Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78251) KisTücsök válasza liszi70 (#78248) üzenetére


KisTücsök
addikt

Igen. :)

Állítólag homokkal megkell tölteni, az segít. Plusz akkor már normálisabb fa anyagot használni. Figyelmesen olvasok. :DDD

De lehet a betonnal járnék a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#78252) devil-k válasza Dorian (#78250) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem befolyásol, de érdekelne a véleményed roppantul! :R Szóval, ne tartsd magadban! Nálam most gránitlap + síntápkábel a kombináció.

KisTücsök
Beton helyett gránit? :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#78253) Dorian válasza devil-k (#78252) üzenetére


Dorian
félisten

Visszakeresem majd mit írtunk akkor erről Pityuval privátban (egyezett a tapasztalatunk), hogy ne legyen pontatlanság esetleg az emlékezeni-nem tudásom miatt.

Egyébként Gábor új tápkábelét most próbálom ki a HTA-ba. (Nemtom, legyen "légkábel"? Mert bazi vastag, kezelhetetlen, de nagy része levegő) Nagyon érdekes első blikkre: jó tér, levegős színpad, nagy dinamika, nagyon(!) szép, természetes közép, de a két sávszélen egyelőre akad zavar vagy hiány.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78254) JohannZimu válasza liszi70 (#78248) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Münchenben nem láttam hangsugárzó alatt magasítást, van még mit tanulniuk...

Remélhetőleg a hangdoboz gyártója (pl. Focal) nem "véletlenül" pozícionálja adott magasságba a magas-sugárzóit. SZVSZ.

(#78255) Dorian válasza devil-k (#78252) üzenetére


Dorian
félisten

Tehát T12 alatt gránit: Felfelé hangol, nincsenek meg a legmélyebb frekvenciák, keményít a hangon, közben a hang energiája csökken.
A régi subom meg pont jobb lett gránittal. Az sokkal alacsonyabb kategóriás sub volt, annál ezek a fenti hibák erénnyé váltak, mivel más, zavaró problémák ellen hatottak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78256) Harsonás válasza Dorian (#78255) üzenetére


Harsonás
tag

Dorian neked nem Heco Vitas 30A subod volt?

(#78257) devil-k válasza Dorian (#78255) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hasonlót hallok, DE nem merem még ezt kijelenteni 100 %-ra! Szükségem van még tesztelésre. Van valami kifejezetten javasolt anyag, amivel érdemesebb tesztelni, mint a többivel?

"Légkábel", ez jó. Én jobban és stabilabban be tudtam állítani, mint egy fapacis T3-t.

- mozi bolondéria -

(#78258) liszi70 válasza JohannZimu (#78254) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Münchenben nem láttam hangsugárzó alatt magasítást, van még mit tanulniuk..."

De én nem Münchenben lakom. :D Nem szakkiállítás és hifi-bemutatóterem a lakásom, hozni kell kompromisszumokat, ráadásul egy percig sem állítottam, hogy ettől jobb lesz a hangzás, sőt! Nem azért csinálom hogy jobb legyen, de hogy rosszabb sem lesz, azt megkockáztatom, de természetesen a kipróbálás dönti el a hatását.

(#78259) nuke7 válasza liszi70 (#78208) üzenetére


nuke7
veterán

:K

https://youtube.com/user/nuke7

(#78260) liszi70 válasza nuke7 (#78259) üzenetére


liszi70
nagyúr

Miért? Vagy inkább priviben?

(#78261) BBéci válasza liszi70 (#78258) üzenetére


BBéci
titán

Elképesztő ötleteid támadnak, csak fogom a fejemet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78262) nuke7 válasza liszi70 (#78260) üzenetére


nuke7
veterán

https://youtube.com/user/nuke7

(#78263) liszi70 válasza BBéci (#78261) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szerintem max szokatlan, de hogy káros lenne, azt még senki sem állította, más topicban sem. Nyilván lesz némi akusztika-változtató hatása a megemelésnek, de az akkor is változik, amikor 30 centivel arrébb ülök az ágyon.

(#78264) Dorian válasza devil-k (#78257) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet félreérthető voltam, ez a "Légkábel" nem a Sín, egy másik.

(#78256) Harsonás:
De igen, az volt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78265) devil-k válasza Dorian (#78264) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor félreértettük egymást! :) De a másik kérdés még adott! ;)

- mozi bolondéria -

(#78266) Dorian válasza devil-k (#78257) üzenetére


Dorian
félisten

"Van valami kifejezetten javasolt anyag, amivel érdemesebb tesztelni, mint a többivel?"
Sörrel elég jó, de azt így délelőtt még nem javaslom ;]
Úgyhogy marad pl. ez: Home Theater Demonstration Bluray v2.0

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78267) ricsik válasza Dorian (#78243) üzenetére


ricsik
őstag

Ugyanezt tapasztaltam a Soundcare tüskékkel a C Center alatt. Kiegészíteném, hogy az mkv-s sorozatok hangja is romlott, pedig sokat nézek belőlük, tehát nem egyértelmű, hogy jó e ez nekem. Szerintem jobban kihozza a C gyengeségeit. Ha már megvettem marad, megszokom, de nem volt egy jó vétel ehhez a centerhez. Eladni meg nincs értelme, ráadásul az öntapi 1x felhasználható, így próbálgatni sem lehet.

(#78268) Toobee válasza ricsik (#78267) üzenetére


Toobee
veterán

Ilyen öntapadós filckorongot bárhol tudsz venni. Emlékeim szerint az Intersparban 16 db 199 Ft.

https://barbieripnk.hu/

(#78269) devil-k válasza Dorian (#78266) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sör helyett inkább whiskey ;)

Az a lemez kissé dögösítve van. :N

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#78270) BBéci válasza Dorian (#78266) üzenetére


BBéci
titán

Milyen piát javasolsz délelőttre?

(#78267) ricsik
Felragasztás nélkül kellett volna próbálgatni, úgy is működik, saját tapasztalatból mondom. Nálam az Aurum Base hangján rengeteget dobott.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78271) Toobee válasza BBéci (#78270) üzenetére


Toobee
veterán

Én bort innék most, vagy fröccsöt.

https://barbieripnk.hu/

(#78272) BBéci válasza Toobee (#78271) üzenetére


BBéci
titán

Nálam az elfogyasztott bor:sör aránya 1:10 lehet. Vízzel csak a gagyit rontanám el, de olyat nem iszom. Semmi ellenérzésem sincs a délelőtti sörözéssel szemben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78273) JohannZimu válasza liszi70 (#78258) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Szakkiállításon elméletileg azt demózzák, hogy kb. otthon mire számíthatsz. Gyakorlatilag pedig, a lehetőségekhez képest próbálják bemutatni a lánc képességeit. Az, hogy kinek hogyan sikerül, vagy mennyit tesz érte más kérdés.
Ebből kiindulva ha otthoni körülmények között (nem csak a müncheni lakosokra értve ;] ) a front hangsugárzók alá építményt javasolt tenni, akkor ott is tettek volna, ezt akartam kifejezni.
Ha valaki, jelenesetben Te, bevásárol komolyabb minőségű (Focal Electra) hangdobozokat, és elismeri, hogy a szoba akusztikája nem "optimális", akkor miért rontja tovább a helyzetét?

Én azt gondolom, hogy ezzel a dobozválasztással a jobb hangminőség irányába mozdultál el. A processzor-végfok érdeklődés, mélysugárzó próbák szintén arra engednek következtetni, hogy jobb hangzás elérése a cél.
Akkor ez? "Nem azért csinálom hogy jobb legyen, de hogy rosszabb sem lesz, azt megkockáztatom, de természetesen a kipróbálás dönti el a hatását."

Megértettem, hogy a gyerekek miatt óvnád a dobozokat (ha jól emlékszem), esetleg más gyermekes fórumtárs adhat ötletet ki hogyan oldja meg ezt a "problémát", vajon hányan betonoztak a frontsugárzók alá?

Azt már eddig is tapasztaltam, hogy sokaknak eltérő az ízlésük, igényük, hallásuk, tapasztalatuk, így azzal is azonnal meg tudok barátkozni, ha valaki a frontsugárzói alá 30cm-es betontömböt épít, és neki úgy jobban tetszik amit hall. Kivételek erősítik a szabályt.

Lehet, hogy a Focal évtizedet a "betonozzunk a frontok alá" évtizeddel fogod megtörni... ;)

[ Szerkesztve ]

(#78274) Dorian válasza BBéci (#78270) üzenetére


Dorian
félisten

Én valahogy nem kívánok semmilyen piát délelőtt, Akkor még inkább csúszik a kakaó, kávé :)
Persze a vízről se feledkezzünk meg, hiszen okos ember abból iszik a legtöbbet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78275) nuke7 válasza Dorian (#78274) üzenetére


nuke7
veterán

okos ember csak azt iszik :(((

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#78276) devil-k válasza nuke7 (#78275) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én tavaly szeptemberben ittam alkoholt utoljára. :))

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#78277) dunkel válasza Dorian (#78274) üzenetére


dunkel
őstag

Azt a lovak isszák. A halak meg beleszarnak :Y

(#78278) Sefter válasza JohannZimu (#78273) üzenetére


Sefter
veterán

Feltöltött sokkoló és vipera..ezekkel védem a bal-frontot ami fokozottan veszélyeztetett gyerek ellen..:DDD
Ja és Poooáálinkát iszok! :)

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#78279) nuke7 válasza Sefter (#78278) üzenetére


nuke7
veterán

:D gyerek - az én háztartásomból sokminden hiányzik, de ennek örülök, hogy nincsen... ez nem kéne :DDD

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#78280) BBéci válasza dunkel (#78277) üzenetére


BBéci
titán

Tisztálkodásra is kiváló a víz és van belőle bőven a sörben is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78281) pr0bi válasza devil-k (#78247) üzenetére


pr0bi
senior tag

Nekem kicsit "teljesebbnek" hat a mély, nem behatárolható annyira és nincs olyan durva dobozhangja.

(#78282) liszi70 válasza JohannZimu (#78273) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nagyon köszönöm! :R

"Ha valaki, jelenesetben Te, bevásárol komolyabb minőségű (Focal Electra) hangdobozokat, és elismeri, hogy a szoba akusztikája nem "optimális", akkor miért rontja tovább a helyzetét?"

Változtatni biztos fog, de hogy rontana, arról semmi érdemleges tapasztalatot nem találtam, csak annyit, hogy "nem szokványos megoldás, biztos ront". De még az is lehet, hogy javít, nem sokan próbáltak ilyet! :D

"Akkor ez?"

Nincs ellentmondás az idézett mondatom, és a jobb hangminőségre törekvésem között, leírtam, hogy a próba fogja eldönteni hogy marad-e, mert megjósolni senki nem tudja, milyen hatással lesz ez valójában a hangzásra. Ha szar, akkor minimális pénzt és némi munkaórát bukok és a 70-80 kilós emelvény majd jó szolgálatot tesz az íróasztalomon levélnehezékként. :DDD

"Megértettem, hogy a gyerekek miatt óvnád a dobozokat"

Egyrészt. Másrészt így kerülne körülbelül egy vonalba a center és a front magassugárzója, plusz így kerülne nagyjából ágyon ülve hallgatói magasságba is. És az elég magasan elhelyezkedő és nem kicsi tévémnek is közelebb kerülne így a középvonalához a fronthangfal. Szóval a kiindulópont a gyerek- és asszonyfelmosás-védelem volt, de az aránylag magas középvonalú tévé is benne van a pakliban.

"más gyermekes fórumtárs adhat ötletet ki hogyan oldja meg ezt a "problémát""

Kaptam már ötleteket. Villanypásztor, léckerítés, vizesárok. :DDD

"azzal is azonnal meg tudok barátkozni, ha valaki a frontsugárzói alá 30cm-es betontömböt épít, és neki úgy jobban tetszik amit hall."

Komoly szaklapok komoly hifistái írták le, hogy a zeneszoba bútorainak egyik lába alá tett névjegykártya megváltoztatja pozitív irányban a hangképet. Meg a hangfalakra ragasztott színes papírfecnik, stb. stb. Ehhez képest az én betontömböm, ha beválik, reveláció lesz hifista körökben. :DDD

"Lehet, hogy a Focal évtizedet a "betonozzunk a frontok alá" évtizeddel fogod megtörni."

Lehet! :D

Tényleg köszönöm a véleményedet, tudom hogy jót akarsz, de én ezt má' kipróbálom, ha a beton súlya alatt beszakad a hajópadló, akkor is! :DDD

Az írásom szmájlijainak számából is következtethető, hogy mennyire kell ezt a kérdést komolyan venni. Max kipróbálom, ha szar lesz, eldobom. :) Gránitból, márványból 50k körül lenne meg, érdeklődtem sírkövesnél. Na annak a kockázatát már nem vállalnám. :D

[ Szerkesztve ]

(#78283) Patice válasza nuke7 (#78279) üzenetére


Patice
nagyúr

Nálunk a nappaliban van a jelenleg a játszótér (bérház, más lehetőség nagyon nincs), mert a gyerekek úgy is ott lógnak, ahol a szülők vannak. :DDD

Természetesen a TV és a hifi is itt lakik. Állványos dobozaimat elbarikádoztam a játékokat tároló dobozokkal, nagyopbb játékokkal, így nem az lesz az első gondolata valamelyik fiamnak, hogy a dobozt vagy az állványt kezdje el macerálni.

Másrészről meg ahhoz szoktatom őket, hogy az tabu, ahhoz nem szabad hozzányúlni, nem szabad bántani, piszkálni.

Harmadrészt van olyan nehéz az állvány + doboz kombó (kb. 20-25 kiló között), hogy ha a kisebbik éppen most fel akar állni az állványba kapaszkodva, akkor nem tudja kibillenteni az egyensúlyából.

Igaz, ez kompromisszum volt a részemről, mert így eléggé elcseszett az akusztika, de amíg ilyen picik a csemeték, addig úgy sincs annyi időm zenét hallgatni, mint szeretném. Jelenleg több a fülesezés.

De majd fog ez is változni, ahogy cseperednek. Nagyobbik fiam (3 éves) már szólt, hogy vegyem le a dobozokról a selymet, amikor mesét néz, mert úgy jobb a hangja. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#78284) JohannZimu válasza Sefter (#78278) üzenetére


JohannZimu
senior tag

:) Bíztam benned...

(#78285) BBéci válasza liszi70 (#78282) üzenetére


BBéci
titán

"így kerülne nagyjából ágyon ülve hallgatói magasságba"

Milyen magas az ágy? Ismereteim szerint, magasságukat illetően megegyeznek a kanapék és az ágyak és azokhoz, a rajtuk ülő emberekhez méretezik az álló hangdobozok magassugárzójának pozícióját.

Szokás a hajópadlót felmosni? :F

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78286) nuke7 válasza Patice (#78283) üzenetére


nuke7
veterán

az szép, jó nevelést kap :K

u.i.: xda-1 sokat hozott a színpadképen - a kőzetgyapot nincs kész, de cserébe már van klímám, de vasárnapig halál van kb.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#78287) Sefter válasza JohannZimu (#78284) üzenetére


Sefter
veterán

Hogy kínzom a gyerekeket ,vagy ,hogy alkesz vagyok :F :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#78288) Patice válasza Sefter (#78287) üzenetére


Patice
nagyúr

Ő is csak pooaalinkát iszik... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#78289) JohannZimu válasza liszi70 (#78282) üzenetére


JohannZimu
senior tag

"Tényleg köszönöm a véleményedet, tudom hogy jót akarsz, de én ezt má' kipróbálom, ha a beton súlya alatt beszakad a hajópadló, akkor is!"

Tovább színesedik a topik. :) Örülök, hogy jól vetted a véleményem. :R

"Másrészt így kerülne körülbelül egy vonalba a center és a front magassugárzója,"

Alapesetben egy jóképű, padlón álló HM topiklakó sérülésmentes, "belenyúlásmentes" fejét véve alapul, a szem és a hallójárat padlótól mért távolsága között centiméternyi eltérések vannak. Az ajánlásokat alapul véve, számításaim szerint a megjelenített kép középvonalának, és a center hangdoboz magas-sugárzójának centiméteres eltéréssel, közel azonos magasságban kellene lennie. Ez vetített kép esetén "hangáteresztő" vászonnal megoldható, bár még ezzel a megoldással sem mindenki elégedett (center csatorna hangminősége), más esetekben üti egymást a két ajánlás.
Többség az alacsonyabb elhelyezkedésű, de pl. döntött center hangdoboz elhelyezést választja. a frontok megtervezett magas-sugárzó magassága és az ülő személy (átlagos) fül magassága így közelít legjobban az "optimálishoz".

Egyébként ha jól értem, a frontok alá építenéd a beton "tömböt", nem tartasz attól, hogy arról könnyebben lebillentik a gyerekek a dobozokat, mintha a padlón állnának?

(#78290) ngyhrgsz


ngyhrgsz
újonc

sziasztok!

véleményeteket szeretném kérni azzal kapcsolatban h mit válasszak! Alapvetően annyi lenne a lényege az erősítőnek amit venni akarok, hogy:
-tv-hez tudjam kötni és ki tudjam hangosítani azt ami rajta megy [ pl tv-hez csatlakoztatott külső winchesterről lejátszott 3D-s film, vagy épp olyan online filmet, amit a tv-n wifi-n keresztül nézek (pl HBOGO) ]
-pendrive-ról egyszerűen tudjak zenét hallgatni (magyarul az előlapon legyen a csatlakozója, ne hátul)
-tetszen nekem az erősítő kinézete :) ----> emiatt szűkült a kör egy kicsit, valahol ott tartotok kb hogy:
harman kardon avr 151 VAGY harman kardon avr 171
89 900 Ft 149 900 Ft
Szóval melyiket vegyem meg szerintetek? Légyszíves aki tud valamit hozzászólni az mondja! Pl saját tapasztalatból melyik funkció az amit esetleg később hiányolnék a 151-ből, ha azt venném. Nem is tudom, bluetooth, vagy akármi.. valaki írta h a 151es modellen még hdmi-n nem fogad hangot? ez mennyire zavarna engem most/később? most talán nem, hiszen mint már írtam, a tv-t szeretném kihangosítani (ahhoz pedig hozzá tudok kötni hdmi-n akár laptopot, akár külső adathordozót) és onnantól elég nekem egy optikai kábel amivel a tv-ről a hangot az erősítőre küldöm!? Ez így működik? Ilyenekre gondolok, meg olyanokra ami esetleg nem jut eszembe, de másnak igen!!! Mivel nem vagyok profi, csak ott vagyok ahova a logikámmal eljutottam :)
Az alap, hogy egy 5.1-es hangfalszettet még veszek azért mellé:)
Előre is köszönet!

(#78291) nuke7


nuke7
veterán

lehet, hogy arcam bazárt nyitok... :DDD
(ma hozták volna a 350-et, csak dolgozom sajnos, úgyh marad holnapi átvétel)

ha valakit 200 vagy 350 érdekel, ne tartsa magában ;)

(#78290) ngyhrgsz: a tv nem fog kiadni 5.1-es hangot optikán. :N

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#78292) Tamoo válasza nuke7 (#78291) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ok ... csak ne itt a topikban. ;] mert kiváglak.

(#78293) nuke7 válasza Tamoo (#78292) üzenetére


nuke7
veterán

:R
bemutatóterem kifejezés szerencsésebb lett volna talán :P

https://youtube.com/user/nuke7

(#78294) Arni9010 válasza nuke7 (#78291) üzenetére


Arni9010
aktív tag

A tv belső lejátszóról kiad 5.1-es hangot, külső forrásból érkező jelet (pl.: HDMI) nem játszik tovább 5.1-ben :)

(#78295) JohannZimu válasza Sefter (#78287) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Én azt hittem, "csak" távolról fegyelmezed őket, nem gondoltam, hogy kínzod...így érthető a poooalinka is, a lelkiismeret furdalás ugyebár... :)

(#78296) ricsik válasza BBéci (#78270) üzenetére


ricsik
őstag

Valószínű, hogy a két center közötti minőség különbséget hozza ki a tüske. Egy jó center jobb lesz, egy gyengébb meg gyengébb, mert több hibáját tudja kihozni.

(#78297) Dorian válasza ricsik (#78296) üzenetére


Dorian
félisten

Biztos, hogy nem forrás oldalon kell keresni a problémát? Főleg ha jó forrásnál meg jó, akkor egyértelmű. pl. nálam a legrosszabb hangminőségű (Natgeo, Spectrum) adók magasai sziszegnek, mint állat, ami tipikus túltömörítési hiba, de normális forrásnál - már normális tévé-forrásnál sem - nincs ilyesmi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78298) Ursache válasza Dorian (#78297) üzenetére


Ursache
senior tag

Szóval ezért sziszeg némelyik mp3-as fileom magasai, majd MatLabbal rányomok egy interpolációt, megnézem, úgy mit tud.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#78299) #09634560 válasza ngyhrgsz (#78290) üzenetére


#09634560
törölt tag

Először is 1 sz hsz...
Utána: anyira leszükitetted a kört hogy nincs miben segitsünk. bár 149 ér lenne sokkal.de sokkal komolyabb erősitő ujonnan is, pl denon x2000, Onkyo 616/626, Pioneer 923 ezek lepipálják a H/K id.. nem igaz hogy ezek közül egyik sem "tetszik kinézetre" :)
Arra is számolj hogy a tévét kihangositják ugyan de a bekötési módód helytelen: mindent (laptop, bd-dvd,média, stb lejátszó, PS,xbox, stb..)az erősitőre kellene kötni hdmi-n onnan mehet egy hdmi kábellel a kép a tévére és ugyanezen a hdmi-n viszamegy a tévé hangja 5.1-ben (de csak tuner és usb esetén lesz 5.1) igy a többit az erősitőn forás szerint kell kiválasztani és 5.1 is lesz és tévé is szolni fog. de ha csak elég ara hogy a tévét kell kihanghositani akkor is rosz irányba indulsz: 150-ért már komoly sztereó erősitőt és hangfalpárt választhatsz +10-20 ezerért vehetsz egy DAC-ot (D/A konverter néven keresheted) amivel jobb minőségben hangosithatod ki a tévét, csak a térhatás mndösze sztereó. Én ha csak ez akitétel ebbe az irányba indulnék el, vgagy keress ARC-t tudó hangprojektort ha helyhiányban szenvedzs/kicsi a szobádés az is oké lehet, drágábbakhoz mélynyomó is társulhat.

(#78300) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Ezt az anyagit ismeri valaki? Mennyire "hangáteresztő"?

Vagy tudna valaki sötét színű textilíát linkelni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.