Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) spiky03 válasza MaTTeS (#22850) üzenetére


spiky03
veterán

Én is ezért furcsálltam, hogy az eredeti angol hang gyengébben muzsikál, mint a magyar.
Igaz egyik rendszer sem volt egy hihg-end amin belehallgattunk.
Se az enyém, ami még a HD hangokat sem tudja, se haveré, ami már tudja, de az is csak egy alap erősítő alap hangfalakkal.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#22852) Gigi01 válasza nebulo5 (#22843) üzenetére


Gigi01
őstag

Esetleg egy komplett csere,nem különálló,hanem egydobozos-ra?

(#22853) Dorian válasza Thom! (#22830) üzenetére


Dorian
félisten

The Avengers-t megnéztem előbb. Simán arról van szó, hogy a magyar hang túl van vezérelve, így az amúgy halkabb hangok (amikből a legtöbb van, párbeszédek, halk zene, stb) hangosabbak -ettől jobbnak tűnik- és egyben dinamika kompressziót kapott. Éppen ezért az egész dinamikája kisebb, hiszen nincs akkora eltérés mondjuk egy robbanás és a párbeszédek közt (TV reklám effektus).
De az angol HD hang sokkal részletesebb, és van valós dinamika: ha zúzás van az valósághűbben nem-majdnem-párbeszéd-hangerőn zajlik.
A tér-eltérésre most nem is emlékszem, azzal a magyar hangon sem volt semmi baj.
Amúgy elég jól megcsinálták a magyar hangot, DD640 kbps-nek becsületére válik az angol DTS-HD 5217 kbps-hez képest. :R

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22854) #75912448 válasza spiky03 (#22846) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az említett filmeken 768kbps a magyar hangsáv.

(#22853) Dorian

így van, többek között az Avengers szinkronra gondoltam, mikor említetten, hogy néhány keverés egész jól sikerült mostanában. Nem vagyok benne biztos, de mintha a végső munka kinti stúdióban készülne el bizonyos filmeknél, ezért szól némelyik 640-es magyar DD igazán jól, bár szinkronnal sosem nézek filmet, de belehallgatni azért szoktam.

(#22855) nebulo5 válasza Gigi01 (#22852) üzenetére


nebulo5
senior tag

Remek ötlet! :D
Keress egy humor oldalt vagy vicc mesélős topicot, és ott kérdezősködj "egybeminden 1200 W-os" bögreszettes HáziMozi ügyben!
Ott, még esetleg a válladat is megveregetik... ;]

Üdv: nebulo

(#22856) djapor96


djapor96
őstag

Látom itt többen is nagyon vágjátok a házimozi témát. :C

Az alábbi rendszerem van:
Yamaha rx-v590 erősítő
Pioneer S-H309V frontok
Jamo SC6000 szatelitek
Jamo CC6000 center
Jamo E4SUB.1 aktív mélynyomó

Mi a véleményetek? Mi a rendszer gyenge pontja? Mit érdemes cserélni idővel?

Ha az egész szar az is érdekel... :B

[ Szerkesztve ]

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#22857) Toobee válasza djapor96 (#22856) üzenetére


Toobee
veterán

Ha megfelel az igényeidnek, akkor semmit. Ha nem, akkor a dobozokkal kezdeném. A forrásról meg infót se kaptunk.

https://barbieripnk.hu/

(#22858) djapor96 válasza Toobee (#22857) üzenetére


djapor96
őstag

A dobozok a frontokat jelenti vagy az összes hangszórót?

A forrás alatt a médiára gondolsz?
Philips DVP3260-as DVD lejátszó.... ill. T-HOME INTEK STB

[ Szerkesztve ]

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#22859) Patice válasza Dorian (#22853) üzenetére


Patice
nagyúr

Most olvasom csak ezeket a hsz.-eket. :D

DTS már DVD "korszakban" is ilyen volt. Halkabb a DD -hez képest sok esetben (szinkron vs. eredeti hang) csak sokan elfelejtették feltekerni a hangerőt a DTS-hez. Na olyankor lesz egy kicsit jobb az egész, a robbanás tényleg robban, a puska tényleg üt, a kocsi kasznia "érezhetően" roncsolódik.

DTS-ben, ha jól keverik, több a head-room, azaz nem 0 dB-re van masterelve, hanem kicsit halkabbra, pont az ilyen csúcsok miatt, hogy ezek se vezéreljék torzításba a technikát.

Érdekes, hogy egyesek most találkoznak csak ilyesmivel. Hiába, egy csecsemőnek minden vicc új. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22860) Toobee válasza djapor96 (#22858) üzenetére


Toobee
veterán

Az összeset. Ott kezdődik a dolog, hogy a frontokat és a centert, illendő ugyanabból a családból választani, hogy ne térjen el a hangkép. De gondolom az se hátrány, ha a hátterek is abból a családból vannak. Az adott dobozokat nem ismerem, egyiket se hallottam még.

https://barbieripnk.hu/

(#22861) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Ebben tud valaki tanácsot adni? :)

Asus Xonar Essence és X-Fi tulajok előnyben :P

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#22862) djapor96 válasza Toobee (#22860) üzenetére


djapor96
őstag

Akkor lehet érdemes lenne a frontokat cserélni? Jamo fc6000-re így gyakorlatilag egy család lesz az egész... (sc6000, cc6000, fc6000 egy család)

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#22863) Patice válasza HornedReaper (#22861) üzenetére


Patice
nagyúr

Asus Xonar Essence a felső kategória, szerintem egy X-Fi-nél jobb lehet, bár digitális kimeneten nem biztos, hogy akkora különbség lesz.

Az Asus hangkártya árnyékolása pozitív, de nem minden. A kapcsolástechnika többet számít.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22864) Toobee válasza djapor96 (#22862) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem hanyagold azokat a Jamo dobozokat. Valami komolyabbakat nézzél!

https://barbieripnk.hu/

(#22865) djapor96 válasza Toobee (#22864) üzenetére


djapor96
őstag

Milyen márka ami mostanság jónak számít? 10 éve még a JAMO is a jók között volt nyilvántartva.... :U

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#22866) Toobee válasza djapor96 (#22865) üzenetére


Toobee
veterán

Minden márkának van jobb és rosszabb terméke. Meg az se mindegy, hogy mennyid van rá.

https://barbieripnk.hu/

(#22867) #75912448 válasza Patice (#22859) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem csak erről volt szó :), spiky az eredeti DTS-HD MA hangsáv vs hun DTS témát is felhozta, ahol szintén előfordulhat az említett jelenség, pl Hulk és Fast five, de ezek nekem nincsenek meg, nem tudom ellenőrizni.

Az utolsó ilyen élményem az 1 hónapja megjelent magyar Snow White and the Huntsman Blu-ray kiadás, melynek hangjáról csak szuperlatívuszokban beszélhetünk. Az eredeti angol hangsáv 4600kbps referencia minőségű DTS-HD MA, szemben a magyar szinkron 768kbps DTS. Mégis utóbbi hangosabb, dinamikusabb, persze csak első hallásra, néhány hozzászólással ezelőtt taglaltuk a lehetséges miérteket.

(#22868) Patice válasza #75912448 (#22867) üzenetére


Patice
nagyúr

Írtam: DTS, ha jól keverik.... A keverés alatt én értem a hangossági értékek beállítását is.

Ferrarit is lehet szarul vezetni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22869) nyturista válasza djapor96 (#22865) üzenetére


nyturista
csendes tag

Az a Jamo Fc6000 kísértetiesen hasonlít a Jamo studio 180-ra, a hangszórókészlet szerintem egyezik, csak a reflexnyílás került előre. Jobban jársz, ha eladod az egészet.
Jamoból is vehetsz sokkal jobbat, ez nagyon a belépő alja.

(#22870) #75912448 válasza Patice (#22868) üzenetére


#75912448
törölt tag

Persze, néha szétküldik a szinkront, becsapós lehet.

Ha valaki esetleg falat akar bontani, az új Pixar mozi néhol alkalmas rá :) Brave, 7.1-es 6,4mbps Dolby TrueHD. Megyek megkeresem a lehullott fejem... :D

(#22871) sony25


sony25
tag

SZiasztok.Van valakinek tapasztalat Sony str-da7100es erősítőről?Érdemes venni?

(#22872) Patice válasza #75912448 (#22870) üzenetére


Patice
nagyúr

Azt a mesét nem csak a kisfiam várja már. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22873) #10726912 válasza Gigi01 (#22805) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv.
Nekem volt Panasonic SA-HE 80-as erősítőm. Megvettem újként 80 ezerért. Aztán eladtam 20 ezerért. Pont annyit kaptam érte, amennyi különbség volt a Panasonic és a Yamaha erősítő között. Egy Yamaha RXV 495-ös (vagy 492-es, nem emlékszem pontosan) simán jobb annál a sorozatnál. A Panasonic gyenge dinamikával és félhangerő feletti 0.5% torzításával sikeresen haza tudja vágni a mozizás és a zene hallgatás minden szépségét. Majdnem olyan szinten gyenge, mint a Sharp hifim volt anno (beépített DPL dekóderes volt, össze raktam 4.0-ba egy sztereó erősítő segédletével)
Add el, vegyél helyette ugyan annyiért egy használt Yamaha erősítőt (akár az RXV 495-öst, vagy 492-est), a dobozokat hagyd meg és meg leszel elégedve a változással :)
Dobozok hasonló illetve alacsonyabb szintűek vannak a már említett erősítő mellett (rokonomnál van), Yamaha szub helyett Magnat van, tehát az sem igazán jobb, mégis kellemes (az én mércémmel nézve) hallgatni azt a rendszert, a Panasonic erősítőm pedig SOHA meg sem közelítette azt a szintet.
Nagy előre lépés lesz, személyes tapasztalatból mondom, volt nálam a Yamaha erősítő a Panasonic helyett, ugyanazon hangfalakat hallgatva mintha sztereóból váltottam volna DD hangra, a hiányzó-torzító mély hangok elő bújtak...mindegy nem részletezem tovább.
Valaki még írta, hogy neki is van egy hasonló Panasonic-ja. Neki is szólnak a fenti sorok.
U.i: Ne válts bögre szettre, meg fogod bánni, csak erősítőt cserélj! :)

[ Szerkesztve ]

(#22874) spiky03 válasza #75912448 (#22854) üzenetére


spiky03
veterán

Thx az infót.
Sejtettem, hogy azok nem 1,5 megásak. :)
Még szerencse, hogy angolul fogom majd megnézni a filmet, úgyhogy a "mag" sokkal jobb lesz akkor. ;)

Más Mindenkitől

Most voltunk a Duna Plázában az MM-ben.
Van kint egy Marantz NR-1402 SG 80 000 huf-ért.
Tud valaki valamilyen véleményt mondani róla? Milyen minőséget képvisel? Az eladó azt mondta, hogy a belépő 100ezres kategóriájú erősítőket simán lenyomja minőségben.
Haver nézte, neki 13nm-re kellene, polc hangfalakkal. ODa elég lehet neki?

Thx előre is. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#22875) malagutif122


malagutif122
tag

Sziasztok!
Ma vettem egy Marantz PM-440-es Sztereó erősitőt
ég és föld a különbség a pioneer a-229-hez képest.
A marantz-ot nem kell fél hangerőtől feljebb tekerni olyan dinamikus.
csak negyed hangerőn kell neki a loudness.
de a hangfalakat is lecserélem mert ennek kell egy 30-as mély ugy lesz az igazi
mondta a csávó is akitől vettem.

(#22876) #03969024 válasza #09634560 (#22801) üzenetére


#03969024
törölt tag

Köszi, de a kérdésem költői volt, nagyon is tudom, mi a loudness, bár az én olvasatomban nem tartozik hozzá dinamikakompresszió.

#22875) malagutif122 Attól, hogy egy hangszóró 30 cm-es, még nem biztos, hogy a mélyei is rendben lennének. Ha elfogadsz egy tanácsot: Kapcsold ki azt a loudness-t, a hangszínszabályzókat is állítsd nullára! Először biztosan fura lesz, de hamar megszokod a természetesebb hangzást. Nézd csak meg mondjuk az e-bay-en a drága erősítőket: Sem loudness, sem hangszínszabályzó, sőt, egy ideje még balansz-szabályzó sincs rajtuk! Nem is kell.

(#22877) malagutif122 válasza #03969024 (#22876) üzenetére


malagutif122
tag

oké megnézem úgy milyen.
Lancerboy az összes hangszinszabályzót középre állitottam a loudnesst
is levettem fél hangerőn sokkal hangosabban és szebben szól elég ez a hangfal hozzá,
Köszönöm a tanácsot felesleges a 30-as mély hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#22878) nebulo5 válasza malagutif122 (#22875) üzenetére


nebulo5
senior tag

Nem cikizni akarlak... de tényleg nézz utána, pontosítsd a megfogalmazásaidat!
Kezdem én is azt hinni, a napokban általad írtak alapján, hogy nem vagy pontosan tisztába a "dinamikus" jelző mire illik. A részletező (gyors) és a dinamikus, az nem ugyanaz.
Loudness-t minek "odatekerni"? Ha jól van választva az erősítőhöz a doboz, és rendben a forrás minőség, a loudness-t el kell felejteni.
Nagyon komoly erősítőket ismerek, amelyeken nincs is ilyen hangszínezési lehetőség. Szerinted? Elqrtak valamit a tervezői? :D

Lancerboy megelőzött... :F vagy csak lassan írok? :B

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#22879) Thuglife válasza spiky03 (#22874) üzenetére


Thuglife
senior tag

Vaterán épp van egy olyan ,malac' pár hónaposan 60ezerért! Annyiért nagyon jó üzlet!

(#22880) Oldfighter válasza #10726912 (#22873) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Én voltam az a másik valaki. :) Én mondjuk valami középkategóriás készülékek közt keresgélek lassacskán, hozzá illő hangfalrendszerrel együtt. Tavaly a videórészleget cseréltem le totál.
Nálam nem igen megy túl a félhangerőn a Panasonic, az a szint "kellemesen" hallgatható a panellakásban, kéretlen érdeklődőktől mentesen. :) Mint korábban írtam, nálam nincsenek ilyen műszaki gondok, anno nekem ez nagy lépést jelentett az első Thomson szettemhez képest, főleg úgy, hogy ebben már volt DTS dekóder. :) Hiába, a kétezres évek elejéről beszélünk, azokban az időkben nem volt valami bő választási lehetőség az ( általam) elérhető árszegmensben. Ha jól emlékszem akkor még olyan hatvanezer forintért vettem. Akkor nagy ásznak számítottak a Sony erősítői ( STR-DExxx széria, ha jól rémlik), melyeket olyan százezer forintért árultak.
Amúgy meglepődve tapasztaltam, hogy újra hazai forgalomba kerültek a Sherwood erősítői. Mondjuk én leginkább a Denon és H/K erősítői közt keresgélek méltó utód után.
És egy pillanatra még a hangfaltémára áttérve....
Korábban páran említést tettek a Dynavoice termékeiről ( magam is szimpatizálok a márkával a jó ár/érték viszony miatt). Hallgatta őket valaki innen? Korábbi kutatómunka alapján, sokan azt mondják, hogy simán egálban vannak magasabb kategóriájú/árfekvésű termékekkel is.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#22881) Toobee válasza Oldfighter (#22880) üzenetére


Toobee
veterán

Én is panelos vagyok. Úgy vettem észre, hogy a mélynyomót kell kiiktatni, ha éjjel akarok filmet nézni, és nem szeretném, ha csengetnének. Zenét azt langyibb buliszinten is lehet hallgatni (sztereó), mozinál mondjuk 60 helyett, csak 45-50, de még az is bőven élvezhető, csak a sub legyen kikapcsolva.

https://barbieripnk.hu/

(#22882) sony25


sony25
tag

Sziasztok.Technics sa-ax7 erősítőt Erdemes venni?Mien hanglyuk van?

(#22883) Tamoo válasza sony25 (#22882) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

:Y

[ Szerkesztve ]

(#22884) #03969024 válasza Tamoo (#22883) üzenetére


#03969024
törölt tag

:C

(#22885) nebulo5 válasza sony25 (#22882) üzenetére


nebulo5
senior tag

"Mien hanglyuk van? "
Amilyet a mélynyomó vágási frekijével be tudsz állítani. ;]

Üdv: nebulo

(#22886) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Pioneer VSX-520...
A bass csak 16-os hangerő fölött kapcsol be, azaz a mélyre csak akkor kapcsol bass-t.
Ez normális?

Van ehhez valami service kód? Vagy ennek így kell működnie?

De ez csak egy "gond" a sok közül...

Köszi és jó éjt! :_)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#22887) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Dali Concept 6 5.0 szettet keresek. Ha tudtok eladót, légyszi szóljatok!
Készpénzben fizetek, vagy ha valaki számítástechnikában utazik, van egy ilyen konfigom.

Offba tettem, hogy senkit ne zavarjon... hátha így több emberhez eljut. :R

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#22888) Krampesz válasza sony25 (#22882) üzenetére


Krampesz
tag

Hanglyuk alatt a reflexnyílást érted?

[ Szerkesztve ]

(#22889) schweppes


schweppes
csendes tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség!
Van egy Genius 5000 5.1-es rendszerem és ebből szeretnék egy kisebb szobába való HM rendszert összehozni. A TV-ből optikai jelet tudok adni, ezt kellene valamivel átvarázsolnom a hangkeltő eszközökbe.

Milyen erősítőt javasoltok, amivel a hangszórók és a Genius sub is megszólaltatható?!
Sajnos a Genius nem tud optikát fogadni :(

Köszi!

PGA

(#22890) HornedReaper válasza Patice (#22863) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Köszi!

M-Audio Audiophile 192 talán még jobb SPDIF-fel rendelkezik a Xonar Essence-eknél? 1-2 helyen azt írják, jobban bejött nekik, kicsit mondjuk jobban torzít az adatlapja alapján..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#22891) #75912448 válasza sony25 (#22882) üzenetére


#75912448
törölt tag

Lyó régi cucc, de lyó hanglyuk volt régeben. Aszt kell tudnod, hogy nincs benne dts és dóbi digitál dekóder, tehát ojan Blu-Raj lejátszót vagy DVD playert, esetleg médialelyátszót kell vened, mejen van 5.1 ch analóg kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#22892) Toobee válasza #75912448 (#22891) üzenetére


Toobee
veterán

Úristen, erre cuppantanom kell egy sört :C

https://barbieripnk.hu/

(#22893) Patice válasza HornedReaper (#22890) üzenetére


Patice
nagyúr

Az alalapodon nincs digitális kimenet? Vagy valahol a NYÁK lapon header hozzá? Állítólag elég vállalható a hangjuk. Spórolnál pár ezret. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22894) HornedReaper válasza Patice (#22893) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Az nem tudja a DTS-t, ami mindenképp kell a mozikhoz..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#22895) Patice válasza HornedReaper (#22894) üzenetére


Patice
nagyúr

Az alaplap nem támogatja? Vagy szerinted nem megy ki rajta?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22896) muzsikpeti válasza Thom! (#22825) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Na pont az említett transformers 3 film az, aminél akkor különbség van az angol true hd és a magyar dd között, hogy eszméletlen, természetesen a true hd javára. Demózni lehetne vele!

(#22897) malagutif122 válasza sony25 (#22882) üzenetére


malagutif122
tag

nekem volt olyan erősitőm szép hangja van megéri megvenni.

(#22898) Gigi01 válasza #10726912 (#22873) üzenetére


Gigi01
őstag

Köszi mindenkinek!Már régebben kacsingattam egy Yamaha felé:De aztán elmaradt.
Még olyat szokott csinálni az erőlködő,hogy bekapcs után,a bal hátsó hangfalra nem ad ki hangot.
Ekkor fel kell hangosítani,a tesztjelnél szoktam,és egy bizonyos hangerő felett kiküldi rá a jelet.
Amúgy ez előtt,egy Sony STR-DE235 volt.Az megette ezt dinamikában,viszont az csak pro-logic volt.
Akkor kellett vennem egy mélyládát is,mert ez az erősítő nem nagyon ad le mélyet,csak sztereó módban.
Nézzek inkább régebbi 5.1-et,mint mondjuk újabb 7.1 es,hd-s erősítőt?
Yamaha,Denon,Onkyo,Sony
Talán ezeket láttam már párosítva,a Jamo 606 Hcs3-al.

(#22899) Ed Parker válasza #03969024 (#22876) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor ezért hagyták le az enyémről is őket? :D

(#22900) Csabroncka válasza HornedReaper (#22894) üzenetére


Csabroncka
addikt

Végigolvastam a hozzászólásaidat, és gyakorlatilag oda jutottam, hogy lehet teljesen felesleges az egész beruházás. A korábban szólókhoz hasonlóan, és máshol is itt a fórumon megjegyzik, hogy a digitális kimenet miatt (annak reményében, hogy sokkal jobb lesz a minőség) teljesen felesleges egy xonar vagy X.fi. Ezeket kimondottan arra találták ki (gyakorlatilag mintha jó DAC-ok lennének), hogy analóg eszközöket: kimondottan jó minőségű fejhallgatót, vagy erősítőt fűzzünk rájuk.
Nem tudom mekkora a gép-erősítő távolság, de ha nem vészes (5 méteren belül megoldható) akkor érdemes HDMI kábellal megoldani az összekötést (VGA mini HDMI-ből) ekkor a HD hangokról sem kell lemondanod (igaz ehhez ilyen erősítő kell), ha nagyobb akkor jöhet az spdif koaxiálisan.

Ha csak emiatt kell, akkor erre a célra egy alaplapi Realtek chipes is megteszi, viszont ha van egy minőségi fejhallgatód, akkor érdemes beruháznod rá.

"in medias res"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.