Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57301) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Fejlemény az sajnos van, bár fáradt vagyok, így inkább rákérdezek, hogy nem e csak benéztem valamit.

Szóval a féléves Pioneer vsx 922 úgy érzem rakoncátlan: olyan, mintha PC HDMI bemenetről nem lenne meg a 24 FPS, mintha minimal lag lenne, nem lenne folyamatos a kép. Eddig mióta itt van nálam nem csinált ilyet, most viszont folyamatosan, set top boxal el van, de ott ugye nem fullHD, hanem <576 a felbontás.
A következőket teszteltem le eddig (felállásom: PC -HDMI1-AVR-HDMI2-TV):
- HDMI1 kábel direkt a TV-be kötve PC-től: minden OK, nincs zavaró kimaradozás
- HDMI2 kábel csere: marad a hiba
- Erősítő video convert OFF-ra állítva: marad a hiba
- Erősítő video resolution pure-ra állítva: marad a hiba
- Erősítő kikapcsolt állapotbeli passthrough bekapcsolása után: marad a hiba
Ez alapján én arra tudok gondolni, hogy a pio HDMI panelja romlott el, bár nincsenek egyéb tünetek, csak ez a low fps érzet.Az első és ötödik pont szerint szinte biztos, hogy ez a szűk keresztmetszet. A HDMI1 és HDMI2 kábelem validáltam, azok jók, a forrás is kimegy rendesen.

Valaki valami tipp vagy mehetek is egy hét után vele a szervizbe gariztatni? MediaMarktban lett vásárolva, basyses a gari, kit érdemes hívni?

Természetesen sw rajta a legfrissebb, resetet nyomtam rajta és nem volt felforralva sem.

Üdv
Tibi

[ Szerkesztve ]

(#57302) vdanee79 válasza xerobyte (#57301) üzenetére


vdanee79
csendes tag

xero: segiteni sajnos nem tudok, de egy kerdesem lenne :D milyen lejatszoval nezel filmeket? nem tapasztaltal olyat amit egyel a te hozzaszolasod alatt irtam?

(#57303) xerobyte válasza vdanee79 (#57302) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Nekem PC-ről megy HDMI-n: powerDVD a bluray-nek, kmplayer az mkv-nek.

(#57304) Tamoo válasza xerobyte (#57301) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Fura, hogy csak erősítőn keresztül csinálja. Még akár a +1 kábel is lehetne ludas, de az nem tudom ilyet produkál-e. Nem hiszem. Én a PC-s beállításokkal játszanék a helyedben, de ezzel a htpc topikba menj át, ne itt kezdjük el kivesézni.

[ Szerkesztve ]

(#57305) xtremetuning válasza bajnokpityu (#57291) üzenetére


xtremetuning
addikt

Egyetértek. Tőlem is kap egy : :R

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#57306) Patice válasza bajnokpityu (#57291) üzenetére


Patice
nagyúr

"PH ugye alapvetően villanyos érdeklődésű, azon belül is kocka infós emberekből áll. "

Patikusként egyet értek. :C Asszony is mindig lekoczkáz (igen cz-vel)... :DDD

Tegnap épp találtam egy díszdobozos unikumot otthon. Dec. második hetében kipróbálhatnánk egy másikkal. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57307) Cseneles válasza xerobyte (#57301) üzenetére


Cseneles
őstag

Hát nekem is Pioneer van igaz 421-K, viszont ha leírod a VGA-d tipusát talán többet tudok :U Erre a jelenségre mintha lenne az erősítőben is korrigálási lehetőség mintha úgy rémlene :F szerintem egy sima lag ról lehet szó amit a VGA-d produkál.

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#57308) xerobyte válasza Cseneles (#57307) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Win7 alatt AMD Radeon HD 6850, 1GB, nem szabadna semmi ilyesminek lennie:
- eddig ment normálisan, egyik lejátszandó fájl még jó volt, a következő már nem
- ha a PC ugyanazzal a HDMI-vel simán csak a TV-ra van kötve, akkor is jó minden

Milyen beállításra gondolsz?

(#57309) Tamoo válasza xerobyte (#57308) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

HTPC topikban folytassátok a PC-s beállításokat!

[ Szerkesztve ]

(#57310) putyu10


putyu10
aktív tag

Elsőre lehet hogy vad gondolat. Állványnak vastag falu papír henger doboz tetővel kb 500*1000-es 10mm fal vastág és teletöltve (tömörítve) száraz homokkal. Festhető, tapétázható.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#57311) aaronka


aaronka
csendes tag

Valaki tudna segíteni nekem? Kb 2x raktam fel a kérdésem, és eléggé eltértetek a topictól így lehet észre se vettétek a kérdést.

http://steamcommunity.com/id/Siteee_official

(#57312) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Nincs kedve valakinek segíteni a HÁZIMOZI beárazás topicban? Amit tudok beárazok, de ha nincs semmi támpont, akkor nem nagyon tudom megsaccolni a cuccok értékét. Kb. napi egy beárazás kérés merül fel.

[ Szerkesztve ]

essexboy

(#57313) Cseneles válasza xerobyte (#57308) üzenetére


Cseneles
őstag

Asszem Pioneer nél az A.DLY és az S.DELAY ami ilyen késleltetések csúszások javítására szólgál :)

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#57314) Tamoo válasza Cseneles (#57313) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De nem mindegy, hogy kép-hang csúszás (lag) vagy akadozik a videó. Ezt mondjuk nem ártana tisztázni. Utóbbi esetében irány a HTPC topik.

[ Szerkesztve ]

(#57315) xerobyte válasza Cseneles (#57313) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Nem csúszás van, hanem alacsony fps, akadozás. A hanggal semmi gond, a kép a bibis.
Feltettem ott a kérdést a másik topicban, hogy ne legyen OFF: itt a hsz

[ Szerkesztve ]

(#57316) Cseneles válasza xerobyte (#57315) üzenetére


Cseneles
őstag

A.DLY a TV-vel is szinkronizál így megoldhatja a problémádat! Próbáld ki legalább :R

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#57317) Oldfighter válasza aaronka (#57311) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Vagy lehet, hogy nem ismerik azt a hangdobozt, nemde bár.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#57318) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Képes lehet egy PC rossz beállítás,esetleg hibás müködés esetén túláramot küldeni HDMI-n az erősítőbe?Csak érdeklődöm,engem(még)nem érint.

Remélem nem OFF,az erősítő megóvása miatt kérdezem.

(#57319) Warter


Warter
őstag

Kéne egy kis segítség, hogy merre kezdjek el nézelődni. 300-350e a keret, használt is játszik. Integráltak és elő/végfok párosokat nézegetek. Eddig Arcam 400 illetve Emo/Rotel elő/végfokok kerültek a látóterembe. Milyen egyéb lehetőségek vannak még amit esetleg érdemes lenne megnézni? Ja igen, a hangfalak Focal Chorus 826v/806v/cc800v.

(#57320) Tamoo válasza Norbi 72 (#57318) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hibás működés esetén sok minden megtörténhet. Viszont meglepődnék ha "beállítással" tudnál ilyet csinálni.

(#57321) Toobee válasza Warter (#57319) üzenetére


Toobee
veterán

PT-7020 akcióban (UMC-1, csak szimmetrikus kiépítés) szerk.: most látom, hogy jelenleg nem kapható.
Emotiva XPA-5 Ez a kombó pont kifutja.
Arcam proci ebay-ről és mellé egy XPA szintén, ha meg nagyon zenélnél is, akkor xpa2+3, de azt már nem úszod meg ennyiből.
Én mondjuk ezt erősen figyelném, ha nem szalad el az ára, akkor nem bohóckodnék az amerikai vásárlással.
Zenére egyébként egy xda-1 is üti nem is kevéssel az umc-1-et, csak a miheztartás miatt mondom.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#57322) JohannZimu válasza Warter (#57319) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Ha jól sejtem, elsősorban mozira kell, akkor ezeket érdemes lehet körüljárni, 10%-ot biztosan tudsz alkudni. Alkuval épphogy túl lóg a kereten. A kábelezés az más tészta...

(#57323) madoxx válasza JohannZimu (#57322) üzenetére


madoxx
aktív tag

Letudnátok írni, hogy egy adott erősítő és/vagy hangfal mitől mozis és mitől nem?

[ Szerkesztve ]

(#57324) Toobee


Toobee
veterán

Jamey Haddad, Mark Sherrman & Lenny White - Explorations in Space and Time.

Hangszerek: Jamey Haddad (gongs, drums, percussion), Lenny White (drums), Mark Sherman (vibraphone, bass drums, gongs, percussion)

Instrumentális zene, nagyon nyugis leszámítva néhány számot. Chesky Records verzióban ajánlom beszerezni.

https://barbieripnk.hu/

(#57325) Gergőke88 válasza madoxx (#57323) üzenetére


Gergőke88
addikt

Az adott egyseg karakteretol fugg.
H/K Onkyo mozis.
Dali, Marantz zeneibb.
De nagyban fugg a hangfalaktol is.

[ Szerkesztve ]

(#57326) Tamoo válasza madoxx (#57323) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mozis szubjektív megítélése: dögös, túlzó. Nem kimondottan valósághű vagy zenei megszólalás. Effekteknél ez akár jól is jöhet. Persze minél magasabb kategória felé megyünk, ott ezekre a "sallangokra" már nincs szükség, hogy ütős legyen a moziélmény. Túlzott mély vagy magas nem egyenlő a jó dinamikával.

[ Szerkesztve ]

(#57327) nebulo5 válasza putyu10 (#57310) üzenetére


nebulo5
senior tag

Nem oly vad gondolat a vastag falú papírhenger! Éppen én is ilyesmin töröm a fejem! Viszont, az állvány tetejére (a dobozok alá) valami keményfát javasolnék.
Szinte minden megvan már hozzá! A papírhenger nagyon kemény, külső átmérője 150 mm. körül van, és a henger falvastagsága 15 mm. A talpat és a tetejét M10 menetszárral akarom összehúzni.
Próbáltam már festeni matt fekete, szinteres felület hatású spray festékkel, és nagyon szép lett a felület. Én is homokkal szándékozom megtölteni, alul - felül (talp és polc) tüskézve lenne. Kíváncsi leszek a végeredményre hangügyileg!
Ha megfelelő lesz, akkor gyakorlatilag "korlátlan" mennyiségben el tudnám látni a fórumlakókat papír hengerrel, mert a munkahelyemen sok ilyen (változó hosszúságú) melléktermék születik. :))

Üdv: nebulo

(#57328) Warter válasza Toobee (#57321) üzenetére


Warter
őstag

& Kittosz: Köszi srácok! Nézelődöm akkor ez irányba is. :R

(#57329) JohannZimu válasza Warter (#57328) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Azért az Arcam AVR400 is jó..... ;]

(#57330) Warter válasza JohannZimu (#57329) üzenetére


Warter
őstag

Ő az első számú, de mivel nem kerget a tatár körbenézek a piacon, hogy milyen más lehetőségeim vannak. Remélem BBéci illetve mások is ajánlanak még más erősítőket. Hátha találok még kedvemre valót.

(#57331) Ed Parker válasza Warter (#57330) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Primare spa22?
Jo zenére is meg mozira is.
Faék, de jól szól.

Kittosz: majd ma megnézem,mit mutat az elektrákkal :D

[ Szerkesztve ]

(#57332) Warter válasza Ed Parker (#57331) üzenetére


Warter
őstag

Hm, ez tetszik. Kérdés, hogy passzolna a Focal-lal és mennyiért dobálják ezeket.

(#57333) Ed Parker válasza Warter (#57332) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Amikor nekem az elődje volt, nem voltak még focal dobozaim.

Az uj ára horror, használtan passz, nálunk nincs.

[ Szerkesztve ]

(#57334) JohannZimu válasza Ed Parker (#57331) üzenetére


JohannZimu
senior tag

:C

(#57335) madoxx válasza Tamoo (#57326) üzenetére


madoxx
aktív tag

Ez alapján akkor én nem a mozis felé hajlok :)
A JBL studio akkor inkább zenei vonal ha jól értem?

(#57336) Gergőke88 válasza madoxx (#57335) üzenetére


Gergőke88
addikt

Jbl studion belul is tobb szeria van.
De az "alja" inkabb mozis.

(#57337) Tamoo válasza madoxx (#57335) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A határvonalak erősen szubjektívek. Feltételezve, hogy a JBL Studio 180 hangban hasonlít az ES80-ra, nekem az már mozis. De ettől még lehet jó zenére, van amelyik zenei stílushoz még jobban is passzol mint a Dali C6. Szóval szubjektív, ízlés dolga, ez a lényeg.

(#57339) Warter


Warter
őstag

Jut eszembe, új jövevény van a pályán. Be is kötöttem külső DAC-on keresztül. Kellemesen kinyílt a tér és pontosabb is lett. A többit majd pár nap tesztelés után. :DDD

(#57340) madoxx válasza Tamoo (#57337) üzenetére


madoxx
aktív tag

JBL Studio 180 -ra gondoltam.
Sajnos ezt csak mm-ban, derékig érő falakkal körbevéve tudtam meghallgatni, viszont az nagyon tetszett benne hogy nem volt nagyon "érces", kellemes, lágy hangja volt és részletgazdagnak éreztem (sajnos még nincs hozzászokva a fülem a minőséghez).
Előtte netdepo-ban voltam, ott drágább szetteket is hallgattam és nem éreztem némelyikhez nagyon lemaradva, viszont amikor ott jártam még csak olyan szándékkal voltam ott, hogy megtudjam mi a diffi a 100k-s szett és 2-3-400k-s szettek között, így típusokat nem jegyeztem meg :(
Ezek alapján úgy érzem, hogy nekem jobban bejön a kevésbé tolakodó, inkább részletgazdag vonal.

(#57341) BBéci válasza Warter (#57330) üzenetére


BBéci
titán

Nincs jobb ötletem az eddigieknél.
Illetve azon Te is elgondolkozhatsz, ha fontos a sztereó zenehallgatás, hogy erős közepes házimozi erősítő, Denon AVR-3808, mellé egy kétcsatornás Denon PMA-1500, ami a frontokat hajtja. Vagy valami hasonló páros NAD-ból.

(#57340) madoxx
Te vagy az első, aki azoknak a JBL-eknek a hangját részletgazdagnak és lágynak nevezi. Nehogy kételkedésnek vedd, nem annak szánom!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57342) madoxx válasza BBéci (#57341) üzenetére


madoxx
aktív tag

Ezért is írtam hogy még nagyon nem értek ehhez :)
Ráadásul az hogy annak éreztem, közel sem jelenti azt hogy az is volt!
A körülmények sem voltak ideálisak. Mindenképpen akarok még hallgatózni, csak próbálok valami minimál képet összerakni magamban :)

(#57343) Hopkins_001


Hopkins_001
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy optikai kábelt a pc és az erősítő közé.
Sajnos ha pc-ről adom a jelet,nem lehet Effectet adni az erősítőn,pl az mp3 zene 2.1-be szól. Dolby-s filmekkel nincs gond átvált 5.1-re.
Kipróbáltam asztali dvd lejátszón egy mp3 zenét ott viszont engedi az effect kiválasztását.

pc: win7
alap asus p5q deluxe

erősítő: yamaha rx-v361

pc-n a hangkártya progi a Soundmax,elég fapados a beállítási lehetőségek.
Ki mit tud erre ajánlani?

(#57344) Warter válasza Hopkins_001 (#57343) üzenetére


Warter
őstag

És mi köze az effektezésnek a házimozihoz? :U
Egyébként se értem, hogy mi a kérdésed. Pedig többször elolvastam.

(#57345) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Az lenne a kérdésem hogy jelent e valamit hangminőségben hogy a mediaplayerről HDMI vel viszem a hangot az erősitőre vagy S/PDIF Coaxial kábelen??

üdv

(#57346) BBéci válasza nagyfejü (#57345) üzenetére


BBéci
titán

Általános tapasztalat szerint jobb a HDMI.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57347) Hopkins_001 válasza Warter (#57344) üzenetére


Hopkins_001
tag

Van egy olyan gomb az erősítőn,hogy Staright,alatta Effect írva. Ezzel lehet különböző hangzásokat állítani.
pl hogy te 2 csatornán vagy 5. csatornán akarod hallgatni. (music,jazz,film stb...)
pc ról adva a jel ez a funkció nem érhető el,asztali dvdről viszont igen
Ezt szeretném megtudni,hogy mit kell beállítani pc-n,hogy ez aktiválódjon.

RCA - 3.5jack átalakítóval ment ez a opció,optikaival viszont nem.

(#57348) #09634560 válasza Hopkins_001 (#57347) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nézd meg, milyen jelformátum megy a DVD-ről és azt alkalmazd a pc-n.
Egyenértéküek:
-auto, passtrough, Bitstream, RAW
- PCM, LPCM. downmix, 2 ch stereo.

[ Szerkesztve ]

(#57349) Hopkins_001 válasza #09634560 (#57348) üzenetére


Hopkins_001
tag

Az erősítőn PCM jelenik meg,ha pcről ha dvdről megy a muzsika.
pc-n ezt hol tudom átállítani ?

(#57350) Warter válasza Hopkins_001 (#57347) üzenetére


Warter
őstag

Nekem is Yamaham van, ott simán állítok bármilyen térhangzást a távirányítóról, függetlenül attól, hogy milyen forrásból jön a hanganyag. Nézd meg az erősítőd leírását, benne kell, hogy legyen, valami rosszul van beállítva, ha nem tudod állítani vagy rossz helyen akarod vagy a sima effekt egyszerűen nem állítható. Mondjuk szerintem nincs is az egésznek értelme, de ez már a te dolgod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.