Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78051) Tamoo válasza hétalvó (#78050) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

És ott milyen dobozok voltak?

(#78052) greike válasza Sefter (#78049) üzenetére


greike
tag

Most voltam a soroksàriba.Te megérdezted mert én igen és ott mondtàk ,hogy a pàrra vonatkozik a szettes àr ha veszel hozzá erősítőt! Neked màst mondanak légyszi jelezz vissza nekem!Köszi!Nàlam ott volt a lé :)

[ Szerkesztve ]

(#78053) Sefter válasza greike (#78052) üzenetére


Sefter
veterán

Megyek ma oda, az volt kiírva, hogy szett ár 200k . Erősítőről nem volt szó, a szett meg nem 2.0 ... De jelentkezek majd..

Psn ID: sefter_hun

(#78054) bajnokpityu válasza hétalvó (#78050) üzenetére


bajnokpityu
félisten

4310ről nem tudok nyilatkozni, de interjúvold meg Robimot, a 4308 itt milyen. Sínnel, nem oyaide, furu kábelekkel.

Mondjuk szinte minden paraméterében jobb erősítő a 4308,mint a 4810,4310,de meglepne, ha valóban laposabb lenne. sztem szimplaán nem hozzávaló kiszolgálás.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78055) ricsik válasza Vikthor (#78029) üzenetére


ricsik
őstag

Szerintem inkább új házat vegyél, mint erősítőt. :)

(#78056) Tamoo válasza ricsik (#78055) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ó ezt ne mondtad volna. :DDD Az egy felszentelt ház.

(#78057) Patice válasza Tamoo (#78056) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor az már egyház... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#78058) Vikthor válasza ricsik (#78055) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nincs "Denon"-osított HTPC ház. Nagyon is jó ez a ház. Kell bele egy hetedik 4 TB-os HDD azt jó vagyok megint egy darabig.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#78059) Patice válasza Vikthor (#78058) üzenetére


Patice
nagyúr

Kár, hogy csak 6 fér bele... ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#78060) KisTücsök válasza Vikthor (#78058) üzenetére


KisTücsök
addikt

:Y

Mindent rápakolsz? Vagy válogatsz csak mindenből bd50-et raksz rá?

Durván néz ki az a ház.

(#78061) Vikthor válasza Patice (#78059) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Kérlek alássan az optikai meghajtóba belemegy egy 5.25"-ös drive, és egy hibátlan Zalman hőcsöves rezgéscsillapított adapterrel beszerelhető, tehát 6+1 az 7. :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#78062) hétalvó válasza Tamoo (#78051) üzenetére


hétalvó
addikt

Jbl es, de ez mind1, ha nincs kraft akkor nincs.

Bajnokp: alap tapkabellel is ossze lehet vetni, itt is azonos madzagokat kapott mindket erosito.
Robimmal beszelgettem errol es hasonloan latjuk.

Azt lenne jo vegre elerni, hogy lassuk be a denonoknak is vannak hibai es van akinek nem jon be.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#78063) Tamoo válasza hétalvó (#78062) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Jbl es, de ez mind1"

Te is tudod, hogy nagyon nem mindegy. :) ES-hez szimplán nem passzol a Denon. Az egy mozi doboz.

[ Szerkesztve ]

(#78064) hétalvó válasza Tamoo (#78063) üzenetére


hétalvó
addikt

Utana nem passzolt egy yamaha szetthez se. Es mindig mozin volt bajban. Zenen jo volt.
Majd jott egy yamaha 1010 a helyere, jo volt zenen es mozin is dinamikus volt. Szerintem darabos, de ez mind1 megint.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#78065) greike


greike
tag

Szerintetek van most olyan 5.0 hangfalszett 200eft körül ami jobb lenne mint a mostani Mordaunt Short avant szettem?

(#78066) Tamoo válasza hétalvó (#78064) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Van akinek több "szín" kell mozin, van aki a kiegyenlítettebb hangot preferálja. Nincs ezzel baj, nem kell lenézni a másikat, meg ráerőltetni a magunkét... ennyi. Nem rád célzok, csak mondtam.

(#78067) bajnokpityu válasza hétalvó (#78064) üzenetére


bajnokpityu
félisten

csimmbummcirkusz izléssel kár vitatkozni. de ezt nem nevezném dinamikának.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78068) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#78067) üzenetére


bajnokpityu
félisten

smiley kimaradt, félre ne értsd, poenkodok. pont lexarom, h ki mit vásárol. csak a tényeket tegyük rendbe.
fedett=dinamikátlan pl két külön dolog.
fedettség, vagy sok magas még mozis szinten elmegy izlés tágyának. (hdmin egyébként tökre rendben van denon, Sínnel)
Az,hogy miben mennyi erő van szintén mérhető

szóval ha tényként közölsz vmit, és nem értünk vele egyet, azzal jóhogy vitázunk, izléssel nem vitáznék.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78069) hétalvó válasza bajnokpityu (#78068) üzenetére


hétalvó
addikt

mar irtam is a valaszt, de Veled semmi kedvem vitatkozni. a lenyeg nekem egyik avr-nek se jon be a hangja es akkor senki se sertodik meg. arcam hianyzik a listarol amit hallhattam.

de nalad a legnagyobb denon tanyazik :F ne ahhoz merd a tobbit, egy ilyen teljesitmeny meresben benne lennek. az a audiocentrumban elmeletileg bemertek a denonokat, szerintem kerd el ha van kedved, de sirni fogsz. ezt a lapos dolgot tobb boltban(hifibarlang,ac) is mondtak az ujakrol (4308!!! nem uj) kisporolnak mindent.
itt volt a 3311-em tudom, ha teljesitmeny kell baj van, szepen leulunk pihenni.

nalam se loudness se csimmbumm cirkusz nincs! :N nyugi van finoman ;)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#78070) bajnokpityu válasza hétalvó (#78069) üzenetére


bajnokpityu
félisten

This graph shows that the AVR-4308CI's left channel, from Multi input to speaker output with two channels driving 8-ohm loads, reached 0.1% distortion at 198.6 watts and 1% distortion at 218.9 watts. The distortion level remained at or below 0.002% across all power levels until it reached about 165 watts. Into 4 ohms, the amplifier reached 0.1% distortion at 298.0 watts and 1% distortion at 343.4 watts

nekem megvoltak az arcamok, onkyio hiányzik, meg HK.

Nem a legnagyobb, volt még 5308, alias A1HD. Nah,az kéne,csak nem 5-6x áron.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78071) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#78070) üzenetére


bajnokpityu
félisten

This graph shows that the AVR-4520CI’s left channel, from CD input to speaker output with two channels driving 8-ohm loads, reaches 0.1% distortion at 172.6 watts and 1% distortion at 190.7 watts. Into 4 ohms, the amplifier reaches 0.1% distortion at 237.5 watts and 1% distortion at 287.1 watts

ez sem rossz, sztem..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78072) hétalvó válasza bajnokpityu (#78071) üzenetére


hétalvó
addikt

ezeket neztem, nem hiszek nekik.
kinek van teljesitmeny meroje? merjunk!

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#78073) hétalvó válasza bajnokpityu (#78070) üzenetére


hétalvó
addikt

de epitesz otthon erositoket, neked ne kelljen mar bizonygatni, hogy amekkora borda ezekben van ez keptelenseg. de ha a gyari 910w-os adatot fel is veszi levonjuk a hatasfokot elosztjuk csak 5 csatornara maris mas ertekek jonnek ki. nezzunk bele egy rotel vagy akarmilyen teljesitmeny erositobe. legyen csak 2x120 8ohmon es mivan abban mi van a denonban.
meg egy 5x80-at elhinnek, de szerintem jo lesz az 40-60w-nak is. de ilyen 2x160 na neeee :Y a param 120-at tud es nezzunk mar bele...
de mondom merjunk. beszallok az lx-emmel es egy 4310-el.

hivoxnak van csak nem vagyunk tul joban...

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#78074) bajnokpityu válasza hétalvó (#78073) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem kell bizonygatni, hogy nem kell nagy borda :D
többször kiveséztük, hogy mekkora baromság, amit az erősítőkre ráirnak. Ezek a denonok otthon mérve is vígan felvesznek 1kW felett. 4308ra meg ráirtak 580Wot.

borda főleg a nyugalmi áramhoz kell. az meg biztosan nagyon alacsony ezekben.
van egy hta30am, kb 1 éve kb nonstop bekapcsolva. bezárt dobozban, és még csak langyosnak se mondanám. 30mA nyugalmija van, 2x30Wot ad le,kb reálisan. Van (volt) egy 2x20Wos A osztályúm, 1.5A nyugalmival, nem állja a kezed egy óra üzemmel, jókora bordákkal.

szóval, oké, hogy csak sinusszal mértek, hangminőségről nem sokat mond ez az adat,max annyit, hogy ha valami ennyire sokáig alacsony tozítással bír, még talán jó is lehet, de most nem erről volt szó. de ezek szvsz jó értékek.

LXedre mennyit mondtak ezen az oldalon? van egy tippem.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78075) BBéci válasza bajnokpityu (#78067) üzenetére


BBéci
titán

Ez volt a jó! :C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78076) Warter


Warter
őstag

Szépen játszatok. :)

(#78077) nuke7 válasza hétalvó (#78069) üzenetére


nuke7
veterán

nálam lesz arcam - valamikor 350... érdekel? :U ;)

https://youtube.com/user/nuke7

(#78078) hétalvó válasza bajnokpityu (#78074) üzenetére


hétalvó
addikt

nem tesztelnek nagykategorias pioneer-okat,

de azert erdemes megnezni, mennyire nem szeretik az arcam-okat avr400 es 84w 5 csatornan 8ohm.
azaz hiteles de max az arcam tesztje, csak nem irhatnak tobbet mint a gyari adat.
pedig ez tenyleg tud 1500w-ot felvenni. na kb ez a realis, ha 7 csatornara szamolunk.

avr400
es ennel szerintem egy mozivas se tudhat tobbet.

600-as ok, de mar elegge elszalltunk arban. de naluk az is 80w 8ohm5csati :D

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#78079) Gaben360 válasza bajnokpityu (#78074) üzenetére


Gaben360
senior tag

Most akkor semmi sem igaz,amit az erősítőkre írnak?
A 3805-m seggecskéjére 390w,akkor az is többet vesz fel?
Lehet hülyeség,de mivan akkor ha a denon egy független tápegységre adta meg anno a fogyasztást?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#78080) Tamoo válasza Gaben360 (#78079) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kb. tökmindegy mi van ráírva. ;] farokméregetés. :DDD

Szerintem konnektorból fogyasztásmérővel nézve nekem plazmatévével, szubbal együtt nem érte még el az 500W-ot mozizás közben. De majd csak úgy kíváncsiságból ránézek megint...

[ Szerkesztve ]

(#78081) cecil


cecil
aktív tag

Újabb fejezethez érkezik nemsokára szoba akusztikai "próbálgatásaim" !

AVX-es Decibel76 fórumtárs jóvoltából készülnek az új front panelek (4db 60x60cm), egyedi mintával és színben.

Magáról az alapanyagról mindent megtaláltok a "gyártó" AVX-es hírdetésében, egyébként nagyon tudom ajánlani Attilát, nagyon korrekt és segítőkész, pedig fárasztottam rendesen az egyéni ötleteimmel! :)

A mostani közetgyapotos panelek meg mennek a hátfalra (az is elég kopár), de szövetet kell cserélni rajta sajna a mostani nem elég "áteresztő".

A mintát egyébként innen loptam:
[link]

Viszont itt egy tábla lett volna csak 120EUR.
Árról nem nyilatkoznék, természetesen drágább mint egy otthon készült DIY megoldás, de a 4 tábla az eredeti (4db) töredékéből kijön.

Hatásfokról meg majd ha a falamon lesz! :)

néhány kép hogyan áll most a gyártás:


Sajnos az első festés világosabb lett mint szerettem volna, de már dolgoznak az új antracit szürke festésen. :)

(#78082) bajnokpityu válasza Gaben360 (#78079) üzenetére


bajnokpityu
félisten

dugd rá egy fogyasztásmérőre. fogadni mernék, hogy minimum a dupláját meg lehet etetni vele.

7alvó: más nyugalmival mennek, ennyi.
nagy nyugalmi nyilván sokat hozhat hangminőségben, nem véletlenül van a komolyabb cuccokon rendes borda.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78083) hétalvó válasza bajnokpityu (#78082) üzenetére


hétalvó
addikt

rotel rb 1080 az tud 2x200 8ohm es kis nyugalmival mennek, megis 2x akkora a borda stereora mint az atlag mozivasban.
egyebkent szerintem a denonok is nagy nyugalmival mennek, mert futenek mint dog. irjak is a specben.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#78084) Gaben360 válasza hétalvó (#78083) üzenetére


Gaben360
senior tag

Hát nekem a pio ax3,jobban fűtött mint a denon,pedig ugyanazon a helyen volt.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#78085) hétalvó válasza Gaben360 (#78084) üzenetére


hétalvó
addikt

a 3805-el nincs is ilyen baj az meg a jo szeria.
xx10-tol felfele. mit komyorogtem a baratomnak ne adja el a 05-ot.
kulon kell valasztani, regi denon, uj denon, made in japan, made in china... a chinan nem mulik a melegedes.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#78086) Gaben360 válasza hétalvó (#78085) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nem tudom,hogy milyenek a fiatalabbak még nem volt újabb hd-s vasam,de valahogy nem is hiányzik,majd akkor lesz gáz,ha mindenen már csak hdmi lesz,likvidálják a coaxot meg az optikai csatikat......

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#78087) Osynho válasza Gaben360 (#78086) üzenetére


Osynho
addikt

régebbi, de mar hdmi-s modellt kell venni. :-)

(#78088) Dorian válasza hétalvó (#78085) üzenetére


Dorian
félisten

Igen? Pedig az egész vita egy XX09-es Denon kapcsán kezdődött...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78089) bajnokpityu válasza Dorian (#78088) üzenetére


bajnokpityu
félisten

xx08 is szar, de a többi még hitványabb. bezzeg a pio, ca :D
azok mindent tudnak D:

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#78090) hétalvó válasza Dorian (#78088) üzenetére


hétalvó
addikt

ez mindig elkezdodik valahol :DDD
a pio a legjobb a denon xar :D

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#78091) Dorian válasza bajnokpityu (#78089) üzenetére


Dorian
félisten

Nem akarom én ezzel tovább hergelni a vitát, csak a pontosítás kedvéért jegyeztem meg.
Van akinek ez tetszik, van akinek az, talán nincs is olyan, hogy A Jó, hiszen a cél itt a szórakoztatás, aztán azt meg tudjuk, hogy mindeni úgy élvez ahogy tud.

Bontok egy sört, javaslom Nektek is :)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78092) Toobee válasza Dorian (#78091) üzenetére


Toobee
veterán

Én a panelt bontanám, olyan meleg van...

https://barbieripnk.hu/

(#78093) MasterMark válasza Toobee (#78092) üzenetére


MasterMark
titán

Nem szabad kinyitni az ablakot.

Switch Tax

(#78094) hétalvó válasza MasterMark (#78093) üzenetére


hétalvó
addikt

mi lesz itt ha igy kezdi a nyar? :)
kell vennem klimat.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#78095) Toobee válasza MasterMark (#78093) üzenetére


Toobee
veterán

Még a redőnyt se merem felhúzni :D

https://barbieripnk.hu/

(#78096) MasterMark válasza Toobee (#78095) üzenetére


MasterMark
titán

Nálunk is lent van. :DDD

Switch Tax

(#78097) spiky03


spiky03
veterán

Ma feltettem a tüskéket. :)
Mintha megfogottabb lett volna mély és talán erősebb is, annál a pár zenénél amit kipróbáltam. De én nem értek ehhez. :D

Azt mondta az eladó amikor rákérdeztem, hogy van-e különbség ez meg egy drágább tüske között, azt mondta, hogy nem nagyon. A lényeg, hogy el legyen választva a földtől.

Majd ha kész lesz a tv szekrény, akkor ilyet veszek 3 db-ot a center alá.
Söund Arts acél kúp A hangfalat rá kell állítani, vagy felragasztható kétoldalas ragasztóval, 10 mm magas 14 mm átmérő
Meg alá olyan alátéteket, mint amiket a tüske alá vettem.

Mondjuk kíváncsi vagyok, hogy lenne-e változás egy drágább tüskével. :U

Még az eladó a barlangban erre mondta, hogy nagyon megéri pl a BD lejátszó alá is betenni: Soundcare rezgéscsillapító láb

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#78098) Dorian válasza Toobee (#78092) üzenetére


Dorian
félisten

Miért nem szereltetsz be egy klímát? Egy jobb kábel árából megvan :P

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78099) Toobee válasza Dorian (#78098) üzenetére


Toobee
veterán

Mindig nyáron jut eszembe, hogy a jobb kábel árából most klímát kellett volna venni. Majd jövőre...

https://barbieripnk.hu/

(#78100) nuke7 válasza cecil (#78081) üzenetére


nuke7
veterán

honnan tudod, hogy nem elég áteresztő a szövet..? :F

(#78098) Dorian: hozzám holnap jönnek, elvileg egynapos meló... egy dac ára mondjuk :U

nálam olyan meleg van, hogy a 7970 2D-ben feljebb veszi a venti fordulatszámát... :O

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.