Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) BBéci válasza maxika2004 (#21299) üzenetére


BBéci
titán

Számomra már a kötőjel és a nagy kezdőbetű miatt azonnal gyanús volt a passthrough, de feltételeztem, hogy a gyártó honlapjáról másoltad.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21302) sting2 válasza shteer (#21294) üzenetére


sting2
addikt

Az a Magnat van most is egy havernál - Sony STR DG 910-el, néha filmezünk is rajta.
Bivaly, zúzós és energikus a hangja, csak hát a részletek bánják..
Videójátékra, hangos filmezésre kiváló ennyiért.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#21303) maxika2004 válasza BBéci (#21301) üzenetére


maxika2004
őstag

nem én másoltam, ugy kaptam a linket ..... nyomozom honnan..!

(#21304) BBéci válasza maxika2004 (#21303) üzenetére


BBéci
titán

Ez már az előző hozzászólásodból is kiderült.
Rengetegszer leírtuk, műszaki adatokat kizárólag a gyártók honlapjáról szabad nézni, másolni, minden más csak félrevezetést eredményezhet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21305) maxika2004 válasza BBéci (#21304) üzenetére


maxika2004
őstag

A hivatalos honlapon, ennyit találtam :
[link]

A táblázatnak meg ez a linkje :[link]

(#21306) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv!

Lejátszó: Egreat R6A PlayOnHD tudattal.

Vettem hozzá egy HD Audio Rush nevezetű DAC-t ebayen, mert kéne 5.1 analóg hangkimenet, más módját meg nem találtam, pláne olyat, ami beleférne a büdzsébe.

A játékost Dual LPCM-re állítva minden szól, de ez ugye sztereo lekeverés...

Ha a játékost SPDIF passthrough-ra állítom:
- DTS, AC3, Ogg Vorbis, WMA9 hang átmegy, a kütyü dekódolja
- MP3 Pro szintén jó,
- MP2 is jó,
- normál MP3: rotyogó zajt generál...

Vajon ennek mi lehet az oka? A játékos ad ki valami nem jó dolgot, vagy a DAC nem tud mit kezdeni az MP3-akkal? Mindenféle fura formátumokat lekezel, épp az MP3 akad meg a torkán? Ha valaki találkozott már ilyennel, akkor előre is köszönöm az infót ;)

(#21307) spidersoft válasza spidersoft (#21306) üzenetére


spidersoft
senior tag

update: volt benne egy a panelen hazátlanul kujtorgó 100pF SMD kondi, kiborítottam belőle, hátha valamit az zárt rövidre, de nem. Ugyanaz a helyzet. Van három ilyen méretű üres kondenzátor pozíció a NYÁKon, de nem hinném, hogy oda valóak lennének, mivel egy 2x4ch analóg muxer/demuxer lábain vannak, más sztereó jel (mp2, wma, ogg, stb.) meg szól rendesen.

Pécéről (Xonar DG) még nem sikerült digitális jelet kinyernem, vagy legalábbis semmi nem szólalt meg eddig...

(#21308) spiritex válasza BBéci (#21289) üzenetére


spiritex
veterán

Ennél a hangfalnál elől van a dóm és a közép, a külső oldalán meg (a balnál bal oldalt, a jobbnál pedig jobb oldalt) a bass-reflex-ek. Akkor mit csináljak? Ha lefektetem őket, hogy a bass-reflex fölfelé sugározzon, és úgy tolom be a falhoz minél közelebb, úgy azért számítani fog a fal basszus erősítésben?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#21309) BBéci válasza spiritex (#21308) üzenetére


BBéci
titán

A fal közelsége akkor is erősíti a mélyhangokat, ha az összes hangszóró az előlapon helyezkedik el. Ugyanakkor más szempontból, összességében a fal ront a hangzáson. Inkább legyen kevesebb mély.
Illetve mélyebbre akkor sem megy, csak a meglévő lesz erősebb, hangosabb, lötyögősebb, pontatlanabb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21310) #75912448 válasza maxika2004 (#21299) üzenetére


#75912448
törölt tag

"Rossz" lenne, vagyis nem lesz HD MA hangod, szerintem az MPEG4 fórumon elírás szerepel. Nos, az SMP8655-ös média proci tudja a DTS-HD MA passthrough funkciót, de a WD (és az Asus) nem licenceli az asztali médialejátszóiba, ezért az ún magot továbbítják.

HD MA hang helyett kapsz DTS core-t, hidd el nekem, bőven elég lesz ez is, főleg a jelenlegi rendszeredhez mérten. A TrueHD passthrough ellenben működni fog, aminek viszont örülhetsz. A 640kbps Dolby Digital vs TrueHD 4-6mbps között már lehetnek lényegi különbségek, ezt majd simán kihallhatod. Nem elhanyagolható szempont, hogy azok a BD-k, melyek gyárilag TrueHD hanggal jelentek meg, immár a saját valójában lesz hallható számodra, nem pedig TrueHD-ból kókányolt DTS-sel, amik általában a nyomi MKV-ra kerülnek.

(#21311) maxika2004 válasza #75912448 (#21310) üzenetére


maxika2004
őstag

Nagyon köszi a segitséget !

Hát gondolom elég lesz! Mert most nekem a "nyomi mkv," most a csúcs ! hangilag meg sztereó,vagy valami 2.1
mert a házimozim Külső forrásból nem tud 5.1 et... :Y

Pc ről amugy mi a helyzet ? onnan remélem meg tudok majd szólaltatni mindenféle hangot..???

egy asus gtx460 s vga - van összekötve a tv-vel dvi-hdmi átalakitó és hdmi-hdmi kábellel
CyberLink PowerDVD 11 el szoktam nézni a filmeket
BDISO, mkv okés ... de ha a BD fileszerkezet van,,, szoval a BD mappák....
azt még ugyan nem probáltam, de mit ajánlatok hozzá ? PowerDVD 11- el müködhet ?

(#21312) spiky03


spiky03
veterán

Egy kérdés lenne.
Haver nézelődik erősítők terén.
Ti melyiket vennétek/javasolnátok, ha a fő szempont a mozi, zene csak háttér rádió és 13 nm-es területet kéne kiszolgálnia. Hangfalak amiket nézett Elac BS 52.2/53.2 vagy BS 62.2/63.2.

Onkyo HT-R548+SKF4700+SKS4700 - 100 000 huf (ebből mondjuk eladná a hangfalakat)
Onyko HT-SR309 - 50 000 huf
Onkyo HT-NR509 - 80 000 huf
H/K 155 - 50 000 huf (ez nem tud HD hangokat, de a Saturnban az eladó nagyon ajánlotta :) )

Valamint mi vagyis hol kezdődik az a kategória hangfalban, ahol már érezhető ez a HD korszak?
A fent említett Elac-ok alkalmasak lennének rá?

Thx haver nevében is :) :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#21313) BBéci válasza spiky03 (#21312) üzenetére


BBéci
titán

A 6-os ELAC-ok már képesek megmutatni a HD hangformátumok előnyeit, de ahhoz komolyabb erősítő is kellene, mint az Onkyo 509. És itt nem arra gondolok, hogy erősen koncentrálva hallasz-e különbséget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21314) spiky03 válasza BBéci (#21313) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor ha jól értem ezek közül egyiket sem ajánlod ahhoz a hangfalhoz? :)
Tudnál mondani pár alternatívát erősítőkre a fentieket figyelembe véve?
Hogy merre nézelődjön.
Én ezeket ajánlottam neki: Onkyo TX-SR706, Onkyo TX-SR806, Yamaha RX-V1800
Természetesen mind használt és 100-120 000 huf körül van az áruk.
Én ezekből választanék ha most vennék.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#21315) #75912448 válasza maxika2004 (#21311) üzenetére


#75912448
törölt tag

...mert a házimozim Külső forrásból nem tud 5.1 et...

Nem azt írtad napokkal ezelőtt, hogy veszel használtan 508-as vagy 608-as Onkyo-t? A nyomi MKV-t :D azokra a filmekre értettem, ahol az eredeti TrueHD BD-ből DTS-es MKV-t "gányoltak". Pl van pár népszerű "hangos" THD film, melyeket sosem néznék ilyen formán, pl Így neveld a sárkányodat, Matrix sorozat, Super 8, Transormers, Nolan Batman filmek, MI4, 300 és sorolhatnám még. Kb úgy vagyok vele, mint BBéci az mp3-mal :)

A gtx460 OK, minden hanggal képes bitstream módra, a PowerDVD pedig képes lejátszani. HTPC-s lejátszásra Splash Pro-t használok.

(#21316) BBéci válasza #75912448 (#21315) üzenetére


BBéci
titán

A Matrix és a 300 nincsenek az archívumomban, a többi igen, DTS core hangú mkv formátumban, és a nálam lévő, 2-4 M forint (attól függ, éppen miket tesztelek) összértékű hangrendszeren is élvezhetőek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21317) #75912448 válasza BBéci (#21316) üzenetére


#75912448
törölt tag

Értem én, hogy élvezhető, az is tulajképpen, de mégsem kéne olyan hang, amit egy torrentkirály kódolt ki tudja milyen szoftveres eljárással az eredeti TrueHD hangból. Akár bele is nyúlhatott stb, megkímélem magam tőle, egy porcikám sem kívánja, sokkal inkább maradok a mellékelt 640-es hangnál, ha nem kell belől BD. HD MA-nál más a helyzet, mert érintetlenül kinyeri a magot, ahhoz tuti nem nyúl.

(#21318) maxika2004 válasza #75912448 (#21315) üzenetére


maxika2004
őstag

Persze irtam , és folyamatban is van az ügy, remélem valamelyik összejön....
De most még egy panasonic SC-HT535-öm van ...
[link]

(#21319) kimi02 válasza spiky03 (#21314) üzenetére


kimi02
őstag

Szerintem Yamaha RX-V1800

(#21320) BBéci válasza kimi02 (#21319) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelmű, hogy a három közül azt ajánlom én is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21321) shteer válasza sting2 (#21302) üzenetére


shteer
titán

megvettem, összehasonlítottam :) magnat megy

..szerintem jónak tűnik

(#21322) spiky03 válasza BBéci (#21320) üzenetére


spiky03
veterán

Thx.
Ha én venném akkor én is azt venném az tuti! ;)
De ő nem akar használtat venni, csak újat.

Remélem lesz eladó példány majd ha én is oda jutok.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#21323) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok, nem rég kérdeztem optikai kábel ügyben. Akadt is választás, de nem tudok/szeretnék mégsem 8 ezret erre költeni, inkább 3-4-5 körül maximalizálnám. A bajom az, hogy elérhető közelségben nem találtam boltot, ahol van 10 méteres kábel sajnos. Nem nagyon van időm a fél világon átmászni, a belvárosban nem tudtok ajánlani egy helyet, ahol érdemes körülnéznem?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21324) BBéci válasza spiky03 (#21322) üzenetére


BBéci
titán

Ettől a hozzáállástól már kezdek annyira kiakadni, hogy aki nem hajlandó elfogadni azt az ésszerű tanácsot, hogy erősítőből használtat kell venni - kivételek a szupergazdagok - annak egyszerűen nem adok ötleteket. Vegye meg azt, amelyiknek a formája (színe, szaga) jobban tetszik.
Lehet, hogy nincs igazam, de ez a véleményem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21325) BBéci válasza hoffman_ (#21323) üzenetére


BBéci
titán

3000 Ft spórolás miatt képes lennél a garantáltan jó minőségű kábel helyett megvenni valami ismeretlen, nevenincs vacakot? :Y
10 méteres optikai kábelért még a 8000 Ft is nagyon szerény összeg.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21326) shteer válasza hoffman_ (#21323) üzenetére


shteer
titán

hardverkerben van vacak 10m-es

..szerintem jónak tűnik

(#21327) hoffman_ válasza BBéci (#21325) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Te mondtad akkor, még ha szó szerint is, hogy ez még "sok" is :) Nincs túlspilázva egy kicsit a minőség kérdése? Mégiscsak egy tök alap 40 ezres 2.0-ra kötöm a rendszert és az alaplap integrált hangjáról jön a jel.

mod:

Nem számonkérés, hanem kérdés.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21328) gyurczy


gyurczy
őstag

Erre valaki?

(#21329) Thom! válasza gyurczy (#21328) üzenetére


Thom!
veterán

CA választanám, de NAD is jó választás.
CA toroid trafós.

(#21330) gyurczy válasza Thom! (#21329) üzenetére


gyurczy
őstag

És mi az, amit érdemes lenne rákötni? Úgy alakult, hogy a NAD már nálam, a CA meg jövő hét végén érkezik, de itt azt az infót kaptam, hogy a Quadral Quintas 500 nem az a rendszer, amin hallom is a különbséget.

(#21331) BBéci válasza hoffman_ (#21327) üzenetére


BBéci
titán

Nézd, ez 7440 Ft, ami 10 méterért piti összeg, pláne a kivitelét, minőségét tekintve.
Tényleg annyira fontos az a 2400 Ft spórolás, hogy ehelyett valami gagyit vennél?

(#21330) gyurczy
A NAD egy kategóriával feljebb helyezkedik el a ranglétrán, viszont - ha nem tévedek - régebbi kiadású, ami semmit nem von le az értékéből, a képességeiből.
A Quintas szett is megmutatná, hogy a két erősítő közül melyiknek jobb a hangja ha nagy közöttük a különbség. Finomságok érzékeltetésére nem alkalmasak. A NAD-hoz legalább 300000 forintos 5,0 szett illik és akkor még messze vagyunk az 1:2 aránytól.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21332) hoffman_ válasza BBéci (#21331) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ugyanazok a kábelek 2500-ért meg 6000-ért is, csak a helyek mások, 2500 vs 7500, a kácsa a next step, így inkább 5k a diffi. Az ösztöndíj, ami inkább nincs, mint van, pedig nem minősül állandó keresetnek :) De még mérlegelek.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21333) Toobee válasza BBéci (#21331) üzenetére


Toobee
veterán

Ha jól rémlik, õ is diák. Egy liter vodka, 2 liter naracs. Pont ennyi jön ki a megspórolg összegbõl. Egy, ha nem isszák el a cimborák, akkor két jó este.

https://barbieripnk.hu/

(#21334) hoffman_ válasza Toobee (#21333) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Tiszta sor, az egyetem egyenlő részeg naplopók, pacsi ;)

mod:

Hú, ezzel most felpöcköltél. Csak azért nem megyek bele, mert így is túl sok az OFF. Gondolkodj, mielőtt beszélsz/írsz.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21335) BBéci válasza hoffman_ (#21332) üzenetére


BBéci
titán

Hol kapni ugyanazt 2500-ért? Holnap megyek és veszek belőle egy 2 métereset.

Szerintem Toobee meggondolta és nem az ujjából szopta, amit írt. Mellesleg semmi sértő nem volt benne, inkább jó poénnak vettem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21336) Toobee válasza hoffman_ (#21334) üzenetére


Toobee
veterán

Nem értem, hogy ebben mi volt a sértõ. Mellesleg én is egyetemista vagyok, ezért bátorkodtam egy ivós viccet írni.

https://barbieripnk.hu/

(#21337) hoffman_ válasza BBéci (#21335) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ne érts félre, nem a Kácsából. Vannak a "standard" alias gagyi kábelek 2-4 ezer között, ezek helytől függően felmehetnek 5-6 ezerig is árban, de a reális ár 3k, ezzel szemben a kacsa 7,5k, mint következő lépcső.

A bajom az, hogy nem tudom eldönteni, hogy itt a is a PH-n megszokott sznobizmus/maximalizmus van jelen, vagy tényleg érdemi különbség van. Én gyakorlatilag már nem hallom a különbséget egy flac és egy 320kbs között egy HD555-tel(igaz, alaplapról), a mihez tartás végett.

mod:

Lehet én vagyok harapós kedvemben, hosszú napom volt, elnézést, ha nem jól jött le a dolog, tényleg. :B

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21338) BBéci válasza hoffman_ (#21337) üzenetére


BBéci
titán

Másként látom. Gagyiért a reális ár 0 forint! Jól írtad, a következő - pontosabban az első - lépcső a KáCsa Toslink kábele, melynek említése és ajánlása fényévekre van a maximalizmustól.
Ebből 2 méter kerül 5500 dollárba, ez a maximalizmus.

Alaplapi hangkártyáról meghajtott fülessel talán én sem hallanám a FLAC és az MP3 közti különbséget. Viszont amikor beiktattam egy USB-s fejhallgató erősítőt, leesett az állam. Ugyanis alig változott valami. :D
Elmesélem, hogy miért. Mert gagyi USB kábellel csatlakoztattam. :K Itt olvashatsz erről.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21339) gyurczy válasza BBéci (#21331) üzenetére


gyurczy
őstag

Tudásra a két eszköz egyformának tűnik. A CA kompaktabb kialakítású. Megfülelem, megszaglászom-nyomkurászom mindkettőt, aztán meglátjuk. Kinézőben van egy CA 650R is, bár lehet, hogy csak alkatrésznek lesz jó...

A 300ezres szett alatt mit értesz? Ezzel jó felé kapirgálok?

Azért lenne jó konkrét típus/család, mert úgy hatékonyabban tudnám scannelni a használt piacot.

Valszeg a Stream Audio-ba is elkukkantok fülelni kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#21340) Toobee válasza gyurczy (#21339) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem ennél feljebb kéne nézelődni!

https://barbieripnk.hu/

(#21341) gyurczy válasza Toobee (#21340) üzenetére


gyurczy
őstag

Hát ha ez az, ami inkább, akkor mega spórolás lesz, és egy darabig még fülelem a Quadralokat. :))

(#21342) BBéci válasza gyurczy (#21339) üzenetére


BBéci
titán

Mi alapján véled egyforma tudásúnak a két erősítőt?

Szerintem az a DALI szett jó vétel annyiért és megfelelne mindkét erősítőhöz. Pláne tuningolva. Véleményem szerint a Lektor nem jobb annyival, amennyivel drágább.

A 650-hez jóval feljebbről kellene hangdobozokat választani.

Nálam most CA 551-es szól, tetszik, az árát nagyon megéri.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#21343) nebulo5


nebulo5
senior tag

Aki mostanában szeretne kedvező áron, tényleg jó hangsugárzót venni, annak a saját tapasztalataimra alapulóan, felhívnám a figyelmét: erre!
Nálam is ez a páros teljesít front ügyileg, illetve a sztereó vonalban!
Így, gyári állapotban is meglepően jó a hangja, mozihoz egyenest kiváló! A mélyei határozottan erősek, bár kicsit "gombócosnak" mondanám. (valahol a mély tartomány alsó/közép sávjában kiemel, azaz nem lineáris).
Amikor az enyéimet (fórumtársunk tanácsára) elvittem tuningra, szabályosan "csodát" tettek vele! Zeneileg is egy kellemes, lineáris /részletes hangtartományt közvetítő (persze, erősítőn is sok múlik ez ügyben) dobozokká váltak.
Biztosan, hogy számtalan, sokkal jobb doboz is vannak az S40-től! De ennyi pénzért, ilyen minőségi szintet, nem tartom valószínűnek, hogy be lehessen szerezni.
Számos erősítő mögé volt már bekötve, és innen a fórumról is hallották már vagy tucatnyian. Az eladót nem ismerem, csupán a kellemes hangvilág ügyében teszek javaslatot! AR S50-et is árulnak ugyanabban a fórumban, azokat is hallgattam már. Az S40 tuningolva, talán még azoktól is kellemesebb hangú.

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#21344) spiky03 válasza BBéci (#21324) üzenetére


spiky03
veterán

Hát igen, ez van.
Én régóta olvasom itt a fórumot, és megtanultam, hogy használtan kategóriákkal jobb erősítőt lehet venni, mint újonnan. És én meg is fogom majd fogadni ezt a tanácsot. Persze amikor ott tartok majd, hogy vennék valami nagy vasat, akkor itt kikérem majd a Te/Ti véleményeteket is, hogy jó lesz-e az az erősítő amit kinéztem.
És remélem segítetek majd. ;)
Most pl azt a Yamahát venném amit Te is és kimi02 is javasolt. Igaz azt régóta kinéztem magamnak.
Jó lenne mondjuk valahol meghallgatni is azért. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#21345) zalman90


zalman90
őstag

Sziasztok , remélem jó hejre teszem fel a kérdést.

A gondom a következő lenne:

vettem egy scneider hcs 400 tipusu 5.1 es házimozi rendszert, de az erősítőjén csak digitális kimenet van amit nem tud az alaplapom.

jelenleg csak stereoban szol a 2 hátsó és a center nélkül , a scart feletti 2 rca csatlakozobol jön le 1 jack kábel és igy

az erősítő :

kérdésem hogy lehetne megoldani hogy működjön az 5.1 csatorna is ? valamiként a digitáls csatlakozóval , vagy láttam olyat hogy a scarrt ból lehet 6 csatornát csinálni , de ebben nem vagyok biztos

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#21346) MunezXBK válasza zalman90 (#21345) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Bemenet az a kimenet, nem? :U

(#21347) zalman90 válasza MunezXBK (#21346) üzenetére


zalman90
őstag

bocs a megfogalmazásért és a hibákért , nem értek hozzá :B

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#21348) #09634560 válasza zalman90 (#21345) üzenetére


#09634560
törölt tag

Azért azt jegyezd meg hogy a scartból SOHA nem lehet 6 csatornát kinyerni. Van neki 2 ki és 2 bemenete többi kép, föld és vezérlőjel.
Alaplapod is hiába tudna digitális bemenetet, Schneiderből nem fog valódi 5.1 szólni mivel nincs ere szolgáló bemenete. Vásárlás előtt kellett volna jönnöd, nem most akkor megoldottuk volna.. legalábbis bemenetesre bezséltünk volna rá

(#21349) zalman90 válasza #09634560 (#21348) üzenetére


zalman90
őstag

és akkor a center + a 2 hátsó hangszórókat soha nem is fogom tudni használni ?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#21350) krenkoka


krenkoka
tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni két dologban is.
1: Új helyre készülök költözni, ahová a falba már behúztam a kábelek egy részét a háttereknek 2,5mm-est. A centernek meg a frontoknak célszerű 4mm-est vagy elég oda is a 2,5mm-es?

2: A hátterek polcsugárzók, és állványra kellene rakni, viszont nem találok megfelelő állványt nekik, vagy max horror áron. Gondoltam, hegesztek egyet, csőből meg ilyen egyéb dolgokból. Mit javasolnátok, mire figyeljek a gyártásnál?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

ELADÓ: Yamaha RX-V363

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.