Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) TCr válasza MasterMark (#57648) üzenetére


TCr
veterán

Ez az, köszi, elmentettem a linket!

Toobee: mi az oka?
Hallottad és szerinted nem jó, nem elég jó?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#57652) Sefter válasza Cseneles (#57647) üzenetére


Sefter
veterán

Nekem ebből van a 2x2,5-es a hátsókhoz, kimondottan tetszik :K

Psn ID: sefter_hun

(#57653) #09634560 válasza Cseneles (#57643) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem meg rosszabb mert éppen elősegiti az állóhullámok kialakukását,(zárt térről van szó) valamint a meglévőt erősiti, hiába nő meg a basszustartomány.. ezért kell tartani a megfelelőtávolságot mert a közeli fal az adott frekvencián egyszeresen (3 dB), két azonos távolságú szomszédos fal kétszeresen, három pedig háromszorosan erősiti fel az adott frekvenciát.Kioltás emlékeim szerint félhullámhosszon jön létre,akkor találkozik hullámhegy-hullámvölgy.

[ Szerkesztve ]

(#57654) Sefter


Sefter
veterán

Használ valaki Dali Concept sub-ot? (rajtam kívül..:DDD )

Psn ID: sefter_hun

(#57655) Toobee


Toobee
veterán

Szeretnék venni szőnyeget, meg függönyt karácsonyra. Akusztikai szempontok egyenértékűek az árral, a design másodlagos. Függönyből 3,66-os falra kellene sötétítő, belmagasság 2,5 m körül van, szóval jó lenne ha minél közelebb érne a padlóhoz. Szőnyeg az minimum 3,5 m (szé) x 3 m (h) kell legyen, de akár 4 m hosszút is el tudnék viselni. Merre nézelődjek szerintetek?

https://barbieripnk.hu/

(#57656) Cseneles válasza #09634560 (#57653) üzenetére


Cseneles
őstag

A leg optimálisabb a falba épített lenne zárt térben! Igen erősödik főleg a mélyet érinti :K Jelen esetben egy pár Dynavoice Challenger ről volt szó amire írtam mert nincs bent mély a tulaj állítása szerint, persze bejáratós a hangfal :C erre javasoltam más elhelyezést és 100óra bejáratást :K

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#57657) Tamoo válasza Toobee (#57650) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egyetértek. De hátsókhoz best buy :D
Egyébként aki nem akar erre sokat áldozni annak meg bőven vállalható kategória frontokhoz is. Meg úgy alapvetően szerintem aki csak mozizik, annak is simán elég egy Concept szintig.

[ Szerkesztve ]

(#57658) spiky03 válasza TCr (#57642) üzenetére


spiky03
veterán

Igen, én is ettől tartok. Valóban jó áron van.
Nekem tetszett havernál az R8 hangja is, ha ez meg attól is jobb, akkor az meg még jobb. :)

@(#57644) Ed Parker
Azért ne túlozzunk, 38 nm az egész. :C :DDD
Itt azt mondták, hogy 20 nm-re,a mi a nappali és ahol a mozisziget van, oda kicsi lenne és jobb lenne az R10-es.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57659) MasterMark válasza Toobee (#57655) üzenetére


MasterMark
titán

A függönyre én is kíváncsi vagyok. Arra gondoltam hátra is tennék, az ablakkal szembe.

Switch Tax

(#57660) nebulo5 válasza Toobee (#57655) üzenetére


nebulo5
senior tag

Függöny ügyben nem tudok tippet adni, de szőnyeget érdemes megnézned a tigris piaccal szembeni soron. Találni az occó kínai mellett igen jó minőségűt is! És jóval olcsóbb, mint árúházból vásárolni.

Üdv: nebulo

(#57661) Patice válasza Toobee (#57655) üzenetére


Patice
nagyúr

TTL, DIEGO, IKEA

Nem lesz olcsó, azt ugye tudod. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57662) Sefter válasza Toobee (#57655) üzenetére


Sefter
veterán

Megadom a lakberendezőm számát... ;]

Normális szőnyeg ~100k-tól kezdődik, függönyt nemtom'

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#57663) BBéci válasza #09634560 (#57611) üzenetére


BBéci
titán

Nem szidtam az X jelölésű Denonokat, mivel még egyetlen olyannak sem hallottam a hangját, Viszont egyik kollégám szerint, sokkal jobban szólnak, mint a korábbi, azonos kategóriájú Denonok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57664) Ed Parker válasza spiky03 (#57658) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azért ez nagyban függ attól is mennyire hajtod meg cuccost.

Béci: hoppá, akkor előbb utobb kiderül hogy a denon mikor újabb erősítőket ad ki, az nem feltétlen rosszabb a régi gépeknél:)
Mert sokszor olvasni ehhez hasonló kommenteket.

[ Szerkesztve ]

(#57667) spiky03 válasza Ed Parker (#57664) üzenetére


spiky03
veterán

Igen ez is jó kérdés.
Mert a mostani kis Yamahám is kb félig van feltekerve a sub-on, az erősítőn meg kezdetben -7 dB-en volt, majd feltekertem -5 dB-ig. :)
Majd most felvettem 0 dB-re, most sokkal durvább lett a sub hangja, mint eddig volt. :D Igaz úgy érzem, hogy nem úgy szól, mint havernál az R8. Ott valahogy más volt a mély hangja, tudom ez függ a szobától is, mert nála kb 13 nm-en van, nálam meg ugye 20 nm-en, hiába a mozisziget kb 12 nm-en van.
Nálam nem olyan feszes vagy nem is tudom, hogy milyen a hangja. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57668) BBéci válasza Ed Parker (#57664) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos volt olyan tendencia. Sokan kritizálták az xx11 széria hangját és az xx12-ből sem mindegyik javult azokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57669) bajnokpityu válasza Ed Parker (#57664) üzenetére


bajnokpityu
félisten

főleg hullámzó, h melyik évben mit csinálnak. a xxx6hoz képest a xxx8/9 mindenképp előrelépés volt, pl. tehát mindenkinek igaza van, és senkinek se. nekem pl az őőős 1es széria se tetszett.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57670) Toobee


Toobee
veterán

Linn Records - The Super Audio Collection Volume 5, ezt is meg tudjátok vásárolni nagy felbontású változatban (24/96). Jó zenék vannak rajta!

https://barbieripnk.hu/

(#57671) #09634560 válasza BBéci (#57663) üzenetére


#09634560
törölt tag

Lehet hogy az xx12-re emlékszem..

(#57672) Ed Parker válasza Toobee (#57670) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Meg is vettem, köszi :)

(#57673) Toobee válasza Patice (#57661) üzenetére


Toobee
veterán

Ikeás függönyökre ránéztem a neten, ez tetszik is. Viszont az egy pár sem elég hosszú, két pár meg már nagyon sok lenne. 3 db nagyon hülyén nézne ki? A 4. darabnak meg amolyan Xt-sen kerítenék valami helyet a fal környékén :D

https://barbieripnk.hu/

(#57674) Patice válasza Toobee (#57673) üzenetére


Patice
nagyúr

Én mondtam, hogy nem lesz olcsó. És ez még nem is audio célokra készített függöny, csak mezei. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57675) Norbi 72 válasza Toobee (#57673) üzenetére


Norbi 72
veterán

A Diego-ba méretre szabják a függönyöket,szerintem ott nézd meg.Szép anyagaik vannak,nekem is tőlük van a hálószobafüggöny.

(#57676) Warter válasza Toobee (#57673) üzenetére


Warter
őstag

Kikába méretre vágják neked van többféle és több árban. Nézz körül, aztán dönts csak. :)

(#57677) junkpod


junkpod
nagyúr

sziasztok!

Hosszas nyűglődés és keresgélés után végre lecseréltem a HK AVR130-ast és egy Pio VSX 521-K került a helyére.

Még nem vagyok túl minden beállításon (még bújom a leírást...), de a különbséget nem csak hogy zongorázni lehet, de zongorázták is, bele a fülembe!
Most kezdem értegetni miről is beszéltetek ezekkel a szavakkal "színpadkép", "részletesség"... Egy HKTS16 5.1 szet van rákötve és amióta megvettem azóta zavart, hogy messze nem úgy szól mint a bemutató teremben. Most végre lett tere a hangnak, minden hangszert külön lehet hallani (legalábbis az az érzésem, hogy eddig egybe massza szólt), az énekesek hangjának minden részletét hallom, azt is ahogy a mikrofonnal játszik...
Arról nem is beszélve, hogy még egy sztereó tv hangból is nagyobb teret csinál DPLII-vel mint a HK, az csak mintha bekapcsolta volna a SR hangszórókat, itt meg lesz térélmény (pl, tegnap este ment tv2-n a Charlie angyalai és a sztereó jelből élvezhető térhangzás lett). A SUB is élénkebb, fürgébb, de visszafogottabb lett, a régi hangzás ehhez képest dörmögő volt:)

Szóval megérte, köszönöm az eddigi tanácsokat, hozzászólásokat:)

Box's don't touch!

(#57678) #09634560 válasza junkpod (#57677) üzenetére


#09634560
törölt tag

Gratulálok hozzá! :) :C

(#57679) Tamoo válasza junkpod (#57677) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez elég érdekes. Vagy túlzol, vagy ez egy óriási szegénységi bizonyítvány a H/K belépő modelljének. Mondjuk ha tippelnem kellene azt mondom mindkettőben van igazság. :)

(#57680) madoxx


madoxx
aktív tag

A Taga Harmony Tav 606 V3 és a Dali Concept 6 között mennyire súlyos a különbség?

(#57681) #09634560 válasza Tamoo (#57679) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én is erősebbet ajánlottam neki privátban ezek szerint a H/K gyengesége.

Maddox: junkpod szavaival élve zongorázni lehet, Béci szerint fényévekre vanak egymástól én azt mondom: mindkető belépő de a Dali sokkal joban megéri a felárat, mint a Taga a ráköltött pénzt, mert az inkább a pénzkidobás kategória lenne.

[ Szerkesztve ]

(#57682) Patice válasza Tamoo (#57679) üzenetére


Patice
nagyúr

Vagy a Pio-t könnyebb beállítani. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57683) Tamoo válasza madoxx (#57680) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

~2.3kg a C6 javára

;]

A súlykülönbség ellenére érdemesebb a Conceptet hazacipelni.

[ Szerkesztve ]

(#57684) TCr válasza Tamoo (#57683) üzenetére


TCr
veterán

:C

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#57685) madoxx válasza #09634560 (#57681) üzenetére


madoxx
aktív tag

Köszi. Egyre inkább a concept 6 felé húzok, de meghallgatni még nem tudtam :(
Keret miatt, csak használtan jöhet szóba, most viszont legközelebb Hódmezővásárhelyen találtam. Bp-ről leutazni egy meghallgatásra viszont necces :S

(#57686) Patice válasza Tamoo (#57683) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha már súlykülönbség, akkor kb. 23 N, nem 2,3 kg... :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57687) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Aki Concept árban nézelődik és nem fél az ebay-től, Angliában relatíve gyakran van MA RS eladó.

(#57686) Patice: Ünneprontó.

[ Szerkesztve ]

(#57688) TCr válasza Tamoo (#57687) üzenetére


TCr
veterán

Postaköltséggel együtt kijön Concept árban?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#57689) junkpod válasza Tamoo (#57679) üzenetére


junkpod
nagyúr

Lehet, hogy elragadtatott vagyok, de többen is írták már, hogy mennyire gyenge a HK130-as és nem ajánlott. De gondold át, ahhoz hogy túlozzak ahhoz olyan élmény kellett érjen ami kiváltotta ezt a reakciót:)

Az is közre játszhat, hogy a HK-ra "csak" optikán ment a hang, míg a Pio-ra HDMI-n.

De hidd el, hogy ég és föld a különbség. Tuti van jobb és sokkal jobb is, de ez most nagyon jó nekem.

Box's don't touch!

(#57690) Tamoo válasza TCr (#57688) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

RS5 megvan 80-90-ből, RS1 60-70, RS6 az már több valamivel.
(legalábbis amikor én szemmel tartottam)

(#57689) junkpod: Nincs ezzel baj, az a jó ha elégedett vagy. :)
Én a H/K nagyobb (közepes) modelljeit se ajánlanám, kicsit még nem hallottam de nyilván akkor az sem tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#57691) Mikisys válasza liszi70 (#57473) üzenetére


Mikisys
őstag

Én az erősítőt megtartanám és igen, a hangsugárzókat cserélném le.
Nagyon nagy a választék így (mennyiért?) nem tudom mit ajánljak, de mérőszalagot is vigyél magaddal, ha hallgatózni mész valamelyik üzletbe.
Talán jó választás a Wharfedale, Heco, Dali, Mission, Heybrook, JPW - valamelyik számodra is megfelelő hangsugárzója, mind hangilag, mind pedig, anyagilag. Filmhez az előbbiek, míg zenéhez inkább az utóbbi három gyártó modelljei ajánlhatók.

Üdv!

(#57692) Mikisys válasza junkpod (#57677) üzenetére


Mikisys
őstag

Mindkét beállítás lehet hibás: az sem igazán jó, ha minden külön-külön szólal meg, ha meg túl tömör az sem az igazi. Beállítások elvégézéséhez némi gyakorlat szükséges, mert nem biztos, hogy az a jó, amit a készülék felkínál, mármint akkor, ha automatikusan végzi a szobához-hangsugárzókhoz a beállítást.
Próbáld meg kb. ugyanazt a hangzást, hangszínezetet beállítani, mint régebben volt és ha akkor is jobb a Pio, akkor örülhetsz, ha meg az sem tetszik, akkor kár volt a csere.
Nehéz ez a beállítás műszeres mérés nélkül, az ember becsapja a fülét, pláne más-más hanganyaggal.

Üdv!

(#57693) -FLY->


-FLY->
őstag

Szevasztok!

Nagyon kellene nekem egy kis segítség.
Kompakt aktív 5.1 szettet szeretnék vásárolni, lejátszó nélkül. Két dolog lenne rákötve, pc 5.1-es hangkarival, illetve egy samu lcd tv. PC-ről tv-re menne a kép, ebben az esetben a pc-ről szólalna meg a szett, másik esetben csak a tv menne (szimpla műsorral) és akkor meg arról szólalna meg a szett. Remélem jól gondolom, de ha nem akkor légy szíves világosítsatok fel, hogy hogy lehetne kulturáltan megoldani, mindenféle átdugdosás nélkül e két eszközt. Illetve szeretnék kérni egy ajánlást, hogy mégis melyik márkát, melyik típust érdemest megvásárolni a belépő házimozi kategóriából. Távirányító mindenképpen legyen a szettben.
Köszönöm!

(#57694) #09634560 válasza -FLY-> (#57693) üzenetére


#09634560
törölt tag

Onkyo ami legolcsóbb ajánlott.
Rossz topikban jársz szerintem mert a multimédia topikba van olyan hogy "Milyen 5.1-et vegyek?" Mert itt alapjában házimozi erősitőkkel foglalkozunk, a te igényeidhez nincs tapasztalatunk mert mindenki a számitógépet -és mellé minden mást is- AV (házimozi) erősitőre köti, és igy nincs se kompatibilitási, se bővitési sem egyéb problémák csatlakoztathatóság terén.

[ Szerkesztve ]

(#57695) -FLY-> válasza #09634560 (#57694) üzenetére


-FLY->
őstag

Ok, köszi, megpróbálom ott. Vakon vagyok kicsit a témában, elnézést.

(#57696) dunkel válasza Toobee (#57655) üzenetére


dunkel
őstag

Én erre a kérdésre ~1 hónapja nem kaptam választ. Szépen állunk :(

Ha sötétíteni is akarsz vele (nincs redőny), akkor ún. blackout típusú függönyt kell venni, aminek a közepébe egy fekete fényelnyelő anyagot varrnak. Elég nehéz miatta a függöny és nem is olcsó. Függönyboltban kell keresni. Pl.: [link] [link] Elég "nehéz" emiatt függöny, van benne anyag.

Hangszigetelő függöny néven árulja egy cég a szolgáltatását [link] Itt arról van szó, hogy ők dupla függönyanyag közé valami több centi vastag (2 vagy 4 már nem emlékszem) hangelnyelő szivacsot varrnak. Ez a dupla függönyanyag + bélés miatt nem olcsó. Az ő függönyválasztékuk nem túl nagy, de hozott anyagba is belevarrják.

Gondolkodtam még bútorszöveten is anyagvastagság miatt, de az az irány zsákutca szerintem.

(#57697) Toobee válasza dunkel (#57696) üzenetére


Toobee
veterán

Van redőnyöm. Szétnézek, köszi! :R

https://barbieripnk.hu/

(#57698) gyurczy válasza TCr (#57651) üzenetére


gyurczy
őstag

TCr: Én most is ezt használom mozira, szerintem nem egy rossz kábel, bár tény, hogy a VdH CS122 jobb nála, árban pedig picit kerül csak többe. Van amihez nagyon passzol, van amihez nagyon nem. Egy fülelést szerintem megér.

Tamoo: nálam most a Dynavoice Silver Star kábelt tesztelek, eléggé bejövős. Első benyomás abszolút pozitív, bár a frontok is frissek, így picit nehezebb bármit is mondani.

[ Szerkesztve ]

(#57699) Tamoo válasza gyurczy (#57698) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én most a Supra Ply-t "tesztelem". Nullpercesen nagyon bántotta a fülem, de mostanra már vagy megszokta vagy bejáratódott valamennyire. Még 1-2hétig járatom, aztán visszakötöm az előtte lévőt és hátha okosabb leszek.

(#57700) xerobyte válasza madoxx (#57685) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Az a srác jó fejnek tűnt, kérdezz rá, hogy felhozná e neked hallgatni. Arra számíts, hogy ha felhozza és nem veszed meg, akkor a benzinbe be kell szállnod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.