. :R

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#78616) devil-k válasza sutyesz96 (#78615) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ugye ez most vicc? :Y
Vagy lehagytál egy nullát a számsor végéről?

Inkább ide.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#78617) MasterMark válasza devil-k (#78616) üzenetére


MasterMark
titán

És ha még lenne is ott egy nulla, akkor is ugyanígy küldenétek el. :DDD

Switch Tax

(#78618) devil-k válasza MasterMark (#78617) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azért 100.000 Ft-ból lehet venni 2.0 hangdobozokat. De csak azt. ;)

- mozi bolondéria -

(#78619) hétalvó


hétalvó
addikt

asszem ilyenkor borul el az agyam. index orosz gaz cikk. kerekitve: 500 dollar 1000m3 gaz. azaz 100ft/m3
es naponta 185 000 000 m3. napi 18mrdFt. asszem most megyek iszok egy sort :o
nem lenne gond utopiakat venni...

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#78620) liszi70 válasza nuke7 (#78604) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nagyon csúnya es nagyon nehez"

Gondolom az állapotára értetted, hogy csúnya (az úgy látom tényleg nem szép), mert a kinézete nemesen egyszerű, mint minden arcamnak. Nekem például nagyon-nagyon tetszik az arcamok letisztult, minimalista dizájnja.

(#78621) KisTücsök válasza liszi70 (#78620) üzenetére


KisTücsök
addikt

+1.

Arcam, NAD, nagyon szépek, Rotel is. Denonnál jobban bejönnek. Onkyo csúnya, Sony szintén. Yamaha sem tetszik annyira. Pio elmegy. Még a marantz a jó. Az ilyen Primareakba meg Lexiconokba inkább nem megyek bele.

Nem mintha kérdezte volna valaki. :D

(#78622) bajnokpityu válasza KisTücsök (#78621) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem malac, rotel, denon, aztán a többiek nagyon lemaradva :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78623) sutyesz96 válasza devil-k (#78616) üzenetére


sutyesz96
őstag

Látom benéztem a topikot.. :DD

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#78624) Maksifül


Maksifül
senior tag

Sziasztok!

Harman Kardon HTKS 65 hangfalrendszerrel szemezek. Melyik Harman Kardon erősítőt lenne érdemes hozzá megvásárolni, ha Smart TV-n szeretnék full HD-s filmeket nézegetni, pendrive-ról vagy külső HDD-ről lejátszva azokat. Melyik erősítőn van olyan USB-s bemenet, ami tudja kezelni a 4GB-nál nagyobb videofile-okat? Vagy elegendő, ha a TV-re dugom, s onnan megy az erősítőbe a hang HDMI-n keresztül?

Gondoltam még a BDS 880-as házimozirendszerre is, de mivel nem akarok Bluray lemezeket nézegetni nem sok értelmét látom a Bluray lejátszónak. Inkább keresnék a fent említett hangfalrendszerhez egy normális erősítőt. AVR 161, AVR 171, esetleg AVR 370 jöhetne szóba.
Lehet, hogy hülye kérdés, de egy 7.1-es erősítővel lehet használni 5.1-es hangrendszert?

Várom a véleményeket, javaslatokat! :) Előre is köszönöm!

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#78625) #09634560 válasza Maksifül (#78624) üzenetére


#09634560
törölt tag

7.1-es erősitő simán elmegy 5.1-ben is.
Vagy a tv usb-jét használd, vagy vegyél htpc-t vagy médiajátszót, mert egyik erősitő se kezeli a film fájlokat: nem erre vannak kitalálva.TV-re dugva HDMI-n ARC-n vagy optikai kábelenmegy át a hanbg, de HD az csal htpc vagy médiajátszón keresztül lehetséges.
Ezekhez a dobozokhoz a 161 is simán megteszi.

(#78626) dgyuri0123 válasza #09634560 (#78625) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Annál is inkább külső médialejátszó, mert a TV-be épített nem tudja a 24p-s kadenciát kezelni.

"csak a zene van"

(#78627) #09634560 válasza dgyuri0123 (#78626) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha a szeme is ugyanolyan igénytelen mint a füle akkor hidd el, semmit sem fog belőle észrevenni... ;] Mert akinek tetszik a HKTS 65 szett, arra bizony jobb, találóbb szót nem lehet mondani.. lehetne de pejorativ..
Én ellennék egy belépőszettel is de ezerszer inkább Onkyo 3xx vagy Pio 42x erősitő QLN vagy Dynavoice bármelyik legolcsóbb de akár az Onkyo saját szettjével is, mint ez a H/k szett...

[ Szerkesztve ]

(#78628) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Mikortól van az a szint, amikor már nem arról beszélünk, hogy x hangfal jobb y hangfalnál, hanem csak más, és ízlés dönt, hogy ki melyiket hallgatja?

Nézegetek itt ilyen több százezres hangfalakat. Ezek tényleg érnek ennyit?

Kívűlre mindenre hasonlítanak, csak egy - normál értelemben vett - hangfalra nem.

(#78629) gyurczy válasza KisTücsök (#78628) üzenetére


gyurczy
őstag

Az ízlés mindig is beleszól a dologba, de véleményem szerint valahol 10 millió körül/felett van ez a szint. Nyilván ízlés dolga az, hogy valaki MBL-t, Grande Utopiat vesz, ezek a hifis társadalom mércéje szerint etalon cuccok, mégis ki ezt, ki azt veszi. Ettől lejjebb az ízlés mellett a pénztárca dönt, illetve az ízlésen belül is az, hogy ki milyen hibával tud vagy akar együtt élni.

Az, hogy mi mennyit ér, csak te tudod eldönteni, a "fájdalomküszöb" mindenkinél máshol van.

(#78630) BBéci válasza KisTücsök (#78628) üzenetére


BBéci
titán

Árkategórián belül, amennyiben rendben van az ár/érték arány, simán dönthet az egyéni ízlés. Akár 100000 forintos, akár néhány, vagy több milliós az adott hangdobozpár.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78631) bajnokpityu válasza KisTücsök (#78628) üzenetére


bajnokpityu
félisten

több százezres, mármint több százezer eurós?
hja, ott már talán izlés dolga :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78632) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Értem. Köszönöm! :R

bajnokpityu: Konkrétan dollár, de végülis szinte mindegy. [link]

(#78633) Maksifül válasza #09634560 (#78627) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszönöm a kedves segítséget!
Mindamellett, egy lakótelepi szobába szerintem felesleges akármilyen méregdrága hangfalrendszert építeni, már csak a szomszédok miatt sem. Ők sem tudnák kiélvezni. :P
Nekem semmi bajom a Harman Kardonnal, de ha nem harmadáron jutnék hozzá a dobozokhoz, biztos gondolkoznék más szettben is. ;) :))

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#78634) Oldfighter válasza Maksifül (#78633) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Te is azok közé tartozol akik tipikusan összevonják a hangsugárzók árát a hangerősséggel. Sokol rádiót szerinted nem lehet zavaróan hangosan hallgatni? Vagy egy tv-t?
Többen vagyunk itt, akik panelban igenis a több százezres hangsugárzókat használnak, mert azok halkan is elég dinamikusak, részletezőek, stb. Az a HKS szett köszönő viszonyba sincs ezen jellemzőkkel.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#78635) Maksifül válasza Oldfighter (#78634) üzenetére


Maksifül
senior tag

Elhiszem, s nem is méltattam senkit a választása vagy a pénztárcája miatt. Nekem most ez fér bele, s ehhez tudok hozzájutni nagyon jó áron. Nincsenek százezreim, millióim e célra pillanatnyilag.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#78636) ricsik válasza Maksifül (#78633) üzenetére


ricsik
őstag

Harmadáron rendben van, de új árán inkább vennék valami használt szettet, ami minőségben keresztbe lenyeli a HK-t ugyanannyiért.
A lényeg, hogy minél jobb a hangrendszered, annál kisebb hangerőn is élvezetes, minőségi hangot kapsz. A HK-val mozizni lehet, még ha nem is túl jó minőségben, élményfaktor kiváltására megfelelő, de zenére ne várj sokat tőle.

(#78637) cekkk válasza KisTücsök (#78632) üzenetére


cekkk
veterán

Jó az amikor millió dolláros rendszer honlapján a hangfalakat a sarokba teszik be :DDD Mondjuk a képet kinagyítva úgy tűnik szép photoshop :DDD

(#78638) ricsik válasza cekkk (#78637) üzenetére


ricsik
őstag

Nem csak tűnik, az, ráadásul elég pocsék munka. Nem tellett kiállító darabra. :)

(#78639) Patice válasza ricsik (#78638) üzenetére


Patice
nagyúr

Amikor csak 10 páart gyártanak azokból a tonnás drágaságokból, akkor talán megértem, hogy nincs róla valódi fotó. :))

Impresszív adatok vannak mellé írva. Mondjuk ennyi pénzért el is várnám. Amúgy ez csak a pár hangfal ára. ezt még ki kell szolgálni valamivel. :DDD

(#78637) cekkk:

Tudod ezek már olyan technológiát tartalmaznak, hogy tök mindegy, hogy hova rakod. :))
Pl.:

- integrated internal vibrational control system derived from stealth fighters and tactical submarine technology
- Dark Star is perceived as delivering music INSIDE the listeners brain and can be fully experienced with the ears completely plugged. This is the only speaker in the world with such technology.
- The Opulence employs innovative magnetic control systems developed from nuclear reactor containment to structure internal magnetic fields in a way that is non-damaging to music reproduction.

Konkrétan az agyadba sugározza a zenét! :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#78640) cekkk válasza Patice (#78639) üzenetére


cekkk
veterán

Bemutató darab csak kéne nem?
Vagy ez is már olyan, hogy megrendeli úgy valaki, hogy nem látja hallja? :U

Jól hangzó marketing :K :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78641) Patice válasza cekkk (#78640) üzenetére


Patice
nagyúr

Bemutató darab lehet hogy van, csak azt szerintem folyton méregetik, szerelik, változtatgatnak rajta, kísérleteznek vele. Aztán ha valaki meg akarja hallgatni, akkor addig összerakják. :DDD

De azért figyelj oda: bármilyen anodizált színben megcsinálják neked + az árban benne van, hogy elviszik hozzád és installálják, bekötik, stb. bárhol is laksz a világon. :U

Azért ha bele gondolok, tényleg durva lehet két tonnás jószágot valahova bevinni, berakni, beállítani. Ezek alá lehet nem raknék tüskéket. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#78642) Maksifül válasza ricsik (#78636) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszönöm.
Zenét nem igazán akarok hallgatni rajta, úgyhogy szerintem mozizásra elégséges lesz. ;)

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#78643) JohannZimu válasza cekkk (#78640) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Persze, webshopból... :)

(#78644) ricsik válasza Patice (#78641) üzenetére


ricsik
őstag

Azért azt vedd figyelembe, hogy a doboz lehet, hogy 1 milla, de az előállítási költsége kb 50e dollár (csak hasamra csaptam), de az tény, hogy a töredéke. Bele kell férnie jó pár darabnak. Tesztelni, bemutatózni.

(#78645) dgyuri0123 válasza ricsik (#78644) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Matekozzunk: 50e Dollár = 12 500 000 FT.
Nos, ha ezt 1 millióért megkapom, akkor spórolok rá esküszöm. :D
Vagy 1 mila Dollárban?

"csak a zene van"

(#78646) Patice válasza ricsik (#78644) üzenetére


Patice
nagyúr

Persze. :K Az ilyen szép kerek számok nem is azt mutatják, hogy mennyi az anyagköltség és a valós fejlesztési költség.

Pár ember összeáll, belefognak a fejlesztésbe, csinálnak valami tök jót, aztán megnézik mennyiért lehet eladni. És így alakul ki az ár.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#78647) #09634560 válasza Maksifül (#78633) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem emlitetted a harmadáront.. :) Tény hogy moziraa esetleg oké lehet, és ha öszegyülik kicsivel több lé,árában esetleg eladhatod, de sztem a szomszédokat ugyanugy -vagy még jobban- zavarni fogja mint egy igényesebb szett mert egy igényesebb szettet halkabban is jobban tudsz élvezni.
Nem emlékszem hogy a pénztárcád emlegettem vagy leszoltam volna, csak a szettet kritizáltaam és azt hogy szemezel vele, ergo meghallgattad, tetszik, gyüjtesz rá igy ezzel az izlésed is egy kicsit (bocsi érte,nem személyeskedés, mindenki más is megkapná, a terméknek szól).... ezerszer inkább bujom a hirdetéseket és a legelső JBL scs 178-ra lecsapok, nem engedem ki a kezemből és az azért valamivel job minőséget képvisel, de egy proson event szett vagy egy Polk Tsx legkisebb dobozaiból való szett vagy mission MHT+MX1 szett sem egetverő öszeg, és bőven jobb a HTKS szettől.
Ezt a véleményem fenntartom...

(#78648) Norbi 72 válasza #09634560 (#78647) üzenetére


Norbi 72
veterán

Megvan még.. :)

[link]

(#78649) nuke7


nuke7
veterán

hogy teszteljem majd az arcam 350-et..?

mármint valami metodikai ötlete van-e valakinek...
(még nem vettem semmit ilyen messziről és ilyen állapotban :DDD és nincsenek háttérsugárzóim )

https://youtube.com/user/nuke7

(#78650) Norbi 72 válasza nuke7 (#78649) üzenetére


Norbi 72
veterán

Vannak itt érdeklődők,majd valaki leteszteli helyetted.. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.