Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71801) LamehTheDark válasza nuke7 (#71731) üzenetére


LamehTheDark
csendes tag

40nm a szoba, az tényleg lemaradt, sorry.

"Do not waste time, that is the stuff life is made of!"

(#71802) LamehTheDark válasza Sefter (#71745) üzenetére


LamehTheDark
csendes tag

Szia! Tényleg lemaradt: 40nm-es a tér. :)

"Do not waste time, that is the stuff life is made of!"

(#71803) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok olvasom az összefoglalót és van egy rész amit nem nagyon értek eltudná magyarázni valaki?

"Optikai: optikai szál az átvivő közeg. Előnye, hogy semmilyen elektromos kapcsolat nincs az adó és a fogadó oldal közt, illetve teljesen érzéketlen a környezeti zavarokra. HD audio formátum továbbítására nem alkalmas."

A félkövér részt nem értem :) most ha optikai kábellel csatlakoztatok valamit akkor nem fogja a kábel átvinni a DTS-HD hangot?

(#71804) Norbi 72 válasza SoundBox (#71803) üzenetére


Norbi 72
veterán

Pontosan.Csak a hdmi kábel viszi át a HD hangokat.

(#71805) liszi70 válasza SoundBox (#71803) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A félkövér részt nem értem"

Szerintem érted, csak nem akarod elhinni! :D Pedig így van, HD hang (digitálisan) csak HDMI-n közlekedik.

(#71806) nuke7


nuke7
veterán

Jol sejtem, hogy a h/K 255 meg nem az a kategória ahol ami a hd hangokat szépen dekodolja..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#71807) SoundBox válasza liszi70 (#71805) üzenetére


SoundBox
tag

Értem csak nekem eddig midig optikai kábellal van rákötve az erősítőre a számítógép, és ha nézek egy filmet akkor mindig kiírja az erősítő hogy milyen formátumba megy a hang, DTS, DTS-HD... ezért nem érem!

A másik meg az hogy ha HDMI-vel akarom rákötni a TV-t az erősítőre akkor nem szól... Az erősítő egy Pioneer VSX-422 a tv pedig egy LG660S 1-es HDMI-kimenetéből dugom az erősítőbe(mondjuk ott nem biztos hogy jó helyre...) azt tudom hogy ha az erősítőn HDMI van csatlakoztatva akkor a bemenetválasztó menüben az ARC-t on ra állítom de semmi meg sem mukkan jah és természetesen a TV-t is átállítom, van valainek ötlete?

(#71808) Norbi 72 válasza nuke7 (#71806) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hogy érted azt,hogy"szépen"? :DDD

(#71809) Tamoo válasza nuke7 (#71806) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csak úgy érdeklődésképpen. Visszaolvasgattál, hogy a 255-nek milyen típushibája van? Hogy még mindig azt nézegeted...
HD hangoknak még a 360-on sincs értelme. Részletező képességük finoman szólva szerény.

[ Szerkesztve ]

(#71810) Norbi 72 válasza SoundBox (#71807) üzenetére


Norbi 72
veterán

és ha nézek egy filmet akkor mindig kiírja az erősítő hogy milyen formátumba megy a hang, DTS, DTS-HD... ezért nem érem!

Ezt mi se értjük.DTS,DTS-ES mehet,DTS HD semmiképp.

LG660S 1-es HDMI-kimenetéből

Az bemenet,csak az ARC-vel megfordítod az irányt.

dugom az erősítőbe(mondjuk ott nem biztos hogy jó helyre...)

Csak egy hdmi kimenet van a vason,máshová nem dughatod..

A hdmi kábel high-speed minősítésű?

(#71811) hétalvó válasza Norbi 72 (#71810) üzenetére


hétalvó
addikt

csodallak :R most mar kezdem erteni mi a baja

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#71812) Norbi 72 válasza hétalvó (#71811) üzenetére


Norbi 72
veterán

Köszi,ez jólesik a futam elött. :B

(#71813) SoundBox válasza Norbi 72 (#71810) üzenetére


SoundBox
tag

HDMI-out ba dugom akk ezekszerint jó helyre...
nem tudom a hogy high-speed e, de ha a gépről viszem ugyan azzal a kábellal a hangot a tv-re akkor viszi a hangot, ha a tv-ről szeretném az erősítőre vinni a hangot akkor nem megy a hang.. nem tudom miért...

(#71814) Norbi 72 válasza SoundBox (#71813) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha a tv-n,és vason is beállítottad az ARC-t,és nem szól,akkor a kábel maradt,1.4-es high-speed kábelt vegyél.

(#71815) SoundBox


SoundBox
tag

jól van megvan akk ezezkszerint nem tudom csak High-speed kábellal csatlakoztatni, de mondjuk azt nem értem ezt a magyar nyelvű használati útmutatóba mért nem írja le??? az angol írja (az erősítőnél)

Szerintetek azt hogy oldjam meg hogy a TV-ről is kitudjam vinni a hangot és a gépről is az erősítőre,
én arra tippel hogy veszek akk két 1.4-es kábelt, a számítógépet rákötöm a tv-re vele beállítom hogy a tv-adja le a hangot a tv-t pedig kivezetem az erősítőre, így lefogja adni a Hd audió formátumokat?

Milyen 1.4-es kábelt érdemes venni?
Köszönöm a segítséget!

(#71816) tomic


tomic
addikt

Érdeklődnék van-e valakinek tapasztalata Denon és egy Elac FS 247 párossal? Mennyire passzolnak ezek össze?

(#71817) lemmy9 válasza tomic (#71816) üzenetére


lemmy9
őstag

Nekem Denon-Elac van, szerintem nagyon jók együtt.

Szerintem!

(#71818) bajnokpityu válasza tomic (#71816) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nagyon jól passzolnak.

Ennek fényében felülbírálom az a tippemet, hogy nálam nem nagyon röpködnek a W-ok.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#71819) robim válasza LamehTheDark (#71802) üzenetére


robim
tag

Szerintem a Dali Concept, Zensor és a Lektor sem egy kategória a Chorus 800-as sorozattal. Az Ikon már inkább, de abból elég ritka a használt darab.
A Chorus 816-ot (és most magam ellen beszélek) a Focal 30 nm-ig ajánlja, míg a 826-ot 40 nm-ig. Nálam a 816 sok a 15 nm-re, de nyilván el lehet viselni :D. Persze ez nem jelenti azt, hogy nálad nem lenne jó, de ez csak úgy derülhet ki, ha meghallgatod otthon.

Egyébként a Focal és a Dali hangzás teljesen más, meg kell hallgatni, hogy neked melyik tetszik. Annó nekem a Focal jött be: link és link. :)

[ Szerkesztve ]

(#71820) tomic válasza lemmy9 (#71817) üzenetére


tomic
addikt

Ennek örülök. Elárulod milyen Elacod van? Ha nem publikus jöhet priviben is.

(#71821) Norbi 72 válasza SoundBox (#71815) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én rászánnék 5-6 ezret,pl.Inakustik[link]Kácsa[link]Hama(MM-ban is kapható)[link]

[ Szerkesztve ]

(#71822) nuke7 válasza Tamoo (#71809) üzenetére


nuke7
veterán

rákerestem itt a témában, hogy "255" de nem találtam semmi nagyon gáz dolgot ... :U
azt olvastam, hogy az első firmware nem volt valami stabil, de az frissítve lett és megoldva...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#71823) Tamoo válasza nuke7 (#71822) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

segítek
2-3 hibás 255-ről minimum szó volt ebben a topikban is. De lehet inkább 3-4.

[ Szerkesztve ]

(#71824) Norbi 72 válasza SoundBox (#71815) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha nincs más eszközöd(BR lejátszó,médialejátszó),mehet a pc-röl az első hdmi bemenetre a vasba.Legfeljebb átnevezed pc-nek hogy azt írja ki a vas.

(#71825) SoundBox válasza Norbi 72 (#71821) üzenetére


SoundBox
tag

Rendben köszönöm a segítséget, még annyi hogy szerinted amit írtam hogy gépről viszem tv-re tv-ről erősítőre az összejön? mert ha nem akk nem veszek kér kábelt... és ha mondjuk bemegyek egy műszaki boltba és nem lesznek ilyen kábelek amiket írtál akk mit kell figyelnem hogy milyet vegyek?

(#71826) SoundBox válasza Norbi 72 (#71824) üzenetére


SoundBox
tag

Rendben de ha az első HDMI bemenetre kötöm ott az ARC vagy az mindbe benn van, mert ott kellene az erősítőre kötne nem? nah majd látom :)

(#71827) Norbi 72 válasza SoundBox (#71825) üzenetére


Norbi 72
veterán

szerinted amit írtam hogy gépről viszem tv-re tv-ről erősítőre az összejön?

Az úgy nem jó.Egyszerüen:
1.kábel PC-ből hdmi a vas első hdmi bemenetére,amin BD felirat van.
2. kábel a vas hdmi kimenetéből a tv 1-es bemenetébe.

Ha pc-ről nézel filmet,az ARC-t kikapcsolod.Ha a tv hangát szeretnéd,akkor meg az ARC-t bekapcsolod.Ennyi.

Azok a kábelek csak példák,de én ismert és jó márkát vennék.

[ Szerkesztve ]

(#71828) Gergőke88 válasza Tamoo (#71823) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem legalabb ennyi hdmi hibas onkyo is volt itt.

(#71829) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Egy gondolat bánt engemet:
volt egy NAD T741-esem, amit lecseréltem egy 1912-es Denonra. A NAD-on nem volt semmiféle hangzásjavító, meg DynamicEQ, meg ilyenek. Volt egy "normális" hangzása, és az jó volt mindenre. A Denon, ha "Direct" módban hallgatom, akkor elég lapos, pláne a NAD-hoz viszonyítva. Persze ott a csodaszer, a Dynamic EQ, de az tényleg egy kicsit Loudnesses. (Nem túlzóan, de egy kicsit.)

Kérdés: akkor most a NAD is "szinezte" a hangzást? Vagy az adta a valóságot? DE ebben az esetben a Denon direkt levágja a "Direct" módban a mélyet/magasat? :F

Mi lehet az igazság? :U

Köszi a gondolatokat! :R

Tamoo:
Direct vagy Pure Direct?

Teljesen mindegy! :K

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#71830) Tamoo válasza Gergőke88 (#71828) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez így van. Én személy szerint nem ajánlanék azt sem senkinek. De jobb lesz ha nem szólok bele... azt vesz mindenki amit akar. Lehetőség mindenkinek adott tájékozódni.

(#71829) Játékos: Direct vagy Pure Direct?

[ Szerkesztve ]

(#71831) bajnokpityu válasza Játékos (#71829) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem hallottuk azt, amit Te. Igy nehezen tudunk válaszolni.
Azt válaszd, ami jobban tetszik, vagy amiben több potenciált látszo, hogy még egy kicsi kábelezéssel, akármivel meglesz a tuti.

Mindenesetre én nem érzem,h bármit vágna, módosítana a denon, sztem egy tök jó mindenes, semmiben nem rossz, és semmiben nem is jó. dinamikában tényleg karcsúk egy kicsit az olcsóbbak, de az alsóbb kategóriában az is csoda, h nincs nagy hibája, ha belegondolsz, mennyi alkatrészt kell belezsúfolni a dobozba.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#71832) nuke7 válasza Tamoo (#71823) üzenetére


nuke7
veterán

:R

én úgy látom, hogyha két és fél év alatt (ennyi idős állítólag a vas amit kinéztem) nem jött elő, akkor valsz. nem ilyen széria hibás... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#71833) cekkk válasza MasterMark (#71755) üzenetére


cekkk
veterán

Mi a baj a hanggal?

(#71834) Gergőke88 válasza nuke7 (#71832) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ami fontos, hogy jol szellozo helyen legyen. Melegszik rendesen. Nekem tobb mint 2 eves, szeretem.
Anno itt ajanlottak ezt a H/K-t.

(#71835) dunkel válasza Tamoo (#71823) üzenetére


dunkel
őstag

Elég sok hibás polk 110-ről is hallottunk már a topikban, az mégis benne van még az ajánlottak között :F

(#71836) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

Szerintetek ront a hangzáson, ha ilyen, vagy ehhez hasonló állványra kerül egy álló hangsugárzó?

Köszönöm!

(#71837) Toobee válasza liszi70 (#71836) üzenetére


Toobee
veterán

Az a baj, hogy neked álló hangsugárzód van, ami alá nem kell állvány. De védeni kell a gyerekektől...inkább ebbe rúgjanak bele, mint a dobozba. Viszont, ha nekidőlnek, még könnyebben fog borulni, hacsak nem rögzíted fixen a dobozt az állványra. Én mindenesetre a padlóra helyezném, ahol a helye van, a gyerekeket meg betanítanám. Ugyan nekem nincs, de már bolhacirkuszt is láttam...egy kölyök azért okosabb, meg azt el is lehet verni, a bolhát nem.

https://barbieripnk.hu/

(#71838) tjojo válasza liszi70 (#71836) üzenetére


tjojo
tag

Hangzásba nem tudom miként szólhat bele (véleményem szerint rontana), én az árát inkább kábelre költeném.

(#71839) Játékos válasza bajnokpityu (#71831) üzenetére


Játékos
addikt

OK. Én ezzel egyet is értek. Nem is panaszkodni akartam, és (nyílván kompromisszumokkal) meg is felel nekem, amit hallok itthon, csak fura számomra. Ha (mint most is) Direct-ben hallgatom, akkor egy picit adhatok a Thunernek, illetve egy icipicit hiányzik a csilingelés a magas tetejéről. (Szóval finoman szólva előtérbe kerül a középtartomány.)
DynamicEQ-val ez megszünik, sőt! a subot annyira vissza kell vennem, hogy néha elgondolkodom rajta, hogy egyáltalán bekapcsoljam.e... :D
VISZONT némelyik zenénél (gondolom, ahol eleve adtak a magasnak bőven) kifejezetten tolakodó, közepes hangerőnél néha zavaró/bántó a "csilingelés".

Jól gondolom, hogy Te Direct-ben használod, ugye?! Számodra (persze más körülmények, más elvárások...) milyen a Dynamic EQ?

Illetve a lényege a kérdésnek az előző hsz-ban az volt, hogy akkor a NAD is "szinezett" valamennyire? :U Mert az a Denon Direct és Dynamic EQ között volt.

Kérdés 2: Direct módban az összes Audyssey beállítás megszünik? Vagy csak az EQ :F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#71840) Tamoo válasza Toobee (#71837) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Láttam már azért párszor ilyesmi állványt álló doboz alatt. És nem gyerekek hanem hang miatt.
Bár ezekkel valószínűleg akusztika miatt korrigáltak.

(#71839) Játékos: Nem mindegy, hogy Direct vagy Pure Direct.

(#71835) dunkel: Mindenki azt vesz amit akar és azt ajánl amit akar. :U

[ Szerkesztve ]

(#71841) bajnokpityu válasza Játékos (#71839) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Csak akkor használom a denont zenére, ha lusta vagyok bekapcsolni a sztereot.
Ilyenkor direct, de a kijelzőt rajta hagyom.

dynamic EQ számomra kevéssé tetszetős. folyamatosan ide-oda állitgatom a hangerőt vele, sehogy se jó. hangmérnökök azért általában elég jól összekompresszálják a dinamikát, hogy ne legyenek nagyon halk,és hangos részek, ezt már megszoktam. ezt csinálja vissza a dynEQ,és hiába lenne elviekben normális, hogy a beszéd halkabb,mint a robbanás, de sajnos ott is beleavatkozik, ahol nem kéne, és ez jobban zavar.

Igzából filozófiai kérdés, hogy melyik valóságos, és melyik szinez. eleve egy mérnökök által újra legyártott hanganyagot hallgatunk (szerencsére vannak igazibb felvételeim is), nem a valóságot.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#71842) Toobee válasza bajnokpityu (#71841) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem se lenne kedvem 6-7x kimenni a biztosítéktábláig :C

https://barbieripnk.hu/

(#71843) bajnokpityu válasza Toobee (#71842) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sztem volt az 10 is estefele.... valahogy este kevéssé sikerült eltalálni a sinus hullám nullpontját :D
csak,h letesztelhessük a hangfalkábeleket...

de nem baj, jövő héten 2x ekkora biztosítékot, és kábelt kap a kicsike.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#71844) liszi70 válasza Toobee (#71837) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az a baj, hogy neked álló hangsugárzód van, ami alá nem kell állvány."

Így van, álló hangfalam van, ami alá nem szükséges állvány..... de káros is? A kérdés az, hogy egy 15-20 centis, tömör, betonnal kiöntött, masszív vas, vagy akár kő emelvénynek van-e negatív hatása a hangzásra?
3-4 centis márványt vagy gránitlapot nagyon sokan tesznek álló hangfalak alá, sőt, a kő alá még filc, vagy egyéb más is szokott kerülni, tehát már az sem a padlón van. A masszív emelvény általi magasság emelkedés káros a hangzásra vagy mi miatt szentségtörés álló hangfalat ilyesmire tenni?

(#71838) tjojo "én az árát inkább kábelre költeném."

Na én sem megvenni gondoltam ezt, feléből legyártható. :) Nem is kellene ilyen magas. De ha tényleg rontana a hangzáson..... :F (Bár szerintem nálam a kutya nem venné észre a különbséget az egyéb akusztikai hibák miatt.)

[ Szerkesztve ]

(#71845) dunkel válasza Tamoo (#71840) üzenetére


dunkel
őstag

Így is van.

Számomra az a furcsa, hogy a 255-ös az ide beírt meghibásodások miatt abszolút ellenjavallott lett, míg ugyanez a kis polkra nem igaz. Valaki aki ismeri jobban a piacot ajánlhatna (Sanci?) ebben az ársávban alternatívát, nehezen hiszem el, hogy nincs és csakezatuti. :)

(#71846) SoundBox válasza Norbi 72 (#71827) üzenetére


SoundBox
tag

Hát jól van akkor ez teljesen offos sehogy nem bírom megcsinálni hogy a számítógépről kijöjjön a DTS-HD hang mivel én a videókártya HDMI kimenetéről akartam de az nem jó úgy, ha meg veszek egy HDMI-s hangkártyát az 40ezer erre meg most nincs keret... Tanácstalan vagyok...

(#71847) hétalvó válasza LamehTheDark (#71802) üzenetére


hétalvó
addikt

robimtol megvenned a 816v-t, avx-n ibrumi arul 807-et az hatternek es van hozza centere is elado. kesz is vagy. veszel 1 subot, ha keves veszel meg 1-t szerintem eleg lesz 2 subbal a 816v 40nm-en.

ezt a szettet legalabb most egyszeruen ossze is lehetne rakni.

826w majdnem annyiba lenni mint a 816v+807v+cc800

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#71848) JohannZimu válasza hétalvó (#71847) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Előbb vegyen Siltech részvényeket, amit ha elad haszonnal, akkor ráköltheti kábelezésre...

Majd jön a kérdés, hogy kácsás lapos hf kábel jó lesz-e hozzá... ;]

(#71849) gyurczy válasza JohannZimu (#71848) üzenetére


gyurczy
őstag

Még vége sincs a Focal évtizednek, máris itt a Siltech évtized? :D

(#71850) adodaniel válasza SoundBox (#71846) üzenetére


adodaniel
őstag

Videokártya HDMI kimenetén keresztül jónak kell lennie. HDMI bitstream engedélyezve van a lejátszódban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.