Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#169801) VoidXs válasza python1 (#169793) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A crossover jó, de a sima PEQ hibás.

mpo: magasak egyengetésére jó, de azt az ARC-on kívül minden tudja amúgy is. Mélyekre, ahol szinte minden kalibráló kevés, ez sem részletes, még annyira sem.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#169802) Tamoo válasza python1 (#169800) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Elforgatást azért kérdeztem, mert gondolom nem egyezik a vertikális és horizontális szórása.

[ Szerkesztve ]

(#169803) python1 válasza VoidXs (#169801) üzenetére


python1
veterán

Ja, most úgy használom, crossover a cavern meg DSP-zik, így teljesen korrekt.
Ami nagyobb probléma, hogy egy nagy kioltásban ülök, és tulajdonképpen a szemben lévő szubok hatástalanok, viszont hátul hibátlan a szub.

Tamoo
Tulajdonképpen eredetileg ebben az állásban hallgattam évekig, míg OB falakban voltak, reményeim szerint jobb így beforgatva.

[ Szerkesztve ]

(#169804) Khaosz55 válasza python1 (#169803) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hangsugárzókat mi alapján választottad ki? Ajánlották vagy magad elképzelése?

(#169805) python1 válasza Khaosz55 (#169804) üzenetére


python1
veterán


Ennek van egy kis előélete, amúgy az életben nem terveztem volna egy ilyen projektet.
Kb 5-6 éve vettem egy pár OB falat, amiben ezek a hangszórók voltak, és annyira tetszett a karakterük (szélessávú) , hogy nem tudtam szabadulni a hangjuktól, így jött az ötlet, hogy akkor készítek belőlük egy falat. Először egy deszkamodellt készítettem kb 1-hónapja, és annyira bejött a hangja, na meg az a tény, hogy tulajdonképpen 22cm-t foglal csak a szobából, és szinte csak pozitív hatását éreztem eddig. Tényleg lassan cérnára kell fűzni a tarhonyát. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#169806) python1 válasza python1 (#169805) üzenetére


python1
veterán

Joggal merülhetne fel a kérdés, hogy nem sok-e egy 25nm-es helyiségbe 30cm-es hangszórókkal szerelt, front, center, háttérsugárzók a válasz nagyon rövid tömör lesz, nem.
Először az asszony véleményétől tartottam, de meglepetésemre meg sem említette a hangszórók nagyságát, mivel csak harmad akkora helyet foglaltak, min a régi hangsugárzóim. Második meglepetés, hogy dupla hangerőn néztünk már meg néhány filmet, vagy éppen zenét hallgatunk, és egy szava sem volt, hogy hangos, tehát eddig csak pozitívumok szólnak mellette. Amitől még tartottam, hogy a hátsó 30cm-es hangszórók mennyire lesznek tolakodóak, fülelnem kell, hogy szólnak-e egyáltalán, annyira besímúnak a térbe. Egyelőre az összes 30cm-es hangszórómat felemésztették a frontok, még 4db fog jönni, és hátra is dőlhetek.

(#169807) -KP-


-KP-
addikt

Csak egy kérdés. De miééééért? Elforgatod a ribbont, hogy felfele és lefelé szórjon, a vízszintes tengelyen meg alig.

(#169808) denesdr válasza -KP- (#169807) üzenetére


denesdr
addikt

Érdekes koncepció valóban. :)
Függőleges irányban meg ugye crossover lobing van, ott meg azért lesz szűk a lesugárzás, lehet ez volt a terv? :U

[ Szerkesztve ]

(#169809) python1 válasza denesdr (#169808) üzenetére


python1
veterán

Rövid választ adok mindkettőtöknek, így jobb. ;]
Szélessávú szépen lefedi a tartomány egy részét, csak rásegítés, nekem nem kell, hogy beforgatva, szűk hallgatási pozícióba szoljon jól, így kb 2-2,5m szélességben fed.

[ Szerkesztve ]

(#169810) python1


python1
veterán

Viszont, van egy másik megoldás a magassugárzó kiváltására, amit szerettem volna már egyébként is kipróbálni, az egy tölcséres magassugárzó. Tulajdonképpen 5db egyforma magassugárzó kellene, lehet nem marad végleges ez a ribbon.

(#169811) robi-k válasza python1 (#169810) üzenetére


robi-k
őstag

Nem olyan egyszerű tölcséres szélessávú alkalmazása sem egy magassugárzó kiváltására, a zöménél 15 kHz felett drasztikusan csökken az érzékenység.
Én pl. ezért terveztettem egyedi szélessávút dupla mágnesrendszerrel, ami 20 Khz-is még 92 dB tud.

(#169812) VoidXs válasza robi-k (#169811) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Vannak kompressziós driverek, amik 2000-20000 közt végig tudnak háromszámjegyű érzékenységet, viszont szigorúan DSP-re szorulnak, különben jó hangjuk nem lesz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#169813) python1 válasza robi-k (#169811) üzenetére


python1
veterán

Igen tudom, de nem is szélessávú hangszóróra gondoltam, inkább driver/tölcsér magassugárzóra. Na ezekről jöhetne vélemény, sok mozis hangsugárzóba látom őket, széles sugárzási szögük miatt tökéletes lenne, főleg centersugárzóba is.

(#169814) Tamoo válasza Dorian (#169706) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"punch: nagyon látványos, de talán túlzottan kiemeli azt a bizonyos tartományt a legmélyebb frekvenciák "kárára""

Próbálgattam, én is így értékelném. Maradok egyértelműen a room-nál. Elég a mély, hozzá sem kellett nyúlnom, egyedül az utolsó kalibrációm után volt, hogy túlságosan levette az egyik szubot, visszamérve is látszott, hogy nem véletlenül érzem kevesebbnek, akkor rátoltam +3dB-t.

[ Szerkesztve ]

(#169815) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket, tanácsaitokat szeretném kérni az alábbi szituációban.
Eddig egy 1,5 szobás lakásban éltem, ahol a Denon 3806-ot (+Polk Audio Signature S60e, HTS 12 és a kicsik) optikán, az Optoma UHD51-et HDMI-n etettem a PC-mről. Filmnézés, zenehallgatás.. minden ami média. Tidal, Deezer, Netflix UHD, HBO Go stb.
Viszont, szerencsére költözöm egy több szobás házba, ahol ki tudok alakítani magamnak egy normális dolgozó szobát, a nappaliban pedig maradna minden más. Kérdésem a következő, ti mivel-miről látnátok el a továbbiakban az erősítőt és a projektort? Hogyan oldhatom meg a minőségi zenehallgatást vagy a 4k HDR anyagok vetítését? (akár belső hálózatról, akár szolgáltatókon keresztül) :F

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#169816) mettek válasza Hobbbyt (#169815) üzenetére


mettek
addikt

Apple tv 4k vagy valamilyen nadroidos lejátszó. Ez utóbbiból jobb fajta az Egreat.
Az apple tv-n elérhető a tidal, spotify, de sztem az egreaten is bár ennek utána kell nézni.
Az Apple tv-n ott az Infuse app ami olyan mint a kodi csak egyszerűbb, erről mennek a filmek, zenék hálózatról, nasról.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#169817) VoidXs válasza Hobbbyt (#169815) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha a PC másik szobába megy, pótolhatod egy kisebbel, házimozis viszonylatban például az Intel NUC nagyon jó értékű, ha számít a formavilág és a szolgáltatások sokasága (elvégre Windows is kerülhet rá).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#169818) Hobbbyt válasza VoidXs (#169817) üzenetére


Hobbbyt
őstag

És mettek,

Köszönöm. A nehézségem abban rejlik, hogy a Denon 3806 még nem képes a 4K/HDR jelet kezelni, szóval külön kell vinnem a képet a projektorra és külön a hangot az erősítőbe, na meg sokszor a projektor nem is menne. Van egy Fiio K5 Pro DAC-om amivel összemértem ebben a rendszerben a Denon 3806 DAC-ját és őszintén szólva én a vak teszten se tudtam a rendszeremben különbséget tenni közöttük. (pedig elvileg kéne?) Szóval a lehető legrövidebb láncot keresem. Arra gondoltam még esetleg, hogy veszek valami 10-14 colos kijelzőt amit HDMI-ről tudok hajtani, hogy akkor is lássam mit csinálok mikor épp nem megy a projektor. (mivel TV-m nincs és nem is kell)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#169819) VoidXs válasza Hobbbyt (#169818) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem ismerem a Fiio-t, de ha nem hallasz különbséget, azt szerencsének szoktuk hívni, ugyanis így nem fog érdekelni, hogy jobb előfokod legyen. Az Intel NUC, amit ajánlottam, két HDMI-vel rendelkezik, és az egyik biztos, hogy 2.0, a másikról nem tudom, de a hangnak mindegy, így a helyzetedre megoldás.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#169820) spiky03


spiky03
veterán

Nah kész lett a rendszer külön körre kötése ma.
Sajnos ez sem hozott jó eredméynt. :(((
Még most is búg a végfok/szb ha pl a konyhában bekapcsoljuk a vízforralót.:W
Talán egy picit halkult a "normál" búgás, amikor nem jegy semmi sem a konyhában.

Kérdés?
Van esetleg a környéken egy tesztre egy zavarszűrős elosztója, még azt kipróbálnám, hogy az segít-e. A villanyszerelők is ezt javasolták még.
1 fázis van, de azt mondták ha több fázisom lenne az sem lenne jobb mert a 0 akkor is egy lenne és az "áthúzna".
Úgyhogy még az elosztót szeretném kipróbálni.
Vagy esetleg másik Crown (DSi?), vagy Berhinger? Azok ugyan búgnának-e?
Ha visszatekerem 12 óra állásra a potit a végfokon akkor nem hallani a búgást normál esetben, viszont ha megy a vízforraló akkor sajnos így is igen..

Mert, ha ezek sem hoznak javíulást, akkor sajnos el kell adnom a szubot. :(((

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#169821) Dorian válasza spiky03 (#169820) üzenetére


Dorian
félisten

Hasonló esetben nálam nem segített zavarszűrős elosztó, viszont az igen, amikor másik fázisból tápoló konnektorba dugtam a problémás cuccot. De nálad ez nem játszik.
Viszont nem értem, hogy miért nem azt az egyszerű megoldást választod, hogy kibszod a kukába azt a vízforralót. Mert valszeg az táplál vissza a hálózatba mindenféle zavarokat. Nem is drága egy vízforraló. Vagy van hozzá vmi érzelmi kötődés? :DDD
De amúgy nem tudom miért forraltok állandóan vizet filmnézés közben ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#169822) spiky03 válasza Dorian (#169821) üzenetére


spiky03
veterán

:D
Nem forralunk csak azért jó lenne ha nem zavarna be semmi sem a szubnak.
Amúgy egyik havertól kaptuk házavatóra. :DDD
Mert pl ha a hűtő is kapcsol egyet akkor azt is hallani, hogy "megbugatja" a szubot.
Pl egy este is kb 2x,3x egy film alatt:(((

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#169823) Dorian válasza spiky03 (#169822) üzenetére


Dorian
félisten

Hát, az nem jó... akkor nem csak arról van szó, hogy hibás egy konyhai eszköz.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#169824) spiky03 válasza Dorian (#169823) üzenetére


spiky03
veterán

Hát jah.
Pedig már külön körön is van az az 5 konnektor, amibe a házimozi van dugva. :(((

Még esetleg annyit tudok tenni, hogy valahogy elszeparalom a kábeleket a szekrény mögött, hogy ott se legyen esetleges "áthúzás"

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#169825) Tamoo válasza spiky03 (#169820) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Zavarszűrős elosztó ezen nem segít. Ami segíthet az a földelés leválasztása, de nem tudom hogy ez megléphető-e a Crown esetén illetve ehhez az is kell, hogy a forráson keresztül földelve legyen! Nem hátrány ha nem csap agyon senkit.

[ Szerkesztve ]

(#169826) BBéci válasza spiky03 (#169824) üzenetére


BBéci
titán

Nálam a szubláda búgást a tévé antennakábelébe iktatott földhurok leválasztó szüntette meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#169827) denesdr válasza spiky03 (#169820) üzenetére


denesdr
addikt

Art Cleanbox esetleg?
[link]

(#169828) Khaosz55 válasza spiky03 (#169820) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem azért lett minden konnektorhoz külön 3X2.5-ös összesen 6db behúzva külön megszakítókkal, hogy ne legyen közös nulla. Mert a 0 is terhelve van nem csak a fázis. Nekem a biztosíték doboztól a villanyóráig 4X20-as vagy 30-as vezeték azon lehet terhelni a 0-át. Igaz szerencsére nem volt búgás problémám.
Ki kéne próbálnod kölcsönbe egy másik erősítőt is.

(#169829) denesdr válasza Khaosz55 (#169828) üzenetére


denesdr
addikt

Egy Crown XLS mindig zajos lesz, ha RCA-n kapja a jelet, kérdés a zaj mértéke. Szimmetrikus jellel (XLR) ilyen gondok nincsenek. Más pro erősítőkkel nincs tapasztalatom, de nálam az XLR megváltás volt amikor Crown XLS-em volt.

(#169830) spiky03 válasza Khaosz55 (#169828) üzenetére


spiky03
veterán

Nálam is 3x2,5ös kábel lett behúzva, igaz csak fent ha jól tudom.
Igen ezt is írtam, hogy esetleg van e valakinek a környéken tesztre egy Crown vagy Berhinger.
Megköszönném azt a 10 percet, amíg bekötjük egy bekapcsolásig! :R

@BBeci
Lehet egyesével kihuzom az összes kábelt és úgy is kipróbálom, hogy úgy mit mutat.
De ez legkorább hétvégén jön össze mert most terkövezés van.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#169831) python1 válasza Khaosz55 (#169828) üzenetére


python1
veterán

A 0 biztosan közösítve van a kismegszakítónál, utána ok, hogy nincs, különben hatástalan lenne a firelé. Csak a mért ágtól jön külön ágon. Nálam is külön vannak a körök.

(#169832) Khaosz55 válasza python1 (#169831) üzenetére


Khaosz55
addikt

Persze, hogy ott közösítve van a sínen, de azon elég sok kakaó át tud folyni. Alapból az volt, hogy minden konnektor külön vezetéken, nem 1 vezeték 5 aljzat.

(#169833) VoidXs válasza denesdr (#169829) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nekem még a régi XLS-202 van, Jack-XLR-t csináltam hozzá, 100 dB körüli zajszintet tud, egy méterről már nem hallani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#169834) python1 válasza Khaosz55 (#169832) üzenetére


python1
veterán

Ez úgy korrekt, én is úgy kötöttem be mindent, 30+ kismegszakítóm van. :DDD

(#169835) Tamoo válasza denesdr (#169829) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hangkártyáról nagyon minimális a zaj még RCA-n is az XLS-el, 1m-ről nem hallani csend esetén sem. AVR preoutról viszont tényleg nem volt jó.
T. AMP még zajosabban indult, de amint leválasztottam a földet teljesen megszűnt.
Szóval itt csend honol, hiába RCA. Pedig egy körön vagyok a konyhával, mert korábban ez ebédlő volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#169836) python1 válasza Tamoo (#169835) üzenetére


python1
veterán

Most én is hallok pici zajt a tamponokból, de majd leválasztom én is, mert jönnek holnap a tölcséres magasak, és azokból biztosan hallani fogom majd jobban.
Csak, hogy megnyugodjatok, holnapra itt az 5db tölcséres magassugárzó, így biztosan le lesz fedve a szoba. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#169837) ctrlaltdel13 válasza python1 (#169836) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Van valami új vírus?-amit te már biztos elkaptál🤔.

(#169838) python1 válasza ctrlaltdel13 (#169837) üzenetére


python1
veterán

Már régi történet. :DDD
Szerettem volna már régen tölcséres magasakat, vagyis még anno voltak is de most, hogy egységesítem a mozit, elengedhetetlen az egyforma hangszóró készlet, és most ezt dobja a gép.
Bármennyire is furcsa, és koncepcíó nélküli projektnek tűnik, ez egy 6-éve húzódó projekt, amit már vagy 25-éve álmodtam meg, de most meg is lépek.

[ Szerkesztve ]

(#169839) kimi02 válasza spiky03 (#169830) üzenetére


kimi02
őstag

Cleanboxot el tudom neked küldeni próbára ha megfelel.
Nálam ez teljesen megszüntette a búgást.

(#169840) denesdr válasza VoidXs (#169833) üzenetére


denesdr
addikt

Na ezekről a régebbiekről meg is feledkeztem bocs, ezek egész mások mint a Drivecore 1, 2 XLS-ek.

#169835 Tamoo
Most hogy mondod, hangkártyáról tényleg egész jó volt az XLS 1502-m. Előtte egy integrált erölködő előfokáról hajtottam, az viszont vállalhatatlan volt.

(#169841) VoidXs válasza denesdr (#169840) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én az 1502-t csak Anthem AVM 90-ről és Dolby CP750-ről hallottam. Az Anthem undorítóan zajos, főleg subon, a Dolbyval még közelről sem volt hallható. Házimoziban mindig az AVR a szűk keresztmetszet, főleg, ha végtelen erősítő áramkör van egymástól 2-3 centire.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#169842) denesdr válasza VoidXs (#169841) üzenetére


denesdr
addikt

Nem tudom milyen ezeknek a készülékeknek a zajosodásra való hajlamuk, de a Drivecore-os XLS-eken (1xxx, 2xxx) egyértelműen jobb a szimmetrikus bemenet mint az RCA.

[ Szerkesztve ]

(#169843) spiky03 válasza denesdr (#169842) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem RCAn van bekötve az erősítővel.
Sajnos az erősítőn nincs szimmetrikus kimenet.
Akitől vettem nála volt és ott sem búgott azt mondta.
Lehet RCA XLR kábelt kellett volna csináltatnom?:U

Mondjuk most kapok kölcsön Crown végfokot tesztre, ha minden jól megy. Aztán majd kiderül azzal mit mutat.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#169844) Tamoo válasza spiky03 (#169843) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

RCA-XLR-el nekem nem volt különbség. Ha RCA a forrás akkor nem vagy vele kisegítve.

(#169845) denesdr válasza spiky03 (#169843) üzenetére


denesdr
addikt

Ahogy Tamoo is írja, sima átalakítós kábel nem elég. Erre jó pont az Art Cleanbox, szimmetrikus jelet csinál az aszimmetrikusból.

(#169846) spiky03 válasza denesdr (#169845) üzenetére


spiky03
veterán

Értem, ezt nem tudtam
Köszi nektek az infót.:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#169847) -KP- válasza denesdr (#169845) üzenetére


-KP-
addikt

De Kimi példájából tanulva a Cleanbox pont előhözött más problémákat.

(#169848) denesdr válasza -KP- (#169847) üzenetére


denesdr
addikt

Mi volt a gondja a Cleanboxszal?

(#169849) Tamoo válasza -KP- (#169847) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem az XLS-el 1.4V érzékenységre állítva, ésszel emelve a jelszintet nem volt semmi problémám (klippelés). Viszont kis zajt ez is átvitt, szóval úgy ajánlani nem merem senkinek, hogy na ezzel tuti rendben lesz minden. Inkább egy utolsó lehetőségnek tartom.

Én is máshogy próbálnám inkább megoldani. Ettől függetlenül egy jó készülék.

[ Szerkesztve ]

(#169850) -KP- válasza denesdr (#169848) üzenetére


-KP-
addikt

Dereng valami klippelés a végfokával, ami megszűnt miután kivette a készüléket. Keresd vissza a beszélgetést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.